راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: فروش انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

برخی محصولات به گونه‌ای هستند که چند ویژگی مختلف برای آن‌ها موجود است. به عنوان یک مثال خیلی ساده می‌توان رنگ محصولات را به عنوان یک ویژگی در نظر گرفت. از یک گوشی تلفن همراه ممکن است چند رنگ در بازار موجود باشد که فروشگاه نیز آن را ارائه می کند.
در فروشگاه اینترنتی نیز شما قادر به افزودن انواع مختلف یک محصول در ووکامرس هستید و این امر باعث می‌شود که حق انتخاب را به مشتریان خود بدهید و دست آن‌ها را باز بگذارید تا بتوانند به راحتی و با رضایتمندی از شما، خرید خوبی را تجربه کنند.

انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

زمانی که شما اطلاعات بیشتری را برای محصول خود در نظر می گیرید یا به عبارتی برای یک محصول تنوع بیشتری قائل می‌شوید، یعنی صفت یا ویژگی‌های متعددی را برایش تعریف می‌کنید. در این سری از آموزش ووکامرس می‌خواهیم در مورد این ویژگی‌ها و انواع مختلف یک محصول در ووکامرس صحبت کنیم.

شروع عملیات برای افزودن ویژگی‌ها

برای نمونه یکی از محصولات فروشگاه را انتخاب می‌کنیم تا بتوانیم تغییرات خود را بر روی آن اعمال کنیم. سپس از پیشخوان وردپرس از زیر منوی محصولات گزینه  “ویژگی ها” را انتخاب می کنیم. در این بخش می توانیم ویژگی‌های مورد نظر را وارد کنیم. به توضیح فیلدها می‌پردازیم:

attribute hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، در فیلدها نام ویژگی مورد نظر و نامک آن را وارد می‌کنیم. سپس انتخاب می‌کنیم که آیا در بایگانی محصولات نیز ویژگی‌ها نمایش داده شوند یا خیر!
فیلد نوع دارای دو گزینه ی انتخاب و متن می باشد. در حالت انتخاب می توانیم از مواردی که قبلا نوشته شده استفاده کنیم اما در حالت متن این گونه نیست یعنی دارای یک مقدار از پیش تعیین شده نیست و شما می توانید ویژگی‌های جدیدی را اضافه کنید.
سپس با افزودن ویژگی، صفت مورد نظر اضافه خواهد شد. همینطور که می‌بینید ویژگی رنگ بندی را اضافه کردیم و سایر ویژگی‌ها را نیز به همین صورت می‌توان اضافه کرد.

حال برای وارد کردن مقدارها بر روی علامت جلوی هر ویژگی که “پیکربندی شرایط و مقررات نام دارد کلیک می کنیم…

rule setting hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

سپس می‌توان مقدار آن را در صفحه جدیدی که باز می شود وارد کرد.

color hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

همانطور که ملاحظه می‌کنید انواع رنگ‌های موجود برای محصول مورد نظر خود را وارد کردیم. سایر موارد یا ویژگی ها را نیز به همین ترتیب مقداردهی می‌کنیم.

حال به بخش محصولات رفته و محصول مورد نظر خود را انتخاب می‌کنیم و به حالت ویرایش در می‌آوریم. سپس در قسمت پایین در بخش اطلاعات محصول گزینه‌ی ویژگی ها را انتخاب می‌کنیم .

افزودن ویژگی در صفحه محصول

add feather hamyarwp-انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

اول از همه از قسمت سفارش سازی ویژگی‌های محصول، صفت مورد نظر را انتخاب می‌کنیم. سپس گزینه مقدارها نمایان می‌شود. از اینجا می‌توانید مقدارها را انتخاب کنید تا اضافه شود. مانند ۸ گیگ، ۱۶ گیگ و…

توجه!!! توجه کنید که اگر موردی از خاطر شما در مرحله ی قبل جا مانده می‌توانید در همین قسمت با زدن گزینه افزودن جدید آن را به لیست اضافه کنید. صفت اضافه شده در لیست تمامی محصولات وارد می‌شود و می‌توانید آن را در صورت لزوم برای تعیین انواع مختلف یک محصول در ووکامرس انتخاب کنید.

  مصاحبه‌ای جذاب با متیو نلسون درباره افزایش سرعت و فروش بیشتر در ووکامرس

در حال حاضر من تمامی ویژگی‌های مورد نظر خود را وارد کردم:

feather hamyarwp

نکته!!! حواستان باشد که تیک نمایش در برگه محصول فعال باشد.

حال می‌توانیم محصول را مشاهده کنیم تا تغییرات را ببینیم…

more info hamyarwp

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، گزینه‌ای با نام اطلاعات بیشتر اضافه شده است که در آن ویژگی‌های اضافه شده ما قابل رویت است.
مبحث ویژگی‌ها به همین صورتی بود که دیدید و می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید ویژگی‌هایی برای محصول اضافه کنید.

بحث بعدی را به محصولات متغیر اختصاص می‌دهیم.

محصولات متغیر

همین محصولی را که در بالا برای آن ویژگی تعیین کردیم حافظه‌های ۸، ۱۶، ۳۲ و ۶۴ گیگ دارد پس حتما قیمت آن‌ها نیز با هم متفاوت است. همچنین وقتی حرف از رنگ‌بندی می‌زنید علاوه بر اینکه به مشتری خود رنگ بندی‌ها را نشان می‌دهید باید حق انتخاب رنگ را نیز به او بدهید تا در هنگام خرید بتواند انتخاب کند. برای این محصولات حالت متغیر باید تعیین کرد. پس ما باید محصولی دارای صفات متغیر داشته باشیم تا مشتری در هنگام خرید با مشکل مواجه نشود.

دوباره به بخش ویرایش محصول باز می‌گردیم. در بخش اطلاعات محصول، حالت محصول را بر روی متغیر قرار می‌دهیم:

changable hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

سپس به بخش ویژگی‌ها مراجعه می‌کنیم و ویژگی محصولی که می‌خواهیم تغییر کند را انتخاب می‌کنیم. مثلا ما برای هر دو صفتی که ایجاد کردیم این کار را انجام می‌دهیم.

use for change hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

تیک گزینه استفاده برای تغییرات را فعال می‌کنیم و سپس به بخش متغیرها در منوی سمت راست می‌رویم.

add change hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید ما متغیری را انتخاب کردیم حال می‌توانیم نوع متغیر را از بین صفت‌ها انتخاب کنیم و قیمت آن را مشخص کنیم. به همین ترتیب تمامی صفات متغیر را تعریف می‌کنیم.
البته شما می‌توانید تصویری برای هر کدام از متغیرها آپلود نمایید.

result hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

به این صورت من این صفات را به صورت متغیر ایجاد کردم، حال بر گزینه ذخیره تغییرات کلیک می‌کنیم. حال به بخش نمایش محصول می‌رویم تا تغییرات را ببینیم…

result change hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

ملاحظه می‌کنید که در اینجا قادر به انتخاب نوع حافظه هستید و پس از انتخاب آن قیمت به شما نمایش داده می‌شود.

حال با هم نگاهی به متغیر رنگ‌ها می‌اندازیم. ما برای این محصول رنگ‌های سفید، مشکی و نقره‌ای را در نظر گرفته بودیم. حال در بخش متغیرها این رنگ بندی‌ها را اضافه خواهیم کرد.

choose color hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

به اینصورت می‌توانید رنگ را نیز اضافه کنید.

آموزش ویدئویی

ساخت ویدئوی آموزشی توسط پویا دارایی

نتیجه گیری

برای مشخص کردن انواع مختلف یک محصول در ووکامرس به راحتی می‌توانید با تعریف ویژگی‌ها و افزودن آن در بخش اطلاعات محصول دست مشتریان را باز بگذارید. اینکه مشتری بتواند دقیقا آنچه می‌خواهد را بخرد بسیار مطلوب و مورد قبول است.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

۲۸۶,۱۵۶ نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید شاخص

 1. با سلام
  ایا این افزونه برای محصولاتی که به صورت پکیج هستند هم کار می کند؟
  با افزونه پکیج کننده محصولات کار می کند؟

 2. سلا و عرض ادب
  من طبق اموزش پیش رفتم ولی تو محصول متغیر نمیاره
  خواهش می کنم کمکم کنیید
  با تشکر

 3. سلام
  با توجه به اینکه معمولا کالاهای با سایز متفاوت میتواند یک قیمت داشته باشد لذا می خواهیم یک بار قیمت و مشخصات را به کالا بدهیم تا به همه سایزها اعمال شود و دیگر نیاز نباشد به همه سایزها قیمت و شمشخصت جداگانه بدهیم
  خواهشمندم راهنمایی کنید
  ممنون

 4. سلام
  دوستان یک محصول متغییر تعریف میکنم برای هر متغیر یک عکس در نظر میگیرم تو ووکامرس اما با انتخاب متغییر ها، عکس ها نمایش داده نمیشود. کسی میتونه کمک کنه؟

 5. مرسی، خیلی خیلی مفید و کاربردی بود، من نمیدونستم خود ووکامرس این امکان و داره و دنبال پلاگین بودم! الان به راحتی کارم راه افتاد ^_^

 6. با سلام
  کسی اینجا دانشی درباره رنج قیمتی که محصولات متغیر میده ، نداره؟
  چند نفر یه مشکل مشترک دارند. پاسخگو باشید لطفا

 7. پس از درود و سپاس برای سایت ارزشمندتون، تو وب سایت خودم منو ها رو درست کردم، برای نمونه در منوی اصلی لوازم خانگی، زیر منوی جارو، اتو و شستشو رو درست کردم و کالا هاش رو هم اضافه کردم. اما تمام کالا ها کنار هم نشون داده میشن. یعنی لباسشویی کنار ظرفشویی و اتو بخار نشون داده میشه و نمی دونم چطوری توی سرچ پیشرفته به کاربر امکان بدم این کالا ها رو بر اساس نوع فیلتر کنه. البته اگه یه ویژگی به نام نوع درست کنم فکر نمی کنم مشکل حل بشه چون توی سایر دسته های نا مرتبط مثلا موبایل و تبلت هم میخواد گزینه های لباسشویی و ظرفشویی رو نشون بده. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وقتی دسته بندی هاتون جدا باشه و فیلتر محصولات در ووکامرس استفاده کنید مشکل حل میشه. فیلتر محصولات براساس دسته بندی باید باشه.

 8. عالی بود. به ما برای تنظیم سایتمون کمک کرد. با سپاس فراوان

 9. سلام من محصول متعیر رو تعریف می کنم اما مشکل یکی از متغیر ها رو برای پیش فرض قرار می دم مشکل اینجاس که وقتی توی فروشگاه محصول رو نشون می ده دو قیمت رو نشون میده قیمت حداقل تا حد اکثر
  فرضا محصول الف با ویژگی ب به قیمت ۱ تومان و ویژگی ث به قیمت ۲ تومان که پیش فرض شده وقتی توی فروشگاه می رم میزنه محصول الف با قیمت ۱الی ۲ تومان خواستم ولی وقتی محصول رو به صورت مجزا مشاهده می کنم مشکلی نیست و قیمت پیش فرض رو نشان می ده

 10. سلام یه سوال داشتم من این کار ها رو برای محصول متغیر انجام دادم ولی وقتی محصول رو نمایش می ده می نویسه محصول آ از قیمت مثلا ۱۰۰۰ تومن تا ۵۰۰۰ تومن راهی هست که به صورت پیش فرض هزار تومن رو بزاره؟
  این لینک یه نمومه از همین داستانه بالاس

 11. با سلام، پس از ساختن ویژگی، هنگام انتخاب نحوه خرید، علاوه بر گزینه هایی که مشخص شده است، باکسی که قابلیت سرچ دارد نیز اضافه شده است. چگونه باکس را حذف کنم تا از میان ۲گزینه فقط انتخاب شود؟
  البته باکس قابلیت افزودن حالت جدید نیست (در ویژگی نوع انتخاب تعیین شده و از نوع متنی نیست)

 12. در ضمن یه سوال دیگه که راهی هست که بشه بنر های ثابت رو تو هر جا ی صفحه به غیر از فوتر ها قرار داد مثل بنر های تبلیغاتی

 13. سلام بعد از آپدیت دیگه گزینه محصول متغیر و … وجود نداره
  منوهای پیکر بندی هم بهم ریختگی داره بدون فریم شده

 14. سلام در آپدیت آخر ورد پرس اطلاعات محصول وجود نداره

 15. سلام خسته نباشید
  من محصولی رو میفروشم که واحد فروشش بر حسب متراژ هست و حداقل فروش نیم متر
  چطور میتونم کاری بکنم که تعداد و قیمت بصورت نیم کم و زیاد بشه ؟
  از طرفی چون محدودیت متراژ خرید ندارم نمیخوام از متغیر های از پیش تعیین شده استفاده کنم و برای هر متراژ قیمت جداگانه استفاده کنم
  ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه خیلی لنگ این مسئله هستم

 16. سلام
  ببخشید چطور میشه به جای نوشته نوع رنگ از خود رنگ استفاده کرد مثلا به جای نوشته زرد از خود رنگ زرد استفاده کرد؟
  ممنون

 17. سلام
  من این کار رو انجام دادم
  ولی هر دو قیمت رو نشون میده
  چیکار کنم که فقط یکی رو نشون بده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 18. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام یک سوال دارم.
  من یک سایت روستوران دارم درست میکنم. شبیه زود فود.
  میخواستم راهنماییم کنید :
  من چطوری باید رستوران های جدید رو تعریف کنم. منظورم اینکه مثلا
  هرکدوم از رستوران هایی که وارد سایت میکنم به عنوان یک دسته بندی وارد کنم و منوی غذاییشون را به عنوان محصولاتش؟
  یا اینکه هر کدوم از رستوران ها رو به عنوان محصول وارد کنم و منوهای غذاییش رو به عنوان ویژگی؟
  یا …

  باید شکل تعریفم به چه صورت باشه که بهینه و درست باشه؟

  میشه خواهش کنم لطفا در اسرع وقت پاسخ بدید مثل همیشه؟ من خیلی عجله دارم.

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   بعد اگر هر رستورانی رو به عنوان یک دسته بندی وارد کنم. خب هر رستورانی یک سری اطلاعات داره مثل :‌آدرسش مثل نوع غذاییش(ایرانی ایتالیایی سبزیجات …) مثل کلاس قیمتی رستوران از همه مهمتر ممکنه گاهی رستوران ها تخفیف بدن. این فیلدها رو چطوری باید به دسته بندی اضافه کنم و داخل کدهام نشونش بدم؟

 19. سلام
  مفید بود.
  تشکر

 20. سلام
  میخاستم ببینم امکان این هستش که یک ویژگی رو به همه محصولات اضافه کرد یا مثلا فقط به یک دسته بندی اضافه کرد
  فرض کنید ۲۰۰ تا محصول وارد کردیم حالا ی ویژگی گارانتی رو یادمون رفته حالا چطوری باید اضافه کنیم
  دونه دونه ویرایش کنیم یا میشه کاری کرد ؟
  ممنون

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما این ویژگی رو باید اول در بخش ویژگی ها اضافه کنید و دونه دونه به محصولات اضافه کنید. متاسفانه نمیشه یکباره اینکار رو انجام داد.

مطالب زیر را حتما بخوانید