ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس با SendPress

ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس

ایمیل مارکتینگ در وردپرس یکی از قدرتمندترین ابزارهای امروزی برای بالا بردن نرخ بازدید سایت­‌ها و افزایش فروش است. پس از راه‌­اندازی وبسایت با وردپرس و اضافه کردن محتوای موردنیاز خود، زمان آن رسیده که کاربران را به سایت خود جذب کنید. محور اصلی هرگونه موفقیت در یک فروشگاه اینترنتی یا شرکت، داشتن یک ارتباط قوی، شفاف و یک به یک با مشتری است. همانطور که می­‌دانید، خبرنامه­‌های ایمیلی بسیار مفید هستند؛ بنابراین می‌­توانید با ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس، ارتباطی مفید در راه بهبود کسب و کار خود با مشتربان داشته باشید. خبرنامه SendPress یک افزونه خبرنامه‌­ای کاملاً پاسخگو و کاربردی است که بر دسترسی آسان و برنامه ریزی موثر، متمرکز است. یکی از مهم­ترین مزیت­‌های این افزونه این است که دارای چندین قالب خبرنامه کاملاً قابل تنظیم است.

ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • بررسی افزونه SendPress
 • نصب و استفاده از افزونه SendPress برای ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس
 • تنظیمات بیشتر در افزونه SendPress
 • ویژگی­‌های نسخه Pro افزونه SendPress

بررسی افزونه SendPress

واقعا این شگفت­‌انگیز است که می‌­توانید با وردپرس، عملیات ایمیل مارکتینگ انجام دهید. توسعه‌­دهندگان دائماً این پلتفرم را گسترش
می‌­دهند تا بتوانند عملکردهایی را که قبلاً فقط از طریق سرویس­‌های شخص ثالث در دسترس بودند را به راحتی برای شما فراهم کنند.

sendpress- ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس
ارسال خبرنامه با کمک افزونه sendpress

SendPress یک افزونه جدیدی است که یک سیستم خبرنامه یا بازاریابی ایمیلی در وردپرس را با سبک متفاوت برای این سیستم فراهم
می­‌کند. این افزونه نه تنها این امکان را به شما می­‌دهد تا ایمیل­‌های HTML زیبایی را ایجاد کرده و به راحتی آن­ها را ارسال کنید، بلکه شامل همه موراد برای مدیریت مدیریت بهتره لیست­‌هایی از ایمیل­‌ها، مشترکین و آمار و گزارش‌­هایی از این ایمیل­‌ها، نیز ارائه می‌­شود.

اگر نگاهی به این افزونه بیندازید خواهید دید که SendPress بسیار کاربر پسند طراحی شده است برای اثبات این مورد می­توان به ویژگی‌­های زیر اشاره کرد:

 • یک ویرایشگر ساده اما با امکانات گسترده HTML
 • استفاده آسان از یک ظاهر طراحی تم
 • دریافت آمار برای هر خبرنامه که شامل باز شدن خبرنامه، کلیک بر روی خبرنامه، و یا لغو اشتراک می­‌شود
 • اضافه کردن فرم اشتراک را به عنوان یک نوارابزار در کنار صفحه یا در داخل صفحات
 • داشتن جلوه و عملکرد عالی خبرنامه­‌های شما از نظر iPhone ، Gmail ، Android ، Yahoo ، Hotmail و غیره
 • دارای رندر سازگار؛ ارسال با میزبان وب، Gmail یا SendPress
 • تقسیم‌­بندی لیست­ ایمیل‌ها را بر اساس باز شده، کلیک شده و یا جستجوی شده در ایمیل مارکتینگ در وردپرس

الگوی پیش‌­فرض برای ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس به خودی خود جذاب است، اما شما می‌­توانید به عنوان از قالب‌­ساز دلخواه نیز استفاده کنید تا الگوهای مورد نظر خود را شخصی‌سازی کنید.

نصب و استفاده از افزونه SendPress برای ارسال خبرنامه

بیایید برای استفاده از این افزونه و شروع ایمیل مارکتینگ در وردپرس، با نصب و فعال­‌سازی افزونه SendPress شروع کنیم. بعد از نصب، به داشبورد وردپرس بروید و به دنبال منوی SendPress بگردید.

sendpress setting- ایمیل مارکتینگ در وردپرس
تنظیمات ایمیل مارکتینگ

وقتی افزونه را باز کنید، یک‌سری تب در سر تیتر صفحه خواهید دید که شامل این چندین مورد زیر است:

 • Overview
 • Emails
 • Reports
 • Subscribers
 • Queue
 • Settings
 • Help
 • Pro

اگر فقط بر روی منوی اصلی SendPress کلیک کنید، به صفحه Overview هدایت می‌­شوید. در این قسمت از شما خواسته می‌­شود قبل از استفاده از SendPress ، تنظیمات خود را ایجاد کنید. بنابراین یا به برگه تنظیمات بروید یا بر روی لینک اخطار حاوی ” information” کلیک کنید.

overview- تنظیمات اصلی افزونه
تنظیمات اصلی افزونه

پس به تب ” Settings” که شامل بخش­‌های مختلفی است، می­‌رویم. مورد قسمت اول این تب، ارسال یا  Sending است.

setting- تنظیمات بخش ارسال
تنظیمات بخش ارسال ایمیل

در قسمت نام فرسنده ایمیل، باید نام فرستنده (برای این قسمت می‌­توانید نام خود یا نام تجاری خود باشد) و آدرس ایمیل فرستنده را بنویسید. این قسمت­‌ها را تکمیل کرده و آن­ها را ذخیره کنید. سپس برای پیکربندی مربوط به سرور یا سرویس ارائه­‌دهنده خدمات نامه الکترونیکی یا ایمیل که برای ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس خود از طریق SendPress  از آن استفاده می­‌کنید، باید به قسمت پایین‌­تر همین تب Settings بروید.در اینجا سه مورد وجود دارد که می‌­توانید یکی از آن­ها را انتخاب کنید:

email delivery- تحویل پیام
تنظیمات راه‌اندازی خبرنامه
 • Gmail: با این گزینه می­‌توانید از یک حساب کاربری خود در جمیل استفاده کنید یا یک حساب اختصاصی ایجاد کنید. ولی باید به یاد داشته باشید که اگر این گزینه را انتخاب کنید، میزان ارسال ایمیل، روزانه به 500 ایمیل محدود می­‌شوید.
 • (WP Email Delivery (API Sending: توصیه ما در اینجا استفاده از این گزینه است اما اصلی­‌ترین دلیل ما برای انتخاب این گزینه این است که به راحتی با سیستم افزونه SendPress کار خواهید کرد و تمام امور دقیق و بدون نقص انجام می‌­شود. همچنین این سرویس سریع و ایمن است و تنها کاری که باید برای استفاده از آن با SendPress انجام دهید این است که کلید License خود را وارد کنید.
 • وبسایت شما: در اینجا می‌­توانید از سرور یا سرویس ایمیل پیش‌فرض استفاده کنید که در صورت تنظیم WP Email Delivery، گزینه دوم خواهد بود یا می­‌توانید از هر سرویس یا سروری دیگری که به طور پیش‌فرض تنظیم شده مانند ()wp_mail استفاده کنید.

پس از تنظیمات لازم، می‌­توانید با وارد کردن آدرس در ابتدای بخش ارسال از برگه تنظیمات، یک ایمیل آزمایشی ارسال کنید و ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس را چک کنید.

SendPress مانند هر سرویس ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس به شما این امکان را می‌­دهد که گزینه‌­های تأیید تنظیمات به صورت تکی و یا دوگانه را انتخاب کنید. همه این موارد را می‌­توانید در برگه تأیید تنظیم کنید.

confirmation- تاییده‌ها
تنظیمات تاییدی

Permissions

سپس به بخش Permissions می‌­رویم. در این قسمت شما می‌­توانید به راحتی نقش کاربر را در وبسایت وردپرس خود مدیریت کنید:

permittion- تعیین سطح ماموریت‌ها
تعیین سطح ماموریت‌ها

خب حالا باید تعیین کرد که هر کدام از افراد چه امکاناتی در این مدیریت دارند که شما می‌­توانید موارد زیر را اعمال کنید:

 • ایجاد، ویرایش، حذف یا ارسال ایمیل.
 • دسترسی به گزارشات
 • دریافت دسترسی به داده­‌های مشترکین.
 • تنظیم و پیکربندی تنظیمات.
 • مشاهده و مدیریت لیست ایمیل.
 • نصب افزونه­‌ها.

نیازی به گفتن نیست که باید این مجوزها را به معتبرترین اعضای تیم یا به بیانی ساده‌­تر برای خودتان محدود کنید زیرا که این ادمین و مدیر سایت و یا مسئول مارکتینگ است که بازاریابی ایمیلی در وردپرس را کنترل می­‌کند تا از روند کار مطلع شود.

Notifications

حالا به قسمت اعلا‌ن­‌ها
می‌­رویم:

notification- بررسی اعلانات
بررسی اعلانات

این بخش تنظیمات افزونه SendPress به شما امکان را می‌­دهد که  اعلان­‌های ایمیل را به یک آدرس مشخص ارسال کنید یا می‌­توانید این کار را به تمام سرپرستان وردپرس در وبسایت خود ارسال کنید. اعلان­‌ها می­‌توانند فوری، روزانه، هفتگی یا ماهانه باشند و در کل  این اعلان‌­ها دو نوع هستند؛ وقتی یک کاربر اشتراک می‌گیرد و یکی از کاربران سایت می‌­شود یا وقتی یک کاربر تصمیم می‌­گیرد که نمی‌­خواهد خبرنامه شما را بخواند و لغو اشتراک را می‌­زند. همچنین می­‌توانید با وارد کردن کلید HipChat API اعلان HipChat را نیز فعال کنید.

Forms

اکنون به بخش Forms قسمت تنظیمات بروید.

forms- تنظیمات فرم ارسال
تنظیمات فرم ارسالی

در این قسمت شما می‌­توانید فرم‌­های اشتراک خود را مدیریت کنید. SendPress به شما امکان می­‌دهد حتی دو نوع فرم را ایجاد کنید: فرم اشتراک و ثبت نام کاربران.

form type- نوع فرم
مشخص کردن نوع فرم

بخش بعدی Advanced است که در آن عملکرد SendPress را می‌­توانید بررسی و مدیریت کنید. عملکرد­هایی چون:

 • گزینه‌­های مربوط به پایگاه داده
 • گزینه‌­های Javascript & CSS
 • گزینه­‌های ردیابی
 • استفاده از کد کوتاه در ابزارک‌­ها
 • محدودیت­‌های سیستم؛
 • تنظیمات اختیاری
advanced setting- تنظیمات پیشرفته افزونه
بررسی تنظیمات پیشرفته

همچنین می‌­توانید جدول مربوط به پایگاه داده خود را دریافت کرده و سپس جدول­‌های مورد نیاز خود را که قابلیت درسرسی نبوده است را نصب کنید، جداول رویداد را تعمیر کرده یا الگوهای پایگاه داده را بررسی کنید.

در بخش Styles می­‌توانید سبک خاصی برای خبرنامه­‌های خود را طراحی کنید. گزینه­‌های زیادی در این قسمت وجود دارد از جمله: پس زمینه، رنگ بدن متن، رنگ بدنه لینک، سبک هدر و غیره . همانطور که مشاهده می­‌کنید در اصل شما همه چیز را برای طراحی مناسب­‌ترین خبرنامه‌­ها برای مشترکین خود دارید و به راحتی یک ایمیل مارکتینگ در وردپرس را طراحی ­کنید.

style- ایمیل مارکتینگ در وردپرس
تنظیمات ظاهری

تنظیمات بیشتر در افزونه SendPress

حالا سراغ گزینه‌­های دیگر موجود در تب­‌ها یعنی Email می‌­رویم. در اینجا شما می‌­توانید ایمیل­‌های مورد نظر خود را ایجاد کنید، الگوهای خود را مدیریت کنید، آیکن‌­های شبکه­‌های اجتماعی و گزینه­‌های دیگر را در بخش‌­های مختلف، تنظیم کنید. همانطور که مشاهده می­‌کنید برخی از آن­ها فقط برای نسخه Pro SendPress در دسترس هستند.

emails- تنظیمات بخش ایمیل
تنظیمات بخش ایمیل

سپس به تب Report می­‌رویم. در این قسمت می‌­توانید اطلاعات مربوط به خبرنامه­‌های خود را دریافت کنید.

report- گزارشات
بررسی گزارشات خبرنامه

قسمت بعدی تب Subscribers است که به شما امکان می‌­دهد مشترکین خود را مدیریت کنید.

Subscribers - تنظیمات اعضای خبرنامه
تنظیمات اعضای خبرنامه

در تب Queue، شما می­‌توانید لیست ایمیل­‌ها را مشاهده کنید. همچنین می­‌توانید ایمیل­‌ها را در هر روز مدیریت کنید. شما با لیست
ایمیل­‌های فعال، ایمیل­‌های متوقف شده، میزان ایمیل­‌های ارسالی و خطاهای ارسال به شما ارائه می‌­شود.

Queue- مشاهده لیست خبرنامه‌ها
مشاهده لیست خبرنامه‌ها

در تب Help، می‌­توانید اطلاعات Debug را برای وبسایت وردپرس خود دریافت کنید و همچنین از سیستم پشتیبانی SendPress استفاده کنید.

help- تنظیمات مربوط به راهنما
تنظیمات مربوط به راهنما

نکته قابل توجه در این افزونه این است که  افزونه رایگان SendPress برای هر فرد مبتدی یا مشاغل کوچک استفاده کننده از  وردپرس، به اندازه کافی قدرتمند است. اما برای وبسایت­‌ها و پروژه­‌های بزرگتر ممکن است نیاز به امکانات نسخه SendPress Pro برای رسیدن به اهداف خود، ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس داشته باشید.

ایمیل ایجاد شده برای خبرنامه

ایمیلی را که بصورت تستی برای ارسال به افراد آماده کردیم بصورت زیر است:

custom emails- ایمیل ایجاد شده برای تست
ایمیل سفارشی جهت تست

حال می‌توانید برای اینکه از ارسال درست آن مطمئن شوید، ایمیلی را جهت تست وارد کنید و فرم ارسالی را مشاهده فرمایید:

sample template- نمونه ایجاد شده
نمونه خبرنامه ارسال شده

ایمیل مارکتینگ در وردپرس چگونه انجام می­‌شود؟

ایمیل مارکتنیگ یکی از روش­‌های فعال و زنده‌­ای است که هنوز مورد استفاده میلیون­‌ها کاربر و سازمان قرار می­‌گیرد. ولی نکته اینجاست که چگونه می­‌توان از ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس بهره برد! خب همانطور می­‌دانید وردپرس برای این عمل راهکارهای زیادی با آوردن افزونه­‌ها به میان آورده است. ولی یک از بهترین افزونه‌ها، افزونه SendPress است که در این مقاله به صورت کامل تشریح شد. پس با خواندن دوباره این مقاله کار خود را آغاز کنید.

دانلود افزونه SendPress

دانلود افزونه Sendpress صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.