ساخت برگه ها در وردپرس

برگه ها در وردپرس برگه ها در وردپرس

در این راهنمای آموزش وردپرس می‌توانید ساخت برگه در وردپرس را بیاموزید. نحوه اضافه کردن صفحه در وردپرس کار سختی نیست. تنها با چند کلیک ساده و کمی تلاش می‌توانید یک صفحه جدید در وردپرس خود ایجاد کنید. صفحه و برگه در واقع به محتوای سایت شما برمی‌گردد. هر پستی که در سایت خود قرار دهید در یک صفحه نشان داده می‌شود.

در نظر داشته باشید زمانی که متنی را در وبلاگ خود وارد می‌کنید، در واقع در حال نوشتن یک ورودی معمولی یا یک پست هستید. ناگفته نماند پست و برگه با یکدیگر فرق دارند. برگه به بخش درباره ما یا تماس با ما در سایت شما اشاره دارد. این دو مورد از رایج‌ترین صفحات یا برگه‌های وردپرس به حساب می‌آیند. در ادامه نحوه ایجاد این برگه‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • برگه وردپرس چیست؟
 • چگونگی ساخت برگه در وردپرس
 • انتخاب عنوان بعد از ساخت برگه در وردپرس
 • پنج مرحله ساخت برگه در وردپرس
 • دلیل اصلی ساخت برگه جدید در وردپرس
 • نحوه انتشار برگه بعد از ساخت برگه جدید در وردپرس

برگه وردپرس چیست؟

هر یک از برگه‌های وردپرس اطلاعات خاصی را نشان می‌دهند. می‌توان گفت برگه‌ها شبیه به پست‌ها هستند زیرا هر دو عنوان و محتوا دارند. فایل‌های قالب وردپرس یک ظاهر ثابت را در سراسر سایت شما حفظ می‌کنند. برگه‌های وردپرس چندین ویژگی متمایز دارند که آنها را متفاوت از پست‌ها نشان می‌دهد. برای توضیح بهتر این برگه‌ها به نکات زیر توجه کنید:

 • برگه‌ها محتوایی هستند که به زمان اهمیت نمی‌دهند و متفاوت از محتوای وبلاگ خواهند بود.
 • صفحات یا برگه‌های وردپرس را می‌توان به برگه‌های فرعی نیز دسته‌بندی کرد.
 • برگه‌ها از قالب‌های مختلفی استفاده می‌کنند، برچسب‌ها، الگوها، و سایر کدهای PHP نیز بر روی برگه‌ها نشان داده می‌شوند.
 • تم‌های مختلفی برای تنظیمات برگه‌های جداگانه به کار می‌روند.
 • شما می‌توانید وب‌سایتی بسازید که تنها از برگه‌های وردپرس تشکیل شده باشد.

چگونگی ساخت برگه در وردپرس

برای شروع ساخت برگه در وردپرس، ابتدا باید وارد منوی صفحات داشبورد وردپرس شوید. سپس بر روی افزودن کلیک کنید. در ادامه ویرایشگر صفحه وردپرس خود را مشاهده خواهید کرد. برخی از نسخه‌های وردپرس همانند نسخه 5.0 ویرایشگر جدیدی برای افزوندن محتوا به صفحه جدید در نظر گرفته است.

فراموش نکنید وردپرس به 2 صورت بلوکی و کلاسیک در دسترس کاربران قرار دارد. برای مثال در ویرایشگر بلوکی، هر پاراگراف، تصویر، و ویدئو به عنوان یک بلوک مجزا اضافه می‌شود. به خاطر داشته باشید هر بلوک قابلیت کنترل مواردی مانند رنگ، عرض، و تراز را دارد.

بعد از اینکه شما یک بلوک را انتخاب می‌کنید، موارد ذکرشده در بالا به طور خودکار نمایش داده و سپس پنهان می‌شوند. ناگفته نماند کلیه بلوک‌های موجود در وردپرس در کتابخانه بلوک قرار دارند. هر جایی که علامت افزودن وجود دارد + شما می‌توانید بلوک جدیدی را به صفحه خود اضافه کنید.

انتخاب عنوان بعد از ساخت برگه در وردپرس

در این مرحله و بعد از ساخت برگه در وردپرس می‌توانید عنوانی برای برگه خود انتخاب کنید. برای مثال عنوان درباره ما یکی از عناوین پرکاربرد برای برگه‌های جدید وردپرس خواهد بود. برای انتخاب عنوان باید بر روی افزودن عنوان متن کلیک کنید، در ادامه کادر باز می‌شود که می‌توانید عنوان متن خود را درون آن قرار دهید.

فراموش نکنید بهتر است عنوان برگه و متن خود را به شکل توصیفی انتخاب کنید. در واقع این عنوان باید اطلاعاتی از صفحه شما را ارائه دهد. سعی کنید تا جای ممکن عنوان مفیدی برای صفحه خود در نظر بگیرید.

پنج مرحله ساخت برگه در وردپرس

برای ساخت برگه در وردپرس باید به تنظیمات و مدیریت برگه‌ها مراجعه کنید. به منظور ایجاد ساخت برگه جدید وردپرس باید بر روی برگه‌ها کلیک و افزودن برگه را انتخاب کنید. پیش از این نیز همین موضوع را برای شما توضیح دادیم. اکنون 5 مرحله مهم برای ساخت برگه را بازگو می‌کنیم.

سازماندهی برگه‌های وردپرس

سازماندهی برگه‌های وردپرس یکی از روش‌هایی است که به شما کمک می‌کند، سایت منظم‌تری داشته باشید. شما می‌توانید برای موضوعات سایت خود زیر مجموعه انتخاب کنید، همچنین می‌توانید برای برگه‌های وب‌سایتتان برگه‌های فرعی در نظر بگیرید. در این صورت ساخت برگه در وردپرس با نظم بهتری انجام می‌شود.

برای مثال اگر شما صاحب یک آژانس مسافرتی هستید، برای سایت وردپرس خود نیز باید برگه‌های جداگانه‌ای برای هر قاره و کشور در نظر بگیرید. به طور کلی هر کشوری که آژانس شما می‌تواند شرایط سفر به آن را فراهم کند، نیاز به برگه جداگانه دارد. اگر کشور آفریقا را در نظر بگیرید، باید برگه‌های خود را براساس شهرهای این کشور سازماندهی کنید.

فرقی ندارد سایت شما در مورد چه چیزی است، با سازماندهی برگه‌ها نظم بیشتری در سایت شما ایجاد می‌شود. در نتیجه کاربر راحت‌تر می‌تواند به هدف خود دست پیدا کند. همین موضوع به جذب بیشتر کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما کمک می‎کند.

  آموزش ساخت وبسایت آژانس مسافرتی در وردپرس (راهنمای قدم به قدم)

ساخت برگه فرعی در وردپرس

علاوه بر ساخت برگه جدید در وردپرس، می‌توانید برگه‌های فرعی نیز به وجود آورید. برای ساخت این برگه‌های فرعی باید به تنظیمات بروید، برگه‌ها را انتخاب کنید و افزودن برگه جدید را بزنید. در منوی این بخش لیستی از تمام برگه‌های سایت خود را مشاهده خواهید کرد. برگه‌هایی که پیش‌تر ساخته بودید.

برای ایجاد برگه فرعی، باید برگه‌ای را از منو به عنوان برگه والد انتخاب کنید تا برگه فرعی به عنوان فرزند برگه والد نمایش داده شود. در این مرحله باید به برگه فرعی خود محتوا اضافه کنید و بعد از آماده کردن برگه، آن را منتشر کنید. آیا می‌دانید برگه فرعی چطور نمایش داده می‌شود؟

هنگامی که برگه‌های شما در لیست قرار می‌گیرند، برگه‌های فرعی در زیر برگه‌های اصلی نشان داده می‌شوند. پیوندهای دائمی برگه‌های شما سلسله مراتب برگه‌ها را منعکس می‌کند.

تغییر آدرس یا لینک برگه‌ها

بعد از اینکه برگه مورد نظر خود را در وردپرس به وجود آوردید، می‌توانید لینک یا آدرس آن را عوض کنید. کافی است نام برگه خود را تغییر دهید. در بخش ویرایش بعد از گذشتن از عنوان برگه به تغییر آدرس یا لینک برگه دست پیدا می‌کنید. تغییر این لینک از طریق صفحه مدیریت وردپرس قابل‌انجام است.

ساخت لیستی از برگه‌ها

در نظر داشته باشید وردپرس خودش دارای یک قابلیت است که لیستی از برگه‌های شما را در نوار کناری یا پاورقی نشان می‌دهد. گاهی مواقع نیز این لیست را با کمک الگوهای خاص می‌توان به صورت سفارشی آماده کرد. در ضمن بعضی از افزونه‌های وردپرس نیز وجود دارند که به شما کمک می‌کنند فهرستی از برگه‌ها را در پست‌ها و سایر قسمت‌های وردپرس نمایش دهید.

برگه‌های پیش‌فرض

برای ساخت برگه در وردپرس حتی می‌توانید از قالب‌های پیش‌فرض نیز استفاده کنید. برخی از این قالب‌ها به صورت سفارشی تعیین شده‌اند، پس می‌توان برگه‌های پیش‌فرض را به صورت سفارشی ایجاد کرد. البته ایجاد برگه‌ها براساس قالب پیش‌فرض، دستورالعمل خاصی دارد.

برای دسترسی به این دستورالعمل باید به صفحه الگوهای سفارشی مراجعه کنید. سپس قالب قبلی را لغوکنید تا بتوانید قالب پیش‌فرض جدیدی را برای برگه جدید خود به وجود آورید. در ضمن الگوهای پیش‌فرض تم سایت شما را در نظر می‌گیرند و براساس آن برگه‌ها را در قالب خاصی ارائه می‌دهند.

دلیل اصلی ساخت برگه جدید در وردپرس

برگه‌های وب می‌توانند پویا و ثابت باشند. همچنین می‌توانند متغیر باشند و به طور دائم تغییر کنند. در برخی موارد شما می‌توانید برگه‌ها را یک‌بار برای همیشه بسازید و لازم نیست هربار که شخصی از آن برگه دیدن کرد دوباره آن را تغییر دهید. در مقابل برخی دیگر از برگه‌ها را باید به طور دائم و بعد از هر بار مشاهده، بازسازی و به‌روزرسانی کنید.

 برنامه‌نویس کدهایی را مخصوص برگه‌های وردپرس مشخص می‌کند اما ایجاد صفحه اصلی از طریق کدهای برنامه‌نویسی امکان‌پذیر نیست. کدها در واقع ارزیابی صفحه را بر عهده دارند، هر بار که از برگه بازدید شود، این کدها برگه را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. بنابراین بعد از هر بار بازدید محتوا جدید تولید می‌شود.

در وردپرس بهتر است به طور دائم برگه‌های جدیدی به وجود آورید. به خاطر داشته باشید، هر چیزی که در وردپرس منتشر می‌شود مانند پست‌ها، برگه‌ها، نظرات، وبلاگ‌ها، دسته‌ها، و غیره همگی در پایگاه داده ذخیره می‌شوند. بعد از دسترسی به سایت، اطلاعات پایگاه داده توسط قالب‌های وردپرس برای ساخت برگه جدید در وردپرس استفاده می‌کند.

نحوه انتشار برگه بعد از ساخت برگه جدید در وردپرس

بعد از ساخت برگه در وردپرس، نوبت به انتشار آن می‎رسد. با توجه به هدفی که برای خود در نظر گرفته‌اید، می‌توان به 2 روش برگه تازه ایجاد شده را منتشر کرد.

 • انتشار فوری
 • انتشار در زمان و تاریخ مشخص شده ( در آینده)

در صورتی که قصد دارید برگه خود را در زمان مشخصی منتشر کنید، بهتر است از تعیین‌کننده زمان و تاریخ برای انتخاب زمان انتشار ترجیحی برگه کمک بگیرید. اگر به دنبال انتشار فوری برگه خود هستید، تنظیمات انتشار برگه را بر روی فوری قرار بدهید. بدین‌ترتیب بعد از زدن دکمه انتشار، برگه شما بلافاصله منتشر می‌شود.

سعی داشتیم ساخت برگه در وردپرس را برای شما شرح دهیم. در ضمن 5 مرحله اصلی این عملیات را توضیح دادیم و به دلیل اصلی ایجاد برگه‌های جدید در وردپرس نیز اشاره کردیم. توصیه می‌کنیم برگه و پست را با یکدیگر اشتباه نگیرید. همچنین موقع انتشار برگه خود می‌توانید زمان و تاریخ مشخصی انتخاب کنید تا در زمان معینی برگه  شما منتشر شود، همچنین با انتشار فوری نیز بلافاصله برگه ایجاد شده منتشر می‌شود.

منبع: https://wordpress.org/support/article/pages/

https://ithemes.com/tutorials/how-to-add-page-in-wordpress/

سوالات متداول

برگه‌ها محتوایی هستند که به زمان اهمیت نمی‌دهند و متفاوت از محتوای وبلاگ خواهند بود. صفحات یا برگه‌های وردپرس را می‌توان به برگه‌های فرعی نیز دسته‌بندی کرد. برگه‌ها از قالب‌های مختلفی استفاده می‌کنند، برچسب‌ها، الگوها، و سایر کدهای PHP نیز بر روی برگه‌ها نشان داده می‌شوند. تم‌های مختلفی برای تنظیمات برگه‌های جداگانه به کار می‌روند. شما می‌توانید وب‌سایتی بسازید که تنها از برگه‌های وردپرس تشکیل شده باشد.
برای شروع ساخت برگه در وردپرس، ابتدا باید وارد منوی صفحات داشبورد وردپرس شوید. سپس بر روی افزودن کلیک کنید. در ادامه ویرایشگر صفحه وردپرس خود را مشاهده خواهید کرد. برخی از نسخه‌های وردپرس همانند نسخه 5.0 ویرایشگر جدیدی برای افزوندن محتوا به صفحه جدید در نظر گرفته است. فراموش نکنید وردپرس به 2 صورت بلوکی و کلاسیک در دسترس کاربران قرار دارد. برای مثال در ویرایشگر بلوکی، هر پاراگراف، تصویر، و ویدئو به عنوان یک بلوک مجزا اضافه می‌شود. به خاطر داشته باشید هر بلوک قابلیت کنترل مواردی مانند رنگ، عرض، و تراز را دارد. بعد از اینکه شما یک بلوک را انتخاب می‌کنید، موارد ذکرشده در بالا به طور خودکار نمایش داده و سپس پنهان می‌شوند. ناگفته نماند کلیه بلوک‌های موجود در وردپرس در کتابخانه بلوک قرار دارند. هر جایی که علامت افزودن وجود دارد + شما می‌توانید بلوک جدیدی را به صفحه خود اضافه کنید.
سازماندهی برگه‌های وردپرس ساخت برگه فرعی در وردپرس تغییر آدرس یا لینک برگه‌ها ساخت لیستی از برگه‌ها
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 9 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید …
  کار برگه دقیقا چیه ؟؟؟
  مثلا قسمت درباره ما صفحه جداگانه باشد و صفحه دانلود یا مثل سایت شما برگه آموزش وردپرس و ووکامرس هست یعنی ؟؟؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   کار برگه دقیقا این هست که صفحه ایستا بسازه
   کلا در سایت ها دو نوع صفحه هست یک سری مثل خبر هستند مثلا شما قسمتی به نام اخبار روز دارید مدام مطلب جدیدی می نویسید اینها نوشته هستند
   یک نوع صفحه هم مثل صفحات تماس با ما همیشه ثابت هستند که می شود برگه
   درهمیار وردپرس هر مطلبی که می بینید نوشته است و صفحاتی مثل درباره ما و ارتباط با ما برگه هستند.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   آقا حسین از شما ممنونم که خیلی کامل توجیه میکنی …
   من یه تازه کارم و خیلی خیلی به طراحی سایت علاقه دارم و تنها جایی که تونستم جواب سوالاتم را پیدا کنم این سایت و شما دوست عزیز بوده هست انشالله شما و خانواده محترمتان و باقی عزیزان که در این سایت زحمت میکشن سلامت باشید …

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام خوشحالم که از سایت راضی هستید
   ممنونم همچنین 😉

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   آقا حسین می دونم اینجا جاش نیست ولی یک سوال دارم و خیلی وقته دنبال جوابشم …
   چجوری یک هاور باید بسازیم که وقتی موس رفت روش از سیاه سقید رنگی بشه …
   مثلا داخل یکسری سایت ها قسمت همکارها لوگو رو سیاه سقید گذاشتن وقتی هاور میشه کاملا رنگی میشه >>>>

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام این اتفاق با css رخ میده
   دستورش

   -webkit-filter: grayscale(100%);

   هست که باعث میشه تصویر به اصطاح سیاه و سفید باشه.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام …
   ممنون از کمک شما …

 2. 9 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و تبریک سال نو
  من از قالب شرکتی Moesia استفاده میکنم مطالبی که در سایت دارم ترتیبشان بهم ریخته هست در قسمت برگه ها وقتی مطلب یا لینکی میزارم درست نشون میده ولی وقتی در سایت اصلی میرم ترتیب و تراز بهم ریخته هست مخصوصا مطالبی که لینک داده شده

 3. 9 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید من یه سوال در مورد برگه ها داشتم .
  من میخوام برگه های مختلفی رو ایجاد کنم و در هر برگه هم نوشته های مختلفی رو داشته باشم . یعنی اینکه چندتا برگه باشه که هر کدوم مثل برگه وبلاگ بشه نوشته مختف و متفاوتی رو داشت .
  مثلا یه برگه اخبار – یه برگه اطلاعیه ها و …..
  ممنون از راهنمایی های خوبتون .

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خب این چه مشکلی داره؟ برگه های جداگانه ای ایجاد کنید هر کدام را اختصاص بدید به مطالب دلخواه خودتون! و اگه میخواید مثل نوشته ها باشند از افزونه ی page to link استفاده کنید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام و وقت بخیر
   من منظورم رو خوب نرسوندم .
   ببینید وقتی وارد قسمت نوشته میشیم تا یه مطلب جدیدی رو وارد کنیم . نوشته ای که می نویسیم میره تو برگه نوشته ها یا وبلاگ یا هر اسم دیگه ای که میشه گذاشت . درسته ؟؟؟
   حالا منظور من این بود که من مطالبی که مینویسم از تو بخش نوشته ها . میخوام این نوشته ها تو برگه های جدا قرار بگیره . مثلا یه برگه اخبار داشته باشم . وارد قسمت نوشته بشم و نوشته جدید رو بنویسم و همونجا انتخاب کنم که این بره تو اخبار بشینه . و همینطور برگه های دیگه مثل اطلاعیه و غیره ……
   میخوام ببینم اصلا همچین چیزی امکانش هست ؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر باید نوشته های شما به دسته ها اختصاص پیدا کنند که اونطور که شما میخواید نمایش داده بشه! از طرفی میتونید فهرست ها که همون منوهای شما هست رو از دسته ها ایجاد کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   البته این به ذهنم رسید که نوشته هام رو دسته بندی کنم . و دسته ها رو در فهرست قرار بدم . این کار درسته ؟؟؟

   ببخشید دیگه من خیلی تازه واردم ….

 4. با عرض سلام و خسته نباشید
  من از قالب accelerate استفاده میکنم ولی یه مشکلی داشتم.موقعی که در برگه ها چیزی رو مینویسم بعد از اعمال تغییرات هیچ چیزی در اون صفحه نمایش داده نمیشه.
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 5. با سلام
  من یک مشکلی در ایجاد برگه دارم و اون اینه که مطالبی که در کادرنوشته دیداری مینویسم به هیچ وجه نمایش داده نمیشه.من از قالب accelerate استفاده میکنم.خواهش میکنم راهنمایی کنید
  با تشکر

 6. سلام من میخوام خود برگه محصولاتم لینک نداشته باشه و به جایی نره چه جوری میتونم لینکشو بردارم اما تو فهرستام باشه؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فهرست ها رو باید به صورت دلخواه قرار بدید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   میشه توضیح بدین ؟

 7. چطوری میشه یه دسته بندی خاص رو به یک برگه اختصاص داد.
  یعنی مصلا دسته مقالات تو نوشته ها تو برگه ای که به مقالات اختصاص داده شده نمایش داده بشه

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از افزونه ی page to link استفاده کنید

 8. سلام من یه برگه ساختم ….چطوری میتونم واسه برگه سر برگ بذارم

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منظورتون چیه ؟

 9. سلام.من به تازگی شروع به کار با وردپرس کردم و هر چیزی هم که یاد گرفتم از سایت بسیار خوب و مفید شما بوده.
  یه سوالی داشتم. من روی لوکال کار می کنم و یه پوسته جدید برای سایتم نصب کردم ولی توی سربرگ سایتم عنوان سایت را که فارسی نوشته شده سمت چپ می نویسه و فهرستهایی را هم که ایجاد کرده ام سمت راست سربرگ ولی از چپ به راست می نویسه . یعنی اگر که بخوام بخونمشون از سمت راست نوشته(نمونه کارها – درباره ما – خانه) در صورتیکه من می خوام بنویسه (خانه – درباره ما – نمونه کارها) لطفاً مرا راهنمایی کنید که چطوری می تونم این کار را انجام بدم؟ در ضمن موقع نصب پوسته جدید گزینه ای که مربوط به پشتیبانی از زبانهای راست به چپ هست را هم فیلتر کرده ام و بعد این پوسته را ازبین پوسته هایی که بهم معرفی کرده بود انتخاب کردم.
  با تشکر

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   خوشحالم که از سایت راضی هستید
   بهتره از قالب هایی که همیار وردپرس فارسی سازی کرده استفاده کنید تا مشکلی نباشه.
   قالب هایی که خود سایت سازنده راستچین میکنن معمولا خوب نیست.

  • سلام.
   ممنون که اینقدر سریع پاسخ دادین، مرسی از راهنمایتون.

 10. سلام
  من یک قالب نصب کردم که در برگه های قالب نمیشه حالت کلاسیک رو انتخاب کرد و فقط در حالت ادیتوره که همش کد نویسیه و نمیشه تشخیص داد کدها برای کدوم قسمته ،چه طوری این حالت رو اضافه کنم؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام متوجه نشدم لطفا بهتر توضیح بدید.