آموزش نمایش آمار بازدید سایت وردپرس با افزونه آمار وردپرس

آمار بازدید سایت وردپرس
آمار بازدید سایت وردپرس

امروزه راه‌های مختلفی برای بررسی اثربخشی یک کسب و کار اینترنتی وجود دارد، که در میان اینگونه راه‌ها نمایش آمار بازدید از سایت یکی از بهترین‌هاست. آمارها با شما سخن می‌گویند! به مسیر کسب‌وکارتان جهت می‌دهند و سبب رشد شما می‌شوند. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس، افزونه آمار وردپرس تحلیل مناسبی از آمار بازدید سایتتان در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید با بررسی آن به توسعه و رشد کسب‌وکارتان بپردازید. به همین خاطر ما در این مقاله از آموزش وردپرس قصد داریم به شما نحوه نمایش آمار بازدید سایت وردپرس را آموزش دهیم. حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آمار بازدید سایت وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • نحوه نصب و فعالسازی افزونه wp statistics
 • بررسی قسمت‌های مختلف افزونه آمار وردپرس
 • مثالی از آمار بازدید سایت وردپرس به کمک افزونه wp statistics

نحوه نصب و فعالسازی افزونه wp statistics

افزونه آمار وردپرس (wp statistics) دارای بیش از 500 هزار نصب فعال بوده و برای نسخه وردپرس 5.7 و بالاتر مناسب است. شما به کمک این افزونه می‌توانید آمار نسبتا دقیقی از بازدیدکنندگان و حاضرین سایتتان در تمام مدت شبانه روز دریافت کنید و آنها را تحلیل و بررسی نمایید.

در ابتدای کار برای نصب و فعالسازی این افزونه به پیشخوان وردپرس و بخش افزونه‌ها رفته و بر روی افزودن کلیک نمایید. حال مطابق شکل زیر نام افزونه را در کادر مربوطه وارد کرده و آن را نصب و فعالسازی نمایید.

نصب افزونه wp statistics
نصب افزونه wp statistics

همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، بعد از نصب و فعالسازی افزونه بخشی به نام آمار به پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد. در ادامه قسمت‌های مختلف این بخش را بررسی خواهیم کرد.

منوی مرور کلی در تنظیمات افزونه wp statistics
منوی مرور کلی در تنظیمات افزونه wp statistics

بررسی قسمت‌های مختلف افزونه آمار وردپرس

1. تنظیمات افزونه آمار وردپرس

قسمت تنظیمات افزونه آمار وردپرس که مربوط به پیکربندی‌های آن می‌باشد، دارای بخش‌های مختلفی است که در ادامه آن‌ها بررسی خواهیم کرد:

1.1 سربرگ عمومی

بخش اول سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
بخش اول سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics

این بخش یکی از مهم‌ترین‌ بخش‌های قسمت تنظیمات است و همانطور که از نامش پیداست تمامی پیکربندی‌های کلی این افزونه در این قسمت صورت می‌گیرد. این پیکربندی‌ها شامل:

 • کاربران حاضر: در این بخش با زدن تیک گزینه کاربران آنلاین افزونه شروع به شمارش و ردیابی کاربران حاظر در سایت شما می‌کند. در قسمت بعدی باید تعیین نمایید که هر چند ثانیه تعداد بازدیدکنندگان سایت شما بررسی و بروزرسانی شود که به طور پیش‌فرض بر روی 120 ثانیه قرار دارد.

توجه داشته باشید که اگر این زمان را کمتری کنید منابع بیشتری از سرور شما درگیر شمارش و ردیابی خواهند شد و سرعت سایت کاهش پیدا خواهد کرد.

قسمت آخر این بخش نیز مربوط به ضبط تمام کاربران شامل ربات‌ها و افراد مختلف است که توصیه می‌کنیم این گزینه را فقط در زمان عیب‌یابی فعال نمایید و در غیر اینصورت بگذارید غیرفعال باشد.

بخش دوم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
بخش دوم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
 • بازدیدها: برای نمایش بازدیدهای برگه، این قسمت را فعال نمایید.
 • بازدیدکنندگان: برای بررسی تعداد بازدیدکنندگان سایت، گزینه بازدیدکننده‌ها باید فعال باشد.
 • برگه‌ها و نوشته‌ها: در این قسمت می‌توانید تعیین نمایید که آیا حضور کاربران در تمامی صفحات و برگه‌ها (مانند صفحه جستجو و…) برای شمارش حساب شوند یا خیر؟ که با فعال کردن گزینه رهگیری همه برگه‌ها (Track All Pages) این حالت فعال خواهد شد.
بخش سوم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
بخش سوم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
 • افزونه کش: اگر از افزونه‌های کش برای سایت خود استفاده می‌کنید، این گزینه را فعال نمایید.
 • متفرقه: این قسمت مربوطه به سایر تنظیمات مانند نمایش آمار در منو بار و فعال یا غیر فعال کردن اطلاعیه‌‌ها می‌باشد.
 • موتورهای جستجو: این بخش برای فعال یا غیرفعال کردن نمایش تعداد بازدید کاربرانی است که از طریق موتورهای جستجو وارد سایت شما شده اند. به طور پیش فرض تعداد بازدید از طریق گوگل، یاهو، باندکس و بینگ برای شما نمایش داده می‌شود.
بخش چهارم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
بخش چهارم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
 • نمودار: با فعال کردن این گزینه جمع کل به نمودار آمار ورودی از موتورهای جستجو اضافه خواهد شد.
بخش چهارم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
بخش چهارم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics

2.1 آی پی کاربران

مطابق شکل زیر، در این قسمت آپی شما نمایش داده شده است. در ادامه نیز موارد زیر نشان دهنده نوع دریافت آدرس آی پی در سرور های مختلف که می‌توانید حالت پیش‌فرض را تغییر ندهید.

سربرگ آی پی کاربران در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
سربرگ آی پی کاربران در تنظیمات افزونه آمار وردپرس

3.1 حریم خصوصی

سربرگ حریم خصوصی در افزونه wp statistics
سربرگ حریم خصوصی در افزونه wp statistics
 • نشانی آی پی ناشناس: براساس قوانین GDPR، IP بازدیدکنندگان را به طور دقیق ثبت نمی‌کند. به عنوان مثال، 888.888.888.888 را به 888.888.888.000 تبدیل خواهد کرد.
 • هش کردن آدرس آی پی: با فعال کردن این گزینه، IP های کاربران در دیتابیس ذخیره نخواهد شد و به جای آن از هش‌های مخصوصی استفاده می‌شود که برای جلوگیری از افشای IP بازدیدکنندگان کاربرد دارد. دقت کنید IP های ذخیره شده در دیتابیس بعد از فعال کردن این گزینه، از بین نخواهند رفت و از این به بعد، تنظیمات مربوطه اعمال خواهد شد.
 • ذخیره تمامی مرورگرهای کاربر (Store Entire User Agent): اطلاعات دقیق مرورگر کاربران اعم از نوع، ورژن و… را در دیتابیس ذخیره می‌کند. این گزینه فقط باید فقط در حالت عیب‌یابی فعال شود.

4.1  اطلاعیه‌ها

سربرگ اطلاعیه‌ها در تنظیمات افزونه wp statistics
سربرگ اطلاعیه‌ها در تنظیمات افزونه wp statistics
 • تنظیمات متداول گزارش: در این بخش ایمیل خود را وارد کنید تا آمار و اطلاعات لازم را در ایمیلتان دریافت نمایید.
 • بروزرسانی گزارش: با تیک زدن بخش‌های دلخواه، زمانی که پایگاه داده‌های مذکور یا خود افزونه آپدیت شدند، اطلاعیه‌ای برای شما ایمیل می‌شود.
 • گزارش آماری: با فعال کردن این گزینه، تنظیماتی برای شما پدیدار می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید آمار بازدیدها، بازدیدکنندگان و … را در ایمیل خود مشاهده کنید. ابتدا از بخش زمانبندی، تعیین کنید که هر چند وقت یکبار می‌خواهید آمار بازدید در وردپرس برای شما ارسال شود. هر چه این بازه زمانی کوتاه‌تر باشد، مثل هر دقیقه، باعث مصرف بیش از حد منابع سرور شما خواهد شد. زمانبندی ماهانه می‌تواند گزینه مناسبی باشد. سپس از بخش بعدی نحوه ارسال را انتخاب می‌کنید. این مقدار به طور پیش‌فرض، ایمیل است. در صورت نیاز می‌توانید با استفاده از افزونه ذکر شده در افزونه و خرید پنل پیامکی، آمار سایت را به صورت پیامک در تلفن همراه خود دریافت کنید. در بخش بدنه پیام، تعیین کنید تمایل به دریافت کدام نوع از آمار را دارید. زیر ویرایشگر، شورت کدهای مربوط به هر آمار را نوشته است و شما باید آن‌ها را کپی کرده و در ویرایشگر بنویسید.
 • اعلان‌های مدیر: با تیک زدن این گزینه، تمامی اعلان‌های مربوط به افزونه را در پنل مدیریت وردپرس خود مشاهده خواهید کرد.

5.1  پیشخوان

سربرگ پیشخوان در تنظیمات افزونه wp statistics
سربرگ پیشخوان در تنظیمات افزونه wp statistics
 • ابزارک‌های پیشخوان: با نصب آمار بازدید سایت وردپرس، در صفحه اصلی پیشخوان ، بخشی برای مشاهده آخرین آمار به وجود می‌آید. اگر تمایل ندارید این بخش اضافه شود، این گزینه را فعال کنید.
 • نقشه: در صفحه مرور کلی که آمار بازدید را نشان می‌دهد، نقشه‌ای وجود دارد که کشور بازدیدکنندگان را نمایش می‌دهد. اگر تمایلی به نمایش نقشه ندارید، آن را از این بخش غیرفعال کنید.

6.1 نقش‌ها(Roles)

در این بخش مطابق شکل زیر می‌توانید تعیین نمایید چه نقش‌های در سایت امکان مشاهده و یا تغییر در داده‌های این افزونه (تعداد بازدید کاربران) را دارند؟

نکته: نقش‌ها به صورت زیر تعریف شده‌اند:

 • مدیر شبکه = manage_network
 • مدیر= manage_options
 • ویرایشگر = edit_others_posts
 • نویسنده = publish_posts
 • مشارکت‌کننده = edit_posts
 • همه افراد = read
سربرگ Roles در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
سربرگ Roles در تنظیمات افزونه آمار وردپرس

7.1 استثنائات

این بخش مربوط به زمانی است که می‌خواهید در تعداد آمار بازدید سایت در وردپرس استثنائاتی قائل شوید.

بخش اول سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
بخش اول سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
 • رکوردهای استثنا: وقتی این ویژگی را فعال کنید، در منوی آمار سمت راست پیشخوان، گزینه‌ای به نام استثنائات ایجاد خواهد شد که در آن نموداری مشاهده خواهید کرد که آمار صفحه‌های خاص سایت شما اعم از صفحات 404 یا صفحه ورود و … را نشان می‌دهد. اما کاربرد آن چیست؟
آمار استثنائات در افزونه wp statistics
آمار استثنائات در افزونه wp statistics

فرض کنید بعد از مدتی آمار بازدید صفحه 404 سایت شما زیاد شود. این قضیه نشان می‌دهد لینکی از سایت شما در سایت های دیگر یا شبکه‌های اجتماعی به صورت اشتباه نوشته شده و کاربران با کلیک روی آن لینک، مدام صفحه 404 مشاهده می‌کنند. این ویژگی افزونه آمار وردپرس می‌تواند در مدیریت سایت و بهبود امنیت آن تاثیرگذار باشد.

با کلیک کردن روی نام هر صفحه، مانند تصویر بالا، نتایج آمار آن صفحه را از نمودار حذف کنید. با این کار راحت تر آمار بقیه صفحه‌ها را بررسی خواهید کرد. با کلیک کردن دوباره، نتایج به نمودار باز می‌‌گردد.

 • محروم کردن نقش‌های کاربری: هر کدام از نقش‌های کاربری موجود را انتخاب کنید، در صورتی که آن‌ها از سایت شما بازدید کنند، بازدیدشان ثبت نخواهد شد. کاربرد این ویژگی ثبت آمار دقیق کاربران و مخاطبان سایت است؛ به عنوان مثال، شما مدیر سایت هستید و مدام صفحه‌های مختلف را جهت مدیریت، بازدید می‌کنید. به طبع، بازدید شما در آمارگیر ثبت خواهد شد. حال اگر می‌خواهید بازدید شما ثبت نشود، گزینه مدیر کل را علامت بزنید تا فقط بازدید کاربران سایتتان در آمارگیر وردپرس ثبت شود.
 • لیست ربات‌ها(Robot List): به صورت پیش‌فرض، لیستی از ربات‌ها نوشته شده‌اند. که در صورت بازدید آن‌ها از سایت، بازدیدشان ثبت نخواهد شد؛ چون آن‌ها کاربر حقیقی نیستند.
بخش دوم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
بخش دوم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
 • بروزرسانی لیست ربات‌ها پس از ارتقا (Force Robot List Updates ): با فعال کردن این گزینه، پس از آپدیت افزونه، لیست ربات‌ها هم بروزرسانی خواهد شد. اما دقت داشته باشید با فعال بودن این گزینه، لیست ربات‌هایی که خودتان اضافه کرده‌اید، از بین خواهد رفت و باید دوباره آن‌ها را اضافه کنید.
 • آستانه سفر ربات (Robot Visti Threshold): حداقل تعداد بازدیدی که یک کاربر باید داشته باشد تا به عنوان ربات شناخته شود. این گزینه برای سایت‌های بزرگ و پر ترافیک اصلا توصیه نمی‌شود.
 • لیست آدرس‌های آی پی محروم (Excluded Ip Address List): می‌توانید لیستی از IPها را در این بخش وارد کنید تا اگر کاربری دارای آن IPها بود، بازدیدش از سایت ثبت نشود.
بخش سوم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
بخش سوم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
 • استفاده از هانی پات: هانی پات (ظرف عسل) یک ابزار امنیتی است که نقش چشم‌گیری در تامین امنیت ایفا می‌کند. با فعال کردن این گزینه، ربات‌ها توسط هانی پات شناسایی شده و آمار بازدید در وردپرس ثبت نخواهد شد. برای استفاده از این ویژگی باید صفحه‌ای از سایتتان را به این افزونه اختصاص دهید. با تیک زدن گزینه “ایجاد یک صفحه تله ربات جدید” خود افزونه برگه‌ای برای این کار می‌سازد.
 • شناسایی مرورگرهای مشکوک به عنوان یک ربات (Treat Corrupt Browser Info as a Bot): بازدیدکنندگانی که از نظر افزونه مشکوک هستند، به عنوان مثال IP درستی ندارند، به عنوان ربات شناخته شده و بازدید آن‌ها ثبت نخواهد شد.
 • Geo IP با استثنائات: در این بخش دو کادر مشاهده می‌شود:
بخش چهارم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
بخش چهارم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس

فیلد اول (Excluded Countries) لیست کشورهایی است که اگر کاربری با IP آن کشورها وارد سایت شود، بازدیدش لحاظ نخواهد شد. دقت کنید که لیست کشورها باید بر اساس ISO 3166 باشند (ایران: IR) و در هر خط، فقط یک کشور باید نوشته شود. می‌توانید لیست کشورها به همراه حروف اختصاری ISO 3166 را ببینید.

فیلد دوم (Included Countries) لیست کشورهایی است که فقط بازدید آن‌ها از سایت شما ثبت خواهد شد و باید مثل روش بالا وارد شود.

 • محرومیت هاست: با وارد کردن آدرس هاست دلخواه، بازدید آن ثبت نشده و جزو موارد استثنا تلقی می‌شود.
 • استثنائات آدرس: می‌توانید صفحه‌های ذکر شده را از شمرده شدن آمار بازدید در وردپرس مستثنی کنید. در پایین هم می‌توانید صفحات دلخواه سایتتان را وارد لیست استثنائات کنید.
بخش پنجم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
بخش پنجم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس

8.1 خط فرمان (CLI)

خط فرمان در وردپرس ابزاری است که به کمک آن می‌توانید سایت خود را به کمک نوشتن برخی دستورات مدیریت نمایید. اگر با این ابزار آشناییت ندارید این بخش را بدون تغییر رها کنید.

سربرگ CLI در تنظیمات افزونه wp statistics
سربرگ CLI در تنظیمات افزونه wp statistics

9.1 دیگر

سربرگ دیگر در تنظیمات افزونه wp statistics
سربرگ دیگر در تنظیمات افزونه wp statistics
 • تنظیمات GeoIP:

با فعال کردن GeoIP Collection و GeoIP شهر، آمار کشور و شهر بازدیدکنندگان را دریافت خواهید کرد.

دو گزینه بعدی برای آپدیت پایگاه داده GeoIP است که در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را فعال کنید.

گزینه آخر مربوط به زمانی است که کاربری که از سایت شما بازدید می‌کند، دارای IP خصوصی باشد و افزونه نتواند شهر و کشور ایشان را شناسایی کند؛ اگر مقدار 000 را وارد کنید، کشور این بازدیدکنندگان Unknown ثبت خواهد شد.

 • تنظیمات لیست سیاه هرزنامه های (Matomo Referrer Spam Blacklist)

Piwik، لیستی از سایت‌هایی که به سایت شما ربات می‌فرستند و اسپم هستند تهیه می‌کند تا آمار بازدید غیر واقعی آن‌ها در آمار بازدید در وردپرس ثبت نشود. با زدن تیک این گزینه، این قابلیت در سایت شما فعال خواهد شد.

10.1 تعمیر و نگه‌داری:

سربرگ تعمیر و نگهداری در تنظیمات افزونه wp statistics
سربرگ تعمیر و نگهداری در تنظیمات افزونه wp statistics
 • پاکسازی اطلاعات روزانه قدیمی: این گزینه تعداد روزهای نگهداری آمار بازدید در وردپرس را تعیین می‌کند. به عنوان مثال اگر روی عدد 365 تنظیم شده باشد، فقط اطلاعات 365 روز اخیر در دیتابیس نگهداری می‌شود و اطلاعات روزهای قبل از این بازه زمانی حذف خواهد شد.
 • پاک کردن روزانه شمارش بازدیدکنندگان با کلیک بالا: اگر این ویژگی را فعال کنید، افزونه تعداد بازدید کاربرانی را که بیش از تعداد مشخصی بازدید داشته‌اند را پاک کرده و در آمار سایتتان لحاظ نخواهد کرد. آستانه بازدید را می‌توانید خودتان تغییر دهید.

11.1 بازگردانی

سربرگ بازگردانی در تنظیمات افزونه wp statistics
سربرگ بازگردانی در تنظیمات افزونه wp statistics

در این قسمت می‌توانید با زدن تیک گزینه بازگردانی تمامی تنظیمات را به حال اولیه بازگردانی نمایید.

حال به سراغ قسمت دوم افزونه آمار بازدید سایت وردپرس یعنی بهینه‌سازی خواهیم رفت.

2. بهینه‌سازی در تنظیمات افزونه آمار وردپرس

مطابق این بخش خود شامل چند قسمت می‌باشد که بعضی از قسمت‌ها را در بخش تنظیمات بررسی کردیم و فقط دو قسمت جدید در این بخش وجود دارد:

 • منابع
 • استخراج

در ادامه این قسمت‌ها را بررسی خواهیم کرد.

1.2 منابع

مطابق شکل زیر، این قسمت مانند قسمت اطلاعات در بخش سلامت پیشخوان وردپرس است و اطلاعاتی در مورد سایت وردپرسی شما در اختیارتان قرار می‌دهد.

سربرگ منابع در صفحه بهینه سازی افزونه wp statistics
سربرگ منابع در صفحه بهینه سازی افزونه wp statistics

1.2 استخراج

مطابق آنچه در شکل زیر مشاهده می‌کنید، در این بخش می‌توانید از داد‌ه‌های این افزونه برون‌بری انجام دهید و در یک سایت دیگر درون ریزی نمایید.

سربرگ استخراج در صفحه بهینه سازی افزونه wp statistics
سربرگ استخراج در صفحه بهینه سازی افزونه wp statistics

مثالی از آمار بازدید سایت وردپرس به کمک افزونه wp statistics

در این بخش مثالی از نحوه نمایش آمار بازدید به صورت خلاصه در افزونه آمار وردپرس به شما نمایش داده می‌شود.

مثالی از آمار بازدید سایت وردپرس به کمک افزونه wp statistics
مثالی از آمار بازدید سایت وردپرس به کمک افزونه wp statistics

در نمودار بالا می‌توانید آخرین بازدید‌ها و بازدیدکنندگان 20 روز پیش را مشاهده کنید. همچنین تعداد افراد آنلاین در هر لحظه را می‌توانید در سمت چپ این صفحه مشاهده کنید. با کلیک کردن روی دکمه به‌‌روز رسانی در هر بخش، اطلاعات آمار آن بخش بروز می‌شود. همانطور که گفتیم، در این صفحه خلاصه ای از آمار را مشاهده می‌کنید؛ اگر می‌خواهید هر کدام از این آمار را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید، باید از منوی آمار سمت راست پیشخوان، آمار مد نظرتان را انتخاب کرده و به بررسی آن بپردازید. به عنوان مثال ما روی گزینه “بازدیدها” کلیک می‌کنیم.

منوی بازدیدها در افزونه wp statistics
منوی بازدیدها در افزونه wp statistics

همانطور که مشاهده می‌کنید، این بخش، آمار بازدید ها و بازدیدکنندگان سایت را به صورت اختصاصی نشان می‌دهد. علاوه بر آمار 20 روز گذشته که در صفحه مرور کلی موجود بود، می‌توانید زمانبندی‌های دلخواه خود را اعمال کنید. حتی می‌توانید تاریخ دلخواه برای نمایش آمار را از سمت چپ اعمال نمایید.

آموزش نمایش آمار بازدید سایت وردپرس با افزونه آمار وردپرس

همانطور که در ابتدای این مقاله آموزشی اشاره کردیم، آمارها با شما سخن می‌گویند! به مسیر کسب‌وکارتان جهت می‌دهند و سبب رشد شما می‌شوند. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس، افزونه آمار وردپرس تحلیل مناسبی از آمار بازدید سایتتان در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید با بررسی آن به توسعه و رشد کسب‌وکارتان بپردازید. ما در این مقاله تمامی بخش‌های این افزونه را به طور کامل معرفی کردیم. حال نوبت شماست که با بکارگیری آن به رشد و توسعه کسب‌وکارتان بپردازید. در نهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا و سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

آموزش ویدیویی افزونه wp statistics

دانلود افزونه wp statistics

دانلود افزونه wp statistics صفحه افزونه
راه حل نهایی برای کسب و کار های آنلاین
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 4 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام ، من تازه افزونه ی آمار وردپرس رو نصب کردم و تنظیماتش رو هم انجام دادم اما آمار رو نشون نمیده و یک پیام بصورت زیر نشون میده :
  Warning: Trying to access array offset on value of type bool in C:\\xampp\\htdocs\\wordpress\\wp-content\\plugins\\wp-statistics\\includes\\classes\\class-wp-statistics-widget.php on line 250
  متشکرم اگر راهنمایی کنید که چطور می تونم این مشکل رو بر طرف کنم.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   وقتی سایتتون روی لوکال هاست هست چطوری باید آمار بهتون نشون بده؟ مسلما امکان‌پذیر نیست

  • 4 ماه عضو همیار وردپرس

   بله میدونم روی لوکال هاست هستش اما به نظرتون حداقل خودم در محیط لوکال وارد سایت شدم نباید عدد یک رو به عنوان بازدید کننده ی سایت نشونم بده؟! مسلماً باید نشون بده چون من دیدم که این افزونه روی توی آموزش های مختلف روی محیط لوکال هاست تست کردن و حداقل میتونه خود ادمین سایت رو که وارد شده تشخیص بده .
   این مسئله هم اصن مربوط نمایش تعداد بازدیدکننده ها نیست مربوط به قرار گرفتن کادر مربوط نمایش اطلاعات آمار بازدید کنندگان در سایدبار هست که از قسمت “نمایش” بخش “ابزارک ها” در پنل وردپرس به قالب سایت اضافه میشه ، مشکل اینجاست که همون عدد صفر هم نشون نمیده اصن عددی به عنوان آمار سایت نشون داده نمیشه همچنین کادر مربوط به آمار هم در ساید بار نشون داده نمیشه ، ورژن پی اچ پی منم بروز هست ، با تغییرات کدی که در خطا گفته باز هم اصلاح نشد ،می تونید بیشتر راهنمایی کنید؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   لطفا سایر افزونه‌ها رو غیرفعال کنید و مجدد عملکرد افزونه رو تست کنید.
   اگه به درستی عمل کرد، دونه دونه افزونه‌ها رو فعال کنید تا افزونه‌ای که تداخل ایجاد میکنه شناسایی بشه.

 2. 6 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم آمار سایتو تو فوتر سایتم بیارم نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   این افزونه دارای ابزارک هستش. میتونید داخل ابزارک فوتر قرارش بدید.

 3. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام و وقت بخیر. می تونید یک تغییر کوچیک روی این افزونه بدید؟

 4. 1 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  مدتیه که افزونه ی آمار وردپرس ما (wpstatistics) به درستی کار نمی کنه و بعضی از کادرهای اون سفید نشون داده میشه ( وقتی بازشون میکنی یه صفحه ی سفید بی نهایت میاد که هیچی داخلش نیست ، مثلا کادر امار بازدید ها و کادر پلتفرمها) و …)
  به نظرتون مشکل از چیه؟
  افزونه آپدیت شده، یبارم غیر فعال شده و دوباره فعال ولی هیچ تغییری نکرده)

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بررسی کنید که تداخلی با دیگر افزونه های شما نداشته باشه.

 5. 1 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  مدتیه که افزونه ی آمار وردپرس ما به درستی کار نمی کنه و بعضی از کادرهای اون سفید نشون داده میشه ( وقتی بازشون میکنی یه صفحه ی سفید بی نهایت میاد که هیچی داخلش نیست ، مثلا کادر امار بازدید ها و کادر پلتفرمها) و …)
  به نظرتون مشکل از چیه؟
  افزونه آپدیت شده، یبارم غیر فعال شده و دوباره فعال ولی هیچ تغییری نکرده)

 6. 4 سال عضو همیار وردپرس

  درود بر شما . من این افزونه رو یک سال نصب داشتم تا وقتی که robots.txt سایت رو عوض کردم
  ی مدت کلا سایت قفل شده بود و هیچ بازدیدی نداشت تا ربات رو اصلاح کردم
  الان تمام قسمت های این افزونه درست کار میکنن ولی قسمت برگه های برتر کار نمیکنن
  لطفا راهنمایی فرمایید
  ممنون

 7. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من افزونه امار وردپرس نصب میکنم سایت قاطی میکنه صفحه پیشخوان سایتم خیلی فضای زیادی رو ایجاد میکنه…. نمیدونید باید چکار کنم درست بشه؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   حتما با یکی از افزونه ها تداخل داره، توصیه میکنم از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید.

 8. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  تو افزونه post view میشه با یک کد تو صفحه Single تعداد بازدید رو تو هرجای دلخواه صفحه
  گذاشت. البته تو این افزونه با تنظیمات خودش میشه تعداد بازدید از پست رو قبل یا بعد پست قرار داد.
  چجوری محل نمایش بازدیدها رو تو کد تغییر بدم و هرجای صفحه ام که خواستم قرار بدم
  تابعی داره که بتونم استفاده کنم

 9. 1 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من این افزونه رو نصب کردم و تنظیماتش رو هم مطابق ویدیو آموزشی انجام دادم و لی آیتم “آخرین کلمات جستجو شده” رو داخل صفحه ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور اضافه کنم..

 10. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  این افزونه دو هفته است که برای من نمودارهارو نشون نمیده. آماری که به شکل عدد نوشته شدن رو میتونم ببینم ولی نمودارهارو نه.
  چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بررسی کنید که تداخل بین افزونه ها به وجود نیامده باشه.

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   ظاهراً یه مدته که فقط برای زبان فارسی باگ داره و اگه زبان انگلیسی باشه اوکیه.
   توی لینک زیر راه حلشو توضیح دادن:
   wordpress.org/support/topic/in-persian-version-chart-doesnt-work/

 11. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام برای من چرا انگلیسی نمایش می ده این افزونه رو

 12. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  وقتتون بخیر
  چه تنظیماتی باید انجام بدم که کلمه “بازدیدها” بالای سایتم نشون نده
  با تشکر

 13. 2 سال عضو همیار وردپرس

  من نصب کردم و تنظیم کردم اما چیزی نمایش نمیده . در قسمت نوشته ها و ویرایش نوشته ها هم امار بازدیدها رو نشون نمیده

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   دقیقا منمهمین طور نصب کردم ولی هیچ آماری نشون نمیده

 14. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.
  چرا این افزونه اینقدر قدیمی و تاریخ گذشته است؟ نسخه 2.2 عرضه شده در 27 دسامبر 2011. اصلاً فعال نمیشه. لطفاً نسخه جدیدتری قرار بدهید.
  با تشکر.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از طریق لینک پایین دانلود کنید.
   https://wordpress.org/plugins/wp-statistics/

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   سلام.
   خودم هم از این لینک آخرین نسخه را دریافت کرده بودم. ولی می خواستم آخرین نسخه فارسی را دانلود کنم.
   قبلاً نسخه فارسی ، با ورژن بالاتری در سایت موجود بود. لطفاً آخرین نسخه فارسی را قرار بدهید.
   با تشکر.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   فابل دانلود روزرسانی شد!

 15. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام،
  من این افزونه رو فعال کردم و اصلا آمار نشون نمیده و میزنه صفر تمام نکات بالا رو رعایت کردم اما نشد از افزونه jetpack استفاده کردم که خطای SSL رو داد و گفت با وردپرس ارتباط برقرار نمیکنه در صورتی که سایت من کلا SSL نشون میده و حتی افزونه اش هم نصب شده تا وردپرس به خوبی کار کنه، با میزبان هاست تماس گرفتم گفت مشکلی روی سرور من نیست، پس واقعا مشکل از کجاست؟ خیلی گیج کننده شده، ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   توصیه میکنیم که این افزونه سنگین رو نصب نکنید و از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید چون این ازونه آنچنان دقیق نیست.

 16. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  تفاوت بازدید و بازدیدکنندگان در این افزونه چیست که این اعداد یکی نیست؟؟؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   بازدید یعنی چند باری که صفحات شما دیده شده ولی بازدید کنندگان یعنی چند نفر دیدن کردن.

 17. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام دانلود کردم یه افزونه ای به نام آماره نصب شد که امکانات جالب و زیادی نداشت

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   سلام افزونه رو بروزرسانی کنید.

 18. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ممنون بابت معرفی و آموزش این افزونه
  مشکلی که من باهاش دارم اینه که شهر و کشورو برای من نامعلوم میزنه
  مشکل از کجاست؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای این موارد از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. انی افزونه دقیق نیست.

 19. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید.
  من هر چی گشتم افزونه ی آمار گیر که با ووکامرس هم همخوانی داشته باشه پیدا نکردم و این افزونه هم خوب تو صدر .اگر اینو نصب کنم برای آمار صفحات برای آمار بازدید تک تک محصولاتم از چه افزونه ای میتونم استفاده کنم که تداخل نخوره برام خیلی مهمه چون آمار بازدید محصولاتم از آمار بازدید صفحات برام مهم تره.
  خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 20. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  وقتی دانلود رو میزنم صفحه خالی میاد و دانلودی انجام نمیشه
  امکان داره لینک دانلود مستقیم رو بفرستید
  ممنون

 21. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  افزونه دانلود نمیشه

 22. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من از این افزونه استفاده میکنم ولی فعلا سایتم روی حالت تعمیر هست و فقط خودم دارم پست های سایت رو ویرایش میکنم ولی داره آمار بازدید کننده میندازه در صورتی که سایتم بسته فعلا
  ممکنه که خودم رو به عنوان بازدید کننده داره حساب میکنه ؟؟؟؟
  راه حلش چیه ؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله بازدید شما رو محاسبه می کنه

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   راهی داره که این مورد رو غیر فعال کنیم ؟؟؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   خیر

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   توی نسخه اصلی همچین قابلیتی رو داره میتونی غیر فعال کنی که آمار بازدید مدیران تاثیر نداشته باشه.

 23. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  افزونه رو نصب کردم اما وقتی می خوام از ابزارک آمار استفاده کنم این پیغام رو میده:
  خطایی رخ داد. لطفاً برگه را دوباره بارگذاری و دوباره تلاش نمایید.
  این رو بالای همون ابزارک نمایش میده
  مشکل چیه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تداخل افزونه‌ها. لطفا تمامی افزونه‌ها رو غیرفعال کنید و فقط افزونه مذکور را فعال نمایید تا نتیجه عملکرد را بررسی کنید.

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   سلام وقت بخیر من هم همین مشکل رو دارم کاری که گفتید رو انجام دادم ولی نتیجه ای نداد
   این افزونه خیلی خوبه نمیخوام از دستش بدم
   اولش گفتم شاید با قالب سایت مشکل داره ولی دقیقا یه سایت دیگه با همین قالب رو دارم و روی اون این افزونه به راحتی کار میکنه
   حذف و نصبش هم کردم ولی هنوز این مشکل هستش

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   همین الان یه روش پیدا کردم تونستم آمار رو درست کنم
   از قسمت نمایش-ابزارک ها میشه افزونه آمار رو اضافه کردش بدون خطا
   به این صورت که وارد این قسمت که شدید سمت راست افزونه رو انتخاب میکنید و مکانی که باید قرار داشته باشه رو انتخاب میکنید بعدش
   از قسمت سمت چپ تنظیمات دلخواه رو وارد میکنید

 24. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و احترام
  این افزونه در سایتمن به گونه ای عمل میکنه که مثلآ تعداد افراد آنلاین و به جای اینکه در جلوی متن بنویسه میره یه خط پایین تر مینویسه و جای زیادی رو اشغال میکنه
  ممنون میشم بفرمایید چطور ی میتونم اعداد رو که نشان دهنده آمار هست رای در جلوی هر یک ازمتن ها بیارم
  باتشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مسلما باید کمی کدنویسی بدانید تا بتونید ویرایش‌هایی رو داخل کدها انجام بدید.

 25. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.یک سوال داشتم ازتون؛

  با نصب و استفاده از این افزونه، زمانی کاربر وارد سایت ما میشه، این افزونه آیپی و حتی لوکیشن کاربر رو هم ظبط میکنه. آیا از لحاظ قانونی و… سایتمون دچار مشکل نمیشه؟ و آیا این کار مجاز است یا خیر ؟

  ممنون از شما

 26. 7 سال عضو همیار وردپرس

  درود
  من در سایتم از این افزونه استفاده می کنم اما مشکلی که دارم اینه که یک یا دو آی پی همیشه به صورت آنلاین نمایش داده میشه
  آی پی من نیست!
  وقتی که در گوگل آنالیتیک چک می کنم می بینم که کاربری آنلاین نیست
  چندین بار پلاگین را حذف و دوباره نصب کردم (دیتابیس را نیز حذف کردم) اما بعد از چند دقیقه دوباره یک و یا دو IP ثابت در سایت نشان داده می شود
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 27. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  میدونم این سوالم به بازدید ربطی نداره ولی اینجا گیر کردم ، ممنون می شم راهنمایی کنید.
  هر محصولی که تو سایت میذارم تو کل برگه ها تکرار می شه.

  sashopiran.ir/shoes-woman/
  sashopiran.ir/lebas/
  sashopiran.ir/iran/

  این جواب برخی دوستان بود.

  شما در هر سه صفحه ابزارکی گذاشته اید و در شرایط محصول این ابزارک، مشخص نکرده اید محصولات چه دسته ای نمایش داده شود، به همین دلیل هر چه محصول باشد نمایش داده می شود.

  ممنون می راهنمایی کنید.