رپورتاژ آگهی چیست و چه فاکتورهایی در سئو سایت موثرند؟

رپورتاژ آگهی چیست و چه فاکتورهایی در سئو سایت موثرند؟ رپورتاژ آگهی چیست و چه فاکتورهایی در سئو سایت موثرند؟

در عصر حاضر و با گسترش یافتن استفاده از اینترنت و خدمات الکترونیکی، تبلیغات در جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند؛ هر نوع کسب و کار و وبسایتی که داشته باشید نیازمند استفاده از تبلیغات و شناخته شدن هستید، زیرا سایت شما هر چقدر که از محتوا، خدمات و محصولات باکیفیت و ظاهر زیبایی برخوردار باشد اما بازدیدکننده‌ای نداشته باشد بدون شک در عرصه وب موفق نخواهید شد و تمام سعی و تلاش شما بی‌نتیجه خواهد ماند. یکی از بهترین روش‌های تبلیغات و برندسازی استفاده از رپورتاژ آگهی می‌باشد. این تکنیک می‌تواند بر سئو سایت شما نیز تاثیر گذاشته و رتبه سایت شما را بهبود می‌بخشد. با مطالعه این مقاله به آسانی می‌توانید از طریق این تکنیک بازدیدکننده بیشتری جذب و ترافیک ورودی سایت خود را افزایش دهید.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • رپورتاژ آگهی چیست؟
 • انواع رپورتاژ آگهی
 • مزایای استفاده از رپورتاژ آگهی
 • فاکتورهای مهم در انتخاب سایت

رپورتاژ آگهی چیست؟

در زمان‌های نه چندان دور اکثر افراد برای معرفی و تبلیغات کسب و کار، ارائه خدمات و فروش محصولات خود از روش‌های سنتی مانند کارت ویزیت، بروشور، تراکت و موارد دیگری استفاده می‌کردند اما با پیشرفت اینترنت و خدمات الکترونیکی، روش‌های پیشرفته دیگری از قبیل آگهی‌های اینترنتی جایگزین روش‌های سنتی شدند، البته باید گفت که روش‌های سنتی به طور کامل از بین نرفته‌اند و هنوز هم افراد بسیاری از آن‌ها برای معرفی فعالیت خود بهره می‌گیرند. یکی از این روش‌ها بکارگیری و انتشار رپورتاژ آگهی در سایت‌های باارزش می‌باشد. در واقع رپورتاژ آگهی یک مقاله است که در آن خدمات و محصولات شما معرفی و در یک سایت معتبر و پرمخاطب منتشر می‌شود؛ این کار به دلیل نمایش سایت شما در صفحه اول گوگل در  سئو سایت شما نیز تاثیر مثبتی گذاشته و بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت سرازیر می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع رپورتاژ آگهی آشنا شوید.

رپورتاژ آگهی چیست؟

انواع رپورتاژ آگهی

رپورتاژهای آگهی به منظور معرفی محصولات و خدمات یک وبسایت بکار می‌روند و انواع مختلفی دارند، هر شخصی برای استفاده از این روش تبلیغاتی می‌تواند براساس نوع فعالیت و کسب و کار خود انتخاب کند که از کدام نوع رپورتاژ استفاده کند؛ در ادامه به بررسی انواع رپورتاژ آگهی خواهیم پرداخت.

 • رپورتاژ آگهی تصویری: یکی از معروف‌ترین نوع رپورتاژ، رپورتاژ آگهی تصویری می‌باشد، این نوع از تبلیغات به صورت ویدئو در سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و تلویزیون منتشر می‌شوند، این گونه تبلیغات اعتبار و ارزش خاصی به سایت، محصولات و خدمات شما می‌بخشند و با جلب اعتماد بازدیدکننده ترافیک ورودی بالایی را برای شما به ارمغان می‌آورد.
 • رپورتاژ آگهی نوشتاری: یکی دیگر از انواع تبلیغات به صورت نوشتاری در مجلات و روزنامه‌ها می‌باشد، درست است که این روش نسبت به سایر روش‌ها از اهمیت کمتری برخوردار است اما هنوز افراد بسیاری هستند که مخاطب این رسانه‌ها باشند. تبلیغات و انتشار رپورتاژ آگهی در مجلات و روزنامه‌های معتبر تاثیر بالایی در جلب اعتماد کاربر و برندسازی دارد.
 • رپورتاژ آگهی اینترنتی: این روش تبلیغات همانند انتشار آگهی در مجلات و روزنامه‌ها می‌باشد اما تنها تفاوتی که این روش دارد این است که رپورتاژها در سایت‌های مختلف به خصوص سایت‌های خبری منتشر می‌شود، انتخاب این روش به دلیل افزایش استفاده کاربران از فضای وب نسبت به سایر روش‌ها از اهمیت و محبوبیت بالایی برخوردار است.

در ادامه برخی از مزایای استفاده از رپورتاژ آگهی را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

مزایای استفاده از رپورتاژ آگهی

مزایای استفاده از رپورتاژ آگهی

استفاده از این تکنیک مانند سایر روش‌های تبلیغاتی نوین مزایای بسیاری به همراه دارد که در ادامه به بررسی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • احتمال مشاهده بیشتر توسط بازدیدکنندگان

نخستین مزیتی که رپورتاژها دارند این است که احتمال مشاهده و خواندن آن توسط بازدیدکنندگان بسیار بیشتر است. شما می‌توانید با قرار دادن رپورتاژ در جاهای مختلف از قبیل کانال‌ها، سایت‌ها و انجمن‌های گوناگون به معرفی خدمات و محصولات خود بپردازید و نظر و توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کنید تا بر روی لینک موجود در رپورتاژ کلیک کرده و وارد وبسایت شما شوند، در این صورت کاربران به خوبی با برند شما آشنا می‌شوند و ترافیک ورودی بالایی دریافت خواهید کرد.

 • افزایش ارزش و اعتبار برند شما

از دیگر مزایای منتشر کردن رپورتاژ افزایش ارزش و اعتبار وبسایت است. زمانی که از رپورتاژ آگهی در کانال‌ها و وبسایت‌های معتبر و باارزش استفاده می‌کنید موجب می‌شود افراد زیادی با محصولات، خدمات و برند شما آشنا شده و به شما اعتماد کنند. این کار به جلب اعتماد بازدیدکننده، برندسازی و بالا بردن اعتبار شما کمک فراوانی می‌کند.

 • بهبود سئو و افزایش رتبه وبسایت در گوگل

یکی دیگر از مزایای رپورتاژ آگهی تاثیر داشتن آن بر سئو سایت است، استفاده از این کار موجب بهبود سئو و افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو خواهد شد. در رپورتاژ آگهی شما قادر خواهید بود چندین لینک به وبسایت خود بدهید که این کار موجب افزایش اعتبار سایت خواهد شد و در نتیجه رتبه و ترافیک وبسایت شما را نیز افزایش خواهد داد.

 • پرداخت هزینه کمتر

استفاده از رپورتاژ آگهی نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی از هزینه پایین‌تری برخوردار است، به طور مثال شما می‌توانید یک اگهی در سایت معتبر منتشر کرده و در آن محصولات و خدمات ارائه شده توسط وبسایت خود را به طور کامل تعریف کنید.

 • فاکتورهای مهم در انتخاب سایت

برای انتخاب سایتی که رپورتاژ آگهی خود را در آن انتشار دهید لازم است پارامترهای مهمی را مدنظر قرار دهید تا تبلیغ و انتشار آگهی در سایت مقصد تاثیر مثبتی بر روی سایت شما بگذارد و بتواند سئو وبسایت شما را بهبود و بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت وبسایت شما سرازیر کند. انتخاب وبسایت‌های معتبر در انتشار آگهی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند، بنابراین لازم است قبل از انجام هر کاری با مواردی که در انتخاب سایت‌های انتشاردهنده رپورتاژ آگهی تاثیرگذار هستند آشنا شوید. در ادامه به بررسی برخی از این فاکتورهای مهم خواهیم پرداخت:

 • سن دامنه وبسایت

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در حین انتخاب یک سایت برای انتشار رپورتاژ آگهی می‌بایست آن را مورد توجه قرار دهید سن دامنه سایت مقصد است. هر چه سن دامنه سایت موردنظر بیشتر باشد به این معنی است که سابقه فعالیت آن طولانی‌تر است و به همان میزان در بین کاربران از اعتبار بیشتر برخوردار است، همچنین انتشار آگهی در این گونه وبسایت‌ها به دلیل دارا بودن بازدیدکنندگان بیشتر موجب می‌شود سایت شما نیز از ترافیک بالایی برخوردار شود.

 • رتبه الکسا

از دیگر موارد مهم توجه به رتبه‌ی الکسای سایت می‌باشد. هر چقدر که رتبه سایت موردنظر پایین‌تر و به یک نزدیک‌تر باشد به این معنی است که بازدید و ترافیک این وبسایت بالا بوده و از محبوبیت بیشتری در بین کاربران برخوردار است. پس توصیه می‌کنیم که قبل از انتخاب وبسایت، رتبه الکسا سایت موردنظر را بررسی کرده تا از محبوبیت و اعتبار آن اطمینان حاصل کنید.

 • میزان مرتبط بودن وبسایت

از دیگر پارامترهای مهم که تاثیر مثبتی در انتشار و نتیجه رپورتاژ آگهی دارد میزان مرتبط بودن محتوای سایت با آگهی می‌باشد. در واقع هر چه میزان محتوای سایت شما با زمینه فعالیت سایت موردنظر هماهنگ‌تر باشد به جرات می‌توان گفت که کاربران بیشتری جذب آگهی شما خواهند شد و در نتیجه رتبه بالاتری در گوگل نیز کسب خواهید کرد.

 • میزان اعتبار دامین

دامین آتوریتی یا اعتبار دامنه از مهمترین فاکتورهایی است که توسط شرکت Moz تعیین شده است که این معیار به منظور بررسی کیفیت و میزان اعتبار یک سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. دامین آتوریتی عددی بین 1 تا 100 می‌باشد که این عدد هر چقدر که به 100 نزدیکتر باشد به این معنی است که دامنه و سایت موردنظر از اعتبار بیشتری برخوردار است. بنابراین از دیگر مواردی که در انتخاب سایت انتشاردهنده آگهی لازم است بدان توجه شود میزان اعتبار دامین است.

  سئو داخلی سایت چیست ؟ + چک لیست اقدامات مهم

مزایای استفاده از رپورتاژ آگهی

نتیجه گیری

امروزه با رشد و افزایش استفاده از خدمات الکترونیک روش‌های نوین و جدیدتری جایگزین روش‌های تبلیغاتی شدند که یکی از بهترین و موثرترین آن‌ها بکارگیری رپورتاژ آگهی می‌باشد. انتشار رپورتاژ آگهی در سایت‌های معتبر و پرمخاطب نه تنها ترافیک ورودی سایت شما را افزایش می‌دهد بلکه می‌تواند سئو و رتبه وبسایت شما را بهبود بخشیده به طوریکه سایت شما را در نتایج اولیه جستجوی گوگل قرار دهد. در این مقاله به معرفی این تکنیک، انواع و مزایای آن پرداختیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید از طریق انتشار رپورتاژ آگهی در وبسایت‌های پربازدید، بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش داده و با فروش محصولات و ارائه خدمات درآمد خود را تا چندین برابر افزایش دهید. شما می­توانید سوالات و نظرات خود را از بخش دیدگاه ­ها با ما مطرح کنید؛ همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برای شما مفید بود، خوشحال می­شویم آن را با دوستان خود در شبکه­ های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.