افزودن پرونده ی چند رسانه ای در وردپرس

پرونده های چند رسانه ای در وردپرس پرونده های چند رسانه ای در وردپرس

اگر به تازگی با وردپرس آشنا شده‌اید و هنوز با خیلی از قابلیت‌های این نرم‌افزار پیشرفته آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم از نکات مربوط به آموزش وردپرس استفاده کنید. طی این آموزش‌ها به تدریج با خیلی از امکانات این نرم‌افزار همانند افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس آشنا می‌شوید.

آیا می‌دانید که از طریق پنل مدیریت وردپرس می‌توان فایل‌ها را آپلود و سایت خود را از بسیاری از مشکلات امنیتی حفظ کرد؟ در ضمن شما می‌توانید فایل‌ها را به طور مستقیم به عنوان یک پست آپلود کنید یا اینکه آنها را به صورت پیش‌نویس قرار دهید.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس به صورت پیش نویس
 • دو روش افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس
 • افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس از طریق ویرایشگر کلاسیک
 • افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با ویرایشگر گوتنبرگ
 • افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک مرورگر بارگذاری
 • نحوه بارگذاری فایل PDF در وردپرس

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس به صورت پیش نویس

با توجه به کارایی سایت خود شما می‌توانید فایل‌ها را به صورت دسته‌ای آپلود و ذخیره کنید و در صورت نیاز بعدها از آنها بهره ببرید. برای مثال اگر سایتی دارید که مربوط به گردشگری و توریستی است و قصد دارید تصاویری از سفر اخیر خود به شیرگاه را آپلود کنید، گزینه‌های مختلفی پیش‌رو شما خواهد بود.

در صورتی که زمان کافی دارید، می‌توانید تصاویر سفر اخیر خود را به صورت دسته‌ای آپلود کنید و به تدریج در صورت نیاز از آنها کمک بگیرید. افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس یکی از بهترین قابلیت‌ها برای ذخیره و پیش‌نویس فایل‌هایی است که در آینده باید به نمایش گذاشته شوند. برای پیش‌نویس و آپلود این فایل‌ها طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • به پنل مدیریت وردپرس بروید
 • از منوی اصلی، مدیا یا رسانه را انتخاب کنید و سپس افزودن را بزنید

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس به صورت پیش نویس

 • کادر بزرگی برای شما باز می‌شود که شما می‌توانید فایل‌های مورد نظرتان را از رایانه خود انتخاب کنید و به درون این کادر بکشید یا حتی می‌توانید فایل‌های منتخب خود را انتخاب کنید
 • بعد از انتقال فایل‌های موردنظر به کادر، خیلی سریع آپلود شروع می‌شود

دو روش افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس

به منظور افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس می‌توانید از 2 روش استفاده کنید. در صورتی که پیش‌تر پستی را شروع کرده باشید نیازی نیست به منظور آپلود یک فایل در کار خود وقفه‌ای ایجاد کنید. در واقع می‌توانید به هنگام ویرایش آن پست،  فایل‌ها را آپلود کنید و سپس این فایل‌ها را برای زمان مناسب نگه‌دارید. در ادامه 2 روش افزودن پرونده چند رسانه‌ای را برای شما شرح می‌دهیم.

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک ویرایشگرها

بعد از ورود به وردپرس و کلیک بر روی منوی داشبورد در بالای صفحه می‌توانید فایل‌های مورد نظر خود را آپلود کنید. با کمک ویرایشگر‌های وردپرس می‌توانید به 3 روش پرونده چند رسانه‌ای ایجاد کنید:

 • پست
 • صفحه
 • پیش‌نویس

شاید برایتان سوال شود در مسیر افزودن پرونده چند رسانه‌ای به کمک ویرایشگرهای وردپرس، فایل‌ها با چه فرمتی باید آپلود شوند. خبر خوب اینکه با کمک این ویرایشگرها تمام فرمت‌های تصاویر، فرمت‌های نگارشی همانند PDF، فرمت‌های شنیداری، و ویدئویی را می‌توان آپلود کرد.

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک ویرایشگرها

ناگفته نماند تمام هاست‌ها اجازه آپلود این فایل‌ها را نمی‌دهند. در برخی مواقع نیز هاست شما اجازه آپلود فایل‌های بزرگ را نمی‌دهد. در صورت بروز هرگونه مشکل می‌توانید با میزبان هاست خود نیز صحبت کنید و از او راهنمایی بگیرید.

افزودن فایل در پست وردپرس

از منوی داشبورد وردپرس خود پست‌ها را انتخاب کنید و سپس افزودن پست جدید را در نظر بگیرید تا صفحه افزودن پست جدید برای شما باز شود. در منوی آپلود نوع فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و در ادامه این مراحل، صفحه افزودن فایل‌های چند رسانه‌ای از رایانه خود را مشادهده خواهید کرد.

بر روی دکمه انتخاب فایل بزنید و فایل مورد نظر خود را در راستای بارگذاری در این کادر، انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید برای بارگذاری چندین فایل می‌توانید از دکمه شیفت استفاده کنید. در آخر بر روی Open بزنید. زمانی که فایل شما آپلود شد شکل نهایی آن ظاهر می‌شود. در انتها شما باید بر روی درج پست کلیک کنید.

افزودن فایل در صفحه

در منوی داشبورد بر روی صفحات بزنید و سپس افزودن صفحه جدید را انتخاب کنید. در ادامه صفحه‌ای مقابل شما باز می‌شود که برای افزودن صفحه جدید تعبیه شده است. در منوی آپلود نوع فایلی که می‌خواهید آپلود کنید را در نظر بگیرید و صفحه افزودن فایل‌های رسانه از رایانه در مقابل شما ظاهر می‌شود.

  آموزش طراحی سایت با وردپرس در کمتر از یک ساعت

انتخاب فایل را بزنید تا کادری برای شما نمایش داده شود. فایلی که باید در این کادر بارگذاری شود را انتخاب کنید. به منظور انتخاب چند فایل کلید شیفت را بزنید. مابقی مراحل افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس به صورت صفحه، شبیه به افزودن فایل به شکل پست است.

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک نرم‌افزار FTP

اگر قصد دارید فایل‌ها و پرونده‌های چند رسانه‌ای خود را در هاست اصلی وب خود آپلود کنید بهتر است از نرم‌افزار FTP کمک بگیرید. این نرم‌افزار امکانات و قابلیت‌های رایگانی دارد. می‌توان گفت رابط کاربری این نرم‌افزار بهتر از افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک ویرایشگرها خواهد بود.

نحوه راه‌اندازی سرور اصلی سایت‌ها در هر هاست متفاوت با هاست دیگر است. به طور کلی بعد از نصب وردپرس خود بر روی هاست مورد نظر می‌توانید پرونده‌های چند رسانه‌ای خود را نیز بارگذاری کنید. در نظر داشته باشید رایج‌ترین روش برای افزودن پرونده چند رسانه‌ای از طریق ویرایشگرهای وردپرس خواهد بود.

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک نرم‌افزار FTP

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس از طریق ویرایشگر کلاسیک

 • بر روی افزودن رسانه کلیک کنید
 • نوار بارگذاری یا آپلود فایل را بزنید
 • یک کادر بزرگ می‌بینید که می‌توانید فایل‌های مورد نظر خود را از رایانه‌اتان به درون این کادر بکشید، سپس بر روی دکمه انتخاب فایل بزنید تا صفحه دیگری برای شما باز شود
 • در صورتی که قصد ندارید در حال حاضر از فایل‌ها استفاده کنید، بهتر است تیک آنها را بردارید. در این صورت فایل‌ها همچنان برای استفاده بعدی شما باقی می‌مانند

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با ویرایشگر گوتنبرگ

 • ویرایشگر پست را باز کنید
 • یکی از نمادهای + را بزنید
 • بلوک فایل را بیابید و بر روی آن کلیک کنید
 • در ادامه یک بلوک فایل در بدنه پست شما ظاهر می‌شود. از این‌رو می‌توانید فایل‌ها را از رایانه خود به درون کادر مورد نظر بکشید یا روی دکمه بارگذاری و کتابخانه رسانه کلیک کنید

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک مرورگر بارگذاری

در افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس و به منظور استفاده در آینده می‌توانید از مرورگر بارگذاری استفاده کنید و کافی است از منوی داشبورد، رسانه را انتخاب کنید و سپس روی افزودن رسانه جدید بزنید. صفحه آپلود رسانه جدید نمایش داده می‌شود.

فراموش نکنید فرقی ندارد شما فایل خود را به صورت یک پست یا صفحه در معرض نمایش بگذارید، در هر حال می‌توانید از مرورگر بارگذاری کمک بگیرید. کافی است بعد از انتخاب فایل، مرورگر بارگذاری را انتخاب کنید. زمانی که مرورگر بارگذاری ظاهر شد، انتخاب فایل را بزنید تا کادر مورد نظر برای شما باز شود.

در این مرحله باید فایل مورد نظر خود را در این کادر بارگذاری کنید. باز هم به منظور انتخاب چندین فایل از کلید شیفت استفاده کنید و در آخر بر روی بارگذاری بزنید.

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک مرورگر بارگذاری

نحوه بارگذاری فایل PDF در وردپرس

آیا به دنبال راهی هستید تا فایل‌های PDF را در سایت وردپرس خود آپلود کنید؟ وردپرس به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌های PDF را خیلی راحت آپلود کنید و آنها را برای دانلود در دسترس قرار دهید. با کمک بارگذاری این فایل‌ها هر چه مشتریان و کاربران بیشتری فایل شما را دانلود کنند، برای سایت شما بهتر خواهد بود.

فایل‌های PDF یکی از محبوب‌ترین فرمت‌های فایلی است که آپلود آنها در وب‌سایت وردپرسی مزایای خوبی دارد. با تبدیل راهنماها و آموزش‌های طولانی به فایل‌های PDF محتوا را با تغییر کاربری روبه‌رو می‌کنید. در ادامه همین فایل‌ها را به عنوان محتوای انحصاری در اختیار کاربران قرار دهید. در ضمن برای ایجاد فهرستی از ایمیل‌های کاربران می‌توانید از همین فایل‌ها کمک بگیرید.

یکی دیگر از مزایای آپلود فایل‌های وردپرسی به شکل PDF افزایش تعامل کاربر و کمک به کاهش نرخ پرش از سایت خواهد بود. زمانی که به بازدیدکنندگان خود اجازه می‌دهید فایل PDF را دانلود کنند در واقع نرخ پرش سایت خود را کاهش می‌دهید. حتی از این محتوای ممتاز و انحصاری می‌توانید برای ارائه دوره آموزشی یا عضویت در سایت خود استفاده کنید.

در پایان اینکه افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس شاید کمی با پیچیدگی همراه باشد، ولی کار سختی نیست. همچنین برای آپلود و اضافه کردن فایل‌های متخلف به وردپرس هیچ محدودیتی نخواهید داشت. بدین‌ترتیب، انواع عکس‌ها، فیلم‌ها، و سایر فایل‌ها را با کمک ویرایشگرهای وردپرس بارگذاری کنید.

منبع:

https://www.pair.com/support/kb/tutorial-uploading-files-to-wordpress/

https://codex.wordpress.org/Uploading_WordPress_to_a_remote_host

https://codex.wordpress.org/Uploading_Files

https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-upload-pdf-files-to-your-wordpress-site/

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 9 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام خدمت دوستان

  چطور میتونم عکس رو که تو پست گذاشتم

  کاری کنم که کاربر هر وقت موس رو روش نگه داشت کنارش عکس بزرگتر نمایش داده بشه

  مثل عکس زیر

  http://www.up.king-melody.ir/uploads/Unti222.png

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این برمیگرده به قابلیت های تصویر و گالری، در حال حاضر توی ذهنم نیست اگه پیدا کردم آموزشش رو میذارم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   مرسی
   اگر بشه زودتر این آموزش رو بزارین ممنون میشم

   چون منتظر همینم

 2. سلام چطور میتونم یک سایت وردپرس که یه نفر دیگه برام فرستاده رو روی کامپیوتر خودم باز کنم؟
  وردپرس و ومپ سرور نصبه

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   تمامی اطلاعات موجود در پوشه ی Htdocs رو کپی کنید و پس از راه اندازی لوکال بر روی کامپیوتر جدید، اطلاعات رو داخل پوشه ی Htdocs جدید منتقل کنید

 3. سلام خسته نباشید
  من نسخه جدید رو آپدیت کردم با مشکل مواجه شدم که عکس رو آپلود میکنه ولی وسطش خطا میده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   نسخه 4.3 نسخه پایداری نیست و مشکلات زیادی گزارش شده
   در هر صورت این پیام به معنی مشکل در اینترنت شما یا کمبود منابع در هاست هست این دو مورد رو چک کنید اگر مشکل رفع نشد باید دوباره به نسخه قبل برگردید

 4. 9 سال عضو همیار وردپرس

  سلام . من هر عکسی که لود می کنم ازش ۳ تا دیگه میسازه و فضای هاست رو اشغال میکنه. چطور میتونم کاری کنم که عکس با سایز واقعی آپلود بشه.
  آیا میشه تصاویر اضافی که تا الان آپلود شده رو یکجا حذف کرد؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   میتونید در مسیر روت هاست و در پوشه ی uploads حذف کنید اما این راه حل نیست! باید با هاستینگ خود در این مورد صحبت کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون از شما. اما چطور می تونم کاری کنم که فقط یک عکس آپلود بشه؟ مطمعنا افزونه یا تنظیماتی داره؟!

   و سوال دیگه اینکه، آقای حاجی محمدی تو یه پست گفته بود که چطور میشه تصاویر بخش رسانه رو در یک هاست دیگه آپلود کرد. لطفا لینکش رو بدید

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به صورت پیش فرض باید یک عکس آپ بشه! برای من عجیبه این صحبت شما و اصلا کانفیگی برای این مورد وجود نداره که بهش بگیم جای یکی چند تا آپ کن! برای همین خدمت شما عرض کردم احتمال میدم هاست شما یک موردی در این زمینه داره.
   مطلبی که میخواهید :
   آپلود رسانه وردپرس بر روی ftp سرور دیگر

  • در مورد ساخت چند تصویر از عکس های آپلود شده در وردپرس:
   دو عامل باعث ایجاد این مسئله میشه:
   1- توابع تعریف شده در قالب شما. که باید اون توابع رو حذف کرد ولی با اینکار به احتمال زیاد استایل قالب شما (خصوصاً صفحه اول سایت) بهم ریخته میشه. پس در صورت حذف این توابع بایستی قالب مجدداً بررسی بشه.
   (این تابع به صورت معمول add_image_size می باشد)
   2- مورد بعدی تنظیمات وردپرس باعث ساخت چندین تصویر خواهد شد که از بخش Dashboard>Settings>Media>Image Size قابل تنظیم است. (بایستی تمام سایزها رو صفر تعیین کرد)

 5. 9 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.
  این آموزشتون واسه cpanel نیست ?

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   این اموزش وردپرس هست وقتی در پنل وردپرس هستید دیگه مهم نیست پنل هاست شما چیست.

 6. با سلام
  میشه بگید چه جوری میشه در تنظیمات وردپرس تغییرات داد که بشه در قسمت چند رسانه ای فایلهای یا حجم بیشتری ر قرار داد؟
  وردپرس من زده پرونده بیشتر از ۲مگابایت نباشد.

 7. سلام
  ببخشید من با یه مشکلی روبرو شدم و چند روزه درگیرشم ممنون میشم راهنمایی کنید
  وقتی عکس رو آپلود میکنم توی پوشه uploads قرار میگیره اما توی وردپرس نشون داده نمیشه

 8. در این فاصله به cpanel سایت مراجعه کردم و در پوشه ی wp-content زیرپوشه ی uploads/2014/12 رو ایجاد کردم و مجددا به بارگذاری تصویر نمودم و اینبار پیغام زیر را صادر کرد:
  پرونده فرستاده شده نمی‌تواند به wp-content/uploads/2014/12 برود.
  ممنون میشم راهنمائیم کنید.
  با تشکر

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به احتمال زیاد ارتباطش با دیتابیس برقرار نیست ، اما مسیر بارگزاری رو میتونید خودتون نیز تعیین کنید

  • با سلام مجدد،
   میشه لطفا بفرمائید چجوری، البته خودم یک مسیر با پوشه هایی که در خطایی که اعلام کرده رو ساختم ولی این دفعه می گه که نمیشه در مسیر فوق عکس بارگذاری بشه.
   ممنون میشم راهنمائی بفرمائید.

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه با وردپرس آشنایی کامل دارید این کارها رو انجام بدید :
   فایل wp-config.php رو باز کنید و کد زیر رو در این فایل قرار بدید :
   define( 'UPLOADS', 'wp-content/'.'نام مسیر' );
   قبل از اینکار هم نسخه ی پشتیبان تهیه کنید

 9. سلام و عرض خسته نباشید،
  وقتی دگمه ی (گزینش پرونده ها) رو می زنم و عکسی رو از حافظه انتخاب می کنم و open رو جهت بارگذاری کلیک می کنم پس از بارگذاری پیغام زیر رو میزنه:
  امکان ایجاد شاخه wp-content/uploads/2014/12 نیست. آیا شاخه مادر آن با سرور قابل نوشتن است؟
  چیکار کنم؟

 10. سلام و عرض خسته نباشید،
  وقتی دگمه ی (گزینش پرونده ها) رو می زنم پیغام زیر رو میزنه
  امکان ایجاد شاخه wp-content/uploads/2014/12 نیست. آیا شاخه مادر آن با سرور قابل نوشتن است؟
  چیکار کنم؟
  با تشکر