راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: فروش انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

برخی محصولات به گونه‌ای هستند که چند ویژگی مختلف برای آن‌ها موجود است. به عنوان یک مثال خیلی ساده می‌توان رنگ محصولات را به عنوان یک ویژگی در نظر گرفت. از یک گوشی تلفن همراه ممکن است چند رنگ در بازار موجود باشد که فروشگاه نیز آن را ارائه می کند.
در فروشگاه اینترنتی نیز شما قادر به افزودن انواع مختلف یک محصول در ووکامرس هستید و این امر باعث می‌شود که حق انتخاب را به مشتریان خود بدهید و دست آن‌ها را باز بگذارید تا بتوانند به راحتی و با رضایتمندی از شما، خرید خوبی را تجربه کنند.

انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

زمانی که شما اطلاعات بیشتری را برای محصول خود در نظر می گیرید یا به عبارتی برای یک محصول تنوع بیشتری قائل می‌شوید، یعنی صفت یا ویژگی‌های متعددی را برایش تعریف می‌کنید. در این سری از آموزش ووکامرس می‌خواهیم در مورد این ویژگی‌ها و انواع مختلف یک محصول در ووکامرس صحبت کنیم.

شروع عملیات برای افزودن ویژگی‌ها

برای نمونه یکی از محصولات فروشگاه را انتخاب می‌کنیم تا بتوانیم تغییرات خود را بر روی آن اعمال کنیم. سپس از پیشخوان وردپرس از زیر منوی محصولات گزینه  “ویژگی ها” را انتخاب می کنیم. در این بخش می توانیم ویژگی‌های مورد نظر را وارد کنیم. به توضیح فیلدها می‌پردازیم:

attribute hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، در فیلدها نام ویژگی مورد نظر و نامک آن را وارد می‌کنیم. سپس انتخاب می‌کنیم که آیا در بایگانی محصولات نیز ویژگی‌ها نمایش داده شوند یا خیر!
فیلد نوع دارای دو گزینه ی انتخاب و متن می باشد. در حالت انتخاب می توانیم از مواردی که قبلا نوشته شده استفاده کنیم اما در حالت متن این گونه نیست یعنی دارای یک مقدار از پیش تعیین شده نیست و شما می توانید ویژگی‌های جدیدی را اضافه کنید.
سپس با افزودن ویژگی، صفت مورد نظر اضافه خواهد شد. همینطور که می‌بینید ویژگی رنگ بندی را اضافه کردیم و سایر ویژگی‌ها را نیز به همین صورت می‌توان اضافه کرد.

حال برای وارد کردن مقدارها بر روی علامت جلوی هر ویژگی که “پیکربندی شرایط و مقررات نام دارد کلیک می کنیم…

rule setting hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

سپس می‌توان مقدار آن را در صفحه جدیدی که باز می شود وارد کرد.

color hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

همانطور که ملاحظه می‌کنید انواع رنگ‌های موجود برای محصول مورد نظر خود را وارد کردیم. سایر موارد یا ویژگی ها را نیز به همین ترتیب مقداردهی می‌کنیم.

حال به بخش محصولات رفته و محصول مورد نظر خود را انتخاب می‌کنیم و به حالت ویرایش در می‌آوریم. سپس در قسمت پایین در بخش اطلاعات محصول گزینه‌ی ویژگی ها را انتخاب می‌کنیم .

افزودن ویژگی در صفحه محصول

add feather hamyarwp-انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

اول از همه از قسمت سفارش سازی ویژگی‌های محصول، صفت مورد نظر را انتخاب می‌کنیم. سپس گزینه مقدارها نمایان می‌شود. از اینجا می‌توانید مقدارها را انتخاب کنید تا اضافه شود. مانند ۸ گیگ، ۱۶ گیگ و…

توجه!!! توجه کنید که اگر موردی از خاطر شما در مرحله ی قبل جا مانده می‌توانید در همین قسمت با زدن گزینه افزودن جدید آن را به لیست اضافه کنید. صفت اضافه شده در لیست تمامی محصولات وارد می‌شود و می‌توانید آن را در صورت لزوم برای تعیین انواع مختلف یک محصول در ووکامرس انتخاب کنید.

  مشخص کردن محصولات جدید در ووکامرس با WooCommerce New Product Badge

در حال حاضر من تمامی ویژگی‌های مورد نظر خود را وارد کردم:

feather hamyarwp

نکته!!! حواستان باشد که تیک نمایش در برگه محصول فعال باشد.

حال می‌توانیم محصول را مشاهده کنیم تا تغییرات را ببینیم…

more info hamyarwp

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، گزینه‌ای با نام اطلاعات بیشتر اضافه شده است که در آن ویژگی‌های اضافه شده ما قابل رویت است.
مبحث ویژگی‌ها به همین صورتی بود که دیدید و می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید ویژگی‌هایی برای محصول اضافه کنید.

بحث بعدی را به محصولات متغیر اختصاص می‌دهیم.

محصولات متغیر

همین محصولی را که در بالا برای آن ویژگی تعیین کردیم حافظه‌های ۸، ۱۶، ۳۲ و ۶۴ گیگ دارد پس حتما قیمت آن‌ها نیز با هم متفاوت است. همچنین وقتی حرف از رنگ‌بندی می‌زنید علاوه بر اینکه به مشتری خود رنگ بندی‌ها را نشان می‌دهید باید حق انتخاب رنگ را نیز به او بدهید تا در هنگام خرید بتواند انتخاب کند. برای این محصولات حالت متغیر باید تعیین کرد. پس ما باید محصولی دارای صفات متغیر داشته باشیم تا مشتری در هنگام خرید با مشکل مواجه نشود.

دوباره به بخش ویرایش محصول باز می‌گردیم. در بخش اطلاعات محصول، حالت محصول را بر روی متغیر قرار می‌دهیم:

changable hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

سپس به بخش ویژگی‌ها مراجعه می‌کنیم و ویژگی محصولی که می‌خواهیم تغییر کند را انتخاب می‌کنیم. مثلا ما برای هر دو صفتی که ایجاد کردیم این کار را انجام می‌دهیم.

use for change hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

تیک گزینه استفاده برای تغییرات را فعال می‌کنیم و سپس به بخش متغیرها در منوی سمت راست می‌رویم.

add change hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید ما متغیری را انتخاب کردیم حال می‌توانیم نوع متغیر را از بین صفت‌ها انتخاب کنیم و قیمت آن را مشخص کنیم. به همین ترتیب تمامی صفات متغیر را تعریف می‌کنیم.
البته شما می‌توانید تصویری برای هر کدام از متغیرها آپلود نمایید.

result hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

به این صورت من این صفات را به صورت متغیر ایجاد کردم، حال بر گزینه ذخیره تغییرات کلیک می‌کنیم. حال به بخش نمایش محصول می‌رویم تا تغییرات را ببینیم…

result change hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

ملاحظه می‌کنید که در اینجا قادر به انتخاب نوع حافظه هستید و پس از انتخاب آن قیمت به شما نمایش داده می‌شود.

حال با هم نگاهی به متغیر رنگ‌ها می‌اندازیم. ما برای این محصول رنگ‌های سفید، مشکی و نقره‌ای را در نظر گرفته بودیم. حال در بخش متغیرها این رنگ بندی‌ها را اضافه خواهیم کرد.

choose color hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

به اینصورت می‌توانید رنگ را نیز اضافه کنید.

آموزش ویدئویی

ساخت ویدئوی آموزشی توسط پویا دارایی

نتیجه گیری

برای مشخص کردن انواع مختلف یک محصول در ووکامرس به راحتی می‌توانید با تعریف ویژگی‌ها و افزودن آن در بخش اطلاعات محصول دست مشتریان را باز بگذارید. اینکه مشتری بتواند دقیقا آنچه می‌خواهد را بخرد بسیار مطلوب و مورد قبول است.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

۲۸۶,۱۵۶ نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید شاخص

 1. 4 سال عضو همیار وردپرس

  حسین اقا اینم جواب نداد متاسفانه شما دیگه فگری به ذهنت نمیرسه ؟

 2. 4 سال عضو همیار وردپرس

  یعنی پارسی ادیت رو نصب کنم و فعال کنم ؟ بهم ریختگی یا مسئله ای بوجود نمیاد ؟ ممنون از اینکه اومدی و پاسخ دادی

 3. 4 سال عضو همیار وردپرس

  برای اینکه در جریان باشی من از قالب دوهزار ودوازده فارسی شده در وردپرس ۴ استفاده میکنم ممکنه ایراد از قالبم باشه ؟

 4. 4 سال عضو همیار وردپرس

  حسین اقا میخای ی فیلمی یا عکس بگیرم که قشنگ متوجه منظورم بشی که نوشتم بجای کلمه “گرمی” حروف و عدد و علامت درصد انگلیسی خورده اگه میخای عکسش و ببینی بگو تا کجا برات آپ کنم ببینیش . بله منم تو فیلم دیدم وقتی شما از کلمه “گیگ” یا رنگ های “ابی و زرد” استفاده کردی همونطور فارسی تو فیدها دیده میشدند اما متاسفانه برای من این اتفاق نمی افته سپاسگذار میشم سریعتر رسیدگی کنی

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام ممکن است چنین مسئله ای به دلیل مشکلات فارسی وردپرس شما باشه بهتره از افزونه فارسی سازی مثل پارسی دیت استفاده کنید شاید مشکل رفع شد.

 5. 4 سال عضو همیار وردپرس

  و تقاضا دارم افزونه ای رو معرفی و اموزش بدید که بوسیله این افزونه مثلا بشه بجای کلمه افزدون به سبد خرید فقط ی ایکون زیبا گذاشت و بشه رنگ بندی ها رو تغییر داد . مچکر

 6. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید خدمت حسین آقا
  من روش شما رو طبق فیلم پیگیری کردم هیچ مشکلی نبود و طبق اموزشها تمامی مراحل بخوبی انجام شد فقط یک مشکل هست . در قسمت محصولات متغیر وقتی محصول رو به دو قسمت مثلا ۲۰۰ گرمی و ۳۰۰ گرمی تقسیم میکنم گزینه انتخاب وزن هم میاد اما وقتی فید گزینه باز میشه نوشته مثلا ۲۰۰ و بجای کلمه “گرمی” حروف و علامت درصد نوشته شده و گزینه زیرینش هم همینطور نوشته ۳۰۰ با حروف و علائم یعنی کلمه گرمی رو نمیتونم ببینم ایا این و میتونم تو حلقه ویرایش درست کنم یا ربطی به اونجا نداره . سپاسگذارم

 7. مرسی از اموزشهای خوبتون. ایا قالب فارسی برای ووکامرس که امکان مولتی وندر داشته باشد داریم؟ میدونم که قالب انگلیسی برای این منظور داریم. نال هم شده اما فارسی سازی نه.

 8. سلام
  جناب رحیمی بنده یه مشکلی دارم. وقتی برای یک صفت از بخش پیکربندی شرایط و قوانین دو ویژکی تعریف می کنم مثلا برای رنگ ، زرد و سبز را تعریف کردم. کلمات زرد و سبز در قسمت سفارش به صورت درهم نمایش داده میشود. مثل اینه که یونیکد آن قسمت درست نباشه. با قالب های مختلف تست کردم. ایراد از کجا میتونه باشه؟

 9. سلامیه سوال داشتم در مورد قابلیت های این افزونه
  ایا میشه سفارش هم ثبت کرد؟مثلا یه محصولی هست که انواع مختلفی داره و مشتری باید سفارش بده . به این صورت که مشخصات رو بده و مثلا یه عکس هم ضمیمه کنه و پول رو هم پرداخت کنه . یه سری فیلدا اجباری و یه سری هم اختیاری خواهند بود
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام این که شما می فرمایید با این افزونه نمیشه این افزونه از حالت های پیش فرض استفاده میکنه یعنی میشه چند حالت رو داد و کاربر یکی رو انتخاب کنه.

  • ممنوناگه افزونه ای باشه که در در هنگام تکمیل مشخصات یه سری فیلد ها اضافه بشه ( مثلا پیوست فایل ) هم کارم راه میفته. اون ضمیمه هم به سفارش وصل باشه همیشه.
   ممنون میشم راهنمایی کنید
   افزونه checkout manager اینکار رو میکنه؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام در مورد تغییرات قسمت checkout بزودی فیلم اموزشی ایجاد میگردد.

  • سلام
   یه افزونه پیدا کردمwoocommerce upload my file فکر کنم همونه که میخوام.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام چک میشه اگه خوب بود در سایت هم معرفی میکنیم.

 10. سلام اغا حسین گل. ببخشید یه سوالی داشتم . میخواستم یه حمایت مالی از سایت راه بندازم میشه خلاصا راهنمایم کنی .خیلی لازمه.

 11. سلام ممنون بخاطر آموزش خوبتون یه سوال داشتم وکامرس این امکان رو داره که بشه خود کاربر محصول برای فروش بزاره؟

 12. با سلام و خسته نباشید فراوان
  چرا وقتی از متغیر ها استفاده میکنیم در صفحه محصولات فروشگاه ۲ تا قیمت زیر محصول نمایش میده ؛ آیا میشه کاری کرد که یک قیمت نمایش بده یا نمایش نده اصلا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ منظورم فقط صفحه اصلی فروشگاهی که کاربر داره همه محصولات رو مشاهده میکنه.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام وقتی از قیمت متغییر استاده می کنیم در صفحه اصلی بیشتر قالب ها و خود ووکامرس مقدار حداقل تا حداکثر قیمت (بازه قیمت) نمایش داده می شود و مشکلی نیست.

  • لطفا یه آموزش بزارید که بتنونیم حداقل استایل محصولات رو عوض کنیم مثل رنک و سایز فونت قیمت ها چون تو بعضی قالب ها خیلی زشته

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام این آموزش هایی که گفتید طراحی قالب هست نه ووکامرس

 13. حسین جان دستت درد نکنه واقعا فیلمای آموزشیت عالین

 14. جالبه ۱ هفته پیش برای تکمیل سایت فروشگاهی آموزش انگلیسی رو نگاه کرمامروز فارسیش توی همیار وردپرس!!!خیلی عالیه

 15. مفید بود.

 16. سلام و درود فراوان
   چند تا سوال داشتم از خدمتتون:
  ۱- يه برگه خصوصي ووکامرس ميسازه, اول اينکه برگه خصوصي چيه و اينکه براي چي ساخته اينو؟

  ۲- من تو فروشگاهم وقتي چند بار روي افزودن به سبد يک محصول کليک ميکنم, داخل صفحه سبد خريد به همون تعداد پيغام به سبد خريد اضافه شد رو نمايش ميده, چرا ؟ و چطور ميشه رفع کردش تا فقط يک بار پيغام بده؟

  در آخر هم مي خواستم بدونم سري بعدي رو کي آماده مي کنيد؟
  اگر امکانش هست زود به زود آموزش ها رو قرار بديد و اولويت رو روي مسائل مهم تر و اساسي مثل هماهنگي قالب با همه بخش هاي ووکامرس در نظر بگيريد.

  بازم از زحمات ازرشمندتون متشکرم.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   ۱٫ووکامرس به صورت خودکار برگه هایی رو میسازه مثل برگه فروشگاه یا سبد خرید و پرداخت و… که در فرایند خرید یه محصول مورد نیاز هست.
   ۲٫این اتفاق کاملا عادی هست و با هر تعداد کلیک همین تعداد از این محصول در سبد خرید ثبت میشود.
   ۳٫انشالله هر هفته دو یا ۳ قسمت از این سری بارگازی میشه ولی کیفیت برای ما مهمتره چون این سری به امید خدا همیشه یه مرجع میمونه.من از شما و دوستان دیگه خواهش میکنم هر چیزی که علاقه مندید بهش پرداخته بشه رو به ما اطلاع بدید تا با کمک هم این سری رو کامل تر کنیم.
   ممنونم از لطف شما

 17. آقا حسین انصافا دمت گرم واقعا کار بزرگی داری میکنی. ازت ممنونم

 18. سلام. این امکان در ووکامرس وجود نداره که محصول متغیر رو مثل خیلی از سایت های دیگه به وسیله دکمه رادیویی انتخاب کنیم.

 19. سلام
  لطفا نحوه نمایش لینک دانلود در ازای پرداخت رو هم آموزش بدین و آیا این امکان رو داره که به بیرون لینک بده مثل فایل شرینگ یا حتما باید لینک اشاره به فضای خوده سایت داشته باشه ، لطفا اگه میشه این رو هم توضیح بدین.

 20. سلام اقای رحیمی
  چطور می تونم صفحه تسویه حساب رو دارای دو فیلد نام و ایمیل کنم
  با تشکر
  لطفا اگه جوابش طولانیه بهم میل کنید

مطالب زیر را حتما بخوانید