نمایش آمار بازدید در وردپرس با WP Statistics (سوالات متداول)

آمار بازدید در وردپرس
آمار بازدید در وردپرس

وقتی سایت خود را با وردپرس راه اندازی کردید، برای معرفی آن به کاربران اینترنت باید کارهایی را انجام دهید. یکی از این راه‌ها، تبلیغ در سایت‌های معروف است که تعدادی از وبمستران و مدیران سایت‌ها این روش را انتخاب می‌کنند و گاهی هزینه زیادی هم متقبل می‌شوند. اما چقدر این تبلیغات در افزایش بازدید سایتشان تاثیر گذار بوده؟ آیا روش درستی انتخاب کرده‌اند؟ اینجاست که بررسی آمار بازدید سایت پررنگ تر می‌شود و این، یکی از هزاران کاربرد بررسی آمار بازدید در وردپرس است. اگر می خواهید بدانید در شبانه روز چه کسانی از سایت شما بازدید می­‌کنند و از کدام شهرها و کشورها هستند، در ادامه با ما همراه باشید.‌

آمار بازدید در وردپرس

ابزار های مختلفی برای بررسی آمار بازدید در وردپرس وجود دارد که از بین آن‌ها می‌توان به گوگل آنالیتیکس و وبگذر اشاره کرد. اما افزونه‌هایی هم ساخته شده‌اند تا آمار بازدید در وردپرس را در پیشخوان وردپرس به شما نمایش دهند. در ادامه به بررسی یکی از این افزونه‌ها با عنوان WP Statistics می‌پردازیم.

بررسی آمار سایت با WP Statistics

wp statistics - آمار بازدید در وردپرس

افزونه wp statistics یا آمار بازدید در وردپرس، آمار نسبتا دقیقی از بازدیدکنندگان سایت را در اختیارتان قرار می‌دهد و امکانات کاربردی زیادی که دارد، آن را جزو بهترین افزونه‌های آمارگیر وردپرس جای داده است. این افزونه در مخزن وردپرس بیش از 400000 نصب فعال داشته و امتیاز بالایی را از آن خود کرده است. در ادامه به نحوه نصب و پیکربندی این افزونه می‌پردازیم.
پیش از نصب افزونه، تاریخ و زمان وردپرس خود را تنظیم کرده و زمان محلی تهران را انتخاب کنید.

 برخی از ویژگی‌های افزونه

 • آمار بازدید‌ها
 • آمار بازدیدکنندگان
 • آمار مرورگر کاربران
 • ثبت کشور و شهر بازدیدکنندگان
 • ثبت افراد آنلاین به صورت لحظه‌ای
 • شمارش بازدید برگه‌ها و نوشته‌ها
 • ثبت برگه و نوشته با بیشترین بازدید
 • شمارش آمار ارجاع انواع موتورهای جست و جو
 • نمایش کلمات جست و جو شده
 • ارائه نمودارهای گرافیکی و جذاب
 • تنظیمات پیشرفته و کاربردی
 • گذاشتن استثنائات در شمارش بازدید
 • و …

 نصب افزونه WP Statistics

برای نصب افزونه، ابتدا فایل فشرده آن را از انتهای این آموزش دانلود کنید و سپس به پیشخوان وردپرس خود مراجعه کرده و گزینه افزودن در منوی افزونه‌ها را کلیک کنید. حال فایل دانلود شده را انتخاب کرده و افزونه را نصب و فعال نمایید.  دقت کنید هنگامی که گزینه “فعال کردن افزونه” برای شما به نمایش درآمد، کمی صبر کنید تا ترجمه‌های افزونه به­‌روزرسانی شوند و پیام “ترجمه با موفقیت بروزرسانی شد” به نمایش درآید؛ در غیر این صورت زبان افزونه انگلیسی خواهد شد.

install plugin- آمار بازدید در وردپرس

حال روی گزینه “فعال کردن افزونه” کلیک کنید تا افزونه آمار بازدید در وردپرس فعال شود. پس از فعال شدن افزونه، در سمت راست منوی پیشخوان وردپرس، گزینه آمار اضافه خواهد شد.

menus- آمار بازدید در وردپرس

تنظیمات

حال روی گزینه “تنظیمات” کلیک کنید تا افزونه را پیکربندی کنیم.

all settings- آمار بازدید در وردپرس
همانطور که مشاهده می‌کنید، 10 تب مختلف وجود دارد که به بررسی هر کدام می‌پردازیم.

عمومی

مهم‌ترین تنظیمات افزونه در همین تب قرار گرفته‌اند که آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

بخش کاربران حاضر: با تیک زدن گزینه کاربران آنلاین، افزونه کاربرانی را که در هر لحظه در سایت شما وجود دارند را ردیابی خواهد کرد.
در بخش بعدی می‌توانید تعیین کنید هر چند ثانیه یک‌بار سایت شما برای تعداد کاربران آنلاین اسکن شود؛ به طور پیش‌فرض روی عدد 30 ثانیه تنظیم شده که مقدار مناسبی است. کم کردن این عدد می‌تواند به مصرف زیاد منابع سرور شما منجر شود.

بخش ضبط تمام کاربر، تمامی افراد و ربات‌هایی که از سایت شما بازدید می‌کنند را ذخیره می‌کند و فقط برای عیب‌یابی باید استفاده شود و در حالت عادی باید خاموش بماند.

بخش بازدیدکنندگان: برای بررسی تعداد بازدیدکنندگان سایت، گزینه بازدیدکننده‌ها باید فعال باشد.
ضریب محاسبه هر بازدید کننده: این عدد تعیین می‌کند هر بازدیدکننده چه سهمی در مقدار آمار بازدید در وردپرس دارد. برای مثال اگر روی عدد 2 تنظیم کنید، هر یک بازدیدکننده معادل 2 نفر حساب می‌شود. برای دریافت آمار حقیقی، باید عدد 1 را تنظیم نمایید.

بخش برگه‌ها و نوشته‌ها

صفحات: برای اینکه بازدید از صفحه نوشته و برگه‌ها در آمار لحاظ شود، این گزینه باید فعال باشد.
رهگیری همه برگه‌ها: به طور پیش‌فرض، افزونه، صفحات برگه‌ها و نوشته‌های سایت شما را جزو آمار بازدید در وردپرس حساب خواهد کرد. اما در این میان ممکن است صفحاتی مثل صفحات جست و جو یا دسته بندی در آمار بازدید لحاظ نشود. با فعال کردن این گزینه، تمامی صفحات سایت در آمار بازدید لحاظ خواهند شد.

پارامتر های نوار از URL: عبارت بعد از ؟ در url سایت را حذف کرده و فقط عبارت قبل از ؟ را در آمار لحاظ خواهد کرد. دقت کنید که پیوند یکتای سایت پیش‌فرض وردپرس نباشد؛ در غیر این صورت آمار سایت ثبت نخواهد شد.

permalink- آمار بازدید در وردپرس
در صورتی که می خواهید آمار صفحه‌های سایت شما به صورت مجزا ثبت شود و آمار دقیق در دست داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم این گزینه را فعال نکنید.

Hits column: به صورت پیش‌فرض این گزینه غیرفعال است و با برداشتن تیک آن فعال خواهد شد. با فعال شدن این ویژگی، در صفحه مدیریت برگه‌ها و نوشته‌ها، بخشی به نام بازدیدها اضافه خواهد شد که تعداد بازدید هر برگه یا نوشته را نشان می‌دهد.

posts- آمار بازدید در وردپرس
Hit metabox chart: در صفحه ویرایش نوشته یا برگه، جعبه‌ای حاوی اطلاعات بازدید آن برگه یا نوشته ایجاد می‌کند. دقت کنید بعد از فعال‌سازی این گزینه، باید در صفحه ویرایش نوشته یا برگه، از قسمت تنظیمات دلخواه، گزینه آمار بازدیدها را تیک بزنید.

metabox chart- آمار بازدید در وردپرس

نتیجه عملکرد

نتیجه کار به صورت زیر خواهد شد:

first result- آمار بازدید در وردپرس

Hits in single page: با فعال کردن این گزینه، تعیین می‌کنید که آمار بازدید در وردپرس برای نوشته‌ها و برگه‌ها، قبل یا بعد از محتوای آن‌ها برای کاربران نمایش داده شود.

hit in single page- آمار بازدید در وردپرس
بخش افزونه کش: اگر از افزونه‌های کش وردپرس یا افزایش سرعت وردپرس استفاده می‌کنید، باید این گزینه را فعال کنید تا آمار سایت با وجود حالت کش، دقیق‌تر ثبت شود.

بخش متفرقه

نمایش آمار در منوبار: اگر روی بله قرار دهید، در نوار مدیریت وردپرس، گزینه آمار برای دسترسی راحت‌تر اضافه خواهد شد.

menubar- آمار بازدید در وردپرس
با تیک زدن گزینه بعدی، اعلان‌های افزونه را مبنی بر غیر فعال بودن امکانات مورد نیاز، دریافت نخواهید کرد.
بخش موتورهای جست و جو: اولین گزینه مربوط به جایگزین کردن عنوان برگه به جای عبارت ارجاع شده است. برای مثال، شخصی با جست و جو کردن عبارت “آمارگیر وردپرس” در گوگل به این مقاله رجوع کرده است. حال ممکن است عبارت جست و جو شده توسط کاربر در افزونه به دلایلی ثبت نشود؛ با فعال بودن این گزینه، عنوان مقاله به جای عبارت جست و جو شده جایگزین خواهد شد.

در ادامه لیستی از موتورهای جست و جوی مختلف می‌بینید؛ با تیک زدن گزینه هر کدام، آمار ارجاع آن‌ها به سایت، ثبت نخواهد شد.
بخش نمودار: گزینه جمع کل، در نمودارهای آمار بازدید در وردپرس برای ورودی موتورهای جست و جو، تعداد کل ورودی‌ها را اضافه خواهد کرد.

حریم خصوصی

تنظیمات این بخش بیشتر در مقوله امنیت وردپرس جای می‌گیرند که در ادامه آن ها را معرفی می‌کنیم.

private- آمار بازدید در وردپرس

نشانی آی پی ناشناس: براساس قوانین GDPR، IP  بازدیدکنندگان را به طور دقیق ثبت نمی‌کند. به عنوان مثال، 888.888.888.888 را به 888.888.888.000 تبدیل خواهد کرد.
هش کردن آدرس آی پی: با فعال کردن این گزینه، IP های کاربران در دیتابیس ذخیره نخواهد شد و به جای آن از هش‌های مخصوصی استفاده می‌شود که برای جلوگیری از افشای IP بازدیدکنندگان کاربرد دارد. دقت کنید IP های ذخیره شده در دیتابیس بعد از فعال کردن این گزینه، از بین نخواهند رفت و از این به بعد، تنظیمات مربوطه اعمال خواهد شد.
ذخیره تمامی مرورگر های کاربر: اطلاعات دقیق مرورگر کاربران اعم از نوع، ورژن و… را در دیتابیس ذخیره می‌کند. باید فقط در حالت عیب‌یابی فعال شود. 

اطلاعیه‌ها

این بخش برای اطلاع رسانی آمار بازدید در وردپرس به مدیر سایت استفاده می‌شود که بسیار مهم است.

info- آمار بازدید در وردپرس

تنظیمات متداول گزارش: در این بخش ایمیل خود را وارد کنید تا آمار و اطلاعات لازم را در ایمیلتان دریافت نمایید.
بروزرسانی گزارش: با تیک زدن بخش‌های دلخواه، زمانی که پایگاه داده‌های مذکور یا خود افزونه آپدیت شدند، اطلاعیه‌ای برای شما ایمیل می‌شود.

گزارش آماری: با فعال کردن این گزینه، تنظیماتی برای شما پدیدار می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید آمار بازدیدها، بازدیدکنندگان و … را در ایمیل خود مشاهده کنید. ابتدا از بخش زمانبندی، تعیین کنید که هر چند وقت یکبار می‌خواهید آمار بازدید در وردپرس برای شما ارسال شود. هر چه این بازه زمانی کوتاه‌تر باشد، مثل هر دقیقه، باعث مصرف بیش از حد منابع سرور شما خواهد شد. زمانبندی ماهانه می‌تواند گزینه مناسبی باشد. سپس از بخش بعدی نحوه ارسال را انتخاب می‌کنید. این مقدار به طور پیش‌فرض، ایمیل است. در صورت نیاز می‌توانید با استفاده از افزونه ذکر شده در افزونه و خرید پنل پیامکی، آمار سایت را به صورت پیامک در تلفن همراه خود دریافت کنید. در بخش بدنه پیام، تعیین کنید تمایل به دریافت کدام نوع از آمار را دارید. زیر ویرایشگر، شورت کدهای مربوط به هر آمار را نوشته است و شما باید آن‌ها را کپی کرده و در ویرایشگر بنویسید.
اعلان‌های مدیر: با تیک زدن این گزینه، تمامی اعلان‌های مربوط به افزونه را در پنل مدیریت وردپرس خود مشاهده خواهید کرد.

پیشخوان

dashboard - آمار بازدید در وردپرس

غیر فعال کردن ابزارک پیشخوان: با نصب افزونه آمار وردپرس، در صفحه اصلی پیشخوان وردپرس، بخشی برای مشاهده آخرین آمار به وجود می‌آید. اگر تمایل ندارید این بخش اضافه شود، این گزینه را تیک بزنید.
ویرایش برگه/نوشته: این گزینه هم عملکردی مشابه Hit metabox chart دارد که پیش‌تر به آن اشاره کردیم.
نقشه: در صفحه مرور کلی که آمار بازدید را نشان می‌دهد، نقشه‌ای وجود دارد که کشور بازدیدکنندگان را نمایش می‌دهد. اگر تمایلی به نمایش نقشه ندارید، آن را از این بخش غیرفعال کنید.

map- آمار بازدید در وردپرس

سطح دسترسی

access- آمار بازدید در وردپرس

در این بخش می‌توانید حداقل نقش کاربری برای مشاهده و مدیریت آمار بازدید در وردپرس را اعمال کنید. در متن پایین تنظیمات، راهنمای استفاده از آن ذکر شده. اگر می‌خواهید در مورد نقش‌ها در وردپرس بیشتر بدانید، این مطلب را در همیار­وردپرس بخوانید.

استثنائات

اگر بخواهید در تعداد آمار بازدید در وردپرس استثنائاتی قائل شوید، باید از این بخش کمک بگیرید.

feathers- آمار بازدید در وردپرس

رکوردهای استثنا: وقتی این ویژگی را فعال کنید، در منوی آمار سمت راست پیشخوان، گزینه‌ای به نام استثنائات ایجاد خواهد شد که در آن نموداری مشاهده خواهید کرد که آمار صفحه‌های خاص سایت شما اعم از صفحات 404 یا صفحه ورود و … را نشان می‌دهد. اما کاربرد آن چیست؟
فرض کنید بعد از مدتی آمار بازدید صفحه 404 سایت شما زیاد شود. این قضیه نشان می‌دهد لینکی از سایت شما در سایت های دیگر یا شبکه‌های اجتماعی به صورت اشتباه نوشته شده و کاربران با کلیک روی آن لینک، مدام صفحه 404 مشاهده می‌کنند. این ویژگی افزونه آمار وردپرس می‌تواند در مدیریت سایت و بهبود امنیت آن تاثیر گذار باشد.

  مهاجرت از جوملا به وردپرس

result stat- آمار بازدید در وردپرس

با کلیک کردن روی نام هر صفحه، مانند تصویر بالا، نتایج آمار آن صفحه را از نمودار حذف کنید. با این کار راحت تر آمار بقیه صفحه‌ها را بررسی خواهید کرد. با کلیک کردن دوباره، نتایج به نمودار باز می‌­گردد.

محروم کردن نقش‌های کاربری: هر کدام از نقش‌های کاربری موجود را انتخاب کنید، در صورتی که آن‌ها از سایت شما بازدید کنند، بازدیدشان ثبت نخواهد شد. کاربرد این ویژگی ثبت آمار دقیق کاربران و مخاطبان سایت است؛ به عنوان مثال، شما مدیر سایت هستید و مدام صفحه‌های مختلف را جهت مدیریت، بازدید می‌کنید. به طبع، بازدید شما در آمارگیر ثبت خواهد شد. حال اگر می‌خواهید بازدید شما ثبت نشود، گزینه مدیر کل را علامت بزنید تا فقط بازدید کاربران سایتتان در آمارگیر وردپرس ثبت شود.

لیست ربات‌ها: به صورت پیش‌فرض، لیستی از ربات‌ها نوشته شده‌اند. که در صورت بازدید آن‌ها از سایت، بازدیدشان ثبت نخواهد شد؛ چون آن‌ها کاربر حقیقی نیستند.
بروزرسانی لیست ربات‌ها پس از ارتقا: با فعال کردن این گزینه، پس از آپدیت افزونه، لیست ربات‌ها هم بروزرسانی خواهد شد. اما دقت داشته باشید با فعال بودن این گزینه، لیست ربات‌هایی که خودتان اضافه کرده‌اید، از بین خواهد رفت و باید دوباره آن‌ها را اضافه کنید.

آستانه سفر ربات: حداقل تعداد بازدیدی که یک کاربر باید داشته باشد تا به عنوان ربات شناخته شود. این گزینه برای سایت‌های بزرگ و پر ترافیک اصلا توصیه نمی‌شود.

لیست آدرس‌های آی پی محروم: می‌توانید لیستی از IP ها را در این بخش وارد کنید تا اگر کاربری دارای آن IPها بود، بازدیدش از سایت ثبت نشود.

استفاده از هانی پات: هانی پات (ظرف عسل) یک ابزار امنیتی است که نقش چشم‌گیری در تامین امنیت ایفا می‌کند. با فعال کردن این گزینه، ربات‌ها توسط هانی پات شناسایی شده و آمار بازدید در وردپرس ثبت نخواهد شد. برای استفاده از این ویژگی باید صفحه‌ای از سایتتان را به این افزونه اختصاص دهید. با تیک زدن گزینه “ایجاد یک صفحه تله ربات جدید” خود افزونه برگه‌ای برای این کار می‌سازد.

شناسایی مرورگرهای مشکوک به عنوان یک ربات: بازدیدکنندگانی که از نظر افزونه مشکوک هستند، به عنوان مثال IP درستی ندارند، به عنوان ربات شناخته شده و بازدید آن ها ثبت نخواهد شد.

Geo IP با استثنائات: در این بخش دو فیلد مشاهده می‌شود:

فیلد اول لیست کشورهایی است که اگر کاربری با IP آن کشورها وارد سایت شود، بازدیدش لحاظ نخواهد شد. دقت کنید که لیست کشورها باید بر اساس ISO 3166 باشند (ایران: IR) و در هر خط، فقط یک کشور باید نوشته شود. می‌توانید لیست کشورها به همراه حروف اختصاری ISO 3166 را ببینید.

فیلد دوم لیست کشورهایی است که فقط بازدید آن‌ها از سایت شما ثبت خواهد شد و باید مثل روش بالا وارد شود.

محرومیت هاست: با وارد کردن آدرس هاست دلخواه، بازدید آن ثبت نشده و جزو موارد استثنا تلقی می‌شود.

استثنائات آدرس: می‌توانید صفحه‌های ذکر شده را از شمرده شدن آمار بازدید در وردپرس مستثنی کنید. در پایین هم می‌توانید صفحات دلخواه سایتتان را وارد لیست استثنائات کنید.

دیگر

other- آمار بازدید در وردپرس

تنظیمات GeoIP:

با فعال کردن مجموعه GeoIP و GeoIP شهر، آمار کشور و شهر بازدیدکنندگان را دریافت خواهید کرد.
دو گزینه بعدی برای آپدیت پایگاه داده GeoIP است که در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را فعال کنید.
گزینه آخر مربوط به زمانی است که کاربری که از سایت شما بازدید می‌کند، دارای IP خصوصی باشد و افزونه نتواند شهر و کشور ایشان را شناسایی کند؛ اگر مقدار 000 را وارد کنید، کشور این بازدیدکنندگان Unknown ثبت خواهد شد.

تنظیمات لیست سیاه هرزنامه های Piwik:

Piwik، لیستی از سایت‌هایی که به سایت شما ربات می‌فرستند و اسپم هستند تهیه می‌کند تا آمار بازدید غیر واقعی آن‌ها در آمار بازدید در وردپرس ثبت نشود. با تیک زدن گزینه اول، این ویژگی را فعال می‌کنید و با فعال کردن گزینه‌های دوم و سوم، امکان آپدیت لیست Piwik را به افزونه خواهید داد. تفاوت گزینه دوم و سوم در زمان دریافت آپدیت‌ها است. گزینه دوم آپدیت‌ها را فورا دانلود کرده و اعمال می‌کند، اما گزینه سوم به صورت روتین و هفتگی این کار را انجام می‌دهد.

تعمیر و نگهداری

maintenance- آمار بازدید در وردپرس

پاکسازی اطلاعات قدیمی: این گزینه تعداد روزهای نگهداری آمار بازدید در وردپرس را تعیین می‌کند. به عنوان مثال اگر روی عدد 365 تنظیم شده باشد، فقط اطلاعات 365 روز اخیر در دیتابیس نگهداری می‌شود و اطلاعات روزهای قبل از این بازه زمانی حذف خواهد شد.
پاک کردن روزانه شمارش بازدیدکنندگان با کلیک بالا: اگر این ویژگی را فعال کنید، افزونه تعداد بازدید کاربرانی را که بیش از تعداد مشخصی بازدید داشته‌اند را پاک کرده و در آمار سایتتان لحاظ نخواهد کرد. آستانه بازدید را می‌توانید خودتان تغییر دهید.

حذف

remove - آمار بازدید در وردپرس

بازگردانی تنظیمات: اگر می‌خواهید تنظیمات افزونه به حالت اولیه بازگردد، این گزینه را تیک زده و روی دکمه به­‌روز رسانی کلیک کنید.
پاک کردن داده‌ها و تنظیمات: با اعمال این ویژگی به غیر از تنظیمات افزونه که به حالت اولیه باز می‌گردند، تمامی داده‌ها هم حذف خواهند شد.

بسیار خوب! تا اینجا به طور کامل تمامی تنظیمات افزونه آمار وردپرس را آموزش دادیم. در منوی آمار سمت راست پیشخوان، گزینه‌ای به نام بهینه‌سازی وجود دارد. روی آن کلیک کنید تا کار پیکربندی افزونه را به اتمام برسانیم.

seo- آمار بازدید در وردپرس

در این بخش، چند تب مختلف مشاهده می‌کنید که مهم‌ترین آن‌ها، تب استخراج است.

estekhraj- آمار بازدید در وردپرس

در این بخش می‌توانید از یکی از آمار بازدید در وردپرس، با فرمت‌های مختلف، خروجی بگیرید.در ادامه، روی گزینه مرور کلی کلیک نمایید.

review- آمار بازدید در وردپرس

در این بخش، آمار مختلف به صورت خلاصه به شما نمایش داده  می‌شود. در نمودار بالا می‌توانید آخرین بازدید ها و بازدیدکنندگان 20 روز پیش را مشاهده کنید. همچنین تعداد افراد آنلاین در هر لحظه را می‌توانید در سمت چپ این صفحه مشاهده کنید. با کلیک کردن روی دکمه به‌­روز رسانی در هر بخش، اطلاعات آمار آن بخش به­‌روز می‌شود. همانطور که گفتیم، در این صفحه خلاصه ای از آمار را مشاهده می‌کنید؛ اگر می‌خواهید هر کدام از این آمار را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید، باید از منوی آمار سمت راست پیشخوان، آمار مد نظرتان را انتخاب کرده و به بررسی آن بپردازید. به عنوان مثال ما روی گزینه “بازدیدها” کلیک می‌کنیم.

result ending- آمار بازدید در وردپرس

همانطور که مشاهده می‌کنید، این بخش، آمار بازدید ها و بازدیدکنندگان سایت را به صورت اختصاصی نشان می‌دهد. علاوه بر آمار 20 روز گذشته که در صفحه مرور کلی موجود بود، می‌توانید زمانبندی‌های دلخواه خود را اعمال کنید. حتی می‌توانید تاریخ دلخواه برای نمایش آمار را از سمت چپ اعمال نمایید.

جمع بندی

افزونه آمار بازدید در وردپرس با امکانات مختلفی که در اختیارمان می‌گذارد، از بهترین افزونه‌های شمارش آمار وردپرس به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید آمار بازدیدکنندگان سایتتان را به همراه جزئیات ثبت کنید، ما افزونه wp statistics را به شما پیشنهاد می‌دهیم. نظر شما را به آموزش ویدئویی جلب می‌کنیم:

آموزش ویدئویی

تولید محتوا + ساخت آموزش ویدئویی توسط پویا دارایی

دانلود افزونه WP Statistics

بررسی سوالات متداول افزونه WP Statistics

در هر امکان و افزونه‌ای سوالات متداول و اشکالات رایجی برای آن وجود دارد که اگر به آن‌ها پرداخته شود مسلما بسیاری از مسائل حل خواهد شد. ما نیز تصمیم گرفتیم برای برخی از مهم‌ترین افزونه‌های خود به بررسی سوالات رایج در بین افراد پرداخته و به همراه پاسخ آن را ارائه دهیم. در اینجا به بررسی سوالات رایج افزونه آمار بازدید در وردپرس می‌پردازیم.

1- چگونه می‌توان داده‌های موجود در افزونه را حذف کرد؟

به بخش بهینه‌سازی رفته و سپس از بخش پاک‌سازی می‌توانید این عملیات را انجام دهید.

2- آیا می‌توان گزارشات افزونه را بصورت ایمیلی به همراه فایل‌های ضمیمه شده XML یا CSV دریافت کرد؟

خیر، در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد. اما احتمال اینکه در آینده چنین امکانی به افزونه آمار بازدید در وردپرس اضافه شود زیاد است.

3- افزونه به درستی کار نمی‌کند و باعث از کار افتادن سرور می‌شود؛ چه باید کرد؟

تنها کاری که در این زمان باید انجام دهید، این است که افزونه‌های نصب شده در وردپرس خود را بررسی کنید و آن‌ها را غیرفعال کنید. سپس سایت خود را بررسی کنید. اگر افزونه آمار وردپرس به درستی کار کرد یعنی با یکی از افزونه‌های نصب شده در سایت تداخل دارد.

4- آیا افزونه WP Statistics با ووکامرس هم کار می‌کند؟

در حال حاضر این افزونه از ووکامرس و آمار مربوط به آن پشتیبانی نمی‌کند.

5- نام شهرهای مربوط به بازدیدکنندگان اشتباه است؛ برای حل این مشکل باید چه کرد؟

برای این منظور باید GeoIP پایگاه داده خود را بروزرسانی کنید. برای انجام آن می‌توانید به بخش Setting>>External مراجعه کنید.

6- پیغام ناشناخته‌ای با مضمون “HTTP_USER_AGENT” دریافت می‌شود؛ چگونه باید حل شود؟

فایل class-wp-statistics را با ویرایشگر باز کنید و سپس قطعه کد زیرا در خط 948 تغییر دهید:

if ( function_exists( 'getallheaders' ) ) {
			$user_agent = getallheaders();
		} elseif ( isset( $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'] ) ) {
			$user_agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
		} else {
			$user_agent = '';
		}

7- با نصب افزونه خطای 404 زیادی یافت می‌شود، چگونه باید این مشکل را رفع کرد؟

برای حال این مشکل احتمالا از افزونه Cache استفاده می‌کنید. سعی کنید Cache سایت را پاک کنید. همچنین از بخش تنظیمات افزونه آمار وردپرس، قسمت کش را غیرفعال کنید.

8- افزونه بازدید درستی را نمایش نمی‌دهد، برای این منظور باید چه کرد؟

چند راه‌حل را برای این منظور امتحان کنید:

 1. به صفحه تنظیمات افزونه  wp-statistics مراجعه کنید و گزینه “استفاده از کش” را فعال کنید.
 2. به صفحه پیوندهای یکتا در وردپرس مراجعه کرده و تنظیمات را بار دیگر بروزرسانی نمایید.
 3. اگر از افزونه کش استفاده می‌کنید، تمامی کش‌ها را پاک کنید.

9- با افزونه Elementor در تداخل است، راه‌حل چیست؟

برای حل این مشکل به بخش تنظیمات افزونه رفته و از قسمت عمومی گزینه “Hits in single page” را غیرفعال کنید.

چنانچه سوالات دیگری را مهم می‌دانید حتما در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا به این بخش اضافه کنیم.

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام،
  من این افزونه رو فعال کردم و اصلا آمار نشون نمیده و میزنه صفر تمام نکات بالا رو رعایت کردم اما نشد از افزونه jetpack استفاده کردم که خطای SSL رو داد و گفت با وردپرس ارتباط برقرار نمیکنه در صورتی که سایت من کلا SSL نشون میده و حتی افزونه اش هم نصب شده تا وردپرس به خوبی کار کنه، با میزبان هاست تماس گرفتم گفت مشکلی روی سرور من نیست، پس واقعا مشکل از کجاست؟ خیلی گیج کننده شده، ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  تفاوت بازدید و بازدیدکنندگان در این افزونه چیست که این اعداد یکی نیست؟؟؟

 3. 6 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام دانلود کردم یه افزونه ای به نام آماره نصب شد که امکانات جالب و زیادی نداشت

 4. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  ممنون بابت معرفی و آموزش این افزونه
  مشکلی که من باهاش دارم اینه که شهر و کشورو برای من نامعلوم میزنه
  مشکل از کجاست؟

 5. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید.
  من هر چی گشتم افزونه ی آمار گیر که با ووکامرس هم همخوانی داشته باشه پیدا نکردم و این افزونه هم خوب تو صدر .اگر اینو نصب کنم برای آمار صفحات برای آمار بازدید تک تک محصولاتم از چه افزونه ای میتونم استفاده کنم که تداخل نخوره برام خیلی مهمه چون آمار بازدید محصولاتم از آمار بازدید صفحات برام مهم تره.
  خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 6. 10 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  وقتی دانلود رو میزنم صفحه خالی میاد و دانلودی انجام نمیشه
  امکان داره لینک دانلود مستقیم رو بفرستید
  ممنون

 7. 10 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  افزونه دانلود نمیشه

 8. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من از این افزونه استفاده میکنم ولی فعلا سایتم روی حالت تعمیر هست و فقط خودم دارم پست های سایت رو ویرایش میکنم ولی داره آمار بازدید کننده میندازه در صورتی که سایتم بسته فعلا
  ممکنه که خودم رو به عنوان بازدید کننده داره حساب میکنه ؟؟؟؟
  راه حلش چیه ؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 9. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  افزونه رو نصب کردم اما وقتی می خوام از ابزارک آمار استفاده کنم این پیغام رو میده:
  خطایی رخ داد. لطفاً برگه را دوباره بارگذاری و دوباره تلاش نمایید.
  این رو بالای همون ابزارک نمایش میده
  مشکل چیه؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تداخل افزونه‌ها. لطفا تمامی افزونه‌ها رو غیرفعال کنید و فقط افزونه مذکور را فعال نمایید تا نتیجه عملکرد را بررسی کنید.

 10. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و احترام
  این افزونه در سایتمن به گونه ای عمل میکنه که مثلآ تعداد افراد آنلاین و به جای اینکه در جلوی متن بنویسه میره یه خط پایین تر مینویسه و جای زیادی رو اشغال میکنه
  ممنون میشم بفرمایید چطور ی میتونم اعداد رو که نشان دهنده آمار هست رای در جلوی هر یک ازمتن ها بیارم
  باتشکر

 11. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.یک سوال داشتم ازتون؛

  با نصب و استفاده از این افزونه، زمانی کاربر وارد سایت ما میشه، این افزونه آیپی و حتی لوکیشن کاربر رو هم ظبط میکنه. آیا از لحاظ قانونی و… سایتمون دچار مشکل نمیشه؟ و آیا این کار مجاز است یا خیر ؟

  ممنون از شما

 12. 6 سال عضو همیار وردپرس

  درود
  من در سایتم از این افزونه استفاده می کنم اما مشکلی که دارم اینه که یک یا دو آی پی همیشه به صورت آنلاین نمایش داده میشه
  آی پی من نیست!
  وقتی که در گوگل آنالیتیک چک می کنم می بینم که کاربری آنلاین نیست
  چندین بار پلاگین را حذف و دوباره نصب کردم (دیتابیس را نیز حذف کردم) اما بعد از چند دقیقه دوباره یک و یا دو IP ثابت در سایت نشان داده می شود
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 13. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  میدونم این سوالم به بازدید ربطی نداره ولی اینجا گیر کردم ، ممنون می شم راهنمایی کنید.
  هر محصولی که تو سایت میذارم تو کل برگه ها تکرار می شه.

  sashopiran.ir/shoes-woman/
  sashopiran.ir/lebas/
  sashopiran.ir/iran/

  این جواب برخی دوستان بود.

  شما در هر سه صفحه ابزارکی گذاشته اید و در شرایط محصول این ابزارک، مشخص نکرده اید محصولات چه دسته ای نمایش داده شود، به همین دلیل هر چه محصول باشد نمایش داده می شود.

  ممنون می راهنمایی کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی