آیا هوش مصنوعی تاثیر بدی بر سئوی وردپرس دارد؟

تاثیر هوش مصنوعی بر سئوی وردپرس 

هوش مصنوعی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک ابزار ضروری در بازاریابی و تولید محتواست زیرا به وبلاگ نویسان و صاحبان وبسایت کمک می‌کند تا بهره وری بسیار بیشتری داشته باشند. با این حال، با وجود تعداد زیادی از مردم که با کمک هوش مصنوعی محتوا تولید می‌کنند، باید ببینیم تاثیر هوش مصنوعی بر سئوی وردپرس چگونه است؟ مثبت یا منفی؟ در این مقاله، بررسی می‌کنیم که آیا محتوای هوش مصنوعی برای سئو مضر است یا خیر و برخی از بینش‌ها و نکاتی را در مورد استفاده از هوش مصنوعی به نفع شماست به اشتراک می‌گذاریم.

تاثیر هوش مصنوعی بر سئوی وردپرس

محتوای تولید شده با هوش مصنوعی مثل متن، تصاویر، ویدیوها و سایر اشکال محتواست که با استفاده از ابزار هوش مصنوعی مانند ChatGPT، Google’s Gemini، DALL-E، Microsoft Copilot و غیره ایجاد می‌شوند. ابزارهای تولید محتوا در هوش مصنوعی مانند ChatGPT و Google’s Gemini تولید مقالات کامل را در عرض چند دقیقه بسیار آسان می‌کنند. به طور مشابه، ابزارهای تولید تصویر در هوش مصنوعی مانند DALL-E، Midjourney، Firefly و موارد دیگر می‌توانند آثار هنری بصری برای وبسایت یا وبلاگ شما ایجاد کنند. همه این ابزارهای هوش مصنوعی این امکان را برای سازندگان محتوا ایجاد می‌کنند که تقریباً در هر موضوعی با سرعت بیشتری نسبت به قبل محتوای جدید تولید کنند.
اکنون، قبل از اینکه توضیح دهیم این محتوا چقدر برای سئو خوب یا بد است، می‌خواهیم در مورد نحوه تولید محتوا توسط هوش مصنوعی صحبت کنیم.

هوش مصنوعی چگونه محتوا تولید می کند؟

ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT، Gemini، Copilot و سایر موارد نرم افزارهای پیشرفته‌ای هستند که با استفاده از تکنیکی به نام «یادگیری ماشین» آموزش داده شده‌اند. این تکنیک شامل تغذیه مدل‌های هوش مصنوعی با داده‌های زیادی از منابع مختلف، از جمله وبسایت‌ها، کتاب‌ها، مجلات و منابع دیگر است. متأسفانه، حجم وسیعی از داده‌های مورد استفاده برای آموزش هوش مصنوعی همیشه از نظر واقعی درست، خلاقانه، منسجم یا حتی خوب نیستند.
توسعه دهندگان سعی می‌کنند با ارائه داده‌های با کیفیت بهتر و آموزش هوش مصنوعی برای تخصیص امتیاز به منابع داده‌های مختلف، به این موضوع رسیدگی کنند. با این حال، هوش مصنوعی همچنان می‌تواند از منابع اطلاعاتی نادرست، نامنسجم و با کیفیت پایین بیاموزد.

آنها همچنین در زمینه تشخیص الگو آموزش دیده‌اند، که گاهی اوقات می‌تواند منجر به یک وضعیت هوش مصنوعی به نام توهم شود، که در آن هوش مصنوعی می‌تواند حقایق خود را بسازد. به همین دلیل است که همیشه توصیه می‌کنیم اطلاعات تولید شده توسط نرم‌افزار هوش مصنوعی را دوباره بررسی کنید زیرا ممکن است نادرست باشند و انتشار اطلاعات نادرست در وبسایت یا وبلاگ وردپرسی می‌تواند نام تجاری شما را غیرحرفه‌ای جلوه دهد و حتی به سئوی سایت شما آسیب برساند.

آیا محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی برای سئو مضر است؟

در تصویر زیر E-E-A-T مخفف:

 • تخصص
 • تجربه
 • اقتدار
 • امانت

نمودار هوش مصنوعی - تاثیر هوش مصنوعی بر سئوی وردپرس 

در اصل، شما باید تمام این معیارها را در محتوای خود رعایت کنید تا در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) در گوگل رتبه بالایی کسب کنید. محتوایی که به طور کامل توسط هوش مصنوعی تولید می‌شود ممکن است به دلایل مختلفی نتواند این سیگنال‌های رتبه بندی را برآورده کند.
اول، برنامه‌های هوش مصنوعی بر روی داده‌های منابع مختلف آموزش داده می‌شوند. این منابع “تجربه” و “تخصص” شما را به عنوان نویسنده منعکس نمی‌کنند زیرا از سایت‌های جانبی می‌آیند. به همین دلیل است که همیشه به کاربران توصیه می‌کنیم که تجربیات دست اول خود را در محتوای آنلاین قرار دهند.

در مرحله دوم، شما باید «قابلیت اعتماد» اطلاعات ارائه شده توسط هوش مصنوعی را در نظر بگیرید. محتوای تولید شده با هوش مصنوعی همیشه دقیق نیست، می‌تواند منعکس کننده سوگیری خاصی باشد و حتی می‌تواند مواردی را بسازد. در نهایت، هوش مصنوعی نمی‌تواند اعتبار یک نویسنده انسانی را نشان دهد که تصدیق شده، اعتبار کسب کرده است و اعتبار لازم برای داشتن یک مرجع در یک موضوع را دارد.

آیا این بدان معناست که محتوای هوش مصنوعی برخلاف دستورالعمل های جستجوی گوگل است؟

در یک پاسخ کوتاه: خیر! نظر گوگل در این زمینه به شرح زیر است:

استفاده مناسب از هوش مصنوعی یا اتوماسیون برخلاف دستورالعمل‌های ما نیست. این بدان معنی است که از آن برای تولید محتوا در درجه اول برای رسیدن به رتبه‌بندی مناسب در جستجو استفاده نمی‌شود، که برخلاف سیاست‌های هرزنامه است.

گوگل وبسایت‌ها را به دلیل استفاده از محتوای هوش مصنوعی مجازات نخواهد کرد. با این حال، اگر از ابزارهای هوش مصنوعی صرفاً برای کسب رتبه‌بندی جستجو استفاده شود، این امر خط‌مشی‌های هرزنامه آنها را نقض می‌کند. این در تاثیر هوش مصنوعی بر سئوی وردپرس  بدان معنی است که محتوای تولید شده کاملاً توسط هوش مصنوعی ممکن است به تنهایی برای سئو خوب نباشد و یک عنصر بسیار مهم را از دست داده است: عامل انسانی.

چگونه می توان محتوای بهینه ای با هوش مصنوعی خلق کرد؟

اجتناب در استفاده از هوش مصنوعی در فرآیند تولید محتوا، عاقلانه نیست. زیرا مزایای زیادی را ارائه می‌دهد، مانند:

 • کاهش مدت زمانی که برای تحقیق صرف می‌کنید.
 • به شما کمک می‌کند تا ایده‌های سریع یا طرح کلی مطالب خود را ارائه دهید.
 • غلبه بر بلوک نویسنده با اجازه دادن به هوش مصنوعی از چند نمونه برای استفاده به عنوان نقطه شروع.
  ۲۱ روش برای افزایش ترافیک سایت از کنسول جستجوی گوگل

اما برای اینکه این محتوا واقعاً برای سئو خوب باشد، باید از هوش مصنوعی به عنوان دستیار استفاده کنید نه تولید کننده محتوا. این به شما امکان می‌دهد تا تجربه و اختیار خود را به محتوا اضافه کنید در حالی که همچنان از هوش مصنوعی برای انجام همان کار اما سریعتر و کارآمدتر استفاده می‌کنید. توصیه می‌کنیم از هوش مصنوعی در فرآیند تولید محتوا به روش‌های زیر استفاده کنید:

 • ایده‌های مقاله ایجاد کنید.
 • رئوس مطالب را ایجاد کرده و اجازه دهید هوش مصنوعی به شما در پر کردن شکاف‌های محتوا کمک کند.
 • تصحیح، بازنویسی، تنظیم سبک و لحن محتوا.
 • اجازه دهید هوش مصنوعی روی بخش‌هایی از محتوا کار کند تا کار شما را گسترش دهید، مثل خلاصه کردن یا بهینه کردن.

به طور خلاصه، افزودن تجربه و تخصص انسانی می‌تواند تاثیر هوش مصنوعی بر سئوی وردپرس را به سمت مثبت و کارآمدتری ببرد.
با در نظر گرفتن این موضوع، اکنون چند نمونه عملی در استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای دستیابی به این هدف ارائه خواهیم کرد.

۱- استفاده از هوش مصنوعی برای تولید هدینگ‌ ها

آیا می دانستید که از هر ۵ نفر ۴ نفر حتی زمانی که وبسایت شما در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر می‌شود، روی آن کلیک نمی‌کنند؟ عناوین یا عناوین سئو به مقاله شما کمک می‌کنند تا در نتایج جستجو کلیک بیشتری داشته باشد. این همان چیزی است که کاربران شما هنگام جستجوی محتوا در گوگل برای اولین بار می‌بینند. با این حال، برای اینکه محتوای شما برجسته شود، باید عنوانی چشم نواز و توصیفی داشته باشد.

محدودیت شخصیتی برای عناوین سئو وجود دارد، به علاوه رقبای شما ممکن است از واضح‌ترین عناوین استفاده کنند. این کار نوشتن یک عنوان قدرتمند که کاربران را به کلیک روی آن ترغیب می‌کند دشوار می‌سازد. خوشبختانه، اینجاست که هوش مصنوعی می‌تواند کمک کند. از آنجایی که برنامه‌های هوش مصنوعی در تشخیص و تولید الگوها بسیار خوب هستند، می‌توانند به شما در ایجاد چندین ایده عالی به طور همزمان کمک کنند.
به عنوان مثال، می‌توانید از All in One SEO استفاده کنید که شامل یک تولید کننده عنوان داخلی هوش مصنوعی است. این افزونه از ChatGPT OpenAI برای ایجاد هدینگ‌های بسیار جذاب استفاده می‌کند.

۲- استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای تنظیم استایل دهی

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که صاحبان وبسایت و وبلاگ‌نویسان مرتکب می‌شوند این است که مخاطبان مورد نظر خود را به طور کامل در هنگام تولید محتوا درک نمی‌کنند. ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند به شما کمک کنند تا این کار را درست‌تر انجام دهید. این ابزارها ساعت‌های بی شماری را صرف کرده‌اند و از میلیون‌ها گیگابایت داده یاد گرفته‌اند. آنها در درک الگوهای زبان استعداد فوق العاده‌ای دارند.
به عنوان مثال، می‌توانید از Grammarly برای تنظیم محتوای خود برای مخاطبان هدف استفاده کنید. این ابزار دارای یک دستیار نوشتاری مجهز به هوش مصنوعی است که به شما امکان می‌دهد لحن و سبک محتوای خود را انتخاب کنید.

۳- بهینه سازی محتوا با استفاده از هوش مصنوعی

در بیشتر صنایع، محتوای شما با سایر مقالات برتر، پست‌های وبلاگ و صفحات برای رتبه بندی جستجو رقابت می‌کند. موتورهای جستجو به دنبال مفیدترین محتوا برای هدف جستجوی کاربر هستند و آن را براساس آن رتبه بندی می‌کنند. اما چگونه می‌دانید که محتوای شما هدف کاربر را نشان می‌دهد و در عین حال بهترین منبع برای آن کلمه کلیدی است؟
این یکی دیگر از زمینه‌های تاثیر هوش مصنوعی بر سئوی وردپرس است که می‌تواند به آن کمک کند. قابلیت قدرتمند آن برای تجزیه و تحلیل سریع الگوها می‌تواند به شما در یافتن قطعات گمشده در محتوای خود کمک کند. پلتفرم‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT یا Gemini می‌توانند به شما در مقایسه پیش‌نویس و ارائه پیشنهادهایی برای گنجاندن کمک کنند.

جمع بندی

به طور کلی، محتوای هوش مصنوعی برای سئو بد نیست، تا زمانی که ورودی انسانی خود را ارائه دهید. به این دلیل است که هر محتوایی که به طور کامل با هوش مصنوعی تولید می‌شود دیدگاه، تجربیات و تخصص منحصر به فرد شما را منعکس نمی‌کند، بنابراین می‌تواند به سئوی وبسایت شما آسیب برساند. در تجربه کار روزانه با بهترین شیوه‌های سئو، چشم انداز همیشه در حال تحول بهینه سازی موتورهای جستجو و اهمیت روزافزون هوش مصنوعی را دیده‌ایم.
به همین دلیل است که توصیه می‌شود از هوش مصنوعی به‌عنوان یک ابزار دستیار در گردش کار خود استفاده کنید تا به شما کمک کند محتوای بهتری را سریع‌تر ایجاد کنید. با این حال، نباید جایگزین کاملی برای صدا و محتوای شما باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.