آموزش ساخت نقشه سایت یا سایت مپ در وردپرس با Google XML Sitemaps

سایت مپ در وردپرس
سایت مپ در وردپرس

قطعا يكي از مهمترين عوامل بهينه‌سازي سايت براي موتورهاي جستجو ساخت نقشه سايت يا سايت مپ است. شما با ساخت سايت مپ قادر خواهيد بود كه سايت خود را بهتر به موتورهاي جستجو معرفي كرده و رتبه بهتري كسب نماييد. ربات‌هاي موتورهاي جستجو با دريافت نقشه سايت درك بهتري از سايت شما پيدا خواهند كرد و بخش‌هاي مختلف آن را بهتر آناليز خواهند نمود. به همين خاطر ما در اين مقاله از سری مقاله‌های آموزش وردپرس هميار وردپرس قصد داريم به شما نحوه ساخت نقشه سایت یا سایت مپ در وردپرس با Google XML Sitemaps آموزش دهيم. بنابراين تا انتهاي اين مقاله با ما همراه باشيد.

سایت مپ در وردپرس

آموزش ساخت نقشه سایت یا سایت مپ در وردپرس با Google XML Sitemaps

در ابتدا بهتر است بدانيد كه منظور از XML يا نقشه سايت چيست؟ واژه XML اختصار شده Extensible Markup Language مي‌باشد كه در عموم كاربران با نام نقشه سايت يا سايت مپ شناخته مي‌شود. اما به عبارتي ساده اينطور مي‌توان تعريف نمود كه نقشه سايت يك صفحه XML است كه به منظور ذخيره (ايندكس) نمودن محتويات سايت براي موتورهاي جستجو كه شامل لينك‌هاي مختلف صفحات وب مي‌باشد، مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

براي ساخت سایت مپ در وردپرس نياز به نصب افزونه Google XML Sitemaps داريم. اين افزونه داراي بيش از دو ميليون نصب فعال بوده و براي نسخه وردپرس 3.3 و بالاتر مناسب است.

براي نصب و فعالسازي افزونه مطابق شكل زير، به قسمت افزونه‌ها در پيشخوان وردپرس رفته و بر روي گزينه افزودن كليك كنيد. در كادر مشخص شده نام افزونه را وارد كرده و آن را نصب و فعال‌سازي نماييد.

نصب افزونه Google XML Sitemaps در وردپرس برای ساخت نقشه سایت
نصب افزونه Google XML Sitemaps در وردپرس

بعد از نصب و فعالسازي Google XML Sitemaps، در قسمت تنظيمات مطابق شكل زير بخشي به نام XML-Site اضافه خواهد شد. بر روي آن كليك نماييد تا وارد پيكربندي اين افزونه شويد.

توجه داشته باشيد كه اگر سايت شما در حال راه‌اندازي باشد و نمايش به موتورهاي جستجو را بسته باشيد در همين ابتدا با پيغامي كه در شكل زير مشاهده مي‌نماييد مواجه مي‌شويد.

پیام مربوط به بسته بودن نمايش سایت به موتورهاي جستجو
پیام مربوط به بسته بودن نمايش سایت به موتورهاي جستجو

براي از بين بردن اين پيغام بايد به قسمت خواندن در تنظيمات وردپرس رفته و نمايش به موتورهاي جستجو را فعال نماييد.

حالا به بررسي تنظيمات مختلف اين افزونه براي ساخت نقشه سايت وردپرس مي‌پردازيم.

بخش اول: Basic options

در اولين بخش تنظيمات اين افزونه براي ساخت سایت مپ وردپرس مطابق شكل زير، قسمت Basic options وجود دارد. در ادامه تمامي گزينه‌ها و قسمت‌هاي اين بخش را بررسي خواهيم كرد.

Basic options در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps
Basic options در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps
 • Notify Google about updates of your site

اين گزينه مربوط به ربات‌هاي گوگل مي‌باشد كه مي‌توانيد آنها را از هر نوع تغييري در سايتتان باخبر كنيد. گوگل مهترين و بهترين موتور جستجو است، حتما اين گزينه را فعال نماييد.

 • Notify Bing (formerly MSN Live Search) about updates of your site

اين قسمت نيز مربوط به موتور جستجوي bing مي‌باشد و با فعالسازي اين گزينه تمامي تغييرات سايتتان به اين موتور جستجو اطلاع داده خواهد شد.

 • Add sitemap URL to the virtual robots.txt file

با فعالسازي اين قسمت آدرس سايت مپ وردپرس شما در فايل robots.txt قرار خواهد گرفت.

 • Try to increase the memory limit to

در اين گزينه قادر خواهيد بود تا ميزان حجم اشغالي توسط فايل sitemap.xml را مشخص نماييد. توصيه ما بر اين است كه بگذاريد خالي بماند و محدوديتي براي آن تعريف نكنيد.

 • Try to increase the execution time limit to

با فعالسازي اين گزينه قادر خواهيد بود كه زمان مورد نياز براي بارگذاري نقشه سايت را برحسب ثانيه تعيين نماييد.

 • Try to automatically compress the sitemap if the requesting client supports

اين گزينه كه به طور پيشفرص فعال است براي فشرده سازي فايل sitemap.xml مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اگر در كار با افزونه دچار اشكال شديد اين گزينه را غيرفعال كنيد در غير اينصورت بگذاريد همانند حالت پيشفرض فعال بماند.

بخش دوم: Additional Pages

اگر از سيستم مديريت محتواي وردپرس استفاده مي‌كنيد نيازي به اعمال تغييرات در اين بخش نخواهيد داشت. تنظيمات مربوط به اين قسمت براي زماني كه شما يك زير دامنه يا اصطلاحا ساب دامين وردپرسي داريد اما برخي از صفحات مانند صفحه اصلي سايت شما )مثلا (www.example.com وردپرسي نمي‌باشد. شما آدرس اين صفحات را در اين قسمت اضافه كنيد.

براي انجام اين كار مطابق شكل زير، بر روي گزينه Add new page  كليك كرده و سپس در بخش بازشده آدرس صفحه (URL to the page)، ميزان اهميت صفحه(Priority)، تعداد دفعات اعمال تغييرات و بروزرساني صفحه(Change Frequency) و تاريخ آخرين تغييرات (Last Changed) را وارد نماييد.

Additional Pages در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps
Additional Pages در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps

بخش سوم: Post Priority

در اين بخش قادر خواهيد بود كه معياري براي ميزان اهميت نوشته‌ها و صفحات سايت خود را تعيين كنيد.

Post Priority در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps
Post Priority در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps

مطابق شكل بالا اين بخش شامل معيارهاي زير است:

 • Do not use automatic priority calculation

اگر ميخواهيد ارزش و اهميت همه نوشته‌ها يكسان شود، بايد اين گزينه را فعال نماييد.

 • Comment Count

اگر ميخواهيد ارزش و اهميت نوشته‌ها بر اساس تعداد ديدگاه‌هاي ثبت شده كاربران باشد، بايد اين گزينه را فعال نماييد.

 • Comment Average

اگر ميخواهيد ارزش و اهميت نوشته‌ها بر اساس تعداد ميانگين ديدگاه‌هاي ثبت شده كاربران باشد، بايد اين گزينه را فعال نماييد.

بخش چهارم: Sitemap Content

در ساخت سایت مپ برای وردپرس شما مي‌توانيد تعيين نماييد كه كدام يك از صفحات و قسمت‌هاي سايت در ساخت sitemap قرار بگيرد. براي انجام اينكار مطابق شكل زير، به بخش چهارم يعني Sitemap Content افزونه Google XML Sitemaps مراجعه كرده و سفارشي‌سازي‌هاي موردنظرتان را اعمال نماييد.

Sitemap Content در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps
Sitemap Content در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps

بخش پنجم: Excluded Items

اين بخش شامل دو قسمت Excluded categories و Exclude posts است كه در شكل زير مشاهده مي‌نماييد.

Excluded Items در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps
Excluded Items در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps
 • Excluded categories

اگر مي‌خواهيد براي سایت مپ در وردپرس بعضي از دسته‌بندي‌هاي شما در گوگل ايندكس نشود، تيك آنها را در اين قسمت بزنيد.

 • Exclude posts

اگر قصد داريد براي سایت مپ سايتتان بعضي از نوشته‌هاي شما در گوگل ايندكس نشود، بايد شماره ID آن نوشته را در اين قسمت وارد نماييد و بين آنها ويرگول بگذاريد تا از يكديگر جدا شوند. ضمنا اگر چگونگي پیدا کردن ID نوشته‌ها را نمی‌دانید، به مقاله “آموزش پیدا کردن ID برگه‌ها و نوشته‌ها در وردپرس” مراجعه کنید.

بخش ششم: Change Frequencies

در اين بخش شما قادر هستيد كه تعداد دفعات بروز‌رساني محتويات سايت خود را تعيين كنيد. بدين صورت تعيين نماييد كه هر يك از صفحات و بخش‌هاي سايت شما ظرف مدت چه زماني آبديت خواهند شد؟ تعيين اين زمان به ربات‌ها و خزندگان گوگل كمك مي‌كند تا سايت شما را بهتر آناليز كند.

Change Frequencies در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps برای ساخت نقشه سایت
Change Frequencies در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps

بخش هفتم: Priorities

در اين بخش مطابق شكل زير، بايد به هر يك از صفحات و بخش‌هاي سايت يك عدد بر اساس ميزان اهميت آنها نسبت دهيد. البته حتما توجه داشته باشيد اگر قرار است اين بخش را مطابق نظرتان شخصي‌سازي كنيد، حتما بايد در بخش دوم گزينه ” Do not use automatic priority calculation” را انتخاب كرده باشيد.

Priorities در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps برای ساخت نقشه سایت
Priorities در تنظیمات افزونه Google XML Sitemaps

در نهايت بعد از تكميل تنظيمات مدنظرتان در هفت بخش بالا، براي ذخيره اين تنظيمات بايد بر روي دكمه “Update Options” کلیک نماييد.

ضمنا اگر خواستيد تنظيمات به حالت اوليه خود افزونه بازگردد و تغييرات اعمال شده ذخيره نشود بايد بر روي دكمه” Reset options ” بزنيد.

حال براي مشاهده نقشه سايتتان به آدرس زير مراجعه نماييد.

yourdomain.com/sitemap.xml

به جاي yourdomain.com آدرس سايتتان را وارد نماييد.

آموزش ساخت نقشه سایت

همانطور كه در ابتداي مقاله اشاره شد، يكي از مهمترين عوامل بهينه‌سازي سايت براي موتورهاي جستجو ساخت نقشه سايت يا سايت مپ است. ربات‌هاي موتورهاي جستجو با دريافت نقشه سايت درك بهتري از آن پيدا خواهند كرد و بخشهاي مختلف سايت شما را بهتر اناليز خواهند نمود. نحوه ساخت سایت مپ در وردپرس در اين مقاله به كمك افزونه Google XML Sitemaps به طور كامل شرح داده شد. حال نوبت شماست كه با به كارگيري اين آموزش يك نقشه سايت حرفه‌اي براي سايت خود بسازيد. در نهايت از توجه شما به اين مقاله سپاسگزاريم. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش ديدگاه‌ها با ما به اشتراك بگذاريد.

آموزش ویدئویی ایجاد نقشه سایت با Google XML Sitemap

دانلود افزونه Google XML Sitemap

صفحه افزونه
خرید محصولات حرفه ای وردپرس
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,660 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. seo google

 2. سلام وقت بخیر خسته نباشید من توی سایت مپ این ارور واسم اومده چطوری میتونم برطرفش کنم
  Errors
  Parsing error
  We were unable to read your Sitemap. It may contain an entry we are unable to recognize. Please validate your Sitemap before resubmitting.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 3. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من نقشه سایتم را با google XML sitemaps ساختم.اکنون وقتی به گوگل وب مستر میرم تا نقشه سایتم را معرفی کنم، باید کدام URL را وارد کنم؟چون وقتی به آخر دامین sitemapxml را اظافه میکنم،صفحه ای می آورد که در آن چند URL وجود دارد.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   ضمناً چون نقشه سایتم را نمیتوانستم به گوگل وب مستر معرفی کنم، از fetch as google استفاده کردم و 5 صفحه از سایتم را به گوگل معرفی کردم و البته در آنجا هم بعد از انتخاب fetch complete نوشت ولی در کنارش گزینه Submit to index نبود و بجایش گزینه request indexing بود و بعد از زدن آن و بعد از انتخاب گزینه و زدن Go در جای گزینه(request indexing) نوشت indexing requested

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   آدرس به عنوان مثال به این صورته : http://www.blog.com/sitemap.xml

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ضمن تشکر از راهنماییتان
   وقتی در نقشه سایتم تک تک URL ها را در search console تست کردم، برای هیچ کدام اروری ثبت نشد بجز برای آدرسی که در آخرش sitemap-tax-post_tag.xml وجود دارد و فکر میکنم که ارور دادن نقشه سایت در هنگام تست به خاطر این URL باشد.لطفا راهنمایی کنید.
   ممنون

 4. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سپاس

 5. سلام من با افزونه Yoast SEOنقشه رو میسازم ولی ارور 404 میده
  پیوندهای یکتا هم رو هم دوباره ذخیره کردم ولی درست نشد

 6. سلام
  لطفا کمی در مورد معرفی سایت مپ به گوگل وبمسترتولز هم توضیح بدید .چی رو باید کجا وارد کنیم؟با فیلتر شکن یا بدون فیلتر؟الان یه هفته ست درگیر این سایت مپ هستم .اگه امکانش هست کمک کنید.
  ممنونم

 7. سلام وقتتون بخیر
  همه ی این کار هارو انجام دادم ولی با ارور 404 مواجه شدم.
  ممنون میشم بفرمایید مشکل کجاست و چطور میتونم برطرفش کنم
  با احترام

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پیوندهای یکتا رو بررسی کنید که دچار مشکل نشده باشند. به صفحه پیوندهای یکتا مراجعه کنید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید

 8. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام . روزتون به خیر . افزونه ی بسیار مفیدی بود و دیگه لازم نیست وقت ادم برای ساخت سایت مپ گرفته شه .
  ولی یک سوال . اگر نوشته ای تازه در سایت گذاشته بشه ، لازمه از سرچ کنسول دستی ایندکس بشه یا افزونه خودش ایندکس میکنه .

 9. 7 سال عضو همیار وردپرس

  خیلی هم عالی
  ممنونم

 10. 4 سال عضو همیار وردپرس

  و سوال اینکه بعد از ایجاد شدن سایت مپ آیا نیازی هست آن را در گوگل وبمستر تولز معرفی کنیمش؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   معرفی کردن در ابزارهای گوگل کار مفیدی هستش حتما اینکارو انجام بدید

 11. 4 سال عضو همیار وردپرس

  من یک سایت فروشگاهی با پرستاشاپ دارم ولی متاسفانه پرستاشاپ تو بلاگ خیلی ضعیفه به همین دلیل مجبور شدم کنارش یه وردپرس نصب کنم
  الان موندم که چه جوری واسه وردپرس که کنار پرستاشاپ نصب کردم نقشه سایت مپ ایجاد کنم؟

 12. مقاله بسیار عالی بود
  فقط یک سوال؟
  من از فروشگاه ساز پرستاشاپ استفاده می کنم ولی متاسفانه پرستاشاپ تو بلاگ خیلی ضعیفه به همین دلیل مجبور شدم کنار پرستاشاپ یه وردپرس واسه بلاگ خبری نصبم کنم الان واسه پرستاشاپ سایت مپ دارم و هیچ مشکلی نیست چطوری می تونم کنار پرستاشاپ واسه وردپرس سایت مپ ایجاد کنم؟

 13. سلام من نقشه سایت را ساختم ولی متاسفانه این در آدرس نقشه این ارور رو میاره
  Error loading stylesheet: Parsing an XSLT stylesheet failed.
  مشکل از چیه ؟
  لطفا کمک کنید
  http://azar-market.ir/sitemap.xml

 14. 5 سال عضو همیار وردپرس

  ممنون از آموزش عالیتون ، موفق و موید باشید

 15. سلام. یه مشکلی داشتم.

  سایت معمولا صبح تا ظهر خوب کار میکنه و cpu ای ک php-fpm مصرف میکنه خوبه و هیچ ارور 504 نداریم
  ولی بعد از ظهر ها از حدود ساعت 13 به بعد هرموقع محصولی درج میکنیم cpu مصرفی php-fpm تا 100درصد هم میره که باعث ارور 504 میشه و سایت واسه چند دقیقه از دسترس خارج میشه.

  هر کسی میتونه این مشکل رو حل کنه لطفا به شماره تلگرام زیر پیام بده. از نظر هزینه هم مشکلی نیست

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز کاملا مشخصه که مشکل شما از سمت سرور هست. باید با هاستینگ خودتون مطرح کنید.

 16. سلام
  من دو تا دامنه برای یک سایت دارم
  و سایتم با دو تا دامنه جداگانه باز میشد
  اما مدتیه یکی از دامنه ها روی دیگری ریدایرکت میشه با اینکه توی سی پنل ریدایرکت انجام ندادیم
  اگه کسی میدونه چطور این مشکل رو حل کنم لطفا راهنمایی کنید تشکر⁉️⁉️⁉️⚠️⚠️⚠️

 17. با سلام
  من افزونه رو نصب کردم ولی وقتی میزنم sitemmap.xml ارور 404not found واسم میاد و نمیتونم به گوگل وبمستر معرفیش کنم

  چیکار باید کنم؟

  ممنون

 18. فوق العاده مقاله خوبی بود
  ممنون..

 19. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ممنونم از مقاله خودتون
  ولی اگه می شه از سایت مپ تو وبمستر تولز هم یه توضیحاتی بدین
  ممنونم

 20. سلام بنده افزونه سئو سایتم رو تغیر دادم
  افزونه قبلی سایت مپ رو با این ادرس ساخته بود : aaa.com/sitemap.xml
  افزونه جدید سایت مپ رو با این ادرس ساخته : aaa.com/sitemap-index.xml

  من نقشه سایت جدید رو توی گوگل وب مستر معرفی کردم و افزونه سئو قبلیم رو حذف کردم الان وقتی این ادرس aaa.com/sitemap.xml رو میزنم ریدایرکت میشه به این ادرس aaa.com/sitemap-index.xml الان دو تا سایت مپ در گوگل معرفی شده اند تکلیف این دو تا سایت مپ چیه ؟؟
  سایت مپ قبلی ( aaa.com/sitemap.xml ) رو پاک کنم ؟؟

 21. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خداقوت
  آیا وجود نقشه سایت در خود سایت اهمیتی از نظر سئو داره یا نه؟ منظورم مسیر دسترسی به فایل مورد نظر هستش که زیر منوی اصلی قرار میگیره، نه نقشه ای که برای گوگل ثبت میکنیم.
  ممنون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   لزومی نداره به عنوان منو یا زیرمنو قرار بگیره.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام من این کار ها رو که در بالا گفتید انجام دادم اما بعد از چند روز صبر با این توضیح و خطا مواجه شدم ! دلیلش چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

   We encountered an error while trying to access your Sitemap. Please ensure your Sitemap follows our guidelines and can be accessed at the location you provided and then resubmit.

 22. سلام من همه این کارهایی که گفتید و انجا دادم افزونه رو نصب کردم و تنظیمات و طبق گفته های شما تنظیم کردم حالا چطوری نقشه سایت و توی قسمت اضافه کرد نقشه سایت به گوگل وب مستر اضافه کنم آدرس خاصی به من نداده این افزونه که به گوگل معرفی کنم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   انتهای آدرس سایت خودتون هر چیزی که هست عبارت sitmemap.xml را اضافه کنید. مثلا میشه:
   domain.com/sitemap.xml

  • من اضافه کردم اما بازم نمیشناسدش

  • مرسی فهمیدم بدون فیلترشکن کار نمیکنه درست شد

 23. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خوب هستین؟تو سایت مپ من چند تا گزینه مثل پست ها و رسانه ها هستن که کمرنگ افتادن و رسانه ها رو که تو گوگل وبمستر چک کردم از submite شده ها هیچکدوم ایندکس نشدن و همچنین وب پیج ها submite میشن ولی بیش از چهار روزه ایندکس نمیشن کلا
  ممنون میشم کمکم کنین

 24. سلام
  روزتون بخیر
  من افزونه شما رو نصب کردم
  1- حالا مجددا نیاز هست که به صورت مجزا یک سایت مپ در گوگل وب مستر هم بارگذاری کنم یا این افزونه کفایت می کند؟
  2- بعد از نصب افزونه پس پست گذاری در سایت کار خاصی برای معرفی پست به گوگل نیاز نیست صورت بگیره و این افزونه خودکار عمل میکنه و پست را به گوگل معرفی می کند؟

  ممنون از سایت عالی شما

 25. سلام یه سوال داشتم
  باوجود استفاده از افزونه yoast که خود نقشه سایت را می سازد
  نیازی به نصب این افزونه هست یا خیر؟

 26. هر وقت مطلبی ارسال میکنم نقشه سایت به حالت pending در میاد حدود 30 الی 1 ساعت بعد درست میشه مطلبی هم ارسال نکنم روزی چندبار اینجوری میشه
  مشکل از کجاست؟

 27. عالی بیست حرف ندارین …..

 28. سلام.
  نقشه سایتی که yoast seo درست میکنه بهتره یا نقشه سایت google xml sitemap ؟

 29. سلام
  سایت من به تازگی هک شده بود.
  که سایتم رو منتقل کردم.
  الان تو وبمستر نقشه های سایتم اصلا ثبت نمیشن
  تک تک هم خواستم ثبت کنم خطای (Your Sitemap appears to be an HTML page. Please use a supported sitemap format instead) رو میده و ایندکس هام 00 ئه
  چجوری باید مشکلش رو حل کنم؟

 30. سلام وقت بخیر

  هنگامی که افزونه Google XML Sitemaps را فعال میکنم، افزونهyoast-seo اطلاع میده که :

  ممکن است افزونه Google XML Sitemaps زمانی که همزمان با افزونه Yoast SEO فعال می شود مشکلاتی را بوجود آورد.

  هر دوی Yoast SEO و Google XML Sitemaps می توانند نقشۀ سایت XML بسازند. داشتن دوتا نقشۀ سایت چندان مفید نیست و حتی می‌تواند سرعت سایت شما را پایین بیاورند.

  باید چیکار کنم ؟؟؟؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما از یواست سئو میتونید به تنهایی استفاده کنید. هم نقشه سایت ایجاد میکنه و هم در سئوی سایت موثره

  • دقیقا همین مشکل رو من هم دارم.
   وقتی هم میخام با یواست سئو نقشه سایت ایجاد کنم میگه : متاسفانه شما اجازه‌ی بازدید از این صفحه را ندارید.
   حالا چیکار کنم؟

  • احتمالا نسخه پریمیوم رو نصب کردید.
   من هم همین مشکل رو داشتم.
   نسخه رایگانش رو که نصب کردم مشکلم حل شد.

 31. سلام نقشه سايت من با افزونه يوآست سئو ساخته شده ولي وقتي تو گوگل وبمستر به حالت پيندينگ در مياد و بعدش عادي ميشه ميبينم كه هيچي سابميت نشده و در نتيجه ايندكس هم نميشه مشكلش از نقشه سايت هست؟!
  فكر كنم بخاطر اين باشه كه نقشه لينك هارو دسته بندي كرده. مثلا يه يه نقشه براي دسته بندي ساخته يكي براي پست ها و يكي هم برايتگ ها و يه دونه هم كلي هست كه شامل لينك سه نقشه قبلي هست.
  وقتي دستي يكي يكي نقشه هارو ري سابميت ميكنم سابميت ها به روز ميشن ولي فكر نكنم چنين چيزي عادي باشه چون گوگل خودش به حالت پينديگ ميره بعدش بايد سابميت ها به روز بشن چاره چيه؟ به نظرتون بايد هر كدومو جداگانه توي وبمستر ثبت كنم؟؟! خواهش ميكنم جواب بديد ضروريه در صورت تاييد اگ ميشه يه تاييديه به ايميل بفرستيد تا بتونم جوابتونو ببينم خيلي ممنون

 32. سلام

  برای قرار دادن فیلم اموزش مانند سایت شما همانند فیلم این اموزش از چه پلاگینی باید استفاده کنیم؟

 33. 5 سال عضو همیار وردپرس

  نمیدونم اینجا این سوالو باید بپرسم یا نه
  من یه سایت دارم که تازه شروع به مقاله نویسی کردم
  میخواستم بپرسم چقدر زمان میبره تا بتونم رنک سایتم ببینم ؟
  مثلا الان با سایت های دیگه رنک سایتمو تست میکنم، اما نتیجه ای نمیاد.

 34. سلام من تنها چیزی که میخوام اینکه وقتی تو گوگل اسم سایتم رو زدند بالا بیاد.
  اما این کارارو میکنم اصلا جواب نمیده.
  میشه شما یک مقدار پول ازم بگیرین هرچقدر لازمه براتون میریزم فقط شما سایت من رو به گوگل معرفی کنین.
  رمزو این طور چیزاهم میدم یا اینکه هرکاری شما گفتین انجام میدم.
  اگر این کارو میکنین بیاین تلگرامم پیام بفرستین.
  @matinmmt7376
  هیچی بلد نیستم فقط میخوام شما برام انجام بدین.

 35. سلام
  بنده از yoast استفاده میکنم سایت مپی که yoast میسازه تفاوتی داره با سایت مپی که این افزونه میسازه،؟ چون چند جا خوندم که گفتن سایت مپ yoast رو غییر فعال کنید و از Google XML sitemaps استفاده کنید چون بهترین افزونه سایت مپ هست و از این حرفا…
  حالا اگه سایت مپ yoast غیر فعال و از Google XML sitemaps استفاده بشه تداخل و مشکلی به وجود نمیاد ؟

 36. با سپاس و قدردانی فراوان مطلب مفید و ارزنده ای بود موفق و پیروز باشید.

 37. سلام. xml توصیه می‌شود یا html ؟؟ فرق‌شون باهم چیه؟؟

 38. سلام
  ببخشید سایت مپ من چرا این مدلی نمایش میده و تمام پستای هر دورم آرشیو شده ؟
  ایا اصلا درست هست یا باید تییراتی رو اینجاد کنم

  پ.ن : از همین افزونه استفاده کردم

  ممنون میشم راهنمایی کنید منتظرم …

  • و اینم بگم بعد از یه روز submt من در گوگل وب مستر 77 ادرس هست و ایندکسم 6 تا ولی تک تک پستا و کتگوریامو fetch as google کردم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سایت مپ شما که اصلا ایجاد نشده.

 39. سلام. این افزونه رو که نصب می کنم چیزی در کنترل پنلم اضافه نمی شه.
  علتش چی می تونه باشه؟

 40. با سلام و احترام
  میخواستم بدونم این افزونه رو برای ووکامرس هم استفاده کنم ؟ و اینکه تداخلی با افزونه Woocommerce SEO پیدا نمیکنه ؟

 41. سلام . میشه کاری کرد که واسه هر دسته بندی که توی سایتمون داریم یه آدرس xml ساخته بشه ؟ راهی هست ؟

 42. robots.txt رو هم میشه همینطوری بهمون آموزش بدید؟

  خیلی ممنون

 43. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  برای ایجاد نقشه سایت استفاده از این افزونه رو پیشنهاد میکنید یا افزونه all in one seo pack ؟؟؟

 44. با سلام و عرض ادب
  اگه ممکن هست براتون یه سری به این ساست بزنید و مشکلاتش را بهم بگید تا رفع کنم
  http://javadjannesari.ir/

 45. با سلام
  تنظیمات yoast برای ساخت نقشه سایت چجوریه؟تنظیمات خاصی داره یا این افزونه اتوماتیک این کار رو انجام میده؟

 46. سلام خسته نباشید واقعا.
  من این کارها رو انجام دادم و در سایت گوگل وب مستر هم ثبتش کردم فقط میخواستم بدونم برای اینکه در گوگل وبمستر انالیز سایتمون رو ببینیم و همه امکاناتش برامون نشون داده بشه باید کار دیگه ایی هم انجام داد یا خیر؟ مثلا باید گوگل انالیز هم نصب و راه اندازی بشه یا نیازی نیست؟ خیلی متشکر

 47. سلام دوست عزیز خواهش میکنم تو رو خدا جواب من رو بدید چرا وقتی دقیقا کار هایی که گفتید رو انجا میدم
  موقع ایجاد سایت مپ وقتی وارد آدرس میشم با این خطا مواجح میشم
  http://s7.picofile.com/file/8255907768/Desktop_06_15_2016_03_12_00_%D8%A8_%D8%B8_185.jpg
  این عکسی هست که ازش گرفت هام خواهشمندم پاسخم رو بدید ممنون

 48. واقعا عالی بود مرسی از محتوای خوب شرکتتون

 49. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من افزونه Google XML Sitemaps 4.0.8 رات نصب کردم و دو تا فایل به نام های sitemap.xml و sitemap.xml.gz که با Notepad درست کردم (داخلش چیزی ننوشتم خالی هستند) در public_html هاست خود آپلود کردمولی این ارور رو میده ؟؟؟
  http://tehranswitch.net/wp-admin/options-general.php?page=google-sitemap-generator%2Fsitemap.php&sm_ping_service=google&noheader=true&_wpnonce=cde0a5ba07

 50. سلام ببخشید من سایت تشکیل شده از مجله اینترنتی که ورد پرس هست به ادرس http://yekpars.com/ و انجمن که با ویبولتین ساخته شده به این ادرس http://forum.yekpars.com/
  وقتی دفه اول که اپدیت اپشن زدم به خوبی نقشه ساخته شد اما وقتی نگاه کردم دیدم صفحات انجمن که ویبولتین هست تو نقشه نیومده
  دوباره اومدم از بخش ادشنال پبج لینک انجمن اضافه کردم دوباره اپدیت اپشن زدم که نقشه ساخته بشه
  اما بازم لینک صفحات انجمن تو صفحه نیومد میشه این قسمتو محبت کنید توضیح بدید چی کار کنم؟

  • این سوال دقیقا سوال منم هست میتونید پاسخگو باشید یا خیر ؟!

  • دوست گرامی دامین و ساب دامین از یکدیگر جدا هستند، حتی توی کنسول گوگل هم دو داشبورد جدا خواهند داشت، بهترین راه استفاده از یک پیج در دامین اصلی هست. مانند: http://yekpars.com/forum

  • ضمنا جهت شناسایی فایل sitemap.xml توسط موتورهای جستجوگر، شما باید از کد زیر در robots.txt استفاده نمایید.
   Sitemap: http://www.example.com/sitemap.xml

   زیاد از افزونه استفاده نکنید

 51. سلام
  ببخشید این خطا رو وقتی مپ سایتم رو باز میکنم میاد .
  http://s6.picofile.com/file/8242498126/Screenshot_2016_03_09_09_55_25.png
  لطفا راهنمایی کنید . مرسی

 52. سلام خسته نباشید ببخشید من قبلا از سئو یوست استفاده میکردم برای نقشه سایت و چون تعداد سابمیتامون بالاست (6000 تا) یوست میومد همش رو جا میداد توی هر صفحه توی سایت مپ ولی یه عدد میذاشت جلوش. اما توی گوگل سایت مپ من الان وقتی صفحه sitemap.xml رو باز میکنم تعداد محدودی از پست ها فقط هستن اونجا چه طور میشه این محدودیتشو برداشت ؟

 53. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام یه سوالی داشتم
  من تمام مراحل رو با فیلم پیش رفتم اما بعضی از تنظیمات رو خودم انجام دادم قبلا توی گوگل سرچ می کردم صفحه اول سایتم می یومد اما الان دسته بندی ها میان ببیند عکس رو http://s7.picofile.com/file/8240444218/3.JPG
  تازه اومدم و تنظیمات رو ریست کردم اما دوباره همینجوریه،می خوام دوباره صفحه اول بیاد توی سرچ گوگل؟؟؟؟؟

 54. سلام. من با استفاده از yoast نقشه ی سایتم رو ساختم فقط یک سوال داشتم
  بعد از اینکه نقشه ی سایت ساخته شد ، در صفحه ی نقشه ی سایت چند تا آدرس ایجاد شده ( مثل عکس آخری که در همین صفحه قرار دادید )
  اون آدرس ها رو باید در گوگل ثبت کنم یا همون آدرس نقشه ی سایت رو ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   آدرس اصلی شامل ادرس‌های دیگه هم هست به همین دلیل نیازی نیست ادرس‌های دیگه رو ثبت کنید.

 55. سلام عزیزان خسته نباشید
  من افزونه رو نصب کردم میگه افزونه یواست سئو ورودپرس براتون نقشه می سازه نیاز به این نیست
  آیا این حرفش درسته و افزونه ایک ام ال سایت مپ رو غیر فعال کنم؟
  منتظرجوابتون هستم
  باتشکر

 56. سلام من قبلا با استفاده از راهنمای یک سایت دیگه این افزونه رو نصب کرده بودم در اونجا گفته شده بود دو فایل sitemap.xml و sitemap.gz درست کنیم و در روت وبسایتمون قرار بدیم. میخواستم بدونم این دو فایل بودن یا نبودنش تاثیری داره یا نه؟

 57. سلام
  یک مشکلی دارم با افزونه بخش Priorities اون 0 تا 1 نمیاد و صفحه سفیده
  و این بخشم فعال نیست
  Include sitemap in HTML format (The required PHP XSL Module is not installed)

 58. سلام مرسی از سایت خوبتون نظراتو خوندم دیدم تاجایی تونستید راهنمایی کردید حالا من از این افزونه دارم استفاده میکنم و چندتا ارور داخل گوگل کنسول ارسال شده برام البته ارور که نه هشدار داده شده میخواستم ببینم چجوری باید رفع کنم اینا رو عکسو میدم ببینید
  http://8pic.ir/images/ythfmyyc88e7reuqdnb6.png

 59. با عرض سلام خدمت خانم کوهستانی و مدیران و اعضای سایت.

  روی یکی از سایتام از سایت مپ افزونه yoast استفاده میکنم ، و این سایت مپ در گوگل وبمستر دارای ارور هست :

  http://8pic.ir/images/dwvdas4mk53rsmteniya.jpg
  http://8pic.ir/images/hd1mh6s2zsjuwz0corik.jpg

  اول میشه بگید این ارور ها مال چی هست و اگه من این افزونه Google XML Sitemaps رو نصب کنم و(توی گوگل وبمستر اینو ثبت کنم) افزونه یاهست هم نصب باشه تداخلی ایجاد نمیکنه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تداخلی ایجاد نمیشه.
   فقط فکر میکنم با فرمت نقشه ی سایت شما مشکل داره.

 60. با سلام و خسته نباشید

  من دو روزه سایتم رو در گوگل وبمستر ثبت کردم موقع ثبت سایت هم sitemap.xml رو داخل هاست آپلود کردم هم فایل HTML رو . وقتی اسمه سایتم رو سرچ میکنم دو سه تا صفحه از سایتم بالا میاد که جلوشون نوشته بایگانی.من دقیقا توضیحات رو متوجه نشدم الان من چیکار کنم که صفحه ی اصلی سایتم تو نتایج گوگل بالا بیاد ؟؟؟؟؟؟

  ممنون میشم سریعتر جوابمو بدین با تشکر . . .

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نیازی به آپلود کردن نداره.
   شما از این افزونه که استفاده کنید نقشه ی سایت رو میسازه و آدرس رو هم بهتون میده که میتونید در هر جایی استفاده کنید.