ساخت بسته نصب آسان وردپرس با Dupliucator

بسته نصب آسان وردپرس بسته نصب آسان وردپرس

شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید سایت خود را تمام و کمال بدون هیچ عیب و ایرادی به سایت دیگر منقل کنید و یا حتی بخواهید سایت خود را از روی لوکال هاست بر روی هاست آنلاین منتقل کنید. اما حتما مشکل انتقال پوشه‌ها و جداول دیتابیس موجود برای اکثر شما رخ داده است و به مشکل برخورده‌اید. این کار زمان بر به نظر می‌رسد. اما نگران نباشید؛ ما در این مقاله یک راه ساده برای انتقال کامل سایت وردپرسی به شما معرفی می‌کنیم و با افزونه‌ای آشنا می‌شویم که با بسته نصب آسان وردپرس در وردپرس به ما در این مسیر کمک می‌کند.

بسته نصب آسان وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را داریم، افزونه Duplicator است که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تا کنون در سطح دنیا بیش از 1 میلیون بار نصب و فعال سازی شده است .

چه زمانی باید از این افزونه استفاده کنیم؟

به صورت کلی می‌توان از این افزونه برای انجام موارد زیر استفاده کرد:

 • هنگامی که می‌خواهید سایت خود را از لوکال هاست به هاست اصلی در بستر اینترنت منتقل کنید. (انتقال سایت از لوکال هاست به هاست)
 • هنگامی که می‌خواهید دموی قالبی که خریداری کرده‌اید را عینا روی سایت خود پیاده سازی کنید. (در صورت ارائه بسته نصبی توسط توسعه دهنده و فروشنده قالب)
 • زمانی که می‌خواهید یک نسخه پشتیبان از تمامی اطلاعات سایت و دیتابیس خود تهیه کنید.

بسته نصب آسان وردپرس چیست؟

بسته نصب آسان وردپرس یک فایل Zip است که شامل وردپرس، قالب و افزونه‌های نصب شده روی وردپرس و تمامی اطلاعات دیتابیس ساخته شده است که می‌توانید آن را روی هاست خود بارگذاری کرده و با چند کلیک، وردپرس را به همراه قالب و افزونه‌هایی که همراه آن است، اجرا کنید. هنگام خرید قالب‌های حرفه‌ای وردپرس، معمولا این فایل همراه قالب ارائه می‌شود که شما بدون اینکه نیاز داشته باشید وردپرس را نصب کنید، سپس قالب را نصب و فعال کنید و در نهایت افزونه‌های مربوطه را فعال نمایید، با یک کلیک همه این اعمال اتفاق می‌افتد و سایت شما دقیقا شبیه سایت دموی قالب خواهد شد. به اینصورت می‌توانید نصب آسان قالب وردپرس را امکان‌پذیر سازید؛ شاید تنها در 30 ثانیه.

نصب و راه اندازی افزونه Duplicator

duplicator- افزونه duplicator
افزونه duplicator

ابتدا افزونه را از انتهای این مقاله دانلود کنید؛ سپس وارد پیشخوان وردپرس شده و از بخش افزونه‌ها، روی “افزودن” کلیک کنید. در صفحه باز شده، دکمه “بارگذاری افزونه” را بزنید و فایل دانلود شده را انتخاب کنید و در نهایت افزونه را فعال نمایید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه وردپرس Duplicator ، منویی در بخش پیشخوان با نام Duplicator افزوده خواهد شد و با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات این افزونه کاربردی وردپرس برای ساخت بسته نصب آسان وردپرس، هدایت می‌شویم.

duplicator menu- فهرست داپلیکیتور
فهرست تنظیمات و امکانات داپلیکیتور

زیر منو Packages

package- بسته های نصبی وردپرس
بسته های نصبی وردپرس

بعد از ورود به این صفحه، با کلیک روی گزینه Create New وارد بخش ساختن بسته نصب آسان وردپرس می‌شویم که 3 مرحله است و به توضیح این مراحل می‌پردازیم.

مرحله اول

build package- ساخت بسته جدید
ساخت بسته نصبی جدید

Name: نام فایل را بنویسید.
Storage: در نسخه رایگان این افزونه نمی‌توان محل ذخیره سازی فایل بسته نصبی را تغییر داد. بنابراین خود افزونه در جایی که وردپرس نصب است، پوشه‌ای به نام wp-snapshots ایجاد می‌کند و فایل‌های بسته‌های نصبی را در آن قرار می‌دهد.
Archive: در زیر منوی Files می‌توانید تعیین کنید فقط از دیتابیس خروجی گرفته شود یا خیر. همچنین می‌توانید تعیین کنید همه فایل‌ها در بسته نصبی قرار بگیرند یا فایل‌های خاص. در زیر منوی Database نیز اگر تیک گزینه Enable Table Filters  را بزنید، می‌توانید به جای اینکه از کل دیتابیس خروجی بگیرید، از دیتابیس‌های دلخواه خروجی بگیرید.

  ساخت نمودار سازمانی در وردپرس با Organization chart

Installer: در قسمت Security می‌توانید یک رمز برای اجرا شدن بسته نصب آسان قالب وردپرس قرار دهید. در قسمت Prefills نیز می‌توانید اطلاعات ورود به دیتابیس هاست مقصد را وارد کنید یا اینکه این کار را بعدا هنگام نصب انجام دهید.

روی Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

مرحله دوم

scan info site- اسکن اطلاعات سایت
اسکن اطلاعات سایت

در این مرحله اطلاعات سایت اسکن می‌شوند. سپس با صفحه‌ای همانند عکس بالا مواجه خواهید شد که نشان‌دهنده اتمام اسکن است. اگر به جای علامت Good علامت دیگری دریافت کردید، به این دلیل است که افزونه به شما هشدار می‌دهد که ممکن است خروجی گرفتن از بعضی فایل‌ها به درستی انجام نشود و بعدا مشکل‌ساز شود. فایل‌هایی که می‌توانید بعدا به صورت دستی انتقال دهید را می‌توانید حذف کنید تا علامت Good را دریافت کنید.

روی Build کلیک کنید تا فایل بسته نصب آسان وردپرس ساخته شود.

مرحله سوم

ابتدا فایل بسته نصبی وردپرس شروع به ساخته شدن می‌کند.

building package- در حال ساخت بسته نصبی
در حال ساخت بسته نصبی وردپرس

بعد از اینکه ساخته شد با صفحه زیر مواجه خواهید شد:

done pack- اتمام فرآیند بارگذاری بسته
اتمام فرآیند بارگذاری بسته

اکنون روی دکمه Installer و Archive کلیک کنید و دو فایل دانلود شده را در داخل یک فایل Zip قرار دهید.

اکنون برای استفاده از این فایل و اجرای بسته نصب آسان قالب وردپرس، ادامه مراحل را انجام دهید.

وارد کنترل پنل هاست خود شده و وارد پوشه public_html یا هر پوشه‌ای که می‌خواهید وردپرس در آن جا نصب شود بشوید و فایل Zip که خودتان ساختید را آپلود کرده و آن را از حالت فشرده خارج کنید. پس از این کار، باید دو فایل در پوشه مذکور وجود داشته باشد؛ یکی installer.php و دیگری فایل Zip اطلاعات سایت. حال در مروگر خود آدرس yoursite.com/installer.php را وارد کنید و وارد آن شوید. صفحه‌ای مشابه عکس زیر برای شما باز خواهد شد:

installer- بررسی مراحل ضمن نصب
بررسی مراحل ضمن نصب

تیک گزینه I have read and accept all terms & notices را بزنید و روی دکمه Next کلیک کنید. سپس منتظر بمانید تا افزونه به صورت خودکار فایل Zip را از حالت فشرده خارج کند. اگر در این مرحله به مشکل خوردید، خودتان به صورت دستی فایل Zip را از حالت فشرده خارج کنید و دوباره روی دکمه Next کلیک کنید.

در مرحله بعدی صفحه زیر برای شما باز خواهد شد.

basic setting- تنظیمات پایه
تنظیمات پایه

در این قسمت باید اطلاعات دیتابیسی را که قبلا ساخته‌اید در قسمت‌های Host، Database، User و Password وارد کنید. سپس دکمه Test Database را بزنید تا افزونه مطمئن شود مشکلی در اتصال با دیتابیس وجود ندارد؛ سپس دکمه Next را بزنید.

در مرحله بعدی، در قسمت Title عنوان سایت خود را بنویسید. سپس منوی Options را باز کنید و در قسمت‌های Username و Password، نام کاربری و رمز عبور ورود به وردپرس را بنویسید. در قسمت Email نیز ایمیل خود را وارد کنید و در نهایت روی دکمه Next کلیک کنید.

نصب آسان قالب وردپرس
نصب آسان قالب وردپرس

اکنون سایت شما ساخته شده است و می‌توانید از آن استفاده کنید. برای ورود به پیشخوان وردپرس، وارد آدرس yoursite.com/wp-admin شوید.

جمع بندی

افزونه Duplicator با ساخت بسته نصب آسان وردپرس ، یک راه حل آسان برای انتقال و بک آپ از سایت وردپرسی است که با استفاده از آن می‌توان یک سایت وردپرسی را به همراه تمامی قالب‌ها و افزونه‌های نصب شده روی آن را به یک هاست دیگر انتقال داد. در این مقاله نحوه ساخت بسته نصبی توسط این افزونه و نحوه استفاده از آن را آموزش دادیم.

ویدیوی آموزشی

دانلود افزونه Duplicator

دانلود افزونه صفحه افزونه

منابع:

سوالات متداول

بسته نصب آسان وردپرس یک فایل Zip است که شامل وردپرس، قالب و افزونه‌های نصب شده روی وردپرس و تمامی اطلاعات دیتابیس ساخته شده است که می‌توانید آن را روی هاست خود بارگذاری کرده و با چند کلیک، وردپرس را به همراه قالب و افزونه‌هایی که همراه آن است، اجرا کنید. هنگام خرید قالب‌های حرفه‌ای وردپرس، معمولا این فایل همراه قالب ارائه می‌شود که شما بدون اینکه نیاز داشته باشید وردپرس را نصب کنید، سپس قالب را نصب و فعال کنید و در نهایت افزونه‌های مربوطه را فعال نمایید، با یک کلیک همه این اعمال اتفاق می‌افتد و سایت شما دقیقا شبیه سایت دموی قالب خواهد شد. به اینصورت می‌توانید نصب آسان قالب وردپرس را امکان‌پذیر سازید؛ شاید تنها در 30 ثانیه.
به صورت کلی می‌توان از این افزونه برای انجام موارد زیر استفاده کرد: هنگامی که می‌خواهید سایت خود را از لوکال هاست به هاست اصلی در بستر اینترنت منتقل کنید. (انتقال سایت از لوکال هاست به هاست) هنگامی که می‌خواهید دموی قالبی که خریداری کرده‌اید را عینا روی سایت خود پیاده سازی کنید. (در صورت ارائه بسته نصبی توسط توسعه دهنده و فروشنده قالب) زمانی که می‌خواهید یک نسخه پشتیبان از تمامی اطلاعات سایت و دیتابیس خود تهیه کنید.
با کمک افزونه Duplicator می توان بسته های نصبی قالب را بارگذاری کرد.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ممنون از آموزشتون.
  من طبق آموزشات شما مراحل را اجرا کردم.
  در آخر با مشکلی مواجه شدم که در سایت متن ها می آمد ولی بقیه اجزا مثل اسلایدر و آیکون ها نمی آمد و یا به صورت کد نشان داده می شد و اصلا قابل استفاده نبود.
  ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید.

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سایر اطلاعات با فایل درون‌ریز ابزارک‌ها وارد میشه و نمایان میشه. در ضمن بعد از درون‌ریزی باید از بخش سفارشی‌سازی تنظیماتی رو انجام بدید.

 2. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام این روش میشه هاست به هاست هم باهاش کرد ؟

 3. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام چطور می توانیم از سایتهایی که در وردپرس شبکه ساختیم بسته نصبی تهیه کنیم و بصورت یک سایت مستقل نصب کنیم. ایا امکان پذیر هست؟
  با سپاس

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دقیقا با همین افزونه باید اینکار رو انجام بدید.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   اگر ما افزونه های را بر روی شبکه نصب کرده باشیم که دارای لایسنس یا قفل بر روی یک دامنه باشند در صورت انتقال یکی از سایت ها به هاستی دیگر میبایست دوباره آن افزونه ها را خریداری کنیم؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه لایسنسش مورد قبول نباشه بله

 4. System requirements must pass for the Duplicator to work properly. Click each link for details.
  PHP Support Pass
  Required Paths Pass
  Server Support Pass
  Reserved Files Fail
  ممنون میشم علت این ارور بفرمایید

 5. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید

  من وقتی یک قالب که با dupliucator درست شده رو نصب میکنم در اخر نصب که تمام میشود خطای زیر رو میده درواقع یوزر ادمین انتخابی رو نمیتونه اد کنه به نظرتون چرا اینطوری هستش؟ناگفته نماند داخل ومپ تست کردم
  NEW WP-ADMIN USER: Failed to create the user

 6. سلام من در حین ساخت بسته با هشدارهای زیر مواجح می‌شم

  Warn

  WordPress
  Total Size
  Name Checks
  Large Files

 7. سلام.من یه مشکل با بسته گرفتن قالب دارم . وقتی که با افزونه duplicator اقدام به تهیه بسته نصبی می کنم .و وقتی فایل زیپ بسته رو به هاست اپلود میکنم .پرمیشن تمامی فایل های درون بسته به ۶۶۶ و پوشه ها ۷۷۷ میشه درحالی که پرمیشن فایل زیپ ۶۴۴ هست .و با خطای ۴۰۳ مواجه میشم.؟.ایا افزونه دیگری برای ساخت بسته نصبی هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 8. باسلام.بنده یک مشکلی با چندتا از قالبام دارم و هرجا گشتم نتونستم جواب درستی براش پیدا کنم.گفتم شاید شما بدونید.مشکل:بعد از فارسی و راستچین کردن قالب با افزونه duplicator اقدام به تهیه بسته نصبی می کنم .و وقتی فایل زیپ بسته رو به هاست اپلود میکنم .پرمیشن تمامی فایل های درون بسته به ۶۶۶ و پوشه ها ۷۷۷ میشه درحالی که پرمیشن فایل زیپ ۶۴۴ هست .و با خطای ۴۰۳ مواجه میشم.؟.ایا افزونه دیگری برای ساخت بسته نصبی هست؟با تشکر

 9. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من با dulicator سایت خود را از لوکال هاست به آنلاین منتقل کردم در طول پروسه هیچ خطایی نداشتم اما پس از پایان کار به جای نمایش سایت، پروسه نصب وردپرس شروع میشود. راه حل آن چیست؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   درود

   ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه

   اطمینان حاصل فرمایید که بسته نصبی را به صورت درست و کامل ساخته و نصب کرده باشید.

   موفق باشید

  • سلام history مرورگر خودتون را پاک کنید مشکل حل میشه.

 10. سلام دو تا سوال دارم ممنون میشم جفتشو جواب بدین
  1. من افزونه dupliucator نصب کردم قبلا هم استفاده کردم اما اینبار رو یه هاست دیگه اینکارو کردم یه ارور میده.
  تصویر ارور زیر فرستادم به نظرتون باید چیکار کنم؟
  تصویر ارور : http://s9.picofile.com/file/8279676350/Capture.JPG
  2. می دونم به این پست ربطی نداره ولی خیلی برام مهمه ممنون میشم جواب بدین وقتی صفحه ای باز میشه یه نوار بالای سایت همیار وردپرس میاد برای بارگزاریه.
  می خواستم ببینم از چه افزونه یا کدی استفاده کردین؟