ساخت بسته نصب آسان وردپرس با Dupliucator

بسته نصب آسان وردپرس بسته نصب آسان وردپرس

شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید سایت خود را تمام و کمال بدون هیچ عیب و ایرادی به سایت دیگر منقل کنید و یا حتی بخواهید سایت خود را از روی لوکال هاست بر روی هاست آنلاین منتقل کنید. اما حتما مشکل انتقال پوشه‌ها و جداول دیتابیس موجود برای اکثر شما رخ داده است و به مشکل برخورده‌اید. این کار زمان بر به نظر می‌رسد. اما نگران نباشید؛ ما در این مقاله یک راه ساده برای انتقال کامل سایت وردپرسی به شما معرفی می‌کنیم و با افزونه‌ای آشنا می‌شویم که با بسته نصب آسان وردپرس در وردپرس به ما در این مسیر کمک می‌کند.

بسته نصب آسان وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را داریم، افزونه Duplicator است که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تا کنون در سطح دنیا بیش از 1 میلیون بار نصب و فعال سازی شده است .

چه زمانی باید از این افزونه استفاده کنیم؟

به صورت کلی می‌توان از این افزونه برای انجام موارد زیر استفاده کرد:

 • هنگامی که می‌خواهید سایت خود را از لوکال هاست به هاست اصلی در بستر اینترنت منتقل کنید. (انتقال سایت از لوکال هاست به هاست)
 • هنگامی که می‌خواهید دموی قالبی که خریداری کرده‌اید را عینا روی سایت خود پیاده سازی کنید. (در صورت ارائه بسته نصبی توسط توسعه دهنده و فروشنده قالب)
 • زمانی که می‌خواهید یک نسخه پشتیبان از تمامی اطلاعات سایت و دیتابیس خود تهیه کنید.

بسته نصب آسان وردپرس چیست؟

بسته نصب آسان وردپرس یک فایل Zip است که شامل وردپرس، قالب و افزونه‌های نصب شده روی وردپرس و تمامی اطلاعات دیتابیس ساخته شده است که می‌توانید آن را روی هاست خود بارگذاری کرده و با چند کلیک، وردپرس را به همراه قالب و افزونه‌هایی که همراه آن است، اجرا کنید. هنگام خرید قالب‌های حرفه‌ای وردپرس، معمولا این فایل همراه قالب ارائه می‌شود که شما بدون اینکه نیاز داشته باشید وردپرس را نصب کنید، سپس قالب را نصب و فعال کنید و در نهایت افزونه‌های مربوطه را فعال نمایید، با یک کلیک همه این اعمال اتفاق می‌افتد و سایت شما دقیقا شبیه سایت دموی قالب خواهد شد. به اینصورت می‌توانید نصب آسان قالب وردپرس را امکان‌پذیر سازید؛ شاید تنها در 30 ثانیه.

نصب و راه اندازی افزونه Duplicator

duplicator- افزونه duplicator
افزونه duplicator

ابتدا افزونه را از انتهای این مقاله دانلود کنید؛ سپس وارد پیشخوان وردپرس شده و از بخش افزونه‌ها، روی “افزودن” کلیک کنید. در صفحه باز شده، دکمه “بارگذاری افزونه” را بزنید و فایل دانلود شده را انتخاب کنید و در نهایت افزونه را فعال نمایید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه وردپرس Duplicator ، منویی در بخش پیشخوان با نام Duplicator افزوده خواهد شد و با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات این افزونه کاربردی وردپرس برای ساخت بسته نصب آسان وردپرس، هدایت می‌شویم.

duplicator menu- فهرست داپلیکیتور
فهرست تنظیمات و امکانات داپلیکیتور

زیر منو Packages

package- بسته های نصبی وردپرس
بسته های نصبی وردپرس

بعد از ورود به این صفحه، با کلیک روی گزینه Create New وارد بخش ساختن بسته نصب آسان وردپرس می‌شویم که 3 مرحله است و به توضیح این مراحل می‌پردازیم.

مرحله اول

build package- ساخت بسته جدید
ساخت بسته نصبی جدید

Name: نام فایل را بنویسید.
Storage: در نسخه رایگان این افزونه نمی‌توان محل ذخیره سازی فایل بسته نصبی را تغییر داد. بنابراین خود افزونه در جایی که وردپرس نصب است، پوشه‌ای به نام wp-snapshots ایجاد می‌کند و فایل‌های بسته‌های نصبی را در آن قرار می‌دهد.
Archive: در زیر منوی Files می‌توانید تعیین کنید فقط از دیتابیس خروجی گرفته شود یا خیر. همچنین می‌توانید تعیین کنید همه فایل‌ها در بسته نصبی قرار بگیرند یا فایل‌های خاص. در زیر منوی Database نیز اگر تیک گزینه Enable Table Filters  را بزنید، می‌توانید به جای اینکه از کل دیتابیس خروجی بگیرید، از دیتابیس‌های دلخواه خروجی بگیرید.

  آموزش کامل افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس

Installer: در قسمت Security می‌توانید یک رمز برای اجرا شدن بسته نصب آسان قالب وردپرس قرار دهید. در قسمت Prefills نیز می‌توانید اطلاعات ورود به دیتابیس هاست مقصد را وارد کنید یا اینکه این کار را بعدا هنگام نصب انجام دهید.

روی Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

مرحله دوم

scan info site- اسکن اطلاعات سایت
اسکن اطلاعات سایت

در این مرحله اطلاعات سایت اسکن می‌شوند. سپس با صفحه‌ای همانند عکس بالا مواجه خواهید شد که نشان‌دهنده اتمام اسکن است. اگر به جای علامت Good علامت دیگری دریافت کردید، به این دلیل است که افزونه به شما هشدار می‌دهد که ممکن است خروجی گرفتن از بعضی فایل‌ها به درستی انجام نشود و بعدا مشکل‌ساز شود. فایل‌هایی که می‌توانید بعدا به صورت دستی انتقال دهید را می‌توانید حذف کنید تا علامت Good را دریافت کنید.

روی Build کلیک کنید تا فایل بسته نصب آسان وردپرس ساخته شود.

مرحله سوم

ابتدا فایل بسته نصبی وردپرس شروع به ساخته شدن می‌کند.

building package- در حال ساخت بسته نصبی
در حال ساخت بسته نصبی وردپرس

بعد از اینکه ساخته شد با صفحه زیر مواجه خواهید شد:

done pack- اتمام فرآیند بارگذاری بسته
اتمام فرآیند بارگذاری بسته

اکنون روی دکمه Installer و Archive کلیک کنید و دو فایل دانلود شده را در داخل یک فایل Zip قرار دهید.

اکنون برای استفاده از این فایل و اجرای بسته نصب آسان قالب وردپرس، ادامه مراحل را انجام دهید.

وارد کنترل پنل هاست خود شده و وارد پوشه public_html یا هر پوشه‌ای که می‌خواهید وردپرس در آن جا نصب شود بشوید و فایل Zip که خودتان ساختید را آپلود کرده و آن را از حالت فشرده خارج کنید. پس از این کار، باید دو فایل در پوشه مذکور وجود داشته باشد؛ یکی installer.php و دیگری فایل Zip اطلاعات سایت. حال در مروگر خود آدرس yoursite.com/installer.php را وارد کنید و وارد آن شوید. صفحه‌ای مشابه عکس زیر برای شما باز خواهد شد:

installer- بررسی مراحل ضمن نصب
بررسی مراحل ضمن نصب

تیک گزینه I have read and accept all terms & notices را بزنید و روی دکمه Next کلیک کنید. سپس منتظر بمانید تا افزونه به صورت خودکار فایل Zip را از حالت فشرده خارج کند. اگر در این مرحله به مشکل خوردید، خودتان به صورت دستی فایل Zip را از حالت فشرده خارج کنید و دوباره روی دکمه Next کلیک کنید.

در مرحله بعدی صفحه زیر برای شما باز خواهد شد.

basic setting- تنظیمات پایه
تنظیمات پایه

در این قسمت باید اطلاعات دیتابیسی را که قبلا ساخته‌اید در قسمت‌های Host، Database، User و Password وارد کنید. سپس دکمه Test Database را بزنید تا افزونه مطمئن شود مشکلی در اتصال با دیتابیس وجود ندارد؛ سپس دکمه Next را بزنید.

در مرحله بعدی، در قسمت Title عنوان سایت خود را بنویسید. سپس منوی Options را باز کنید و در قسمت‌های Username و Password، نام کاربری و رمز عبور ورود به وردپرس را بنویسید. در قسمت Email نیز ایمیل خود را وارد کنید و در نهایت روی دکمه Next کلیک کنید.

نصب آسان قالب وردپرس
نصب آسان قالب وردپرس

اکنون سایت شما ساخته شده است و می‌توانید از آن استفاده کنید. برای ورود به پیشخوان وردپرس، وارد آدرس yoursite.com/wp-admin شوید.

جمع بندی

افزونه Duplicator با ساخت بسته نصب آسان وردپرس ، یک راه حل آسان برای انتقال و بک آپ از سایت وردپرسی است که با استفاده از آن می‌توان یک سایت وردپرسی را به همراه تمامی قالب‌ها و افزونه‌های نصب شده روی آن را به یک هاست دیگر انتقال داد. در این مقاله نحوه ساخت بسته نصبی توسط این افزونه و نحوه استفاده از آن را آموزش دادیم.

ویدیوی آموزشی

دانلود افزونه Duplicator

دانلود افزونه صفحه افزونه

منابع:

سوالات متداول

بسته نصب آسان وردپرس یک فایل Zip است که شامل وردپرس، قالب و افزونه‌های نصب شده روی وردپرس و تمامی اطلاعات دیتابیس ساخته شده است که می‌توانید آن را روی هاست خود بارگذاری کرده و با چند کلیک، وردپرس را به همراه قالب و افزونه‌هایی که همراه آن است، اجرا کنید. هنگام خرید قالب‌های حرفه‌ای وردپرس، معمولا این فایل همراه قالب ارائه می‌شود که شما بدون اینکه نیاز داشته باشید وردپرس را نصب کنید، سپس قالب را نصب و فعال کنید و در نهایت افزونه‌های مربوطه را فعال نمایید، با یک کلیک همه این اعمال اتفاق می‌افتد و سایت شما دقیقا شبیه سایت دموی قالب خواهد شد. به اینصورت می‌توانید نصب آسان قالب وردپرس را امکان‌پذیر سازید؛ شاید تنها در 30 ثانیه.
به صورت کلی می‌توان از این افزونه برای انجام موارد زیر استفاده کرد: هنگامی که می‌خواهید سایت خود را از لوکال هاست به هاست اصلی در بستر اینترنت منتقل کنید. (انتقال سایت از لوکال هاست به هاست) هنگامی که می‌خواهید دموی قالبی که خریداری کرده‌اید را عینا روی سایت خود پیاده سازی کنید. (در صورت ارائه بسته نصبی توسط توسعه دهنده و فروشنده قالب) زمانی که می‌خواهید یک نسخه پشتیبان از تمامی اطلاعات سایت و دیتابیس خود تهیه کنید.
با کمک افزونه Duplicator می توان بسته های نصبی قالب را بارگذاری کرد.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خیلی ممنون از ویدیوی آموزشی شما من همه مراحل رو درست پیش رفتم فقط مرحله آخر زمانی وارد ادمین میشم در قسمت username کدوم username رو وارد کنم ؟

 2. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. منظور از این ارور چیست و چطور رفع میشه؟
  Fatal error: Array and string offset access syntax with curly braces is no longer supported in C:\xampp\htdocs\mahsa-asgari\wp-content\plugins\duplicator\lib\forceutf8\Encoding.php on line 195

 3. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام تمام روشهای ممکن برای انتقال از لوکال به هاست رو تست کردم متاسفانه هر دفعه به مشکل خوردم این افزونه رو نصب کردم بازم نشد لطفا راهتمایی کنید
  Parse error: syntax error, unexpected ‘:’, expecting ‘{‘ in /home3/miveyesh/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/woocommerce.php on line 57
  چه کنم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چه موقع این ارور براتون میاد؟

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   تمام مراحل یه ترتیب و بدون مشکل انجام میشه زمان باز کردن و دیدن سایت میاد یعنی هنگام دیدن سایت تمام راهها رفتم همین اررور میاد

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   تمام متعلقات ووکامرس رو پاک کردم و دوباره مراخل رو رفتم لحظه چک نهلیی این اررور رو میده
   Parse error: syntax error, unexpected ‘?’ in /home3/miveyesh/public_html/wp-content/themes/ahura/functions.php on line 369

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   نکته دیگه تو لوکال هاست فابل نصب هست بدون مشگل

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   تو لوکال هاست راحت نصب میشه

 4. 3 سال عضو همیار وردپرس

  بسیار عالی کامل و راحت . ممنونم بابت این آموزش

 5. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من یک قالب جدید برای سایتم خریدم و سایتم محتوا داره ، می خوام بدون از بین رفتن محتوام فقط دمو طراحی شده تو قالب جدید رو به سایتم منتقل کنم، با این امکانش هست؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگر سایت شما محتوا داره، توصیه میکنیم که یک کپی از سایت توسطهمین افزونه بگیرید و به لوکال هاست منتقل کنید و اونجا قالب و افزونه امتحان کنید و در مورد سوال شما باید بکم که بهتره قالب رو نصب کنید و خودتون دموی مورد نظرتون رو توسط صفحه ساز روی وبسایت پیاده سازی کنید.

 6. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من هنگام تهیه بسته نصب اسان همان ابتدا با خطای زیر مواجه میشم

  PHP Version [7.4.22] Pass PHP versions 5.2.9+ or higher is required.
  Zip Archive Enabled Fail ZipArchive extension is required or Switch to DupArchive to by-pass this requirement.
  Safe Mode Off Pass Safe Mode should be set to Off in you php.ini file and is deprecated as of PHP 5.3.0.
  Function file_get_contents Pass
  Function file_put_contents Pass
  Function mb_strlen Pass
  For any issues in this section please contact your hosting provider or server administrator. For additional information see our online documentation

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نسخه php هاست پایینه و باید بالای 7.2 باشه. از هاستینگ بخوایید تا براتون رفع کنید.

 7. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من میتونم با این روش انقال بدم از لوکل هاست به هاست اصلی؟
  سوال دمم اینه گه میشه از دیتا بیس هم بکاپ میگیره؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله میتونید انتقال بدید و با ساخت یک دیتابیس در هاست اصلی اطلاعات دیتابیس لوکال به هاست اصلی منتقل میشه.

 8. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من میخوام با داپلیکیتور بسته نصبی بسازم روی لوکال هاست به راحتی بسته ساخته میشه اما زمانی که سایت رو روی سی پنل آپلود میکنم و میخوام بسته نصبی رو ایجاد کنم با این ارور
  “خطا با بسته ساختمانی مواجه شد. مرور بسته بندی ورود برای جزئیات بیشتر.”
  روبه رو میشم.دلیلش چیه که روی لوکال انجام میشه اما روی سی پنل خطا میده؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   ********************************************************************************
   DUPLICATOR PRO PACKAGE-LOG: 2021-02-28 15:34:10
   NOTICE: Do NOT post to public sites or forums
   ********************************************************************************
   VERSION: 4.0.0.1
   WORDPRESS: 5.6.2
   PHP INFO: 7.2.33 | SAPI: litespeed
   SERVER: LiteSpeed
   ARCHITECTURE: 64 ŲØŪŒŲŖŪŒ
   CLIENT KICKOFF: off
   PHP TIME LIMIT: [7200] not allowed
   PHP MAX MEMORY: 4294967296 (256M default)
   RUN TYPE: ŲÆŲ³ŲŖŪŒ
   MEMORY STACK: 94.5MB
   ARCHIVE ENGINE: DupArchive

   ********************************************************************************
   DATABASE:
   ********************************************************************************
   BUILD MODE: PHP + CHUNKING (chunk size – 500 rows)

   TABLES: total: 68 | filtered:0 | create:68
   SCHEMA SIZE: [82837504]
   [PHP ERR][WARN] MSG:filegroup() has been disabled for security reasons [CODE:2|FILE:/home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php|LINE:272]
   [PHP ERR][WARN] MSG:filegroup() has been disabled for security reasons [CODE:2|FILE:/home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php|LINE:272]
   [PHP ERR][WARN] MSG:filegroup() has been disabled for security reasons [CODE:2|FILE:/home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php|LINE:272]
   [PHP ERR][WARN] MSG:filegroup() has been disabled for security reasons [CODE:2|FILE:/home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php|LINE:272]
   [PHP ERR][WARN] MSG:filegroup() has been disabled for security reasons [CODE:2|FILE:/home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php|LINE:272]
   [PHP ERR][WARN] MSG:filegroup() has been disabled for security reasons [CODE:2|FILE:/home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php|LINE:272]

   ====================================================================
   !RUNTIME ERROR!
   ———————————————————————
   MESSAGE:
   Package creation failed.
   EXCEPTION message: Build progress fail
   /home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-content/plugins/duplicator-pro/classes/package/class.pack.php LINE: 1948
   #0 /home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-content/plugins/duplicator-pro/classes/package/class.pack.runner.php(472): DUP_PRO_Package->run_build()
   #1 /home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-content/plugins/duplicator-pro/ctrls/class.web.services.php(328): DUP_PRO_Package_Runner::process()
   #2 /home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-includes/class-wp-hook.php(287): DUP_PRO_Web_Services->process_worker(”)
   #3 /home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-includes/class-wp-hook.php(311): WP_Hook->apply_filters(”, Array)
   #4 /home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-includes/plugin.php(484): WP_Hook->do_action(Array)
   #5 /home/arzhanco/public_html/themes/Davici/wp-admin/admin-ajax.php(199): do_action(‘wp_ajax_nopriv_…’)
   #6 {main}
   DETAILS:
   (no detail)
   ———————————————————————
   TRACE:
   1. class.pack.php : error (1973)
   2. class.pack.runner.php : run_build (472)
   3. class.web.services.php : process (328)
   4. class-wp-hook.php : process_worker (287)
   5. class-wp-hook.php : apply_filters (311)
   6. plugin.php : do_action (484)
   7. admin-ajax.php : do_action (199)
   ====================================================================

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چون سی پنل این افزونه رو تحریم کرده شما نمی تونید بسته نصبی به صورت zip ایجاد کنید و باید برید توی تنظیمات افزونه سربرگ packages و در قسمت Archive گزینه DupArchive رو انتخاب کنید.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون از پاسختون
   ولی با حالت DupArchive بازهم به همین صورت هست و همین خطا رو میده

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام مجدد
   با پشتیبان هاست تماس بگیرید، چون این مشکل از سمت هاست هست.

 9. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر
  اگر ازتون بخوام که قالب رو از لوکال هاست بنده به هاستم انتقال بدین چقدر هزینه میگیرید

  چون خودم متاسفانه نتونستم و در بعضی مراحل مشکل میخوردم
  اگر انجام میدین ادرس هاست و چیزایی که لازمه رو بهتون بدم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   متاسفانه ما این خدمات رو ارایه نمی‌دیم. اگر این آموزش رو مرحله به مرحله انجام بدید مشکلی نخواهید داشت.

 10. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر
  من وقتی که ادرس loulepolika.ir/installer.php میزنم صفحه ای که برام میاد نوشته های زیر داخلشه مشکل از کجاست؟؟؟

  Duplicator – Bootloader version: 1.3.40.1
  Setup Notice:
  An error has occurred. In order to load the full installer please resolve the issue below.
  Archive not found! The ‘Required File’ below should be present in the ‘Extraction Path’. The archive file name must be the exact name of the archive file placed in the extraction path character for character.

  If the file does not have the correct name then rename it to the ‘Required File’ below. When downloading the package files make sure both files are from the same package line in the packages view. If the archive is not finished downloading please wait for it to complete.

  If this message continues even with a valid archive file, consider clearing your browsers cache and refreshing, trying another browser or change the browsers URL from http to https or vice versa.

  Extraction Path: /home/loulep/domains/loulepolika.ir/public_html/

  Server Settings:
  ZipArchive: Enabled
  ShellExec Unzip: Disabled
  Extraction Path: /home/loulep/domains/loulepolika.ir/public_html
  Installer Path: /home/loulep/domains/loulepolika.ir/public_html/dup-installer
  Archive Name: [HASH]_archive.zip or [HASH]_archive.daf
  This is based on the format used to build the archive
  Archive Size: Expected Size: 69.25MB Actual Size: 0B
  Boot Log dup-installer-bootlog__[HASH].txt

  Please Note: Either ZipArchive or Shell Exec will need to be enabled for the installer to run automatically otherwise a manual extraction will need to be performed. In order to run the installer manually follow the instructions to manually extract before running the installer.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   دوست عزیز فایلی که داخل هاست آپلود میکنید رو باید از حالت زیپ خارج کنید و در پوشه plublic_html یک فایل زیپ و یک فایل installer.php باید باشه!