آموزش کامل ساخت منو در وردپرس

ساخت منو در وردپرس
ساخت منو در وردپرس

فهرست‌ها از مهمترین قسمت‌های هر وبسایت بشمار می‌آیند، ساده‌ترین و بهترین روش برای دسترسی به صفحات و مطالب یک وبسایت استفاده از منو یا فهرست‌ می‌باشد، فهرست‌ها به شما کمک می‌کنند تا مطالب خود را مرتب و به صورت دسته‌بندی شده در وبسایت قرار دهید تا کاربران و بازدیدکنندگان به راحتی و بدون سردرگمی صفحه موردنظر خود را پیدا کنند. سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکان ساخت فهرست را بدون نیاز به کدنویسی و دانش خاصی براي وبسايت شما فراهم می‌کند. وجود منوها در هر وبسایتی ضروری هستند، چنانچه وبسایت خود را به تازگی طراحی کرده‌اید و فاقد فهرست می‌باشد پیشنهاد می‌کنیم با ما تا انتهاي اين مقاله از سری مقاله‌های آموزش وردپرس همراه باشيد تا ساخت منو در وردپرس را به شما آموزش دهیم.

ساخت منو در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • چرا باید در سایت فهرست داشت؟
 • آموزش ساخت منو در وردپرس
 • آموزش ساخت منوی کشویی در وردپرس

چرا باید در وبسایت فهرست داشت؟

با ساخت فهرست در وردپرس علاوه بر زیبایی و حرفه‌ای نشان دادن وبسایت، می‌توانید صفحات و مطالب وبسایت خود را سازماندهی کرده تا بازدیدکنندگان به راحتی بتوانند به صفحات موردنظر خود دسترسی پیدا کنند. برگه‌ها، نوشته‌ها، پیوندها و دسته‌های موردنظر را می‌توانید در فهرست خود قرار دهید تا آن‌ها را بهتر و بیشتر در معرض دید بازدیدکنندگان به نمایش بگذارید، همچنین وردپرس این امکان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید بنا به نیاز خود از فهرست‌ها در جاهای مختلف وبسایت خود استفاده کنید.

آموزش ساخت منو در وردپرس

برای ساخت فهرست لازم است به پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و مطابق تصویر زیر وارد بخش “نمایش” شده و سپس “فهرست‌ها” را انتخاب کنید.

فهرست‌ها در منوی نمایش پیشخوان وردپرس
فهرست‌ها در منوی نمایش پیشخوان وردپرس

پس از انتخاب فهرست‌ها صفحه‌ای مانند تصویر زیر برای شما نمایان خواهد شد که می‌توانید فهرست قبلی خود را ویرایش نموده و یا با کلیک بر روی “یک فهرست جدید ایجاد کنید” ساخت منو خود را آغاز کنید.

انتخاب یک فهرست در سربرگ ویرایش فهرست‌ها
انتخاب یک فهرست در سربرگ ویرایش فهرست‌ها

پس از انتخاب این گزینه مطابق تصویر زیر کادر جدیدی به صفحه اضافه خواهد شد که از شما می‌خواهد نام فهرست جدید خود را وارد کرده و بر روی دکمه “ایجاد فهرست” کلیک کنید.

وارد کردن نام برای ساخت فهرست جدید
وارد کردن نام برای ساخت فهرست جدید

پس از این کار در نوار سمت راست صفحه گزینه “افزودن گزینه‌های فهرست” را مشاهده خواهید کرد که شامل لینک‌هایی هستند که می‌توانید به فهرست اضافه کنید، این لینک‌ها شامل برگه‌ها، نوشته‌ها، پیوندهای دلخواه و دسته‌ها می‌باشند، البته می‌توانید از بخش “تنظیمات صفحه” که در بالای وردپرس گوشه‌ی سمت چپ صفحه قرار دارد موارد دیگری را هم اضافه کنید، بعضی از افزونه یا قالب‌ها امکانات خاصی دارند که از همین قسمت قابل دسترسی هستند.

بخش افزودن مورد به فهرست
بخش افزودن مورد به فهرست

اما اگر بخواهید فقط چند برگه از برگه‌های خود را در فهرست قرار دهید کافیست مانند شکل زیر بر روی پیکان موجود در کنار گزینه “برگه‌ها” کلیک کرده و برگه‌های موردنظر خود را در حالت انتخاب قرار دهید و سپس دکمه “افزودن به فهرست” را انتخاب کنید، که با کلیک بر روی این دکمه برگه‌های موردنظر شما به قسمت سمت چپ صفحه منتقل می‌شوند.

ستون افزودن گزینه به فهرست
ستون افزودن گزینه به فهرست

زمانی که برگه، نوشته یا هر چیز دیگری را به فهرست اضافه می‌کنید می‌توانید بر روی پیکان موجود در کنار گزینه موردنظر کلیک کرده تا گزینه‌های بیشتری را مشاهده کنید، در این صفحه می‌توانید یک نام دلخواه برای آن انتخاب کنید که این نام در فهرست نمایش داده می‌شود، همچنین می‌توانید آن‌ها را مرتب و جابجا کنید، به عنوان مثال در تصویر زیر با کلیک بر روی “یکی به پایین”، گزینه “وبلاگ” به سطر بعد منتقل خواهد شد (به عبارتی ساده، وبلاگ دومین گزینه در فهرست خواهد بود) یا با استفاده از درگ اند دراپ مکان آن‌ها را تغییر دهید.

ویرایش منوی مورد نظر در لیست
ویرایش منوی مورد نظر در لیست

به همین ترتیب نوشته‌ها و پیوندهای دلخواه موردنیاز خود را می‌توانید به فهرست اضافه کنید.

آموزش ساخت منوی کشویی در وردپرس

یکی دیگر از موارد جذابی که قطعا تاکنون در سایت‌های بسیاری مشاهده نموده‌اید منوی کشویی می‌باشد، زمانی که نشانگر خود را بر روی فهرست حرکت می‌دهید زیرمجموعه‌های آن نیز نمایش داده می‌شوند که به این حالت منوی کشویی، آبشاری، درختی یا والد/فرزندی گفته می-شود. در وردپرس به راحتی می‌توانید این قابلیت جالب را بدون نیاز به کدنویسی در وبسایت خود اضافه کنید، در ادامه، ساخت منوی آبشاری در وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد.

برای ساخت منو درختی کافیست مانند تصویر زیر گزینه‌ای را می‌خواهیم زیرمجموعه یا فرزند باشد را با استفاده از درگ اند دراپ در پایین و کمی چپ‌تر از منو اصلی بکشید، با این کار می‌توانید درخت‌های عمیق‌تری ایجاد کنید به طوری که هر فرزند دارای زیرمجموعه‌هایی باشد، البته توجه داشته باشید که ممکن است منوی کشویی در برخی قالب‌ها پشتیبانی نشوند و در نتیجه فهرست وبسایت شما کمی نامنظم نمایش داده شوند.

منوی کشویی در وردپرس
منوی کشویی در وردپرس

پس از جابجایی و مرتب‌سازی آیتم‌ها می‌بایست جایگاه منوی خود را مشخص کنید. برای این کار دو روش در پیش رو دارید:

1. در روش اول می‌توانید به آسانی از قسمت “تنظیمات فهرست” مکان نمایش فهرست خود را انتخاب کنید.

اولین روش انتخاب جایگاه مناسب هر فهرست
اولین روش انتخاب جایگاه مناسب هر فهرست

2. در روش دوم با استفاده از سربرگ “مدیریت جایگاه‌ها” می‌توانید مشخص کنید که فهرست شما در چه قسمتی از قالب نمایش داده شود، البته این جایگاه‌ها در هر قالبی ممکن است متفاوت باشد.

دومین روش انتخاب جایگاه مناسب هر فهرست
دومین روش انتخاب جایگاه مناسب هر فهرست

پس از انجام تنظیمات، بر روی دکمه “ذخیره فهرست” کلیک کنید تا منو شما ذخیره شود، منوی ساخته شده را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

نمونه منو ساخته شده در وردپرس
نمونه منو ساخته شده در وردپرس

استفاده و نمایش از فهرست‌ در ستون‌ها نیز ممکن می‌باشد، برای این کار کافیست پس از ساخت فهرست، در پنل مدیریت وردپرس به بخش “نمایش” و سپس “ابزارک‌ها” مراجعه کرده و از میان ابزارک‌ها فهرست دلخواه خود را در ستون موردنظر استفاده کنید. به همین آسانی توانستید فهرست خود را بسازید و در سایت نمایش دهید.

اهمیت داشتن منو در وبسایت

وبمستران و مدیران وبسایت‌ها داشتن یک منوی شیک و جذاب را از ضروریات یک وبسایت بشمار می‌آورند، فهرست‌ها علاوه بر زیبایی ظاهری، دسترسی سریع‌تری را برای بازدیدکنندگان وبسایت شما نیز فراهم می‌آورد. در وردپرس می‌توانید در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به دانش خاصی فهرست وبسایت خود را بسازید، در این مقاله ساخت فهرست در وردپرس را به طور کامل آموزش دادیم. امیدواریم مطالعه این مقاله در ساخت منو در وردپرس به شما کمک کند. شما می‌توانید سوالات و نظرات خود را از بخش دیدگاه‌ها با ما مطرح کنید؛ همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منبع: wpbeginner.com

راه حل نهایی برای کسب و کار های آنلاین
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 1 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام من یه سوالی داشتم ازتون ،من میخوام منوی سایتم داخل هدر از چپ به راست ترتیبش باشه اما زمانی که اینطور تنظیم میکنم منوی کرکره ای روی موبایل ترتیبش برعکس میشه لطفا راهنماییم کنید.سپاس از شما

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مورد رو باید توسط کدنویسی css تنظیم کنید و باید از یک متخصص کمک بگیرید.

 2. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر من یک سایت به زبان اینگیلیسی دارم میسازم برای فهرست وقتی از چپ به راست میکنم ترتیبش رو داخل منو کرکره ای موبایل هم از پایین به بالا میشه ترتیبش و من میخوام ترتیب منو کرکره ای از بالا به پایین باشه ممنون میشم راهنماییم کنید.

 3. 2 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من میخوام منوی سایتم به صورت کامل باز بشه یه چیزی شبیه این سایت
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چکار باید انجام بدم یا چه افزونه ای رو باید نصب کنم
  روز خوش

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   از افزونه های مگامنو باید استفاده کنید. مثل:
   https://hamyarwp.com/max-mega-menu/
   https://hamyarwp.com/quadmenu/

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   درود
   سپاس از پاسخگویی

   از max mega menu استفاده کردم اما منوی تمام عرض نمیده مثل سایت ایرانداک
   irandoc.ac.ir
   ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید از چه افزونه ای استفاده کنم

   روز خوش

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام مجدد
   افزونه به شما معرفی کردم ولی اگر قالب شما سازگاری نداره باید با کدهای css تنظیمش کنید.

 4. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  بنده چندین دسته ساخته ام که میخواهم به فهرست ها اضافه کنم اما وقتی وارد بخش فهرست ها میشم از بخش دسته ها , اون دسته هایی که ساختم رو نمیتونم به فهرست اضافه کنم .یعنی کنارشون تیک افزودن به قهرست نیست.ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار باید کنم

 5. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و عرض ادب
  دوست گرامی من طبق آموزش ، در فهرست درختی یا آبشاری مادر و فرزند درست کردم. ولی با کلیک بر مادر در فهرست صفحه مادر باز میشه که نباید اینگونه باشه. مادر نباید قابل کلیک کردن باشه و فقط باید فرزند با کلیک باز بشه.
  چطور میتونم این مشکل رو برطرف کنم ؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای اینکه منوی اصلی کلیک خور نباشه باید از نوع پیوند سفارشی ساخته بشه

 6. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ممنون به خاطر سایت عالیتون…

  فهرستی داخل سایتم ساختم
  اما زمان اجرا داخل سایت، وقتی از روی گزینه مادر می خوام به سمت گزینه فرزند (زیر منو) حرکت کنم کلا زیر منوها ناپدید می شن و نمی تونم منو و زیر منوها رو ببینم
  ممکنه راهنماییم کنید؟
  (ببینید داخل سایت شما، بخش فهرست، وقتی موس روی گزینه افزونه وردپرس قرار می گیره پنجره مربوطه نشون داده می شه، (سایت من تا این مرحله پیش می ره)
  اما وقتی موس حرکت می دم که روی یکی از گزینه ها کلیک کنه مثلا داخل سایت شما: از افزونه وردپرس برم روی فرم ساز) در این مرحله با حرکت موس پنجره منو که باز شده بسته می شه و نمی تونم به زیر منوها دسترسی داشته باشم)

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این موضوع میتونه به دو دلیل باشه.
   1- مربوط به قالبی هستش که استفاده می کنید
   2- از افزونه‌ای برای ایجاد فهرست‌ها استفاده می‌کنید که ممکنه عملکرد خوبی نداره یا با افزونه دیگری تداخل داره

 7. 4 سال عضو همیار وردپرس

  باسلام آیابرای ساخت فهرست مطالب که مثل سایت هنریاب که عمودی است ومثل دانه ها تسبیح می باشد افزونه ای وجود دارد؟

 8. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام برای فهرست سایتم میخوام دور نوشته هام کادر داشته باشه، چطور میتونم این کار رو کتنم؟ کدی اگر داره بهم بگین کامل
  این سایتمه

 9. سلام
  یه سوال از خدمتتون دارم
  من در منوی اصلی یعنی نوار بالای صفحه اصلی میخوام یه گزینه به نام کتاب باز کنم، این کارو انجام میدم اما میخوام وقتی روی این گزینه میزنم یک صفحه باز بشه و کتابا و نوشته هام نشون داده میشه اما نمیتونم.
  قالبم جنه هست
  لطفا کمکم کنید واقعا اعصابم ریخته به هم

 10. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید. منو را درست کردم، برای آن زیر مجموعه ای قرار دادم، اما در نمایش سایت قبل از اینکه ماوس به روی زیر منو برود محو می شود. مشکل از کجاست. لطفا سریعا کمکم کنید. ممنون.

 11. جناب من فهرست که میسازم زیر هم قرار میگیره هرکاری میکنم از چپ به راست نمیشهاگه میشه لطفا کمکم کنید

 12. سلام و سپاس
  در تمام اینترنت هر جا را گشتم ساخت منو را توضیح داده‌اند اما بعد از آن را نگفته‌اند که چطور می‌توان صفحه‌، نوشته یا برگه‌ای که ساختیم را به این منو یا فهرست یا زیر منو لینک دهیم.
  خواهشمند است این نکته را توضیح دهید.
  سپاسگزارم

 13. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام – برگه که درست میکنیم و در فهرست میگذاریم میخوام روی اون برگه که در فهرسته کلیک کرد داخل برگه نره و هیچ اتفاقی نیفته باید چه کار کنم و از این برگه برای باز شدن زیر منو ها استفاده میکنم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون در جوابمو در سوالات زیر پیدا کردم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید به عنوان پیوند دلخواه انتخابش کنید.

 14. با سلام
  چطور میشه مثل سایت آکاایران برای هر برگه منوی خاص خودش رو درست کرد؟
  ممنون از شما

 15. 8 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خسته نباشی
  من در قسمت برگه ها از گزینه فهرست برای منوی سایت استفاده کردم که حالت درختی به خود گرفته ولی یک ایراد دارد آن هم متاسفانه مطالب زیر مجموعه ها به علت دو یا سه کلمه بودن در یک خط قرار ندارد . محبت کیند راهنمایی کنید چگونه آنها را در یک خط قرار دهیم با تشکر

 16. سلام خسته نباشید چطور میتونم یک فهرست را برای برگه ام ایجاد کنم؟من فهرستم فقط در صفحه ی اصلی ایجاد میشه اما این فهرست در تمام برگه ها تکرار میشه چطور میتوانم فهرست های متفاوت برای هر برگه ایجاد کنم………..لطفا پاسخ دهید.ممنونم همیار

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   معمولا تمام سایت‌ها به این صورت هستند که شما می‌توانید منویی بسازید که در سربرگ نمایش داده شود و این منو در همه‌ی صفحات سایت استفاده می‌شود.
   اگر افزونه‌ای برای این کار بود حتما در مطالب سایت معرفی خواهیم کرد.

 17. 7 سال عضو همیار وردپرس

  ببخشید قالبم بخش فهرست نداره چجوری باید اضافه کنم؟؟

 18. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید. گویا تو این سایت میتونم به جواب سوالاتم برسم .دارم یک سایت با وردپرس و پوسته 2015 طراحی میکنم ولی به چند مشکل برخوردم.
  1- نمیتونم فهرستی که ساختم در منو بالا سایت قرار دهم. در قسمت تنظیمات فهرست و جایگاه گزینه ای به نام منو بالا ندارد. فقط منو اصلی و شبکه های اجتماعی را دارد. آیا در پوسته 2015 راهی برای گذاشتن فهرست در منو بالا وجود ندارد؟ اگه داره لطفا راهنمایی کنید.
  2- یه مشکل دیگه ام این است که در پوسته 2015 در قسمت شخصی سازی ، قسمت ابزارک ها گزینه : منوی کناری مطالب ندارد. در نتیجه نمیتونم ویدیوها و نوشته هایی را که میخوام به صورت ثابت در هر صفحه نمایش داده بشند را قرار بدم. آیا برای حل این مشکل راهی هست؟
  جدای از توضیحاتی که میدهید لینک آموزش آنها را هم اگه به طور مفصل جایی سراغ دارید بگذارید . با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز، پوسته های پیش فرض وردپرس قابلیت انجام هر کاری رو ندارند برای همین این ایرادات امری طبیعی است.
   پوسته های بسیار ساده ای هستند. شما با توجه به دموی اصلی آن ها را بسازید و تست کنید که آیا قابلیت هایی که نیاز دارید را به شما می دهند یا خیر

 19. 7 سال عضو همیار وردپرس

  باسلام وادب و ممنون از سایت پربارتون
  فهرستی در سایتم دارم که زیر فهرست طولانی داره و تقریبا 5 تا از مطالب آخرو نشون نمی ده. چکار کنم که فهرستم شبیه فهرست سایت شما باشه . یعنی دو ردیف یا سه ردیف بشه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام و تشکر
   در این مورد باید از مگامنو استفاده کنید
   افزونه ای رو درسایت معرفی کردیم اما ممکن است با قالب شما هماهنگ نباشد (بهتر است تست کنید)
   http://hamyarwp.com/مگامنو-رایگان-وردپرس/
   راه دیگه این هست که در چینش منوها یکم حالت درختی رو کامل تر کنید مثلا یک منو و20 تا زیر منو نداشته باشید یک منو و 4 زیر منو سطح یک و در هر زیر منو مثلا 5 زیر منو سطح دو داشته باشید.

 20. سلام و وقت بخیر
  من یک منو ساختم در آخرین نوشته هام در صفحه اصلی نشون میده . حالا برای اینکه بخوام مثلا قسمت محصولات منوی خودم پست های مربوط به محصولاتم را بیارم باید چیکار کنم.
  فقط روی صفحه اصلی همه پست ها رو میبینم و بقیه صفحهات منو خالی هستن
  لطفا سریعتر پاسخ بدید خیلی مهمه
  با سپاس

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   شما در منو هر چیزی که بگذارید نمایش داده می شود
   اگر از ووکامرس استفاده می کنید باید در قسمت فهرست ها بالای صفحه گزینه تنظمیات صفحه رو زده و تیک های مربوط به ووکارس تا انتخاب کنید حالا در کنار منویی که ساختید می توانید محصولات و … را ببیند و به فهرست اضافه کنید.

 21. با سلام و احترام
  از مطالب مفید و خوبتون ممنونم.
  لطفا به این رویه ادامه بدید و بیشتر مطالب بذارید.

  تشکر

 22. سلام من با AccessPress lite یک سایتی را دارم کامل میکنم و برای فهرست وقتی زیر مجموعه براشون تعیین میکنم ولی در نوار منو اصلی همه کنار هم بالا میان و بصورت آبشاری نیستن
  و در ویژوآل کامپوزرم ساختم باز کنار هم میومدن
  ممنون بابت سایت خوبتون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   یک فهرست جدید بسازید و وقتی تکمیل شد در پایین فهرست تیک منوی اولیه را بزنید و بعد ذخیره فهرست را کلیک کنید
   لطفا سوالات مربوط به قالب ها را زیر مطلب همان قالب بپرسید.
   ممنونم.

 23. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام،ممنون از سایت خوبتون،
  میخواستم منویی در سایتم قرار بدم که با انتخاب استان در یک فیلد شهرستان های آن استان لود و قابل انتخاب باشند،
  آیا افزونه ای برای ساخت چنین ویژگی وجود دارد؟
  و اگر ندارد چگونه باید تهیه ش کنم؟
  این ویژگی نام خاصی دارد؟
  باتشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   شما می توانید از ساختار درختی دسته ها استفاده کنید
   و انها را بصورت ابشاری در منو بچینید.

 24. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من قالب مجله هوشمند رو دارم: نمونه: http://smartmag.demo-wpcity.ir/?p=346
  همونطور که در فهرست می بینید عنوان “دنیای دیجیتال” مگا منوش فعاله و دو قسمت ویژه و مطالب اخیر داره.
  من مگا منو رو فعال می کنم اما قسمت ویژه و مطالب اخیر مطلبی رو نشون نمیده.
  چطور مطالب و نوشته هام رو به بخش ویژه و مطالب اخیر این فهرست هدایت کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در بخش فهرست ها به بخش مربوطه انتقال دهید. البته در خود مگامنو نیز قابل انتقال می باشد

 25. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  قالب من فالکون می باشد که شامل دو منو می باشد وقتی زیر مجموعه درست میکنم منو بالا نمایش نمیدهد اما منو اصلی نمایش میدهد. علت چیست؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   احتمالا منوی بالایی سایت شما از زیر منو پشتیبانی نمی کند این مورد در خیلی قالب ها وجود دارد.

 26. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خسته نباشید
  من فهرست و زیرمجموعه درست کردم ، اما در زمان نمایش زیرمجموعه ها نمایش داده نمیشود. چکار باید انجام دهم.
  با سپاس فراوان از زحمات شما

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   بعضی از قالب ها از زیر فهرست پشتیبانی نمی کنند.
   بهتره روی قالب ساده وردپرس تست کنید اگر مشکلی نبود مشکل از قالب شماست.

 27. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام چجوری میشه یه فهرست بسازیم که تو گوگل سایت با فهرست بیاد بالا ؟
  مثل سایت شما که تو صفحه گوگل که میزنی همیار وردپرس ۶ تا فهرست داره …

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام و احترام
   اگر سایت شما دارای سایت مپ باشه و مدت زیادی کار کرده باشه (معمولا بیش از یک سال)گوگل خودش این سایت لینک ها رو اضافه می کنه.

 28. 8 سال عضو همیار وردپرس

  تشکر می کنم که جواب دادید.
  راهی نداره که خودمون بتونیم این کار رو انجام بدیم. آخه همه قالب هایی که قرار می دید این فهرست ندارن. راه حل های دیگه یی هستن؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   راه حل هست اما باید به برنامه نویسی تسلط کافی داشته باشید تا بتونید فهرست خود را تبدیل به این حالت کنید، این برنامه ها مزبوط به استایل میشه و در شیوه نامه باید نوشته بشه.
   موفق و پیروز باشید

 29. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  اولش تشکر کنم واسه سایت خیلی خوبتون.
  اگه بخواهیم دوتا فهرست داشته باشیم مثل همین فهرستی که شما استفاده می کنید که یکیش ثابت و اون یکی با اسکرول پایین میاد چی کار باید بکنیم.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام و تشکر
   قالب شما باید از چند فهرست پشتبانی کنه.

 30. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام دوستان خسته نباشید
  من یک تازه کارم و تازه سایتم رو بالا اوردم
  من تو منو اصلی تقسیم بندی کردم مثلا اخبار سیاسی / اخبار اجتماعی/وووو نمیدونم چیکار باید بکنم که هر مطلب خاصی رو که اضافه می کنم بره تو گروه خاص خودش مثلا با زدن گزینه اخبار اجتماعی از بالا(منو اصلی) یک صحفه جدا باز بشه که تمامی اخبار مربوط به خبرهای اجتماعی که انتشارشون دادم رو بیاره
  (البته فعلا برای اینکه زیاد بی ربط نباشه به هر کدوم ازعنوان هایی ک تو منو اصلی دسته بندی کردم از قسمت نمایش/فهرست ها ، یک لینک از یک مطلب خاصی از سایتم رو دادم که با انتخابش از منو اصلی فقط یک مطلب که لینکش رو موقه فهرست سازی ثبت کردم رو باز می کنه)

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   شما باید برای هر عنوان یک دسته درست کنید و وقتی مطلبی می نویسید دسته مورد نظر رو انتخاب کنید
   بعد در قسمت فهرست ها از قسمت دسته ها دسته هایی که دوست دارید در منو باشند رو در منو قرار بدید.

 31. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. چطورمیشه در ساخت منو یه آیتم والد ساخت که خودش به جایی لینک نباشه .یعنی فقط وقتی موس روش میره زیر مجموعه هاش نشون داده بشه بدون اینکه بشه خودشو کلیک کرد

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام برای اینکار:
   ۱ – در قسمت فهرست ها با استفاده از گزینه پیوند های دلخواه یک ایتم و با لینک به هر چیزی (مثلا #) بسازید
   ۲- حالا در قسمت فهرست این ایتم را باز کنید و ان لینک را کاملا پاک کنید (یعنی در فیلد ادرس هیچ چیزی نباشد)

 32. اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

 33. باسلام
  بنده در ابتدا بدلیل نداشتن مطلبی در سایت مجبور شدم یک فهرست را فراخوانی کنم و ازروی آن کپی کرده و چیدمان رو انجام دادم.
  ولی با توجه به خالی بودن قسمت لینک در فهرست بنده میتونم یک برگه رو برای تمامی فهرست ها تعریف کنم که نوشته ها در آنها به نمایش در بیان(مثل فهرست بوتیک در سایت که با ووکامرس ساخته شده)سپاسگذار میشم راهنمایی بفرمایید، بنده تجربه خیلی کمی در این زمینه دارم/با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام و احترام حالا که مطلب در سایت دارید کافیه یک فهرست جدید بسیازید و فهرست قبلی رو پاک کنید در مورد چیدمان هم بهترین راه استفاده از دسته ها هست.

 34. سلام
  من یه فهرست درست کردم (برای صفحه گالری)و تو فوترپایین گذاشتمش ولی وقتی رو این لینک کلیک میکنم تو صفحه گالری میره ولی محتوای صفحه گالری رو نشون نمیده….
  کلا من تو لینک کردن به صفحاتم مشکل دارم…نمیتونم لینک هارو به صفحات مرتبط کنم…ینی ظاهرا میره تو صفحه ها ولی با محتوای خالی!!
  خانم بهار ممنون میشم هر چه زودتر کمک کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما به من بگید صفحاتی که ایجاد میکنید به صورت برگه هستند یا دسته ؟ اگه برگه باشند با آدرس دهی برگه ها هرگز چنین مشکلی نخواهید داشت

 35. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام؛
  آقا بنده تو فهرست گزینه “ورود” گذاشتم که میره به صفحه ورود، حالا می خوام که بعد از ورود کاربران این گزینه “ورود” حذف شه و دیده نشه، چه میشه کرد ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی از منو حذف بشه ؟

 36. سلام ببخشید این قالب جدید فلت همیار وردپرس حجمش چقدره ؟؟؟

  راستی فهرست همیاروردپرس هم با فهرست خود وردپرس هستش یا دستی ؟

  باتشکر