چیدمان مجدد پست ها در وردپرس با کمک 4 راه‌ حل کلیدی

چیدمان مجدد پست ها در وردپرس چیدمان مجدد پست ها در وردپرس

اگر قصد دارید ترتیب نمایش پست‌های بلاگ وردپرسی خود را تغییر دهید یا به عبارتی دست به چینش مجدد آن‌ها بزنید، این مقاله را بخوانید. به‌طور پیش‌فرض وردپرس پست‌های شما را به ترتیب تاریخ، از جدیدترین به قدیمی‌ترین پست، نمایش می‌دهد اما شاید نیاز داشته باشید که پست‌ها را بالاتر یا پایین‌تر قرار دهید. و از نظر شما چیدمان مجدد پست ها در وردپرس به گونه دیگری باشد. باوجودی که در ابتدا به نظر می‌رسد راهی برای این کار وجود ندارد اما تعجب می‌کنید که بگوییم 4 راه آسان وجود دارد تا چیدمان نوشته‌ها را تغییر دهید.

 1. تاریخ انتشار پست را تغییر دهید.
 2. از پلاگین Post Types Order استفاده کنید.
 3. از ویژگی Sticky Posts وردپرس استفاده کنید.
 4. با استفاده از کد کوئری، وردپرس را اصلاح کنید.

راهی را انتخاب کنید که برای شما آسان است و نیازهایتان را رفع می‌کند.

چیدمان مجدد پست ها در وردپرس

all post- نمایش تمامی نوشته‌ها
نوشته‌ها را به ترتیب مورد نظر نمایش دهید

چرا ترتیب نمایش پست‌های بلاگ در وردپرس را تغییر دهیم؟
اگر تازه یک بلاگ وردپرسی راه‌اندازی کرده‌اید، احتمالا فعلا نیازی ندارید که پست‌ها را جابه‌جا کنید یا به دنبال چیدمان مجدد پست ها در وردپرس باشید اما به‌ محض اینکه محتوای بلاگ شما زیاد شود شاید بخواهید مقالات را به شیوه‌های مختلف در بلاگ نمایش دهید تا مثلا در صفحه اول یا لیست پست‌های اخیر بهتر دیده شوند. برای این منظور حتما این 4 راه‌حل برای چیدمان مجدد  نوشته‌ها را بخوانید.

1- تاریخ انتشار پست را تغییر دهید

change date- تغییر ترتیب پست‌های بلاگ
تاریخ انتشار را بصورت دستی تغییر دهید

این متد راحت‌ترین راه برای بازچینی نوشته ها در وردپرس است که از ویژگی خود وردپرس در نمایش تاریخی پست‌ها استفاده می‌کند و تاریخ انتشار پست را عقب یا جلو می‌برد.

برای این منظور در پنجره ویرایش پست، تاریخ انتشار را در پانل Document انتخاب کنید که منجر به باز شدن یک پنجره برای تعیین تاریخ و زمان می‌شود. پس‌ از اینکه تاریخ و زمان جدید را انتخاب کردید، دکمه Update را فشار دهید تا تغییرات ذخیره شوند.

توجه کنید؛ تاریخی را انتخاب کنید که با سایر پست‌ها مرتبط باشد و خیلی فاصله زمانی از بقیه نداشته باشد.

2- از پلاگین Post Types Order استفاده کنید

Post Types Order- افزونه جا به جایی مطالب

اگر به دنبال بازچینی نوشته ها در وردپرس هستید اما می‌خواهید تاریخ انتشار را دست نزنید، این روش برای شما مناسب است. ابتدا باید افزونه
Post Types Order را نصب کنید. پس از فعال‌سازی، باید به گزینه تنظیمات بروید و نوع پست‌ها را انتخاب و ذخیره کنید. سپس به گزینه پست‌ها بروید و به ترتیبی که دوست دارید پست‌ها را درگ و دراپ کنید.

  رفع خطای Are you sure you want to do this در وردپرس
دانلود افزونه صفحه افزونه

3- از ویژگی Sticky Posts وردپرس استفاده کنید

sticky post- نمایش درست نوشته‌ها در وردپرس
استفاده از پست چسبناک در وردپرس

بسیاری از کاربران فقط برای بهتر جلوه دادن یک پست، اقدام به مرتب کردن پست‌ها می‌کنند و خوشبختانه وردپرس این ویژگی را دارد. Sticky posts یا پست چسبناک به شما اجازه می‌دهد تا یک نوشته را بالاتر از سایر نوشته‌های در بلاگ نمایش دهید.

به این صورت که در صفحه ویرایش نوشته، باکس Stick to the Front Page را در پانل Document علامت بزنید و دکمه Update را بزنید. اگر بلاگ خود را چک کنید خواهید دید که پست انتخابی در بالای صفحه پین شده است. با توجه به نوع قالب بلاگ، پست چسبناک به صورت‌های گوناگون متمایز خواهد شد. این نیز یکی دیگر از روش‌های چیدمان مجدد پست ها در وردپرس است.

4- با استفاده از کد، کوئری وردپرس را اصلاح کنید

این روش نیاز به افزودن کد به سایت وردپرسی دارد. اگر قبلا انجام نداده‌اید شاید کمی برایتان سخت باشد. به اسنیپت کد زیر نگاه کنید. این قطعه از کد به شما اجازه می‌دهد تا پست‌ها را به ترتیب تاریخ، از قدیمی‌ترین به جدیدترین پست، نمایش دهید.

 
//function to modify default WordPress query
function wpb_custom_query( $query ) {
// Make sure we only modify the main query on the homepage 
  if( $query->is_main_query() && ! is_admin() && $query->is_home() ) {
 
    // Set parameters to modify the query
    $query->set( 'orderby', 'date' );
    $query->set( 'order', 'DESC' );
  }
}
// Hook our custom query function to the pre_get_posts 
add_action( 'pre_get_posts', 'wpb_custom_query' );

این کد پارامترهای orderby و order را در کوئری پیش‌فرض وردپرس اصلاح می‌کند. اما این کد شاید به دلیل وجود برخی پلاگین‌ها و قالب‌ها که کوئری را قبلا تغییر داده‌اند عمل نکند به همین دلیل باید از پارامتر  supress_filters به‌صورت زیر استفاده کنید:

 
//function to modify default WordPress query
function wpb_custom_query( $query ) {
// Make sure we only modify the main query on the homepage 
  if( $query->is_main_query() && ! is_admin() && $query->is_home() ) {
    // Set parameters to modify the query
    $query->set( 'orderby', 'date' );
    $query->set( 'order', 'DESC' );
    $query->set( 'suppress_filters', 'true' );
  }
}
// Hook our custom query function to the pre_get_posts 
add_action( 'pre_get_posts', 'wpb_custom_query' );

بازچینی نوشته ها در وردپرس

اگر کاربر مبتدی وردپرس هستید بهتر است از 3 گزینه اول یکی را برای بازچینی نوشته ها در وردپرس ، انتخاب کنید چرا که ریسک کمتری دارند اما اگر کاربر حرفه‌ای هستید و کد نویسی هم بلدید، گزینه آخر قطعا بسیار کاربردی است.
آیا روش دیگری برای اصلاح چیدمان مجدد پست ها در وردپرس می‌شناسید؟ لطفا آن‌ را با ما به اشتراک بگذارید.

منابع:

سوالات متداول

4 راه آسان وجود دارد تا چیدمان نوشته‌ها را تغییر دهید: تاریخ انتشار پست را تغییر دهید. از پلاگین Post Types Order استفاده کنید. از ویژگی Sticky Posts وردپرس استفاده کنید. با استفاده از کد کوئری، وردپرس را اصلاح کنید. راهی را انتخاب کنید که برای شما آسان است و نیازهایتان را رفع می‌کند.
اگر به دنبال بازچینی نوشته ها در وردپرس هستید اما می‌خواهید تاریخ انتشار را دست نزنید، این روش برای شما مناسب است. ابتدا باید افزونه Post Types Order را نصب کنید. پس از فعال‌سازی، باید به گزینه تنظیمات بروید و نوع پست‌ها را انتخاب و ذخیره کنید. سپس به گزینه پست‌ها بروید و به ترتیبی که دوست دارید پست‌ها را درگ و دراپ کنید.
بسیاری از کاربران فقط برای بهتر جلوه دادن یک پست، اقدام به مرتب کردن پست‌ها می‌کنند و خوشبختانه وردپرس این ویژگی را دارد. Sticky posts یا پست چسبناک به شما اجازه می‌دهد تا یک نوشته را بالاتر از سایر نوشته‌های در بلاگ نمایش دهید. به این صورت که در صفحه ویرایش نوشته، باکس Stick to the Front Page را در پانل Document علامت بزنید و دکمه Update را بزنید. اگر بلاگ خود را چک کنید خواهید دید که پست انتخابی در بالای صفحه پین شده است. با توجه به نوع قالب بلاگ، پست چسبناک به صورت‌های گوناگون متمایز خواهد شد. این نیز یکی دیگر از روش‌های چیدمان مجدد پست ها در وردپرس است.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 3 سال عضو همیار وردپرس

  خیلی روش راحت و خوبی بود این روش تغییر زمان.متدها سر در گم بودم.ممنونم ازتون.