جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی برای وبلاگ نویسان

پیشرفت کسب و کار اینترنتی

چنانچه میخواهید وبلاگ نویس موفقی باشید باید بدانید که چگونه کلمات کلیدی را جستجو کنید. شاید در حال حاضر شما کلمات کلیدی زیادی را به صورت منحصر به فرد دارید این بسیار خوب است اما شاید بعضی از آنها مطلوب نباشند!

جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی باید زمانی صورت گیرد که شما هنوز سراغ فیلدهای سئو نرفته اید و میخواهید عنوان مقاله را بنویسید. یعنی دقیقا قبل از شروع نگارش باید کلمه ی کلیدی را تعیین کنید.

جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی

در این مقاله قصد داریم پیرامون اهمیت کلمه ی کلیدی و اینکه چگونه میتوان آن را به سرعت و به سادگی انتخاب کرد صحبت کنیم. امروزه کلمه ی کلیدی چه نقشی در سئو ایفا میکند؟
گوگل هر روز الگوریتم های خود را تغییر می دهد و البته دلیل منطقی که دارد این است:

تعداد جستجوها در هر سال تغییر می کند و 16 تا 20 درصد از آنها قبلا در گوگل جستجو نشده است. به همین دلیل گوگل به عنوان بهترین موتور جستجوی جهان است.
یک دهه پیش، کلمه ی کلیدی به عنوان پادشاه بود. وبمستران کلمات کلیدی مناسبی را برای مطلب خود در نظر می گرفتند تا نتیجه ی بهتری در گوگل بدست آورند. اما خواندن آن مطلب برای کاربر مشکل بود زیرا با مقاله ای پر از کلمه ی کلیدی مواجه میشدند. به همین علت گوگل الگوریتم جدیدی را طراحی کرد که از وقوع این مشکل جلوگیری کند.

جستجوی کلمه ی کلیدی در سال 2017

امروزه، گوگل رویکرد جامعی برای کلمات کلیدی در نظر گرفته است. انتخاب یک کلمه ی کلیدی مطلوب از میان تعداد زیادی از آنها سخت است و نیازمند دقت و توجه زیادی است.
از طرفی باید به گونه ای رفتار کنیم که محتوای ما رنک خوبی داشته باشد. اما گوگل هنوز برتری هایی از میان جستجو ها در نظر میگیرد. این گونه بهینه سازی به نام ” مدل سازی موضوع ” شناخته میشود که امکان ساخت زمینه ای از محتوا برای کلمات کلیدی مرتبط ایجاد میکند.

keyword-جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی

جالب است بدانید همین مدل سازی موضوع باعث ارتباط بین افراد میشود. به همین علت باید روی جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی مرتبط تاثیر به سزایی داشته باشد.

moz-جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی

کلمات کلیدی باید اندازه مطلوبی داشته باشند و زیاد طولانی نشوند. طبق آماری که در تصویر بالا مشاهده میکنید کلمه ی کلیدی سومین فاکتور مهم و اساسی در سئوی سایت است!

چه تعریفی از کلمه ی کلیدی خوب و بهینه میتوان ارائه داد؟

اگر بخواهیم طبق تعریف قدیمی به آن بپردازیم میتوان گفت کلمه ی کلیدی خوب عاملی است که طی ماه ها بیشترین جستجو را به خود اختصاص داده باشد و رقابتی در بین سایر وبسایت ها به وجود بیاورد. ابزاری مانند google keyword planner میتوانید برای پیروزی در این رقابت به شما کمک کند. در عوض شما میتوانید انتخاب منحصر به فردتری را داشته باشید. یک کلمه ی کلیدی خوب باید توسط تعداد زیاد یا اکثریت کاربران جستجو شود. این مورد را می توانید با کمک عدد بدست آمده در موتور جستجو مشاهده کنید. بیشتر کلمات کلیدی از دو کلمه  تشکیل میشوند و این یک امر استاندارد و بهینه است. در اینجا لیستی از نحوه ی ساخت کلمه ی کلیدی ارائه میکنیم.

  آموزش سئوی وردپرس با Yoast SEO

ساخت لیست کلمه ی کلیدی

شما نیازی به ابزارهای گران قیمتی برای ساخت لیستی از کلمات کلیدی ندارید بلکه باید تمرین کنید و با کمک عناوین مناسب برای مطالب کلمات کلیدی خود را تعیین کنید. بهتر است لیستی از کلمات کلیدی حاوی 50 تا 100 کلمه در نظر بگیرید. مسیری را برای کلمات کلیدی در نظر بگیرید و یک صفحه ی کامل از این لیست بسازید. اینکار را می توانید با ابزارهای گوگل داکس انجام دهید.

کدام ابزار جستجوی کلمه کلیدی مورد استفاده قرار میگیرد؟

Google keyword planner یک ابزار مناسب برای استفاده در جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی است که اساسا به صورت رایگان در دسترس است.
زمانی که شما با این ابزار جستجوی خود را آغاز میکنید تمامی کلمات کلیدی مشابه را در اختیارتان قرار میدهد و شما میتوانید با توجه به رتبه بندی که برای آن در نظر گرفته شده بهترین کلمه را انتخاب کنید.

چنانچه تصمیم به پیشرفت سریع دارید میتوانید از لیست اصطلاحات استفاده کنید که تعداد آن فراتر از 50 کلمه باشد که بتوان با آن به تعداد زیادی مقاله ایجاد کرد. یک سیستم ساده برای مقایسه و قضاوت برای جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی میتواند همین لیست باشد. شما میتوانید این حالت مقایسه ای را با کمک رنگ بندی ها داشته باشید. برای این کار میتوانید یک اکانت رایگان در وبسایت moz بسازید و افزونه ی آن را برروی مرورگر خود نصب کنید.

اول، DA را در تولبار صفحه ی مرورگر زمانی که در وبسایت خود هستید پیدا کنید. به عنوان مثال به شما میگوید که DA وبسایت شما برابر با 20 است.

( DA به معنای قدرت دامنه و PA به معنای قدرت برگه است.)

سپس، جستجوی گوگل برای هر کلمه کلیدی در لیست با رنگ مخصوص مشخص می شود. شما میتوانید در تصویر زیر 4 نتیجه را مشاهده کنید.

DA-PA-جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی

حال میتوانید با توجه به رنگ بندی ها لیست خود را نیز به همان رنگ مشاهده کنید.

هسته کلمه کلیدی در هر نوشته

اساسا، با نمایش رنگ بندی ها برای کلمات کلیدی میتوانید به راحتی رنک هر کلمه را برای شما مشخص کند و نتیجه ای که در گوگل برای آن در نظر گرفته میشود را مطرح کند.
در گام بعدی میتوانید جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی برای بهترین بودن را انتخاب کنید یعنی کلمه ای که در رقابت با بقیه در صدر قرار بگیرد.
حتما باید از کلمات کلیدی در عنوان خود استفاده کنید! زیرا کلمه ی برتر متن باید در بالا ترین سطح که همان عنوان مقاله است حضور داشته باشد. البته استفاده از افزونه ی سئو مانند yoast seo میتوانید بسیار در روند بهبود و انتخاب تاثیر گذار باشد.

جمع بندی

در مقاله ی امروز پیرامون جستجوی سریع و ساده کلمات کلیدی درست و بهینه صحبت کردیم و گفتیم چگونه میتوان لیستی استاندارد از آنها تهیه کرد. با اینکار میتوانید سئوی سایت خود را بهبود بخشید و بسیار بر آن تاثیر گذار باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.