آموزش انتقال سایت وردپرسی از لوکال هاست به هاست

انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

ساخت یک وبسایت محلی برای توسعه‌ی سریع و همچنین عیب یابی، لازم و ضروری است. همانطور که مستحضرید به هنگام تغییرات در سایت اصلی در فضای اینترنت باید سایت را به حالت تعمیرات ببرید و عملا دسترسی به مطالب سایت در مدت عیب‌یابی و رفع مشکلات برای کاربران امکان پذیر نخواهد بود درحالی که شما می‌توانید روی لوکال هاست به طور ایمن، سایت خود را برای تغییرات آزمایش کنید و هنگامی که از طراحی وب سایت راضی شدید اقدام به انتقال سایت از لوکال هاست به هاست اصلی نمایید. در این مقاله از سری مقاله‌های آموزش وردپرس قصد داریم به شما چگونگی انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست را آموزش خواهیم داد.

همچنین اگر تمایل به یادگیری وردپرس به صورت کامل دارید حتما از آموزش وردپرس ما دیدن کنید. برای مشاهده سرفصل‌های آموزش وردپرس اینجا کلیک کنید.

انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • روش های انتقال سایت از لوکال هاست به هاست
 • قبل از آغاز عملیات انتقال وردپرس
 • نحوه انتقال سایت از لوکال به هاست
 • گام اول: برون‌بری کردن پایگاه داده‌ی وردپرس موجود روی لوکال هاست
 • گام دوم: آپلود فایل‌های وردپرس روی هاست
 • گام سوم: ایجاد دیتابیس MySQL در هاست
 • گام چهارم: درون‌ریزی اطلاعات دیتابیس در هاست
 • گام پنجم: تغییر دادن URL سایت
 • گام ششم: تنظیم و راه اندازی کردن سایت
 • گام هفتم: تصحیح تصاویر و لینک‌های شکسته با به‌روزرسانی مسیرها

روش‌های انتقال سایت از لوکال هاست به هاست

برای انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی دو روش اصلی وجود دارد.

روش اول: انتقال سایت از لوکال هاست به هاست به کمک افزونه‌ها

در این روش، انتقال به کمک به کارگیری افزونه‌ها می‌باشد که یکی از بهترین این افزونه‌ها یعنی افزونه‌ی Duplicator در آموزشی جداگانه و مفصل در همیار‌وردپرس به آن پرداخته شده‌است که می‌توانید از طریق این لینک به آن دسترسی پیدا کنید. این روش برای کاربران مبتدی و تازه‌وارد پیشنهاد می شود.

روش دوم: نحوه انتقال سایت از لوکال به هاست

این روش، روشی است که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت و به صورت مرحله به مرحله و تصویری آن را به شما آموزش خواهیم داد.

قبل از آغاز عملیات انتقال وردپرس

شما در ابتدا به منظور انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی باید چند چیز را داشته باشید.

اول: یک سایت وردپرسی که روی یک سرور محلی روی کامپیوتر شما اجرا می‌شود و شما دسترسی کامل به آن دارید.

دوم: یک دامین و یک هاست لینوکسی مناسب که برای انتقال وردپرس به آن نیاز خواهید داشت. اگر هاستی ندارید قبل از خریداری هاست توصیه می‌کنم این مقاله را در همیار مطالعه کنید.

و در نهایت، شما باید یک برنامه FTP برای انتقال محتوای وبسایت محلیتان به هاست اصلی داشته باشید.

نحوه انتقال سایت از لوکال به هاست

اگر روش اول برایتان کار نمی‌کند و یا ترجیحتان این است که به صورت دستی این کار را انجام دهید ما انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست به صورت دستی به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

گام اول: برون‌بری کردن پایگاه داده‌ی وردپرس موجود روی لوکال هاست

اولین کاری که برای انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست باید انجام دهید این است که دیتابیس محلی وردپرس را برون‌بری (اکسپورت) کنید. ما از phpMyAdmin برای انجام این کار استفاده می‌کنیم.

برای این کار به آدرس http://localhost/phpmyadmin بروید و بعد از انتخاب دیتابیس مورد نظر روی گزینه‌ی “Export” طبق تصویر کلیک کنید.

Export databace for transfer-انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست
برون‌بری گرفتن از دیتابیس

بعد از کلیک روی گزینه‌ی “Export” پنجره ای مطابق زیر باز می‌شود.

در قسمت Export Method به شما دو روش برای برون‌بری پایگاه داده نشان داده شده است.

Quick: با انتخاب این گزینه می‌توانید خیلی سریع اطلاعات پایگاه داده را ذخیره کنید.

Custom: با انتخاب این گزینه می‌توانید اطلاعات پایگاه‌داده را برای برون‌بری سفارشی‌سازی کنید. مثلا چه قسمت‌هایی از دیتابیس در فایل دانلود شود.

ما توصیه می‌کنیم از گزینه اول (Quick) استفاده کنید. سپس روی گزینه go کلیک کنید.

Export tables-انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست
برون‌بری گرفتن از دیتابیس

گام دوم: آپلود فایل‌های وردپرس روی هاست

در این مرحله به منظور انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی باید تمامی فایل های وردپرس موجود روی لوکال هاست را از طریق FTP روی هاست اصلی بارگزاری نمایید. برای این منظور از برنامه FileZilla استفاده می‌کنیم. البته این مورد مستلزم این است که شما اطلاعات لازم برای ورود به اکانت FTP هاستتان را داشته باشید. برای ورود به اطلاعات زیر نیاز خواهید داشت:

 • آدرس FTP
 • نام کاربری
 • گذرواژه
 • پورت اتصال

برای دانستن این موارد می‌توانید به قسمت FTP Accounts هاست خود بروید.

fileZilla -انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست
انتقال به FTP

اگر کار با FTP را به خوبی نمی‌شناسید و یا در اتصال به آن دچار مشکل می‌باشید، می‌توانید فایل های وردپرس را به صورت دستی در سی‌پنل آپلود کنید.

توجه: فایل‌های بارگذاری شده  باید در پوشه‌ی public_html قرار گیرد.

گام سوم: ایجاد دیتابیس MySQL در هاست

در این مرحله باید یک پایگاه داده در هاست خود ایجاد کنید. بسیاری از ارائه دهندگان سرویس‌های میزبانی وردپرس، برای مدیریت هاست، سی‌پنل را ارائه می‌کنند. بنابراین به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک پایگاه‌داده با استفاده از cPanel ایجاد کنید.

  وردپرس چیست؟ چرا باید برای ساخت وبسایت از وردپرس استفاده کرد؟

1- وارد داشبورد خود در سی‌پنل شوید

2- روی گزینه‌ی “MySQL® Databases” مطابق تصویر کلک کنید.

my SQLdatabase-انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست
my SQL database

3- در صفحه‌ِ باز شده در قسمت New Database یک نام برای دیتابیس خود انتخاب کنید و روی گزینه‌ی Create Database کلیک کنید.

Create Database
ساخت دیتابیس جدید

4- سپس در همین صفحه در قسمت MySQL Users باید یک کاربر جدید ایجاد کنید.

database new user
ساختن یوزر برای دیتابیس

5- حالا باید کاربر جدیدی که ایجاد کردید را به دیتابیس اضافه کنید برای این کار در قسمت Add User To Database در همین صفحه در قسمت user کاربر و قسمت Database دیتابیس مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه Add کلیک کنید.

Add User To Database
اضافه کردن یوزر به دیتابیس

در صفحه‌ای که باز می‌شود ابتدا روی گزینه‌ی ALL PRIVILEGES و سپس بعد از تیک دار شدن همه گزینه‌ها روی Make Changes پایین صفحه کلیک کنید.

ALL PRIVILEGES
ALL PRIVILEGES

گام چهارم: درون‌ریزی اطلاعات دیتابیس در هاست

بعد از انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی باید پایگاه داده یا دیتابیس لوکال هاست نیز به هاست اصلی انتقال داده شود. پس در این مرحله باید دیتابیسی که در مراحل قبلی برون بری کرده بودید را در هاست اصلی درون ریزی کنید. برای این کار در داشبورد سی‌پنل خود در قسمت دیتابیس روی phpMyAdmin کلیک کنید.

phpMyAdmin in host
phpMyAdmin در هاست
Choose file in phpmyadmins
انتخاب فایل درون ریز دیتابیس

گام پنجم: تغییر دادن URL سایت

حالا شما باید آدرس اینترنتی سایت را در پایگاه‌داده خود تغییر دهید، تا با وردپرس روی هاست اصلی ارتباط برقرار کند. در phpMyAdmin، در دیتابیسی که در گام چهارم درون ریزی کردید جدول wp_options را پیدا کنید. اگر پیشوند را تغییر داده باشید به جای wp_options ممکن است {prefix _options} باشد.

همانطور که در تصویر زیر میبیند درقسمت siteurl روی گزینه Edit کلیک کنید.

wp_options in phpmyadmin
تنظیم siteurl

وقتی روی ویرایش کلیک می‌کنید، یک پنجره ظاهر می‌شود که در این پنجره در جعبه‌ی option_value آدرس لوکال هاست خود را می‌بینید که باید با دقت آدرس سایت اصلی خود را در این جعبه وارد کنید. به عنوان مثال: http://www.yoursite.com

سپس روی گزینه‌ی Go در پایین صفحه کلیک کنید.

siteURL in Wp-options
وارد کردن آدرس سایت

همین کار را بار دیگر برای Home نیز تکرار کنید. با کلیک روی Edit در قسمت Home و وارد کردن آدرس سایت به صورت صحیح و فشردن دکمه‌ی Go به این کار خاتمه دهید. در آخر شما باید چیزی شبیه به تصویر داشته باشید.

Home sitURL in wp-options
وارد کردن آدرس سایت در قسمت Home

گام ششم: تنظیم و راه اندازی کردن سایت

اکنون که دیتابیس را وارد کرده‌اید و انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی نیز انجام گرفته است، زمان آن است که وردپرس را پیکربندی کنید. در حال حاضر اگر به سایت خود وارد شوید خطای اتصال به دیتابیس نمایان خواهد شد. برای رفع این مشکل باید فایل wp-config.php را که در پوشه وردپرس روی هاست قرار دارد دانلود کرده و سپس نام دیتابیس، نام کاربری و رمز عبوری که در گام سوم ایجاد کرده بودید را در آن وارد کنید. در پایان فایل wp-config.php ویرایش شده را ذخیره کرده و دوباره آن را در سرور خود بارگزاری کنید.

database conction Error
خطای اتصال به دیتابیس
wp-config edite
دانلود فایل wp-config.php
wp-config edite2
ویرایش فایل wp-config.php

در مرحله بعد ، باید به پیشخوان وردپرس خود وارد شوید و به تنظیمات عمومی بروید. بدون تغییر چیزی ، به پایین بروید و روی دکمه Save Changes کلیک کنید. این امر باعث می شود  URLسایت در هر جای دیگری که لازم باشد اصلاح شود. پس از آن به تنظیمات پیوند‌های یکتا بروید و روی گزینه Save Changes کلیک کنید تا اطمینان حاصل شود که همه پیوندهای پست خوب کار می‌کنند.

گام هفتم: تصحیح تصاویر و لینک‌های شکسته با به‌روزرسانی مسیرها

انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست یا از یک دامنه به دامنه دیگر همیشه شمارا با پیوندهای شکسته و تصاویر از دست رفته روبرو خواهد کرد. برای تصحیح شما می‌توانید از جست و جو SQL یا افزونه‌ی Velvet Blues استفاده کنید.

برای کسانی که می‌خواهند این کار را از طریق SQL انجام دهند، اینجا یک کد ساده SQL است که باید این مشکل را حل کند:

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE(post_content, 'localhost/test/', 'www.yourlivesite.com/');

به سادگی به phpMyAdmin بروید، روی پایگاه داده خود کلیک کنید و سپس از منوی بالا روی SQL کلیک کنید. این کد را وارد کنید، البته ابتدا آدرس لوکال هاست و آدرس سایت را به آدرس های لوکال هاست و سایت خودتان تغییر دهید. در آخر روی دکمه‌ی Go کلیک کنید.

change address in database
تغییر آدرس

انتقال سایت از لوکال به هاست

تبریک عرض می‌کنم عملیات انتقال سایت از لوکال هاست به هاست با موفقیت انجام شد و می‌توانید به خوبی از آن استفاده کنید و لذت ببرید. امیدواریم که وب ‌سایت شما به راحتی اجرا شود. حتماً وب سایت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز مطابق آنچه انتظار می‌رود کار می‌کند. در صورت مشاهده هرگونه خطا، می‌توانید این مطلب همیار‌‌‌وردپرس در مورد چگونگی عیب‌یابی وردپرس را مطالعه کنید.

منبع : blog.templatetoaster.com

آموزش ویدیویی انتقال سایت وردپرسی از لوکال هاست به هاست

سوالات متداول

برای انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی دو روش اصلی وجود دارد: روش اول: انتقال سایت از لوکال هاست به هاست به کمک افزونه‌ها روش دوم: نحوه انتقال سایت از لوکال به هاست
در این روش، انتقال به کمک به کارگیری افزونه‌ها می‌باشد که یکی از بهترین این افزونه‌ها یعنی افزونه‌ی Duplicator در آموزشی جداگانه و مفصل در همیار‌وردپرس به آن پرداخته شده‌است که می‌توانید از طریق این لینک به آن دسترسی پیدا کنید. این روش برای کاربران مبتدی و تازه‌وارد پیشنهاد می شود.
شما در ابتدا به منظور انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی باید چند چیز را داشته باشید. اول: یک سایت وردپرسی که روی یک سرور محلی روی کامپیوتر شما اجرا می‌شود و شما دسترسی کامل به آن دارید. دوم: یک دامین و یک هاست لینوکسی مناسب که برای انتقال وردپرس به آن نیاز خواهید داشت. اگر هاستی ندارید قبل از خریداری هاست توصیه می‌کنم این مقاله را در همیار مطالعه کنید. و در نهایت، شما باید یک برنامه FTP برای انتقال محتوای وبسایت محلیتان به هاست اصلی داشته باشید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من طبق دستورالعمل شما از لوکال هاست انتقال دادم که با چند تا مشکل جدی روبه رو شدم که نمیدونم باید چیکار کنم

  اول اینکه غیر از صفحه اصلی سایت مابقی برگه هایی که ایجاد شده بوده یا حتی ایجاد میکنم روی آدرس برای نمایش کلیک میکنم ارور 404 میده
  تمام صفحات همین طوری حتی اگر برگه جدید ایجاد کنم
  افزونه slider revolution هم تمام اسلاید ها ارور 404 میده حتی میخوام اسلایدر جدید ایجاد کنم ارور 404 میده
  چیکار باید بکنم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   اگر از این طریق به مشکل خوردید از افزونه duplicator استفاده کنید. با این افزونه میتونید بسته نصبی ایجاد کنید و در هاست خودتون نصب کنید. آموزش این افزونه داخل سایت هست.

 2. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و درود
  من تمامی مراحل رو با دقت انجام دادم
  اما متاسفانه حتی با دستور replace همه‌ی آدرس‌های localhost داخل دیتابیس تغییر نکرد، که نهایتاً یکسری از جدول‌ها رو تک به تک تغییر دادم
  اما بعد از این سایت بهم ریخته و ناقص هست(نمایش ندادن برخی تصاویر، هدر و فوتر طراحی شده عوض شده، بهم ریختن رنگ ها، فونت ها، کار نکردن صفحات یا لینک‌ها)
  برای این بهم ریختگی به احتمال یکسری از قابلیت‌هایی مثل fusion در قالب آوادای بنده کار نمیکنه و مشکل بزرگتر من: وارد نشدن به پنل وردپرسی هست
  یعنی اگر در صفحه ورود رمز اشتباه وارد کنم خطای رمز اشتباه رو میده، اما اگر درست، اصلا عکس‌العملی نشون نمیده و ورود هم نمیکنه
  برای حل مشکلم چه کاری باید انجام بدم؟
  آدرس سایت: rallyver.com
  توضیح تکمیلی: سایت طراحی شده در لوکال هاست مشکلی خاصی نداره

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   با افزونه duplicator بسته نصبی ایجاد کنید و به هاست منتقل کنید.

 3. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر
  من تماما با ویدیو شما پیش رفتم و سایتم بالا اومده. ولی رو هر محصولی کیلیک میکنم ارور 404 میده. یعنی ن روی نوشته ها ن قسمت فروشگاهی هیجا نمیره. فقط صفحه اول باز میشه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

 4. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من الان سایتم رو انتقال دادم.فایل json بالا نمیاد(lottie).من کل صفحمو با المنتور درست کردم و فقط همین یک صفحه رو داره ساینم.
  aminkheirandish.ir
  میخواستم بدونم که این مشکلات عمومیه یا …
  ممنون.

 5. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام من سایت رو انتقال دادم و همه چیز درست انجام شد فقط اینکه لین نوشته ها و لینک محصولاتم باز میشه اما بعضی لینکا مثل سبد خرید و مای اکانت هنوز روی لوکال هاست هست
  اون کد رو هم داخل Sql قرار دادم اما متاسفانه این مشکل هست هنوز
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   توصیه میکنم از طریق افزونه duplicator و بسته نصبی منتقل کنید.

 6. 3 سال عضو همیار وردپرس

  عالی بود عالی طبق گفته های شما پیش رفتم و بدون مشکلی سایت رو انتقال دادم
  واقعا دستتون درد نکنه.
  از این به بعد انتخاب اولم هستید.

 7. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من میخوام سایتمو تو لوکال هاست بسازم بعد انتقال بدم به هاست اصلی سوالم اینه موقع سایخت دیتا بیس تو phpmyadmin قسمت privileges پسورد بزارم یا لازم نیست؟
  سوال دومم اینه قسمت priveleges بخشhostname بزارم رو حالت لوکال درسته؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   لازم نیست چون موقع انتقال به هاست اصلی باید دیتابیس جدید بسازید داخل هاست.

 8. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  من انتقال دادم سایت رو به لوکال هاست و سایت بالا به ادرس اینترنتی بالا میاد تنها مشکلی که هست وارد مدیریت وردپرس نمیشه و وقتی میزنم ادرسی مدیریت وردپرس تغییر میکنه به آدرس مدیریبت لوکال هاست

  چیکار باید بکنم؟

 9. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ممنون از این ویدیو بسیار مفید
  اتفاقی که برای من افتاده بعد از انتقال در هر صفحه کلیدی هست که به صفحه ارتباط با ما یه در مورد منتقل یا صفحه مربوط به ان پیج منتقل میشه
  ولی بعد از این انتقال دیگر کار نمیکنه localhost:81/wordpress/?page_id=1246 و یه همچین خطاییرا میده
  اگر لوکال هاست روشن باشه کار میکنه در غیر این صورت نه
  احتمالا این لینکها هنوز به لوکال هاست اتصال داره ممنون میشم کمکم کنید.

  با سپاس فراوان

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   لینک ها رو بروزرسانی کنید. مثلا گز لینکی در منوگذاشتید وارد فهرست ها بشید و چک کنید که لینک ها اوکی باشن و بعد بروزرسانی کنید. برای برگه ها هم همینطور وارد ویرایش برگه بشید و یک باز ذخیره کنید. من یه احتمال دیگه ای که میدیم ممکنه کش مرورگرتون باشه!

 10. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وعرض ادب خدمت تیم همیار وردپرس
  یه سوال داشتم من سایتم را از لوکال هاست به هاست انتقال داده ام و سایت کار میکند ولی یک مشکلی که هست اینکه زمانی که مثلا وقتی که از هدر
  بخش محصولات را انتخاب میکنیم و دوباره بخش خانه را انتخاب میکنیم سایت میره رو لوکال هاست و وقتی که زمپ را روشن میکنم سایت درست میشه.
  این مشکل فقط و فقط برای بخش خانه هستش ممنون میشم راهنماییم کنید .
  با سپاس از شما

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگر منظورتون منو سایت هست، لینک های اون بخش رو چک کنید.