ساخت بسته نصب آسان وردپرس با Dupliucator

بسته نصب آسان وردپرس بسته نصب آسان وردپرس

شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید سایت خود را تمام و کمال بدون هیچ عیب و ایرادی به سایت دیگر منقل کنید و یا حتی بخواهید سایت خود را از روی لوکال هاست بر روی هاست آنلاین منتقل کنید. اما حتما مشکل انتقال پوشه‌ها و جداول دیتابیس موجود برای اکثر شما رخ داده است و به مشکل برخورده‌اید. این کار زمان بر به نظر می‌رسد. اما نگران نباشید؛ ما در این مقاله یک راه ساده برای انتقال کامل سایت وردپرسی به شما معرفی می‌کنیم و با افزونه‌ای آشنا می‌شویم که با بسته نصب آسان وردپرس در وردپرس به ما در این مسیر کمک می‌کند.

بسته نصب آسان وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را داریم، افزونه Duplicator است که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تا کنون در سطح دنیا بیش از 1 میلیون بار نصب و فعال سازی شده است .

چه زمانی باید از این افزونه استفاده کنیم؟

به صورت کلی می‌توان از این افزونه برای انجام موارد زیر استفاده کرد:

 • هنگامی که می‌خواهید سایت خود را از لوکال هاست به هاست اصلی در بستر اینترنت منتقل کنید. (انتقال سایت از لوکال هاست به هاست)
 • هنگامی که می‌خواهید دموی قالبی که خریداری کرده‌اید را عینا روی سایت خود پیاده سازی کنید. (در صورت ارائه بسته نصبی توسط توسعه دهنده و فروشنده قالب)
 • زمانی که می‌خواهید یک نسخه پشتیبان از تمامی اطلاعات سایت و دیتابیس خود تهیه کنید.

بسته نصب آسان وردپرس چیست؟

بسته نصب آسان وردپرس یک فایل Zip است که شامل وردپرس، قالب و افزونه‌های نصب شده روی وردپرس و تمامی اطلاعات دیتابیس ساخته شده است که می‌توانید آن را روی هاست خود بارگذاری کرده و با چند کلیک، وردپرس را به همراه قالب و افزونه‌هایی که همراه آن است، اجرا کنید. هنگام خرید قالب‌های حرفه‌ای وردپرس، معمولا این فایل همراه قالب ارائه می‌شود که شما بدون اینکه نیاز داشته باشید وردپرس را نصب کنید، سپس قالب را نصب و فعال کنید و در نهایت افزونه‌های مربوطه را فعال نمایید، با یک کلیک همه این اعمال اتفاق می‌افتد و سایت شما دقیقا شبیه سایت دموی قالب خواهد شد. به اینصورت می‌توانید نصب آسان قالب وردپرس را امکان‌پذیر سازید؛ شاید تنها در 30 ثانیه.

نصب و راه اندازی افزونه Duplicator

duplicator- افزونه duplicator
افزونه duplicator

ابتدا افزونه را از انتهای این مقاله دانلود کنید؛ سپس وارد پیشخوان وردپرس شده و از بخش افزونه‌ها، روی “افزودن” کلیک کنید. در صفحه باز شده، دکمه “بارگذاری افزونه” را بزنید و فایل دانلود شده را انتخاب کنید و در نهایت افزونه را فعال نمایید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه وردپرس Duplicator ، منویی در بخش پیشخوان با نام Duplicator افزوده خواهد شد و با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات این افزونه کاربردی وردپرس برای ساخت بسته نصب آسان وردپرس، هدایت می‌شویم.

duplicator menu- فهرست داپلیکیتور
فهرست تنظیمات و امکانات داپلیکیتور

زیر منو Packages

package- بسته های نصبی وردپرس
بسته های نصبی وردپرس

بعد از ورود به این صفحه، با کلیک روی گزینه Create New وارد بخش ساختن بسته نصب آسان وردپرس می‌شویم که 3 مرحله است و به توضیح این مراحل می‌پردازیم.

مرحله اول

build package- ساخت بسته جدید
ساخت بسته نصبی جدید

Name: نام فایل را بنویسید.
Storage: در نسخه رایگان این افزونه نمی‌توان محل ذخیره سازی فایل بسته نصبی را تغییر داد. بنابراین خود افزونه در جایی که وردپرس نصب است، پوشه‌ای به نام wp-snapshots ایجاد می‌کند و فایل‌های بسته‌های نصبی را در آن قرار می‌دهد.
Archive: در زیر منوی Files می‌توانید تعیین کنید فقط از دیتابیس خروجی گرفته شود یا خیر. همچنین می‌توانید تعیین کنید همه فایل‌ها در بسته نصبی قرار بگیرند یا فایل‌های خاص. در زیر منوی Database نیز اگر تیک گزینه Enable Table Filters  را بزنید، می‌توانید به جای اینکه از کل دیتابیس خروجی بگیرید، از دیتابیس‌های دلخواه خروجی بگیرید.

  خطای Fatal Error : Maximum Execution Time Exceeded در وردپرس + راه حل

Installer: در قسمت Security می‌توانید یک رمز برای اجرا شدن بسته نصب آسان قالب وردپرس قرار دهید. در قسمت Prefills نیز می‌توانید اطلاعات ورود به دیتابیس هاست مقصد را وارد کنید یا اینکه این کار را بعدا هنگام نصب انجام دهید.

روی Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

مرحله دوم

scan info site- اسکن اطلاعات سایت
اسکن اطلاعات سایت

در این مرحله اطلاعات سایت اسکن می‌شوند. سپس با صفحه‌ای همانند عکس بالا مواجه خواهید شد که نشان‌دهنده اتمام اسکن است. اگر به جای علامت Good علامت دیگری دریافت کردید، به این دلیل است که افزونه به شما هشدار می‌دهد که ممکن است خروجی گرفتن از بعضی فایل‌ها به درستی انجام نشود و بعدا مشکل‌ساز شود. فایل‌هایی که می‌توانید بعدا به صورت دستی انتقال دهید را می‌توانید حذف کنید تا علامت Good را دریافت کنید.

روی Build کلیک کنید تا فایل بسته نصب آسان وردپرس ساخته شود.

مرحله سوم

ابتدا فایل بسته نصبی وردپرس شروع به ساخته شدن می‌کند.

building package- در حال ساخت بسته نصبی
در حال ساخت بسته نصبی وردپرس

بعد از اینکه ساخته شد با صفحه زیر مواجه خواهید شد:

done pack- اتمام فرآیند بارگذاری بسته
اتمام فرآیند بارگذاری بسته

اکنون روی دکمه Installer و Archive کلیک کنید و دو فایل دانلود شده را در داخل یک فایل Zip قرار دهید.

اکنون برای استفاده از این فایل و اجرای بسته نصب آسان قالب وردپرس، ادامه مراحل را انجام دهید.

وارد کنترل پنل هاست خود شده و وارد پوشه public_html یا هر پوشه‌ای که می‌خواهید وردپرس در آن جا نصب شود بشوید و فایل Zip که خودتان ساختید را آپلود کرده و آن را از حالت فشرده خارج کنید. پس از این کار، باید دو فایل در پوشه مذکور وجود داشته باشد؛ یکی installer.php و دیگری فایل Zip اطلاعات سایت. حال در مروگر خود آدرس yoursite.com/installer.php را وارد کنید و وارد آن شوید. صفحه‌ای مشابه عکس زیر برای شما باز خواهد شد:

installer- بررسی مراحل ضمن نصب
بررسی مراحل ضمن نصب

تیک گزینه I have read and accept all terms & notices را بزنید و روی دکمه Next کلیک کنید. سپس منتظر بمانید تا افزونه به صورت خودکار فایل Zip را از حالت فشرده خارج کند. اگر در این مرحله به مشکل خوردید، خودتان به صورت دستی فایل Zip را از حالت فشرده خارج کنید و دوباره روی دکمه Next کلیک کنید.

در مرحله بعدی صفحه زیر برای شما باز خواهد شد.

basic setting- تنظیمات پایه
تنظیمات پایه

در این قسمت باید اطلاعات دیتابیسی را که قبلا ساخته‌اید در قسمت‌های Host، Database، User و Password وارد کنید. سپس دکمه Test Database را بزنید تا افزونه مطمئن شود مشکلی در اتصال با دیتابیس وجود ندارد؛ سپس دکمه Next را بزنید.

در مرحله بعدی، در قسمت Title عنوان سایت خود را بنویسید. سپس منوی Options را باز کنید و در قسمت‌های Username و Password، نام کاربری و رمز عبور ورود به وردپرس را بنویسید. در قسمت Email نیز ایمیل خود را وارد کنید و در نهایت روی دکمه Next کلیک کنید.

نصب آسان قالب وردپرس
نصب آسان قالب وردپرس

اکنون سایت شما ساخته شده است و می‌توانید از آن استفاده کنید. برای ورود به پیشخوان وردپرس، وارد آدرس yoursite.com/wp-admin شوید.

جمع بندی

افزونه Duplicator با ساخت بسته نصب آسان وردپرس ، یک راه حل آسان برای انتقال و بک آپ از سایت وردپرسی است که با استفاده از آن می‌توان یک سایت وردپرسی را به همراه تمامی قالب‌ها و افزونه‌های نصب شده روی آن را به یک هاست دیگر انتقال داد. در این مقاله نحوه ساخت بسته نصبی توسط این افزونه و نحوه استفاده از آن را آموزش دادیم.

ویدیوی آموزشی

دانلود افزونه Duplicator

دانلود افزونه صفحه افزونه

منابع:

سوالات متداول

بسته نصب آسان وردپرس یک فایل Zip است که شامل وردپرس، قالب و افزونه‌های نصب شده روی وردپرس و تمامی اطلاعات دیتابیس ساخته شده است که می‌توانید آن را روی هاست خود بارگذاری کرده و با چند کلیک، وردپرس را به همراه قالب و افزونه‌هایی که همراه آن است، اجرا کنید. هنگام خرید قالب‌های حرفه‌ای وردپرس، معمولا این فایل همراه قالب ارائه می‌شود که شما بدون اینکه نیاز داشته باشید وردپرس را نصب کنید، سپس قالب را نصب و فعال کنید و در نهایت افزونه‌های مربوطه را فعال نمایید، با یک کلیک همه این اعمال اتفاق می‌افتد و سایت شما دقیقا شبیه سایت دموی قالب خواهد شد. به اینصورت می‌توانید نصب آسان قالب وردپرس را امکان‌پذیر سازید؛ شاید تنها در 30 ثانیه.
به صورت کلی می‌توان از این افزونه برای انجام موارد زیر استفاده کرد: هنگامی که می‌خواهید سایت خود را از لوکال هاست به هاست اصلی در بستر اینترنت منتقل کنید. (انتقال سایت از لوکال هاست به هاست) هنگامی که می‌خواهید دموی قالبی که خریداری کرده‌اید را عینا روی سایت خود پیاده سازی کنید. (در صورت ارائه بسته نصبی توسط توسعه دهنده و فروشنده قالب) زمانی که می‌خواهید یک نسخه پشتیبان از تمامی اطلاعات سایت و دیتابیس خود تهیه کنید.
با کمک افزونه Duplicator می توان بسته های نصبی قالب را بارگذاری کرد.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام هنگام نصب افزونه ارور میده که فایل بزرگه باید چیکار کنم؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از مخزن وردپرس نصب کنید و یا به هاستینگ بگید محدودیت آپلود روی سایت رو برداره.

 2. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  من بسته ی آسان نصب رو ایجاد کردم ولی از گزینه DupArchive برای ایجاد بسته استفاده کردم و حجم بسته 326 مگابایته .
  میخواستم ببینم آیا مشکلی نداره که به جای ZipArchive از DupArchive استفاده کردم.چون زمانی که از ZipArchive استفاده میکنم بسته برام ایجاد نمیشه .
  ممنون میشم راهنماییم کنید.خیلی به کمکتون نیاز دارم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر مشکلی پیش نمیاد. فقط در این حالت دستی نمی تونید از حالت فشرده بسته رو خارج کنید.

 3. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من تمام این مراحل رو رفتم ولی در اخرین قسمت Final Steps و در قسمت Site Login وقتی این گزینه رو کلیک میکنم نه سایت و نه پنل ادمین بالا نمیاد و خطای This page isn’t working
  sarvestanstudio.com is currently unable to handle this request.

  HTTP ERROR 500
  میده ممنون میشم راهنمای کنید

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این ارور به دلیل خطای داخلی سرور هست و مشکلتون رو با هاستینگ در میان بزارید .

 4. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با عرض سلام و ادب
  من مراحل را جلو رفتم ولی وقتی yoursite.com/installer.php را وارد میکنم، خطای 404 Not Found
  The resource requested could not be found on this server! را میده.
  میشه لطفا بفرمایید مشکل از کجاست؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   این مورد به دلیل ساپورت نکردن هاست شماست و منابع کم میاره . با پشتیبانی هاستینگ تماس بگیرید.

 5. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام

  1.چطور میتوان قالب را که با المنتور طراحی کرده ام (شامل صفحه ی اصلی ،صفحه ی 404 و…)رو به یک قالب وردپرس تبدیل کرد که بتوان بر روی آن لایسنس گذاشت ویا از سیستم گارد ژاکت استفاده کرد
  2.آیا میتوان روی بسته های نصبی لایسنسنس گذاشت تا تنها بر روی یک دامنه فعال شوند؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز این مسئله رو حتما با کارشناسای ژاکت مطرح کنید.

 6. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من تمامی مراحل را مطابق توضیحات شما انجام دادم ولی متاسفانه وقتی آدرس سایت رو میزنم اصلا نمیره رو مرحله اکستراکت و این پیغام رو میده؟
  Object not found!

  The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

  If you think this is a server error, please contact the webmaster.
  Error 404
  localhost
  Apache/2.4.41 (Win64) OpenSSL/1.1.1c PHP/7.4.3

  مشکل کجاست؟حتی فایل هم خودم دستی اکستراکت کردم ولی فایده نداشت

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اینطور که به نظر میرسه با نسخه آپاچی و پی اچ پی مشکل داره. نرم‌افزار زمپ رو به آخرین نسخه ارتقا بدید

 7. 5 سال عضو همیار وردپرس

  اگر اطلاعات از لوکال هاست نباشه از روی هاست خودم باشه قسمت هاست رو چی بنویسم؟

 8. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من چندین بار از این افزونه برای انتقال سایت استفاده کردم و همه چب اوکی بوده، اما الان به مشکل برخوردم. سایت اولیه روی ساب دمین طراحی شده بود، بعد از انتقال به دامنه اصلی، سایت بالا نمیاد و یه جمله نوشته که This is a placeholder for the subdomain subtest.test.com و جالب اینجاست که وقتی روی یه ساب دمین دیگه نصب میشه همه چی درسته و بالا میاد. آیا جایی تو بکاپ گرفتن یا نصب کردن با داپلیکیتور باید تعریف کنیم که سایت قراره روی دامین اصلی یا رو ساب دامین نصب بشه؟

 9. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  من تمامی مراحل بالا رو مو به مو انجام دادم. سایت کامل duplicate شد و نصب با موفقیت انجام شد. ولی صفحه wp-login.php ارور 404 دارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از قسمت phpmyadmin آدرس ادمین رو مجدد وارد کنید.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مشکلو منم دارم
   امکانش هست کامل تر توضیح بدین؟

 10. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  من تمامی مراحل بالا رو مو به مو انجام دادم. سایت کامل duplicate شد اما فقط برای من که admin سایت هستم سایت نمایش داده میشه.
  وقتی خروج میزنم یا اگر کسی به جز ادمین وارد سایت بشه سایت یه صفحه کاملا سفید نمایش میده. انگار یه سایت با بک گراند تمام سفید بدون هیچ چیزی طراحی شده.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  با تشکر

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از افزونه های در دست تعمیر استفاده نمی کنید؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درست متوجه نشدم منظورتون از افزونه در دست تعمیر چیه ؟
   من از یه قالب که بسته نصبی آسان داشت استفاده کردم. توی اون قالب افزونه duplicator بودش.
   همه مراحل رو هم با شما و با اون افزونه پیش رفتم اما در آخر همون چیزی شد که گفتم بهتون.
   ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منظورم افزونه‌های بزودی هستش. موردی که فعاله تا شما سایتتون رو تکمیل کنید بعد رونمایی کنید.