عواملی که باعث کاهش بازدید و رتبه سایت شما می شوند

به نظر شما چه عواملی باعث کاهش بازدید سایت میشود؟
امروزه بالا بردن بازدید وب سایت یکی از اصلی ترین هدف های مدیران وب سایت ها می باشد و تمامی مدیران فعال در دنیای اینترنت تمام تلاش خود را میکنند تا بازدید سایت خود را در حد بالایی نگهدارند اما در پاره ای از مواقع مسائلی پیش روی مدیران قرار میگیرد که باعث کاهش بازدید و رتبه سایت می شوند.

کاهش بازدید و رتبه سایت

رخ دادن این مسائل ممکن است یک یا چند دلیل داشته باشند که در این مقاله از سری مقالات همیار وردپرس به آنها اشاره خواهیم نمود.

حذف شدن لینک ها از دیگر سایت ها

وبلاگ ها و حتی وب سایت های زیادی هستند که ممکن است از محتوای تولید شده توسط شما که بر روی سایتتان قرار داده اید جهت بروز کردن سایت خود استفاده میکنند و در ازای آن لینک سایت شما را در سایت خود قرار می دهند. این کار باعث میشود که بازدید کنندگان از طریق آن لینک ها به سایت شما مراجعه کرده و باعث بالا رفتن بازدید سایت شما در نتیجه بهبود رتبه الکسا سایت شما شوند.
در برخی موارد با گذشت شما صفحاتی  که لینک سایت شما در آن ها وجود داشته است حذف و یا لینک شما از آن صفحات برداشته میشود! در این مواقع بازدید کنندگانی که تا به امروز از طریق آن لینک ها به سایت شما مراجعه میکردند دیگر وجود نخواهند داشت و با ک کاهش بازدید و رتبه سایت رو به رو خواهید شد که امری مشخص است.

بروز رسانی نکردن سایت

کاربرانی که نیاز های خود را در اینترنت جست و جو میکنند همواره به دنبال کمیاب ترین و ناب ترین محتواها هستند. پس لازم است تا با بروز رسانی منظم و منسجم وب سایت خود نیاز های کاربران خود را پاسخ دهید. ذکر این نکته الزامی است که چنانچه سایت شما برای مدتی طبق روال گذشته بروزرسانی نشود کاربرانی که هر روز برای دریافت مطالب جدید وارد سایت شما می شدند دیگر به آن مراجعه  نخواهند کرد. و در نتیجه با  کاهش بازدید و رتبه سایت رو به رو خواهید شد.

اقدام دیگر در این زمینه این است که با راه اندازی انجمن های گفت و گو و جمع آوری افراد فعال در آن میتوانید بازدید کنندگان زیادی جذب نمایید حال اگر کاربران انجمن شما دیگر مانند قبل به فعالیت خود ادامه ندهد کاربرانی که جدیدا به انجمن شما سر میزنند متوجه از رونق افتادن انجمن شما شده و دیگر به آن مراجعه نخواهند کرد و همین عوامل نیز در  کاهش بازدید و رتبه سایت تاثیرگذار خواهد بود.

  چگونه تجربه کاربری سایت وردپرس را بهبود دهیم؟

عوامل کاهش بازدید و رتبه وب سایت - کاهش بازدید و رتبه سایت

تغییر آدرس RSS

در جهان کاربران زیادی هستند که از فید های خبر خوان یا همان RSS برای مطالعه وب سایت ها استفاده میکنند. به این صورت که هر روز به سایت های مد نظر خود سر میزنند و فید های آنها را ذخیره کرده و در طول روز آنها را مطالعه میکنند.
وقتی شما مطلبی را در سایت قرار میدهید و کاربر فید آنرا ذخیره میکند دیگر نباید آدرس آن محتوا را تغییر دهید زیرا کاربر در صورت تعویض آدرس، دیگر به آن دسترسی نخواهد داشت و باید دوباره به سایت شما مراجه کرده و فید جدید را ذخیره کند. کاربران از اینکه یک کار را برای رسیدن به یک نتیجه به دفعات تکرار کنند بیزار هستند و همین امر باعث میشود که دیگر از سایت شما برای دریافت اطلاعات روزانه خود استفاده نکنند. و در نهایت کاهش بازدید و رتبه سایت را خواهید دید.

به نظرات و سوالاتی که از شما میشود بها دهید

قسمت نظرات هر وب سایتی یکی از اصلی ترین بخش های وب سایت کاربر محور می باشد زیرا کاربر از طریق بخش نظرات وب سایت می تواند بازخورد خود را از محتوای قرار داده شده ابراز نماید یا در صورتی که سوال و یا ابهامی برای او پیش آمده است از مدیریت و یا نویسنده ی محتوا بپرسد. وقتی کاربران نظری را ارسال میکنند طبیعتا منتظر پاسخی از جانب مدیریت و یا تیم نویسندگی سایت هستند چنانچه شما برای بازدید کنندگان سایت خود احترام قائل شده و بخشی از زمان خود را برای پاسخ به سوالات و نظرات آنها اختصاص دهید باعث رضایت آنها شده و به تدریج بازدی سایت شما افزایش خواهد داشت ولی درصورتی که کاربر سوالی را از شما پرسیده و دفعاتی را برای ملاحظه پاسخ شما به سایت مراجعه کند و پاسخی از شما دریافت نکند از سایت شما دلسرد شده و شاید دیگر هیچگاه به سایت شما برنگردد.

نظرات سایت- کاهش بازدید و رتبه سایت

سایر دلایلی که باعث کاهش بازدید و رتبه سایت شما میشود:

عدم فعالیت ویا کاهش میزان فعالیت در شبکه های اجتماعی
غیرفعال و یا حذف کردن برخی امکانات از روی وب سایت
دریافت وجه برای انجام برخی خدمات و یا ابزار های پر استفاده وب سایت
روی کار آمدن رقبای جدید و تازه نفس

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.