خطای Too Many Redirects در وردپرس + راه حل رفع آن

خطای Too Many Redirects در وردپرس + راه حل رفع آن خطای Too Many Redirects در وردپرس + راه حل رفع آن

خطای Too Many Redirects در وردپرس یکی از خطاهایی است که ممکن است هنگام بازکردن سایت با آن مواجه شوید. خطایی که باعث می‌شود مرورگر نتواند صفحه سایت را باز کند و به شما پیغام خطا بدهد. اگر برای سایت شما هم این خطا اتفاق افتاده، نگران نباشید. این مقاله به شما کمک خواهد کرد خطا را برطرف کرده و سایت را باز کنید.

 

 

خطای Too Many Redirects در وردپرس چیست؟

از نام خطای Too Many Redirects هم می‌توان حدس زد چه خطایی در سایت رخ داده است. نام این خطا اشاره به تعداد زیاد ریدایرکت‌ها در سایت دارد. یعنی وقتی این خطا رخ می‌دهد که عاملی باعث انتقال ترافیک سایت شما به یک حلقه بینهایت از ریدایرکت‌ها شود. درواقع هنگام بروز خطای Too Many Redirects در وردپرس ، سایت در یک حلقه گیر می‌افتد. تصور کنید صفحه 1 از سایت شما روی صفحه 2 ریدایرکت شده، درحالی که صفحه 2 هم روی صفحه 1 ریدایرکت شده است. یا برای مثال صفحه اصلی سایت به دفعات زیاد روی حالت‌های مختلف آدرس آن ریدایرکت شده است. در چنین حالتی امکان خارج‌شدن از حلقه برای سایت شما وجود ندارد. در حالی که بسیاری از خطاهای سایت‌ها خودشان را ترمیم می‌کنند، خطای Too Many Redirects، نیاز به اقدامی از طرف مدیر سایت دارد تا برطرف شود. در ادامه آموزش وردپرس به راه‌های رفع این خطا اشاره خواهیم کرد.

توجه داشته باشید در برخی موارد ممکن است هنگام بروز این خطا، عبارت « request exceeded the limit of 10 internal redirects due to probable configuration error» را مشاهده کنید. این عبارت هم نوع دیگری از اعلام همین خطا است که بسته به مرورگر شما می‌تواند نمایش داده شود.

مرورگر گوگل کروم: در مرورگر گوگل کروم این خطا به صورت « ERR_TOO_MANY_REDIRECTS» یا « This webpage has a redirect loop problem» نمایش داده می‌شود.

خطای Too Many Redirects در وردپرس چیست؟

مرورگر موزیلا فایرفاکس: در مرورگر موزیلا فایرفاکس هم این خطا با عبارت «The page isn’t redirecting properly» نمایش داده می‌شود.

خطای Too Many Redirects در وردپرس چیست؟

مایکروسافت edege: اگر با مرورگر مایکروسافت edege به سایت‌ها سر می‌زنید، در صورتی که با خطای Too Many Redirects مواجه شوید، عبارت « This page isn’t working right now» را نمایش می‌دهد.

سافاری: مرورگر سافاری هم این خطا را با عبارت «  Safari Can’t Open the Page» نشان می‌دهد.

راه‌های برطرف‌کردن خطای Too Many Redirects در وردپرس

همان‌طور که گفتیم برای رفع خطای Too Many Redirects باید اقداماتی انجام دهید. در ادامه برخی از کارهایی را که به شما در رفع این خطا کمک می‌کنند، مرور می‌کنیم.

کوکی‌های مربوط به سایت را در مرورگر پاک کنید

هم گوگل و هم موزیلا توصیه می‌کنند برای رفع خطای Too Many Redirects در وردپرس کوکی‌های سایت را پاک کنید. کوکی‌ها در برخی موارد شامل داده‌های غلطی هستند که باعث ایجاد خطای Too Many Redirects می‌شوند. پاک‌کردن کوکی‌ها را حتی وقتی این خطا در سایتی غیر از سایت خودتان وجود دارد، می‌توانید امتحان کنید.

البته از آنجا که کوکی‌ها اطلاعات ورود شما به سایت را هم شامل می‌شوند، توصیه ما این است که فقط کوکی‌های مربوط به سایت مشکل‌دار را پاک کنید. برای انجام این کار در گوگل کروم باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا روی دکمه سه نقطه بالای سمت راست صفحه در گوگل کروم کلیک کرده و گزینه setting را انتخاب کنید. در صفحه جدیدی که باز می‌شود، پایین بروید و گزینه advanced را بزنید. حالا در صفحه جدید گزینه Content settings را انتخاب کنید. سپس روی Cookies کلیک کنید. در صفحه بعد روی گزینه See all cookies and site data کلیک کنید. حالا از بین سایت‌هایی که نمایش داده می‌شوند، سایت موردنظر را جستجو کرده و در مقابل آن علامت سطل زباله را بزنید تا کوکی‌های آن حذف شود. در این مرحله یک بار دیگر سایت را باز کنید و ببینید آیا خطای Too Many Redirects برطرف شده است؟

  خطای 503 در وردپرس چیست و چگونه برطرف می‌شود؟

کش مرورگر، پروکسی و سرور را پاک کنید

بسته به نوع حلقه ریدایرکتی که باعث ایجاد خطای Too Many Redirects شده، می‌توانید پاک‌کردن کش سایت وردپرس، کش پروکسی و حتی کش مرورگر خود را امتحان کنید.

پاککردن کش سایت وردپرس

بسته به علت بروز خطا، ممکن است همچنان به صفحه مدیریت وردپرس خود دسترسی داشته باشید. در این حالت به‌راحتی می‌توانید به‌وسیله افزونه cashing خود اقدام به پارک‌کردن آنها کنید. مثلا افزونه WP Rocket می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

پاک‌کردن cash سرور

اگر امکان دسترسی به مدیریت وردپرس را ندارید، می‌توانید از طریق مدیریت هاست خود اقدام به پاک‌کردن cash سرور کنید.

تنظیمات url سایت را بررسی کنید

یکی از خطاهای رایج وردپرس که می‌تواند باعث گیرافتادن سایت شما در حلقه بینهایت شود، اشتباه در تنظیمات url است. درواقع اگر آدرس سایت با آدرس صفحه اصلی سایت یکسان نباشد، خطای Too Many Redirects در وردپرس اتفاق می‌افتد. برای بررسی این موضوع در وردپرس کافی است در صفحه مدیریت وردپرس، از منوی سمت راست روی گزینه تنظیمات کلیک کنید. در قسمت تنظیمات عمومی می‌توانید نشانی وردپرس و نشانی سایت را ببینید و نسبت به یکسان بودن آنها اطمینان حاصل کنید. مراقب باشید قبل و بعد هر دو آدرس فاصله نباشد و همچنین قبل از هر دو آدرس www به‌کار رفته باشد.

تنظیمات url سایت را بررسی کنید

پروتکل امنیتی سایت را چک کنید

معمولا سایت‌ها برای حفظ امنیت سایت از پروتکل ssl استفاده می‌کنند. این کار مزیت‌های زیادی برای سایت بوجود می‌آورد اما در شرایطی ممکن است باعث بروز خطای Too Many Redirects در وردپرس شود. اگر می‌خواهید نسبت به این مورد مطمئن باشید، ابتدا تنظیمات امنیتی سایت را به حالت پیش‌فرض برگردانید و سایت را اجرا کنید. در صورتی که خطا برطرف نشده بود، لازم است گواهینامه ssl خود را از ابتدا تنظیم کنید.

.htaccess را بررسی کنید

.htaccess یکی از مهم‌ترین بخش‌های سایت است که کنترل ریدایرکت‌ها را در دست دارد. به همین دلیل یک اشتباه خیلی کوچک در .htaccess می‌تواند به صورت دومینویی روی بارگیری صفحات تاثیر بگذارد. برای دسترسی به .htaccess باید از مسیر زیر پیش بروید.

از ftp client برای دسترسی به فایل‌های سایت استفاده کنید. همچنین برای دسترسی به فولدر فایل‌های وردپرس باید از سیستم مدیریت فایل آنلاین هاست خود کمک بگیرید. به فولدر htdocs بروید. .htaccess را پیدا کرده و آن را دانلود کنید و به عنوان فایل پشتیبان در سیستم خود نگه دارید. حالا روی فایلی که در سایت قرار دارد، راست کلیک کنید و آن را به تنظیمات اولیه برگردانید. سپس تغییرات را ذخیره کرده و سایت را اجرا کنید.

با این تغییرات احتمالا خطای Too Many Redirects در وردپرس از سایت شما برطرف شده است اما با این حال اگر هنوز هم رفع نشده، بهتر است فایل .htaccess را که به‌عنوان پشتیبان ذخیره کردید را دوباره بارگذاری کنید و به سراغ راه حل بعدی برای سایت خود بروید.

افزونه‌های سایت را چک کنید

اگر راه حل هایی که تاکنون گفته شد برای رفع خطای Too Many Redirects در وردپرس اثرگذار نبود، شاید راه حل در پشت افزونه‌های سایت پنهان شده باشد. بد نیست یک بار غیرفعال کردن آنها را امتحان کنید. برای این کار کافی است به صفحه پیشخوان وردپرس بروید. از منوی سمت راست روی گزینه افزونه‌ها کلیک کنید. در صفحه جدید لیستی از افزونه‌ها نمایش داده می‌شود. کافی است همه آنها را انتخاب کنید و گزینه غیرفعال‌کردن را بزنید.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی خطای Too Many Redirects در وردپرس و راه‌های برطرف‌کردن آن پرداختیم. این خطا در اثر اشتباه در ریدایرکت‌کردن صفحات ایجاد می‌شود، برای مثال وقتی دو صفحه را روی همدیگر ریدایرکت کرده باشید. در این حالت هنگام بازکردن صفحه در یک حلقه بینهایت گیر می‌افتید و مرورگر نمی‌تواند سایت را باز کند. با استفاده از روش‌های گفته شده در این مقاله می‌توانید این خطا را به‌راحتی رفع کنید.

منبع : سمراش

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.