ساخت نقشه وردپرس sitemap با google XML sitemap+آموزش ویدئویی

نقشه وردپرس sitemap

وبمستران حرفه‌ای و مدیران سایت‌های مختلف همیشه به دنبال افزایش بازدید سایت و در نهایت فروش خود بوده‌اند. اگر سایت ما در داخل گوگل نباشد، سهم زیادی از بازدیدکنندگان و خریداران را از دست خواهیم داد. برای اینکه بتوانیم سایت خود را بهتر به گوگل بشناسانیم، بهتر است از نقشه وردپرس sitemap یا XML Sitemap استفاده کنیم. در این آموزش وردپرس همراه ما باشید تا نحوه ساخت فایل XML برای وردپرس را به شما آموزش دهیم.

XML چیست؟

XML مخفف عبارت Extensible Markup Language است که همانند زبان HTML، یک زبان نشانه گذاری محسوب می‌شود. نقشه سایت XML در واقع یک فایل متنی حاوی تمام آدرس‌های موجود در سایت شماست. همچنین نقشه وردپرس sitemap می‌تواند اطلاعات متای هر آدرس از سایت مانند آخرین بروزرسانی، میزان اهمیت و نحوه ارتباط آن با صفحات دیگر را نیز شامل شود.
وجود نقشه سایت، موتورهای جستجو مانند گوگل را راهنمایی می‌کند تا صفحات سایت شما را به صورت بهتر شناسایی کرده و همچنین از ایجاد صفحات جدید و تغییرات در صفحات قدیمی مطلع شوند.

نقشه وردپرس sitemap

مسلما دست کم گرفتن نقشه‌های سایت، موجب دیده نشدن مطالب وبسایت می‌شود. Sitemap، همانطور که از نامش پیداست، فقط یک نقشه از سایت شما ایجاد می‌کند؛ یعنی در یک صفحه تنها نوشته‌ها و برگه‌های سایت شما، بخش‌های آن، پیوندهای بین آنها، برچسب ها و غیره را نشان می‌دهد. نقشه وردپرس sitemap باعث می‌شود سایت شما به مرور ساده‌تر شده و یک نقشه‌سایت به روز شده در سایت برای شما، کاربران و موتورهای جستجو ایجاد می‌کند.

تفاوت sitemap.xml با robots.txt

شاید تا به حال فکر می کردید این دو فایل، عملکرد یکسانی دارند. اما باید توجه داشته باشید که فایل robots.txt رفتار و عملکرد ربات ها و خزنده های موتورهای جست و جو را کنترل می کند تا به آنها نشان دهد کدام یک از صفحات سایت شما را دنبال نکنند. اما عملکرد فایل sitemap.xml کاملا عکس فایل robots.txt است. در فایل sitemap.xml شما به موتور های جست و جو مثل گوگل به نوعی نشان می دهید که کدام یک از مطالب سایت شما را مورد توجه قرار دهند یا به اصطلاح ایندکس کنند. این عمل باعث می شود سئو سایت شما در رتبه خیلی بهتری قرار بگیرد و افراد بیشتری از طریق موتورهای جست و جو وارد سایت وردپرسی شما شوند.

آموزش ایجاد نقشه‌سایت در وردپرس با Google XML Sitemaps

xml sitemap- نقشه وردپرس sitemap

افزونه Google XML Sitemaps یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های وردپرس برای ساخت نقشه وردپرس sitemap است که بالای ۲ میلیون دانلود داشته و امتیاز ۵ از ۵ کسب کرده است. از مزایای این افزونه می‌توان به ایمن بودن آن اشاره کرد.

برای ساخت نقشه سایت، افزونه Google XML Sitemaps را نصب و فعال کنید. بعداز فعال‌سازی، زیرمنویی با نام XML Sitemap به سربرگ تنظیمات وردپرس شما اضافه می شود .

xml sitemap- نقشه وردپرس sitemap

پس از کلیک بر روی XML – Sitemap وارد بخش تنظیمات و ایجاد نقشه سایت می‌شوید. در صفحه باز شده تمامی تنظیمات افزونه را مشاهده خواهید کرد که به بررسی هر یک می‌پردازیم.

Basic options

Basic option- نقشه وردپرس sitemap

Notify Google about updates of your site: اگر این گزینه را تیک بزنید هر تغییراتی که در سایت صورت گیرد، گوگل از آن با خبر می‌شود. توصیه می شود این گزینه را حتما تیک بزنید.
Notify Bing (formerly MSN Live Search) about updates of your site: اگر این گزینه را تیک بزنید هر تغییراتی که در سایت صورت گیرد، موتورجستجوی بینگ از آن با خبر می شود. توصیه می شود این گزینه را هم تیک بزنید.
Add sitemap URL to the virtual robots.txt file: با تیک زدن این گزینه، آدرس نقشه سایت شما در فایل robots.txt که توسط خود وردپرس ساخته شده است، قرار می گیرد.
Try to increase the memory limit to: می توانید حجمی مشخص برای فایل sitemap.xml تعیین کنید تا از آن مقدار حجم، فضای بیشتری را اشغال نکند که بهتر است این فیلد را خالی بگذارید.

Try to increase the execution time limit to: می توانید حداکثر زمانی که فایل نقشه سایت شما می تواند لود شود را به ثانیه وارد کنید.

Try to automatically compress the sitemap if the requesting client supports it: این گزینه فایل sitemap.xml را فشرده می کند تا فضای کمتری را اشغال کند. در صورتی که با خطایی مواجه شدید، تیک این گزینه را بردارید.

  بررسی دلایل کاربردی برای اهمیت سئو در وب‌سایت ها

Allow anonymous statistics: با تیک زدن این گزینه، یک سری آمار و ارقام برای سازنده افزونه ارسال می شود که باعث می شود توسعه دهندگان این افزونه، نسخه های کامل تر و بی نقصی را ارائه دهند.

Additional Pages

additional pages- نقشه وردپرس sitemap

این تنظیمات بیشتر برای کسانی کاربردی است که سایت آن ها در زیر دامنه قرار دارد؛ اگر شما تنها از وردپرس برای اجرای سایت خود استفاده می‌کنید، به این تنظیمات نیازی ندارید. در این بخش می‌توانید آدرس صفحاتی که متعلق به وردپرس نیستند را وارد کنید. به عنوان مثال اگر شما از وردپرس فقط برای بخش وبلاگ سایت خود استفاده می کنید، احتمالا آدرس آن به صورت domain.com/blog خواهد بود؛ حال برای اینکه صفحه اصلی سایت خود را نیز در این فایل قرار دهید، آدرس آن که به عنوان مثال domain.com است را در این قسمت وارد کنید. کافی است روی Add new page کلیک کنید و آدرس و اطلاعات صفحه را وارد کنید. وقتی روی Add new page کلیک می کنید، بخشی همانند عکس زیر برای شما نمایش داده خواهد شد:

add new page- نقشه وردپرس sitemap

URL to the page: آدرس صفحه‌ای را که می‌خواهید در فایل sitemap.xml قرار بگیرد را در این قسمت وارد کنید.

Priority: میزان اهمیت صفحه را وارد کنید. طبیعتا صفحه ای مثل صفحه اصلی سایت، بیشترین میزان اهمیت را دارد.

Change Frequency: تعیین کنید هر چند وقت یکبار محتویات صفحه مورد نظر تغییر خواهد کرد.

Last Changed: می‌توانید تاریخ آخرین تغییر این صفحه را وارد کنید. البته این گزینه اختیاری است.

Post Priority

post priority- نقشه وردپرس sitemap

در این بخش نحوه رتبه بندی اهمیت صفحات سایت توسط افزونه را تعیین می کنید که گزینه‌های آن به شرح زیر است:

Do not use automatic priority calculation: با انتخاب این گزینه اولویت‌بندی خودکار غیرفعال می شود و ارزش همه نوشته‌ها را یکسان می‌داند.
Comment Count: با انتخاب این گزینه  اولویت و ارزش نوشته‌ها را طبق تعداد کامنت در نقشه تنظیم می‌کند.
Comment Average:‌ با انتخاب این گزینه می‌توانید ارزش و اولویت هر‌ نوشته را طبق میانگین کامنت‌ها تنظیم کنید.

پیشنهاد می‌شود از گزینهDo not use automatic priority calculation  استفاده کنید .

Sitemap Content

sitemap content- نقشه وردپرس sitemap

در این بخش از تنظیمات، شما انتخاب می‌کنید کدام قسمت‌های سایت در نقشه سایت وردپرس قرار گیرد.

تنظیمات بخش Excluded Items

Excluded item- نقشه وردپرس sitemap

Excluded categories: در این بخش شما می‌توانید انتخاب کنید که کدام یک از دسته‌های شما در نقشه و گوگل ایندکس نشود.
Exclude posts: در این بخش هم نوشته‌هایی که قصد ندارید در نقشه و گوگل ایندکس شود را وارد کنید. برای این کار کافی است ID نوشته مربوطه را در این قسمت بنویسید و هر ID را با استفاده از یک ویرگول از بقیه ID ها جدا کنید. اگر نحوه پیدا کردن ID نوشته ها را نمی دانید، به “آموزش پیدا کردن ID برگه ها و نوشته ها در وردپرس” مراجعه کنید.

Change Frequencies

change frequencies- نقشه وردپرس sitemap

در این قسمت زمان بروزرسانی هریک از بخش‌های سایت را مشخص کنید. البته این مقادیر دستوری نیستند و ممکن است شما فاصله زمانی بروزرسانی صفحه اصلی سایت خود را روزانه تعیین کرده باشید اما روزی خزنده های گوگل هر ساعت صفحه اصلی سایت را بررسی کنند. با استفاده از این بخش، کار را کمی برای خزنده ها راحت تر می کنید.

Priorities

priorities- نقشه وردپرس sitemap

در این بخش می‌توانید بخش‌های سایت خود را در نقشه سایت وردپرس اولویت بندی کنید. دقت کنید تنها زمانی از این اولویت بندی استفاده خواهد شد که در قسمت Post Priority، گزینه ای را که پیشنهاد کردیم را انتخاب کرده باشید.

پس از تکمیل تنظیمات روی  Update Options کلیک کنید. ولی اگر تمایل داشتید تنظیمات پیش فرض برای شما اعمال شود، روی گزینه Reset options کلیک کنید.
با اضافه‌کردن sitemap.xml به آخر دامنه سایت خود، نقشه‌ سایت را مشاهده خواهید کرد: domain.com/sitemap.xml

آموزش ویدئویی ایجاد نقشه سایت با Google XML Sitemap

دانلود افزونه Google XML Sitemap

دانلود افزونه صفحه افزونه
مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

359,544 نفر

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. seo google

 2. سلام وقت بخیر خسته نباشید من توی سایت مپ این ارور واسم اومده چطوری میتونم برطرفش کنم
  Errors
  Parsing error
  We were unable to read your Sitemap. It may contain an entry we are unable to recognize. Please validate your Sitemap before resubmitting.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 3. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من نقشه سایتم را با google XML sitemaps ساختم.اکنون وقتی به گوگل وب مستر میرم تا نقشه سایتم را معرفی کنم، باید کدام URL را وارد کنم؟چون وقتی به آخر دامین sitemapxml را اظافه میکنم،صفحه ای می آورد که در آن چند URL وجود دارد.

 4. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سپاس

 5. سلام من با افزونه Yoast SEOنقشه رو میسازم ولی ارور 404 میده
  پیوندهای یکتا هم رو هم دوباره ذخیره کردم ولی درست نشد

 6. سلام
  لطفا کمی در مورد معرفی سایت مپ به گوگل وبمسترتولز هم توضیح بدید .چی رو باید کجا وارد کنیم؟با فیلتر شکن یا بدون فیلتر؟الان یه هفته ست درگیر این سایت مپ هستم .اگه امکانش هست کمک کنید.
  ممنونم

 7. سلام وقتتون بخیر
  همه ی این کار هارو انجام دادم ولی با ارور 404 مواجه شدم.
  ممنون میشم بفرمایید مشکل کجاست و چطور میتونم برطرفش کنم
  با احترام

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پیوندهای یکتا رو بررسی کنید که دچار مشکل نشده باشند. به صفحه پیوندهای یکتا مراجعه کنید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید

 8. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام . روزتون به خیر . افزونه ی بسیار مفیدی بود و دیگه لازم نیست وقت ادم برای ساخت سایت مپ گرفته شه .
  ولی یک سوال . اگر نوشته ای تازه در سایت گذاشته بشه ، لازمه از سرچ کنسول دستی ایندکس بشه یا افزونه خودش ایندکس میکنه .

 9. 5 سال عضو همیار وردپرس

  خیلی هم عالی
  ممنونم

 10. 2 سال عضو همیار وردپرس

  و سوال اینکه بعد از ایجاد شدن سایت مپ آیا نیازی هست آن را در گوگل وبمستر تولز معرفی کنیمش؟

 11. 2 سال عضو همیار وردپرس

  من یک سایت فروشگاهی با پرستاشاپ دارم ولی متاسفانه پرستاشاپ تو بلاگ خیلی ضعیفه به همین دلیل مجبور شدم کنارش یه وردپرس نصب کنم
  الان موندم که چه جوری واسه وردپرس که کنار پرستاشاپ نصب کردم نقشه سایت مپ ایجاد کنم؟

 12. مقاله بسیار عالی بود
  فقط یک سوال؟
  من از فروشگاه ساز پرستاشاپ استفاده می کنم ولی متاسفانه پرستاشاپ تو بلاگ خیلی ضعیفه به همین دلیل مجبور شدم کنار پرستاشاپ یه وردپرس واسه بلاگ خبری نصبم کنم الان واسه پرستاشاپ سایت مپ دارم و هیچ مشکلی نیست چطوری می تونم کنار پرستاشاپ واسه وردپرس سایت مپ ایجاد کنم؟

 13. سلام من نقشه سایت را ساختم ولی متاسفانه این در آدرس نقشه این ارور رو میاره
  Error loading stylesheet: Parsing an XSLT stylesheet failed.
  مشکل از چیه ؟
  لطفا کمک کنید
  http://azar-market.ir/sitemap.xml

 14. 3 سال عضو همیار وردپرس

  ممنون از آموزش عالیتون ، موفق و موید باشید

 15. سلام. یه مشکلی داشتم.

  سایت معمولا صبح تا ظهر خوب کار میکنه و cpu ای ک php-fpm مصرف میکنه خوبه و هیچ ارور 504 نداریم
  ولی بعد از ظهر ها از حدود ساعت 13 به بعد هرموقع محصولی درج میکنیم cpu مصرفی php-fpm تا 100درصد هم میره که باعث ارور 504 میشه و سایت واسه چند دقیقه از دسترس خارج میشه.

  هر کسی میتونه این مشکل رو حل کنه لطفا به شماره تلگرام زیر پیام بده. از نظر هزینه هم مشکلی نیست

 16. سلام
  من دو تا دامنه برای یک سایت دارم
  و سایتم با دو تا دامنه جداگانه باز میشد
  اما مدتیه یکی از دامنه ها روی دیگری ریدایرکت میشه با اینکه توی سی پنل ریدایرکت انجام ندادیم
  اگه کسی میدونه چطور این مشکل رو حل کنم لطفا راهنمایی کنید تشکر⁉️⁉️⁉️⚠️⚠️⚠️

 17. با سلام
  من افزونه رو نصب کردم ولی وقتی میزنم sitemmap.xml ارور 404not found واسم میاد و نمیتونم به گوگل وبمستر معرفیش کنم

  چیکار باید کنم؟

  ممنون

 18. فوق العاده مقاله خوبی بود
  ممنون..

 19. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ممنونم از مقاله خودتون
  ولی اگه می شه از سایت مپ تو وبمستر تولز هم یه توضیحاتی بدین
  ممنونم

 20. سلام بنده افزونه سئو سایتم رو تغیر دادم
  افزونه قبلی سایت مپ رو با این ادرس ساخته بود : aaa.com/sitemap.xml
  افزونه جدید سایت مپ رو با این ادرس ساخته : aaa.com/sitemap-index.xml

  من نقشه سایت جدید رو توی گوگل وب مستر معرفی کردم و افزونه سئو قبلیم رو حذف کردم الان وقتی این ادرس aaa.com/sitemap.xml رو میزنم ریدایرکت میشه به این ادرس aaa.com/sitemap-index.xml الان دو تا سایت مپ در گوگل معرفی شده اند تکلیف این دو تا سایت مپ چیه ؟؟
  سایت مپ قبلی ( aaa.com/sitemap.xml ) رو پاک کنم ؟؟

 21. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خداقوت
  آیا وجود نقشه سایت در خود سایت اهمیتی از نظر سئو داره یا نه؟ منظورم مسیر دسترسی به فایل مورد نظر هستش که زیر منوی اصلی قرار میگیره، نه نقشه ای که برای گوگل ثبت میکنیم.
  ممنون

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   لزومی نداره به عنوان منو یا زیرمنو قرار بگیره.

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام من این کار ها رو که در بالا گفتید انجام دادم اما بعد از چند روز صبر با این توضیح و خطا مواجه شدم ! دلیلش چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

   We encountered an error while trying to access your Sitemap. Please ensure your Sitemap follows our guidelines and can be accessed at the location you provided and then resubmit.

 22. سلام من همه این کارهایی که گفتید و انجا دادم افزونه رو نصب کردم و تنظیمات و طبق گفته های شما تنظیم کردم حالا چطوری نقشه سایت و توی قسمت اضافه کرد نقشه سایت به گوگل وب مستر اضافه کنم آدرس خاصی به من نداده این افزونه که به گوگل معرفی کنم

 23. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خوب هستین؟تو سایت مپ من چند تا گزینه مثل پست ها و رسانه ها هستن که کمرنگ افتادن و رسانه ها رو که تو گوگل وبمستر چک کردم از submite شده ها هیچکدوم ایندکس نشدن و همچنین وب پیج ها submite میشن ولی بیش از چهار روزه ایندکس نمیشن کلا
  ممنون میشم کمکم کنین

 24. سلام
  روزتون بخیر
  من افزونه شما رو نصب کردم
  1- حالا مجددا نیاز هست که به صورت مجزا یک سایت مپ در گوگل وب مستر هم بارگذاری کنم یا این افزونه کفایت می کند؟
  2- بعد از نصب افزونه پس پست گذاری در سایت کار خاصی برای معرفی پست به گوگل نیاز نیست صورت بگیره و این افزونه خودکار عمل میکنه و پست را به گوگل معرفی می کند؟

  ممنون از سایت عالی شما

 25. سلام یه سوال داشتم
  باوجود استفاده از افزونه yoast که خود نقشه سایت را می سازد
  نیازی به نصب این افزونه هست یا خیر؟

 26. هر وقت مطلبی ارسال میکنم نقشه سایت به حالت pending در میاد حدود 30 الی 1 ساعت بعد درست میشه مطلبی هم ارسال نکنم روزی چندبار اینجوری میشه
  مشکل از کجاست؟

 27. عالی بیست حرف ندارین …..

 28. سلام.
  نقشه سایتی که yoast seo درست میکنه بهتره یا نقشه سایت google xml sitemap ؟

 29. سلام
  سایت من به تازگی هک شده بود.
  که سایتم رو منتقل کردم.
  الان تو وبمستر نقشه های سایتم اصلا ثبت نمیشن
  تک تک هم خواستم ثبت کنم خطای (Your Sitemap appears to be an HTML page. Please use a supported sitemap format instead) رو میده و ایندکس هام 00 ئه
  چجوری باید مشکلش رو حل کنم؟

 30. سلام وقت بخیر

  هنگامی که افزونه Google XML Sitemaps را فعال میکنم، افزونهyoast-seo اطلاع میده که :

  ممکن است افزونه Google XML Sitemaps زمانی که همزمان با افزونه Yoast SEO فعال می شود مشکلاتی را بوجود آورد.

  هر دوی Yoast SEO و Google XML Sitemaps می توانند نقشۀ سایت XML بسازند. داشتن دوتا نقشۀ سایت چندان مفید نیست و حتی می‌تواند سرعت سایت شما را پایین بیاورند.

  باید چیکار کنم ؟؟؟؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما از یواست سئو میتونید به تنهایی استفاده کنید. هم نقشه سایت ایجاد میکنه و هم در سئوی سایت موثره

  • دقیقا همین مشکل رو من هم دارم.
   وقتی هم میخام با یواست سئو نقشه سایت ایجاد کنم میگه : متاسفانه شما اجازه‌ی بازدید از این صفحه را ندارید.
   حالا چیکار کنم؟

  • احتمالا نسخه پریمیوم رو نصب کردید.
   من هم همین مشکل رو داشتم.
   نسخه رایگانش رو که نصب کردم مشکلم حل شد.

 31. سلام نقشه سايت من با افزونه يوآست سئو ساخته شده ولي وقتي تو گوگل وبمستر به حالت پيندينگ در مياد و بعدش عادي ميشه ميبينم كه هيچي سابميت نشده و در نتيجه ايندكس هم نميشه مشكلش از نقشه سايت هست؟!
  فكر كنم بخاطر اين باشه كه نقشه لينك هارو دسته بندي كرده. مثلا يه يه نقشه براي دسته بندي ساخته يكي براي پست ها و يكي هم برايتگ ها و يه دونه هم كلي هست كه شامل لينك سه نقشه قبلي هست.
  وقتي دستي يكي يكي نقشه هارو ري سابميت ميكنم سابميت ها به روز ميشن ولي فكر نكنم چنين چيزي عادي باشه چون گوگل خودش به حالت پينديگ ميره بعدش بايد سابميت ها به روز بشن چاره چيه؟ به نظرتون بايد هر كدومو جداگانه توي وبمستر ثبت كنم؟؟! خواهش ميكنم جواب بديد ضروريه در صورت تاييد اگ ميشه يه تاييديه به ايميل بفرستيد تا بتونم جوابتونو ببينم خيلي ممنون

 32. سلام

  برای قرار دادن فیلم اموزش مانند سایت شما همانند فیلم این اموزش از چه پلاگینی باید استفاده کنیم؟

 33. 3 سال عضو همیار وردپرس

  نمیدونم اینجا این سوالو باید بپرسم یا نه
  من یه سایت دارم که تازه شروع به مقاله نویسی کردم
  میخواستم بپرسم چقدر زمان میبره تا بتونم رنک سایتم ببینم ؟
  مثلا الان با سایت های دیگه رنک سایتمو تست میکنم، اما نتیجه ای نمیاد.

 34. سلام من تنها چیزی که میخوام اینکه وقتی تو گوگل اسم سایتم رو زدند بالا بیاد.
  اما این کارارو میکنم اصلا جواب نمیده.
  میشه شما یک مقدار پول ازم بگیرین هرچقدر لازمه براتون میریزم فقط شما سایت من رو به گوگل معرفی کنین.
  رمزو این طور چیزاهم میدم یا اینکه هرکاری شما گفتین انجام میدم.
  اگر این کارو میکنین بیاین تلگرامم پیام بفرستین.
  @matinmmt7376
  هیچی بلد نیستم فقط میخوام شما برام انجام بدین.

 35. سلام
  بنده از yoast استفاده میکنم سایت مپی که yoast میسازه تفاوتی داره با سایت مپی که این افزونه میسازه،؟ چون چند جا خوندم که گفتن سایت مپ yoast رو غییر فعال کنید و از Google XML sitemaps استفاده کنید چون بهترین افزونه سایت مپ هست و از این حرفا…
  حالا اگه سایت مپ yoast غیر فعال و از Google XML sitemaps استفاده بشه تداخل و مشکلی به وجود نمیاد ؟

 36. با سپاس و قدردانی فراوان مطلب مفید و ارزنده ای بود موفق و پیروز باشید.

 37. سلام. xml توصیه می‌شود یا html ؟؟ فرق‌شون باهم چیه؟؟

 38. سلام
  ببخشید سایت مپ من چرا این مدلی نمایش میده و تمام پستای هر دورم آرشیو شده ؟
  ایا اصلا درست هست یا باید تییراتی رو اینجاد کنم

  پ.ن : از همین افزونه استفاده کردم

  ممنون میشم راهنمایی کنید منتظرم …

 39. سلام. این افزونه رو که نصب می کنم چیزی در کنترل پنلم اضافه نمی شه.
  علتش چی می تونه باشه؟

 40. با سلام و احترام
  میخواستم بدونم این افزونه رو برای ووکامرس هم استفاده کنم ؟ و اینکه تداخلی با افزونه Woocommerce SEO پیدا نمیکنه ؟

 41. سلام . میشه کاری کرد که واسه هر دسته بندی که توی سایتمون داریم یه آدرس xml ساخته بشه ؟ راهی هست ؟

 42. robots.txt رو هم میشه همینطوری بهمون آموزش بدید؟

  خیلی ممنون

 43. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  برای ایجاد نقشه سایت استفاده از این افزونه رو پیشنهاد میکنید یا افزونه all in one seo pack ؟؟؟

 44. با سلام و عرض ادب
  اگه ممکن هست براتون یه سری به این ساست بزنید و مشکلاتش را بهم بگید تا رفع کنم
  http://javadjannesari.ir/

 45. با سلام
  تنظیمات yoast برای ساخت نقشه سایت چجوریه؟تنظیمات خاصی داره یا این افزونه اتوماتیک این کار رو انجام میده؟

 46. سلام خسته نباشید واقعا.
  من این کارها رو انجام دادم و در سایت گوگل وب مستر هم ثبتش کردم فقط میخواستم بدونم برای اینکه در گوگل وبمستر انالیز سایتمون رو ببینیم و همه امکاناتش برامون نشون داده بشه باید کار دیگه ایی هم انجام داد یا خیر؟ مثلا باید گوگل انالیز هم نصب و راه اندازی بشه یا نیازی نیست؟ خیلی متشکر

 47. سلام دوست عزیز خواهش میکنم تو رو خدا جواب من رو بدید چرا وقتی دقیقا کار هایی که گفتید رو انجا میدم
  موقع ایجاد سایت مپ وقتی وارد آدرس میشم با این خطا مواجح میشم
  http://s7.picofile.com/file/8255907768/Desktop_06_15_2016_03_12_00_%D8%A8_%D8%B8_185.jpg
  این عکسی هست که ازش گرفت هام خواهشمندم پاسخم رو بدید ممنون

 48. واقعا عالی بود مرسی از محتوای خوب شرکتتون

 49. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من افزونه Google XML Sitemaps 4.0.8 رات نصب کردم و دو تا فایل به نام های sitemap.xml و sitemap.xml.gz که با Notepad درست کردم (داخلش چیزی ننوشتم خالی هستند) در public_html هاست خود آپلود کردمولی این ارور رو میده ؟؟؟
  http://tehranswitch.net/wp-admin/options-general.php?page=google-sitemap-generator%2Fsitemap.php&sm_ping_service=google&noheader=true&_wpnonce=cde0a5ba07

 50. سلام ببخشید من سایت تشکیل شده از مجله اینترنتی که ورد پرس هست به ادرس http://yekpars.com/ و انجمن که با ویبولتین ساخته شده به این ادرس http://forum.yekpars.com/
  وقتی دفه اول که اپدیت اپشن زدم به خوبی نقشه ساخته شد اما وقتی نگاه کردم دیدم صفحات انجمن که ویبولتین هست تو نقشه نیومده
  دوباره اومدم از بخش ادشنال پبج لینک انجمن اضافه کردم دوباره اپدیت اپشن زدم که نقشه ساخته بشه
  اما بازم لینک صفحات انجمن تو صفحه نیومد میشه این قسمتو محبت کنید توضیح بدید چی کار کنم؟

 51. سلام
  ببخشید این خطا رو وقتی مپ سایتم رو باز میکنم میاد .
  http://s6.picofile.com/file/8242498126/Screenshot_2016_03_09_09_55_25.png
  لطفا راهنمایی کنید . مرسی

 52. سلام خسته نباشید ببخشید من قبلا از سئو یوست استفاده میکردم برای نقشه سایت و چون تعداد سابمیتامون بالاست (6000 تا) یوست میومد همش رو جا میداد توی هر صفحه توی سایت مپ ولی یه عدد میذاشت جلوش. اما توی گوگل سایت مپ من الان وقتی صفحه sitemap.xml رو باز میکنم تعداد محدودی از پست ها فقط هستن اونجا چه طور میشه این محدودیتشو برداشت ؟

 53. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام یه سوالی داشتم
  من تمام مراحل رو با فیلم پیش رفتم اما بعضی از تنظیمات رو خودم انجام دادم قبلا توی گوگل سرچ می کردم صفحه اول سایتم می یومد اما الان دسته بندی ها میان ببیند عکس رو http://s7.picofile.com/file/8240444218/3.JPG
  تازه اومدم و تنظیمات رو ریست کردم اما دوباره همینجوریه،می خوام دوباره صفحه اول بیاد توی سرچ گوگل؟؟؟؟؟

 54. سلام. من با استفاده از yoast نقشه ی سایتم رو ساختم فقط یک سوال داشتم
  بعد از اینکه نقشه ی سایت ساخته شد ، در صفحه ی نقشه ی سایت چند تا آدرس ایجاد شده ( مثل عکس آخری که در همین صفحه قرار دادید )
  اون آدرس ها رو باید در گوگل ثبت کنم یا همون آدرس نقشه ی سایت رو ؟

 55. سلام عزیزان خسته نباشید
  من افزونه رو نصب کردم میگه افزونه یواست سئو ورودپرس براتون نقشه می سازه نیاز به این نیست
  آیا این حرفش درسته و افزونه ایک ام ال سایت مپ رو غیر فعال کنم؟
  منتظرجوابتون هستم
  باتشکر

 56. سلام من قبلا با استفاده از راهنمای یک سایت دیگه این افزونه رو نصب کرده بودم در اونجا گفته شده بود دو فایل sitemap.xml و sitemap.gz درست کنیم و در روت وبسایتمون قرار بدیم. میخواستم بدونم این دو فایل بودن یا نبودنش تاثیری داره یا نه؟

 57. سلام
  یک مشکلی دارم با افزونه بخش Priorities اون 0 تا 1 نمیاد و صفحه سفیده
  و این بخشم فعال نیست
  Include sitemap in HTML format (The required PHP XSL Module is not installed)

 58. سلام مرسی از سایت خوبتون نظراتو خوندم دیدم تاجایی تونستید راهنمایی کردید حالا من از این افزونه دارم استفاده میکنم و چندتا ارور داخل گوگل کنسول ارسال شده برام البته ارور که نه هشدار داده شده میخواستم ببینم چجوری باید رفع کنم اینا رو عکسو میدم ببینید
  http://8pic.ir/images/ythfmyyc88e7reuqdnb6.png

 59. با عرض سلام خدمت خانم کوهستانی و مدیران و اعضای سایت.

  روی یکی از سایتام از سایت مپ افزونه yoast استفاده میکنم ، و این سایت مپ در گوگل وبمستر دارای ارور هست :

  http://8pic.ir/images/dwvdas4mk53rsmteniya.jpg
  http://8pic.ir/images/hd1mh6s2zsjuwz0corik.jpg

  اول میشه بگید این ارور ها مال چی هست و اگه من این افزونه Google XML Sitemaps رو نصب کنم و(توی گوگل وبمستر اینو ثبت کنم) افزونه یاهست هم نصب باشه تداخلی ایجاد نمیکنه؟

 60. با سلام و خسته نباشید

  من دو روزه سایتم رو در گوگل وبمستر ثبت کردم موقع ثبت سایت هم sitemap.xml رو داخل هاست آپلود کردم هم فایل HTML رو . وقتی اسمه سایتم رو سرچ میکنم دو سه تا صفحه از سایتم بالا میاد که جلوشون نوشته بایگانی.من دقیقا توضیحات رو متوجه نشدم الان من چیکار کنم که صفحه ی اصلی سایتم تو نتایج گوگل بالا بیاد ؟؟؟؟؟؟

  ممنون میشم سریعتر جوابمو بدین با تشکر . . .

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نیازی به آپلود کردن نداره.
   شما از این افزونه که استفاده کنید نقشه ی سایت رو میسازه و آدرس رو هم بهتون میده که میتونید در هر جایی استفاده کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی