یک راهکار طلایی در افزایش بازدید بیشتر برای طراحان قالب وردپرس

یکی از راه‌­هایی که تعداد کاربران شما با آن افزایش می­‌یابد و یک راهکار طلایی در افزایش بازدید بیشتر، قرار دادن قالب طراحی شده وردپرس در دایرکتوری WordPress.org  است. اگر می­‌خواهید، قالب­ منحصر به فرد شما در  این دایرکتوری دیده شود، باید منتظر طی شدن مراحل بازبینی و بررسی آن باشید. با داوری قالب‌­های ارسالی، کاربران تنها قالب­‌هایی را مشاهده خواهند کرد که استانداردهای معینی را رعایت کرده­ باشد. فرآیند بازبینی ممکن است، زمان زیادی طول بکشد که این مدت زمان به تعداد قالب­‌های ارسالی توسط دیگران نیز بستگی دارد. به نظر شما برای رهایی از این مشکل و این همه سخت‌گیری چیست؟ در واقع ممکن است همین امر باعث عقب‌نشینی شما شود. اما من به شما پیشنهاد می‌کنم کمی صبور باشید تا راهکاری برای رهایی از این قوانین سخت پیدا کنیم.

راهکار طلایی در افزایش بازدید بیشتر

در این مقاله به شما Trusted Authors program را معرفی می­‌کنیم. هدف این برنامه، ساده‌­سازی روند بازبینی قالب است. قبل از توضیح درباره این برنامه و مزیت­ استفاده از آن، اجازه دهید مختصراً درباره مراحل داوری قالب­‌ها، صحبت کنیم. 

برنامه WordPress Theme Review چطور کار می‌­کند؟

wordpress-theme-review- راهکار طلایی در افزایش بازدید بیشتر

 WordPress.org  یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌­­هایی است که قالب­‌های رایگان آنلاین در اختیار کاربران قرار می‌­دهد. برای اینکه قالب‌­تان در این مجموعه قرار بگیرد، باید قالب شما، مراحل داوری سخت­گیرانه­ آن را طی کند.

ممکن است تصور کنید بیش از اندازه سخت­‌گیری می‌­کنند… اما با توجه به اینکه کاربران کم تجربه وردپرس، احتمالاً تمام قالب‌­های خود را از دایرکتوری انتخاب می‏‌کنند، بنابراین برای اینکه قالبی، وبسایت کاربران را دچار مشکل نکند، تیم بازبینی وردپرس تمام آن‌ها را با استاندارهای خاص خود بررسی می­‌کند. حتی گاهی قالب ارسالی قبل از تایید، نیاز به اعمال اصلاحاتی دارد.
در ادامه، روند پذیرفته شدن یک قالب را به صورت گام به گام خواهیم گفت:

  1. آپلود قالب مورد نظر در مخزن وردپرس: قالب شما در صف بررسی قرار می‌‏گیرد.
  2. یک داور، قالب را بررسی می‌­کند تا مطمئن شود که اصول اولیه را رعایت کرده­‌اید و اگر تغییراتی لازم باشد، به شما خواهد گفت.
  3. شما تغییرات و اصلاحات گفته شده را با دقت اعمال کرده و دوباره قالب را ارسال می‌کنید.
  4. داور قالب شما را دوباره بررسی می‌کند و اگر نیاز به تغییرات جدیدی نباشد، قالب به مرحله بعدی ارسال می‌­شود.
  5. یک داور ارشد، قالب شما را بررسی می‌­کند و اگر تغییرات دیگری لازم نباشد، آن را تایید می­‌کند.

این مراحل ممکن است روی کاغذ ساده به نظر برسند؛ اما اگر قالبی را برای بررسی ارسال کنید، نظرتان عوض خواهد شد. چون این مراحل به خاطر داشتن داوران مختلف و سلسله مراتب، مشکل‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌­رسد. آیا این راهکار طلایی در افزایش بازدید بیشتر ارزش طی کردن این مسیر ناهموار را دارد؟ صبر کنید و زود پاسخ ندهید!

مدت زمانی که داوری قالب شما طول می‌­کشد، به اینکه توسط کدام داور بررسی می‌شود نیز بستگی دارد. گاهی ممکن است، ارزیابی قالب شما مدت بیشتری زمان ببرد… همچنین اگر حجم قالب­‌های ارسالی توسط کاربران زیاد باشد، روند بازبینی بیشتر طول خواهد کشید.

این موارد را بیان نکردیم که شما را از ارسال قالب، منصرف کنیم؛ بلکه هدف ما این بود که دقت شما در آماده‌­سازی قالب­‌تان بیشتر باشد. مسلماً اگر قالب ایرادی نداشته باشد یا اصلاحات کمی بخواهد، فرایند بازبینی قالب­ سریع‌­تر پیش خواهد رفت و این دلیلی است که ما قسمت­‌های بعدی این مقاله را بیان خواهیم کرد تا این راهکار طلایی در افزایش بازدید بیشتر را استفاده کنیم.

علت اینکه روند بازبینی قالب، باید بروزرسانی شود، چیست؟

 تیم بازبینی قالب کار خارق­‌العاده‌­ای انجام می‌­دهند. آن­ها باید صدها قالب ارسالی را بررسی کرده تا ایراداتی که ممکن است، برای کاربران وردپرس، مشکل ایجاد کند را شناسایی نمایند. پس بخاطر بی‌­نقص بودن قالب وردپرس، روند بازبینی باید یک فرآیند بروز شده باشد.

  چگونه یک طراح سایت حرفه‌ای باشیم؟

گاهی این فرایند برای شما، آزاردهنده می‌شود؛ چون ممکن است، داور تا لحظه آخر، قالب را بررسی نکند یا اینکه کار را ترک کند و شما مجبور شوید که منتظر داور جدید باشید. همچنین هر بار فقط یک قالب را می‌­توانید ارسال کنید و اگر بیشتر از یک قالب داشته باشید، باید برای ارسال آن منتظر بمانید.

علت عمده در طولانی بودن مدت زمان بررسی، تعداد زیاد قالب‌­های ارسالی است که روز به روز هم با پیشرفت وردپرس، افزایش می­‌یابد. مواردی وجود دارد که بازبینی قالب­ حدود یک‌سال طول کشیده است. اما چون راهکار طلایی در افزایش بازدید بیشتر است، باید به عنوان یک نمونه عالی در بدست آوردن این امتیاز تلاش کرد. اما متاسفانه این موارد باعث شده­ که تعدادی از توسعه­‌دهندگان از ارسال قالب­‌های بعدی‏ منصرف شوند.

معرفی WordPress Trusted Authors Program

WordPress Trusted Authors Program قدم اولیه‌ای است تا فرایند ارسال و دریافت تاییدیه قالب وردپرس، برای توسعه‌­دهندگان ساده شود. با این برنامه، تیم داوری امیدوار است که مدت انتظار کاربران کاهش محسوسی داشته باشد. اگر از این برنامه استفاده کنید، قالب ارسالی شما، مستقیماً به بخشی می‌­رود که سرپرست تیم، آن­ها را بررسی می‌­کند.

این برنامه آن‌چنان که انتظار دارید، سخت نیست. فقط کافی­ست یک قالب در مخزن وردپرس داشته باشید. سپس هرگاه یک قالب جدید را ارسال می‌­کنید،کامنتی را در WordPress Trusted Authors Program قرار دهید، مانند آنچه که در شکل می‌­بینید:

trusted application- راهکار طلایی در افزایش بازدید بیشتر

در این روش سرپرست تیم، نرم‌­افزار شما را بررسی می­‌کند و اگر قالب شما را تایید کرد، قالب به صف جدیدی می‌­رود که دیگر توسعه­‌دهندگانی که از این برنامه استفاده کرده‌­اند، هستند.

توجه داشته باشید که قالب‌­تان جدید باشد (حداکثر دو سال اخیر) تا احتمال تایید شدن آن، افزایش ­یابد؛ از طرفی، قالب‌­های وردپرس به طور پیوسته در حال تغییر هستند و قالب‌­های قدیمی، باید دستورالعمل‌های جدید را اجرا کنند.

پس قالب شما برای تاییدیه گرفتن باید بی­‌نقص باشد، 100% با مجوزهای  (GPL(General Public License  سازگار باشد، از محتوای دمو به درستی استفاده کرده باشد و هیچ کد مخربی در قالب نباشد.

 البته WordPress Trusted Authors program هنوز در مراحل اولیه خود است، پس ممکن است در آینده ملزومات آن تغییر کند.

به هر حال اگر قالب مناسبی را ارسال کنید، به عنوان یک توسعه‌­دهنده، منافعی کسب خواهید کرد.

کلام آخر

داشتن یک قالب در WordPress.org باعث می‌­شود که کاربران بیشتری داشته باشید و بیشتر مورد توجه قرار بگیرید.
البته باید توجه کنید هر قالبی که ارسال می­‌کنید، ممکن است پذیرفته نشود! زیرا تیم داوری، مراحل سخت­‌گیرانه و استانداردهای سختی دارند. البته روند بازبینی قالب، زمان‌بر است و ممکن است مجبور باشید، مدت زمان زیادی را صبر کنید. اما چون یک راهکار طلایی در افزایش بازدید بیشتر است، به نظر ارزشمند می‌آید.

اما اگر با استفاده از برنامه Trusted Authors Program قالب خود را ارسال کنید. یکی از مزایای آن، این است که قالب موردنظر، مستقیماً به سرگروه تیم ارسال می‌­شود. سرگروه‌­ها، سریع‌­تر کار بازبینی قالب را انجام می‌­دهند… پس در صورت مناسب بودن آن، در مدت زمان کمتری تأیید خواهد شد.

بنابراین استفاده از این نرم­‌افزار، حتماً برای هر کسی برد دارد؛ هم برای شما که قالب­‌تان سریع‌‏تر بازبینی می‌­شود و هم برای تیم داوران تا صف‌­های طولانی که باعث ناامید کردن افراد می‌شود، کاهش یابند.

تهیه شده توسط خانم سمیه زارع

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. بسیار روان و گویا مینویسند.