چرا باید روی کلمات کلیدی بلند در سئو تمرکز کرد؟

کلمات کلیدی بلند در سئو
کلمات کلیدی بلند در سئو

همواره بالا بودن رتبه سایت در گوگل یکی از دغدغه‌های اصلی و ضروری وبمستران و مدیران سایت‌ها بشمار می‌رود، بی شک بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو دارای تکنیک‌های بی‌شماری است که نیازمند مطالعه و بررسی دقیق می‌باشد و به احتمال زیاد تاکنون اقدامات بسیاری در راستای بالا بردن رتبه سایت خود در گوگل کرده‌اید، اما یکی دیگر از روش‌هایی که به سئو و بهینه‌سازی سایت شما کمک بسیاری می‌کند کلمات کلیدی طولانی هستند. اگر تاکنون این تکنیک را در سایت خود پیاده نکرده‌اید با ما تا آخر این مقاله همراه باشید تا استفاده از کلمات کلیدی طولانی در سئو را به شما آموزش دهیم.

کلمات کلیدی بلند در سئو

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

  • کلمات کلیدی طولانی چیست؟
  • چرا کلمات کلیدی بلند برای سئو اهمیت دارد؟
  • چگونگی استفاده از کلمات کلیدی طولانی

کلمات کلیدی طولانی چیست؟

کلمات کلیدی طولانی یا Long Tail Keywords یک سری کلمات کلیدی خاص هستند که برخلاف کلمات کلیدی کوتاه رواج کمتری دارند اما از اهمیت بیشتری برخوردارند، عبارت “کلمات کلیدی طولانی” از کتاب The Long Tail نوشته کریس آندرسون برگرفته شده است. به گفته‌ی آندرسون برای هرمحصول و تقاضا بازاری وجود دارد، هرچند این بازارها و اهداف خیلی کوچک باشند اما گستردگی فضای وب می‌تواند برای محصولات، وبلاگ یا وبسایت شما بسیار سود آور باشد. استفاده از کلمات کلیدی بلند یکی از بهترین روش‌های بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو می‌باشد و در یک عرصه رقابتی به عنوان برگ برنده عمل خواهد کرد. کلمات کلیدی طولانی در سئو، مخاطبان جدید و بازدید بیشتر از سایت را برای شما به ارمغان می‌آورد.

کلمات کلیدی طولانی چیست؟
کلمات کلیدی طولانی چیست؟

به منظور سازماندهی و هدفمند سایت و نحوه استفاده از کلمات کلیدی بلند در سئو لازم است موارد زیر مورد توجه قرار بگیرند.

عنوان اصلی

اکثر وبلاگ‌ها حاوی یک عنوان اصلی هستند، که آن عبارت یا اصطلاح به عنوان کلمات کلیدی اصلی وبسایت شناخته می‌شوند و قصد دارید دیگران از طریق آن عبارات شما را پیدا کنند. به عنوان مثال وبلاگ‌های مربوط به غذا مربوط به دستورالعمل‌های آشپزی، رستوران‌ها، غذاهای سنتی و غیره می‌شوند و یا وبسایت همیار وردپرس مربوط به دوره‌های آموزشی وردپرس، مقالات وردپرس و قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس می-باشد. تمرکز و انتخاب یک موضوع مناسب به عنوان کلمه کلیدی اصلی از مهمترین موارد در بهینه سازی و سئو سایت شما می‌باشد.

استفاده بسیار از عبارات طولانی

در صورتی که کل وبسایت و پست‌های شما در مورد یک موضوع باشد دیگر نمی‌توانید یک عبارت کلیدی را برای هر پست بکار ببرید. به عنوان مثال اگر کلیه پست‌های وبسایت شما در مورد سئو ‌باشد باید هر پست را با یک کلمه کلیدی اصلی مخصوص به خود بهینه کنید، مانند سئو و بهینه‌سازی سایت، سئو داخلی، سئو خارجی، اخبار سئو، ابزارهای سئو. این کلمات و عبارات می‌توانند هر کدام جزو کلمات کلیدی طولانی وبسایت شما باشند.

لینک کلمات کلیدی طولانی

هنگامی که پست‌های وبسایت خود را با کلمات کلیدی طولانی اختصاصی بهینه می‌کنید باید از این پست‌ها و عبارات کلیدی طولانی به عبارات کلیدی اصلی سایت لینک بدهید. با این کار ساختار وبسایت و مهمترین صفحات سایت خود را به گوگل نشان می‌دهید، در ضمن اطمینان حاصل کنید که مهمترین صفحاتی که به گوگل نشان می‌دهید از رتبه بالایی برخوردار باشند.

چرا کلمات کلیدی بلند برای سئو اهمیت دارد؟

چرا کلمات کلیدی بلند در سئو اهمیت دارد؟
چرا کلمات کلیدی بلند در سئو اهمیت دارد؟

افزایش رتبه‌بندی سایت با استفاده از کلمات کلیدی طولانی بسیار راحت‌تر از کلمات کلیدی معمولی و کوتاه می‌باشد، زیرا درصد بسیاری از کاربران از کلمات کوتاه در جستجوی خود استفاده نمی‌کنند بنابراین هر چه کلمات کلیدی شما طولانی‌تر و واضح‌تر باشد کاربر سریع‌تر به محتوای موردنظر خود دست پیدا می‌کند.

همچنین با تمرکز روی گروهی از کلمات کلیدی طولانی کمک بزرگی به افزایش ترافیک وبسایت خود کرده‌اید و احتمال اینکه بازدیدکنندگان جدید را به مشتری تبدیل و تشویق به استفاده از محصولات و خدمات کند بسیار بالا است، و از همه مهم‌تر یکی دیگر از مزایای کلمات کلیدی بلند با کمک آن‌ها و قرارگیری سایت در صفحه اول نتایج جستجو باعث برانگیختن حس اعتماد در کاربر نیز می‌شویم.

چگونگی استفاده از کلمات کلیدی طولانی

مواردی وجود دارند که در یافتن و چگونگی استفاده از کلمات کلیدی تاثیرگذارند، در ادامه مقاله به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

معرفی ماموریت کسب و کار

در مرحله اول لازم است بدانید ماموریت شما چیست و چه چیزی شما را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌کند. پس از آن می‌توانید از ماموریت کسب و کار خود برای تعریف کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید. لازم است ماموریت و اهداف وبسایت خود را در قالب کلمات کلیدی طولانی که قصد دریافت رتبه‌ی بیشتری از آن‌ها را دارید در لابه لای صفحه محصولات، خدمات و یا وبلاگ قرار دهید.

تمرکز بر روی کلمات کلیدی بلند و دریافت یک رتبه‌ی خوب از طریق آن می‌تواند برای شما بسیار سودآور باشد، هر چند ممکن است افرادی که عنوان ماموریت شما را سرچ می-کنند تعداد کمی باشند، اما احتمال تبدیل شدن به مشتری دائمی، خرید محصولات و استفاده از خدمات شما توسط این افراد بسیار بالا است. همچنین می‌توانید اصطلاحاتی که برای توصیف ماموریت خود بکار برده‌اید را در استراتژی سئو سایت خود استفاده کنید، این کلمات بهتر است محور کلمات کلیدی طولانی که از آن‌ها برای کسب رتبه استفاده می‌کنید قرار بگیرند.

رقابت پذیری بازار

رتبه‌بندی در بازارهای رقابتی کار بسیار سختی است، به دلیل حضور پررنگ برخی شرکت‌های بزرگ در نتایج اول جستجوی گوگل، رقابت در برخی بازارها دشوار و غیرممکن می‌شود. این شرکت‌ها بودجه بسیاری را صرف بازاریابی آنلاین و بهینه سازی سایت خود می‌کنند.

به عنوان مثال شما نمی‌توانید با بودجه اندک در بازاری مانند صنعت مبلمان با استفاده از اصطلاحات جستجو مانند “مبلمان با کیفیت” رقابت و رتبه دریافت کنید. پس با معرفی اهداف، فعالیت‌ها، خدمات و محصولات وبسایت خود به آسانی می‌توانید گوشه‌ای از این بازار را به خود اختصاص دهید و خود و کسب و کار خود را به مخاطبان بشناسانید.

تهیه لیستی از کلمات کلیدی

پس از مشخص کردن ماموریت کسب و کار خود، نوبت تهیه لیستی از کلمات کلیدی طولانی می‌باشد، در هنگام یافتن این کلمات کلیدی سعی کنید خود را به جای مخاطب بگذارید تا متوجه شوید دیگران دقیقا به دنبال چه چیزی هستند و در هنگام یافتن خدمات و محصولات شما ممکن است چه عباراتی را جستجو کنند، همچنین دقت داشته باشید که عبارات کلیدی متناسب با فعالیت‌های سایت شما باشد، در غیر اینصورت کاربران بلافاصله پس از باز کردن سایت شما از آن خارج خواهند شد و نرخ پرش سایت شما را تا اندازه بسیاری افزایش می‌دهد.

بنابراین استفاده درست از کلمات کلیدی اهمیت ویژه‌ای در افزایش نرخ بازدید سایت شما خواهد داشت، یکی از ابزارهایی که می‌تواند در پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط به شما کمک کند افزونه Yoast SEO می‌باشد که در نسخه جدید این ویژگی جالب به آن افزوده شده است. هنگامی که یک محتوای خود را در یک نوشته یا برگه جدید ایجاد کرده‌اید کافی است مطابق تصویر زیر به قسمت Yoast SEO پائین‌تر از محتوای خود رفته و یک کلمه کلیدی اصلی به عنوان مثال “گوشی سامسونگ” را وارد کرده و بر روی دکمه “عبارات کلیدی مرتبط را دریافت کنید” کلیک کنید.

دکمه عبارت کلیدی مرتبط را دریافت کنید
دکمه عبارت کلیدی مرتبط را دریافت کنید.

استفاده از این قابلیت این مزیت را دارد که پیشنهاد‌های مرتبط و متناسبی با کلمه کلیدی شما ارائه می‌دهد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

تولید محتوای عالی

پس از انجام تحقیقات کامل بر روی کلمات کلیدی متناسب با کسب و کار و وبسایت خود، باید یک محتوای منحصربفرد و چالش برانگیز تولید کنید، شاید تعداد افرادی که از طریق کلمات کلیدی طولانی که برای تعریف ماموریت کسب و کار خود استفاده کرده‌اید محدود باشند اما این افراد بیشترین شانس را برای خرید محصول یا تبدیل شدن به مشتری دائم را دارند، تولید محتوای جذاب نیز می‌تواند شما را در این امر یاری دهد.

استفاده از کلمات بلند در سئو

چناچه سایت خود را به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید بهتر است به جای استفاده از کلمات کلیدی کوتاه و صرف زمان بیشتر با کمک کلمات کلیدی طولانی در سئو، مخاطبان بیشتری جذب کنید، نرخ بازدید و تبدیل سایت خود را افزایش دهید و در نتیجه سریع‌تر رشد کنید. در این مقاله به بررسی و اهمیت کلمات کلیدی بلند در سئو پرداختیم، امیدواریم مطالعه این مقاله به عملکرد بهتر وبسایت شما کمک کند.

شما می‌توانید سوالات، نظرات و تجربیات خود را از بخش دیدگاه‌ها با ما مطرح کنید. همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منبع: yoast.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

398,068 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دوره‌های آموزشی