چگونه یک وبسایت فروش موسیقی در ووکامرس بسازیم؟

فروش موسیقی در ووکامرس

زمانی که در مورد فروشگاه اینترنتی صحبت می‌کنیم، گزینه‌هایی که برای فروش به ذهنتان می‌آید چیست؟
فروش لباس، کالای دیجیتال و در نهایت فروش فایل‌های آموزشی. اما آیا به فروش موسیقی و آلبوم موزیک فکر کرده‌اید؟ فروش آهنگ و موزیک نیز نوعی فروش اینترنتی است و به عنوان محصول دیجیتال حساب می‌شود.
همان گونه که می‌توانیم با کمک ووکامرس، فروشگاه اینترنتی برای فروش محصول، فروش فایل و سایر خدمات را بسازیم، ساخت وبسایت فروش موسیقی در ووکامرس نیز امکان‌پذیر است.

فروش موسیقی در ووکامرس

برخی از مخاطبان ما صاحبان وبسایت‌های موزیک هستند و مطمئنا برایشان جالب است بدانند چگونه می‌توانند وبسایت فروش موسیقی در ووکامرس راه‌اندازی کنند. روش کار خیلی متفاوت از فروش محصول نیست اما لازم دانستیم پستی را برای توضیحات بیشتر به این موضوع اختصاص دهیم. امیدوارم ما را تا انتهای این مقاله جذاب همراهی کنید…

1- نصب و تنظیم ووکامرس برای فروش موسیقی آنلاین

قبل از اینکه هر اقدام دیگری کنید، فرض می‌کنیم شما یک وبسایت وردپرسی تکمیل شده دارید و حال قرار است ووکامرس را بر روی آن نصب کنیم. پس از اینکه ووکامرس را نصب کردید حال باید ووکامرس را پیکربندی کرده و برای یک وبسایت فروش موسیقی در ووکامرس آماده کنیم. چگونه؟

2- افزودن موزیک‌های مورد نظر به فروشگاه اینترنتی

برای اضافه کردن موزیک‌های موردنظر، دقیقا مشابه افزودن محصول به بخش محصولات و افزودن محصول می‌رویم. در اینجا دقیقا می‌توانیم محصول خود را بسازیم و تمامی امکانات برای ایجاد آن محیاست.

add product- فروش موسیقی در ووکامرس

با توجه به تصویر بالا باید دو گزینه مجازی و دانلودی را علامت بزنید تا گزینه افزودن فایل برایتان باز شود. اینجاست که تفاوت فروش موسیقی در ووکامرس با فروش محصول مشخص می‌شود. البته ناگفته نماند که برای فروش فایل‌های آموزشی نیز چنین عملیاتی را انجام می‌دهیم.
شما در اینجا به راحتی می‌توانید تعیین کنید که هر فایل چند بار امکان دانلود شدن دارد. اینکه یک مشتری بتواند چند بار یک موزیک را دانلود کند. اگر بخواهید از اثر خود محافظت کنید می‌توانید محدودیت دانلود را بر روی عدد 1 تنظیم کنید تا پس از آن منقضی شود.
حال با کلیک روی گزینه “افزودن فایل” می‌توانید موزیک خود را بارگذاری کنید.

add files- فروش موسیقی در ووکامرس

3- ایجاد پلیر برای نمایش فایل‌های موسیقی

حال ممکن است بخواهید پلیر خود را تغییر دهید یا نمونه‌ای از موزیک را برای مشتری پخش کنید تا در صورت تمایل موزیک موردنظر را خریداری کند. برای این منظور افزونه وردپرس به نام Music Player for WooCommerce برای فروش موسیقی در ووکامرس به کمک ما می‌آید. اگر موافق باشید به روش عملکردی افزونه مذکور بپردازیم.

افزونه Music Player for WooCommerce

music player for woo-فروش موسیقی در ووکامرس

همان‌طور که از نامش پیداست افزونه‌ای برای ایجاد پلیر در فروشگاه ووکامرسی است. از فرمت‌های OGA،MP3، WAV و WMA پشتیبانی می‌کند و در تلفن همراه، تبلت و هر صفحه نمایش دیگری قابل اجراست.

نصب و راه اندازی افزونه 

پس از نصب افزونه، به منوی تنظیمات رفته و بر روی گزینه “Music Player for WooCommerce” کلیک کنید تا وارد تنظیماتش شوید.

global setting- فروش موسیقی در ووکامرس

بخش‌هایی از این افزونه به صورت پرمیوم است اما بخش‌های رایگان آن نیز موجود است که بررسی می‌کنیم.

Include music player in all products: امکان نمایش پلیر در تمامی محصولات موجود باشد.
Include in: چنانچه می‌خواهید پلیر را فقط در قسمت‌هایی داشته باشید می‌توانید انتخاب کنید.
Merge in grouped products: نمایش پلیر در صفحه محصولات گروهی
Player layout: پوسته مورد نظر برای پلیر
Preload: پیش بارگذاری

Play all: پخش همه
Player controls: تنظیمات داخلی پلیر
Display the player’s title: نمایش عنوان پلیر
Scope: محدوده تنظیمات را برای تمامی صفحات محصولات اعمال کنید.

در نهایت تنظیمات را ذخیره کنید.

حال در صفحه محصول اطلاعات موسیقی را وارد کرده و موزیک را جهت اجرا برای مشتریان خود قرار دهید. این موزیک قابلیت دانلود شدن ندارد و تنها پخش می‌شود. هر شخص تمایل به دانلود داشته باشد باید آن را خریداری کند.

demo file- فروش موسیقی در ووکامرس

با این کار می‌توانید مشتری مداری را در فروشگاه خود نیز ترویج دهید و یک فروشگاه حرفه‌ای برای فروش موسیقی در ووکامرس داشته باشید.

نتیجه‌گیری

برای اینکه بتوانید فروشگاه اینترنتی فروش موسیقی در ووکامرس بسازید نیاز نیست کار خارق‌العاده‌ای انجام دهید. بلکه کافیست همانند تمامی فروشگاه‌های اینترنتی عمل کنید و تنها کمی خلاقیت به خرج دهید تا جذابیت کار خود را برای مشتریان افزایش دهید.

دانلود افزونه Music Player for WooCommerce

دانلود افزونه صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.