۴ روش حل خطای رایج صفحه سفید در وردپرس

صفحه سفید در وردپرس

سلام و درود بر دوستان گل همیار وردپرس؛
الوعده وفا ! در این قسمت خطای رایج صفحه سفید در وردپرس را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
اگر مدتی است که با وردپرس کار کرده باشید، حتما می‌دانید خطای صفحه سفید یکی از آزاردهنده‌ترین خطاهای وردپرس است. این خطا هیچ‌گونه خروجی ندارد و هیچ پیامی را منتشر نمی‌کند! به ‌این صورت که آدرس سایت‌تان را وارد می‌کنید و هیچ چیزی مشاهده نمی‌کنید جز صفحه سفید. (همانند این است که سایت‌تان مرده و کفن سفیدی بر تن کرده ! )

صفحه سفید در وردپرس

قسمت ترسناک بعدی این خطای بی‌شاخ و دم این است که فقط قسمت‌های خاصی را مورد هجوم قرار می‌دهد یعنی ممکن است فقط پیشخوان وردپرس کفن سفید بر تن کند یا فقط یکی از نوشته‌های سایتتان همانند گچ سفید شود. اما قسمت‌های دیگر سایت به خوبی کار کنند.
حال اگر موافق باشید به سراغ روش‌های رفع و مقابله با خطای صفحه سفید در وردپرس آزاردهنده می رویم.

چرا این اتفاق در سایت می‌افتد؟

علت اصلی خطای صفحه سفید در وردپرس ممکن است استفاده بیش‌از حد از حافظه، افزونه‌ای دارای توابع خراب و یا حتی به دلیل نصب پوسته‌ای باشد که مشکل دارد و یا حتی ممکن است مشکل از سرور میزبان سایت‌تان باشد. هر یک از این عوامل می‌تواند دلیل مرگ سایت‌ شود.

۱- افزایش میزان محدودیت حافظه

معمولا این خطا به دلیل استفاده بیش از حد از حافظه و کمبود حافظه کافی برای عملیات‌هاست. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید  افزایش میزن حافظه  را مطالعه کنید.

۲- همه‌ی افزونه‌ها را غیرفعال کنید !

اگر افزایش میزان حافظه‌ی وردپرس مشکل شما را برطرف نکرد و حتی اگر میزان حافظه را به ۲۵۶M یا ۵۱۲M افزایش دادید و باز هم مشکل پا برجا بود، باید عیب‌زدایی را آغاز کنید. برای عیب‌زدایی در این مورد، بیشتر باید در پوسته‌ها و افزونه‌ها برای یافتن مشکل کاوش کنید!
برای غیرفعال‌سازی دسته‌ جمعی افزونه‌ها می‌توانید به برگه افزونه‌ها در مدیریت رفته و همه‌ی افزونه‌ها را گزینش کرده و غیرفعال کنید. اما اگر به مدیریت وردپرس دسترسی نداشتید باید از طریق FTP این‌کار را انجام دهید.

مراحل انجام این کار

نخست به پوشه وردپرس سایت‌تان و بعد به پوشه wp-content بروید، پوشه‌ای با نام Plugins مشاهده می‌کنید. حال نام این پوشه را به Plugins-deact تغییر دهید.
(البته هرنامی می‌توانید برای پوشه قرار دهید).
با تغییر نام این پوشه، تمام افزونه‌های سایت‌تان غیر فعال می‌شوند. اگر مشکل حل شد پس حتما یکی از افزونه‌هایتان مشکل‌ساز شده. به پیشخوان وردپرس بروید و بعد نام پوشه را دوباره به plugins بازگردانید و یکی یکی  افزونه‌ها را فعال کنید تا افزونه خراب‌کار را پیدا کنید.
نخست به دیتابیس وردپرس و بعد به جدول wp_options بروید. به دنبال “active_plugins” بگردید و مقدار – value – آن را به a:0:{} تغییر دهید.
و این‌گونه افزونه‌هایتان را خاموش کنید !

۳- پوسته‌ی پیش‌فرض وردپرس را به عنوان پوسته سایت‌تان قرار دهید !

اگر غیرفعال کردن افزونه، مشکلتان را برطرف نکرد، باید پوسته‌ی پیش‌فرض وردپرس را (مثلا ۲۰۱۱) جایگزین پوسته‌ی سایت‌تان کنید.
بهترین کار برای جایگزین کردن پوسته، این است که نخست از پوشه‌ی پوسته‌های وردپرس خود پیشتیبان تهیه کرده و بعد پوسته‌ی خود را حذف کنید. در این موقع وردپرس به صورت خودکار پوسته‌ی پیش‌فرض را جایگزین پوسته‌ی خراب شما می‌کند تا بتوانید خطای صفحه سفید در وردپرس را بررسی کنید.

روش دیگر هم این است که نخست به phpmyadmin و سپس دیتابیس وردپرس رفته و بعد wp_options را باز کنید و مقادیر- values –  جداول template و stylesheet  current_theme را (به‌عنوان مثال) به twentyeleven (نام پوسته) تغییر دهید.
اگر این روش، مشکل شما را برطرف کرد، باید نگاهی به functions.php پوسته‌ی خود بیندازید و فضاهای خالی پایین را پاک کنید و یا اگر به تازگی کدی را اضافه کردید، آن را ویرایش و تصحیح کنید!

۴- روش‌های دیگر برای رفع این مشکل

اگر هیچ‌ یک از روش‌های گفته شده جواب نداد بهتر است وردپرس را دوباره نصب و راه‌اندازی کنید و یا پرونده‌ها و پوشه‌های آن را بازنویسی و جایگزین پرونده‌های وردپرس‌تان کنید. می‌دانم این حرکت راحت نیست اما ممکن است یکی از پرونده‌های وردپرس دچار مشکل شده باشد و این کار باعث رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس شود! (البته قبل از این عمل از پوسته و افزونه‌هایتان پشتیبان تهیه کنید.)
همچنین می‌توانید حالت اشکال‌زدایی – debug – را با افزودن کد زیر به wp-config.php، فعال کنید:

error_reporting(E_ALL);ini_set('display_errors',1);
define('WP_DEBUG', true);

با افزودن این قطعه کد خطاها٬ هشدار‌ها و پیام‌هایی بر صفحه‌ی سفید سایت‌تان نمایان خواهد شد که ممکن است به شما در رفع خطا کمک کند.
اگر صفحه‌ی نخست سایت شما ٬ کفن سفید مرگ را پوشید و پس‌زمینه و مدیریت وردپرس به خوبی کار می‌کرد آن‌گاه مشکل از افزونه cache سایت‌تان است. کش سایت را خالی کنید !

قطعه کد زیر را برای رفع مشکل نوشته ها به wp-config.php خود اضافه کنید:

/** Trick for long posts */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

این کد‌ها محدودیت بازخورد و بک‌ترک‌ها را افزایش می‌دهند!

امیدوارم با این مقاله توانسته باشم مشکل‌ صفحه سفید وردپرس را حل کنیم.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

۲۷۱,۹۳۵ نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید شاخص

 1. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من تک تک افزونه ها رو فعال و غیر فعال کردم مشکل برطرف شد
  فهمیدم از افزونه فرم تماس بود !

 2. سلام خسته نباشید
  سایت من فقط وقتی صفحه اش سفید میشه که رو دکمه بروزرسانی صفحه اصلیم میزنم
  یعنی وقتی صفحه های دیگ رو بروز میکنم سفید نمیشه فقط آبدیت صفحه اصلی
  من وفتی سایت رو میخواستم تفییر بدم زیاد از دکمه پیش نمایش تفییرات استفاده کردم و پایین صفحه رونوشت های زیادی برام درست شده احتمالش هست از این باشه؟
  اگه کمک کنید ممنون میشم

 3. سلام – مشکل من هم حل شد – سپاس از همیار وردپرس عزیز

  با استفاده از ر.وش زیر موفق شدم :
  نخست به پوشه وردپرس سایت‌تان و بعد به پوشه wp-content بروید، پوشه‌ای با نام Plugins مشاهده می‌کنید. حال نام این پوشه را به Plugins-deact تغییر دهید.
  (البته هرنامی می‌توانید برای پوشه قرار دهید).
  با تغییر نام این پوشه، تمام افزونه‌های سایت‌تان غیر فعال می‌شوند. اگر مشکل حل شد پس حتما یکی از افزونه‌هایتان مشکل‌ساز شده. به پیشخوان وردپرس بروید و بعد نام پوشه را دوباره به plugins بازگردانید و یکی یکی افزونه‌ها را فعال کنید تا افزونه خراب‌کار را پیدا کنید.

 4. سلام سایت من سفید شده صفحه قسمت wp-admin که میرم برای ورود همه چیز عربی شده و وارد نمیتونم بشم رمز و یوزر میگه اشتباه ایمیل هم میدم ایمیل رو قبول نمیکنه

 5. سلام
  سایت من هم همین مشکلو داره تمام را ه حل ها رو رفتم ولی هیچ چیزی نشون نمیده حتی خطای ۵۰۰

  INSTRUMENTTOOLS.IR
  این ادس سایتمه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 6. سلام سایتم این ارورها رو میده چکار کنم
  Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function jannah_get_banner() in /home/newskala/public_html/wp-content/themes/jannah/header.php:35 Stack trace: #0 /home/newskala/public_html/wp-includes/template.php(688): require_once() #1 /home/newskala/public_html/wp-includes/template.php(647): load_template(‘/home/newskala/…’, true) #2 /home/newskala/public_html/wp-includes/general-template.php(41): locate_template(Array, true) #3 /home/newskala/public_html/wp-content/themes/jannah/page.php(10): get_header() #4 /home/newskala/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include(‘/home/newskala/…’) #5 /home/newskala/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once(‘/home/newskala/…’) #6 /home/newskala/public_html/index.php(17): require(‘/home/newskala/…’) #7 {main} thrown in /home/newskala/public_html/wp-content/themes/jannah/header.php on line 35

 7. عالی – درست شد

 8. سلام منم این مشکل رو دارم تورو خدا راهنمایی کنید

  Notice: تابع register_sidebar به‌صورت نادرست فراخوانی شد. No id was set in the arguments array for the “sidebar-right” sidebar. Defaulting to “sidebar-1”. Manually set the id to “sidebar-1” to silence this notice and keep existing sidebar content. لطفاً برای اطلاعات بیشتر، اشکال زدایی در وردپرس را مشاهده کنید. (این پیام در نگارش ۴٫۲٫۰ اضافه شده است) in /home/melodifa/public_html/wp-includes/functions.php on line 4148

  Notice: تابع register_sidebar به‌صورت نادرست فراخوانی شد. No id was set in the arguments array for the “sidebar-left” sidebar. Defaulting to “sidebar-2”. Manually set the id to “sidebar-2” to silence this notice and keep existing sidebar content. لطفاً برای اطلاعات بیشتر، اشکال زدایی در وردپرس را مشاهده کنید. (این پیام در نگارش ۴٫۲٫۰ اضافه شده است) in /home/melodifa/public_html/wp-includes/functions.php on line 4148
  
  سایتم

 9. سلام
  من بعد از تغییر نام فایل پلاگین مشکل صفحه سفید سایتم حل شد اما با یه مشکل دیگه روبرو شدم
  W3 Total Cache Error: some files appear to be missing or out of place.
  لطفا راهنماییم کنید
  ممنون

 10. سلام بر و خسته نباشید برشما.
  من یه مشکلی دارم اونم اینکه وقتی پوسته سایتمو عوض میکنم فقط نوشته های پوسته بالا میاد بدونه هیچگونه عکس یا گرافیک.
  تنها پوسته ای که کار میکنه پوسته۲۰۱۷ پیشفرض هستش بقیه همشون اینطورین.
  ممنون میشم سریع جواب بدین.

 11. آقای حاتمی نمیدونم چجوری ازتون تشکر کنم مطلبتون عالی بود عالی از دیروز من و پشتیبانی سایت درگیر این بودیم که چرا سایت صفحه سفید میاره و وارد پیشخوان نمیشه نگو من در فایل functions.php بین دستورات PHP چند تا space زده بودم و بین سطرها فاصله بود اصلا فکر نمیکردم اینقدر راه حلش ساده باشه . البته به کمک شما دوست عزیز .

  بازم مرسی از شما و همیار همیشه وردپرس

 12. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با هم عالي
  دست شما درد نکنه
  خداقوت

 13. […] منبع: همیار وردپرس […]

 14. سلام
  مرسی از مقاله خوبتون سایت منم هم قسمت فید (feed) مشکل داشت که با بررسی فهمیدم مشکل از تداخل یه افزونه است و با این مقاله مشکل به طور کامل رفع شد
  با تشکر از همیاروردپرس

محبوبترین‌های آموزش آنلاین

 • دوره ۱۴ جامع وبمستران هوشمند

  ۶.۸ میلیون تومان ۵.۸ میلیون تومان
  ساخت کسب‌و‌کار اینترنتی امروزه یکی از اساسی‌ترین کارها برای ایجاد یا توسعه درآمدزایی است. هر ایده‌ای که دارید میتوانید آنلاین در فضای اینترنتی راه اندازی نمایید فقط کافیست که بخواهید. یا اگر چندین سال است...
 • صفر تا صد گرافیک

  ۴.۱ میلیون تومان ۲.۹ میلیون تومان
  گرافیک هنر نیست گرافیک یک علم است . حتماً شما از اهمیت یک طراحی خوب اطلاع دارید. رقابت فشرده تبلیغاتی کسب وکارهای کوچک و بزرگ در هر رسانه‌ای همیشه به چشم می‌خورد، در این ترافیک تبلیغات یک طرح خوب و یک ارائه...
 • دوره جامع آپ استارتاپ

  ۳.۱ میلیون تومان
    تمام بیلبوردهای شهر پر شده از تبلیغات کسب‌و‌کارهای آنلاین یا همان استارتاپ‌ها. استارتاپی‌هایی برای درخواست تاکسی، سفارش غذا، تعمیرات خودرو در محل، کارواش و حتی خشکشویی آنلاین! نمی توان انکار کرد که...
مشاهده همه آموزش‌های آنلاین