10 روش تضمینی افزایش بازدید سایت

10 روش تضمینی افزایش بازدید سایت 10 روش تضمینی افزایش بازدید سایت

افرادی که دارای سایت هستند به خوبی می‌دانند برای این که بتوانند در زمینه کاری خود موفق عمل کنند باید روزانه تلاش کنند تا بازدید از سایت خود را افزایش بدهند. راه‌های مختلف بسیاری برای افزایش بازدید سایت وجود دارد که در این مقاله ۱۰ مورد از موارد اساسی را برای این که شما بتوانید ترافیک سایت خود را افزایش بدهید بیان خواهیم کرد. پس اگر دوست دارید که سایتی پر بازدید و موفق داشته‌باشید در این مقاله با ما همراه شوید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند

 • نوشتن مقالات پر بازدید.
 • پادکست را انتخاب کنید.
 • انجام فعالیت در شبکه‌های اجتمائی.
 • همکاری با برندهای دیگر و هم‌صنفی‌ها
 • برای مخاطب و گوگل محتوا تولید کنید.
 • استخدام متخصص در امر سئو
 • بک‌لینک ایجاد کنید.
 • تمرکز بر روی توزیع محتوا
 • بیشتر ارزش خلق کنید و کمتر تبلیغ کنید.
 • محتوای طولانی و پرمایه تولید کنید.
 • نتیجه‌گیری

۱۰ روش تضمینی افزایش بازدید سایت

۱.مقاله پر بازدید بنویسید.

تولید یک‌ محتوای به‌درد بخور که ارتباط مناسبی با سایت شما داشته‌باشد و اطلاعات با ارزشی را در اختیار خواننده قرار بدهد می‌تواند سبب شود که بازدید سایت شما به شدت افزایش پیدا‌کند. از این‌رو باید در مقاله یک‌سری نکات اساسی رعایت شود. این نکات عبارت‌اند از:

۱.از تولید یک محتوای تکراری پرهیز کنید.

۲. محتوایی روان و خوانا تولید کنید.

۳. یک محتوا جذاب که پشت تولید آن هدف خاص و مهمی نهفته شده‌باشد، تولید نمایید.

۴. استفاده از عکس‌های با کیفیت و ویدئوهای جذاب می‌تواند افزایش بازید سایت را به‌همراه داشته‌باشد.

۵. برای این که بتوانید در گوگل رتبه بگیرد و مشمول جریمه گوگل نشوید لازم است که حتما محتوایی تولید کنید که قوانین سئو در آن رعایت شده‌باشد.

اما اصلی‌ترین نکته‌ای که سبب می‌شود بازدید از مقالات شما روز‌به روز افرایش پیدا کند، انتخاب یک عنوان پر سرچ است که به تبع افزایش بازدید سایت را به همراه دارد.

 برای این منظور لازم است عنوان‌هایی که در حوزه‌ کاری شما بیشترین کاربرد و سرچ را دارد شناسایی نموده و در مورد آن‌ها مطلب بنویسید.

برای تولید یک محتوای خوب می‌توانید نیاز است تا با استراتژی محتوا آشنا باشید.

۱۰ روش تضمینی افزایش بازدید سایت

 

۲.پادکست را انتخاب کنید.

امروزه در کشورمان پادکست نسبت به قبل بهتر از گذشته عمل نموده و ما شاهد پادکست‌های حرفه‌ای و جذابی هستیم. در بیشتر مواقع ممکن است که پادکست‌ها مخاطبان خاص و زیادی را داشته‌باشند و این مخاطبان برای این که از شما حمایت کنند پادکست‌های شما را به صورت ناخودآگاه وارد سایت شده و از سایت شما بازدید کنند. این عمل می‌تواند سبب افزایش بازدید سایت بشود.

اهمیتی که پادکست‌ها در پربازدید شدن سایت‌ شما دارند به این صورت است که:

۱.آگاهی از برند را افزایش می‌دهند. اما این آگاهی از برند چگونه عمل می‌کند؟ به این صورت که ممکن است برخی افراد ابتدا شما را از روی پادکست‌های‌تان بشناسند و سپس از طریق آن‌ها به سایت شما مراجعه کنند که در این صورت برند شما نیز معرفی می‌شود.

۲.برقراری رابطه با مشتریان. پادکست به شما این‌ امکان‌را می‌‌دهد تا بتوانید از طریق محتوای پادکست خود برای مشتریانتان ارزش افزوده ایجاد کنید. همچنین با تولید یک محتوای جذاب و تعاملی می‌توانید سبب شوید که آن‌ها از برند شما یک تجربه لذت‌بخش داشته‌باشند.

۳. بهبود بخشیدن به سئو. امروزه پادکست نقش موثری در بهبود سئو سایت شما می‌تواند ایفا کند.

 ۳.انجام فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

امروزه و با پیشرفت روز‌افزون شبکه‌های اجتماعی افراد بسیاری در این شبکه‌ها عضو بوده و از آن‌ها به عنوان یک وسیله برای ایجاد ارتباط استفاده می‌کنند. از این‌رو شما می‌توانید از این فرصت به عنوان روشی برای افزایش بازدید سایت‌ خود بهره‌ببرید. برای رسیدن به این منظور کافی است که فقط مطالب و مقالات جذاب سایت خود را به همراه آدرس سایت در شبکه‌های اجتماعی نظیر: فیس‌بوک، اینستاگرام، تلگرام، پیام‌رسان‌های داخلی و… منتشر کنید.

علاه‌بر این در طرف مقابل نیز باید لینک شبکه‌های اجتماعی خود را درون سایت قرار بدهید که این روند نیز مانند انجام پروسه تولید محتوا کاری زمان بر است.

یکی دیگر از روش‌هایی که باعث می‌شود که بازدید سایت افزایش پیدا کند همکاری با برندهای مختلف و هم‌صنفی‌ها است. برای این منظور شما می‌توانید با کسب اجازه محتوای آن‌ها را به اشتراک بگذارید و در مقابل آن‌ها نیز می‌توانند با دریافت رضایت از سوی شما محتوا‌های تولیدی سایت شما را به اشتراک بگذارند.

هرکدام از شما دارای مخاطبان خاص خود هستید که می‌توانید با انجام این کار که برای هر دو طرف منفعت کسب نموده و ترافیک سایت خود را افزایش بدهید.

۵. برای مخاطب و‌ گوگل محتوا تولید کنید.

در هنگام تولید محتوا حتما توجه داشته‌باشید که مخاطبان محتوای تولیدی شما به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ اشخاص و گوگل. تولید محتوایی که کارپسند باشد و سبب جلب توجه مخاطب بشود در اولویت قرار دارد ولی شما نباید فراموش کنید که علاوه بر مخاطب گوگل نیز محتوای شما را بررسی می‌کند.

گوگل دارای هوش و دانش‌ انسان نیست که بتواند محتوای خوب و بد را از یک دیگر تشخیص بدهد و آن‌ها را جدا کند، از این رو لازم است محتوایی تولید کنید که هم از نظر گوگل یک محتوای قبول و مناسب و هم‌ از نظر مخاطب کاربردی و جذاب باشد.

پس حتما محتوایی تولید کنید که از متن جذابی برخودار باشد و همچنین تمام نکات سئو در آن رعایت شود، این امر می‌تواند به افزایش بازدید سایت شما کمک فراوانی کند.

۶. استخدام متخصص در امر سئو

اگر سئو به صورت حرفه‌ای انجام شود مطمعنا می‌تواند ترافیک سایت شما را افزایش بدهد. برای رسیدن به این منظور لازم است که شما از یک متخصص سئو برای بهبود سئو سایت کمک گرفته و بانس ریت سایت خود را افزایش بدهید. بانس ریت Bounce Rate به عنوان یک عامل مهم در رشد جایگاه سایت باید همیشه مورد توجه شما باشد.

افرادی که تحت عنوان متخصص سئو انتخاب می‌کنید باید در زمینه سئو دارای تجربه و مهارت کافی باشند و بتوانند به شما این اطمینان را بدهند که رتبه‌ی خوبی در گوگل را برای شما کسب می‌کنند و سبب افزایش بازدید سایت شما می‌شوند.

سئو یک پرسه زمان‌بر است و حتی پس از آن‌که نتیجه مورد نظر اخذ شد لازم است که سئو سایت به خوبی مورد پشتیبانی قرار بگیرد تا سایت شما در کلمات کلیدی که مورد نظر است نمایش داده‌شود.

  یکبار برای همیشه تفاوت جاوا و جاوا اسکریپت را بدانیم

البته باید توجه داشت که بیشترین و مهمترین قسمت سئو در داخل سایت شما انجام می‌شود و بخشی از آن مربوط به فعالیت‌هایی نظیر بک‌لینک و … است. پس در یک نتیجه‌گیری کلی باید بگوییم محتوا تولیدی باید توسط که متخصص با رعایت نکات سئو انجام شود. این امر سبب افزایش بازدید سایت می‌شود وگرنه تولید یک محتوایی که به افزایش ترافیک سایت کمک چندانی نکند چه سودی می‌تواند داشته‌باشد.

۷. بک‌لینک ایجاد کنید.

بک‌لینک‌ها از دیگر اجزای مهم و کاربردی در بخش سئو هستند که می‌توانند نقش موثری در افزایش بازدید سایت شما داشته‌باشند. زمانی که یک سایت دیگر به سایت شما لینک می‌دهد شاخک‌های گوگل فعال شده و سیگنال‌هایی تحت عنوان این که سایت شما دارای ارزش است به گوگل ارسال می‌شود.

این ارزشمندی از نظر گوگل به این‌ معنا است که کلمه‌‌کلیدی که بر روی آن کلیک شده است با سایت شما مرتبط است. از این رو باید بگوییم که بک‌لینک‌ها نقش بسیاری بر روی افزایش ترافیک سایت شما دارند. به این صورت که افراد با کلیک بر روی لینک مورد نظر وارد سایت شده و از این طریق از سایت شما نیز بازدید می‌کنند. برای این که شما بتوانید بک‌لینک دریافت کنید لازم نیست که حتما هزینه کنید، بلکه می‌توانید از طریق منابع مختلف بک‌لینک را آن‌هم به صورت رایگان دریافت کنید. ولی برای رسیدن به این هدف لازم است که شما این کار را به صورت اصولی انجام بدهید.

۸. تمرکز بر روی توزیع محتوا

بیشتر افراد اعتقاد دارند که توجه به روی توزیع محتوای درست بسیار مهم‌تر از خود تولید محتوا است. کار کردن بر روی توزیع درست و بهتر محتوا با استفاده از ابزارهای مناسب سبب افزایش بازدید سایت می‌شود. یکی از این روش‌هایی که سبب می‌شود توزیع محتوای شما درست صورت بپذیرد استفاده از ایمیل است. شما با استفاده ایمیل خود می‌توانید به اشخاص مختلف در صنف خود و یا افراد علاقه‌مند و اشخاصی که نیاز دارند به محتوای تولیدی شما اطلاع رسانی کنید.

۹. بیشتر ارزش خلق کنید و کمتر تبلیغ کنید.

بازاریابی با استفاده از تولید محتوا باارزش و مفید یک بازاریابی ربایشی به حساب می‌آید. این بازاریابی به این صورت است که شما با استفاده از خلق یک محتوای مفید و کاربردی مشتری را به سمت کسب‌وکار و محصول‌تان هدایت می‌کند.

یک محتوای کاربردی تولید کنید، محتوایی که باارزش باشد و مشکلی از مشکلات کاربر را حل کند. به طور مثال اگر در زمینه سایت فعالیت‌ می‌کنید می‌توانید محتوایی در زمینه ورد پرس تولید کنید. مثلا یکی از مشکلاتی که ممکن است در این زمینه برای افراد رخ بدهد خطای ۴۰۳ وردپرس است که شما می‌توانید با تولید یک‌ محتوا در این زمینه به حل این مشکل بپردازید.

خطای ۴۰۳ وردپرس و رفع آن شاید یکی از کاربردی‌ترین عناوینی باشد که شما بتوانید در مورد آن تولید محتوا کنید. سپس شما می‌توانید در کنار محتوای آموزشی و ارزشمندی که تولید نموده‌اید محصول و یا کسب‌وکارتان را معرفی کنید. هیچ قانون و یا دستور کلی وجود ندارد که به شما بگوید چقدر محتوا داشته باشید و چقدر تبلیغات کنید. ولی بر اساس تجربه به شما پیشنهاد می‌کنیم برای این که بتوانید سبب افزایش بازدید سایت خود بشوید ۲۰ درصد از محتوای تولیدی شما مربوط به تبلیغات بشود.

۱۰ روش تضمینی افزایش بازدید سایت

 

۱۰. محتوایی طولانی و پرمایه تولید کنید.

شاید تصور کنید که محتواهای تولیدی کوتاه بهتر است. اما تحقیقات اخیر نشان داده محتواهایی که تعداد کلماتی بالای ۳۰۰۰ کلمه دارند ۲۸ درصد بیشتر به اشتراک گذاشته‌ می‌شوند. از این‌رو یکی از روش‌هایی که سبب می‌‌شود که ترافیک سایت شما افزایش پیدا کند استفاده از محتواهای طولانی آن‌هم به روش آسمان خراش است.

این روش برای اولین بار توسط یکی از متخصصین برجسته در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ به نام برایان دین مطرح گردید. اما مهمترین نکته‌ای که باید در تولید محتوا به صورت آسمان خراش به آن توجه شود ایجاد بک‌لینک‌های قوی از سایت‌ها و منابعی که آن‌ها را تحت عنوان پلیفرم‌های معتبر می‌شناسیم است.

از این‌رو باید به شما بگوییم اگر محتوای تولیدی شما با ارزش و با کیفیت باشد و یا از طرف یک سایت معتبر معرفی گردد موتور جست‌جوگر به محتوای شما رتبه بالایی را خواهدداد. برای یک تولید محتوای موفق لازم نیست که حتما شما دنبال موضوع جدید و جذاب باشید بلکه می‌توانید با استفاده از موضوعات قبلی ولی به سبک خودتان یک محتوای جامع و جذاب برای افزایش بازدید سایت خود تولید کنید.

برای این که بتوانید یک محتوای آسمان‌خراش تولید کنید لازم است چند مرحله طی کنید، این مراحل را در ادامه به صورت مختصر بیان می‌کنیم.

۱.کشف کردن محتوای مشابه

پس از آن که بخشی از بازار را برای تولید محتوای خود انتخاب کرده‌اید، نوبت به بررسی موضاعات مورد نظر شما می‌رسد به این صورت که قبلا درباره این موضوعات چه مقالاتی نوشته‌شده است.

تحلیل و بررسی کنید که کدام محتوا بهتر است و با الهام گرفتن از آن‌ها محتوایی جامع و کامل به سبک خودتان تولید کنید. مطمئن باشید که اگر یک‌ محتوای خوب تولید کنید منابع مختلفی به شما لینک‌می‌دهند و سبب افزایش بازدید سایت خود می‌شوید.

۲.بهینه کردن محتوا

تولید محتوای بهینه زیباترین بخش روش آسمان‌خراش است. در دنیای وب محتواهای تولید شده‌ی بسیاری شبیه به محتواهای تولید شده توسط شما وجود دارد. اما باید توجه داشته باشید محتواهایی بیشترین ترافیک را دریافت کند که از دیگر محتوای تولیدی بهتر بوده و کیفیت بالاتری داشته‌باشند. برای با ارزش‌تر کردن محتوای خود اطلاعات مفید و با ارزشی را به آن‌ها اضافه کنید، به کاربردن اطلاعات جدید و کاربردی نیز می‌تواند جذابیت محتوای تولیدی شما را چند برابر کند.

نتیجه‌گیری

در این مقاله سعی نمودیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم تا با استفاده از آن‌ها سبب افزایش بازدید سایت خود بشوید. این ۱۰ روش و البته روش‌های مختلف دیگری که در مقالات مشابه مطالعه می‌کنید می‌تواند از جمله راه‌کارهای ساده ولی مفید برای افزایش ترافیک سایت شما به حساب بیایند. با مطالعه و کاربرد آن‌ها در تولید محتوای‌های خود محتواهایی جذاب و کاربردی داشته‌باشید و راهی پیش‌به سوی موفقیت برای خود باز کنید.

منابع :

How to Increase Page Views in 6 Steps (promisemedia.com)

How to Increase Page Views on Your WordPress Website for Better User Engagement | Elegant Themes Blog

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.