ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر

ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر
ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر

چند سالی‌ست که وردپرس برای ساخت صفحات داخلی از صفحه‌سازهای گرافیکی کمک می‌گیرد تا ظاهری جذاب و زیبا را خلق کند. یکی از معروف‌ترین صفحه‌سازها visual composer در وردپرس است که همه ما با آن آشنا هستیم. تقریبا هر قالبی که می‌خریم با این صفحه‌ساز گرافیکی سازگار است و کار می‌کند. درست است که این روزها المنتور روی کار آمده و به مراتب کار را برای کاربران راحت کرده اما قدرت ویژوال کامپوزر را نمی‌توان نادیده گرفت. زیرا تا مدت‌ها بسیاری از قالب‌ها با کمک این صفحه‌ساز صفحات سفارشی خود را می‌ساختند. اگر هنوز با این صفحه ساز کار می‌کنید پس حتما نسخه بروز شده این مقاله را حتما مطالعه کنید تا بتوانید به راحتی ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر  را انجام دهید.

ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر

ما برای اینکه بتوانیم طرحی را به سایت خود اختصاص دهیم معمولا به دنبال یک قالب وردپرس در حوزه فعالیتی خود می‌گردیم. پس تا اینجای کار بدون دانش برنامه‌نویسی قالب را انتخاب کرده و نصب می‌کنیم. اما برای ساخت و طراحی صفحات به دلخواه خود باز نیازمند یک برنامه‌نویس هستیم ولی راه دیگری هم وجود دارد. صفحه‌سازهایی مانند المنتور و visual composer در وردپرس، تقریبا کار یک برنامه‌نویس را برایمان انجام می‌دهد. اما چطور ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر امکان‌پذیر است؟

visual composer در وردپرس

افزونه visual composer قدرتی دارد که واقعا وصف‌نا‌پذیر است. فقط کافیست کار با آن را بلد باشید تا بتوانید بهترین صفحات گرافیکی را با آن خلق کنید. البته باید این نکته را به شما بگویم که این صفحه‌ساز را بصورت تنها نیز می‌توانید دریافت کرده و برای قالب‌هایی که به شکل پیش‌فرض آن را ندارند، نصب کرده و استفاده کنید. هیچ ممانعتی ندارد، خیالتان راحت.

در این آموزش چه چیزهایی می‌آموزید؟

ما سعی کردیم در این آموزش تمامی قسمت‌های visual composer در وردپرس را بررسی کرده و به آن بپردازیم. این بخش‌های آموزشی شامل موارد زیر است:

 • تنظیمات عمومی
 • نقش مدیر
 • استفاده از شورت‌کد
 • سازنده شبکه‌بندی
 • معرفی المان‌های ویژوال کامپوزر
 • افزودن المان‌ها در صفحه مورد نظر

برای اینکه بتوانید به خوبی با ویژوال کامپوزر کار کنید حتما باید تمامی این بخش‌ها را بیاموزید و بدانید چگونه با آن کار کنید.

تنظیمات عمومی

تنظبمات عمومی- آموزش حرفه ای ویژوال کامپوزر
تنظیمات عمومی ویژوال کامپوزر

غیرفعالسازی المان های محتوای ریسپانسیو: با علامت زدن این گزینه می‌توانید این افزونه را برای دستگاه‌های هوشمند مانند موبایل غیرفعال کنید.
زیرمجموعه های فونت های گوگل: می‌توانید فونت مشخصی را برای المان‌های visual composer در وردپرس انتخاب کنید. گزینه پیش‌فرض روی latin است.
الگو پیش فرض برای انواع نوشته: این بخش به شما اجازه می‌دهد تا یکی از صفحات از قبل طراحی شده را به عنوان الگوی اصلی انتخاب کنید. البته اگر می‌خواهید!

همچنین دکمه ریست را می‌بینید. هر زمان که بخواهید با کلیک کردن روی این دکمه می‌توانید تنظیمات ویژوال کامپوزر را به حالت پیش‌فرض بازگردانید.

نقش مدیر

admin role- نقش کاربری
تعیین نقش‌های مدیر در ویژوال کامپوزر

در این بخش فهرست‌های کشویی مختلفی وجود دارد که در هر کدام تنظیمات به خصوصی گنجانده شده است. با هم به بررسی هر بخش آن در ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر می‌پردازیم.

مدیر کل

نقش مدیریت- ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر
تعیین وظایف نقش مدیریت

پست تایپ‌ها: با کمک این گزینه می‌توانید ویژوال کامپوزر را برای بخش‌های مورد نظر فعال کنید. مثلا فقط برای برگه‌ها
ویرایشگر پیشرفته: می‌توانید در این بخش ویرایشگر پیشرفته مربوط به visual composer را فعال کنید و همچنین بصورت کامل ویرایشگر کلاسیک را غیرفعال نمایید.
ویرایشگر زنده: با کمک این نوع از ویرایشگر می‌توان تغییراتی را که ایجاد می‌کنید در عین واحد مشاهده کنید.
تنظیمات صفحه: می‌توانید تنظیمات صفحه‌ای که ویرایشگر ویژوال کامپوزر در آن فعال است را فعال یا غیرفعال کنید.

گزینه های تنظیمات: اگر می‌خواهید این گزینه فعال یا غیرفعال شود، می‌توانید از این بخش آن را تعیین کنید.
الگوها: در این قسمت می‌توان تعیین کرد که چه کسانی به الگوها دسترسی داشته باشند.
المنت ها: دوست دارید چه کسانی به عناصر صفحه‌ساز visual composer در وردپرس دسترسی داشته باشند. از این بخش آن را مشخص کنید.
سازنده شبکه بندی: چنانچه می‌خواهید امکان دسترسی به عنصر شبکه‌ساز وجود داشته باشد می‌توانید این گزینه را فعال کنید.
پیش تنظیمات المان: عناصر هر کدام تنظیماتی دارند که با کمک این گزینه می‌توانید برای افراد صاحب دسترسی در سایت آن‌ها را فعال یا غیر فعال کنید.
Drag and Drop: المان‌های موجود قابلیت درگ و دراپ کردن (کشیدن و رها کردن) دارند. اگر می‌خواهید می‌توانید آن‌ها را فعال یا غیرفعال کنید.

  قرار دادن کدهای دلخواه در هدر و فوتر وردپرس با Insert Headers and Footers

ویرایشگر

editor- تعیین وظایف نقش ویرایشگر
تعیین وظایف نقش ویرایشگر

همان‌طور که می‌بینید تمامی تنظیماتی که در بخش ادمین وجود داشت در این بخش نیز موجود است. سایر تب‌ها نیز به همین صورت هستند. به همین دلیل سخن را کوتاه می‌کنیم تا حوصله شما سر نرود.

قرار دهنده کد کوتاه

shortcode- ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر
قرار دادن شورت‌کد در برگه‌ها

اگر افزونه‌ای را نصب می‌کنید که مربوط به ویرایشگر است و شورت‌کدی دارد که می‌خواهید در المان‌های visual composer در وردپرس نمایش داده شود، می‌توانید شورت‌کدهای آن را در این بخش اضافه کنید.

سازنده شبکه‌بندی

grid editor- سازنده شبکه‌بندی‌ها
تعیین شبکه‌بندی‌ها و ساختن هر بخش

شما می‌توانید با کمک این قسمت، بخش‌های شبکه‌ای را بصورت مجزا و خارج از محیط اصلی ویرایشگر بسازید و سپس در صورت نیاز آن را انتخاب کنید. همچنین هر شخصی که دسترسی به این بخش داشته باشد می‌تواند از آن استفاده کند.
حال وقت چیست؟ بله درست فکر می‌کنید، وقت آن است که به بخش ویرایشگر برویم و به ساخت برگه های سفارشی با ویژوال کامپوزر بپردازیم.

ویژوال کامپوزر در سمت برگه‌ها و نوشته‌ها

دکمه آبی رنگی در بالای ویرایشگر وردپرس ظاهر شده که مربوط به ویژوال کامپوزر است. در تصویر زیر آن را مشاهده می‌کنید:

visual composer button- دکمه ویرایشگر
دکمه مربوط به ویرایشگر ویژوال کامپوزر

همان‌طور که مشاهده می‌کنید دو دکمه آبی رنگ ویرایشگر پیشرفته و Frontend Editor را مشاهده می‌کنیم. هر کدام وضعیت ویرایشگر را به چه صورت تغییر می‌دهد؟ با هم ببینیم

ویرایشگر پیشرفته

advance editor- ویرایشگر پیشرفته
ویرایشگر پیشرفته

همان‌طور که مشاهده می‌کنید ویرایشگر معمولی وردپرس به حالت ویرایشگر پیشرفته که دارای همان عناصر ویژوال کامپوزر برای ساخت صفحات گرافیکی است، تغییر حالت می‌دهد.

Frontend Editor

Frontend Editor- ویژوال کامپوزر وردپرس
مشاهده تغییرات بصورت زنده

در این بخش شما در حین اینکه می‌توانید صفحه را بصورت زنده ببینید، می‌توانید تغییرات خود را در آن پیاده‌سازی کنید. جالب است نه؟ خیلی امکان فوق‌العاده‌ایست.

معرفی المان‌های visual composer

visual composer در وردپرس دارای عناصر یا المان‌هایی است که به کمک آن می‌توانیم یک صفحه دلخواه طراحی کنیم. برای کار با این صفحه‌ساز سه بخش را باید در نظر بگیریم. افزودن المان، اضافه کردن الگو، اضافه کردن بلاک متن. برای افزودن آن‌ها باید اول با المان‌ها و کارایی هر کدام آشنا شویم.

visual composer elements- المان‌های ویژوال کامپوزر
المان‌های ویژوال کامپوزر

با کلیک روی گزینه افزودن المان، صفحه‌ای مانند تصویر بالا برایتان باز می‌شود که دارای امکانات زیادی است. در سربرگ آن دسته‌ها را مشاهده می‌کنید که شامل همه المان‌ها، المان‌های مربوط به محتوا، شبکه‌های اجتماعی، ساختار، ابزارک‌های وردپرس، Custom shortcode، ووکامرس (در صورت استفاده از ووکامرس) و منسوخ شده است. روی هر کدام از المان‌ها کلیک کنید به صفحه اضافه شده و می‌توانید طبق نیازهای خود اطلاعاتی را در آن وارد کنید.

ساخت صفحه نمونه به کمک ویژوال کامپوزر

مثلا می‌خواهیم اول ردیفی را در ویرایشگر ایجاد کنیم باید به بخش افزودن المان‌ها رفته و روی گزینه “ردیف” کلیک کنیم تا اضافه شود.

add row- افزودن ردیف
افزودن ردیف با کمک ویژوال کامپوزر

هر المانی را که بخواهید در یک صفحه اضافه کنید بهتر است یک ردیف جداگانه برایش تعریف کنید. این ردیف‌ها باعث ایجاد فاصله منطقی در صفحه می‌شوند. با افزودن ردیف با تصویر زیر رو به رو می‌شوید:

row- مشاهده ردیف اضافه شده
مشاهده ردیف اضافه شده

در بالای ردیف ایجاد شده توسط visual composer در وردپرس، چند آیکون مشاهده می‌کنید. آیکونی که بصورت چند خط است به شما امکان تعریف چند ستونه کردن این ردیف را می‌دهد.

culomn- اضافه شدن ستون ها
به اندازه دلخواه ستون اضافه کنید

مثلا من تمایل دارم یک ردیف 4 ستونه درست کنم که مربوط به اطلاعات آماری سایت باشد. پس در نتیجه روی گزینه 4 ستونه کلیک می‌کنم و در نهایت به دنبال المانی برای این منظور می‌گردم.

counter element- اضافه کردن ستون‌های آماری
وارد کردن اطلاعات در هر کدام از ستون‌ها

رو علامت + هر بخش که کلیک کنیم می‌توانیم المان مورد نظر خود را به آن اضافه کنیم و سپس مشغول تکمیل اطلاعات آن باشیم. حال صفحه‌ای را که بطور کامل با ویژوال کامپوزر ایجاد کردیم را می‌توانید ببینید:

ساخت صفحه نمونه با ویژوال کامپوزر
ساخت صفحه نمونه با ویژوال کامپوزر

همان‌طور که مشاهده می‌کنید به راحتی می‌توان با کمک visual composer در وردپرس یک صفحه اختصاصی و زیبا طراحی کرد.

تداخل ویرایشگر گوتنبرگ با ویژوال کامپوزر

از وقتی وردپرس 5 روی کار آمده، با وجود گوتنبرگ، صفحه‌ساز ویژوال کامپوزر برای بعضی کاربران دچار ناسازگاری و مشکل شد. جای نگرانی نیست! لطفا وردپرس خود را به نسخه 5.0.2 به بالا ارتقا دهید. در این نسخه مشکل ناسازگاری گوتنبرگ با این افزونه و بسیاری افزونه‌های دیگر برطرف شده است.
اگر قالبی که استفاده می‌کنید این ویرایشگر را ندارد و تمایل دارید از آن استفاده کنید می‌توانید از ژاکت دریافت کنید.

دریافت نسخه حرفه‌ای افزونه

آموزش ویدئویی

ویدئو تهیه شده توسط پویا دارائی
مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

339,322 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من یک متبدی هستم و می خوام بدونم که چطور وقتی موس رو روی “افزونه” حرکت میدم یه حلت کشویی باز میشه لطفا توضیح بدین می خوام روسایتم بزارم. ممنون میشم

 2. دروود بر شما
  خواهش میکنم این جواب بچه ها رو بدید منم این مشکل رو دارم
  از وقتی اپدیت کردم ، ویژوال کامپوسرم لود نمیشه هرکاری می کنم و تو قسمت لودینگ گیر می کنه و نمیتونم صفحات رو آپدیت کنم.
  لطفا یه راهنمایی بکنید و بگید مشکل رو چه طور برطرف کنیم
  با تشکر

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   این مشکل وجود داره کلا vc خیلی به نسخه وردپرس حساس هست و با اپدیت وردپرس حتما باید اون رو هم اپدیت کنید.

 3. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. بعد از اضافه کردن محصولات وقتی که روی یه محصول کلیک میکنیم به صفحه جدید منتقل میشه. حالا اگر بخواییم این صفحه رو با ویژال کمپوزر ویرایش کنیم. باید از کدوم مسیر رفت ؟

 4. 6 سال عضو همیار وردپرس

  من روی وردپرس 4.3.3 و 4.4.1 و4.5.3 این افزونه رو نصب کردم ولی خوب کار نکرد و با زدن کلید ذخیره هیچ اتفاقی نمی افتاد.

 5. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. من وقتی به قسمت برگه ها میرم بعد از نصب این افزونه، بر روی افزودن سطر میزنم ولی تو این صفحه روی هر گزینه که میزنم اتفاقی نمیفته!!!!! نه سطری نه text نه slideshow هیچی اضافه نمیشه.
  میشه کمکم کنید که چی کار کنم؟!!
  من هیچگونه افزونه روی سایتم نیست و سایت خالیه!!! قالب من هم colormag هست.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در پست مربوط به قالب سوال کنید لطفا

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلامی دوباره. این مشکل توی چند تا قالب مختلف بود که من اسم این قالب آوردم شاید کمکی باشه!! در کل ارروری که روی چند تا قالب میده یکسانه برای همین اینجا مطرح کردم.
   توی console مرورگر chorome این اررور نشون میده برای این افزونه:
   Uncaught TypeError: $template.get is not a function
   ممنون میشم کمک کنید.

  • روی نسخه ی آخر وردپرس کار نمیکنه. من نسخه ی ۴.۴.۲ رو نصب کردم مشکلم حل شد

 6. سلام وقت بخیر
  ببخشید من رو قالبم این visual comoser بود اما بعد یک هفته خود به خود محو میشه و نمیتونم تغییرات را اعمال کنم دفعه بعدیشم از نو قالب رو نصب کردم بعد از چند روز آپدیت ورد پرس اومد بعد از آپدیت Tvisual comoser رفت باز .آیا دیگه نمیشه اوردش خیلی بهش احتیاج دارم

  • سلام
   منم همین مشکل رو دارم!
   یعنی بعد از اینکه آپدیت وردپرس اومد، صفحه ساز گرافیکی از کار افتاده! میرم توی ویرایش برگه، همش اون علامت لودینگ کنارش میاد ولی خبری از باکس ها و اینا نیست
   میشه کمک کنید!؟

 7. سلام روز بخیر
  ببخشید من یه قالب دارم که این افزونه توش کار نمیده
  یعنی نصب میشه ولی وقتی میخوام برم و برگرو درست کنم رو المان هاش که کلیک می کنم هیچ اتفاقی نمیفته
  مشکل از کجا می تونه باشه ؟

 8. 4 سال عضو همیار وردپرس

  نمیشه ی حرکتی کرد که کل قالبو با این افزونه طراحی کنیم؟

 9. سلام من افزونه رو نصب کردم اما داخل نوشته های وردپرس نمایش دادهخ نمیشه
  نسخه 4.8.1 هم هست

 10. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام اموزش ویژوال کامپوزر بروز نشد؟منم نصب کردم تا مرحله فرانت و بک ان ادیتور میاره و بعد که مثلا روی fronted editor کلیک میکنم فقط لود میشه و بالا نمیاره و بعضی وقت ها هم که بالا میاد هیچ کاری انجام نمیده

 11. مشکل من اینجا بود که وردپرس را به روز کرده بودم و این افزونه کار نمیکرد وردپرس را به ورژن قبلی برگرداندم و کار با افزونه درست شد
  فقط تنظیمات بعضی از صفحاتم تغییر کرده

 12. من وقتی عناصر باز می شه و روی هر کدوم کلیک می کنم که اضافه بشه اصلا هیچ اتفاقی نمیفته… مشکل چیه؟؟؟

 13. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با احترام

  سلام ادرس سایت من این هستش

  من اسلایدر رو با مستر اسلایدر درست کردم و سعی کردم با VISUAL COMPOSER بچینمش ولی باز نمیشه visual composerبرام با اینکه نصب شده کامل و همچنین این اسلایدر و میخام تمام صفحه کنم ولی نمیشه

  چه کار کنم

  ممنون

 14. سلام من قالب Dent-All رو نصب کردم که به صورت پیشرفض این پلاگین رو به همراه داشت ، اما متاسفانه بعد از نصب قالب علی رغم اینکه تمامی پلاگین ها آپدیت شده اند، اما ویژوال کامپوزر به درستی کار نمیکند. بعد از انتخاب Fronted Editor یا Edit page with visual composer روی لوگوی Loading این پلاگین قفل میشود و صفحه ادیت بالا نمی آید. به نظر شما مشکل از کجاست؟ حتی یک بار همه پلاگین ها رو غیرفعال کردم و فقط Visual Composer رو فعال کردم اما باز هم مشکل به قوت خودش باقی بود.

 15. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام محل نصب این افزونه در پیشخوان است این حله ولی سوال من این است من فایل بروز این افزونه را خریدم ولی الان گم کردم و الان میخوام برای یه سایت دیگر نصب کنم توی هاست سایتی که این فایل نصب است جایی هست من برم یه کپی بردارم تا برای دفعات بعد برای سایت های دیگر از طریق پیشخوان نصب کنم؟

 16. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من ویژوال کامپرسو را نصب کردم ولی هرکاری میکنم هیچی اد نمیکنه
  قبلا تو یه سایت دیگه داشتم خوب کار میکرد ولی حالا حتی تنظیمات اون صفحه ها را هم نمیاره که تغییر بدم
  ممنون میشم با اولویت خیلی زیاد جواب منا بدین
  تشکر

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در حال حاضر بسیاری از دوستان باهاش مشکل دارند، باید بررسی کنیم ببینیم مشکل از کجاست.
   بروز میکنیم این آموزش رو

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام لطفا صفحه اول سایت من رو بررسی کنی ns-shide.com چه کار باید بکنم تا اسلایدر من تمام صفحه شود در صفحه اموزشمم هم همینگونه است ممنون

 17. سلام
  من وقتی visual composer رو نصب و فعال میکنم دیگه به پنل وردپرس دسترسی ندارم…چندبار این کار رو کردم ولی بازم همچنان این مشکل وجود داره… ممنون میشم راهنمایی کنین

 18. من هم به مشکل دوستان برخوردم.
  صفحه ساز تو سایت درست لود نمیشه.
  موقع ادیت هم اصلا کار نمیکنه.
  چه باید بکنم ؟

 19. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام یه مشکل جدی با این افزونه داریم اونم اینه که وقتی خصوصیت ردیف رو روی تمام صفحه تنظیم می کنم کلا صفحه رو بهم می ریزه و از سمت چپ سایت می زنه بیرون تمامی گزینه ها رو هم امتحان کردم فقط حالت پیش فرضش کار می کنه لطفا اگه اطلاعاتی دارید که ممکن مشکل رو حل کنه ممنون می شم بگید

 20. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام.
  من افزونه صفحه ساز ویژوال کامپوزر – را نصب کردم لی توقالبم نشون داده نمیشه و نمیتونم ازش استفاده کنم.
  و نمیدونم چطور باید تنظیماتش رو انجام بدم .
  لطفا راهنمایی کنید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در ادیتور برگه های شما مشاهده می شود.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام

   چند وقتیه که با ویژوال کمپوسر مشکل دارم !!!!

   انواع نسخه ها از 1.4 تا ورژن 1.9 رو روی هاست و روی لوکال هاست داخل سیستم خودم xampp نصب کردم و با چند مرور گر تست کردم اما بازم در قسمت اجرایی load اولیه ( مستطیل رنگی ) میمونه و یا اگه اجرا بشه تغییرات ویرایش شده ، بعد از اعمال و ذخیره نمایش داده نمیشند مگر اینکه صفحه ساخته شده دوباره از ورد پرس باز بشه با تشکر از راهنماییتون

 21. با سلام
  من به مشکلی برخورد کردم که غالبا اینجا مطرح شده ولی جوابی پیدا نکردم
  در قسمت page builder گزینه Add element دیگه عمل نمیکنه
  یعنی به قول شما صفحه ساز نمایش داده میشه ولی کار نمیکنه
  یک بار دیگر هم 24 ساعت این مشکل به وجود اومد ولی خودش برطرف شد
  اگه دوست بزرگواری که به این مشکل برخورد نمودن و از طریقی حل شده براشون توضیح بدن ممنون میشم

 22. سلام

  وقتی میخوام فایل rar رو بارگذاری کنم این اررور رو میده…لطفا راهنماییم کنین

  پرونده فرستاده شده بزرگ‌تر از upload_max_filesize در php.ini است.

 23. با سلام و خسته نباشید خدمت تیم همیار وردپرس
  چند وقتی هست وقتی میخوام با Visual composer برگه ای بسازم یا ویرایش کنم مشکل Loading پیش میاد! یعنی ویژال کامپوزر انگار لود نمیشه!
  لینک عکس:
  http://shiaupload.ir/images/59922477291863372447.png
  من باید چه کار بکنم؟
  خیلی ممنون از شما

 24. سلام من نسخه وردپرسم رو بروز رسانی کردم .متجه شدم که ویژوال کامپوزرم کار نمی کند. آن را هم بروز رسانی کردم مشکل حل نشد.
  لطفا من را راهنمایی کنید.

 25. من دیگر نمیتوانم مثل قبل با visual composer صفحات ساخته شده با آن را در سایتم ویرایش کنم و در قسمت لایسنس پلاگین برنامه این پیام را داده: لطفا لایسنس خود را در تب لایسنس محصولات فعال کنید!
  حالا من چکار باید بکنم؟

 26. سلام خسته نباشید من قالبم این امکانو داشت و من فقط رو صفحه اصلی گزاشتمش الان میخوام شاخه هام هر کدوم موضوع جدا گونه ایی رو نمایش بده ولی الان همشون اخرین مطالبو نمایش میدن لطفا راهنماییم کنید من هرچی گشتم تو تنظیماتش چیزی نفهیدم
  http://takbrooz.ir/

 27. سلام
  میخوام استایل داخلی افزونه برای نمایش تصاویر شبکه بنام(pretty photo) رو حذف کنم و جاش از لایت باکس افزونه جداگونه ای برای تصاویر استفاده کنم. اما راهی به نظرم نمیرسه. امکانش هست؟

 28. سلام
  یه مشکل دارم با این صفحه سازها
  وقتی روی بعضی قالب ها به صورت لوکال نصب میکنم موقع ویرایش صفحه کار میکنه اما وقتی صفحه را ذخیره میکنم دیگه صفحه را نشونم نمیده و میگه چنین صفحه ای وجود نداره

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز این مشکل به خاطر پیوندهای یکتاست. فایل htaccess. رو در فایل های خود باید داشته باشید.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سپاس.مشکلم حل شد
   ولی یه مشکل دیگه دارم. اونم اینکه همین صفحه ساز توی سایت من همه چی رو زیر هم نشون میده.یعنی من با استفاده از این افزونه یک صفحه طراحی میکنم در سه قسمت کنار هم که همه را به صورت زیر هم نشونم میده . به نظرتون مشکل کجاست ؟

  • من هم همین مشکل رو دارم ولی راه حلتون رو متوجه نشدم ممنون میشم بیشتر توضیح بدین

 29. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  اگر با این افزونه صفحات جدیدی رو برای یک قالب آماده درست کنیم ، آیا ریسپانسیو بودن قالب دچار مشکل نمیشه؟
  یعنی در کل برای قالب ای آماده ایرادی و مشکلی به وجود نمیاد؟

 30. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من این افزونه رو نصب میکنم همه چیز درسته خیلی باهاش راحتم اما به محض فعال کردن افزونه وردپرس فارسی همه چیز خراب میشه. اصلا این دو افزونه با هم نمی سازن. برای اینکه یقین پیدا کنم یک وردپرس خام نصب کردم و این افزونه رو با وردپرس فارسی فعال کردم همه چیز خراب شد. علتش چیه؟؟ قبلا روی یک هاست دیگه این مشکل رو نداشتم اما روی هاست جدیدم و همچنین wamp این مشکل رو دارم

 31. سلام. میشه نسخه کامل این افزونه (visual composer) همراه با لینک دانلود رو برام بفرستین یا پیشنهاد بدین کامل ترین نسخه رو از کجا دانلود کنم یا بخرم؟

 32. چرا این قالب جدید وب سایتتون اینقدر نا ملموس .احساس راحتی دیگه در سایت وجود نداره

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   همیشه طول می‌کشه تا به یک چیز جدید عادت کنیم. مخصوصا که طراحی این قالب با سه قالب گذشته کمی متفاوت‌تر بوده. از طرفی هم هنوز قالب به نسخه نهایی نرسیده و بصورت رسمی معرفی نشده است.

 33. سلام. چطور میتونم افزونه یا ویجت دیگه مثل اسلایدر تصاویر رو که در المان های این نیست را به عنوان المان فراخوانی کنم و در چینش صفحه ازش استفاده کنم؟ ممنون

 34. سلام خسته نباشید
  من افزونه Metro Visual Builder توی قالبم هست خودش.
  اما وقتی میخوام صفحه سایتمو ویرایش کنم میرم که گزینه های این افزونه رو ادیت کنم. صفحه مییاد اما هیچ تغییری نمیتونم اعمال کنم. یعنی صفحه حالت تار میاد.
  چیکار کنم؟
  پیشاپیش از کمکتون ممنونم 🙂

 35. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من بعد از نصب و فعال کردن این پیغام برام داخل پنلم نمایش داده میشه

  The Showcase Visual Composer plugin requires Visual Composer installed and activated.

 36. یکی از دوستان در نظرات مشکل ساخت custom.tmp در پوشه wp-content رو داشتن که مربوطه به همین پلاگین میشه.
  من خیلی باهاش ور رفتم و بلاخره بعد از کلی جستجو متوجه شدم با قرار دادن کد زیر درون فایل config وردپرس مشکل حل میشه و دیگه custom نمیسازه.
  /** FOR STOP custom.tmp */
  define(‘FS_METHOD’, ‘direct’);

 37. سلام
  خسته نباشید
  آیا این افزونه امکان ایجاد و نمایش پیغام pop up رو داره؟

 38. 7 سال عضو همیار وردپرس

  چجوری با این افزونه یه جستجوگر آژاکسی روی هدر مثل سایت همیار بسازم؟

 39. سلام یه سوال مهم. من شنیدم گوگل محتوای صفحه هایی که با صفحه ساز ساخته میشن رو شناسایی نمیکنه و به اون ها توجهی نداره و در نهایت برای سئو مضر هست آیا این درسته؟

 40. سلام دوستان
  یه مشکلی با افزونه visual composer پیدا کردم کسی می تونه کمک کنه ؟
  وقتی که روی دکمه ویرایش edit کلیک می کنم هیچ اتفاقی نمی افته. المان هم که اضافهمی کنم اون پنجره رو نمیاره که مقادیرش رو بدم. چند روزه که اینطوری شده قبلش به درستی کار می کرد.
  افزونه هم چند بار از اول نصب کردم باز درست نشد 🙁
  ممکنه که فایلی توی خود هسته وردپرس مونده باشه که خرابش کرده باشه ؟
  ورژن 4.7.1

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بروز رسانی انجام دادید ؟
   افزونه ای کدی به تازگی اضافه نکردید که دچار این مشکل بشه ؟

  • من این افزونه رو خریداری کردم اما با به روز رسانی وردپرس مشکل (وقتی که روی دکمه ویرایش edit کلیک می کنم هیچ اتفاقی نمی افته. المان هم که اضافهمی کنم اون پنجره رو نمیاره که مقادیرش رو بدم.) برا منم همین اتفاق محمد افتاده چیکار کنم . یعنی نباید دیگه وردپرس رو آپدیت کنیم!! خوده این افزونه هم که فعلا آپدیت نداره

  • براي كاركردن اين افزونه در وردپرس 4.5 بايد نسخه 4.11.2 نصب بشه نسخه هاي پايين ترش كار نميكنه

 41. ایا این برنامه رایگان است در اون صورت لینک برام میفرستین

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سرویسی که ما ارائه میکنیم در مارکت موجوده و رایگان نیست و البته بسیار کامله
   اما اگه تمایل به استفاده از نسخه های رایگان دارید می تونید از لینک زیر مشاهده نمایید اما نقص هایی نیز دارند.
   ویژوال کامپوزر

 42. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  خسته نباشید.
  من وقتی افزونه visual composer رو نصب میکنم ازم لاینسس میخواد تا بتونه درست کار کنه!!!
  من از کجا میتونم لایسنس رایگانش رو تهیه کنم؟
  پیش پیش ممنون از پاسخگوییتون

 43. سلام
  ممنون اموزشتون خوب بود
  یه سوال همیار وردپرس هم با وردپرس کار میکنه؟؟؟

 44. 5 سال عضو همیار وردپرس

  اوناهم میگن با برنامه نویس سایت مشورت کن !
  ینی عامیانه بگم اونام نمیدونن چشه

 45. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  این افزونه توی هاست بنده فایلهای custom .tmp میسازه
  با هر بازدید یکی میسازه نمیدونم چرا
  دفعه قبل تیکت ارسال کردم برای سرویس دهنده ک حذفشون کنه انقد زیاد بود.سایت رو به شدت کند کرده بود
  نمیدونم چرا این فایلهارو میسازه لطفا راهنمایی کنید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من مشکل اصلی رو در ارتباط با هاست می دونم چون این افزونه منجر به این اتفاق نمیشه. اما یک سوال؟
   آیا قالب شما شخصی است؟ یعنی خودتون طراحی کردید ؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام مجدد
   قالب شخصی نبود در اصل،ولی ۶۰٪ ویرایش کردم و تغییر دادم

   روی لوکال هاست نصبه بدون اینکه از این فایلها درست کنه
   ولی افزونه های دیگر روی لوکال هاست نصب نیست

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پس اگه میفرمایید روی لوکال هاست این فایل ها رو نمیسازه پس مشکل از هاست هست که در آنجا ساخته میشه
   معمولا افزونه نمیتونه باعث به وجود اومدن این امر بشه

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام مجدد
   شما فرمودین”من مشکل اصلی رو در ارتباط با هاست می دونم چون این افزونه منجر به این اتفاق نمیشه.”خب میشه بفرمایین چی هست؟
   اگه مشکل مشابهی دیدین به بنده بگین.شاید درست شد!
   الان من بگم مشکل از هاسته؟
   با غیر فعال کردن visual… این فایل ها رو نمیسازه

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز من در مورد مبحث هاستینگ تخصصی ندارم! به شما مواردی رو که امکانش هست منجر به ایجاد این فایل ها بشه عرض کردم و حالا شما از طریق پشتیبانی هاست پیگیر بشید تا مشکل رو حل کنند.
   من روی بیش از ۱۰ سیستم این افزونه رو نصب کردم و همچین موردی رو ندیدم.

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   می تونم بپرسم مشکل فایل های Custom.css رو چی کار کردین؟
   به نتیجه ای رسیدین؟
   ممنون میشم راهنمایی کنین اگه به نتیجه خاصی رسیده باشین
   ممنون.

  • سلام دوست عزیز
   مشکل شما رفع شد؟
   منم همین مشکل رو دارم اما متاسفانه نمیتونم جلوشو بگیرم 🙁

  • با قرار دادن کد زیر درون فایل config وردپرس مشکل حل میشه و دیگه custom نمیسازه.
   /** FOR STOP custom.tmp */
   define(‘FS_METHOD’, ‘direct’);

 46. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام دوستان . یک مشکل با این قالب دیوی دارم . من یک برکه ی نخست درست که واقعا زیبا شد . ولی حالا هر برگه ای ایجاد میکنم و وقتی روش میزنی تا بیاد سریع همون صحه اصلی رو میاره !!! این سایت منه میتونید خودتون مشکل ام رو ببینید . .i-top.ir
  لطفا کمکم کنید واقعا کلافم کرده

 47. یک سوالی دارم خیلی برام مهمه! هرکاری کردم نشد. توی یک ردیف میخام ۴ تا عکس کنار هم بذارم(در این حالت کل ردیف پر میشه). میشه کاری کرد که توی یک ردیف عکس های بیشتری قرار داد؟ مثلا یک دکمه کوچک که عکس ها رو به چپ یا راست ببره. اینم نمونه اش : http://vatangame.ir/ . ممنون اگر جواب بدین

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله میشه، زمانی که این بخش رو در صفحه ساز انتخاب کردید میتونید بر روی ویرایش کلیک کنید قسمتی برای تعیین تعداد هست، به هر تعداد که دوست دارید قرار بدید

 48. جالب بود. میشه صفحه بندی کرد؟ مثلا بره صفحه ۲ 🙂

 49. ممنون از شما
  ای کاش بیشتر وارد جزئیات میشدید

 50. جالب بود ممنون

 51. ممنون از پاسخ
  چطو میتونیم یک پست ثابت بزاریم؟

 52. سلام ممنون از آموزشتون
  من یه مشکلی با این صفحه ساز دارم
  اونم اینه که وقتی از آیتم نوارپیشرفت استفاده میکنم
  اگر در قسمت نام هر نوار و درصدش از زبان فارسی استفاده کنم ، هنگام نمایش نوارها ، اون تعداد نوارهایی که زیر گزینه فارسی باشند نمایش داده نمشن
  ولی با واژه های انگلیسی هیچ مشکلی نداره
  راهنمایی میکنید؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فکر میکنم مشکل از ارتباط صفحه ساز با قالب شماست، به احتمال زیاد به خوبی پشتیبانی نمیکنه. شما از چه قالبی استفاده می کنید؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام مجدد
   روی چند قالب مختلف تست کردم ، حتی روی قالب توتال که از جناب محسن زاده خریداری کرده بودم
   اما باز هم همون مورد در خصوص آیتم نوار پیشرفت وجود داشت

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه میشه برای من اسکرین شات بگیرید
   ممنون

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   در عکس زیر همانوطر که مشاهده میکنید ایتم سمت چپ از گزینه های انگلیسی استفاده شده و مشکلی در نمایش نوارهای پیشرفت نیست
   ولی در آیتم سمت راست ، در گزینه دوم که از واژه فارسی استفاده شده باعث شده که نوار پیشرفت گزینه سومی لود نشود
   ضمن اینکه در پوسته های مختلف این قضیه تست شدو اینکه افزونه رو هم از جناب محسن زاده تهیه کرده ام که به فرموده ایشان اوریجینال است.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من خودم تست کردم متوجه جریان نشدم . اگه اجازه بدید من سرچ کنم به نتیجه ی درستی که رسیدم خدمت شما اعلام میکنم
   فقط شما با همین عنوان ایمیلی به من بزنید
   [email protected]

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با پوسته پیش فرض وردپرس هم همین مشکل رو داشت

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   با عرض سلام خسته نباشد
   بنده قالب ژوپیتر فارسی رو خریداری کردم که روی این قالب بصورت خودکار ویژوال کمپرسور نصب بود و کاملا صحیح وسالم کار میکرد اما چون می خواستم مطالب سایت رو بصورت pdf کاربران دریافت کنند از سایت بسیار عالی و جامع شما افزونه تبدیل متن به پی دی اف رو دانلود کردم و پس از نصب و اخطار نصب دیگر هرکار که انجام می دهم بیفایده هست حتی تمام افزونه ها رو پاک کردم ولی بازهم هنگام ویرایش مطلب ویژوال کمپرسور کار نمیکند ولی هنگامی که نوشته جدید رو میزنم کار میکنه ام هنگامی که پس ذخیره دوباره بخوام ویرایش کنم ویژوال کمپرسور نمایش داده نمیشه و فقط کلید اون در بالای وایرایشگر متن میاد.
   ببخشید بد توضیح دادم ولی خواهشا کمکم کنید که چکار کنم.
   تشکر

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   افزونه ی مربوطه را از هاست پاک کنید و چک کنید

 53. این افزونه رو همراه با قالب های پرمیوم خارجی زیاد دیدم
  نمیدونم با قالب های ما کار کنه یا نه

 54. جالب بود

 55. عالیه . دقیقا چیزی بود که نیاز داشتم . مدت ها بود دوست داشتم یاد بگیرمش . ممنونم خانم

 56. سلام
  شرمنده
  نمیشد توی اون مطلب نظر داد(نمیدونم چرا)
  اینجا میپرسم
  اون افزونه تبدیل کلمات کلیدی به لینک, فقط برای کلمات انگلیسی کار میکنه و در مورد کلمه های فارسی کار نمیکنه
  افزونه ای نیست برای کلمه های فارسی با همین عملکرد؟

 57. جالب و کاربردی بود
  ممنون

 58. سلام
  من چند سوال داشتم
  ۱- وقتی وبلاگش رو ساختم یه قسمتش نوشته بود ۵۰GB Free یعنی چی ؟؟
  ۲- من تغییراتی تو منو ها اوردم ولی وقتی تو سایت میرم،اون منو ها نیست ؟؟؟
  ۳- فرق وبلاگ وردپرس با سایت وردپرس چیست ؟
  ۴- قالب های سایت وردپرس با قالب های وبلاگ وردپرس یه چیز هستن ؟؟
  منتظر جوابتون همینجا هستم

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فضای باقی مانده ی شماست
   منوها از بخش فهرست ها باید افزوده بشن
   وبلاگ معمولا امکانات محدودتری رو شامل میشه
   بله

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام خانوم کوهستانی

   من واقعا با این افزونه visula composer به یک مشکل خیلی بزرگ برخورد کردم
   دوسه تا ورژن ازش تهیه کردم ولی هیچکدوم راستچین نیستند مثلا وقتی تب ایجاد میکنیم ، اولین تب از سمت چپ شروع میشه !
   لطف کنید اگه قابل اصلاحه تنظیمات مربوطه رو بفرمایید با تشکر

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مگه افزونه ی فارسی شده رو تهیه نکردید؟
   افزونه ی فارسی ادیتور مشکلی نداره.

  • افزونه فارسی سازی ورد پرس منظورتون هست یا نرم افزار !!!

   البته لازم ب ذکره یکی از فایل ها توش تقلب شده بود و وقتی تو بخش پلاگین ها ورژن رو بررسی کردم دیدم خیلی پائین تر از چیزی هستند که ذکر شده بود و خلاصه از منبع دیگه ای تهیه کردم مشکلم حل شد

   به هر‌حال از کمکتون سپاسگزارم 🙂

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متوجه منظور شما نمیشم. این صفحه ساز رو باید بخرید دانلود کردنی نیست

 59. مرسی خوب بود.

 60. سلام به کاربران همیار وردپرس ببخشید این این جا ذکر می کنم و محل ذکرش دقیق پیدا نکردم می خواستم بگم امکان داره خبرنماه ایی خودتون استفاده می کنید معرفی کنید با هم استفاده کنید ممنون می شیم .منظورم این هست http://www.yahoofun.ir/wp-content/uploads/Capture1.png

  • خبرنامه خاصی نیست از http://feedburner.google.com/ استفاده شده است. اگر با ای خبرنامه و نحوه استفاده ازش آشنا نیستید در گوگل به فارسی سرچ گنید: آموزش فید برنر گوگل
   یا
   آموزش feedburner گوگل

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی