بررسی تغییرات نسخه 4.9.6 در بروزرسانی وردپرس

نسخه 4.9.6 وردپرس

وردپرس به صورت منظم بروزرسانی می‌شود و در هر نسخه تغییراتی روی آن اعمال می‌شود و امکاناتی اضافه می‌شود. این بروزرسانی‌ها باگ‌های وردپرس را از بین می‌برد.
هم اکنون نسخه 4.9.6 وردپرس در دسترس قرار گرفت و تغییرات آن پیرامون امنیت و نگهداری و تعمیر است. همانند همیشه به شما پیشنهاد می‌کنیم وردپرس خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید تا گرفتار مشکلات امنیتی نشوید و از باگ‌های موجود در نسخه‌های قبلی در امان بمانید.

نسخه 4.9.6 وردپرس

اگر موافق هستید با هم به بررسی تغییرات موجود در نسخه 4.9.6 وردپرس بپردازیم.

به صورت کلی در نسخه 4.9.6 وردپرس مواردی مانند امنیت وردپرس، دیدگاه‌ها در وردپرس، صفحه سیاست حریم خصوصی، داده‌ها و حفظ و تعمیر مورد توجه قرار گرفته و مشکلات آن برطرف شده است. تاثیر موارد گفته شده در بخش‌هایی از وردپرس بوده که به بررسی آن می‌پردازیم.

امنیت

موضوع مهمی که در امنیت مدنظر است شفاف‌سازی عملیات داده‌هاست. اینکه به چه صورت جمع‌آوری شده، استفاده می‌شود و به صورت داده‌های شخصی به اشتراک گذاشته می‌شود. در نسخه 4.9.6 وردپرس به افراد دسترسی بیشتر و امکان انتخاب برای نحوه جمع‌ آوری داده‌هایشان، استفاده از آن‌ها و به اشتراک گذاری داده می‌شود.

دیدگاه‌ها

امکان ذخیره سازی اطلاعاتی همچون نام، ایمیل و آدرس وبسایت برای دفعات بعدی ایجاد دیدگاه، وجود دارد.

comments- نسخه 4.9.6 وردپرس

صفحه سیاست حریم خصوصی

privacy- نسخه 4.9.6 وردپرس

در قسمت تنظیمات وردپرس گزینه‌ای با عنوان “privacy” ایجاد می‌شود که با مراجعه به آن می‌توانید صفحه‌ای را که از قبل به عنوان حفظ حریم خصوصی ایجاد کرده‌اید، انتخاب کنید یا از همین‌جا صفحه‌ای به این منظور بسازید.

  جدیدترین اخبار از وردپرس ۶.۲ (ویژگی‌ها و تغییرات)

مدیریت بخش اطلاعات 

data- نسخه 4.9.6 وردپرس

در نسخه 4.9.6 وردپرس دو گزینه Export personal data یا خروجی گرفتن از اطلاعات شخصی و Erase Personal Data یا حذف اطلاعات شخصی اضافه شده است.
Export personal data: صاحبان وبسایت‌ها می‌توانند اطلاعات شخصی کاربران، اطلاعات ایجاد شده در سایت و افزونه‌ها را به صورت یک فایل فشرده شده دریافت کنند.

Erase Personal Data: صاحبان وبسایت‌ها می‌توانند اطلاعات شخصی کاربران، اطلاعات ایجاد شده در سایت و افزونه‌ها را به صورت کامل حذف کنند.

برای انجام اقدامات گفته شده، برای صاحب وبسایت ایمیلی جهت تایید ارسال می‌شود. چنانچه ایمیل را تایید کنید، عملیات مورد نظر صورت خواهد گرفت.

نگهداری و تعمیر

95 بروزرسانی در نسخه 4.9.6 وردپرس صورت گرفته که مشخص‌ترین آن‌ها در بالا گفته شد. برخی دیگر به صورت زیر است و بقیه مواردی کوچک در هسته وردپرس است.

  • اضافه شده گزینه “Mine” یا مال من در کتابخانه چند رسانه‌ای
  • زمانی که افزونه‌ها را در پیشخوان مشاهده می‌کنید، می‌توانید نسخه php مورد نظر را ببینید.
  • افزونه TinyMCE به نسخه 4.7.11 تغییر کرده است.

پیشنهاد می‌کنیم هر چه سریع‌تر وردپرس خود را بروز کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.