راه های به دست آوردن رتبه برتر در موتور های جست و جو

طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که 90% از کاربران فضای مجازی، وبلاگ و سایت های مدنظر خود را از طریق موتور های جستجوگر می یابند و این کاربران اینترنتی از 3 صفحه که در نتایج به دست آمده اند فراتر نمیروند به همین جهت است که میتوان فهمید چرا علاوه بر ظاهر زیبا، سئو نیز برای وب سایت مهم است.
چون 90% از کاربرانی که موتورهای جستجوگر را برای جستجوی سایت مورد نظر خود انتخاب میکنند، وب سایت هدف خود را  از بین صفحاتی که در بین رتبه های برتر پیشنهاد های موتور های جست و جو هستند انتخاب میکنند.

رتبه برتر در موتور های جست و جو

اگر بخواهیم مبحث سئو را از دیدگاه بالا و کلی بنگریم این مبحث به دو دسته تقسیم بندی میشود: یا بصورت طبیعی و یا تبلیغات است که هزینه ای بابت آن پرداخت شده است و این خرید در بخش  pay per click  یا PPC  انجام میشود.
طبق تحقیقات انجام شده نزدیک به 80% لیست نتایجی که توسط موتور جستجو گر گوگل مورد جستجو قرار میگیرد بصورت دسته اول یعنی طبیعی بوده است و بقیه نیز از طریق
ppc خریداری شده اند. به همین دلیل است که وقتی شما سایتی را طراحی میکنید می بایست از روش طبیعی نسبت به ارتقا رتبه آن در لیست جست و جو ها اقدام کنید که این امر قطعا هم از نظر موتور های جست و جو و هم از نظر کاربران بسیار ارزشمند است. این مقاله با هدف رسیدن به رتبه برتر در موتور های جست و جو نوشته شده است.

بهینه سازی به چه معناست؟

بهینه سازی یعنی سایت شما به گونه ای طراحی و مدیریت شود که هنگامی که کاربر جست و جویی در اینترنت انجام میدهد سایت شما در ده پیشنهاد اول موتور جست و جو به کاربر پیشنهاد شود. با بهتر بگوییم به گونه ای باشد که رتبه برتر در موتور های جست و جو را کسب کند.

پرداخت به اصل موضوع

سئو از اهمیت بیشتری نسبت به سیستم های تحلیلگر متن برخوردار است پس میتوان به این نتیجه رسید که وقتی شما سایتی را طراحی میکنید اگر سایت شما دارای متن کمتر و عکس بیشتری باشد قطعا رتبه بالاتری خواهد داشت پس در صفحات سایت خود باید از اضافه گویی و حشو خودداری کنید و فقط کلمات مهم و کلیدی را بکار ببرید. یعنی اگر واژه “قالب رایگان وردپرس” مد نظر شما بود باید یک صفحه جداگانه مربوط به قالب رایگان وردپرس داشته باشید و مطالب مربوط به آن را دراین صفحه قراردهید.
درنگاه اول این موضوع برای من به شخصه ساده بود اما حال و پس از اینکه چندین سال دراین حوزه فعالیت کردم با دو موضوع جالب برخورد کردم. اول اینکه چرا مردم هنوز به صفحات اصلی خود، خانه میگویند و ثانیا اینکه واژه ی” قالب رایگان وردپرس ” را روی تمام صفحات خود (مربوط به سایت های دانلود رایگان قالب وردپرس) هک میکنند.

  چگونه تجربه کاربری سایت وردپرس را بهبود دهیم؟

وقتی فکر کردم با خودم گفتم شاید به آن دلیل است که افرادی که دنبال دانلود قالب رایگان وردپرس و همچنین آموزش های وردپرس هستند هنگامی که به صفحات ابتدایی گوگل برخورد میکنند احساس رضايتمندی میکنند. البته این موضوع در یک بعد خوب است. آن هم این است که این موضوع فقط برای کاربران و مشتریانی خوب است که نام شرکت یا سایت شما را از قبل میشناسند. مثلا برای برند هایی مثل  Amazon یا  Agros نتیجه خوبی به همراه دارد اما اگر میخواهید از طریق اینترنت بازاریابی کنید بهتر است به نکته ای که در بالا گفتم توجه کنید یعنی عمل بهینه سازی را برای صفحات سایت خود انجام دهید تا رتبه برتر در موتور های جست و جو بدست آورید.

بررسی جوانب دیگر

حال بیایید از جوانب دیگر، مزایای رتبه برتر در موتور های جست و جو را بررسی کنیم. وقتی رتبه سایت شما بالا باشد این بعنوان برند اعتبار شماست و باعث جلب اعتماد دیگران نسبت به سایت شما میشود و با کارهایی که افراد در دنیای واقعی به دنبال شهرت و اعتماد هستند نیز تفاوتی ندارد.
جدا از اینکه شما اعتماد را از راه الگوریتم به دست می آورید هرچه تعداد لینک هایی که از سایت های دیگر دریافت کنید بیشتر شود پس موتور جستجوگر گوگل نیز قطعا به شما اعتماد بیشتری خواهد کرد و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا سایتی که خوب و مفید باشد به سایت بی ربط و بی ارزش هیچگاه وصل نمیشود.

جلب اعتماد گوگل

بعد دیگر جلب شدن اعتماد، کارهایی است که طبق شرایط و قوانین موتور های جستجوگر انجام می پذیرد. یعنی بعنوان مثال وقتی ما لینک هایی به روش طبیعی و کلمات مهم و کلیدی را بیش از اندازه در سایت خود داشته باشیم و یا روزانه 500 صفحه به سایت خود بیفزاییم، این هیچگاه از نظر موتورهای جستجوگر پیشرفت به حساب نمی آید.
 از شرایط این موتورها آن است که توقع دارند سایت به آرامی و به تدریج گسترش پیدا کنند و وجود چراغ خطر آنها به این معناست که شاید درانتخاب و شناسایی سایت، اشتباه کردند و سایت را مشمول جریمه میکنند. و این مانع رسیدن به رتبه برتر در موتور های جست و جو می شود.

رد شدن موفق از صافی موتورهای جستجو

بنابراین وقتی صافی حساس موتورهای جستجوگر وجود دارد ما باید شرایط آنها را رعایت کنیم تا رتبه برتر در موتور های جست و جو را بالا ببریم و بتوانیم آنها را مدیریت کنیم و وقتی کاربران صفحه ای را جستجو میکنند تا محتوای مفید و جالب متعددی پیدا کنند و همچنین دارای لینک های معتمدی نیز باشند، ما نیز باید این شرایط را برای کاربران عزیز به بهترین نحو ممکن از دیدگاه خود در اینترنت ارائه دهیم و احتمال اشتباهات خود را از بین ببریم.

درپایان امیدوارم از این مقاله نیز لذت برده باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 8 سال عضو همیار وردپرس

    ممنون مطلب مفیدی بود ،اما یه کم عنوان مطلب خیلی گسترده تر از محتوای مطلب بود…