آموزش نصب وردپرس روی هاست Cpanel + آموزش ویدئویی

نصب وردپرس روی هاست
نصب وردپرس روی هاست

امروزه یکی از بهترین و رایجترین روشهای طراحی سایت استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس است که هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ زمان مورد نیاز برای اجرای پروژه نسبت به طراحی سایت اختصاصی بسیار به صرفه تر است.

 برای طراحی یک سایت باید فایلهای مربوط به آن را روی هاست بارگذاری و نصب کرد که با توجه به نوع هاست سایت که میتواند Cpanel ، دایرکت ادمین ، فلسک یا هر نوع پنل مدیریت هاست دیگری باشد روش نصب متفاوت است که ما در این محتوا در ادامه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیاروردپرس در مورد آموزش نصب وردپرس روی Cpanel با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

درادامه این محتوا در مورد هر یک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد:

 • هاست سی پنل چیست؟
 • مراحل نصب وردپرس روی Cpanel

هاست سی پنل چیست؟

هاست سایت در واقع محلی است که اطلاعات مربوط به سایت روی آن ذخیره میشود و برای مدیریت هاست سایت ابزارهای مختلفی وجود دارد که از جمله مهمترین پنلهای مدیریت هاست دایرکت ادمین ، plesk و سی پنل هستند که ما در این محتوا به آموزش نصب وردپرس روی Cpanel خواهیم پرداخت. 

مراحل نصب وردپرس روی Cpanel

در این بخش از محتوای آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ، مراحل گام به گام نصب وردپرس روی سی پنل را به شما آموزش خواهیم داد که برای این منظور باید مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید. 

مرحله اول : دانلود جدیدترین نسخه وردپرس

در اولین گام از آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ابتدا باید جدیدترین نسخه وردپرس را از سایت وردپرس به نشانی www.wordpress.org از بخش Get WordPress مطابق شکل زیر دانلود کنید و فایل آن را که یک فایل فشرده زیپ است روی سیستم خود ذخیره کنید.

مرحله اول : دانلود جدیدترین نسخه وردپرس

 البته سایت بالا نسخه انگلیسی وردپرس را در اختیار شما قرار میدهد اگر میخواهید نسخه فارسی و راستچین آن را دریافت کنید میتوانید به بخش فارسی این سایت به آدرس www.fa.wordpress.org مراجعه کنید.

مرحله دوم : خارج کردن فایل وردپرس از حالت فشرده

بعد از دانلود فایل فشرده زیپ وردپرس و ذخیره آن در سیستم خود ، در این مرحله آن فایل را از حالت فشرده خارج کنید.

 مرحله سوم : بارگذاری فایل وردپرس و نصب آن روی هاست Cpanel

در این مرحله از آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ، باید فایلهای وردپرس را روی هاست سایت خود آپلود کنید برای این منظور باید مراحل زیر را گام به گام اجرا کنید:

گام اول : ورود به حساب کاربری هاست Cpanel سایت

در گام اول برای آپلود فایل روی هاست Cpanel ، باید وارد بخش مدیریت حساب کاربری هاست سایت خود شوید برای این منظور برای مثال اگر میخواهید وارد هاست Cpanel سایت همیاروردپرس شوید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید:

Hamyarwp.com/cpanel

گام دوم : وارد کردن اطلاعات حساب کاربری

در این مرحله در صفحه لاگین بخش مدیریت هاست خود ، باید اطلاعات کاربری سایت که از شما درخواست میشود را وارد کنید تا وارد پنل مدیریت Cpanel هاست خود شوید.

گام سوم : رفتن به بخش File Manager

در این گام شما باید در صفحه مدیریت هاست Cpanel سایت خود به بخش  File Manager بروید.

گام چهارم : رفتن به پوشه public_html

در این مرحله باید وارد پوشه public_html شوید و فایلهای وردپرس خود را در این پوشه ، که پوشه فایلهای اصلی سایت در Cpanel است آپلود کنید.

 مطابق شکل زیر از طریق گزینه upload در این صفحه این کار را انجام دهید یک فایل به نام wordpress در این پوشه ایجاد کنید و تمامی فایلهای خود را در این پوشه آپلود کنید.

رفتن به پوشه public_html

البته در این مرحله میتوانید فایل فشرده وردپرس را در پوشه wordpress که در داخل public_html ایجاد کرده اید آپلود کنید در این صورت باید بعد از آپلود فایل زیپ وردپرس ، آنها را در همان هاست با انتخاب گزینه Extract مطابق شکل زیر ، از حالت فشرده خارج کنید و سپس فایل زیپ را با استفاده از گزینه Delete حذف کنید.

رفتن به پوشه public_html

 مرحله چهارم : ایجاد پایگاه داده سایت روی هاست

بعد از آپلود فایلهای وردپرس روی هاست Cpanel در ادامه آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ، نوبت به ایجاد پایگاه داده روی هاست برای سایت است که برای این منظور باید مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

گام اول : به بخش MySQL cPanel در سی پنل بروید.

در اولین گام باید از صفحه مدیریت هاست Cpanel خود روی گزینه MySQL cPanel مطابق شکل زیر کلیک کنید.

به بخش MySQL cPanel در سی پنل بروید.

 گام دوم : تعیین نام پایگاه داده

در گام بعدی برای ایجاد پایگاه داده ، باید برای پایگاه داده خود یک نام تعیین کنید و سپس روی دکمه Next Step کلیک کنید.

گام سوم : تعریف کاربر یا همان user برای پایگاه داده

در این مرحله باید برای دسترسی به پایگاه داده سایت خود یک کاربر یا همان user تعریف کنید برای این منظور در صفحه ای مطابق شکل زیر نام کاربری و رمز عبور برای کاربر خود تعیین کنید و روی دکمه Next Step در پایین صفحه کلیک کنید.

تعریف کاربر یا همان user برای پایگاه داده

البته در این مرحله سعی کنید حتما از کلمه عبوری استفاده کنید که ایمن باشد برای این منظور میتوانید از حروف بزرگ و کوچک و علائم به طور همزمان و ترکیبی در پسورد خود استفاده کنید.بعد از تعیین نام کاربری و رمز عبور ، حتما آنها را در یک مکان خاص از سیستم خود ذخیره کنید تا بتوانید از آنها در مواقع لزوم استفاده کنید.

گام چهارم : اختصاص مجوزها به کاربر برای دسترسی به پایگاه داده سایت

بعد از اینکه برای سایت خود پایگاه داده ایجاد کردید و سپس کاربری هم تعریف کردید به صورت پیشفرض ، کاربر تعریف شده به پایگاه داده سایت شما دسترسی ندارد که باید مجوزهای لازم برای این منظور ایجاد شود که ما در این بخش آن را به شما آموزش میدهیم.

برای ایجاد دسترسی کاربر به پایگاه داده مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید:

 1. به بخش Add User To Database بروید.
 2. کاربر مورد نظر خود را از منو کشویی که شامل نام کل کاربرها است انتخاب کنید.
 3. پایگه داده مورد نظر خود را در منوی کشویی Database انتخاب کنید و روی دکمه Add کلیک کنید.
 4. در گام بعدی ، اختیارات و دسترسی های کاربر به پایگاه داده را تعیین کنید.
 5. بعد از اجرای مراحلی که بیان کردیم روی دکمه Make Changes کلیک کنید تا دسترسی های لازم به پایگاه داده در اختیار کاربر تعریف شده قرار بگیرد.
  پیگیری سفارشات در وردپرس + آموزش ویدیویی

با اجرای گامهایی که بیان کردیم میتوانید پایگاه داده ای برای سایت خود ایجاد کنید و ضمن تعریف یک کاربر جدید ، مجوزهای لازم برای دسترسی کاربر به پایگاه داده سایت خود را ایجاد کنید.درادامه آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ، در بخش بعدی در مورد مراحل تکمیل تنظیمات نصب وردپرس روی هاست Cpanel  صحبت خواهیم کرد.

مرحله پنجم : پیکربندی تنظیمات برای نصب وردپرس روی هاست سی پنل

در ادامه آموزش نصب وردپرس روی Cpanel  ، نوبت به پیکربندی تنظیمات برای این نصب وردپرس است که برای این کار دو روش وجود دارد:

 1. پیکر بندی تنظیمات سایت با ایجاد فایل wp-config.php
 2. پیکربندی تنظیمات سایت از طریق مرورگر

 روش اول : پیکربندی تنظیمات سایت با ایجاد فایل wp-config.php

بعد از ایجاد پایگاه داده ، برای پیکربندی تنظیمات سایت باید یک فایل wp-config.php  ایجاد کنید که برای این منظور باید فایل wp-config-sample.php را اصلاح کنید و سپس یک کپی با نام wp-config.php در بخش روت فایلهای سایت وردپرسی خود ایجاد کنید.

برای این منظور باید اطلاعات مربوط مورد نیاز  را در فایل wp-config-sample.php  مشابه زیر وارد کنید.

// ** MySQL settings – You can get this info from your web host ** // /** The name of the database for WordPress */ define(‘DB_NAME’, ‘michaelh_demowp’); /** MySQL database username */ define(‘DB_USER’, ‘michaelh_dbuser’); /** MySQL database password */ define(‘DB_PASSWORD’, ‘abc.123.!@#’); /** MySQL hostname */ define(‘DB_HOST’, ‘localhost’);

در این فایل باید اطلاعات مورد نیاز برای پیکربندی سایت وردپرسی که شامل موارد زیر است را وارد کنید:

 • نام پایگاه داده یا همانDB_NAME
 • نام کاربری ، کاربری که به پایگاه داده دسترسی دارد یا همان DB_USER
 • رمز عبور برای پایگاه داده یا DB_PASSWORD
 • نام هاست یا DB_HOST

در مرحله بعد ، از به بخش Authentication Unique Keys and Salts بروید و کلید منحصر بفرد خود را وارد کنید.

بعد از وارد کردن این اطلاعات در فایل  wp-config-sample.phpیک فایل با نام wp-config.php از آن ایجاد میکنید که این فایل یکی از مهمترین فایلهای سایتهای وردپرسی است و بیانگر تنظیمات اصلی سایت است.

با انجام مراحلی که گفتیم میتوانید با ایجاد یک فایل wp-config.php ، با اطلاعات کاربری کاربر و هاست سایت خود ، تنظیمات مورد نیاز  سایت را پیکربندی کنید البته دقت کنید که در هنگام ایجاد فایل wp-config.php از روی فایل wp-config-sample.php اطلاعات مورد نیاز را به درستی و بدون غلط املایی وارد کنید زیرا وجود هر گونه غلط املایی در آن میتواند راه اندازی سایت را با چالش مواجه کند.

بعد از وارد کردن اطلاعات مربوط به پایگاه داده در فایل wp-config.php ، آدرس سایت خود را در مرورگر خود وارد کنید و سپس در صفحه باز شده اطلاعاتی مثل عنوان سایت ، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید تا پیکربندی تنظیمات سایت تکمیل شود.

روشی که برای پیکربندی تنظیمات سایت بیان کردیم نیاز به ایجاد یک فایل config-sample.php با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز سایت در فایل wp-config-sample.php دارد که این روش به دلیل وارد کردن دستی اطلاعات احتمال خطای زیادی دارد.

در مرحله بعدی روش پیکربندی تنظیمات سایت از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر را به شما آموزش میدهیم که این روش نسبت به روش ایجاد دستی فایل config-sample.php روشی رایجتر و تا حدودی ساده تر است که ضریب خطای کمتری هم دارد.

روش دوم : پیکربندی تنظیمات سایت از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر

در ادامه آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ، به موضوع پیکربندی تنظیمات سایت وردپرسی از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر میپردازیم.

برای این منظور کافی است مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

 • آدرس سایت خود را در مرورگر وارد کنید برای این منظور به عنوان مثال برای ورود به سایت همیاروردپرس باید آدرس hamyarwp.com/wp-admin/install.php را وارد کنید و در صفحه باز شده زبان سایت خود را تعیین کنید برای این منظور باید در سایتهای فارسی زبان سایت را فارسی انتخاب کنید.
 • در گام بعدی به صفحه ای مطابق شکل زیر منتقل خواهید شد که در این مرحله نیاز به تنظیمات خاصی نیست فقط کافی است روی دکمه “بزن بریم” یا “lets go” کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

پیکربندی تنظیمات سایت از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر

 • در گام بعدی باید در صفحه ای مطابق تصویر زیر اطلاعات مربوط به پایگاه داده سایت خود را وارد کنید همانطور که مشاهده میکنید در این بخش باید اطلاعات مربوط به نام پایگاه داده ، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و سپس روی دکمه فرستادن یا submit در پایین صفحه کلیک کنید.

پیکربندی تنظیمات سایت از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر

 • و در نهایت در گام آخر هم در صفحه ای مطابق شکل زیر اطلاعات مربوط به سایت خود را وارد کنید و روی دکمه راه اندازی وردپرس یا همان Run WordPress را بزنید.

در این مرحله اطلاعاتی مثل عنوان سایت ، نام کاربری ، رمز ورود به سایت و ایمیل از شما خواسته میشود که باید آنها را وارد کنید.

پیکربندی تنظیمات سایت از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر

 با اجرای گام به گام مراحلی که بیان کردیم به راحتی میتوانید وردپرس را روی هاست Cpanel خود نصب کنید.

نتیجه گیری

در این محتوا در مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیار وردپرس ضمن معرفی پنل مدیریت هاست سی پنل ، به آموزش نصب وردپرس روی Cpanel پرداختیم و مراحل مختلف این کار را گام به گام به شما عزیزان آموزش دادیم.

منبع : https://phoenixnap.com/kb/how-to-install-wordpress-in-cpanel

آموزش ویدیویی نصب وردپرس روی هاست سی پنل

راه حل نهایی برای کسب و کار های آنلاین
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 2 هفته عضو همیار وردپرس

  سلام. اون مرحله که install.php اضافه میکنیم ازم یوزر پس میخواد داخل یک پاپ آپ کوچیک بالای صفحه!!!! حتی دستی هم فایل کافیگ رو ویرایش میکنم بعد یو ار ال رو میزنم بجای بالا اومدن صفحه با همون مشکل مواجه میشم. وقتی هم پاپ اپ رو میبندم 404 میده

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   این مورد رو به هاسینگ خودتون اعلام کنید. شاید پسوردی وجود داره

 2. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. وقت بخیر
  من همه مراحل رو رفتم اما به ص لاگین وردپرس دسترسی ندارم.
  برای پیکربندی هم هر دو راه رو بررسی کردم اما نتیجه نگرفتم .
  لطفا راهنماییم کنید.
  متشکرم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   انتهای آدرس سایت wp-admin بزنید. شما رو به پیشخوان هدایت میکنه

 3. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  بنده فایل وردپرس را همانجوری که شما گفتید در سی پنل آپلود کردم اما وقتی آدرس سایتم را می زنم ارور 404 می دهد و وارد صفحه پیکربندی وردپرس نمی شود. چکار کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   اگه مراحل رو به درستی رفته باشید، مشکل فقط ست شدن دامنه میتونه باشه.

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بنده می خواهم به صورت دستی تنظیمات وردپرس را انجام دهم لطفا درباره کلید منحصر به فرد و نحوه وارد کردن آن در Authentication Unique Keys and Salts بیشتر توضیح دهید.
   با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   لطفا مطلب زیر رو بخونید:
   تغییر اتوماتیک کلید SALT در وردپرس

 4. 5 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام/ در مورد اینکه چندتا وورد پرس روی یک هاست نصب کنیم که چندتا سایت داشته باشیم با دامین های مختلف راهنمایی میخواستم…
  در مورد دیتا بیس ها میدونم فقط نمیدونم پوشه وورد پرس دوم رو کجای فایل منیجر در سی پنل باید اپلود کرد که با سایت اول(ووردپرس اول) تداخل نداشته باشه.راهنمایی کنید ممنون میشم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   بستگی به سی پنل یا دایرکت ادمین بودن داره ولی من هر دو رو یه توضیح اجمالی میدم خدمتتون:

   نصب روی دایرکت ادمین:

   برای شروع، DNS های هاست را روی دامنه دوم ست کنید. ست شدن این مورد کمی زمان میبره. به صفحه ورود کنترل پنل دایرکت ادمین برید و حالا با وارد کردن نام کاربری و رمزتان، وارد بشید. در قدم اول در منو Account Manager روی گزینه Domain Setup کلیک کنید. دامنه‌های فعال روی هاست به شما نمایش داده میشه. در این بخش روی دکمه ADD NEW یا Add Another Domain بزنید. حالا باید یه سری اطلاعات رو تکمیل کنید:
   Domain: نام دامنه دوم مورد نظر بدون پسوندهایی مثل www یا http وارد کنید.
   Bandwidth: در این گزینه باید تعیین کنید که قرار است چه مقدار از پهنای باند کل هاست، به دامنه دوم اختصاص پیدا کند.
   Disk Usage: در این قسمت باید بگویید که قرار است چند مگابایت از فضای کل هاست به دامنه دوم اختصاص پیدا کند.
   در ادامه، بخشی هم با نام Options وجود داره که دارای موارد زیره (ممکنه شما اینو نداشته باشین)

   PHP Access: اگر تیک این گزینه را حذف کنید، پشتیبانی php از اکانت جدید متوقف میشه. پس بهتر است تیک را برندارید.
   Secure SSL: اگر دامنه دوم که قرار است روی هاست نصب بشه ssl فعال دارد، تیک این گزینه را بزنید.
   CGI Access: بهتره تیک این گزینه را غیر فعال کنید.
   Same as Main account: اگر تیک این گزینه رو بزنید، پهنای باند و فضایی که به دامنه دوم اختصاص داده میشه، برابر با دامنه اول هستش.
   بعد از همه اینها، کافی است گزینه Create را بزنید.

   نصب روی سی پنل:

   بعد از ورود به کمک نام کاربری و رمز عبور، باید در بخش Domains، روی گزینه Addon Domains کلیک کنید. در صفحه جدید یک سری گزینه وجود داره که باید اونا رو تکمیل کنید.
   در گزینه اول یا همون New Domain Name نام دامنه خودتون رو بدون هیچ پسوندی مثل www یا http بنویسید. به‌ محض نوشتن نام دامنه، دو گزینه بعدی هم با همین نام پر میشن که خب در صورت نیاز میتونید اونا رو تغییر بدید. گزینه Subdomain مربوط به زیردامنه هستش که میتونید به اون دست نزنید و گزینه Document Root هم آدرس فایل‌های دامنه دوم در هاست سی پنل شما خواهد بود.

   بعد از این‌ها، گزینه‌ای با نام Create an FTP account وجود داره. اگر تیک این گزینه رو فعال کنید، چند کادر دیگه هم به صفحه اضافه شده و از شما میخواد یک username و password ثبت کنید. (برای اتصال با FTP) اما خب بهتره به این گزینه کاری نداشته باشید و تیک آن را فعال نکنید.

   در نهایت روی دکمه Add Domain بزنید. و تمام

 5. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  واقعا آموزش خوب و کاملی بود
  دمتون گرم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   نظر لطفتونه

 6. 6 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر ممنون از آموزشتون ولی من به مشکلی دارم که در قسمت file manager اصلا پوشه ای به نام public-html برام وجود ندره من الان چی کار کنم؟ خیلی وقته کارم لنگ همینه ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • 6 ماه عضو همیار وردپرس

   و اینه پوشه فایل منیجر برای من پوشه آنلاین فایل منیجر هستش و حدس می زنم که به خاطر همینه که پوشه public-html برام نیستش

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   این مسئله رو به پشتیبانی هاستتون اطلاع بدید

 7. 5 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام بعد از http://www.atrqeshm.com/wp-admin ارور 403
  Forbidden
  Access to this resource on the server is denied! میاره ولی سایتم بالا میاد

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   در صورت مشاهده ارور ۴۰۳، حافظه کش (Cache) مرورگر خود را پاک کنید و مجدد بررسی کنید.
   مورد دوم اینکه حتما از از درستی آدرس سایت (URL) مطمئن شوید.

 8. 5 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام بعد از این مراجل صفحه اخر وردپرس رو برام نمیاره ارور 404 میده و ادرس سایت + /wp-admin رو هم میزنم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   کش مرورگر رو پاک کنید و مجدد بررسی کنید

 9. 6 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام. میشه کمکم کنید؟
  من اشتباهی پوشه پابلیک اچ تی ام ال توی سی پنلم رو پاک کردم
  حالا واسه نصب وردپرس به مشکل خوردم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   حتما با شرکت هاستینگ خودتون ارتباط بگیرید و مشکل رو تیکت بزنید تا حل بشه

 10. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  بسیار کامل و عالی همه چیز رو توضیح دادید واقعا سایتتون عالیه ممنونم خسته نباشید .

 11. 8 ماه عضو همیار وردپرس

  از این طریق میشود میشه سایت رو انلاین بارگزاری کرد؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   بله، بارگذاری تمامی محتویات و فایل‌ها روی هاست انجام شده و در فضای وب، سایتتون نمایش داده میشه

 12. 8 ماه عضو همیار وردپرس

  خیلی آموزش کامل و عالی بود.

 13. 9 ماه عضو همیار وردپرس

  ببخشید من وورد پرس رو روی سی پنلم اوکی کردم حالا وقتی میزنم
  ziptarh.ir/wp-admin
  میخوام به مدیریت سایتم وارد بشم میگه صفحه ای یافت نشد
  کمکم میکنید چجوری باید وارد وورد پرسم بشم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   کش مرورگر رو پاک کنید و مجدد امتحان کنید.

 14. 9 ماه عضو همیار وردپرس

  با درود
  من مراحل نصب سی پنل رو انجام دادم ولی وقتی میخوام پیکربندی تنظیمات سایت از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر
  رو انجام بدم ارور403 ( Forbidden (Access to this resource on the server is denied! میده حالا باید چی کار بکنم.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   کش مرورگر رو پاک کنید مجدد تست کنید

 15. 1 سال عضو همیار وردپرس

  FileOp Failure on: /home/almjuoir/public_html/wp-blog-header.php: Source and Destination are the Same
  مال من ارور میده

 16. 1 سال عضو همیار وردپرس

  amirjin.ir این دامنه منه خودتون مشاهده کنید ببینید

 17. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من تا مرحله ساخت دیتابیس رفتم و وقتی که میخوام وارد سایتم بشم و وردپرس رو نصب کنم اینو برام مینویسه Unable to round-trip http request to upstream: dial tcp: lookup amirjin.ir: no such host

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   حتما مراحل رو به درستی انجام ندادین! لطفا ویدیوی آموزشی رو حتما مشاهده کنید.

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   سلام من مراحل رو کامل و درست انجام دادم امکان داره هاست یا دامنه من خراب شده باشه ؟ و برای دامنه من ssl فعال نمیشه

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   این موارد رو باید از هاستینگ بپرسید.

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   amirjin.ir این دامنه منه خودتون مشاهده کنید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این آدرس باز نمیشه. اگر شما قادر به راه اندازی وبسایت نیستید بهتره که از یک متخصص بخوایید براتون انجام بده.

 18. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام این آموزشتون خیلی خیلی عالی بود. ازتون خیلی خیلی متشکرم

 19. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  نمیدونم در نصب وردپرس چه مشکلی داشتم، بجای صفحه راه اندازی وردپرس یه صفحه سبز با این متن میاد

  BLOG
  Just another WordPress site

  Hello world!
  Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

  Published September 6, 2021
  Categorized as Uncategorized

  مشکل چیه؟ اصلا سردر نمیارم!
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   هر چی فایل و پوشه داخل پوشه public_html هاست هست رو پاک کنید دو باره فایل وردپرس رو بارگذاری کنید.

 20. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  الان 2 روزه برا ورود به سایت دوباره صفحه راه اندازی وردپرس باز میشه…حتی انجام هم ک میدیم باز ارور میده ک تنظیمات از قبل وجود داره
  خود ب خود این مشکل درست شده ,برا رفعش راهنمایی می خوام

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مطمئنید که سایت رو به درستی راه اندازی کردید؟ تا کنون چنین مشکلی از کسی گزارش نشده و اگر نصب کامل انجام شده باشه نباید صفحه راه اندازی بیاد! شما سایت رو به یک متخصص بسپورید تا عیب یابی کنن برای شما

 21. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ممنون میشم راهنماییم کنید
  من هاست cpanel خریدم .مراحل نصب وردپرس روی هاست رو هم کامل انجام دادم میخواستم بدونم چطور میتونم وارد سایتم بشم؟ در انتهای ادرس /wp-admin میزارم ولی چیزی نمیاد.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای ورود به سایت باید آدرس دامنه رو وارد کنید و برای ورود به مدیریت، باید آدرس دامنه + /wp-admin رو وارد کنید. اگر وردپرس به درستی نصب شده باشد، صفحه ورود میاد برای شما.

 22. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام اشتباهی کل بخش فایل منجر سی پنلم پریده هیچ فایلی تو هاستم نیست چطور میتونم 7 8 پوشه پیش فرض رو برگردونم

 23. 1 سال عضو همیار وردپرس

  خیلی خوب و جامع بود ممنونم

 24. 1 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من یه سایت فروشگاهی در وردپرس ایجاد کردم و با پلاگین های موجود سعی کردم محصولات رو از فایل اکسل روی سایت آپلود کنم، اما تصاویر نمیاد الان 4 روزه درگیر شدم، میتونید لظفا منو راهنمایی کنید که این مشکل رو چظور حل کنم ؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بررسی کنید که به خاطر کش مرورگر و یا سرعت اینترنت نباشه. در مرورگرهای دیگه تست کنید.

 25. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. من خیلی به سختی در یک سایت ثبت نام میکنم. زیرا به محض ورود قبل از ارایه هرگونه خدماتی درخواست عضویت میکنند. اما در سایت شما این اتفاق نیافتاد و من بعد از استفاده کامل از مطالب مفید سایتتان که خودم بلد نبودم وظیفه خود دانستم که تشکر کنم. حالا حتی اگر لازم بود عضو سایت هم بشوم با کمال میل انجام دادم.
  موفق باشید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   خوشحالیم که مطالب ما براتون مفید بوده.
   موفق باشید.

 26. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من امروز یک دامنه خریدم اما وقتی بعد از آن کد 2082 را وارد می کنم به صفحه ای نمی رود و صفحه ای لود نمی شود و این ارور را می دهد: This site can’t be reached دو نقطه رو هم گذاشته ام. علت این که به آن صفحه نمی رود چیست؟ چون تازه خریدم هنوز وصل نشده است؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وقتی دامنه رو به هاست متصل کنید و اگر بخوایید وارد سایت بشید نیاز نیست پورت وارد کنید.برای ورود به هاست هم اطلاعات ورود از طرف شرکت هاست برای شما ایمیل میشه که باید از اون استفاده کنید.

 27. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  من یه هاست از شرکت Godaddy خریداری کردم. اما الان که میخوام وارد cPanel بشم همچین گزینه ای نداره. میتونید راهنمایی کنید منو؟
  ممنونم ازتون

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   معمولا اطلاعات ورود به هاست به ایمیل خریدار ارسال میشه و اگر ایمیلی دریافت نکردید به پشتیبانی هاست پیام بدید تا براتون بفرستند.

 28. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید برای وارد شدن به سی پنل باید ثبت کنیم ؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   خیر ! اطلاعات ورود رو باید از هاستینگ تهیه کنید.

 29. 2 سال عضو همیار وردپرس

  ممنون
  با راهنمای گام به گام به راحتی ورد پرس را نصب کردم.

 30. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید.
  تمام مراحل رو به درستی انجام شد. فقط وقتی که آدرس سایتم رو برای ورود به وردپرس وارد می‌کنم خطای This site can’t be reached رو می‌ده.
  ممنون می‌شم برای حلش راهنمایی کنید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   این مورد رو با پشتیبان هاست درمیون بزارید تا مشکل رو حل کنن؛

 31. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر بنده سایت خودم رو با زمپ ایجاد کردم میشه اون رو با همون اطلاعات وارد cpanel کرد.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله! با افزونه duplicator بسته نصبی بسازید و در هاست نصب کنید.

 32. 2 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام ، اگر زبان وردپرس را انگلیسی بزارم بعدا می تونم فارسی کنم

 33. 6 سال عضو همیار وردپرس

  عرض سلام و ادب و احترام خدمت مدیر یت این وبسایت و دست اندرکارانتون
  امیدوارم حالتون خوب باشه
  سوالی داشتم ازتون اگر ممکنه در حد بضاعتتون راهنماییم کنین
  سایتم در مرورگر موزیلا و کروم باز میشه و مشکلی نداره اما در مرورگر اینترنت اکسپلورر متاسفانه باز نمیشه و نمی دونم مشکلش از کجاست. نسخه ie 11 نصب هست روی سیستمم. حتی کش مرورگر رو خالی کردم هیچ فرقی نکرد. از سیستم وردپرس استفاده می کنم. خواهشمندم اگر راه حلی برای رفع این مشکل دارید لطفا راهنماییم کنید. پیشاپیش از وقتی که برای پاسخ به سوالم میذارید سپاسگزارم. این هم آدرس سایتم هست . alijafarnode.ir لطفا اگر ممکنه قبل از تایید نظرم این آدرس رو از توی متن پاک کنید. خیلی ممنون.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سایت شما چک شد و مشکلی نداشت!

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام خیلی ممنون آقای غلام پور. لطف کردید. بی زحمت آدرس سایتم رو از توی کامنتی که گذاشتم پاک بفرمایید. با سپاس فراوان

 34. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  من تمام مراحل رو دقیقا مطابق فیلم انجام دادم ولی بعد از وارد کردن نام سایتم اخطار
  SolarX Warning

  Connection Failed, contact admin for help.

  بهم میده. نمیدونم کجای کار مشکل داره.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تا کنون با چنین خطایی روبرو نشدیم! با هاستینگ صحبت کنید و نظرشونو بپرسید!

 35. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من وقتی سایت خودم رو سرچ میکنم به مشکل میخورم
  دقیقا طبق ویدئو و آموزش هاتون جلو رفتم اما باز هم نمیتونم وردپرس رو نصب کنم
  لطفا یکی کمک کنه

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نباید سرچ کنید! آدرس دقیق رو توی آدرس بار مرورگر وارد کنید.

 36. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. من وردپرس رو نصب کردم. تو فایل public _HTML یه فولدر به اسم wordpress ساخته شد، ولی همین فولدر باعث شده وارد سایت که میخوام بشم اول یه فولدر به اسم وردپرس بالا بیاد که بعد از انتخابش وارد سایت میشم. چطور می تونم این فولدرو حذف کنم؟ ضمن اینکه تمام صفحاتمم اسم وردپرس دنباله شون اومده
  فایلای وردپرس رو از پوشه وردپرس که انتقال میدم به public_HTML دیگه نمیتونم وارد پیشخوان وردپرس بشم و فقط باید تو همون فولدر وردپرس باشن

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   زمانیکه فایل نصب وردپرس رو از حالت زیپ خارج کردید، تمام محتویات داخل اون صفحه رو به پوشه Public_HTMl منتقل نمایید و سپس آدرس ساییتتون رو بزنید. ویدیو آموزشی هم نگاه کنید.

 37. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر میگم من ورد پرس رو نصب کردم و جیمیل ورد پرس برام ارسال شده و ایدی که میتونم تو ورد پرس برم برام ارسال شده ولی وقتی رو wp_admin رو میزنم که برام بیاره نمیاره باید چیکار کنم؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وقتی آدرس سایتتون رو می‌زنید چی براتون میاره؟

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   ارور میزنه و چیزی بالا نمیاره

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پس حتما خوب نصب نکردید. لطفا هاستتون رو پاک کنید و همینطور دیتابیس و دوباره طیق ویدیو آموزشی مراحل رو انجام بدید.

 38. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من بعد از نصب باید پوشه wp-admin/install.php حضف کنم یا نیازی نیستش؟
  چون قبلا فایل install حضف میکردیم

 39. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  امکانش هست که در صورت نداشتن یوزر و پسورد وردپرس تنها با داشتن cpanel راهی برای ورود به وردپرس باشد؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله
   از بخش phpmyadmin میتونید از جدول wp-users اطلاعات رو مجدد وارد کنید

 40. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام،وقت بخیر
  من برای طراحی قالب سایت نیاز به راهنمایی دارم.
  جایی که من دارم کار می کنم هم شرکت هست هم دوره های آموزشی برگزار می کنیم، در حال حاضر سایت داریم و از طریق وردپرس مدیریت محتواش انجام میشه ولی امکانات سایتمون خیلی محدود هست، می خوایم امکان عضویت و ورود کاربر و اینکه هر کاربر پنل اختصاصی خودش رو با یکسری امکانات داشته باشه، قرار دادن فرصت های شغلی، بارگزاری فایل برای دانلود و…. داشته باشه یعنی یه چیزی دقیقا مثل سایت همیاروردپرس و این سایت pact.ir/index.cfm
  آیا از طریق وردپرس امکانش هست چنین سایتی طراحی کنیم؟ و مدیریت محتواش همچنان از طریق وردپرس انجام بشه؟ یا حتما باید از طریق سی پنل مدیریت بشه؟
  پیشاپیش ممنونم از راهنمایی تون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   میتونید از افزونه profile builder استفاده کنید.

 41. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام اگه کارت ملی نداشته با شیم میشه عکس شناسنامه رو واسه ایر نیک بفرستم مال من هم مینویسه ثبت مدارک وکپی و یا عکس مو جود نیستش

 42. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من طبق مراحل پیش رفتم و درنهایت وقتی آدرس سایتو در مرورگر سرچ می کنم یه صفحه میاد با نام ایندکس آف

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   محتویات رو به پوشه اصلی public_html انتقال دادید؟

 43. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و عرض خسته نباشید من این متن رو در سایت دیگری دیدم و میخوام بدونم درسته ؟ این کار باید انجام بشه یا خیر؟؟

  (بعد از ورود به بخش htdocs چند فایل دیفالت موجود میباشد که در اولویت اول این دو فایل باید حذف شوند)

 44. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من یه مشکلی دارم که فیل منیجر من با عکس تو سایت فرق می کنه
  هاست من هم رایگان هست
  uupload.ir/files/f92_capture.jpg
  اینم عکس فایل منیجر
  من فایل وردپرس رو توی پوشه htdocs آپلود می کنم ولی برای استخراج خیلی باید صبر کنم و در نهایت هم نصفه که نمیشه خطا میده
  ممنون اگه پاسخ بدید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز واقعا در مورد هاست رایگان نمیتونم نظری بدم. چون هر چیزی میتونه مربوط به همین رایگان بودنش بشه.

مطالب زیر را حتما بخوانید