قیمت ویدئو پروژکتور خانگی ارزان (بهترین ویدئو پروژکتور ارزان قیمت خانگی)

بهترین ویدئو پروژکتور ارزان قیمت خانگی

یک ویدئو پروژکتور ارزان خانگی گزینه ای عالی برای تماشای ویدئو هایی با ابعاد بزرگ باشد. پروژکتور های ارزان قیمت خانگی راهی مقرون به صرفه برای به وجود آوردن تجربه سینمای خانگی می باشد که در محیط هایی با محدودیت فضا می تواند به عنوان تلویزیون نیز ایفای نقش کند.

جالب اینجاست که قیمت ارزان ترین ویدئو پروژکتور خانگی اغلب می تواند کمتر یک یک نمایشگر ارزان قیمت باشد، به همین دلیل نیز گزینه مناسب تری برای خرید به شمار می رود. انتخاب یک ویدئو پروژکتور نیز سخت است، زیرا نوع پروژکتور تا حد زیادی به اتاقی که در آن زندگی می کنید و نحوه استفاده شما بستگی دارد. اگر پروژکتوری نیاز دارید که در یک اتاق کوچک از آن استفاده کنید، یک محصول برای شما مناسب است و در صورتی که یک پروژکتور برای محیط های بیرون از خانه نیاز داشته باشید، قاعدتا محصولی دیگر مناسب نیاز شما می باشد.

البته در اینجا ما مدل های مختلف را بر اساس الزامات و سازگاری های مختلف دسته بندی کرده ایم به همین دلیل می توانید برای هر نوع نیازی یک مدل ویدئو پروژکتور ارزان قیمت پیدا کنید. البته بیشتر تمرکز این مطلب بر روی ویدئو پروژکتور های ارزان قیمت خانگی است.

ارزان ترین ویدئو پروژکتور خانگی

ویدئو پروژکتور Vankyo Leisure 3

 • وضوح تصویر: 1920×1080
 • روشنایی: 2.400 انسی لومن
 • نسبت کنتراست:1:2000
 • سایز صفحه نمایش: 170 اینچ

به عنوان یک جمع بندی می توان گفت پروژکتور Vankyo Leisure 3 بهترین پروژکتور ارزان قیمت خانگی است که از جوانب مختلف مورد بررسی قرار گرفته. این پروژکتور مقرون به صرفه دارای تمامی ویژگی های مورد نیاز برای مصارف خانگی می باشد. قابلیت حمل نقل در این محصول وجود دارد و به راحتی می توان آن را در محل های مختلف نصب و راه اندازی کرد. به دلیل ویژگی های ظاهری ممکن است برخی، این محصول را در دسته ویدئو پروژکتور جیبی نیز قرار دهند.

این محصول همچنین دارای پروژکتورهای hdmi / vga و AV می باشد و کابل های مورد نیاز نیز در جعبه محصول قرار گرفته. به همین دلیل نیاز به خرید کابل برای اتصالات ندارید. همچنین درگاه های SD و USB نیز برای مشاهده رسانه ها موجود می باشد. تنظیم کردن ویدئو پروژکتور با استفاده از سیستم عامل داخلی به راحتی قابل انجام است. در زیر این محصول پایه قرار گرفته است، اما پایه کوتاه ممکن است شما را نیازمند به یک میز یا سه پایه بزرگتر کند.

نسبت کنتراست 2000:1 می تواند کیفیت تصویر معمولی را فراهم کند، اما سطح روشنایی 2.400 انسی لومن می تواند روشنایی مورد نیاز برای محیط های مختلف را فراهم سازد. با اینکه بلندگوی داخلی نیز در این محصول قرار گرفته، اما کیفیت و قدرت زیاد ندارد. البته با استفاده از درگاه 3.5 میلیمتری می تواند سیستم های صوتی خارجی را به پروژکتور متصل کنید.

ویدئو پروژکتور Epson EX3280 XGA

بهترین پروژکتور ارزان قیمت برای ارائه ها و اتاق کنفرانس

 • وضوح تصویر: 1024×768
 • روشنایی: 3.600 انسی لومن
 • نسبت کنتراست:15.000:1
 • سایز صفحه نمایش: 300 اینچ

یکی از ارزان ترین پروژکتور های خانگی می باشد که برای ارائه ها و محیط های اداری نیز مناسب است. البته ویدئو پروژکتور اپسون EX3280 کمی از مدل های دیگر گرانتر است، اما در صورتی که به دنبال یک ویدئو پروژکتور برای جلسات و مجالس هستید، این محصول می تواند گزینه مناسبی به شمار برود.

وضوح تصویر 768p XGA و نسبت کنتراست 15,000:1 به این معنی است که اسناد و متن ها به خوبی نمایش داده می شوند. همچنین پشتیبانی از درگاه های USB، HDMI و VGA می تواند اکثر نیاز های تجاری شما را برآورده کند. روشنایی 3.600 انسی لومنی این محصول نیز می تواند برای انواع محیط ها مناسب باشد و برای یک پروژکتور با این سطح قیمتی، بسیار خوب است. از قابلیت های خوب این پروژکتور می توان به حسگر داخلی اشاره داشت که به صورت خودکار از تحریف تصویر جلوگیری می کند.

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ HT2150ST

 

بهترین ویدئو پروژکتور ارزان قیمت خانگی برد کوتاه

 • وضوح تصویر: 1920×1080
 • روشنایی: 2.200 انسی لومن
 • نسبت کنتراست:15.000:1
 • سایز صفحه نمایش: 300 اینچ

به طور حتم می توان گفت پروژکتور بنکیو HT2150ST در سطح بالاتری نسبت به دیگر ویدئو پروژکتور های ارزان قیمت خانگی قرار دارد. این پروژکتور ارزش خرید بالایی دارد، به خصوص در صورتی که پروژکتور ارزان قیمت را برای بازی کردن نیاز داشته باشید. پروژکتور مقرون به صرفه بنکیو دارای نسبت پرتاب 1:1.69 فوت است و به ازای هر فوت که از دیوار دورتر باشد، می توانید تصویری با ابعاد 2 فوت بزرگتر را بسازد.

این نسبت پرتاب برای یک پروژکتور خانگی بسیار خوب است. زیرا به کاربران این امکان را می دهد که در محیط هایی با محدودیت فضا نیز تصاویر بزرگ را مشاهده کنند. روشنایی پروژکتور نیز برای محیط هایی با نور کم تا متوسط مناسب است، اما نباید انتظار ارائه تصاویر خوبی را در محیط روشن از این پروژکتور داشته باشید.

پشتیبانی از وضوح 1080p و نسبت کنتراست 15.000:1 تصویری با رنگ های ثابت و جزئیات خوب را فراهم می کند. پورت های محصول نیز کامل هستند و شما می توانید دو HDMI، یک USB-A، یک USB Mini-B، جک 3.5mm، پورت RS-232 و پورت VGA باعث شده تا همه دستگاه های مورد نظر خود را به پروژکتور متصل کنید.

پروژکتور خانگی ارزان قیمت TopVision T21

بهترین ویدئو پروژکتور موبایل

 • وضوح تصویر: 1920×1080
 • روشنایی: 3.600 انسی لومن
 • نسبت کنتراست:2.000:1
 • سایز صفحه نمایش: 176 اینچ

این محصول یک پروژکتور مقرون به صرفه است که برای کار با تلفن های هوشمند، تبلت و لپ تاپ طراحی شده است. پروژکتور تاپ ویژن می تواند از طریق درگاه های HDMI, USB, VGA, و AV به دستگاه های دیگر متصل شود و تصویر مورد نظر مشا را با وضوح 1080p به نمایش بگذارد.

روشنایی 3.600 لومن و نسبت کنتراست 2000:1 تصویری با کیفیت نسبتا خوب را ایجاد می کند که واضح و روشن است. بلندگو های این ویدئو پروژکتور ارزان خانگی می تواند صدای خوبی را ارائه کنند و برای تماشای فیلم و مصارف خانگی، همین سیستم داخلی کفایت خواهد کرد.

ویدئو پروژکتور جیبی Kodak Luma 150

(ارزان ترین ویدئو پروژکتور خانگی جیبی)

 • وضوح تصویر: 854×480
 • روشنایی: 60 انسی لومن
 • نسبت کنتراست:1.000:1
 • سایز صفحه نمایش: 150 اینچ

وضوح تصویر پروژکتور های جیبی معمولا پایین است و اگر می توانید با 480p مشاهده رسانه ها را انجام دهید، این پروژکتور می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. اندازه کوچک و ساختار شیک، این پروژکتور را به یک گزینه عالی برای سفر ها و شرکت در گردهمایی ها تبدیل کرده است.

علاوه بر درگاه های HDMI و USB می توانید اتصال بی سیم ویدئو پروژکتور و دستگاه های اندروید، آی او اس و ویندوزی را نیز در این دستگاه برقرار کنید. روشنایی 60 لومن و نسبت کنتراست پایین، انتخاب را به فضای های کوچک با روشنایی کم محدود کرده است. در اصل اگر به دنبال ویدئو پروژکتور جیبی ارزان قیمت هستید، می توانید این محصول را خریداری کنید.

پروژکتور Anker Nebula Capsule Max

(ارزان ترین ویدئو پروژکتور خانگی مناسب فضای باز)

 • وضوح تصویر: 1280×720
 • روشنایی: 200 انسی لومن
 • نسبت کنتراست:400:1
 • سایز صفحه نمایش: 100 اینچ

این پروژکتور دارای درگاه های HDMI و USB می باشد. Capsule Max هم قیمت ویدئو پروژکتور خانگی ارزان می باشد و از سیستم عامل اندروید نیز به صورت داخلی پشتیبانی می کند. این موضوع باعث شده تا بتوانید نرم افزار های مورد نیاز خود را بر روی پروژکتور نصب کنید و رسانه های مختلف را از منابع متفاوت مشاهده کنید. با استفاده از این ویدئو پروژکتور خانگی ارزان قیمت، می توانید برنامه های مورد نظر خود را بدون نیاز به دستگاه های خارجی مانند گوشی و تبلت اجرا کنید.

یکی از مزیت های دیگر این محصول، اندازه مناسب آن می باشد. این پروژکتور ارزان قیمت ابعادی به اندازه یک قوطی نوشابه دارد. به همین دلیل نیز می توانید حمل و نقل پروژکتور را به راحتی انجام دهید و در یک کیف به راحتی جا به جایی پروژکتور را انجام دهید. این پروژکتور همچنین دارای باتری داخلی می باشد و شما می توانید تا 4 ساعت بدون نیاز به منبع برق با آن کار کنید.

ویدئو پروژکتور فیلیپس Philips NeoPix Easy

(بهترین پروژکتور ارزان قیمت خانگی)

 • وضوح تصویر: 800×470
 • روشنایی: 40 انسی لومن
 • نسبت کنتراست:3000:1
 • سایز صفحه نمایش: 80 اینچ

Philips NeoPix Easy یک ویدئو پروژکتور مقرون و به صرفه است که ارزش بررسی را دارد. اگرچه ممکن است این محصول برای بسیاری از کاربری ها مناسب نباشد. پروژکتور فیلیپس دارای درگاه های HDMI, VG, USB و MicroUSB است و وضوح خروجی 480p را ارائه می کند. اگر می خواهید فیلم ها را با کیفیت بالا مشاهده کنید، وضوح پایین پروژکتور مورد نظر می تواند مشکل ساز شود، در نتیجه بهتر است که یک محصول با کیفیت تر را از لیستم قیمت ویدئو پروژکتور خانگی ارزان پیدا کنید.

پروژکتور NeoPix Easy فاقد درگاه AV است، اما در جعبه پروژکتور یک تبدیل AV قرار گرفته است که می توانید با استفاده از آن، محتوا مورد نظر خود را به پروژکتور انتقال دهید. روشنایی 40 انسی لومن نیز می تواند تنها در محیط هایی تاریک تصاویر مورد نیاز چشم کاربر را به وجود بیاورد. نسبت کنتراست نیز تعریفی ندارد، اما می توان عملکرد نسبتا ثابتی را از آن مشاهده کرد.

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی ارزان قیمت

روشنایی پروژکتور ارزان قیمت

زمانی که صحبت از روشنایی پروژکتور به میان می آید، هر چه روشنایی بیشتر باشد، پروژکتور می تواند در محیط هایی با نور بیشتر و فواصل طولانی تر فعالیت کند. اگر قصد دارید پروژکتور را نزدیک پرده نمایش یا دیوار نصب کنید، نیاز به روشنایی بالایی نخواهید داشت. اما به صورت کلی روشنایی برای افرادی که نیاز به یک پروژکتور همه کاره دارند، مهم است.

روشنایی در ویدئو پروژکتور بر اساس انسی لومن اندازه گیری می شود و هر چه تعداد لومن ها بیشتر باشد، روشنایی پروژکتور نیز بیشتر است. برای یک پروژکتور خانگی که در محیط های تاریک استفاده می شود، شما می توانید روشنایی کمتر از 1.000 انسی لومن را در نظر داشته باشید. با این حال اگر در محیط های روشن از پروژکتور استفاده می کنید، پروژکتور های روشنتر می توانند برای شما مناسب باشند(چیزی نزدیک به 2.000 انسی لومن). البته در اتاق های خیلی روشن و بزرگ ممکن است چیزی بیشتر از این مقدار را نیاز داشته باشید. برای محیط های خیلی روشن مثل کلاس های درس، نیز پروژکتور هایی با روشنایی بیش از 5.000 انسی لومن موجود هستند. البته تهیه برد هوشمند می تواند انتخاب بهترین برای یک کلاس درس باشد.

نسبت کنتراست ویدئو پروژکتور ارزان

نسبت کنتراست مقداری است که با استفاده از آن می توان روشنایی و تاریکی تصویر را در نظر گرفت. هر چه نسبت کنتراست بیشتر باشد، تاریکی ها عمیق تر و رنگ سفید روشن تر خواهد بود. به همین دلیل پروژکتور ها نمایشگر هایی که نسبت کنتراست بیشتر دارند، کیفیت بهتری را ارائه می کنند. هر چه نور محیط بیشتر باشد می تواند نسبت کنتراست پروژکتور را خنثی کند به همین دلیل نیز توصیه می شود تا پروژکتور را در محیط هایی با نور پایین استفاده کنید.

البته در نظر داشته باشید که صرفا نسبت کنتراست روی کیفیت تاثیر گذار نیست و عوامل مختلف دیگری بر روی کیفیت پروژکتور تاثیر گذار هستند. برای مثال نمی توان گفت کیفیت یک پروژکتور با نسبت کنتراست 5.000:1 دو برابر پروژکتوری با کنتراست 2500:1 است.

وضوح تصویر دیتا پروژکتور ارزان قیمت

درست مانند تلویزیون ها، تلفن های هوشمند، مانیتور ها و نمایشگر های دیگر، تصاویر با پیکسل ها نمایش داده می شوند و پیکسل های بیشتر همیشه بهتر هستند و باعث افزایش کیفیت تصویر می شوند. بسیاری از پروژکتور های موجود در بازار دارای وضوح Full HD هستند که 1920 در 1080 پیکسل را دارند.

البته برخی از پروژکتور ها نیز دارای وضوح بالاتر 4K هستند که می توانند تصاویر با کیفیت فوق العاده بالا را ایجاد کنند. البته پروژکتور هایی با وضوح بالا، قیمت بالاتری نیز دارند، به همین دلیل هیچ یک از ویدئو پروژکتور های ارزان قیمت خانگی، وضوح تصویر 4K ندارند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید