بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال عملیات تبلیغ، فروش محصولات و یا خدمات با اعمال تاکتیک‌های بازاریابی آنلاین از جمله بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی موتورهای جستجو و بازاریابی ایمیل است. اگر تازه وارد عرصه‌ی دیجیتال مارکتینگ شده‌اید، ممکن است احساس نگرانی کنید. از بسیاری جهات، دیجیتال مارکتینگ هیچ تفاوتی با بازاریابی سنتی ندارد. در هر دو، سازمان‌های هوشمند به دنبال ایجاد روابط متقابل سودمند مابین آینده‌نگری، سبقت در تجارت و نیاز مشتری هستند. در این میان ابزارهای دیجیتال مارکتینگ نقش موثری دارند و ما باید با بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آشنا شویم.

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

به آخرین خرید مهمی‌که انجام داده‌اید، فکر کنید. شاید خانه‌ای خریداری کرده‌اید، شخصی را استخدام کردید که سقف خانه‌ی شما را تعمیر کند یا تامین‌کننده‌ی کاغذ محل کار خود را تغییر داده‌اید. صرف نظر از آنچه که بوده، احتمالاً اولین کاری که کرده‌اید، جستجو در اینترنت بوده است. با این کار اطلاعات بیشتری کسب کرده و بهترین گزینه‌ها را پیدا خواهید کرد. تصمیم نهایی خرید شما، براساس بررسی‌هایی که در اینترنت انجام داده‌اید، دیدگاه‌هایی که خوانده اید، مشورت با دوستان و خانواده و قیمت‌گذاری‌هایی که تحقیق کرده‌اید، خواهد بود. امروزه بیشتر تصمیمات خرید از تحقیقات آنلاین آغاز می‌شود. در این صورت، صرف نظر از آنچه که می‌فروشید، حضور آنلاین کسب و کار شما کاملاً ضروری است. و این یعنی ورود دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی به عرصه تجارت! بازاریابی اینترنتی از چند منظر به ما کمک می‌کند:

  • ایجاد آگاهی و تعامل را قبل و بعد از فروش آسان‌تر می‌کند.
  • می‌توانید خریداران جدید را به طرفداران پرورپاقرص محصول خود تبدیل کنید که بیشتر (و بیشتر) خرید می‌کنند.
  • از تمام مزایای تبلیغ کلامی ‌و اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی لذت خواهید برد.

با این حال آگاه باشید که ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در حال تغییر هستند و انتخاب بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ کمی دشوار است. پادکست‌ها و وبلاگ‌نویسان یک هفته ابزار یا تاکتیکی را در صدر لیست بهترین‌ها اعلام می‌کنند و روز دیگر آن را کلا از لیست خود حذف می‌کنند. واقعیت این است که امروزه، دیجیتال مارکتینگ کمتر در مورد “دیجیتال” و بیشتر در مورد “مارکتینگ” است، بیشتر به دلیل اینکه دیجیتال مارکتینگ در حال رشد عجیبی است.
هدف از ارائه ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، کاستن سردرگمی‌ در مورد تاکتیک‌ها و نحوه استفاده از آنها برای رشد و پیشرفت مشاغل شماست.

چرا باید از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟

در حالی که بازاریابی سنتی در تبلیغات کاغذی یا چاپی، ارتباط تلفنی یا بازاریابی فیزیکی نمودار می‌شود، دیجیتال مارکتینگ می‌تواند بصورت الکترونیکی و آنلاین رخ دهد. این بدان معنی است که برای برندهای مختلف، فرصت‌های بی‌پایانی از جمله ایمیل، ویدﺋو، رسانه‌های اجتماعی یا فرصت‌های بازاریابی مبتنی بر وبسایت وجود دارد.

از آنجا که دیجیتال مارکتینگ گزینه‌ها و استراتژی‌های زیادی را فراهم می‌کند، می‌توانید با توجه به بودجه‌ی کسب و کارتان از انواع روش‌های بازاریابی استفاده کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از ابزارهایی مانند داشبورد گوگل آنالیتیکس به میزان موفقیت و ROI کمپین‌های تبلیغاتی محصول خود، بسیار بهتر از روش‌های سنتی تبلیغات و بازار یابی، مثل بیلبورد یا تبلیغات چاپی نظارت داشته باشید.
ختم کلام اینکه برای کسب درآمد اینترنتی حتما باید عنصر بازاریابی اینترنتی را در نظر بگیرید.

تجارت، چگونه دیجیتال مارکتینگ را تعریف می‌کند؟

دیجیتال مارکتینگ به معنی استفاده از تاکتیک‌ها و کانال‌های دیجیتالی بی‌شمار برای ارتباط با مشتریان در جایی است ‌که بیشتر وقت خود را می‌گذارنند: یعنی “بصورت آنلاین”. از وب‌سایت گرفته تا دارایی‌های آنلاین برند‌های تجاری – تبلیغات دیجیتالی، بازاریابی ایمیلی، بروشور‌های آنلاین و غیره – طیفی وسیعی از تاکتیک‌ها وجود دارند که زیر چتر “دیجیتال مارکتینگ” قرار گرفته‌اند.

بهترین بازاریاب‌های دیجیتال (دیجیتال مارکترها) تصویری روشنی از نحوه پشتیبانی هر کمپین دیجیتال مارکتینگ از اهداف اصلی خود در زمینه‌ی بازاریابی دارند و بسته به اهداف استراتژی بازاریابی خود، بازاریابان می‌توانند از طریق کانال‌های رایگان و پولی که در اختیارشان است کمپین بزرگتری را نیز ایجاد کنند.

به عنوان مثال، یک بازاریاب محتوا می‌تواند مجموعه‌ای از پست‌های وبلاگ بنویسد که در ایجاد کتاب‌های الکترونیکی که اخیراً نوشته است، کمک کند. بازاریاب رسانه‌های اجتماعی این شرکت ممکن است به تبلیغ این پست‌های وبلاگ از طریق پست‌های پولی و یا ارگانیک در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی کمک کند. شاید بازاریاب ایمیل یک کمپین ایمیل ایجاد کند تا برای کسانی که کتاب الکترونیکی را دریافت می‌کنند اطلاعات بیشتری درباره این شرکت ارسال شود. در ادامه در مورد این بازاریاب‌های دیجیتال خاص و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ صحبت خواهیم کرد.

بازاریاب دیجیتال چه کاری انجام می‌دهد؟

بازاریاب‌های دیجیتال، وظیفه هدایت آگاهی از برند را دارند و از طریق تمام کانال‌های دیجیتالی – رایگان و پولی – که در اختیار یک شرکت است، این کار را رهبری می‌کنند. این کانال‌ها شامل رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت شخصی شرکت، رتبه‌بندی موتورهای جستجو، ایمیل، تبلیغات نشان داده شده بر روی نمایشگر و وبلاگ شرکت است.

بازاریاب دیجیتال معمولاً روی شاخص عملکرد کلیدی متفاوت (KPI) هر کانال متمرکز است، تا بتواند برای هریک از آنها عملکرد شرکت را به درستی اندازه گیری کند. برای مثال، یک بازاریاب دیجیتال که مسئولیت SEO را بر عهده دارد، “organic traffic” وب سایت خود را اندازه گیری می‌کند. این میزان ترافیک مربوط به بازدید کنندگان وب سایت است که از طریق جستجوی گوگل، صفحه‌ای از وب‌سایت مربوط به کسب و کار مورد نظر را پیدا کرده‌اند.

چه مدت طول می‌کشد تا نتایج حاصل از محتوای ارائه شده، مشاهده شود؟

با استفاده از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، اغلب احساس می‌شود که اندازه گیری (اثربخشی استراتژی محتوای شبکه‌های اجتماعی) ROI راحت تر است، می‌توانید نتایج را خیلی سریع‌تر از آنچه که با بازاریابی آفلاین ممکن است، مشاهده کنید. با این وجود، در نهایت این میزان به اثربخشی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما بستگی دارد.

اگر برای شناسایی نیازهای مخاطبان خود در جهت ایجاد خریداران وفادار وقت صرف می‌کنید، برای جذب مخاطبان باید بر روی ایجاد محتوای آنلاین با کیفیت متمرکز شوید. احتمالاً پس از گذشت شش ماه نتایج تاثیرگذاری مشاهده خواهید کرد.
اگر تبلیغات پولی بخشی از استراتژی دیجیتالی شما است، نتایج سریع‌تر پدیدار می‌شوند؛ اما توصیه می‌شود برای موفقیت در درازمدت و پایدار، با استفاده از محتوا، سئو کردن سایت و استفاده از رسانه‌های اجتماعی، روی استراتژی‌های رایگان متمرکز شوید. این‌ها بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی رایگان هستند.

آیا دیجیتال مارکتینگ به بودجه زیادی نیاز دارد؟

مانند هر چیز دیگری، این بستگی به عناصر دیجیتال مارکتینگی دارد که به استراتژی خود اضافه می‌کنید. اگر قصد دارید که بر روی تکنیک‌های مانند سئو، رسانه‌های اجتماعی و ایجاد محتوا برای وبسایت تمرکز کنید، خبر خوب این است که به هیچ وجه به بودجه زیادی احتیاج ندارید. در این نوع از ابزارهای بازاریابی اینترنتی، تمرکز اصلی بر ایجاد محتوای باکیفیت است که مخاطبان کسب و کار شما مصرف کننده‌ی آن هستند. اگر قصد برون سپاری این کار را ندارید، تنها سرمایه گذاری مورد نیاز وقت شماست.
بدون شک تکنیک‌های دیگری مانند تبلیغات آنلاین و خرید لیست ایمیل‌ها، هزینه‌ای در بردارند.

چرا باید بر روی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ سرمایه گذاری کنید؟

ما باید در بازار حضور داشته باشیم و کاربران بالقوه را به سمت خودمان جذب کنیم. این روش مؤثرترین وسیله برای دستیابی به مخاطبان است. به احتمال زیاد، بخش بزرگی از کسانی که به برند شما علاقه‌مند هستند‌، بصورت آنلاین و فعالانه از اینترنت استفاده می‌کنند. این مکان مناسب برای دسترسی به آن‌ها است.

علاوه بر این، تاثیرات استفاده از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، بصورت آنلاین قابل ردیابی است. این حرف را در مورد تاثیرات بازاریابی آفلاین نمی‌توان گفت. چه کسی تابلوی تبلیغاتی را دید و در مورد محصول شما سؤال پرسیده است؟ کدام آگهی تلویزیونی آخرین مشتری شما را جذب کرده است؟ شما واقعاً هرگز متوجه نخواهید شد؛ می‌توانید از نظری معقول و منطقی برخوردار باشید، اما آیا 100٪ اطمینان دارید؟ من چنین فکری نمی‌کنم.

اما با ابزارهای بازاریابی اینترنتی همه این سوالات جوابی واضح و شفاف دارند. با روش آنلاین می‌توانید دریابید که چه کسی تبلیغ را مشاهده کرده، چه کسی چه پستی از وبلاگ را دیده و در نهایت به مشتری تبدیل شده است. این یکی از بزرگترین مزایای استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است.

به نظر می‌رسد که استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، بی‌خطر است، باید بگوییم که ابزارهای بازاریابی اینترنتی، رسانه‌ای همه کاره هستند که کاملاً مناسب برندهای مختلف با هر بودجه‌ای در دسترسند. به عنوان مثال، اگر باهوش باشید و هوشمندانه ارتباط برقرار کنید، سئو هیچ هزینه‌ای ندارد و بسیاری از تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی می‌توانند موثر باشند. بنابراین بدون تبلیغات بیشتر، بیایید لیستی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را ارائه دهیم که می‌تواند بازاریابی شما را از خوب به عالی سوق دهد.

SMM – بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

قدرت واقعی رسانه‌های اجتماعی در چیست؟ رسانه‌های اجتماعی درها را برای دسترسی به گروه‌های بزرگی از کاربران باز می‌کنند. آن دسته از کاربرانی که در نبود رسانه‌های اجتماعی به هیچ وجه امکان دسترسی به آنها وجود ندارد. امروزه سکوهای رسانه‌های اجتماعی از منظر دیجیتال مارکتینگ پیشرفت بسیاری کرده‌اند. دسترسی به مخاطب هدف با علایق و سرگرمی‌های مختلف در گروه‌های سنی مشخص به آسانی امکان‌پذیر است و ایجاد تبلیغ هدفمند و نظارت بر موفقیت آن، چند دقیقه زمان می‌برد.

واضح است که SMM به نقش خود در دنیای دیجیتال ادامه داده و هر سال پیشرفته‌تر می‌شود. در ادامه به معرفی چند ابزار بازاریابی رسانه‌های اجتماعی از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می‌پردازیم. توصیه‌ی من به متخصصین SMM این است که حداقل چند مورد از این ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در رسانه‌های اجتماعی را استفاده کنید:

Hootsuite

Hootsuite- بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی
ابزاری برای برنامه ریزی پست ها در شبکه های اجتماعی

Hootsuite ابزاری مناسب برای برنامه‌ریزی پست‌ها در حساب‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی و ردیابی همه آنها در داشبوردی واحد است. در این ابزار می‌توانید به اصطلاح “streams” را برای پیام‌های برنامه‌ریزی شده، پست‌ها، منشن‌ها و موارد دیگر تنظیم کنید. همچنین می‌توانید یک نظر یا پیام را به یک عضو تیم اختصاص دهید تا اینکه بعداً به آن پاسخ دهند.

ابزار Hootsuite

Buffer

buffer- ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
ابزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی

Buffer همانند Hootsuite، ابزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی است که به شما امکان می‌دهد تا مدیریت پست‌ها برای همه حساب‌های کاربری را در یک مکان انجام دهید. با استفاده از این ابزار مدیریت رسانه اجتماعی و بکارگیری تجزیه و تحلیل سیستم عامل، می‌توانید عملکرد هر پست را پیگیری کنید و از این طریق نتیجه‌گیری کنید که نوع خاصی از محتوا به خوبی کار می‌کند یا خیر. Buffer بیش از 5 میلیون کاربر دارد! این ابزار به کاربران خود در سراسر جهان سه طرح رایگان، حرفه‌ای و مربوط به مشاغل را با مجموعه‌ای متفاوت از ویژگی‌ها ارائه می‌دهد.

ابزار Buffer

Google Alerts

Google Alerts- دیجیتال مارکتینگ
پیگیری آخرین اخبار

Google Alerts یکی از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای پیگیری آخرین اخبار و منابع در مورد نام تجاری کسب و کار شما، رقبا و نظرات رهبران است. تنظیمات آن بسیار آسان بوده و به همین دلیل است که این ابزار گزینه‌ی خوبی برای مبتدیان محسوب می‌شود. هربار که در موتور جستجوی گوگل وبلاگ، انجمن گفتگو، سایت خبری یا کلمات کلیدی مربوط به برند شما را می‌یابد، یک اعلان برای شما ارسال می‌کند.

ابزار Google Alert

SEO- بهینه سازی موتور جستجو

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که برندها معروف می‌شوند و پس از آن فروش آن‌ها افزایش می‌یابد، استراتژی سئوی متفکرانه‌ آنهاست. بالا نگه داشتن وبسایت در رتبه‌بندی موتورهای جستجو به شما کمک می‌کند تا به واسطه‌ی مشتریان بالقوه اعتبار کسب کنید. حال اجازه دهید شما را با سه ابزار موثر سئو که جزء بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هستند، آشنا کنم چرا که برای هر بازاریابی مهم است که به یک یا چند ابزار سئو مجهز باشد.

Google PageSpeed Insights

Google PageSpeed Insights- بازاریابی اینترنتی
بررسی زمان بارگذاری سایت

Google PageSpeed Insights بر روی این مطلب که چه میزان زمان لازم است تا صفحه‌ی وب‌سایت بارگذاری شود، تمرکز دارد. فاکتور رفتاری بازدیدکنندگان به این عامل بستگی زیادی دارد. اگر زمان لود شدن یک صفحه از 3 ثانیه بیشتر شود، به احتمال زیاد کاربر صفحه را ترک خواهد کرد. Google PageSpeed Insights به شما امکان تجزیه و تحلیل سرعت بارگیری صفحات وب سایت را بصورت جداگانه (نسخه‌ی موبایل و دسکتاپ) فراهم می‌کند. علاوه بر این، این سرویس پیشنهاداتی در مورد چگونگی بهبود این شاخص را نیز ارائه می‌دهد.

ابزار Google PageSpeed Insights

Keywordtool

Keywordtool- بررسی کلمات کلیدی
ابزاری برای بررسی کلمات کلیدی

آیا یافتن صدها کلمه کلیدی مرتبط با کسب و کار، برای پیاده سازی استراتژی سئو سخت است؟ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که این کار برای شما دشوار است، خدماتی مانند Keywordtool.io وجود دارد که به شما امکان می‌دهد در زمان تولید کلید واژه‌ها صرفه جویی کنید؟ در اینجا کلمات کلیدی مفیدی برای بازاریابی نیچ خود خواهید یافت. این ابزار همچنین یکی از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که به شما در یافتن مشتریان هدف کمک خواهد کرد.

ابزار Keywordtool

Ahrefs

Ahrefs- بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
ابزاری برای بررسی بک‌لینک‌ها

آیا می‌خواهید ببینید که بک‌لینک مؤثر چیست؟ شروع به کار با جستجوگر بک‌لینک‌های رایگان Ahref کنید. Ahref بانک اطلاعاتی با بیش از 16 تریلیون پیوند است که روزانه به‌روز می‌شود و به شما امکان می‌دهد تا پیوندهای تازه پدیدآمده را رصد کنید. گذشته از بک‌لینک، شما مجاز هستید تا پنج مورد از پیوندهای برتر و بیشترین صفحات لینک شده به سایت مورد هدف را بررسی کنید. این ابزار سئو یکی از معدود ابزارهایی است که یک متخصص سئو باید بطور روزانه از آن استفاده کند.

ابزار Ahrefs

گزارش وب و تجزیه و تحلیل

هیچ تردیدی نیست که تجزیه و تحلیل، هسته و پایه و اساس همه چیز است. حتی کوچکترین کمپین تبلیغاتی 20 دلاری را نیز نمی‌توان بدون تحلیل مناسب وب، با موفقیت راه اندازی کرد. بنابراین بیایید در مورد کارآمدترین ابزارهای تحلیلی، برای انواع ترافیک وبسایت صحبت کنیم.

Google Analytics

Google Analytics- تجزیه و تحلیل عملکرد سایت
تجزیه و تحلیل عملکرد سایت

Google Analytics ابزاری عالی است و نیازی به تعریف ندارد. طبق گفته مارکتینگ لند (Marketing Land)، این سرویس در سال 2015 توسط 30 تا 50 میلیون وبسایت استفاده شده است! گوگل آنالیتیکس گزارش‌های چند کاناله‌ی بسیار عالی اراﺋه می‌دهد. این گزارش‌ها نشان می‌دهند که هر کاربر قبل اعلام درخواست چند دفعه از وب‌سایت بازدید کرده است و از کدام منبع وارد وب‌سایت شده است.

ابزار google analytics

Facebook Analytics

Facebook Analytics- تجزیه و تحلیل فیسبوک
تجزیه و تحلیل فیسبوک

فیس بوک در حال تبدیل شدن به یک پلتفرم بازاریابی واحد است، بنابراین بهتر است که شما نیز با موج جدید پیش رفته و طریقه‌ی استفاده از Facebook Analytics را بیاموزید. بسیاری از کارشناسان آن را یکی از قدرتمندترین برنامه‌های تحلیلی می‌دانند. اینجاست که به راحتی می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به کاربران را از لحاظ آماری، علایق و یا هر بخش‌بندی دیگری، بدست آورید.

ابزار Facebook Analytics

Hotjar

hotjar- ابزار تحلیلی دیجیتال مارکتینگ
ابزاری برای نمایش بصری اتفاقات در سایت

Hotjar ابزاری عالی برای نمایش بصری از آنچه که در زمان‌های مشخص در وب‌سایت شما اتفاق می‌افتد، است. لیست ویژگی‌های موجود در این ابزارشامل Heatmaps، Recordings، Funnels و Forms است. با استفاده از‌ هات‌جار می‌توانید دریابید که در چه مرحله‌ای از فروش مشتریان را “از دست می‌دهید” یا چرا آن‌ها روند خرید را متوقف می‌کنند. همچنین می‌توانید مشاهده کنید که کدام صفحات ضعیف هستند یا بازدیدها را به فروش تبدیل نمی‌کنند و براساس این داده‌ها، تغییراتی در صفحات، فرم‌ها و برنامه‌ها ایجاد کنید.‌ هات‌جار نسخه‌ی محدود رایگان دارد، اما اطلاعات آن می‌تواند برای یک تحلیل جامع و کامل، کافی نباشد. حداقل قیمت اشتراک 29 یورو (33 دلار) در ماه است.

ابزار Hotjar

بازاریابی ایمیلی

امروزه علیرغم شک و تردیدهای بسیار، برقراری ارتباط دو طرفه بین صاحبان مشاغل و مصرف‌کنندگان از طریق بازاریابی ایمیل، روشی کارآمد تلقی می‌شود. هر مشتری ایمیلی فردی را دریافت می‌کند. در آن توضیح داده شده است که شرکت چه کاری انجام می‌دهد، چه محصول یا خدماتی را ارائه می‌کند و غیره. هزینه‌ی چنین تبلیغی در کمترین حد ممکن است. همچنین با بازخورد گرفتن از مشتریان می‌توانید به راحتی میزان علاقه یا بی‌تفاوتی آن‌ها را تخمین بزنید. ابزارهای زیر می‌توانند به تهیه‌ی یک کمپین بازاریابی با کیفیت برای ایمیل کمک کنند:

MailerLite

mailerlite- ابزار ایمیل مارکتینگ
ابزاری برای ارسال ایمیل

یکی از سرویس‌های عالی بازاریابی ایمیلی میلرلایت است که طرفداران زیادی پیدا کرده. با کمک سرویس رایگان آن می‌توانید تعداد زیادی ایمیل در روز ارسال کنید. کمپین‌های ویژه و کاربردی بسازید و افراد را به سمت کسب و کار خود دعوت کنید. به جرئت می‌توان گفت یکی از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است.

ابزار MailerLite

Pitchbox

Pitchbox- بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
نفوذ در نیچ مارکتینگ

Pitchbox به برندها کمک می‌کند تا به طور خودکار با وبلاگ‌نویسان و افراد با نفوذ در نیچ مارکتینگ کسب و کارشان تماس بگیرند. برای شرکت‌هایی که توانایی سرمایه‌گذاری زیادی در فروش و بازاریابی ندارند، Pitchbox یک راه حل عالی است. دیگر نیازی به استخدام تیمی‌ از بازاریابان برای ایجاد روابط با افراد تأثیرگذار نخواهید داشت، زیرا فرآیندهای جستجو و ورود داده‌ها به سادگی و بصورت خودکار انجام می‌شوند. با استفاده این ابزار به نیروی انسانی نیازی نیست!

ابزار pitchbox

نتیجه گیری

ماندن در عرصه‌ی دیجیتال مارکتینگ با چنین رقابت بالایی بسیار دشوار است، اما اگر برای کمپین‌های تبلیغاتی خود از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ ذکر شده استفاده کنید. متوجه خواهید شد که چگونه می‌توانید استراتژی‌های خود را به طور موثر اجرا کنید تا این ‌که به موفقیت تجارت آنلاین شما منجر شود.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ شامل گزینه‌های رایگان و پولی است که استفاده از هرکدام به انتخاب شما  بستگی دارد. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی و نحوه استفاده از آنها را برای شروع یا پیشبرد اهداف یک تجارت آنلاین آشنا کنیم.
اگر یک مورد وجود داشته باشد که بتوانید از این مقاله استخراج کنید، این است که انواع مختلفی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ وجود دارند. کدام یک از این ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را برای ایجاد استراتژی بازاریابی کسب و کار خود استفاده می‌کنید، تنها به نیازها و اهداف منحصر به فرد برند شما بستگی دارد.

مهم است که هنگام ارزیابی ابزارها این نکته را در نظر داشته باشید: آن چیزی که ممکن است برای رقبای شما موفقیت‌آمیز باشد می‌تواند برای شما مفید نباشد. موفقیت در روند دیجیتال مارکتینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل می‌توانند شامل بودجه، نیروی انسانی و الگوی کسب و کار باشند. اما می‌توان مطمئن بود، مهم نیست که اهداف شما برای امروز باشد یا سالیان بعد، مجموعه‌ای از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که به خودکارسازی بازاریابی برند شما کمک می‌کنند، بسیار مفید عمل می‌کنند.

منابع:

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.