ساخت برگه ها در وردپرس

برگه ها در وردپرس
برگه ها در وردپرس

در این راهنمای آموزش وردپرس می‌توانید ساخت برگه در وردپرس را بیاموزید. نحوه اضافه کردن صفحه در وردپرس کار سختی نیست. تنها با چند کلیک ساده و کمی تلاش می‌توانید یک صفحه جدید در وردپرس خود ایجاد کنید. صفحه و برگه در واقع به محتوای سایت شما برمی‌گردد. هر پستی که در سایت خود قرار دهید در یک صفحه نشان داده می‌شود.

در نظر داشته باشید زمانی که متنی را در وبلاگ خود وارد می‌کنید، در واقع در حال نوشتن یک ورودی معمولی یا یک پست هستید. ناگفته نماند پست و برگه با یکدیگر فرق دارند. برگه به بخش درباره ما یا تماس با ما در سایت شما اشاره دارد. این دو مورد از رایج‌ترین صفحات یا برگه‌های وردپرس به حساب می‌آیند. در ادامه نحوه ایجاد این برگه‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • برگه وردپرس چیست؟
 • چگونگی ساخت برگه در وردپرس
 • انتخاب عنوان بعد از ساخت برگه در وردپرس
 • پنج مرحله ساخت برگه در وردپرس
 • دلیل اصلی ساخت برگه جدید در وردپرس
 • نحوه انتشار برگه بعد از ساخت برگه جدید در وردپرس

برگه وردپرس چیست؟

هر یک از برگه‌های وردپرس اطلاعات خاصی را نشان می‌دهند. می‌توان گفت برگه‌ها شبیه به پست‌ها هستند زیرا هر دو عنوان و محتوا دارند. فایل‌های قالب وردپرس یک ظاهر ثابت را در سراسر سایت شما حفظ می‌کنند. برگه‌های وردپرس چندین ویژگی متمایز دارند که آنها را متفاوت از پست‌ها نشان می‌دهد. برای توضیح بهتر این برگه‌ها به نکات زیر توجه کنید:

 • برگه‌ها محتوایی هستند که به زمان اهمیت نمی‌دهند و متفاوت از محتوای وبلاگ خواهند بود.
 • صفحات یا برگه‌های وردپرس را می‌توان به برگه‌های فرعی نیز دسته‌بندی کرد.
 • برگه‌ها از قالب‌های مختلفی استفاده می‌کنند، برچسب‌ها، الگوها، و سایر کدهای PHP نیز بر روی برگه‌ها نشان داده می‌شوند.
 • تم‌های مختلفی برای تنظیمات برگه‌های جداگانه به کار می‌روند.
 • شما می‌توانید وب‌سایتی بسازید که تنها از برگه‌های وردپرس تشکیل شده باشد.

چگونگی ساخت برگه در وردپرس

برای شروع ساخت برگه در وردپرس، ابتدا باید وارد منوی صفحات داشبورد وردپرس شوید. سپس بر روی افزودن کلیک کنید. در ادامه ویرایشگر صفحه وردپرس خود را مشاهده خواهید کرد. برخی از نسخه‌های وردپرس همانند نسخه 5.0 ویرایشگر جدیدی برای افزوندن محتوا به صفحه جدید در نظر گرفته است.

فراموش نکنید وردپرس به 2 صورت بلوکی و کلاسیک در دسترس کاربران قرار دارد. برای مثال در ویرایشگر بلوکی، هر پاراگراف، تصویر، و ویدئو به عنوان یک بلوک مجزا اضافه می‌شود. به خاطر داشته باشید هر بلوک قابلیت کنترل مواردی مانند رنگ، عرض، و تراز را دارد.

بعد از اینکه شما یک بلوک را انتخاب می‌کنید، موارد ذکرشده در بالا به طور خودکار نمایش داده و سپس پنهان می‌شوند. ناگفته نماند کلیه بلوک‌های موجود در وردپرس در کتابخانه بلوک قرار دارند. هر جایی که علامت افزودن وجود دارد + شما می‌توانید بلوک جدیدی را به صفحه خود اضافه کنید.

انتخاب عنوان بعد از ساخت برگه در وردپرس

در این مرحله و بعد از ساخت برگه در وردپرس می‌توانید عنوانی برای برگه خود انتخاب کنید. برای مثال عنوان درباره ما یکی از عناوین پرکاربرد برای برگه‌های جدید وردپرس خواهد بود. برای انتخاب عنوان باید بر روی افزودن عنوان متن کلیک کنید، در ادامه کادر باز می‌شود که می‌توانید عنوان متن خود را درون آن قرار دهید.

فراموش نکنید بهتر است عنوان برگه و متن خود را به شکل توصیفی انتخاب کنید. در واقع این عنوان باید اطلاعاتی از صفحه شما را ارائه دهد. سعی کنید تا جای ممکن عنوان مفیدی برای صفحه خود در نظر بگیرید.

پنج مرحله ساخت برگه در وردپرس

برای ساخت برگه در وردپرس باید به تنظیمات و مدیریت برگه‌ها مراجعه کنید. به منظور ایجاد ساخت برگه جدید وردپرس باید بر روی برگه‌ها کلیک و افزودن برگه را انتخاب کنید. پیش از این نیز همین موضوع را برای شما توضیح دادیم. اکنون 5 مرحله مهم برای ساخت برگه را بازگو می‌کنیم.

سازماندهی برگه‌های وردپرس

سازماندهی برگه‌های وردپرس یکی از روش‌هایی است که به شما کمک می‌کند، سایت منظم‌تری داشته باشید. شما می‌توانید برای موضوعات سایت خود زیر مجموعه انتخاب کنید، همچنین می‌توانید برای برگه‌های وب‌سایتتان برگه‌های فرعی در نظر بگیرید. در این صورت ساخت برگه در وردپرس با نظم بهتری انجام می‌شود.

برای مثال اگر شما صاحب یک آژانس مسافرتی هستید، برای سایت وردپرس خود نیز باید برگه‌های جداگانه‌ای برای هر قاره و کشور در نظر بگیرید. به طور کلی هر کشوری که آژانس شما می‌تواند شرایط سفر به آن را فراهم کند، نیاز به برگه جداگانه دارد. اگر کشور آفریقا را در نظر بگیرید، باید برگه‌های خود را براساس شهرهای این کشور سازماندهی کنید.

فرقی ندارد سایت شما در مورد چه چیزی است، با سازماندهی برگه‌ها نظم بیشتری در سایت شما ایجاد می‌شود. در نتیجه کاربر راحت‌تر می‌تواند به هدف خود دست پیدا کند. همین موضوع به جذب بیشتر کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما کمک می‎کند.

ساخت برگه فرعی در وردپرس

علاوه بر ساخت برگه جدید در وردپرس، می‌توانید برگه‌های فرعی نیز به وجود آورید. برای ساخت این برگه‌های فرعی باید به تنظیمات بروید، برگه‌ها را انتخاب کنید و افزودن برگه جدید را بزنید. در منوی این بخش لیستی از تمام برگه‌های سایت خود را مشاهده خواهید کرد. برگه‌هایی که پیش‌تر ساخته بودید.

برای ایجاد برگه فرعی، باید برگه‌ای را از منو به عنوان برگه والد انتخاب کنید تا برگه فرعی به عنوان فرزند برگه والد نمایش داده شود. در این مرحله باید به برگه فرعی خود محتوا اضافه کنید و بعد از آماده کردن برگه، آن را منتشر کنید. آیا می‌دانید برگه فرعی چطور نمایش داده می‌شود؟

هنگامی که برگه‌های شما در لیست قرار می‌گیرند، برگه‌های فرعی در زیر برگه‌های اصلی نشان داده می‌شوند. پیوندهای دائمی برگه‌های شما سلسله مراتب برگه‌ها را منعکس می‌کند.

تغییر آدرس یا لینک برگه‌ها

بعد از اینکه برگه مورد نظر خود را در وردپرس به وجود آوردید، می‌توانید لینک یا آدرس آن را عوض کنید. کافی است نام برگه خود را تغییر دهید. در بخش ویرایش بعد از گذشتن از عنوان برگه به تغییر آدرس یا لینک برگه دست پیدا می‌کنید. تغییر این لینک از طریق صفحه مدیریت وردپرس قابل‌انجام است.

ساخت لیستی از برگه‌ها

در نظر داشته باشید وردپرس خودش دارای یک قابلیت است که لیستی از برگه‌های شما را در نوار کناری یا پاورقی نشان می‌دهد. گاهی مواقع نیز این لیست را با کمک الگوهای خاص می‌توان به صورت سفارشی آماده کرد. در ضمن بعضی از افزونه‌های وردپرس نیز وجود دارند که به شما کمک می‌کنند فهرستی از برگه‌ها را در پست‌ها و سایر قسمت‌های وردپرس نمایش دهید.

برگه‌های پیش‌فرض

برای ساخت برگه در وردپرس حتی می‌توانید از قالب‌های پیش‌فرض نیز استفاده کنید. برخی از این قالب‌ها به صورت سفارشی تعیین شده‌اند، پس می‌توان برگه‌های پیش‌فرض را به صورت سفارشی ایجاد کرد. البته ایجاد برگه‌ها براساس قالب پیش‌فرض، دستورالعمل خاصی دارد.

برای دسترسی به این دستورالعمل باید به صفحه الگوهای سفارشی مراجعه کنید. سپس قالب قبلی را لغوکنید تا بتوانید قالب پیش‌فرض جدیدی را برای برگه جدید خود به وجود آورید. در ضمن الگوهای پیش‌فرض تم سایت شما را در نظر می‌گیرند و براساس آن برگه‌ها را در قالب خاصی ارائه می‌دهند.

دلیل اصلی ساخت برگه جدید در وردپرس

برگه‌های وب می‌توانند پویا و ثابت باشند. همچنین می‌توانند متغیر باشند و به طور دائم تغییر کنند. در برخی موارد شما می‌توانید برگه‌ها را یک‌بار برای همیشه بسازید و لازم نیست هربار که شخصی از آن برگه دیدن کرد دوباره آن را تغییر دهید. در مقابل برخی دیگر از برگه‌ها را باید به طور دائم و بعد از هر بار مشاهده، بازسازی و به‌روزرسانی کنید.

 برنامه‌نویس کدهایی را مخصوص برگه‌های وردپرس مشخص می‌کند اما ایجاد صفحه اصلی از طریق کدهای برنامه‌نویسی امکان‌پذیر نیست. کدها در واقع ارزیابی صفحه را بر عهده دارند، هر بار که از برگه بازدید شود، این کدها برگه را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. بنابراین بعد از هر بار بازدید محتوا جدید تولید می‌شود.

در وردپرس بهتر است به طور دائم برگه‌های جدیدی به وجود آورید. به خاطر داشته باشید، هر چیزی که در وردپرس منتشر می‌شود مانند پست‌ها، برگه‌ها، نظرات، وبلاگ‌ها، دسته‌ها، و غیره همگی در پایگاه داده ذخیره می‌شوند. بعد از دسترسی به سایت، اطلاعات پایگاه داده توسط قالب‌های وردپرس برای ساخت برگه جدید در وردپرس استفاده می‌کند.

نحوه انتشار برگه بعد از ساخت برگه جدید در وردپرس

بعد از ساخت برگه در وردپرس، نوبت به انتشار آن می‎رسد. با توجه به هدفی که برای خود در نظر گرفته‌اید، می‌توان به 2 روش برگه تازه ایجاد شده را منتشر کرد.

 • انتشار فوری
 • انتشار در زمان و تاریخ مشخص شده ( در آینده)

در صورتی که قصد دارید برگه خود را در زمان مشخصی منتشر کنید، بهتر است از تعیین‌کننده زمان و تاریخ برای انتخاب زمان انتشار ترجیحی برگه کمک بگیرید. اگر به دنبال انتشار فوری برگه خود هستید، تنظیمات انتشار برگه را بر روی فوری قرار بدهید. بدین‌ترتیب بعد از زدن دکمه انتشار، برگه شما بلافاصله منتشر می‌شود.

سعی داشتیم ساخت برگه در وردپرس را برای شما شرح دهیم. در ضمن 5 مرحله اصلی این عملیات را توضیح دادیم و به دلیل اصلی ایجاد برگه‌های جدید در وردپرس نیز اشاره کردیم. توصیه می‌کنیم برگه و پست را با یکدیگر اشتباه نگیرید. همچنین موقع انتشار برگه خود می‌توانید زمان و تاریخ مشخصی انتخاب کنید تا در زمان معینی برگه  شما منتشر شود، همچنین با انتشار فوری نیز بلافاصله برگه ایجاد شده منتشر می‌شود.

منبع: https://wordpress.org/support/article/pages/

https://ithemes.com/tutorials/how-to-add-page-in-wordpress/

سایتت رو خیلی راحت دوزبانه کن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,698 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. با سلام و تشکر بابت مسالب خوبتون
  من در مورد wordpress واقعا تازه کار هستم و مشکلی دارم اونم اینکه من سایتی رو از روی هاست به لوکال آوردم و الان بر روی هر کدام از کزینه های منو که کلیک میکنم و یا هر گزینه ای که خودم ایجاد میکنم (مثلا یه pages میسازم و داخل منو نمایش میدهم) با کلیک به صفحه localhost/xampp میره
  برای این مشکل باید چه کاری انجام دهم تا به صفحه ای که ایجاد کردم بره؟

  ممنون

  • سلام الان خودم جوابش رو پیدا کردم گفتم بگم شاید کسی هم به این مشکل خورد جوابش رو بدونه

   به فایل htaccess رفتم و RewriteRules ./example/index.php قرار دادم.

 2. سلام و عرض ادب .
  سوال اولی که بنده دارم اینه که چکار کنم که وقتی روی سردسته ها کلیک میکنم مطالب داخلی زیردسته های اون دسته نیاد . مثلا من دسته ای به نام “آموزش دارم و زیر اون دسته ای به نام گرافیک و زیر دسته ی گرافیک هم دسته ی فتوشاپ را دارم . حالا هر وقت روی دسته ی اصلی در منوی سایتم که آموزش باشه کلیک میکنم مطالب مربوط به پستهای فتوشاپ و غیره میاد و من نمیخوام این اتفاق بیفته .
  سوال دوم اینه که جسارتا خود سایت همیار با وردپرسه یا نه . با زبانهای تحت وب طراحی شده .
  سوال سوم اینه که آیا افزونه ای وجود داره که مطالب هم دسته با مطلب فعلی رو در سایدبار نشون بده

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   1- باید فهرست اولیه یا همون دسته ی اول به صورت دلخواه انتخاب بشه
   2- بله با وردپرسه
   3- متوجه نمیشم!

 3. سلام من بایک فرم ثبت نام فرم های دیگه ای ساختم مثل ثبت آگهی درسایت حالا من مثلا یکی میاد آگهی ثبت کنه وقتی ثبت میکنه آگهی به کاربران اضاف میشه حالا سوال من اینه که من چطور وقتی یکی آگهی ثبت میکنه آگهی به صورت یک پیغام باشه و بتونم اونو توی سایت بایه کلیک منتشر کنم چطوراین کار عملی میشه لطفا پاسخ بدین ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی آگهی رو با فرم ایجاد کنید و سپس ثبت کنید ؟

 4. سلام.لطفا کمکم کنید من سایتم رو راه اندازی کردم حالا میخوام مثلا در برگه ی وسایل نقلیه{وسایل نقلیه برگه ای توی سایت هست)یک فرم درست کنم که این فرم شامل این موارد باشه:
  نام ونامخانوادگی:
  اسمه تبلیغ:
  مدل وسیله راهنمایی (مثلا84)
  عکس حداقل دوتا
  شماره تماس
  نشانی
  کدامنیتی
  ارسال
  حالا من باید چیکار کنم این موارد رو توی یک برگه داشته باشم توروخدا اگه میشه یه توضیع مختصری بدید ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فرمی با فرم 7 یا qform ایجاد کنید و شورت کد رو در برگه ی مورد نظر بگذارید. نمایش داده میشه

 5. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ، وقتتون بخیر
  بنده میخواستم بدونم که به چه صورت میشه سایت رو به جای آدرس اصلی http://www.mysite.com در آدرس http://www.mysite.com/test نمایش داد ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   با ساخت ساب دامین. در هاست یه ساب دامین با نام test ایجاد کنید.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   آیا ساخت http://www.mysite.com/test با ساخت http://www.test.mysite.com فرقی ندارد ؟ و آیا هر دو در دایرکت ادمین ساخته می شوند ؟ و اینکه آیا در محیط وردپرس نمیشود اینکار را انجام داد ؟
   و در آخر آیا به هر دو ساب دامین گفته می شود؟
   ممنون میشم از پاسخ شما

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز چرا با هم فرق دارند، اون پسوندی که شما به انتهای آدرس خودتون میدید با کمک ساب دامنه هست. و اولی که بودن پسوند هست دامنه ی اصلی است.
   شما در هر هاستی امکان ساخت این مورد رو دارید.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   خب الان اگه امکانش هست راهنماییم کنید که چگونه میتونم http://www.mysite.com/test رو بسازم ؟ ( ساب دامین رو متوجه شدم که در دایرکت ادمین میشه ساخت )

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   خب الان اگه امکانش هست راهنماییم کنید که چگونه میتونم http://www.mysite.com/test رو بسازم ؟ ( ساب دامین رو متوجه شدم که در دایرکت ادمین میشه ساخت ) اگه امکانش هست سریع تر پاسخ دهید ممنون

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   در كنترل پنل دايركت ادمين بايد گزينه اي با مضمون مشابه subdomain management داشته باشيد. با كليك بر روي اين گزينه مي توانيد ساب دامين جديد اضافه نماييد. پس از ساخت ساب دامين يك پوشه با نام ساب داميني كه ايجاد كرديد، داخل فولدر public_html ايجاد مي شود. حال ميتوانيد محتويات (مثل وردپرس) را در اين پوشه بريزيد.
   موفق باشيد

 6. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خسته نباشید.
  من مشکلی در هنگام برگشت به سایت در موقع خرید موفق داشتم.بطوریکه وقتی کسی از محصولاتم خرید میکنه و عملیات پرداخت هم با موفقیت انجام میشه و وقتی در پایان پیام درگاه که میگه برگشت به سایت اصلی رو بزنید وقتی به سایت برگشت میشه صفحه سفیدی باز میشه که توش فقط نوشته یافت نشد و پایینشم نوشته این کمی شرم اور است .میخواستم بفرمایید چطور باید تنظیم کنیم که بعد از خرید موفق به صفحه اصلی سایت برگشت داده شود.ممنون از لطفتون

 7. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خسته نباشید یک سوال هم دارم من وقتی برگه یکتا ایجاد میکنم چرا پست هایم باز نمیشه و The requested URL /wordpress/mobile/ was not found on this server را مینویسه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   به بخش تنظیمات پیوند یکتا بروید و گزینه “نام نوشته” را انتخاب کنید و بعد از ذخیره تنظیمات، تست کنید.
   اگر مشکل حل نشد، به همین بخش بازگشته و این بار “ساختار دلخواه” را انتخاب و ذخیره کنید.لطفا به چیز دیگری دست نزنید.

 8. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من دو بسته اموزشی از سایت خریدم یکی ورود به جزیره وردپرس و دومی طراحی صفحات وب ولی اونهارو با پرداخت نقدی گرفتم ولی سبد خرید من 0 هست چرا؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   لطفا در این مورد با شماره زیر تماس بگیرید
   02188198591

 9. سلام. توی قسمت افزونه آمار سایتم که میرم تو قسمت 10 برگه برتر یه برگه به نام wc-ajax=get refreshed fragments وجود داره.که بازدید هم داره.در حالی که این برگه تو بخش برگه ها اصلا نیست.میخواستم بدونم این برگه اصلا چیه؟ لطفا راهنمایی کنید.ممنون از شما

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نمیدونم! در سایت شما ایجاد شده.
   احتمالا برای یکی از برگه ها هست. از قسمت نمایش برگه بزنید ببینید چی رو نشون میده

  • تو بخش آمار من هم ?wc-ajax=get_refreshed_fragments این صفحه رو نشون میده که بازدید داره. اما اصلا چنین صفحه ای وجود نداره. چکار باید کرد؟

  • تو بخش آما من هم هست و تو سایت های خارجی سرچ کردم مربوط به وکامرس هستش و یه کدی میده تو قسمت تم کپی پیس می کنی درس میشه البته من خودم نتونستم اون قسمت رو تو ویرایشگر وکامرس پیدا کنم(theme’s functions.php file.) فقط محبت کنید بگین ما این قسمت رو از کجا باید پیدا کنیم؟ با تشکر

  • ببخشید آدرس سایت خارجی یادم رفته بود: https://wordpress.org/support/topic/how-to-disable-cart-fragmentsminjsver2020?replies=7

  • کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟؟؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سوال شما رو نمیبینم

  • خانم کوهستانی شما که زحمت کشیدین این پست رو دیدین چند پست بالاتر سوال رو مطرح کرده بودم. بگذریم
   تو بخش آمار من ?wc-ajax=get_refreshed_fragments این صفحه رو نشون میده که بازدید داره. اما اصلا چنین صفحه ای وجود نداره. چکار باید کرد؟ خودشم مربوط به وکامرس.
   با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متوجه منظورتون نمیشم، کلماتتون نصفه است

 10. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خسته نباشید. بنده یه سوال دارم جدا از برگه ایستا و پیشفرض که برای اخبار سایتم تعبیه کردم برخی پست هام هستن که باید توی برگه ای جدا نمایش داده بشن (مثلاً فیلم های آموزشی) که باید پست بشن.

  افزونه یا روشی هست که من بتونم انتخاب کنم پست هام توی کدوم برگه نمایش داده بشن؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه افزونه های نمایش فیلم یا از این قبیل مواردی که دارید و دارای شورت کد هستند،میتوانید داخل برگه قرار بدید اما افزونه ای که به صورت پیش فر ض و خودکار اینکار رو انجام بده خیر نیست

 11. سلام اول از همه تشکر از مطالبه فوق العاده عالیتون، خ خ خ ممنونم ازتون
  فقط من چون تازه کارم ب ی مشکلاته بیخودی برمیخورم ک نمیدونم باشون چیکار کنم
  مثلن الان ی برگه ایجاد کردم توش ی سری متن نوشتم ولی وقتی اون برگه رو باز میکنم ارور404 میده.مشکل از کجاس؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خواهش میکنم
   اول از همه تنظیمات پیوندهای یکتا رو بررسی کنید به احتمال زیاد مشکل از اونجاست

  • واو! مرسی از راهنمایی دقیقتون!
   گذاشتمش رو پیش فرض…

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   موفق باشید

 12. با سلام و تشکر از سایت و مطالب بسیار مفیدتون
  من تازه کار هستم و یک سوال داشتم.
  من قالبی انتخاب کردم که جای چند عکس در قسمت پروژه ها در صفحه ی اول دارد. این عکس ها قابل کلیک کردن هستند ولی پس از کلیک به بالای صفحه ارجاع داده میشوم . می خواستم ببینم امکان دارد که ارتباطی بین عکسها و برگه هایی که ایجاد کردم وجود داشته باشد که پس از کلیک بر عکس به آن برگه ارجاع داده شود.
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بستگی داره نوع پروژه ها و نمونه کارهای شما به چه شکل باشه. اما در هر صورت با افزونه ی page link to میتونید به هر جا که میخواهید لینک کنید.

  • من از پوسته quality استفاده می کنم. افزونه page link to برگه را به آدرسی ارجاع می دهد اما چیزی که من لازم دارم این است که قسمت پروژه ها را به یکی از برگه ها لینک کنم یعنی وقتی در پوسته quality بر روی عکس یا نام پروژه کلیک می شود به برگه ای که ساخته ام ارجاع شوم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فرقی نداره، شما این افزونه رو که نصب می کنید در بخش نمونه کارها یا همون پروژه های شما فعال میشه. و مخاطب با کلیک بر روی آن می تواند به برگه ی مربوطه ارجاع داده شود.

  • من در قسمت wp admin اصلا قسمت پروژه ندارم و page link to فقط در قسمت برگه ها برای من فعال شده. تنها جایی که پروژه ها را می توانم اصلاح کنم قسمت سفارشی سازی می باشد که فقط می توانم نام و عکس آنها را اصلاح کنم و page link to در آن قسمت فعال نشده است

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله متوجه شدم
   برای این مدل از نمونه کارها که صفحه ای برای خودشون ندارن نمیتونید به جایی دیگه ارجاع بدید.
   مگر اینکه جایگاه آدرس برای شما مشخص کرده باشند. (یا در همان بخش سفارشی سازی یا ابزارک ها)

 13. سلام
  من هم برگه “درباره ما” اضافه کردم که در قسمت منو نشان داده بشه ولی اصلا نمایش داده نشد!!
  فقط منوی “خانه” از پیش تعیین شده رو نمایش میده.
  کدنویسی قالبش رو چطور اصلاح کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما باید تمامی برگه هایی که ایجاد میکنید را از قسمت نمایش>> فهرست ها تنظیم کنید و ذخیره کنید تا در بخش منوها نمایش داده بشه.

 14. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و تشکر از زحمات شما
  وقتی که یک برگه ثبت میکنیم خود ورد پرس یک آدرس یکتایی رو به ما میده میخوام این سوالو بکنم که آیا میشه خودمون آدرس رو وارد کنیم یعنی آدرس برگه آدرس دلخواه مون باشه ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اینکه کل آدرس رو تغییر بدید خیر، اما فقط میتونید پیوندهای یکتارو دلخواه تنظیم کنید یا به آدرس بخش دیگه ای با افزونه ی page link to ارجاع بدید.

 15. سلام لطفا این سایت رو مشاهده کنید
  http://erfanizade.com/downloads/
  میخوام دقیقا مثل این صفحه درست کنم. یعنی وقتی روی گزینه دانلودهای رایگان روی منوی سایت کلیک کنم برام همچین صفحه ای نشون بده. با نوشته های جدا از هم. لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این پورتفولیو هستش دوست عزیز.
   میتونید از قالب های شرکتی استفاده کنید یا اینکه از افزونه ی Careerportfolio استفاده کنید.

  • من این افزونه رو نصب کردم ولی این افزونه بیشتر عکس ها رو نشون میده و نمیشه متن طولانی تری رو براش قرار داد. اصلا جایی برای نوشتن متن و ویرایش اون نداره.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   تقریبا استانداردترینشون همین بود که من در همیار معرفی کردم.
   این مطلب رو هم مطالعه کنید :

   بهترین افزونه ها برای ایجاد پورتفولیو

 16. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام دوستان
  لطفا منو راهنمایی کنین چطور در لینک های منو،محتوا رو قرار بدم…خیلی گیج شدم.ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منوهای شما همون فهرست ها در بخش نمایش هستند. زمانی که شما برگه یا دسته ای رو ایجاد می کنید می تونید از بخش فهرست ها انتخاب کنید

 17. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  چطوری میشه یک برگه بسازیم و اون برگه وجود داشته باشه اما توی منوی بالای سایت نشون داده نشه !
  میخوام ادرس برگه رو بدم به کاربر ها ولی نمیخوام اسم برگه تو سایت نشون داده بشه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برگه ی ساخته شده رو در فهرست ها فراخوانی نکنید.

 18. با سلام و تشکر برای سایت خوبتون
  من دارم یه سایت طراحی میکنم و در صفحه اصلی سایت هم منو دارم و چندتا صفحه ایجاد کردم که به منوها لینک بشه
  ولی متاسفانه روی هرکدوم از منوها کلیک میکنم یه صفحه بدون نوشته باز میشه!! لطفا راهنماییم کنید.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   اگر برگه ها را ساخته اید بعد روی نمایش برگه (در محیط ویرایش برگه ) کلیک می کنید و برگه درست نمایش داده می شود
   همچنین در قسمت فهرست ها با استفاده از بخش برگه ها، برگه ها را وارد فهرست کرده باشید باید منوی شما به درستی کار کند.

 19. سلام من دو تا سوال ازتون داشتم.یکی اینکه من می خوام یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم . آیا افزونه و پوسته ی خاص هست که برای بهتر شدن کارم باشه ممنون می شم معرفی کنید
  سوال بعدی این هست که من وقتی آدرس سایتمو در مرورگر وارد می کنم صفه ی سایتم بالا نمیاد و فقط از داخل پنل کاربریه خودم می تونم به صفه ی عمومیه سایت دسترسی پیدا کنم .لطفا برای انتشار سایت هم در اینتر نت راهنماییم کنید ممنون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   در مورد اول شما باید افزونه ووکامرس رو قالب های مرتبط با ان را داشته باشید که در سایت اموزش کامل اون هست
   در مورد دوم شما چه کاری کردید سایت را از روی لوکال به هاست اورده اید؟

  • ممنون
   من برای نصب وردپرس تمام مراحلی که شما در جلسه ی چهارم آموزش دادین را انجام دادم .ولی این مشکل را دارم .!!!؟؟؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   دامنه ای که به من دادید اشتباه است.

  • از راهنماییتون ممنونم
   تمام مراحلی را که در جلسه ی چهارم آموزش دادین را انجام دادم.ولی همچنان نمی تونم با url سایت واردش بشم و فقط از طریق پتل کاربری امکان پذیر است.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   لطفا url رو بنویسید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   فکر می کنم این ادرس رو اشتباه دادید.

 20. سلام
  من برگه ای ساخته ام بنام درباره ما مقداری متن نوشته ام داخلشش
  اما وقتی بروزرسانی را میزنم در سایت هیچ چیز نمایش داده نمیشود بایدچکار کنم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   یعنی شما نمایش برگه را می زنید و چیزی نمی بینید؟
   در این صورت یا قالب مشکل دارد یا محدودیت منابع در هاست دارید.

  • سلام

   این مشکل رو من هم دارم. برگه درباره ما در صفحه اصلی سایت موجود نیست. هاست هم پر نیست. قالب رو هم هنوز عوض نکردم.

   از آموزشهاتونم ممنونم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برگه رو ایجاد کنید و از فهرست ها انتخابش کنید تا بیاد داخل سایت

 21. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید
  من در حال طراحی سایتی هستم
  هر برگه ای که ساختم موقع نمایش اسم برگه هم داخل برگه میاد
  اینم سایتش kianet.ir
  وقتی برگه خانه رو میزنی اول مینویسه خانه بعد مطالب میاد و همه برگه ها اینجورین میخواستم ببینم مشکل از کجاست ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز این قابلیت قالب شماست که نام برگه و دسته بندی ها رو نمایش میده و البته میتونم بگم قابلیت خوبیه!

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   خب بله اما این دوست من گیر داده که اینجوری نباشه اگه راهی داره ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چون به قالب شما مربوط میشه فقط میتونی یا نوع این حالت رو از قالب حذف کنید البته باید کدنویسی بلد باشید و یا اینکه قالب رو تغییر بدبد

 22. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و وقت بخیر!

  من یک برگه ساختم به اسم خانه و اونو به فهرستم اضافه کردم . حالا میخوام تو سایتم وقتی رو گزینه خانه کلیک میکنم برگردم به صفحه اصلی . میشه کمکم کنید دقیقا باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟
  ممنون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   نیازی به ساختن برگه نیست
   به بخش فهرست ها برید و از ستون کناری روی پیوندهای یکتا کلیک کنید حالا متن پیوند را خانه و نشانی را ادرس سایت خود قرار دهید و افزودن به فهرست را بزنید.

 23. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  چگونه می توانم نوشته ها را به قسمت برگه ها لینک کنم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   لطفا بفرمایید دقیقا می خواهید چه کاری انجام بدهید.

 24. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من دارم با وردپرس یه وب سایت می نویسم ولی وقتی که برگه های جدید رو ایجاد می کنم تو قسمت نمایش سایت شما که میرم رو برگه ها کلیک می کنم میزنه ” اوه ، همچین چیزی وجود نداره ” ولی وقتی همونجا اسم برگه رو جست و جو می کنم میاره به نظرتون مشکل از کجا می تونه باشه ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پیوندهای یکتا رو تنظیم کردید؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نه تنظیم نکرده بودم.
   تنظیم کردم درست شد خیلی ممنون 🙂
   فقط اینکه اگه نخوام زیر پست هام کسی نظر بده و این کادر و فضای ارسال دیدگاه حذف بشه هم راه حلی است ؟ البته میدونم به این تاپیک ربطی نداره سوالم شرمنده

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در هر بخشی که دوست دارید نظرات حذف بشه و دیدگاه ایجاد نشه از تنظیمات بالاس صفحه در نوشته یا برگه، تیک مربوط به دیدگاه ها رو بردارید. حل میشه
   موفق باشید

 25. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام…
  من یک سایت وردپرس دارم .
  منوهام بعضی هاش زیر مجموعه داره . مثلا “محصولات” وقتی باز میشه ۳ تا زیرمجموعه داره … خود “محصولات” قابل کلیک کردنه و لینک میشه به صفحه محصولات …
  امکانش هست که منویی که زیر مجموعه داره خودش لینک نشه
  به جایی ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   بله
   منویی که زیر مجموعه داره رو به صورت برگه از نوع دلخواه ایجاد کنید تا بتونین داخلش علامت # رو بذارید تا لینک نخوره

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   یعنی برگه ای رو که الان ایجاد کردم ( محصولات ) رو باید خذف کنم و از نو منو رو بسازم ؟ راه دیگه ای نیست ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نیاز به حذف نیست حالتش رو دلخواه انتخاب کنید. در تنظیمات در بخش نوشتن نوع برگه رو یکتا انتخاب کنید و سپس از نوع دلخواه میتونید قرار بدید.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام خانم کوهستانی،
   ببخشید اما من نتونستم انجام بدم ! میتونین یه خرده ریزتر توضیح بدین ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خواهش میکنم حتما!
   به بخش فهرست ها مراجعه کنید، همانطور که میدونید در ایت قسمت می تونید فهرست یا همون منو ایجاد کنید، درسته؟ حالا در این بخش چند انتخاب دارید:
   ۱- برگه ها
   ۲- دسته ها
   ۳- پیوندهای دلخواه یا سفارشی
   اون قسمتی رو که میخواهید لینک به جایی نخوره و یا به عبارتی سر دسته هم باشه در بخش پیوند های دلخواه وارد کنید( این قسمت از شما آدرس مربوطه و همچنین عنوان منو رو میخواد که شما به جای آدرس به این شکل (http://#) عمل کنید و عنوان را نیز وارد کرده و سپس گزینه ی افزودن به فهرست رو بزنید تا ایجاد بشه. همین
   موفق باشید

 26. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام،ضمن تشکر از زحمتی که می کشید
  سوالی داشتم از خدمتتون
  چطور میتونم بخش دیدگاهها رو برای برگه ها فعال کنم
  از قسمته تنظیمات صفحه وقتی دیدگاهها رو فعال میکنم
  فقط برای خودم که در پیشخوان هستم امکانه گذاشتنه دیدگاه هست. چیکار کنم که واسه بقیه هم این امکان فراهم بشه؟
  من با دیدگاهها در قسمته نوشته ها هیچ مشکلی ندارم.منظورم در قسمته برگه هاست

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اینکار رو میتونید از بخش تنظیمات، گفت و گوها قعال نمایید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون از جوابتون
   در قسمته تنظیمات گفتگو
   بخشه اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید تیک دار هست
   ولی کماکان نمیتونم برای هیچکدوم از برگه ها نظر سنجی فعال نمیشه
   نمیفهمم مشکل از کجاست

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پس نوع قالب شما از این جریان پشتیبانی نمیکنه یعنی comment.php برای page.php ایجاد نشده است.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   ممنونم از راهنماییتون
   ببخشید من یه سواله دیگه هم داشتم
   آیا در وردپرس روشی یا افزونه ای وجود داره که شبیه ابزاره format painter در برنامه های آفیس عمل کنه؟ که بتونیم بوسیله اون در هنگامه نوشتن یه مطلب استایل رو از یه متن به یه متن دیگه انتقال داد
   پیشاپیش ممنونم از جوابتون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خواهش میکنم
   چون مورد استفاده نبوده برام، تا به حال استفاده نکردم اما ممکنه در افزونه هایی مثل Tiny MCE و امثال این افزونه به صورت آیکون جداگونه ای وجود داشته باشه. اما اینکه به صورت یک افزونه ی جداگانه در مخزن باشه من ندیدم.
   موفق و پیروز باشید

 27. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من ورژن وردپرس رو به ۴٫۲٫۱ آپدیت کردم،بعد از آپدیت ویرایشگر من که short code ها داخلش بودن و میتونستم از اونها برای برگه ها و نوشته ها استفاده کنم دیگه نیستن،الان چطوری میشه ویرایشگر وردپرس رو فعال کنم که دوباره از short code ها استفاده کنم؟
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی بخش ویرایشگر سایت شما از کار افتاده؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر از کار نیفتاده،من منظورم رو اشتباه گفتم.
   ببینید در ویرایشگر که مطالب رو مینویسیم قسمتی داشت به نام shortcode که کدهای قالب به همراه کدهای وردپرسی در اون موجود بود.
   اما پس از آپدیت ویرایشگر هست اما قسمت shortcode ها دیگه نیستن!!
   در ضمن کلیه کدها رو هم بررسی کردم در function و کد shortcode ها بودن اما در ویرایشگر این قسمت دیده نمیشه و نیست!

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   افزونه ی مربوطه رو یک بار از هاست حذف و دوباره نصب کنید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   من از افزونه استفاده نمیکنم،
   شرت کدها درون قالب بودن که پس از آپدیت شدن به ورژن بالاتر الان نیستن!!

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شورت کدها در فانکشن تعبیه شدند ربطی به بروز رسانی نداره!

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   “شورت کدها در فانکشن تعبیه شدند ربطی به بروز رسانی نداره!”
   با توجه به راهنمایی شما،الان چطوری میتونم شورت کدها رو دوباره به صفحه ویرایشگر برگردونم و ازشون استفاده کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در همه ی موارد اینطور نیست!
   در فایل function این کد کوتاه شده اگه حذف شده قرار دهید :
   function my_shortcode_function() { $i = '

   Hello World!

   ';return $i;} add_shortcode('my-shortcode', 'my_shortcode_function');

   پس از اون در فایل قالب اگه شورت کد ها پیدا نیستند به این شکل با نامی که داشتند اضافه کنید :
   add_shortcode( 'shortcodetag', '__return_false' );
   موفق باشید

 28. 7 سال عضو همیار وردپرس

  باسلام و احترام
  من میخوام یه برگه ایجادکنم که تو سایت عنوانش نشون داده نشه فقط لینکشو بردارم بدم به یک عکس موقعی که عکس رو کلیک میکنم بره اون برگه رو بازکنه چطوری میتونم لینک یک برگه رو بردارم و کارمواتجام بدم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   وقتی برگه ای ایجاد می کنید هیج جای سایت نمایش داده نمیشه و راحتت می تونید لینکش رو به عکس بدید
   ولی باید قسمت فهرست ها رو چک کنید (نمایش>فهرست) که تیک مربوط به امدن خودکار برگه ها به فهرست نخورده باشه.

 29. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من چندتابرگه ایجاد کردم الان چندتاشوحذف کردم توقسمت همه برگه ها اون برگه ای روکه حذف کردم نشون نمیده ولی تو سایت که برمیگردم نگاه حذف نشده چیکار کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اون برگه های ایجاد شده به عنوان فهرست سایت شما در نظر گرفته شده است! به بخش فهرست ها (منوها) رفته و اونها رو حذف کنید

 30. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام

  من نوشته ای دارم در سایتی که با ورد پرس طراحی شده. برگه ها رو ساختم و از طریق فهرست برگه ها رو درست کردم. حالا چطوری نوشته ها رو بذارم در هر برگه مخصوص خودش؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه میخواید نوشته ها رو بذارید داخل برگه ها نمیشه! برگه فقط میتونه یک نوشته رو در خود جای بده
   برای اینکه بتونید نوشته های زیادی رو به یک منو نسبت بدید باید فهرست های شما از نوع دسته باشند. اول تمامی اون عنوان ها که برای برگه ها انتخاب کردید رو به عنوان دسته بسازید و سپس از بخش فهرست ها اونها رو به عنوان منو انتخاب نمایید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   مرسی بهار
   انجام دادم
   درست شد
   خیلی خیلی ممنونم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   موفق و پیروز باشید

 31. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید …
  کار برگه دقیقا چیه ؟؟؟
  مثلا قسمت درباره ما صفحه جداگانه باشد و صفحه دانلود یا مثل سایت شما برگه آموزش وردپرس و ووکامرس هست یعنی ؟؟؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   کار برگه دقیقا این هست که صفحه ایستا بسازه
   کلا در سایت ها دو نوع صفحه هست یک سری مثل خبر هستند مثلا شما قسمتی به نام اخبار روز دارید مدام مطلب جدیدی می نویسید اینها نوشته هستند
   یک نوع صفحه هم مثل صفحات تماس با ما همیشه ثابت هستند که می شود برگه
   درهمیار وردپرس هر مطلبی که می بینید نوشته است و صفحاتی مثل درباره ما و ارتباط با ما برگه هستند.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   آقا حسین از شما ممنونم که خیلی کامل توجیه میکنی …
   من یه تازه کارم و خیلی خیلی به طراحی سایت علاقه دارم و تنها جایی که تونستم جواب سوالاتم را پیدا کنم این سایت و شما دوست عزیز بوده هست انشالله شما و خانواده محترمتان و باقی عزیزان که در این سایت زحمت میکشن سلامت باشید …

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام خوشحالم که از سایت راضی هستید
   ممنونم همچنین 😉

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   آقا حسین می دونم اینجا جاش نیست ولی یک سوال دارم و خیلی وقته دنبال جوابشم …
   چجوری یک هاور باید بسازیم که وقتی موس رفت روش از سیاه سقید رنگی بشه …
   مثلا داخل یکسری سایت ها قسمت همکارها لوگو رو سیاه سقید گذاشتن وقتی هاور میشه کاملا رنگی میشه >>>>

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام این اتفاق با css رخ میده
   دستورش

   -webkit-filter: grayscale(100%);

   هست که باعث میشه تصویر به اصطاح سیاه و سفید باشه.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام …
   ممنون از کمک شما …

 32. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و تبریک سال نو
  من از قالب شرکتی Moesia استفاده میکنم مطالبی که در سایت دارم ترتیبشان بهم ریخته هست در قسمت برگه ها وقتی مطلب یا لینکی میزارم درست نشون میده ولی وقتی در سایت اصلی میرم ترتیب و تراز بهم ریخته هست مخصوصا مطالبی که لینک داده شده

 33. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید من یه سوال در مورد برگه ها داشتم .
  من میخوام برگه های مختلفی رو ایجاد کنم و در هر برگه هم نوشته های مختلفی رو داشته باشم . یعنی اینکه چندتا برگه باشه که هر کدوم مثل برگه وبلاگ بشه نوشته مختف و متفاوتی رو داشت .
  مثلا یه برگه اخبار – یه برگه اطلاعیه ها و …..
  ممنون از راهنمایی های خوبتون .

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خب این چه مشکلی داره؟ برگه های جداگانه ای ایجاد کنید هر کدام را اختصاص بدید به مطالب دلخواه خودتون! و اگه میخواید مثل نوشته ها باشند از افزونه ی page to link استفاده کنید.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام و وقت بخیر
   من منظورم رو خوب نرسوندم .
   ببینید وقتی وارد قسمت نوشته میشیم تا یه مطلب جدیدی رو وارد کنیم . نوشته ای که می نویسیم میره تو برگه نوشته ها یا وبلاگ یا هر اسم دیگه ای که میشه گذاشت . درسته ؟؟؟
   حالا منظور من این بود که من مطالبی که مینویسم از تو بخش نوشته ها . میخوام این نوشته ها تو برگه های جدا قرار بگیره . مثلا یه برگه اخبار داشته باشم . وارد قسمت نوشته بشم و نوشته جدید رو بنویسم و همونجا انتخاب کنم که این بره تو اخبار بشینه . و همینطور برگه های دیگه مثل اطلاعیه و غیره ……
   میخوام ببینم اصلا همچین چیزی امکانش هست ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر باید نوشته های شما به دسته ها اختصاص پیدا کنند که اونطور که شما میخواید نمایش داده بشه! از طرفی میتونید فهرست ها که همون منوهای شما هست رو از دسته ها ایجاد کنید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   البته این به ذهنم رسید که نوشته هام رو دسته بندی کنم . و دسته ها رو در فهرست قرار بدم . این کار درسته ؟؟؟

   ببخشید دیگه من خیلی تازه واردم ….

 34. با عرض سلام و خسته نباشید
  من از قالب accelerate استفاده میکنم ولی یه مشکلی داشتم.موقعی که در برگه ها چیزی رو مینویسم بعد از اعمال تغییرات هیچ چیزی در اون صفحه نمایش داده نمیشه.
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 35. با سلام
  من یک مشکلی در ایجاد برگه دارم و اون اینه که مطالبی که در کادرنوشته دیداری مینویسم به هیچ وجه نمایش داده نمیشه.من از قالب accelerate استفاده میکنم.خواهش میکنم راهنمایی کنید
  با تشکر

 36. سلام من میخوام خود برگه محصولاتم لینک نداشته باشه و به جایی نره چه جوری میتونم لینکشو بردارم اما تو فهرستام باشه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فهرست ها رو باید به صورت دلخواه قرار بدید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   میشه توضیح بدین ؟

 37. چطوری میشه یه دسته بندی خاص رو به یک برگه اختصاص داد.
  یعنی مصلا دسته مقالات تو نوشته ها تو برگه ای که به مقالات اختصاص داده شده نمایش داده بشه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از افزونه ی page to link استفاده کنید

 38. سلام من یه برگه ساختم ….چطوری میتونم واسه برگه سر برگ بذارم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منظورتون چیه ؟

 39. سلام.من به تازگی شروع به کار با وردپرس کردم و هر چیزی هم که یاد گرفتم از سایت بسیار خوب و مفید شما بوده.
  یه سوالی داشتم. من روی لوکال کار می کنم و یه پوسته جدید برای سایتم نصب کردم ولی توی سربرگ سایتم عنوان سایت را که فارسی نوشته شده سمت چپ می نویسه و فهرستهایی را هم که ایجاد کرده ام سمت راست سربرگ ولی از چپ به راست می نویسه . یعنی اگر که بخوام بخونمشون از سمت راست نوشته(نمونه کارها – درباره ما – خانه) در صورتیکه من می خوام بنویسه (خانه – درباره ما – نمونه کارها) لطفاً مرا راهنمایی کنید که چطوری می تونم این کار را انجام بدم؟ در ضمن موقع نصب پوسته جدید گزینه ای که مربوط به پشتیبانی از زبانهای راست به چپ هست را هم فیلتر کرده ام و بعد این پوسته را ازبین پوسته هایی که بهم معرفی کرده بود انتخاب کردم.
  با تشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   خوشحالم که از سایت راضی هستید
   بهتره از قالب هایی که همیار وردپرس فارسی سازی کرده استفاده کنید تا مشکلی نباشه.
   قالب هایی که خود سایت سازنده راستچین میکنن معمولا خوب نیست.

  • سلام.
   ممنون که اینقدر سریع پاسخ دادین، مرسی از راهنمایتون.

 40. سلام
  من یک قالب نصب کردم که در برگه های قالب نمیشه حالت کلاسیک رو انتخاب کرد و فقط در حالت ادیتوره که همش کد نویسیه و نمیشه تشخیص داد کدها برای کدوم قسمته ،چه طوری این حالت رو اضافه کنم؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام متوجه نشدم لطفا بهتر توضیح بدید.

 41. سلام من یه برگه ساختم ودرونش متن نوشتم حالا چطوری عکسامو بهش اضافه کنم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بارگزاری پرونده های چند رسانه ای

 42. سلام
  من یه مشکلی توی سایتم دارم، اونم اینکه محتوای برگه ها توی سایت نشون داده نمیشه،عنوان برگه و تصویر شاخص نشون داده میشه ولی محتواش نه!!
  توی لوکال هاست مشکلی نداشتم ولی توی هاست این مشکلو دارم!!قالب لوکال هاست و هاستم یکیه!
  ممنون میشم اگه کمکم کنید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اطلاعات کامل تری به من بدید! قالبی که استفاده میکنید چی هست ؟ بعد آیا از ویژوال کامپوزر استفاده میکنید؟

 43. من یه فهرست با نام محصولات ساختم خب بعد اکسیژن و ارگن رو کردم زیر مجموعه ولی تو سایتم فهرستی با نام محصولات ندارم..اما اکسیژن و… رو دارم در ضمن اموزشتون رو هم خوندم صفحه شما با من فرق داره واسه همین گفتم از برنامه team viewver بیاین …سایتم رو چک کنین

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اول از همه دسته یا برگه ی مورد نظر رو بسازید و سپس فهرست ها رو اضافه کنید.

 44. سلام ..ببخشید میشه از تم ویوور باهاتون در ارتباط باشم ..لطفا

 45. ببینین من یه فهرست با نام محصولات ساختم خب —بعد اکسیژن و ارگن رو کردم زیر مجمعه ولی وفتی تو سایت میرم کلمه محصولات نیست فقط ابشاری نوشته اکسیژن . ارگن اون دوتا تیک رو هم زدم

 46. سام من هم فهرست ساختم هم برگه ولی تو سایت که میرم هییییییییییییییییییییچی نشون نمیده…..اگه بخوام فالبمو عوض کنم همش از بین میره

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما وقتی ساختی رو ذخیره کلیک کنید و بعد باز به صفحه فهرست برید و ۲ تا تیک گزینه های زیر منو رو فعال کنید حتما درست میشه
   تشکر

 47. یه سوال دیگه
  چطور میشه یه برگه ایجاد کرد بدون نیاز به اینکه چیزی توش نوشته بشه و اون رو توی فهرست ها هم قرار داد.
  در واقع وقتی موس بره روی اون گزینه توی فهرست، فقط مطالب زیر منوی اون برگه قابل انتخاب باشه.
  بازم متشکرم از راهنمایی هاتون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما وقتی که میخواهی فهرست بسازی میتونید از ستون سمت راست یک برگه ای رو انتخاب کنید
   تشکر

 48. سلام
  وقتتون بخیر
  بابت آموزش های فوق العادتون بسیار سپاسگزارم.
  میتونید راهنمایی کنید که چطورمی تونم دریک برگه چندین نوشته قراربدم؟
  از برنامه نویسی سر در نمیارم و تقریبا تمام آموزش های ویدیویی تون رو هم دیدم ولی متوجه نشدم کجای کارم ایراد داره.
  ممنون بابت توجهتون

 49. سلام و ممنون از آموزش های خوبتون.
  من یه قالب آماده نصب کردم. وقتی عناوین جدید به برگه ها اضافه میکنم و به روز رسانی میکنم، فقط وقتی “نمایش برگه” رو میزنم برگه رو میبینم. در صفحه اصلی سایت و کنار برگه های موجود قالب نمیبینمشون. چطور میتونم برگه هارو اضافه کنم به قالب؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام احتمالا منظورتون اضافه کردن برگه به فهرست هست که کافیه از قسمت نمایش>فهرست این کار رو انجام بدید.

  • ممنونم. درست شد.

 50. سلام
  من توی برگه ای که ایجاد کردم، بخش نظرات رو ندارم..از افزونه Disqus استفاده می کنم..
  چیکار کنم تا نظرات در برگه باشه؟!

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام از بالای صفحه ی ویرایش برگه قسمت تنظیمات صفحه،گفتگوها رو تیک بزنید،بعد پایین ویرایشگر ببینید تیک این قسمت خورده یا نه اگه نه که تیک بزنید.

 51. سلام
  ۲تا سوال دارم
  ۱٫ ایجاد برگه همون ایجاد صفحه است؟
  ۲٫ چطور میشه یک نوشته رو به یک صفحه خاص اختصاص داد؟ جلسه ششم رو هم خوندم چیزی ندیدم.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله
   شام با استفاده از ایجاد برگه ای جداگونه میتونید هر بخشی رو که بخواهید مثلا صفحه ی تماس با ما که از فرم خاصی استفاده میشه بهش اختصاص بدید

  • سلام.
   ممنون؛ بالاخره تونستم به کمک آموزشهای شما یه چیزی یادبگیرم از صفر شروع کردم البته یکم تنبل بودم ولی دانش آموز ساکتی بود پای جلسه های شما! (البته هنوزم خیلی اول راهم)
   امیدوارم موفق تر باشید.

 52. سلام چطور میتونم برگه رو در صفحه مجزا قرار بدم بطوریکه مثلا درباره ما زمانی که باز میشه در صفحه اصلی نشون داده نشه (ابزارک های کناری صفحه اصلی)؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای اینکار باید قالب جداگانه ای رو برای این برگه اختصاص بدین که در صفحه ی دیگری به نمایش دربیاد

 53. سلامچطور میشه یه برگه ساخت و جوری تنظیمش کرد که اسمش در فهرست برگه ها که بالای سایت هست قرار نگیره؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از بخش فهرست ها خارجش کنید و علامت نزنید

  • خب چطور ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما تمامی برگه هایی رو که میخواهید داشته باشید ایجاد کنید و سپس در قسمت فهرست ها تیک مربوط به برگه ای که نمیخواید در منوها باشه بردارید تا به عنوان فهرست ثبت نشه

  • با سلام
   ببخشید برای اینکه یک برگه درفهرست اول صفحه قرار نگیرد، گفتید که باید در قسمت فهرست، تیک مربوط به اون برگه را برداریم. من تیک مربوط را برمیدارم.اما بازهم اون در برگه در صفحه اول میاد.
   میشه دقیقتر توضیح بدید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در فهرست ها باید برگه رو حذف کنید

 54. سلام

  ممنون بابت آموزش تون

  من روی لوکال دارم کار میکنم وقتی برگه درست کردم پیداش نمیکنه و این ارور رو میده

  Apache/2.4.9 (Win64) PHP/5.5.12 Server at localhost Port 80
   باید چیکار کنم؟

 55. سلام
  ممنون بابت آموزش تون
  من روی لوکال دارم کار میکنم وقتی برگه درست کردم پیداش نمیکنه و این ارور رو میده
  Apache/2.4.9 (Win64) PHP/5.5.12 Server at localhost Port 80
  باید چیکار کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   داخل تنظیمات لوکال هاست پورت 80 رو به 81 تغییر بدید

 56. سلام میخواهیم هر وقت دسته ی جدیدی ایجاد شد یک بلوک ایجاد شود و مطالب مربوط به این دسته را نمایش بده…

  یعنی بعد از ایجاد هر دسته یک بلوک ایجاد شود.مثل خیلی از سایتهای خبری که در همون صفحه اول یک باکس ورزشی یک باکس سیاسی و….. داره.

  کسی میتونه راهنمایی کنه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی باید به صورت ویجت ها در مکانی که میخواید قرار بگیره! مثل آخرین اخبار

  • سلام.آره دیگه مثلا یه چیزی شبیه این سایتhttp://wp-iran.com/t/max-3 قسمت پایین یه بلوک داره سیاسی یه بلوک داره اجتماعی و…

 57. سلام
  برای ایجاد کردن یک صفحه آرشیو دلخواه توسط برگه باید چی کار کرد؟
  اگه یادتون باشه تو پوسته 13floor مال elegant theme یه همچین کاری میکرد که شما میتونستین دسته های دلخواهتون رو توی برگه به صورت صفحه آرشیو بارگزاری کنین.
  میخواستم بدونم با چه کدی همچین چیزی امکان پذیر هست
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   هم این راهی که شما گفتید میتونه این کار رو انجام بده هم اینکه یک برگه ی اضافی برای آرشیو به صورت جداگانه تعریف بشه

   با احترام

  • اولا ببخشید اگه اینجا جای این سوال نیست .من با وردپرس یه سایت درست کردم که تو این سایت از3تا برگه استفاده کردم(درباره ما ارتباط با ما و…)حالا میخوام با کلیک روی برگه ،صفحه لود نشه یا به عبارتی آدرس صفحه عوض نشه ، مطالب برگه درون یه باکسی ، با یک افکت جی کویری باز بشه البته افکتشو بلدم اما چون با وردپرس نوشتم نمیدنم چجوری و کجا استفاده کنم . آیا باید لینک برگه هارو غیر فعال کنم یا نه؟  اگر راه دیگری بلدید لطفا راهنمایی کنید ممنون.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اطلاع دقیقی در این رابطه ندارم اما تصورم اینه که می تونید لینک برگه ها رو غیر فعال کنید تا ببینیم چه اتفاقی می افته

  • ببخشید.چطور میشه لینک برگه هارو برداشت؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فقط باید در حالت فهرست ها دربیارید

 58. ممنون از جواب سریعتون الان من برای این کار باید از برگه ها کمک بگیرم یا نوشته ها ؟
  با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   اول در برگه ها اضافه کنید و سپس در فهرست ها ایجاد فهرست و زیر مجموعه کنید و آدرس برگه رو بهش اختصاص بدید

   با احترام

 59. با سلام
  مرسی بابت پوسته و هم کلاس های خوبتون
  1 سوال داشتم به طور مثال من لیست زیرو دارم
  شعر- شعر سپید- شعر کلاسیک
  الان می خوام کاری کنم که وقتی روی شعر کلیک می کنم شعر سپید و کلاسیک باز بشه چجوری میتونم این کارو انجام بدم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   برای اینکار باید شعر سپید و شعر کلاسیک رو زیر مجموعه شعر قرار بدید
   این کار در فهرست ها امکان پذیر هستش

   با احترام

 60. ممنون از کلاسهاتون.من که لذت می برم.