جشن تولد ۴ سالگی همیار وردپرس

با سلام خدمت همه دوستان و کاربران عزیز
افتخار داشتیم تا در ادامه فعالیت های خودمان امسال هم در خدمت کاربران فارسی زبان وردپرس باشیم.

میخواستیم جشن تولد ۴ سالگی همیار وردپرس را امسال با حضور ۱۰۰۰ نفر وردپرس کار در ایران برگزار کنیم که با بی نظمی های یکی از حامیان این رویداد، این برنامه تبدیل به یک جشن خصوصی در دفتر همیار وردپرس شد ولی بازهم خوشحالیم که توانستیم در کنار اعضای اصلی تیم همیار وردپرس و مهمانان گرامی، ۴ سالگی همیار وردپرس را جشن بگیریم.

در این جشن به فعالیت هایی که همیار وردپرس در جهت فرهنگ سازی وردپرس در ایران انجام داده است، اشاره نمودیم.

در دنیای مجازی:

مدرسه وردپرس
در سایت قسمتی با عنوان آموزش وردپرس (مدرسه وردپرس) راه اندازی نمودیم که ۴۴ قسمت به آموزش کار با وردپرس و پلاگین های لازم پرداختیم که با مخاطبان بسیار زیادی روبرو شدیم.

Tehran_elecomp_2014_Collage
در دنیای واقعی :

حضور در نمایشگاه های رسمی:

 • الکامپ ۲۰۱۴ نمایشگاه بین المللی تهران
 • بازاریابی، تبلیغات، نمایشگاه بین المللی تهران
 • Petro ICT دانشگاه شهید بهشتی
 • چهاردهمین نمایشگاه الکامپ کرمان

حضور در بین جامعه دانشگاهی:

 • دانشگاه تهران / دانشکده مدیریت
 • دانشگاه علوم اقتصادی

حضور در رسانه ها:

 • ضمیمه کلیک / روزنامه جام جم
 • مجله موفقیت
 • رادیو اقتصاد

collage_doreha

آمار و اطلاعات

در این مراسم از برخی آمار و اطلاعات رونمایی کردیم که خدا کمک ما کرد و توانستیم :

 • ۱,۰۱۶ نوشته در همیار وردپرس منتشر کنیم که برای تک تک نوشته های گروه تحرحریه اذیت میشدند و کیفیت مطالب در حدی است که اگر من فقط دو تا از نوشته های را در جمعی بیان کنند کاملا همه را شگفت زده خواهد نمود.
 • ۳۲,۷۰۴ دیدگاه که حدود ۲۰,۰۰۰ تا از طرف کاربران بوده است و ۱۲,۰۰۰ تا از طرف کارمندان همیار وردپرس پاسخ ارسال شده است.
 • ۱۰۹ آموزش ویدیویی رایگان که صد البته نیرو  و زمان بسیار بیشتری را طلبید تا ایجاد شدند و از اینکه رضایت کاربران افزایش یافت ما هم راضی هستیم و مطمئناً در سال جدید فعالیت های خلاقانه تری را طبق برنامه ریزی قبل پیاده سازی خواهیم کرد.
 • برگزاری ۱۵ دوره صفر تا صد طراحی وب حضوری در دفتر همیار وردپرس که توانست حدود ۳۰۰ طراح وب به جامعه ایران تحویل دهد و ما هم همیشه در تلاش هستیم که کیفیت این دوره ها هر مرحله افزایش پیدا کند همانطور که تا الان هم همینطور بوده است. از این پس زمان برگزاری این دوره در همیار وردپرس اطلاع رسانی میگردد.
 • بر گزاری ۳ عصرانه وردپرسی که یک دورهمی وردپرسی است با همکاری گروه oneclick که با رویکرد مارکتینگ و کسب درآمد از وردپرس برگزار شد که با مخاطبان بسیاری هم روبرو شد. و البته این عصرانه ها نیز مجدد برگزاری میشود با مطالب جدید.از این پس زمان برگزاری این عصرانه در همیار وردپرس اطلاع رسانی میگردد.

فروشگاه های اینترنتی

یک تلاش دیگری که تیم همیار وردپرس در این سال انجام داد فرهنگ سازی بیشتر استفاده از وردپرس + ووکامرس به عنوان فروشگاه های اینترنتی و جایگزین سیستم های فروشگاهی که در این مسیر دوره ای با عنوان نینجای وردپرس (آموزش ووکامرس) ایجاد نمودیم که تا الان ۲۱ جلسه آموزش ویدیویی تهیه کرده ایم که خود باعث افتخار است. در این مسیر فرهنگ سازی خدمات خوبی هم از ووکامرس فارسی دیدیم که جا داره از این دوستان نیز تشکر کنم.

  رفع مشکل دانلود نشدن برنامه از مایکروسافت استور

و اما دستاورد بزرگ همیار وردپرس در سال چهارم فعالیت … میتونید حدس بزنید چی هست؟

complete

همیشه از اینکه کسی وردپرس کار است باید در خانه بشیند و درآمد کمی هم داشته باشد حرص میخوردم و یا از اینکه اگر کسی میخواهد از وردپرس در آمدزایی کند باید به سمت شاخه های دیگر طراحی سایت مثل برنامه نویسی اختصاصی برود ناراحت میشدم تا اینکه تصمیم گرفتم بعد از دو سال تاخیر از مارکت وردپرس رونمایی کنم.

جشن ۱ سالگی مارکت وردپرس

وقتی ایده رونمایی از مارکت وردپرس را داشتیم اکثر دوستان و اطرافیان بر این عقیده بودند که امکان فروش فایل های وردپرسی نیست ولی خب میخواستم یک درآمدزایی برای اهالی وردپرس ایجاد کنند تا هم از وردپرسیبودن خود افتخار کنند و هم از درآمدی که دارند رضایت داشته باشند به همین دلیل تصمیم به راه اندازی گرفتیم و با کمک دوستان راه اندازی نمودیم.

سایت های رقیبی وجود داشتند که یکی از آنها جشن ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومانی فروش هم گرفته بود که ذهن ما را حسابی مشغول کرده بود که آیا اصلا به این عدد میرسیم یا خیر ولی دیدیم خیلی ساده بعد از ۳ ماه به اید عدد رسیدیم و در پایین مطلبی که برای جشن ۱۰ میلیون تومانی گرفیم نوشتیم که به امید جشن ۱۰۰ میلیون تومانی !

این جشن دیگر برای ما یک رویا بود که خدا کمک کرد و توانستیم بعد از ۹ ماه جشن ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومانی را بگیریم  و اکنون که در برهه زمان یک سالگی هستیم میتوانیم افتخار کنیم که ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان کارآفرینی کرده ایم و برای وردپرس کارها تا الان ۱۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان سودآوری داشته ایم.

مارکت وردپرس ۲

در این جشن ما از طرح اولیه مارکت وردپرس ۲ رونمایی کردیم و برخی از ویژگیهایی که برای نسخه دید در نظر گرفته بودیم را بین نمودیم و اهدافی هم برای این مارکت جدید در نظر گرفتیم که به زودی در مقاله ای جنجالی با عنوان “درآمد ماهیانه ۴ میلیون تومان برای هر وردپرس کار” بیان مینماییم.

مهمانان

متاسفانه جشن ۴ سالگی هم خصوصی برگزار شد ولی قول دادیم که جشن ۵ سالگی در برج میلاد برگزار کنیم و به طور عمومی از همه دوستان دعوت به عمل آوریم.

مهمامان این مراسم اعضای اصلی تیم همیار وردپرس  و برخی افراد از فعالان دوره های حضوری ۰ تا ۱۰۰ طراحی وب بودند که از دفتر همیار وردپرس باهاشون تماس گرفتیم و دعوت کردیم . یکی سری مهمان ویژه هم داشتیم که قبول زحمت کردند و تشریف آوردند.

تشکر میکنیم از همه مهمانانی که تشریف آوردند و یک تشکر ویژه داریم از دوستانی که از راه دور ابراز احساسات کردند و مخصوصا در اینستاگرام همیار حسابی ما رو با کامنتاشون خوشحال کردند.

در آخر هم برای همه دوستان لحظات پر از موفقیت و برای همه وردپرس کارها روزهای پر از درآمد را آرزومندم.

ارادت بسیار

علی حاجی محمدی

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.