16 تکنیک سئو خارجی موثر در دریافت بک لینک

16 تکنیک سئو خارجی موثر در دریافت بک لینک 16 تکنیک سئو خارجی موثر در دریافت بک لینک

سئوی خارجی یا همان سئو off-page مجموعه اقدماتی است که در خارج از سایت برای بهینه سازی موتور جستجو و بهبود رتبه سایت در گوگل انجام میگیرد مهمترین راه برای بهبود سئو خارجی دریافت بک لینک ، نوشتن پست مهمان در وبلاگ یا سایت دیگران و استفاده از شبکه های اجتماعی است. برای کسب رتبه مناسب در موتورهای جستجو رعایت اصول سئو خارجی و سئو داخلی به صورت همزمان نیاز است و در واقع میتوان گفت سئو داخلی و سئو خارجی که رایجترین روش آن دریافت بک لینک است مکمل هم هستند که هر دو باید موازی هم اجرا شوند. شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد که کسب وکارهای کوچک نمیتوانند از رقبای بزرگ و باسابقه خود در صفحات نتایج جستجوی گوگل جلوتر بزنند ولی اینطور نیست حتی کسب وکارهای کوچک هم با تدوین استراتژی های مناسب سئو داخلی و سئو خارجی میتوانند از برندهای معتبر در صفحه نتایج گوگل جلوتر بزنند.

علت اهمیت سئو خارجی

گوگل به طور پیوسته به وسیله رباتهای خزنده خود تعداد بسیار زیادی از صفحات سایتهای مختلف را بررسی یا در اصطلاح تخصصی کراول میکند تا مناسبترین صفحات برای نمایش به کاربران را شناسایی کند البته در کنار ویژگی های داخلی خود سایت گوگل سیگنالهای مثبتی که دیگران در مورد یک سایت میدهند را مورد توجه قرار میدهد در واقع دریافت بک لینک از منابع دیگر برای یک سایت به معنی ارسال سیگنال مثبت در مورد محتوای سایت به گوگل است که این موضوع برای گوگل بسیار اهمیت دارد و میتواند باعث بهبود رتبه سایت در صفحه نتایج این موتور جستجو شود.

ارزش بک لینکها

دریافت بک لینک از دیگر سایتها موثرترین و مهمترین تکنیک سئو خارجی است که میتواند باعث افزایش رتبه و اعتبار سایت در موتورهای جستجو شود و بک لینک یکی از 3 فاکتور اصلی کسب رتبه در گوگل است. نکته مهمی که در مورد بک لینکها باید مورد توجه قرار گیرد این است که ارزش همه بک لینک ها یکسان نیست و برخی آنها ارزش کمتری نسبت به بقیه دارند. موضوع جالبی که باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد این است که بک لینک با کیفیت پایین نه تنها مفید نیست بلکه میتواند باعث کاهش رتبه و حتی جریمه شدن سایت توسط گوگل شود.

بهترین روشهای سئو خارجی

برای دریافت بهترین نتیجه از دریافت بک لینک کافی است چند نکته ساده را رعایت کنید:

  • از سایتها و منابع معتبر و مرتبط با حوزه فعالیت کسب وکار خود اقدام به دریافت بک لینک کنید ارزش یک بک لینک از یک سایت معتبر چند برابر بیشتر از بک لینک از یک سایت غیرمعتبر است.
  • از منابع و سایتهای متنوع و مرتبط با حوزه فعالیت خود بک لینک بگیرید دریافت 10 بک لینک از 10 سایت مختلف بسیار بهتر از دریافت 10 بک لینک از یک سایت است.
  • در هنگام دریافت بک لینک از انکرتکستهای مناسب استفاده کنید و سعی کنید متن انکرتکستها متنوع و حاوی کلمه کلیدی مورد نظرتان باشد استفاده بیش از حد از یک انکرتکست واحد برای بک لینکهای متفاوت میتواند باعث جریمه شدن سایت توسط گوگل شود.

16 تکنیک بهبود سئو خارجی

روشها و تکنیکهای زیادی برای بهبود سئو خارجی سایت وجود دارند ما در این بخش به معرفی 16 مورد از بهترین تکنیکهای بهبود سئو خارجی میپردازیم.

تکنیک اول: محصولات و خدمات منحصربفردی ایجاد کنید که برای مردم جذاب باشد

شاید چنین به نظر برسد که ایجاد محصولات یا ارائه خدمات خاص و منحصربفرد ربطی به سئو خارجی ندارد ولی اینطور نیست حتی میتوان گفت این تکنیک اساسی ترین عنصر استراتژی های سئو خارجی است.

 ایجاد یک محصول منحصربفرد که برای مردم جذاب است باعث میشود که مخاطبین در شبکه های اجتماعی ، وبلاگها ، فورومها و سایر پلتفرمها در مورد آن محصول صحبت کنند و این به معنی دریافت بک لینک های متعدد از سوی افراد مختلف است.

تکنیک دوم: با اینفلوئنسرهای حوزه فعالیت خود ارتباط سازنده برقرار کنید.

بسیاری از مردم در هنگام خرید محصول تحت تاثیر نظرات و صحبتهای دیگران هستند اینفلوئنسرها هم افرادی هستند که بسیاری از افراد تحت تاثیر صحبتها و رفتارهای آنها قرار دارند.

با استفاده از روشهای زیر میتوانید با تعامل با اینفلوئنسرها نتیجه خوبی بگیرید:

  • با همکاری اینفلوئنسرها محتوای ارزشمند و باکیفیت به طور مشترک ایجاد کنید.
  • از اینفلوئنسرها بخواهید تا محصول شما را بررسی و به مخاطبین خود معرفی کنند.
  • یک پیشنهاد ویژه برای مخاطبان خود ایجاد کنید.
  • در مورد محصول از مشتریان و شرکای خود نظرخواهی کنید.

مشارکت اینفلوئنسرها آگاهی از برند را افزایش می دهد و میتواند باعث دریافت بک لینک های ارزشمندی شود.

تکنیک سوم: انتشار پست مهمان در سایر وبلاگها و سایتها

شما میتوانید با انتشار پست مهمان در وبلاگها و سایتهای مرتبط با حوزه فعالیت خودتان این پیام رو به موتورهای جستجو ارسال کنید که فردی معتبر در حوزه فعالیت خود هستید و از این طریق به راحتی اقدام به دریافت بک لینک باکیفیت از سایتهای معتبر کنید.البته در هنگام انتشار پست مهمان حتما سعی کنید محتوای باکیفیت ایجاد کنید که ناشران را ترغیب به انتشار آن در سایت یا وبلاگشان کنید و از ایجاد یک محتوای بی کیفیت که فقط به طرز نامناسب و بیش از حد از کلمات کلیدی در آن استفاده شده است پرهیز کنید.

تکنیک چهارم: مصاحبه

همواره خبرنگاران و بلاگرها از مصاحبه با افراد متخصص و شناخته شده در حوزه تخصصی خودشان استقبال میکنند شما نیز میتوانید با مصاحبه با آنها ضمن معرفی برند خود به آنها ، موفق به دریافت بک لینک از آنها شوید.

تکنیک پنجم: شراکت استراتژیک 

مشارکت با سایر برندهای مرتبط با حوزه فعالیت کسب وکار شما میتواند باعث دریافت بک لینک با کیفیت شود میتوانید از طریق روشهای زیر با شراکت با یک برند ، سئو خارجی خود را بهبود ببخشد.

  • برخی برندها در سایت خود بخشی را با عنوان همکاران یا شرکای تجاری قرار میدهند که با قرار گرفتن در این لیست در واقع یک بک لینک برای خود کسب کرده اید.
  • همکاری برای ایجاد محتوا که برای مخاطبین هر دو طرف مفید باشد.
  • انتشار و اشتراک گذاری محتوای یکدیگر در صفحه شبکه های اجتماعی

تکنیک ششم: انجام تحقیقات و بررسی های منحصر به فرد

یک روش بهبود سئو خارجی انجام تحقیقات بازار منحصربفرد و انتشار محتوای جذاب و خاص در سایت است که سایرین را تشویق به مراجعه به آن محتوا کند که این موضوع به معنی دریافت بک لینک از سایتها و وبلاگهای دیگر است. به عنوان مثال همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید یک محتوا در مدت کمتر از 2 ماه به دلیل کیفیت بالا و منحصربفرد بودن توانسته بیش از 1500 بک لینک دریافت کند.

  نحوه نصب و راه اندازی سرچ کنسول ( گوگل وبمستر ) + آموزش ویدیویی

تکنیک ششم: انجام تحقیقات و بررسی های منحصر به فرد

تکنیک هفتم: ایجاد تصاویر قابل اشتراک گذاری

یک استراتژی بسیار موثر برای بهبود سئو خارجی ایجاد تصاویر جذاب قابل انتشار مثل تصاویر اینوگرافی است که به دیگران اجازه میدهد از آن تصویر در سایت خود استفاده کنند که برای این کار میتوانید یک قطعه کد HTML را در زیر تصویر مورد نظر خود قرار دهید. در کد HTML که برای جاسازی تصویر در سایر سایتها ایجاد کرده اید یک بک لینک به سایت شما وجود دارد در نتیجه وقتی دیگران تصویری را از سایت شما در داخل سایت خود قرار میدهند در واقع موفق به دریافت یک بک لینک از آنها شده اید.

تکنیک هشتم: ایجاد ویدیوهای قابل اشتراک‌گذاری

ایجاد ویدئوهای جذاب یک را دیگر برای دریافت بک لینک و بهبود سئو خارجی است سعی کنید ویدئوهایی ایجاد کنید که دیگران را به اشتراک گذاری آن تشویق کند.

تکنیک نهم: بازیابی لینکهای معیوب

اگر سایتی به بخشی از سایت شما لینک داده است که آدرس آن بخش یا صفحه تغییر کرده یا به کل آن را حذف کرده اید از مدیر آن سایت بخواهید که آن بک لینک را اصلاح کند.

تکنیک دهم: هدف گیری لینکهای ورودی رقبا

با استفاده از ابزارهای سئو ، بک لینکهای رقبای خود را شناسایی کنید و از سایت میزبان آن بک لینک بخواهید که به سایت شما هم لینک بدهد. اگر در سایت میزبان محتوایی مقایسه ای برای بررسی چند برند رقیب شما ایجاد شده است از مدیر آن سایت بخواهید که برند شما را هم در آن مقاله ذکر کند.  اگر سایت میزبان به صفحه ای لینک داده که حذف شده یا شاید هم شامل یک محتوای قدیمی و بی کیفیت است یک محتوای باکیفیت با همان موضوع ایجاد کنید و از سایت میزبان بخواهید که به جای لینک دادن به صفحه ای که وجود ندارد یا کیفیت محتوایی پایینی دارد به محتوای شما لینک دهد. با استفاده از این روشها میتوانید اقدام به دریافت بک لینک کنید و به نوعی بک لینک رقبا را از آنها بدزدید!!

تکنیک یازدهم: فعال بودن در شبکه های اجتماعی

حضور فعال و موثر در شبکه های اجتماعی برای برقراری ارتباطی سازنده و مطلوب با مخاطبین امری ضروری است که ضمن ایجاد حس رضایت در مشتریان ، تجربه کاربری مثبتی در ذهن آنها ایجاد میکند. فعالیت در شبکه های اجتماعی به طور مستقیم باعث بهبود سئو نمیشود ولی با تعامل سازنده با مخاطبین هدف خود در شبکه های اجتماعی ، مخاطبین را درگیر برند و محتوای خود میکنید و آنها را تشویق به صحبت در مورد محصول یا برند خود میکنید که این به معنی دریافت بک لینک از آنهاست.

تکنیک دوازدهم: حضورفعال در فورومها و انجمنهای مرتبط

با استفاده از ظرفیت فورومها میتوان محصول یا برند مورد نظر را به مشتریان معرفی کرد و از این طریق ارتباط سازنده ای با آنها برقرار کرد. لینکهایی که در فورومها ایجاد میشوند از نوع nofollow هستند در نتیجه رباتهای گوگل آنها را دنبال نمیکنند و تاثیر مستقیمی در بهبود سئو خارجی نخواهند داشت ولی همین لینکهای nofollow میتوانند باعث جذب مخاطبین به سایت شما شوند و اگر محتوای سایت شما کیفیت خوبی داشته باشد و لینکهای داخلی مناسبی در آن قرار داده باشید میتوانید این مخاطبین را به سمت محتواهای مورد نظر خود هدایت کنید.

تکنیک سیزدهم: ایجاد کمپین تبلیغاتی

برای بهبود سئو خارجی میتوانید اقدام به ایجاد کمپینهای تبلیغاتی هدفمند و با کیفیت کنید برای این منظور باید با شبکه ای از فعالین حوزه کاری خود تعامل برقرار کنید و از آنها بخواهید که کمپین شما را به اشتراگ گذارند و با این روش اقدام به دریافت بک لینک با کیفیت کنید.

تکنیک چهاردهم: میزبانی رویدادها

با میزبانی از رویدادهای مختلف علاوه بر این که میتوانید نام تجاری و برند خود را به مخاطبین هدف خود معرفی کنید با ترغیب مخاطبین به صحبت در مورد آن رویداد میتوانید موفق به دریافت بک لینک از آنها و درنتیجه بهبود سئو خارجی شوید.

تکنیک پانزدهم: ایجاد کمپینهای اطلاع رسانی

در ابتدا محتوایی با کیفیت و منحصربفرد ایجاد کنید و در آن در مورد نیازها ، خواسته ها و علائق مشتریان خود صحبت کنید و تا جایی که میتوانید آن محتوا را برای مخاطبین هدف خود جذاب کنید. بعد از تولید محتوای با کیفیت و جذاب به سراغ ایجاد کمپین تبلیغاتی باکیفیت در سایتها و کانالهای مرتبط که مخاطبین هدف شما در آنها حضور دارند بروید.

برای این منظور لیستی از وبلاگها ، سایتها ، اینفلوئنسرها و سایتهای خبری را که مخاطبین هدف شما در آنها حضور دارند تهیه کنید سپس از آنها بخواهید که کمپین تبلیغاتی مورد نظر شما را در سایت یا کانال خود قرار دهند و از این طریق اقدام به دریافت بک لینک و بهبود سئو خارجی کنید. در انتخاب مواردی که قصد ایجاد کمپین در آنها دارید باید به این نکته توجه کنید که مخاطبین هدف و مشتریان بالقوه شما در آن سایت یا کانال حضور فعال داشته باشند تا ترافیکی که جذب سایت شما میشود نرخ تبدیل مناسبی داشته باشد. در کمپین تبلیغاتی جذب مخاطبین غیر مرتبط با حوزه فعالیت برند میتواند به اعتبار برند آسیب بزند به علاوه این نوع مخاطبین خیلی زود سایت را ترک میکنند که این موضوع باعث افزایش نرخ پرش یا همان Bounce Rate میشود که این امر اثر بدی روی سئو سایت دارد.

تکنیک شانزدهم: ایجاد روابط سازنده

ایجاد تعامل و روابط سازنده با سایر فعالین حوزه کاری شما میتواند تاثیر مثبتی در سئو خارجی داشته باشد به عنوان مثال میتوانید به صورت متقابل لینک سایت یکدیگر را قرار دهید و از این طریق به صورت متقابل اقدام به دریافت بک لینک از یکدیگر کنید.

نتیجه گیری

در این محتوا در ادمه مجموعه مقالات مربوط به سئو ، به موضوع سئو خارجی پرداختیم و ضمن معرفی دلایل اهمیت سئو خارجی ، چند تکنیک کاربردی برای دریافت بک لینک و بهبود سئو خارجی را به شما معرفی کردیم. امیدوارم که این محتوا برای شما مفید بوده باشد در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهادی دارید خوشحال میشویم آنها را از طریق کانالهای ارتباطی با ما در میان بگذارید.

منبع : تراکت 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.