آموزش نصب وردپرس روی هاست Cpanel + آموزش ویدئویی

نصب وردپرس روی هاست
نصب وردپرس روی هاست

امروزه یکی از بهترین و رایجترین روشهای طراحی سایت استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس است که هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ زمان مورد نیاز برای اجرای پروژه نسبت به طراحی سایت اختصاصی بسیار به صرفه تر است.

 برای طراحی یک سایت باید فایلهای مربوط به آن را روی هاست بارگذاری و نصب کرد که با توجه به نوع هاست سایت که میتواند Cpanel ، دایرکت ادمین ، فلسک یا هر نوع پنل مدیریت هاست دیگری باشد روش نصب متفاوت است که ما در این محتوا در ادامه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیاروردپرس در مورد آموزش نصب وردپرس روی Cpanel با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

درادامه این محتوا در مورد هر یک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد:

 • هاست سی پنل چیست؟
 • مراحل نصب وردپرس روی Cpanel

هاست سی پنل چیست؟

هاست سایت در واقع محلی است که اطلاعات مربوط به سایت روی آن ذخیره میشود و برای مدیریت هاست سایت ابزارهای مختلفی وجود دارد که از جمله مهمترین پنلهای مدیریت هاست دایرکت ادمین ، plesk و سی پنل هستند که ما در این محتوا به آموزش نصب وردپرس روی Cpanel خواهیم پرداخت. 

مراحل نصب وردپرس روی Cpanel

در این بخش از محتوای آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ، مراحل گام به گام نصب وردپرس روی سی پنل را به شما آموزش خواهیم داد که برای این منظور باید مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید. 

مرحله اول : دانلود جدیدترین نسخه وردپرس

در اولین گام از آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ابتدا باید جدیدترین نسخه وردپرس را از سایت وردپرس به نشانی www.wordpress.org از بخش Get WordPress مطابق شکل زیر دانلود کنید و فایل آن را که یک فایل فشرده زیپ است روی سیستم خود ذخیره کنید.

مرحله اول : دانلود جدیدترین نسخه وردپرس

 البته سایت بالا نسخه انگلیسی وردپرس را در اختیار شما قرار میدهد اگر میخواهید نسخه فارسی و راستچین آن را دریافت کنید میتوانید به بخش فارسی این سایت به آدرس www.fa.wordpress.org مراجعه کنید.

مرحله دوم : خارج کردن فایل وردپرس از حالت فشرده

بعد از دانلود فایل فشرده زیپ وردپرس و ذخیره آن در سیستم خود ، در این مرحله آن فایل را از حالت فشرده خارج کنید.

 مرحله سوم : بارگذاری فایل وردپرس و نصب آن روی هاست Cpanel

در این مرحله از آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ، باید فایلهای وردپرس را روی هاست سایت خود آپلود کنید برای این منظور باید مراحل زیر را گام به گام اجرا کنید:

گام اول : ورود به حساب کاربری هاست Cpanel سایت

در گام اول برای آپلود فایل روی هاست Cpanel ، باید وارد بخش مدیریت حساب کاربری هاست سایت خود شوید برای این منظور برای مثال اگر میخواهید وارد هاست Cpanel سایت همیاروردپرس شوید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید:

Hamyarwp.com/cpanel

گام دوم : وارد کردن اطلاعات حساب کاربری

در این مرحله در صفحه لاگین بخش مدیریت هاست خود ، باید اطلاعات کاربری سایت که از شما درخواست میشود را وارد کنید تا وارد پنل مدیریت Cpanel هاست خود شوید.

گام سوم : رفتن به بخش File Manager

در این گام شما باید در صفحه مدیریت هاست Cpanel سایت خود به بخش  File Manager بروید.

گام چهارم : رفتن به پوشه public_html

در این مرحله باید وارد پوشه public_html شوید و فایلهای وردپرس خود را در این پوشه ، که پوشه فایلهای اصلی سایت در Cpanel است آپلود کنید.

 مطابق شکل زیر از طریق گزینه upload در این صفحه این کار را انجام دهید یک فایل به نام wordpress در این پوشه ایجاد کنید و تمامی فایلهای خود را در این پوشه آپلود کنید.

رفتن به پوشه public_html

البته در این مرحله میتوانید فایل فشرده وردپرس را در پوشه wordpress که در داخل public_html ایجاد کرده اید آپلود کنید در این صورت باید بعد از آپلود فایل زیپ وردپرس ، آنها را در همان هاست با انتخاب گزینه Extract مطابق شکل زیر ، از حالت فشرده خارج کنید و سپس فایل زیپ را با استفاده از گزینه Delete حذف کنید.

رفتن به پوشه public_html

 مرحله چهارم : ایجاد پایگاه داده سایت روی هاست

بعد از آپلود فایلهای وردپرس روی هاست Cpanel در ادامه آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ، نوبت به ایجاد پایگاه داده روی هاست برای سایت است که برای این منظور باید مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

گام اول : به بخش MySQL cPanel در سی پنل بروید.

در اولین گام باید از صفحه مدیریت هاست Cpanel خود روی گزینه MySQL cPanel مطابق شکل زیر کلیک کنید.

به بخش MySQL cPanel در سی پنل بروید.

 گام دوم : تعیین نام پایگاه داده

در گام بعدی برای ایجاد پایگاه داده ، باید برای پایگاه داده خود یک نام تعیین کنید و سپس روی دکمه Next Step کلیک کنید.

گام سوم : تعریف کاربر یا همان user برای پایگاه داده

در این مرحله باید برای دسترسی به پایگاه داده سایت خود یک کاربر یا همان user تعریف کنید برای این منظور در صفحه ای مطابق شکل زیر نام کاربری و رمز عبور برای کاربر خود تعیین کنید و روی دکمه Next Step در پایین صفحه کلیک کنید.

تعریف کاربر یا همان user برای پایگاه داده

البته در این مرحله سعی کنید حتما از کلمه عبوری استفاده کنید که ایمن باشد برای این منظور میتوانید از حروف بزرگ و کوچک و علائم به طور همزمان و ترکیبی در پسورد خود استفاده کنید.بعد از تعیین نام کاربری و رمز عبور ، حتما آنها را در یک مکان خاص از سیستم خود ذخیره کنید تا بتوانید از آنها در مواقع لزوم استفاده کنید.

گام چهارم : اختصاص مجوزها به کاربر برای دسترسی به پایگاه داده سایت

بعد از اینکه برای سایت خود پایگاه داده ایجاد کردید و سپس کاربری هم تعریف کردید به صورت پیشفرض ، کاربر تعریف شده به پایگاه داده سایت شما دسترسی ندارد که باید مجوزهای لازم برای این منظور ایجاد شود که ما در این بخش آن را به شما آموزش میدهیم.

برای ایجاد دسترسی کاربر به پایگاه داده مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید:

 1. به بخش Add User To Database بروید.
 2. کاربر مورد نظر خود را از منو کشویی که شامل نام کل کاربرها است انتخاب کنید.
 3. پایگه داده مورد نظر خود را در منوی کشویی Database انتخاب کنید و روی دکمه Add کلیک کنید.
 4. در گام بعدی ، اختیارات و دسترسی های کاربر به پایگاه داده را تعیین کنید.
 5. بعد از اجرای مراحلی که بیان کردیم روی دکمه Make Changes کلیک کنید تا دسترسی های لازم به پایگاه داده در اختیار کاربر تعریف شده قرار بگیرد.

با اجرای گامهایی که بیان کردیم میتوانید پایگاه داده ای برای سایت خود ایجاد کنید و ضمن تعریف یک کاربر جدید ، مجوزهای لازم برای دسترسی کاربر به پایگاه داده سایت خود را ایجاد کنید.درادامه آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ، در بخش بعدی در مورد مراحل تکمیل تنظیمات نصب وردپرس روی هاست Cpanel  صحبت خواهیم کرد.

مرحله پنجم : پیکربندی تنظیمات برای نصب وردپرس روی هاست سی پنل

در ادامه آموزش نصب وردپرس روی Cpanel  ، نوبت به پیکربندی تنظیمات برای این نصب وردپرس است که برای این کار دو روش وجود دارد:

 1. پیکر بندی تنظیمات سایت با ایجاد فایل wp-config.php
 2. پیکربندی تنظیمات سایت از طریق مرورگر

 روش اول : پیکربندی تنظیمات سایت با ایجاد فایل wp-config.php

بعد از ایجاد پایگاه داده ، برای پیکربندی تنظیمات سایت باید یک فایل wp-config.php  ایجاد کنید که برای این منظور باید فایل wp-config-sample.php را اصلاح کنید و سپس یک کپی با نام wp-config.php در بخش روت فایلهای سایت وردپرسی خود ایجاد کنید.

برای این منظور باید اطلاعات مربوط مورد نیاز  را در فایل wp-config-sample.php  مشابه زیر وارد کنید.

// ** MySQL settings – You can get this info from your web host ** // /** The name of the database for WordPress */ define(‘DB_NAME’, ‘michaelh_demowp’); /** MySQL database username */ define(‘DB_USER’, ‘michaelh_dbuser’); /** MySQL database password */ define(‘DB_PASSWORD’, ‘[email protected]#’); /** MySQL hostname */ define(‘DB_HOST’, ‘localhost’);

در این فایل باید اطلاعات مورد نیاز برای پیکربندی سایت وردپرسی که شامل موارد زیر است را وارد کنید:

 • نام پایگاه داده یا همانDB_NAME
 • نام کاربری ، کاربری که به پایگاه داده دسترسی دارد یا همان DB_USER
 • رمز عبور برای پایگاه داده یا DB_PASSWORD
 • نام هاست یا DB_HOST

در مرحله بعد ، از به بخش Authentication Unique Keys and Salts بروید و کلید منحصر بفرد خود را وارد کنید.

بعد از وارد کردن این اطلاعات در فایل  wp-config-sample.phpیک فایل با نام wp-config.php از آن ایجاد میکنید که این فایل یکی از مهمترین فایلهای سایتهای وردپرسی است و بیانگر تنظیمات اصلی سایت است.

با انجام مراحلی که گفتیم میتوانید با ایجاد یک فایل wp-config.php ، با اطلاعات کاربری کاربر و هاست سایت خود ، تنظیمات مورد نیاز  سایت را پیکربندی کنید البته دقت کنید که در هنگام ایجاد فایل wp-config.php از روی فایل wp-config-sample.php اطلاعات مورد نیاز را به درستی و بدون غلط املایی وارد کنید زیرا وجود هر گونه غلط املایی در آن میتواند راه اندازی سایت را با چالش مواجه کند.

بعد از وارد کردن اطلاعات مربوط به پایگاه داده در فایل wp-config.php ، آدرس سایت خود را در مرورگر خود وارد کنید و سپس در صفحه باز شده اطلاعاتی مثل عنوان سایت ، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید تا پیکربندی تنظیمات سایت تکمیل شود.

روشی که برای پیکربندی تنظیمات سایت بیان کردیم نیاز به ایجاد یک فایل config-sample.php با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز سایت در فایل wp-config-sample.php دارد که این روش به دلیل وارد کردن دستی اطلاعات احتمال خطای زیادی دارد.

در مرحله بعدی روش پیکربندی تنظیمات سایت از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر را به شما آموزش میدهیم که این روش نسبت به روش ایجاد دستی فایل config-sample.php روشی رایجتر و تا حدودی ساده تر است که ضریب خطای کمتری هم دارد.

روش دوم : پیکربندی تنظیمات سایت از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر

در ادامه آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ، به موضوع پیکربندی تنظیمات سایت وردپرسی از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر میپردازیم.

برای این منظور کافی است مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

 • آدرس سایت خود را در مرورگر وارد کنید برای این منظور به عنوان مثال برای ورود به سایت همیاروردپرس باید آدرس hamyarwp.com/wp-admin/install.php را وارد کنید و در صفحه باز شده زبان سایت خود را تعیین کنید برای این منظور باید در سایتهای فارسی زبان سایت را فارسی انتخاب کنید.
 • در گام بعدی به صفحه ای مطابق شکل زیر منتقل خواهید شد که در این مرحله نیاز به تنظیمات خاصی نیست فقط کافی است روی دکمه “بزن بریم” یا “lets go” کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

پیکربندی تنظیمات سایت از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر

 • در گام بعدی باید در صفحه ای مطابق تصویر زیر اطلاعات مربوط به پایگاه داده سایت خود را وارد کنید همانطور که مشاهده میکنید در این بخش باید اطلاعات مربوط به نام پایگاه داده ، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و سپس روی دکمه فرستادن یا submit در پایین صفحه کلیک کنید.

پیکربندی تنظیمات سایت از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر

 • و در نهایت در گام آخر هم در صفحه ای مطابق شکل زیر اطلاعات مربوط به سایت خود را وارد کنید و روی دکمه راه اندازی وردپرس یا همان Run WordPress را بزنید.

در این مرحله اطلاعاتی مثل عنوان سایت ، نام کاربری ، رمز ورود به سایت و ایمیل از شما خواسته میشود که باید آنها را وارد کنید.

پیکربندی تنظیمات سایت از طریق وارد کردن آدرس سایت در مرورگر

 با اجرای گام به گام مراحلی که بیان کردیم به راحتی میتوانید وردپرس را روی هاست Cpanel خود نصب کنید.

نتیجه گیری

در این محتوا در مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیار وردپرس ضمن معرفی پنل مدیریت هاست سی پنل ، به آموزش نصب وردپرس روی Cpanel پرداختیم و مراحل مختلف این کار را گام به گام به شما عزیزان آموزش دادیم.

منبع : https://phoenixnap.com/kb/how-to-install-wordpress-in-cpanel

آموزش ویدیویی نصب وردپرس روی هاست سی پنل

خرید محصولات حرفه ای وردپرس
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,675 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام من مراحل راه اندازی رو تا قسمت “نصب و راه اندازی وردپرس” انجام دادم ولی وقتی آدرس رو در مرورگر میزنم صفحه ی مربوطه باز نمیشه. البته دامنه با این که خریداری شده ولی در ایرنیک وضعیت “رزرو شده” داره و در انتظار ثبته.

 2. با سلام وقتتون بخیر
  من به یک مشکل خیلی جدی برخوردم لطفا راهنمایی کنید .خیلی حیاتی هست و خودمم گیج شدم نمیدونم اصلا چیکار کردم که این مشکل بوجود اومد امیدوارم توضیحاتی که میدم مفهوم باشه..
  داستان اینه که من قالبی که نصب کردم به مشکل برخورد و اومدم یک ساب دامین ایجاد کردم و روی اون بعنوان تست یک همون قالب رو نصب کردم بعد از اینکه همه چیز اوکی بود متاسفانه من برای انقال اطلاعات ساب دامین روی دامین اصلی همه محتویات موجود در ساب دامین رو کپی کردم روی publichtml و فکر میکردم با یک کپی حل میشه و سایت روی دامین اصلی آپ میشه .بعد دیدم وقتی آدرس دامین اصلی رو وارد میکنم لینک آدرس به ساب دامین میپره به خاطر همین اومدم محتوای داخل ساب دامین رو پاک کردم و یک نسخه از اون کپی گرفتم متاسفانه بجای بک آپ کپی گرفتم . و الان کلا ساید down شد . این شد که کلاانتقال اطلاعات رو بیخیال شدم و خواستم دوباره قالب رو روی Public_html نصب کنم الان بعد از نصب وقتی میخوام تم نصب کنم موقع لود دمو روی این قالب که btheme هست ارور میده و پلاگین هاش نصب نمیشه و اصلا هیچ قالبی جز پوسته btheme دیده نمیشه وقتی به قسمت پلاگین میرم و میخوام دستی activ کنم این ارور رو میده:

  Fatal error: Uncaught Error: [] operator not supported for strings in /home/parsuaco/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/base-admin.class.php:71 Stack trace: #0 /home/parsuaco/public_html/wp-content/plugins/revslider/admin/revslider-admin.class.php(572): RevSliderBaseAdmin::addMetaBox(‘Revolution Slid…’, ”, Array, NULL) #1 /home/parsuaco/public_html/wp-content/plugins/revslider/admin/revslider-admin.class.php(73): RevSliderAdmin->addSliderMetaBox() #2 /home/parsuaco/public_html/wp-content/plugins/revslider/admin/revslider-admin.class.php(44): RevSliderAdmin->init() #3 /home/parsuaco/public_html/wp-content/plugins/revslider/revslider.php(165): RevSliderAdmin->__construct(‘/home/parsuaco/…’) #4 /home/parsuaco/public_html/wp-admin/includes/plugin.php(1882): include(‘/home/parsuaco/…’) #5 /home/parsuaco/public_html/wp-admin/plugins.php(164): plugin_sandbox_scrape(‘revslider/revsl…’) #6 {main} thrown in /home/parsuaco/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/base-admin.class.php on line 71

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پایگاه داده رو کاملا حذف کنید و مجدد بسازید البته اگه اطلاعاتی در سایت ندارید و برای اولین بار قراره سایتو نصب کنید
   اگه نشد باید به هاستینگ اطلاع بدید تا مشکل هاست رفع بشه و مجدد بازگذاری بشه

 3. ممنون از توضیحات کاملتون
  عالی بود

 4. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  وقت بخیر
  من هاست سی پنل خریدم و بعد از نصب وردپرس و ایجاد پایگاه داده طبق آموزش سایت شما با مشکل عدم بارگذاری وردپرس مواجه میشم به این شکل وارد می کنم http://example.ir/wp-admin/install.php اخطار example.ir’s server IP address could not be found. میده ایا من درست وارد میکنم یا باید به شکل دیگری عمل کرد.
  باتشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز مشکل از سمت هاست هستش. یا هنوز دامنه شما ست نشده

 5. سلام
  وقتی برای دیتابیس یوزر درست میکنم پنحره ای باز نمیشه تا تیک های دسترسی رو بزنم.
  چجوری باید این کارو بکنم؟

 6. عالی بود . موفق و پیروز باشید.

 7. اقا من تمام مراحل نصب رو عینا رفتم ولی دامینمو میزنم تو مرورگر چیزی نمیاد

 8. سلام وقتی وارد سی پنل شدم ورد پرس نصب بود از قبل بانک اطلاعاتی درست شده بود و ست شده بود وظاهر کارها درست انجام شده ولی باز وارد ورد پرس نمیشم به این شکل وارد می کنم http://manobazzar.ir/wp-admin/install.php اخطار manobazzar.ir’s server IP address could not be found. میده ایا من درست وارد میکنم یا باید به شکل دیگری عمل کرد.
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   “شما پیش از‌این وردپرس را برپا کرده‌اید. برای راه‌اندازی دوباره نخست جدول‌های کهنه‌ی پایگاه‌داده را پاک کنید..”
   یعنی از قبل یه پایگاه داده دارید که باید پاک بشه. اول یه پایگاه داده جدید بسازید و مجدد راه اندازی کنید.

 9. سلام مرسییی مشکلم برطرف شد

 10. سلام من تمامی مراحل فوق را 3-4 بار تکرار کردم ولی وقتی نام دامین در گوگل سرج میکنم پیام زیر میا ید Apache is functioning normally
  مشکل چیست.

 11. با سلام
  ببخشید من تو اون قسمت که آدرس سایت را وارد میکنی و میری تو ورد پرس هر چی نام پایگاه داده و نام کاربری را میزنم قبول نمیکنه نمیره مرحله بعد
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پایگاه داده خودتون رو ساختید ؟

  • سلام
   آره قسمت اول بزن بریم را میزنم ولی مرحله دوم اوکی نمیشه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از همون صفحه اسکرین شات بگیرید لطفا

 12. ببخشید تو قسمت مدیریت فایل ها هاست من کلیک کردم یه پیغام مربوط به ویروسی بودن اومد لطفا راهنمایی کنید

 13. دمتگرم داش خیلی خوب توضیح دادی

 14. عالی بود.حل شد مشکلم ممنون

 15. سلام
  خسته نباشید
  ببخشید من هاست ودامین را ا نت افراز خریدم
  کارایی که شما گفتین را انجام دادم اما در زمان ایجاد دیتابیس با این مشکل مواجه میشم

  A component of the path file_name does not exist, or the path is an empty string.
  Password must have both upper and lower case characters

  مشکل از کجاست؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پسوری که انتخاب می‌کنید باید شامل کاراکتر+ حرف بزرگ+ کوچک+ عدد باشد.

 16. 5 سال عضو همیار وردپرس

  خیلی ممنون بسیار عالی بود

 17. متشکرم از شما به خاطر راهنمایی خوبتون

 18. سلام , خسته نباشید
  سایت خیلی خیلی خوب و مفیدی دارید
  من سایت خودم رو هم با همین توضیحات شما ساختم

 19. خیلی ممنون از راهنمایی جامعتون

 20. ممنون و متشکرم

 21. سلام آموزش تون کامل نیست.آموزش سال گذشته تون کامل بود خیلی چیزا از قلم افتاده اینجا.
  یه بررسی بفرمایید.
  با سپاس

 22. سلام واقعا ممنون بابت راهنمایی اساسی گیر داشتم

 23. سلام. من یه هاست سی پنل المان خریدم . فایل های وردپرس رو طبق اموزش اپلود کردم . دیتابیس رو طبق اموزش ساختم ولی هیچ فایلی توی دیتا بیس ایجاد نمیشه. وقتی ادرس سایت رو میزنم server not found میده. هر تغییری میدم باز هم همون ارور رو میده. وردپرس رو به هیچ وجه نمیاره. مرحله نصب وردپرس برام نمیاد. توروخدا کمک کنید. دامین رو هم تازه تهیه کردم.

 24. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من وردپرس رو به زبان انگلیسی نصب کردم ولی تو قسمت setting>general>site language فقط زبان انگلیسی داره و گزینه زبان فارسی نداره که انتخاب کنم. راهنمایی میفرمایید؟

 25. دمتون گرم نوشته خیلی خوبی بود .
  ولی چرا اینقدر سرعت سایت کم میشه ؟

 26. با سلام ببخشید من تمام مراحل رو انجام دادم ولی وقتی ادرس سایتم رو میزنم این ارور رو میده و وردپرس بالا نمیاد. علت چی میتونه باشه
  This site can’t be reached

  webgardimag.ir’s server DNS address could not be found.
  DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

 27. اقا خیلی ممنون خیلی کامل بود خسته نباشید

 28. با سلام و تشکر از اموزشهای خوبتون.چرا بعد از کلیک روی file manager برای من یه صفحه دیگه میاد.البته در سی پنل من گرینه online filemanager هست.

 29. 5 سال عضو همیار وردپرس

  اقا یه سوال من چطوری سایت بسازم که وارد هاست پنل بشم

 30. خیییییییییییلی ممنونم. من یکبار به مشکل error 500 برخورد کردم. فایل وردپرس رو پاک کردم و مجددا نصب و extract کردم درست شد. واقعا توضیحاتتون عالی بود.

 31. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام دوستان
  بنده هنوزم مشکلم برطرف نشده است . چون این آموزشی که شما گذاشته اید تکمیل نیست ومن طبق همین بارها پیش رفته ام. مثلا دریک هاست به آدرس سایت من یک اسلش ووی پی اضافه شده است. مثال :
  http://mysite.xblog.ir/wp/
  ودر هاست دیگری نیز انجام دادم وآن هم به همین صورت است : http://mysite.xblog.ir/wordpress/
  البته درآموزش شما اشاره شده است … اما هیچکس نحوه انجام کار را بصورت کامل نگفته وهمه فقط کلی بیان کرده اند. حالا خواستم بپرسم ببینم آیا بنده می توانم جواب مشکلم را دراین سایت پیدا کنم ؟ یا اینکه بروم ودرجائی دیگر بدنبال حل مشکل خودم باشم. ؟ متشکرم اگر پاسخ بدهید. خدانگهدار…

 32. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام دوستان عزیز همیار وردپرس
  بنده همیشه به دوستان عرض می کنم که این آموزش ها را متفاوت کنید.
  یعنی با توضیحات بیشتر وکامل تر که امثال من هم بتوانیم از وردپرس استفاده کنیم. متاسفانه بیشتر آموزش های موجود دراینترنت همه شبیه به هم هستند .یعنی همه فقط کپی کرده اند.
  این آموزش ها باید طوری نوشته بشوند که کاربران مبتدی مثل بنده هم بتوانند از وردپرس استفاده کنند.
  من خودم بیشتر اوقات طبق همین آموزش ها پیش رفته ام , اما متاسفانه هیچکدام توضیحات شون تکمیل نبوده است وبنده نتوانسته ام استفاده کامل کنم.
  الان همین آموزش با نسخه هاست من خیلی فرق دارد. درصورتیکه هاست بنده هم سی پنل است.
  دوستان عزیز اگر آموزش های کامل تری دارید لطفا بگذارید تا ماهم استفاده بکنیم. متشکرم.

 33. با سلام
  من وردپرس رو نصب کردم و مشکلی نبود
  الان تو قسمت نوشته ها میرم مینویسه
  نوع نوشته نادرست است.
  لطفا راهنماییم کنید
  ممنون

 34. با سلام
  بنده در cpanel از طریق گزینه Addon Domains یک دامنه جدید ثبت کرده ام
  و پس از ثبت دامنه یک پوشه جدید با نام دامنه جدید ایجاد شده است
  با این شرایط چطور میتوانم ورد پرس را بر روی دامنه جدید نصب کنم؟

 35. وقتی میخام قالب رو اپلود کنم این ارور رو میده میشه راهنماییم کنید پرونده فرستاده شده بزرگ‌تر از upload_max_filesize در php.ini است.

 36. سلام من زمانی که در اخرین مرحله دامین را کپی میکنم و پیست میکنم ارور زیر رو میده
  This page can’t be displayed
  لطفا بگید چه متی را باید کپی کنم و برای رفع این مشکل چه کاری کنم

 37. سلام و خسته نباشید
  ممنون بابت این آموزش ویدیویی 🙂 مرسی واقعا

 38. سلام.من توی وردپرس تازه کار هستم.این مطلب واسه من عالی بود ممنون

 39. بعد از اتمام همه این مراحل ارور زیر رو هنگام ورود ادرس سایت مشاهده میکنم

  Fatal error: Call to undefined function get_bloginfo() in /home/anjoman5/public_html/wp-includes/class-wp-locale.php on line 233
  لطفا راهنمایی کنید.

 40. سلام
  ممنون از مطالب خوبی که انتشار دادین
  یه سوالی دارم – من یه سایت میخوام ایجاد کنم از آموزش آناتومی
  وقتی یه زیردامنه با هسته سایت و کاملا مجزا از دامین وسایت اصلی ایجاد کردیم زمانی که فیلترینگ زیردامنه رو فیلتر میکنه آیا دامنه اصلی هم فیلتر میشه ؟

 41. سلام. خسته نباشید…
  من وردپرس روی سی پنل آپلود کردم اما به دلایلی باید پاکش کنم و از صفر شروع کنم… امکانش هست مراحل پاک کردن وردپرس در سی پنل بفرمایید؟؟؟ خیلی اضطراریه…

 42. سلام وقت بخیر
  بنده بعد از انجام ساخت دیتابیس همانطور که در اموزش گفته سایت خود را تایپ میکنم ولی ارور میده

 43. سلام
  آموزشتون عالی بود، من 5 تومن دادم برام نصب کنن ، نصب نکردن خودم نصب کردم

 44. 5 سال عضو همیار وردپرس

  عرض سلام
  ببنید من مراحلی ک گفتین رو رفتم ولی وقتی به مرحله ای ک باید برم ادرس سایتم و اونجا صفحه دیتابیس وردپرس رو ببینم متاسفانه چنین چیزی نمیبینم و صفحه سایتم ارور میده …ارور نداشتن dns

 45. سلام من درون 000webhost هاست رایگان گرفتم
  همه قسمت ها خوب و کامل بار گزاری شد ولی زمان ساخت database با مشکل روبه رو میشم
  هیچگونه Database name رو از من قبول نمیکنه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در مورد هاست رایگان هیچ گونه اعتمادی نیست.

 46. با سلام در هاست من دیتا بیس فقط sql هست ولی mysql نیست میتونم دیتا بیس رو با همین بسازم یا نه؟ اگه نه باید چکار کنم؟
  ممنون از راهنمایی های خوبتون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای نصب وردپرس نیاز به پایگاه داده mysql دارید.

 47. سلام با تشکر از آموزش تون من همه کارها رو انجام دادم اما وقتی صفحه اصلی سایت رو میزنم یه صفحه سفید میاره هیچ اروری هم نمیده مشکل از کجا هست؟
  بازم ممنون از راهنمایی های خوبتون

 48. سلام خسته نباشید
  داخل فیلم قسمت آخری که باید کپی بشه رو انجام میدم اما یه صفحه میاد که عنوانش sorry هست و سه دلیل هم برای بالا نیامدن ورد پرس به زبان انگلیسی نوشته میشه راهنمایی کنید

 49. سلام قسمت اخر که نمایش به موتور های جستو جو گر شما تیک زدید یعنی درصورت تیک زدن نمایش داده نمیشه یا در وصرت تیک زدن نمایش داده میشه خیلی بد بیان شده در قسمت نصب

 50. خیلی عالی و کامل بود ممنون

 51. از آموزشتون بی نهایت ممنونم. پیروز و ثابت قدم باشید

 52. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام . من با این ارور مواجه میشیم میشه بگید باید چیکار کنم ؟ (server DNS address could not be found.)

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فکر میکنم دی ان اس های هاستتون هنوز ست نشده.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون . من باید کاری انجام بدم یا سی پنل خودش درست میکنه ؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   با تشکر فراوان از همیار وردپرس . سایت من به خوبی و درستی راه اندازی شد ممنون از آموزش های شما .

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   موفق باشید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید 24 تا 48 ساعت صبر کنید تا ست بشه.

 53. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام اقا من از گیگفا یه هاست گرفتم وقتی میرم تو فایل منیجرش اصلا پوشه ای با این نام public_html نداره فقط یه پوشه به نام HTDOCS داره

  • مشکل منم همینه کسی نیست جواب بده

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز آموزش ویدئویی اضافه شد. میتونید مشاهده کنید و مشکل رو حل کنید.

 54. سلام
  راهکارتون واقعا کاربردی بود و مشکلم رو حل کرد.
  سپاس

 55. ببخشیدا سی پنل دیوانه ام کرد من مسیحم10 سالمه هاست رو از گیگفا گرفتم هاست رایگان

  • دوست عزیز هاست های رایگان فایلی به نام public_html ندارن به جاش یک فایلی دارن که اسم خود دامنه هست و باید فایل های وردپرس رو در اون قسمت بریزید.
   موفق باشید.
   در صورتی که مشکلی داشتید ایمیل بدید.

 56. ممنونم که این همه مطلب مفید ارائه می دهید و همه چیز را جز به جز می گویید. حتی کسی که با رایانه آشنایی کامل نداشته باشد، تمام دستور العمل ها را به راحتی انجام می دهد.

 57. باسلام خدمت شما!
  بسیار جال ومفید بو د این آموزش
  جهان سپاس از شما

 58. میزبان پایگاه داده رو از کجا بدست بیارم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منظور شما را متوجه نمیشم. اگه منظور نام پایگاه داده است در هنگام ساخت آن میتوان یافت

 59. سلام بنده وقتی اطلاعات رو میفرستم در وردپرس فارسی این اخطار می‌آید
  ERROR: “Table Prefix” must not be empty.
  نمی‌دانم مشکل از چیست، فکر کنم از localhost باشد… ولی حالا بنده باید localhost را از کجا پیدا بکنم و وارد کنم؟ باتشکت لطفا من را در این باره داهنمایی کنید

 60. سلام
  سپاس از راهنمایی شما
  با آرزوی سلامتی و شادمانی برای شما

مطالب زیر را حتما بخوانید