کتاب فارسی جامع

آموزش وردپرس

راه اندازی سایت در ۵ دقیقه

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای کاملا رایگان و در عین حال کامل است که با کمک آن می‌توان هر گونه وبسایت اعم از شرکتی، شخصی، خبری و فروشگاهی ساخت.
آیا می‌دانید نصب و راه‌اندازی وردپرس چگونه است و چقدر زمان می‌برد تا این مراحل طی شود؟ به راحتی و تنها در 5 دقیقه می‌توانید یک سایت وردپرسی را بصورت پیش‌فرض راه‌اندازی کنید. وردپرس یک CMS (سیستم مدیریت محتوا) منعطف و پویا است که تقریبا از تمامی زبان‌های دنیا پشتیبانی می‌کند. بنابراین شما نیز در مراحل اولیه نصب می‌توانید با انتخاب زبان مورد نظر آن را برای فارسی بومی‌سازی کنید.
برای اینکه بتوانید راحت‌تر با وردپرس کار کنید آموزش وردپرس را برایتان در قالب یک کتاب الکترونیکی کاملا رایگان آماده کردیم. با دریافت و مطالعه آن به راحتی می‌توانید وردپرس را نصب کرده و وبسایت مورد نظر را بسازید. اینگونه دیگر نیاز به صرف هزینه ندارید.

چرا وردپرس؟

حال که در مورد وردپرس و امکانات آن صحبت کردیم، نوبت به آن می‌رسد که بپرسیم چرا وردپرس؟ اصلا به چه علت از وردپرس استفاده کنیم؟ تنها روشی که می‌تواند شما را قانع کند، آماری است که از وردپرس در دسترس است:

  • تا کنون بیش از ۷۴٫۶ میلیون سایت با وردپرس راه اندازی شده است
  • تا کنون بیش از ۷۴٫۶ میلیون سایت با وردپرس راه اندازی شده در گوگل ماهانه ۳۷ میلیون بار وردپرس و کلمات مرتبط با آن جستجو میشود
  • وردپرس به ۴۰ زبان برتر دنیا از جمله زبان شیرین فارسی ترجمه شده است
  • ۲۲% سایت های مطرح خبری جهان با وردپرس راه اندازی شده است
  • تاکنون بیش از ۹۹ بار وردپرس سیستم خود را به روز کرده است
  • بیش از ۲۹,۰۰۰ افزونه برای وردپرس تا به امروز به وجود آمده است
  • ۴۸ سایت از بین ۱۰۰ وبلاگ برتر دنیا با وردپرس مدیریت میشود
  • و در نهایت وردپرس محبوبترین CMS بین بازاریابان مطرح جهان انتخاب شده است!

قالب های وردپرس

زمانی که وردپرس را نصب می‌کنیم، طبیعتا در یک کالبد ساده خودنمایی می‌کند که به صورت پیش‌فرض تعریف شده. چگونه می‌توانیم آن را زیباتر و کاربرپسند سازیم؟
سوال کاملا واضح است. با کمک قالب وردپرس! وردپرس در مخزن خود دارای تعداد بی شماری قالب است که در دسته‌های خبری، شرکتی، وبلاگی و فروشگاهی جای می‌گیرند. برای هر موضوعی که سایت دارید می‌توانید یک قالب کاملا رایگان دریافت کرده و نصب کنید. بسیاری از همان قالب‌ها را برایتان در همیار فارسی‌سازی کرده‌ایم که می‌توانید نسخه فارسی را دریافت کنید. در آموزش وردپرس نحوه نصب قالب وردپرس بصورت کامل توضیح داده شده است.

قالب های رایگان
قالب وردپرس شرکتی Benevolent
پیش نمایش
قالب شرکتی وردپرس Accelerate
پیش نمایش
قالب تک‌صفحه‌ای وردپرس Business Portfolio
پیش نمایش
  • برای دانلود کتاب ابتدا فرم زیر را تکمیل نمایید

افزودن امکانات با افزونه وردپرس

در واقع افزونه وردپرس نقش مکمل دارد. وردپرس خود به تنهایی امکاناتی را برایتان فراهم نمی‌کند، بلکه این افزونه‌ها هستند که محیط جالب و امکانات زیادی را به وبسایت شما می‌دهند. مثلا ساخت یک فرم تماس، در نظر گرفتن امنیت برای سایت، ایجاد آیکون شبکه‌های اجتماعی و … همه نیازمند کمک گرفتن از افزونه‌های وردپرس است. در آموزش وردپرس پیرامون نحوه نصب و راه‌اندازی افزونه‌ها توضیح داده‌ایم.