آموزش نصب وردپرس روی Cpanel

نصب وردپرس
نصب وردپرس

کم کم باید سایتمان را به محیط واقعی ببریم و به نصب وردپرس روی هاست بپردازیم تا در معرض دید کاربران قرار گیرد. برای این منظور باید با لوکال هاست خداحافظی کنیم و به سراغ سرویس‌های ارائه هاست برویم. وردپرس با هاست لینوکس سازگاری بیشتری دارد که به دو صورت Cpanel و Direct admin موجود است.
امروز می‌خواهیم آموزش نصب وردپرس روی هاست سی‌پنل را به شما آموزش دهیم.
برای این منظور برخی از هاستینگ‌ها سرویسی را با عنوان هاست وردپرس دارند که گزینه جالبی است. این هاست کاملا با وردپرس سازگار شده و حتی با یک کلیک می‌توان آخرین نسخه وردپرس را بر روی آن نصب کرد. اگر چنین هاستی را تهیه کنید کارتان راحت‌تر است اما اگر نشد هاست معمولی با پنل مدیریت سی‌پنل بهترین گزینه برای نصب و راه اندازی وردپرس است.

نصب وردپرس

بهتر است قبل از ورود به مبحث اصلی، به پیش‌نیازها و جزئیات بپردازیم. ما می‌خواهیم یک سایت را در محیط اصلی یا در اینترنت راه‌اندازی کنیم و از دنیای تستی خارج شویم. برای این منظور اول سرویس هاست خود را انتخاب کرده، سپس شروع به انجام عملیات می‌کنیم. قدم‌هایی که باید در این راستا برداشته شود به صورت زیر است:

 1. خرید هاست مناسب و ترجیحا لینوکسی از شرکتی معتبر و دارای پشتیبانی
 2. ثبت دامنه موردنظر برای سایت
 3. ست کردن دامنه با هاست
 4. استفاده از اطلاعات ورود به هاست یا اطلاعات اطلاعات FTP (چنانچه سرویس‌دهنده به شما این اطلاعات را نداد می‌توانید در پنل هاست خودتان آن را ایجاد کنید)
 5. دانلود آخرین نسخه وردپرس فارسی
 6. شروع فرآیند نصب و راه‌اندازی وردپرس

حال به سراغ شرح آموزش نصب وردپرس روی Cpanel می‌رویم.

آموزش نصب وردپرس

برای نصب وردپرس روی Cpanel ابتدا بایدآخرین نسخه وردپرس را دریافت کنید که معمولا از مخزن امکان‌پذیر است. نکته جالب اینجاست که قبلا ما باید نسخه فارسی وردپرس را نصب می‌کردیم و حتما باید منتظر می‌ماندیم تا وردپرس فارسی آن را ارائه دهد تا بتوان دریافت کرد. اما در حال حاضر هیچ نیازی به صبر کردن و حتی دریافت نسخه فارسی نیست. همان نسخه اصلی را دریافت می‌کنیم و در هنگام نصب زبان مورد نظر را فارسی انتخاب می‌کنیم. وردپرس خود از بیشتر زبان‌های دنیا پشتیبانی می‌کند.
پس از دریافت آخرین نگارش وردپرس، وارد سی پنل شوید. این وارد شدن می‌تواند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم (از طریق FTP) باشد. 

بارگذاری فایل فشرده وردپرس

در مرحله اول باید مطابق شکل زیر وارد پوشه فایل‌های خود روی هاست شوید.

file manager- آموزش نصب وردپرس
ورود به بخش file manager

وقتی بر روی File Manager کلیک کنید وارد صفحه‌ای می‌شوید که در قسمت سمت چپ آن مشابه شکل زیر پوشه public_html را مشاهده می‌کنید.

public_html- نصب وردپرس روی Cpanel
ورود به بخش public_html

پوشه pubilc_html ریشه هاست شماست و شما باید در همین پوشه فایل‌های وردپرس خود را قرار داده و آن را نصب کنید.
برای قرار گرفتن فایل‌های وردپرس در پوشه public_html و در نهایت برای نصب وردپرس باید مطابق شکل زیر از طریق گزینه upload استفاده کنیم.

upload file- نصب وردپرس
انتخاب گزینه upload برای بارگذاری فایل‌ها

پس از آپلود شدن فایل فشرده وردپرس باید بر روی پوشه زیپ آن راست کلیک کنید و گزینه Extract را انتخاب کنید تا پوشه وردپرس را از زیپ خارج کنید.

unzip- هاست سی پنل
خارج کردن از حالت فشرده

مطابق شکل زیر وقتی نسخه وردپرس را extract می‌کنیم می‌توانید فایل زیپ آن را از داخل سی‌پنل خود پاک کنید. اگر سعی کنید همیشه فضای هاست را منظم نگه دارید به سرعت سایت کمک بزرگی می‌کنید. 

extract-هاست cpanel
حذف فایل فشرده موجود در روت هاست

سپس بر روی پوشه آبی رنگ wordpress در شکل بالا کلیک می‌کنیم تا تمام فایل‌های موجود را از درون پوشه وردپرس به بخش public_html انتقال دهیم. چرا؟
اگر می‌خواهید سایت شما با زدن آدرس دامنه نمایش داده شود باید تمامی فایل‌های اصلی وردپرس در public_html یا روت قرار گیرد در غیر اینصورت باید انتهای آدرس اصلی wordpress/ را نیز وارد کنید که این کار بی معنی‌ است.

انتقال فایل‌ها به public_html

همان‌طور که در شکل زیر می‌بیند برای انتقال تمام فایل‌های وردپرس، همه موارد را انتخاب کرده (با گزینه select all) و با کلیک بر روی آن‌ها گزینه Move را انتخاب کنید. 

move- انتقال فایل ها به روت
انتقال تمامی فایل‌های وردپرس به روت اصلی

وقتی در شکل بالا گزینه “Move” را انتخاب می‌کنیم مطابق شکل زیر پنجره‌ای باز می‌شود که در این پنجره، مسیر فعلی تمام فایل‌های وردپرس به صورت public_html/wordpress/ مشخص شده است و شما باید کلمه wordpress را از مسیر مشخص شده در شکل پاک کنید و فایل‌ها را به پوشه public_html برای نصب وردپرس روی Cpanel انتقال دهید.

move - نصب وردپرس روی Cpanel
حذف کلمه wordpress از انتهای آدرس

ساخت پایگاه داده

تا اینجا موقعیت اولیه وردپرس را مشخص کرده و آن را شاخه اصلی جای دادیم. حال نوبت به آن می‌رسد که پایگاه داده را تنظیم کنیم. می‌دانید که بدون اتصالات پایگاه داده نمی‌توانید وبسایت خود را راه‌اندازی کنید. چرا؟ چون سایت شما قرار است اطلاعاتی را در دل خود داشته باشد و این اطلاعات همگی بصورت جدول‌های مشخصی در پایگاه داده جمع می‌شوند. برای این منظور در پنل هاست بر روی گزینه MySQL database کلیک کنید:

  استفاده از دسته و برچسب در وردپرس
mysql database- نصب وردپرس روی هاست
به بخش ساخت پایگاه داده بروید

با کلیک بر روی لینک Database® MysQl که در شکل بالا مشخص شده است وارد صفحه‌ای مطابق شکل زیر می‌شویم که باید برای نصب وردپرس روی هاست Cpanel دیتابیس ایجاد کنیم.

db name- هاست Cpanel
ورود یه نام برای پایگاه داده

برای پایگاه داده خود باید نامی را در نظر بگیرید و در این بخش وارد کنید، سپس بر روی دکمه آبی رنگ Create database کلیک کنید. حال کمی اسکرول می‌کنیم تا به بخش MySQL User برسیم.

db user - آموزش نصب وردپرس
وارد کردن اطلاعات نام پایگاه داده

در اینجا نیز باید برای پایگاه داده خود نام کاربری و پسورد بسازید. این مراحل را در نصب وردپرس روی لوکال هاست هم انجام می‌دادیم با این تفاوت که در لوکال تنها یک نام پایگاه داده کافی است. پس از آن بر روی Create User کلیک کنید. حال کمی اسکرول کنید و در بخش Add User database بر روی دکمه Add کلیک کنید تا همه موارد اضافه شوند.

وارد کردن آدرس سایت در مرورگر

حال برای نصب وردپرس روی Cpanel باید آدرس سایت خود را در مروگر وارد کنید. در صورتی که تمام مراحل فوق را به درستی انجام داده باشید هنگام وارد کردن آدرس سایت خود در مرورگر با صفحه‌ای مطابق شکل زیر مواجه می شوید.

install-نصب وردپرس روی Cpanel
شروع نصب وردپرس

سپس پس از عبور از صفحه بالا وارد صفحه‌ای مطابق شکل زیر می‌شوید که قرار است اطلاعاتی را در آن وارد کنید…

enter info - نصب وردپرس روی Cpanel
ورود اطلاعات مورد نیاز برای نصب وردپرس

سپس با زدن دکمه “فرستادن ” وارد صفحه‌ای مطابق شکل زیر به شما نشان داده می‌شود.

install-نصب وردپرس روی Cpanel
اجرای نصب وردپرس روی سی پنل

با زدن دکمه “اجرای نصب” وارد صفحه‌ای مطابق شکل زیر می‌شوید که باید در آن نام کاربری و پسورد ورود به سیستم وردپرس را مشخص کنید تا نصب وردپرس روی Cpanelانجام شود.

site info - نصب وردپرس روی Cpanel
وارد کردن اطلاعات نام سایت و رمز عبور

پس از فشردن دکمه ” راه‌اندازی وردپرس” نصب وردپرس روی Cpanel به طور تمام و کامل انجام می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از نام کاربری و پسوردی که در مرحله قبل تعریف کردید وارد سیستم وردپرس خود شوید.

finish - هاست cpanel
وارد کردن اطلاعات ورود به سایت

جمع بندی

مراحل نصب وردپرس روی Cpanel مانند نصب وردپرس روی لوکال هاست نیست. در هاست شما باید مراحلی را طی کنید تا سایتتان ساخته شود. البته این حرف ما به این منظور نیست که این عملیات دشوار است ولی برای اینکه مراحل متفاوتی را باید طی کنید، به شما می‌گوییم که حتما این آموزش را مشاهده کنید.
نکته مهمی که در اینجا باید حتما به شما یادآور شویم این است که در حال حاضر هاست لینوکسی به صورت دایرکت ادمین موجود است و سی‌پنل در ایران کمتر مشاهده می‌شود. ولی بعضی شرکت‌ها سرویس سی‌پنل نیز ارائه می‌دهند، به همین منظور بهتر است آموزش کار با آن را بیاموزید.
هر گونه نظری دارید خوشحال می‌شویم از بخش دیدگاه‌ها با ما درمیان بگذارید.

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

343,562 نفر

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 2 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام من تو قسمت public_html در بخش اپلود فایل رو اپلود کردم اول حداکثر میزان فضا برای اپلود رو 2گیگ نوشته بود .ولی سایتم رو نتونستم بالا بیارم بخاطر همین فایلی که آپلود کرده بودم رو حذف کردم (بصورت کامل) بعد رفتم تا دوباره اپلود کنم دیدم میزان فضا برای اپلود کم شده بطوری که الان به 192.69مگابایت رسیده در حالی که من اون فایل رو که کلا 50 مگابایت حجمش بود رو دوبار آپلود کردم من مبتدی هستم ….ایا این قضیه(کم شدن میزان فضا برای اپلود) مشکلی ایجاد میکنه ؟؟ و اینکه چرا میزان فضا اینقدر زیاد کم شده …….با دوبار اپلود یه فایل پنجاه مگی فضا اپلود از 2گیگ به تقریبا 200 مگ رسیده ممنون میشم منو راهنمایی کنید ایا مشکلی وجود دارد ؟ و باید چکار کنم ؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید بصورت کامل فایل‌های ایجاد شده رو خذف کنید. حتی باید از بخش دیتابیس، دیتابیس های قبلی رو حذف کنید تا پاکسازی صورت بگیره

 2. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر من تقریبا تمام سایت های ایرانی رو گشتم ولی هیچکدوم اموزش انتقال از لوکال هاست زمپ به هاست پلسک رو نذاشتن امکان هست شما بزارید؟

 3. 4 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام خدمت همه
  من و یکی از دوستان تصمیم به راه اندازی فروشگاه اینترنتی گرفیم . بعد از کلی تحقیق یه شرکت پیدا ردیم که اینکارو انجام میده.حالا احساس میکنیم که دسترسی زیادی به cpanel نداریم یعنی یه عکس رو بخوام لوگو بذارم باید دونه به دونه کارشو انجام بدم که ظاهرا wordpres راه های ساده تری برای اینکار داره.wordpres روی هاست ما نصب نیست با پشتیبانیش تماس داشتیم گفتن که امکان نصب wordpres نیست حالا میخوام بدونم یه همچین چیزی درسته؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین ( برنامه نویس هم نیستم )صرفا برای اینکه یه کار جدید راه بندازیم دست به این کار شدیم .

 4. 6 ماه عضو همیار وردپرس

  با سلام و تشکر بابت سایت خوب و بسسسسسیار مفیدتون.راستش من طبق اموزشی که دادید .توی سایت سی پنل یک هاست ارزان خریداری کردم و یک دامنه ای ار هم به ثبت رسوندم .و تمام مراحل را تا اخر نصب کردم ولی وقتی توی مرورگر اسم دامنه ام رو مینویسم چیزی باز نمیکنه و اون بالا اونجایی که ادرس رو تایپ میکنیم مینویسه(سرور پیدا نشد) لطفا خواهش میکنم راهنماییم بکنید.بد جوری قاطی کردم دیگه .متشکرم

 5. 6 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام بعد از مراحل ثبت سی پنل … آدرس سایت رو وارد اچ تی ام ال کردم ارور بهم میده .
  ..سرویس‌دهنده‌ی شما نگارش PHP 5.3.29 را اجرا می‌کند در صورتی‌که وردپرس 5.2.1 نیاز به نگارش 5.6.20 و بالاتر از آن دارد.. چیکار کنم ؟؟؟؟

 6. 10 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  من وردپرس رو کاملا درست نصب می کنم و پایگاه داده رو می سازم و وارد سایتم میشم اما وقتی اطلاعات پایگاه داده رو وارد می کنم خطا می ده و وارد مرحله ی بعد نمیشه
  حتی تو هم wp-config.php هم نام ، یوزر و پسورد دیتابیس رو وارد کردم تا در سایت نخواد پایگاه رو بسازه و وارد تنظیمات سایت بشه اما باز هم خطا در برقراری با پایگاه داده می ده
  مشکل چیه؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اطلاعات رو باید وارد فایل wp-sample.config.php کنید. همین فایل منظورتونه؟

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مشکلی هست که بعضی از دوستان باهاش دست و پنجه نرم می کنند.
   بهتر است یک بار تمام اطلاعات هاست تون رو پاک کنید. از اول تمام مراحل این مقاله رو انجام بدید. تمام اطلاعات دیتابیس رو از طریق پنل به صورت مستقیم وارد فایل wp-config.php کنید. لطفا قبل از انجام این کار اسم فایل رو از wp-config-sample.php به wp-config.php تغییر بدید.
   بعد از ذخیره فایل به آدرس سایت خودتون وارد بشید و مرحله 5 دقیقه رو تا آخر ادامه بدید.

 7. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام عرض ادب و تبریک پیشاپیش عید باستانی نوروز
  من چندین بار تمام این مراحل رو تو چند روز انجام دادم هم دامنه فعاله هم هاست همیشه بایه خطای تکراری مواجه میشم
  ‏نشانی IP سرور nukala.ir پیدا نشد.
  منظورتان ‪ukala.ir/‬ بود؟
  ‏جستجوی nukala ir در Google
  ERR_NAME_NOT_RESOLVED
  لطفا کمک کنید واقعا ممنون میشم چند روز دنبالشم وبه جایی نرسیدم
  ممنون از کمک های بیدریغتون
  یاعلی

 8. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  با سلام

  بنده تمام مراحل رو که راهنمایی کردید رو انجام دادم ولی در مرحله ای که نوشته:
  “خب رفیق، تو این مرحله وردپرس می تونه با پایگاه داده شما ارتباط برقرار بکنه و …. ”
  روی اجرای نصب که کلیک میکنم، نصب فعال نمیشه و صفحه با پیغام زیر نمایش داده میشه:

  This page isn’t working
  gartalco.ir is currently unable to handle this request.
  HTTP ERROR 500

  لطفا بفرمایید مشکل از کجاست؟
  ممنون

 9. 3 سال عضو همیار وردپرس

  درود بر شما
  ممکنه بعد از تغییرات در لوکال، سایت رو روی هاست با همون امکانات و تغییرات بارگذاری کرد؟

 10. 1 سال عضو همیار وردپرس

  پوشه ها آپلود نمیشود چکار کنم؟

 11. 1 سال عضو همیار وردپرس

  هاستی که استفاده میکنم سی پنله ولی گزینه File manager نداره و به جاش گزینه Online file manager داره که پوشه هایی که گفتم همون دوتایی که هست و کلا پوشه Public_html نداره . الان باید هاست رو عوض کنم ؟

 12. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  هاست من توی فایل منیجر اصلا public_html نداره و کلا دوتا پوشه توش هست یکی htdocs و اون یکی مال دامنس . الان وردپرس رو باید تو کدوم پوشه بریزم ؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از چه نوع هاستی استفاده می‌کنید دوست عزیز؟ این مورد رو باید بررسی کنید. و از هر هاستی که استفاده می‌کنید اطلاعات رو داخل روت هاست بارگذاری کنید.

 13. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام بعد از انجام مراحل با زدن آدرس سایت وارد صفحه ای می شود که در آن فقط یک پوشه cgi-bin نمایش داده می شود
  Index of /
  cgi-bin 27-Apr-2018 14:02
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بعد از اینکه اطلاعات وردپرس رو داخل مسیر public_html آپلود کردید باید محتویات داخل پوشه رو کپی کرده و به همین مسیر اصلی یعنی public_html انتقال بدید.

 14. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من همه مراحل رو درست میرم ولی وقتی سایت رو تو مرورگر میزنم یه صفحه میاد با این متن

  My Blog

  My WordPress Blog
  Hello world!

  Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
  باید چیکار کنم؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 15. 1 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و درود
  سوال من این هست که آیا امکان نصب قالب چند منظوره در وردپرس و سپس نصب افزونه ووکامرس وجود دارد؟! یعنی مامیخواهیم از ظاهر قالب چند منظوره و از امکانات ووکامرس استفاده کنیم. هر در کنار هم!

 16. 1 سال عضو همیار وردپرس

  خسته نباشید
  میخاستم بپرسم که وقتی هاست بخریم خودشون هاست رو به دامنه متصل میکنن یا ما باید انجام بدیم؟

 17. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ممنون از اموزشتون
  من تمام مراحل تا اخرین مرحله databaes رفتم ولی وقتی ادرس سایت میزنم وارد ورد پرس نمیشم و این خطا میده
  Fatal error: Call to undefined function get_bloginfo() in /home/partpouy/public_html/wp-includes/class-wp-locale.php on line 231

  میشه راهنمایی کنید چی کار باید بکنم

 18. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من تمامی مراحل رو دقیقا به همین شکل طی کردم تا قبل از جایی که فرمودید آدرس سایت رو وارد کنید.
  بعلاوه اطلاعات دیتابیس رو هم به صورت دستی در فایل config-sample وارد کردم و نامش رو تغییر دادم.
  ولی وقتی آدرس سایت رو میزنم ارور server not found رو میده.
  دامنه ام فعاله در ضمن.

 19. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من هرکاری میکنم نصب نمیشه
  دقیقا مثل شما دارم انجام میدم
  امکانش هست که چون دامنه تازه خریدم و زده غیرفعال بخاطر اون باشه وردپرس بالا نیاد؟
  لطفا راهنمایی کنید
  متشکرم

 20. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من وردپرس نگارش 4.9.8 رو روی فایل منیجرم میخوام نصب کنم مطابق توضیحات شما پیش رفتم و توی قسمت بارگزاری تا 99% پر میشه اما 100% نمیشه.
  چی کار باید بکنم؟
  ممنون

 21. سلام
  خداییش دستتون درد نکنه
  واقعا گام به گام مراحل رو انجام دادخیلی آسون بود

 22. سلام خسته نباشید اقای حاجی محمدی
  اینکه میگن باید پوشه کانفیگ رو با نودپد باز کنیم اطلاعات دیتابیس و… رو بش بدیم جریانش چیه؟؟؟؟

 23. من هرکاری میکنم درست نمیشه:(((
  راهنمایی کنید:((

 24. عالی بود. خدا خیرتون بده. الهی به هر چی میخواید برسید.

 25. واقعا عالی بود سپاس ما 3روزه با نصب وردپرس درگیریم با اموزش شما بالاخره موفق شدیم

 26. آموزش بسیار کاربردی و مفیدی هست . بسیار ممنون

 27. عالی بود من اوکی کردم

 28. ممنون از آموزش کامل و جامع که قرار دادین

 29. از راهنمایی شما که با تصویر انجام دادید استفاده کردیم

 30. سلام
  تازه یه دامنه تهیه کردم
  وقتی وردپرس رو اپلود میکنم و دیتابیس رو میسازم
  بعد از وارد کردن سایت
  This site can’t be reached
  server IP address could not be found.
  Search Google for bazareinternet 2082
  ERR_NAME_NOT_RESOLVED

  این ارور رو میده

 31. باسلام وعرض ادب من میخوام اطلاعات سایتم که روی یه سروره دیگه است منتقل کنم به هاست سی پنل یه فول بکاپ هم تهیه کردم الان چیکار باید انجام بدم

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   سلام آسون ترین راه با استفاده از افزونه duplicator میتونید بسته نصبی سایتتون رو بسازید و بدون درد سری با کم ترین زمان وب سایتتون رو در هر جایی منتقل کنید

 32. حاجی دمت گرم خیلی عالی بود من دوتا سری اموزش راه اندازی ورد پرس تهیه کردم همشون روی لوکال محلی راه اندازی میکردن و توی این قسمت نمیدونستم باید چی کار کنم.خدایی خیلی عالی بود و مشکلم حل شد

 33. عالی بود تشکرلر

 34. واقعا عالیه سایتتون ممنون

 35. سلام واقعا فوق العاده بود. خیلی ساده آموزش دادید و همین الان وردپرس رو نصب کردم

 36. سلام
  من تمام مراحل بالا را دقیق انجام میدم و فاز فایل انگلیسی وردپرس استفاده می‌کنم (طبیعتا نباید مشکلی داشته باشه که از فایل انگلیسی استفاده می کنم) . ولی وقتی آدرس سایتم رو تو مرورگر وارد می‌کنم چیزی نمیاره. اینم بگم که DNS دامینم رو12 ساعته که عوض کردم .
  ممنون میشم راهنمای منید.

 37. ممنون از اموزش

 38. سلام
  وقتی سایت روی روی کلودفلر هست و میخوایم روی یک زیردامنه وردپرس نصب کنیم این کار با ارور مواجه میشه خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده
  در زمانی که کلودفلر استفاده میشه باز هم باید localhost به کار برد؟

 39. منظور از این خطا چیه:

  Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute

  بعد از نصب و بعد از آپدیت قالب پیشفرض، این خطا اومده

 40. دستت درد نکنه آقای حاج محمدی آموزش آسون و کاملی بود

 41. من فایل رو که آپلود میکنم تا 100 درصد میره اما هرچقدر پوشه pulic_html رو رفرش میکنم خالیه !
  چیکار کنم ؟؟

 42. خیلی عالی و مفید. فقط قسمت ست کردن هاست و دامنه رو هم اگر میذاشتین بسیار عالی بود. ممنون

 43. واقعا ممنونم
  امیدوارم تو زندگیتون موفقیت رو ساده به دست بیارید

 44. 3 سال عضو همیار وردپرس

  خیلی ممنون!!

 45. دم شما گرم

 46. مرسی خیلی آموزش خوبی بود خیلی راحت سایتمو راه انداختم

 47. چرا کسی اینجا جواب نمیده واقعا پشتیبانیتون ضعیفه

 48. سلام و منون از شما
  من دقیقا دقیقا همین کاری که شما گفتید رو کردم
  وقتی ادرس دامنم رو تو مرور گر می زنم با این پیقام مواجه می شوم
  erver IP address could not be found.

 49. بهتر از این نمیشد خدایی کامله کامله

 50. با سلام من تمام مراحل بالارو انجام دادم ولی وقتی اسم سایتمو وارد کردم با خطای403
  Forbiddenمواجه میشم.

 51. خیلی ممنون از راهنماییتون که من با سواد پنجم و بدون هیچ اموزش قبلی تونستم به راحتی ورد پرسم رو راه اندازی کردم

 52. با سلام من از اسیاتک هاست خریدم ولی می خواستم همین کار هارو انجام بدم فایل وردپرس رو اپلود کردم و از زیپ در اوردمش ولی قسمتی ک باید از پوشه خارج کنیم و در public_html قرار بدم ولی هر کجای این سایت رو میگردم گزینه کات یا کپی وجود نداره

 53. واقعا عالی بود ممنون از سایت عالی تون، بدون هیچ اطلاعاتی به راحتی وردپرس رو راه اندازی کردم

 54. متشکرم.موفق باشید.

 55. 3 سال عضو همیار وردپرس

  بسیار ممنونم بابت آموزش زیباتون ، خیلی خوبین

 56. سلام من در هاست رایگان گیگفا سایت وردپرسی ساختم و وقتی نام سایتم را میزنم پوشه ورد پرس دیده میشه،چیکار کنم این مشکل حل بشه
  سایتم هم اینه

 57. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام من تا مرحله نصب و راه اندازی وردپرس رفتم بقیش وجور نداره نیومد
  و تو سی پنل جدید نصصب خودکار وردپرس کجا رفته
  راستی هاست و دامنه من از یک جا خرید نشده مشکلی نداره

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بقیه اش وجود نداره رو متوجه نشدم. چی وجود نداره ؟
   مشکلی نیست که از یک جا نخریدید فقط باید داخل پنل دامنه دی ان اس های هاست رو وارد کنید تا ست بشه.

 58. با سلام من مدت ها منتظر یک آموزش خوب و واضح بودم که با اشنایی با سایت شما به خواستم رسیدم واقعا متشکر از زحمات جنابعالی با تشکر

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی