8 روش برای استفاده از شبکه های اجتماعی برای جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

همانطور که میدانید در هر وب سایت وجود کاربر بسیار مفیداست و حرف اول را می زند. اما جذب این کاربران روندی است که به تلاش بسیاری نیاز دارد. یکی از راه های جذب مشترکین ایمیل در وردپرس استفاده از شبکه های اجتماعی است. می خواهید از رسانه های اجتماعی برای افزایش اشتراک های ایمیل خود استفاده کنید؟
اگر برای ساختن لیست ایمیل خود از رسانه اجتماعی استفاده نکنید، فرصت زیادی را از دست خواهید داد
.
در این مقاله اینکه چرا ادغام ایمیل مارکتینگ و رسانه های اجتماعی برای هر کسب و کار بسیار مهم است را بررسی خواهیم کرد. با هم یاد میگیریم که چگونه از شبکه های اجتماعی برای افزایش اشتراک های ایمیل در وردپرس استفاده کنیم.

جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

بازاریابی ایمیل در مقابل شبکه های اجتماعی، کدام بهتر است؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که ما از صاحبان کسب و کار جدید می پرسیم این است که بازاریابی ایمیل یا همان ایمیل مارکتینگ در مقابل شبکه های اجتماعی چه مزیت هایی دارد و استفاده از کدام نوع بازاریابی برای جذب مشترکین ایمیل در وردپرس بهتر است؟

  • سیستم رسانه های اجتماعی فرصتی عالی برای برقراری ارتباط با کاربران خود دارند و آنها را درگیر خود می کنند. با این حال، هیچ وقت تعاملی عالی مثل ایمیل مارکتینگ برقرار نمیکند.
  • بازاریابی ایمیل بسیار مقرون به صرفه است. براساس میانگین گرفته شده ذر بازاریابی ایمیل برای هر $ 1 صرف شده، 38 دلار به ارمغان می آید. از سوی دیگر، فقط کمتر از نیمی از بازاریابان موافق هستند که از شبکه های اجتماعی بازگشت سرمایه دارند! پس از نظر مالی ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار بهتر است.
  • شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، کنترل دسترسی کافی به کاربران نمیدهند. حتی توییت های شما برای مدت زمان بسیار کوتاهی برای سایر کاربران قابل مشاهده است و به مرور با اضافه شدن مطالب بیشتر، مطالب قدیمی تر از دید خارج میشوند. سیستم های شبکه های اجتماعی این امکان را دارند تا د رهر زمان که اراده کنند حساب کاربری را مسدود کنند و این یک ریسک بزرگ است که اکانت ما با تمام دنبال کنندگان و مطالب حذف شود.
  • حتی اگر بازاریابی در شبکه های اجتماعی به خوبی جواب دهد، تضمین نمی شود که اطلاعات تا زمان دلخواهتان باقی بماند چون وب سایت های رسانه های اجتماعی براساس مد روز می آیند و می روند به عنوان مثال دیگر هیچ کس از Friendster، MySpace یا Digg استفاده نمی کند و هنگامی که یک سیستم رسانه اجتماعی از دور خارج شود تمام زحماتتان برای فراهم کردن بستر بازاریابی ازبین خواهد رفت.
  • ایمیل به شما امکان دسترسی مستقیم به کاربران را می دهد. مهمتر از همه، شما لیست ایمیل خود را دارید و هیچ کس نمی تواند کاربران شما را از بین ببرد.

ما نمی گوییم که نباید از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ وب سایت خود استفاده کنید. اما تمرکز شما باید بیشتر در ایجاد یک لیست ایمیل برای ROI بالاتر ( نرخ بازگشت سرمایه یا Return On investment ) و اهداف بازاریابی بلند مدت باشد و از همه مهم تر باید به جذب مشترکین ایمیل در وردپرس اهمیت بیشتری دهید.

نرخ بازگشت -جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

بازدید کاربران در وب سایت به تنهایی موثر نیست! باید کاری کرد که بازدید کننده به مشترک دائمی تبدیل شود برای این کار میتوان از بازاریابی ایمیل استفاده کرد تا همیشه با کاربر ارتباط داشته باشیم پس باید لیستی از ایمیل بازدیدکنندگان تهیه کنیم. طبق گفته بسیاری از صاحبان وب سایت های موفق نداشتن لیستی از ایمیل کاربران برای جذب مشترکین ایمیل در وردپرس بزرگترین اشتباهی است که در هنگام شروع انجام داده می شود. دراین جا سوالی پیش می آید که نحوه ساخت لیست ایمیل چگونه است؟! همانطورکه ذکر کردیم با استفاده از پروفایل شبکه های اجتماعی میتوانیم مشترکان ایمیل بیشتری جذب کنیم.

برای ساختن لیست ایمیل به چه مواردی نیاز داریم؟

در ابتدای ساخت لیست ایمیل به سه مورد نیازداریم :

  • یک وب سایت یا وبلاگ
  • سرویس ایمیل مارکتینگ
  • نرم افزاری با هدف ثبت ایمیل ها (طبق قوانین ایمیل ها باید با رضایت افراد ثبت شده باشند پس به نرم افزاری جهت گرفتن ایمیل از کاربر نیازمندیم.)

هر سه مورد بالا بدون نیاز به یادگیری مهارت های فنی بسیار ساده هستند و به شما در جذب مشترکین ایمیل در وردپرس کمک می کنندشما به سرویس ایمیل مارکتینگ نیاز دارید. چون که به شما کمک می کند آدرس های ایمیل را جمع آوری، لیست ایمیل های خود را مدیریت و نهایتا ایمیل هایی را ارسال کنید. مهمتر از همه، سرویس ایمیل مارکتینگ به شما کمک می کند با قوانین اسپم ایمیل سازگار باشید و اطمینان حاصل کنید که ایمیل های ارسالی شما در پوشه هرزنامه کاربران قرار نمی گیرند.

در نهایت، همانطور که میدانید جذب ترافیک از شبکه های اجتماعی بدون ثبت ایمیلشان بی فایده است پس به نرم افزاری جهت جذب و ثبت ایمیل ها نیازدارید مانند OptinMonster که پاپ آپی را جهت دریافت ایمیل به بازدیدکننده سایت نشان دهد. این موثرترین راه برای تبدیل بازدید کنندگان وب سایت به مشترکین ایمیل است.

هنگامی که وب سایت، مطالب و سرویس ایمیل و نرم افزاری برای ثبت ایمیل ها ایجاد کردید، می توانید از تکنیک های ادغام شبکه های اجتماعی و ایمیل استفاده کنید. تا با کمک رسانه های اجتماعی بازدید کنندگانی را به سایت خود هدایت کنید و ایمیلشان را بگیرید و به مشترک دائمی تبدیلشان کنید.

تا این جا با کلیت کار آشنا شدیم و متوجه شدیم که چگونه می توان جذب مشترکین ایمیل در وردپرس را انجام داد. حالا چگونه از شبکه های اجتماعی برای هدایت ترافیک به سایت خود کمک بگیریم؟ در ادامه 8 تکنیک کاربردی برای جذب مشترکین ایمیل در وردپرس به شما معرفی خواهیم کرد.

1. آدرس ایمیل کاربران را از صفحه فیس بوک خود جمع آوری کنید.

اگر یک صفحه فیس بوک موفق با تعداد زیادی طرفدار دارید که قبلا از وب سایت شما بازدید نکرده اند یک راه آسان برای تبدیل این دنبال کنندگان به مشترکین این است که یک لینک ثبت برای دنبال کنندگانتان ایجاد کنید.
خوشبختانه، فیس بوک این امر را آسان کرده و یکسری دکمه های تماس یا
signup برای معرفی صفحات کسب و کار در نظرگرفته است. این دکمه ها به وضوح در بالای تصویر کاور شما نمایش داده می شوند و بدون پیمایش قابل مشاهده هستند. مانندتصویر زیر:

sign up-جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

 برای اضافه کردن دکمه signup به صفحه فیس بوک، باید در پیج خود روی دکمه آبی Add a buttonکلیک کنید.

add button-جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

این کلیک یک پنجره با گزینه های متعدد را نمایش می دهد. شما باید تب Get in touch with us را انتخاب کنید و سپس Sign up را بزنید.که به پنجره ای مشابه زیر هدایت میشوید.

  آموزش کامل دانلود فیلم از یوتیوب

add a website-جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

در این مرحله باید لینکی از وب سایت خود در کادر وارد کنید .(یعنی جایی که میخواهید کاربر پس از کلیک به آن واردشود.)

لینک باید مربوط به یک صفحه در وب سایت شما باشد که دارای یک فرم ثبت نام ایمیل است. فراموش نکنید که در پایان کار روی دکمه add (افزودن) کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.
از این پس دنبال کنندگان فیسبوکی شما شاهد یک دکمه برجسته هستند که منجر به هدایت آنها به فرم ثبت ایمیل میشود. و درنهایت این ایمیل ها در لیستی به نام لیست ایمیل ذخیره میشوند. و این گونه شما می توانید جذب مشترکین ایمیل در وردپرس را فراهم کنید. 

2. از نقطه برگشت فیس بوک در بازاریابی کمک بگیرید Retargeting Pixel

retargeting pixel-جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

تا بحال دقت کرده اید که پس از بازدید از یک وب سایت، اغلب تبلیغات را در فیس بوک مشاهده می کنید؟

این عملکرد بازاریابی مجدد یا retargeting / remarketing نامیده میشود. این وب سایتها از فناوری پیشروی فیس بوک استفاده میکنند و معمولا به عنوان فیس بوک پیکسل شناخته می شوند.

پیکسل بازخوانی هیچ چیز قابل مشاهده ای برای بازدیدکنندگان وب سایت اضافه نمی کند فقط به سادگی یک کوکی مرورگر به بازدیدکنندگان شما ارسال می کند طوری که فیس بوک می تواند آنها را شناسایی کند.
پس از اینکه بازدیدکنندگان وب سایت شما را ترک کردند و در فیس بوک قرار گرفتند، پیکسل بازخوانی تبلیغات شما را فقط به آنها هدف می زند. و می تواند جذب مشترکین ایمیل در وردپرس را امکان پذیر میکند.

3. از فیس بوک برای تبلیغ صفحات خود با پیشنهادات ویژه استفاده کنید.

اغلب مردم تمایل دارند که آدرس ایمیل خود را برای سایت ها ارسال کنند، اما وقتی در مقابل اینکار پیشنهاداتی ارائه دهید، بیشتر مایل به اشتراک گذاری هستند. این پیشنهادات ویژه درمورد آدرس های ایمیل مثل اهنربا حالت جذب کنندگی دارند برای همین lead magnets نامیده میشوند و در مواردی مثل کتاب الکترونیکی، کدهای تقلب، قالب، گزارش ها، کوپن و غیره می باشد. این پیشنهادات هرچقد هدفمندتر و جذاب تر باشند ایمیل های بیشتری ازسوی کاربران دریافت میکنید.

magents-جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

شما می توانید یک صفحه اصلی یا پست وبلاگ در وب سایت خود ایجاد کنید و از اپلیکیشن OptinMonster برای جذب مشترکین ایمیل در وردپرس استفاده کنید.
سپس یک آگهی در فیس بوک برای پیشنهاد ویژه خود ایجاد کنید که به صفحه اصلی شما پیوند دارد. این تکنیک میتواند با تکنیک قبلی درکنار هم استفاده شود و بسیار قدرتمند عمل میکند. یعنی کاربر توسط پیشنهادات به سایت شما هدایت شود و ایمیل خود را ثبت کند و پس از مراجعه بعدی به فیسبوک به واسطه تکنیک بازاریابی مجدد (تکنیک شماره 2) شاهد محصولات شما خواهدبود .

 4. لینک خود را را به صفحات فیلم های یوتیوب اضافه کنید.

youtube film-جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

 اگر ازکانال های یوتیوب استفاده میکنید با اضافه کردن URL در ویدیوهای خود، میتوانید با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. این روش هم عملکرد هوشمندانه ای برای کلیک و هدایت کاربر به فرم ثبت ایمیل است. بسیاری از بازاریابان آنلاین این انگیزه را با ارائه پاداش، موارد آموزشی، کوپن ها و تخفیف های ویژه انجام می دهند.
شما می توانید برای مدیریت ویدئو ها با رفتن به قسمت Video Manager، سپس با کلیک روی Edit » Cards » Add card به راحتی لینک موردنظر را به ویدیو خود اضافه کنید.
سپس هنگامی که کاربر به وب سایت شما هدایت شد، می توانید از OptinMonster برای نشان دادن پیشنهادات هدفمند خود و نهایتا گرفتن ادرس ایمیل کاربر استفاده کنید.

5. با توییتر کمپین تبلیغاتی اجرا کنید.

آگهی توییتر یک پلت فرم اجتماعی دیگر است که می توانید از آن برای تقویت ترافیک سایت و جذب مشترکین ایمیل در وردپرس استفاده کنید.

twitter-جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

در حقیقت، توییتر به شما اجازه می دهد که به طور مستقیم در جریان عملکرد کاربر باشید به این ترتیب کاربران می توانند بدون استفاده از توییتر در لیست ایمیل ثبت نام کنند. همچنین می توانید از تبلیغات توییتر برای هدایت ترافیک به صفحه ورود وب سایت خود استفاده کنید.

6. ارتقا پست های قدیمی با گزینه های هدفمند.

اگر مدتی مشغول وبلاگ نویسی یا سرگرم سایت بوده اید، در حال حاضر محتوای زیادی دارید که دنبال کنندگان جدید ممکن است ندیده باشند.
پس میتوانید در شبکه های اجتماعی پست های قدیمی رابه اشتراک بگذارید تا مطالب اشتراکی تان نیز بیشتر میشود. این باعث افزایش مشارکت کاربر در پروفایل های اجتماعی شما می شود، در عین حال ترافیک بیشتری را به وب سایت شما می رساند.

promote old post-جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

شما می توانید با پلاگین Revive Old Post به طور خودکار پست های قدیمی خود را در وب سایت های شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
سپس، می توانید از گزینه های هدفمند استفاده کنید که تنها به بازدیدکنندگان که روی پست های قدیمی تر کلیک می کنند، نمایش داده می شود. شما می توانید پیشنهادات ویژه مثل تخفیفات، دانلود رایگان و غیره به کاربران ارائه کنید و انگیزه ای جهت کلیک بر روی لینک خود درانها به وجود آورید.

7. از برد Pinterest برای جذب مشترک استفاده کنید

Pinterest یکی دیگر از پلتفرم های اجتماعی قدرتمند است که می توانید برای جذب مشترکین ایمیل در وردپرس از آن استفاده کنید. همانند فیس بوک و توییتر، شما می توانید مطالب ارتقا یاقته،کوپن ها و تخفیف هایی را به فالورای Pinterest خود را ارائه دهید.

pintress-جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

همچنین با پیشنهاد دانلودهای رایگان مانند کتاب های الکترونیکی، فایل های PDF، فایل صوتی و یا محتوای ویدئویی، و با استفاده از یک گیت جذاب خوش آمدگویی برای جذب بازدید کنندگان برای عضویت و یازدید از سایت و ثبت ایمیل کمک بگیرید.

8. از عوامل موثر برای به اشتراک گذاشتن لینک وب سایت با پیشنهادات ویژه کمک بگیرید.

پیشنهادات ویژه خود را فقط به پروفایل های اجتماعی خود محدود نکنید. از دوستان، خانواده و پیروان خود بخواهید که پیشنهادات خاص تان را به اشتراک بگذارند. از کاربران با نفوذ بخواهید که به شما در اشتراک گذاری لینک های وب سایت و لینک ثبت ایمیل کمک کنند.
پیشنهاد شما هنگامی که توسط افراد با نفوذ و شناخته شده توصیه شود، ارزشمندتر می شود و باعث می شود کاربران احساس کنند که می توانند به اطلاعات شما اعتماد کنند و وارد لینک شده و به سایت هدایت شوند .

همه چیزبه همین سادگی است. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه از رسانه های اجتماعی برای افزایش اشتراک های ایمیل در وردپرس استفاده کنید و جذب مشترکین ایمیل در وردپرس را امکان پذیر سازید.

موفق باشید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.