آموزش لینک سازی خارجی از مبتدی تا پیشرفته

لینک سازی خارجی چیست؟

در این مقاله سعی داریم به شما تا درمورد بحث بسیار مهم در آموزش سئو بپردازیم.

بله دقیقا، آموزش لینک سازی خارجی!

یکی از مهمترین موضوعات و بحث های حوزه سئو که خیلی ها درمورد آن با چالش و سوالات زیادی رو به رو هستند.

همانطور که میدانید بحث لینک سازی خارجی از موضوعات و فاکتورهای مهم در رتبه گرفتن گوگل می باشد.

اما مسئله این است که لینک سازی خارجی چطوری باید اجرا شود و چه فرآیندی دارد و ما چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا بتوانیم نتیجه مثبت از لینک سازی خارجی سایت خود بگیریم.

همانطور که موضوع بک لینک ها مهم هستند، باید حواسمان باشد استفاده اشتباه و غلط از بک لینک میتواند ما را به خطر انداخته و سایت ما را دچار مشکل پنالتی شدن نماید.

لینک سازی خارجی چیست؟

لینک سازی خارجی به معنای به کار بردن لینک سایت شما در سایت­های دیگر می­باشد. یعنی در مطالب یک سایت دیگر، لینک سایت شما هم وجود داشته باشد و کاربران با کلیک روی آن به سایت شما وارد شوند.

با این روش، علاوه بر اینکه بازدید از سایتتان بیشتر می­شود، گوگل سایت شما را یک سایت مهم تشخیص داده و رتبه آن را بالاتر می­برد. البته اینکه شما لینک سایت خود را در هر سایتی قرار دهید اصلا روش خوبی نیست و حتی ممکن است نتیجه معکوس به دنبال داشته باشد. چرا که لینک سازی خارجی اصول خاصی دارد و شما با رعایت آن اصول، به بهبود سئوی سایت خود تا حد بسیار زیادی کمک کرده اید.

لینک سازی خارجی چه اهمیتی دارد؟

شما با یادگیری آموزش لینک سازی خارجی می­توانید وبسایت خود را به یکی از وبسایت­های محبوب و معتبر گوگل تبدیل کنید. البته این موضوع زمانی صادق است که کاربران سایت شما لینک مطالب سایت را در شبکه­های اجتماعی یا وبسایت­های دیگر قرار دهند. برای درک اهمیت و مفهوم لینک سازی خارجی به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید یک محصول جدید به بازار آمده و تبلیغات زیادی هم برای آن انجام شده است. با این وجود باز هم شما به تبلیغات اعتماد نخواهید کرد و برای خرید آن همچنان مردد هستید. اما اگر ببینید که یک فرد محبوب و معروف مثل یکی از سلبریتی­ها از آن محصول استفاده کرده و آن­را به طرفداران خود هم توصیه می­کند، قطعا با اعتماد بیشتری نسبت به خرید آن محصول اقدام خواهید کرد. سایتی که شما برای قرار دادن لینک سایت خود انتخاب می­کنید هم دقیقا مشابه همان فرد معروف عمل کرده، و باعث جلب اعتماد کاربران نسبت به سایت شما خواهد شد.

مزایای لینک سازی خارجی برای وبسایت

مزایای لینک سازی خارجی برای وبسایت

آموزش لینک سازی خارجی علاوه بر اینکه به افزایش اعتبار و بالا رفتن رتبه سایت در گوگل کمک می­کند، با مزایای دیگری هم همراه است که عبارتند از:

  • ارتباط با سایت­های دیگر:

لینک سازی در موارد بسیاری می­تواند باعث به وجود آمدن یک ارتباط مفید با سایر سایت­های فعال در حوزه کاری شما شود. به این ترتیب شما علاوه براینکه از یک سایت با اعتبار بک لینک می­گیرید، یک تبلیغ کننده قدرتمند و معتبر هم پیدا خواهید کرد.

همچنین به سبب این آشنایی با سایر سایت­ها، با روش­ها و ترفندهای همکاران خود آشنا می­شوید و به افراد بیشتری معرفی خواهید شد.

  • افزایش ترافیک سایت: بک لینک باعث می­شود بازدیدکنندگان سایت شما بیشتر شده و مشتریان زیادی به بیزینس شما جذب شوند.
  • برندینگ: به کمک لینک سازی خارجی نام بیزینس شما به عنوان یک برند معتبر که در زمینه خاصی فعالیت دارد در میان کاربران سایت­های دیگر شناخته خواهد شد و افراد فعال در حوزه کاری شما به وجودتان پی می­برند. به این ترتیب شانس دیده شدن شما افزایش پیدا می­کند و با اشتراک گذاری مطالب مفید و جذاب می­توانید از سایر رقبا پیشی بگیرید.

نکاتی درخصوص لینک سازی طبیعی و مصنوعی

نکاتی درخصوص لینک سازی طبیعی و مصنوعی

با توجه به اینکه احتمال لینک دادن طبیعی تعداد زیادی از شبکه ­های اجتماعی و وب­سایت­ها بسیار پایین است، افراد برای بهبود سئو وبسایت خود از لینک سازی مصنوعی استفاده می­کنند. لینک سازی مصنوعی یعنی به جای اینکه کاربران لینک شما را در سایت­های دیگر قرار دهند، خودتان این کار را انجام دهید.

اگر گوگل متوجه شود که شما این نوع لینک سازی را به کار برده­اید، بلافاصله سایت شما را از نتایج حذف می­کند. اهمیت این موضوع برای گوگل به قدری زیاد است که سعی دارد با یک الگوریتم پیشرفته به نام پنگوئن جلوی اینکار را بگیرد. البته روش­هایی برای دور زدن این الگوریتم وجود دارد که شما می­توانید به کمک این روش­ها لینک سازی خارجی خود را کاملا طبیعی جلوه دهید.

در ادامه آموزش لینک سازی خارجی، تمام این روش­ها را باهم بررسی خواهیم کرد.

 

روش­های لینک سازی خارجی

روش­های لینک سازی خارجی

1 – لینک سازی خارجی در سایت­هایی با موضوعات مرتبط با شما

اولین چیزی که برای لینک سازی خارجی باید مورد توجه قرار دهید، لینک گرفتن از سایت هایی است که موضوع آن­ها با موضوع سایت شما مرتبط باشد. در واقع شما قبل از بک لینک باید به این مسئله توجه کنید که آیا سایت موردنظر در حوزه کاری شما فعالیت دارد یا خیر.

در صورتی که شما لینک سایت خود را در یک وبسایت غیر مرتبط قرار دهید، الگوریتم پنگوئن به سرعت به شما مشکوک می­شود و احتمال حذف شدنتان از نتایج گوگل بالا خواهد رفت.

پس اگر می­خواهید از طریق لینک سازی به افزایش بازدید سایت خود کمک کنید، باید به صورت کاملا طبیعی رفتار کرده و از قراردادن لینک در سایت­های غیر مرتبط جلوگیری نمایید.

 

2 – لینک سازی در سایت­هایی با زبان مشترک

موضوع مهم دیگری که در لینک سازی خارجی باید به ان توجه داشته باشید، این است که اکثرا از وب سایت­هایی با زبان فارسی بک لینک بگیرید. از آنجایی که اکثر وبسایت­های هر کشور به زبان رسمی همان کشور بارگذاری می­شوند، بنابراین بهتر است لینک سازی خارجی را در سایت­های فارسی انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

البته اگر بتوانید از تعدادی وبسایت خارجی هم بک لینک بگیرید تا حد زیادی به افزایش بازدید از سایت شما کمک خواهد کرد، اما به طور کلی باید 70 درصد بک لینک­های شما از سایت­های فارسی باشد.

لینک سازی در سایت­هایی با زبان مشترک

3 – لینک سازی در سایت­های معتبر

یکی از مهم­ترین نکاتی که باید در آموزش لینک سازی خارجی به شما بگوییم، توجه به اعتبار سایت­هایی است که لینک خود را در آنها به کار می­برید. میزان اعتبار سایتی که برای لینک سازی خارجی انتخاب کرده اید، رابطه مستقیمی با موفقیت و افزایش ترافیک سایت شما خواهد داشت. در واقع اینکه شما از تعداد کمی وب­سایت معتبر بک لینک بگیرید، به مراتب بهتر و موثرتر از تعداد زیادی بک لینک بی­کیفیت می­باشد. برای مثال ممکن است یک وب­سایت با 20 هزار بک لینک در اولین نتایج گوگل ظاهر شود، اما وبسایت دیگر با یک میلیون بک لینک رتبه پایین­تری داشته باشد.

لینک سازی در سایت­های معتبر

4 – عدم لینک سازی در سایت­های اسپم شده

برخی از وبسایت­ها به دلیل بک لینک دادن زیاد اسپم شده اند و به هیچ عنوان انتخاب خوبی برای لینک سازی به شمار نمی­روند. این سایت­ها فقط ارزش و تاثیر لینک شما را پایین می­آورند و باید از لینک سازی خارجی در آنها جلوگیری کنید.

یک مورد مهم دیگر در آموزش لینک سازی خارجی، توجه به spam score سایت می­باشد؛ شما باید لینک سازی را در سایت­هایی انجام دهید که spam score آنها از 4 کمتر باشد. احتمالا این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه باید spam score یک وبسایت را متوجه شویم؟ برای اینکار می­توانید ابزار mozbar را روی مرورگر خود نصب کرده و از طریق آن، از spam score و اطلاعات دیگر صفحات مورد نظر خود مطلع شوید.

عدم لینک سازی در سایت­های اسپم شده

5 – برنامه ­ریزی برای لینک سازی

لینک سازی باید به صورت برنامه­ریزی شده و هدفمند باشد. اینکه شما در یک روز تعداد زیادی لینک در سایت­های مختلف قرار دهید و روز دیگر هیچ لینکی قرار ندهید اصلا روش خوبی نیست. شما باید کاملا طبیعی رفتار کرده و مطابق برنامه پیش بروید تا الگوریتم پنگوئن به شما حساس نشود. به عنوان مثال شما می­توانید روزانه سه لینک خارجی بسازید و آنها را در ساعت­های مختلف شبانه روز در سایت­های دیگر قرار دهید.

با توجه به این موارد، در هنگام یادگیری آموزش لینک سازی خارجی، حتما باید به نحوه برنامه ریزی درست و اصولی هم توجه شود تا بتوانید بهترین نتیجه را به دست آورید.

برنامه ­ریزی برای لینک سازی

6 – توجه به تولید محتوا

علاوه بر اهمیت لینک سازی خارجی در سئوی سایت، تولید محتوا هم یکی از معیارهای مهمی است که نمی­توان از تاثیر آن روی موفقیت یک وبسایت چشم پوشی کرد. به همین دلیل است که اکثر کارشناسان و متخصصین در این زمینه، تاکید زیادی روی آموزش سئو دارند.

تولید محتوا مهم­ترین معیار سئوی سایت می­باشد و باید آن را در اولویت­های خود قرار دهید. جالب است بدانید سایت­هایی وجود دارند که بدون بک لینک و فقط از طریق تولید محتوای باکیفیت در اولین نتایج گوگل قرار گرفته­اند. البته این بدان معنا نیست که شما از لینک سازی خارجی غافل شوید، بلکه بهتر است از قدرت هر دو ابزار محتوا و بک لینک در کنار هم استفاده کنید تا به بهترین نتایج برسید.

توجه به تولید محتوا

7 – تهیه ریپورتاژ

ریپورتاژ یکی دیگر از موارد بسیار مهم و تاثیرگذار در سئوی سایت است. به عنوان یک ترفند مهم در آموزش لینک سازی خارجی، به شما توصیه می­کنیم در سایت­های معتبر با ترافیک بالا ریپورتاژهای قدرتمندی قرار داده و از این طریق بک لینک بگیرید. شما میتوانید جهت دریافت مشاوره برای خرید رپورتاژ آگهی از وبسایت seoedu کمک دریافت کنید.

تهیه ریپورتاژ

نتیجه­ گیری

همانطور که در این مطلب متوجه شدید، لینک سازی خارجی یکی از معیارهای مهم سئو می­باشد. شما با یادگیری آموزش لینک سازی خارجی می­توانید بازدید سایت خود را تا حد بالایی افزایش داده و اعتبار سایت را نزد گوگل بالا ببرید. البته شما باید لینک سازی را با دقت و تمرکز بالایی انجام دهید و از هر سایتی بک لینک نگیرید.

در صورت تمایل و علاقه به مطالعه درمورد سئو داخلی میتوانید به مقاله آموزش سئو داخلی ما مراجعه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 3 سال عضو همیار وردپرس

    سلام.
    خسته نباشید واقعا مطلب درجه یک و عالی تو زمینه آموزش لینک سازی خارجی بود.
    دمتون گرم

مطالب زیر را حتما بخوانید