9 افزونه و ابزار سئوی وردپرس که باید از آن ها استفاده کنید!

سئوی وردپرس

موتورهای جستجو میزان عمده ای از ترافیک وبسایت را تشکیل می دهند، از این رو صاحبان سایت ها همیشه به دنبال راهی برای بهبود سئوی سایت خود می باشند.
همانطور که می دانید در وردپرس نیز سئو نقس تعیین کننده ای دارد و اتفاقا بامبحث بهینه سازی بسیار منعطف است!
در این مقاله از همیار وردپرس ما به بررسی 9 افزونه سئوی وردپرس می پردازیم تا صاحبان سایت های وردپرسی بتوانند با بهره گیری از این مقاله افزونه سئو وردپرس مورد نظرشان را انتخاب و از آن بهره ببرند.

سئوی وردپرس با افزونه ی Yoast

yoast - سئوی وردپرس

افزونه ی Yoast یکی از افزونه هایی است که بیشترین دانلود را در مخزن وردپرس دارا می باشد و یک راه حل جامع برای رفع نیاز انواع سایت ها است.
افزونه سئوی وردپرس Yoastبه شما اجازه ی اضافه کردن عنوان، توضیحات متا و کلمه ی کلیدی برای نوشته/برگه ها را می دهد.
همچنین می توانید به کمک این افزونه برای سایت خودتان عنوان، دسته بندی، بایگانی و صفحات تگ شده بنویسید.

لیست خصوصیات افزونه ی Yoast بسیار زیاد می باشد و اگر قصد آشنایی بیشتر استفاده از این افزونه را دارید می توانید در همیار وردپرس از آموزش این افزونه استفاده کنید و یا اگر قصد دانلود این افزونه را دارید می توانید آن را در مخزن وردپرس دریافت کنید.

سئوی وردپرس با ابزار SEMrush

semrush-سئوی وردپرس

SEMRush یک ابزاریست که به کمک آن می توانید سایت خود و یا رقیبتان را آنالیز و از جنبه های مثبت و منفی برای بهبود سایت خود در مقابل سایت رقیبتان استفاده کنید.
می توانید بررسی کنید که رقبایتان در چه کلمات کلیدی رنک بهتری دارند و یا اینکه از چه سایت های بک لینک تهیه کرده اند و از این بررسی نتیجه مطلوب را بگیرید و در جهت بهبود سایت خود استفاده کنید.

سئوی وردپرس با ابزار Google Keyword Planner

google keyword palanner- سئوی وردپرس

آیا می دانید که شما می توانید با ابزار Google Keyword Planner مجموعه ای از کلمات کلیدی را استخراج کرده و با بررسی هر کدام بهترین کلمه ی کلیدی را انتخاب کنید؟
این ابزار که به صورت کاملا رایگان است برای سیستم تبلیغاتی گوگل طراحی شده است اما می توانید برای انتخاب بهترین کلمه های کلیدی برای سایت خود از آن استفاده کنید.
به این صورت که می توانید کلمات کلیدی با میزان جستجو بالا را پیدا کنید و با بررسی هر کدام از بهترین کلمه ی کلیدی در سایت خود بهره ببرید. و سئوی وردپرس را بهبود بخشید.

نکته: برای این که از بهترین کلمه ی کلیدی در سایت خود استفاده کنید، استفاده از یک ابزار کافی نمی باشد و می بایست از چند ابزار برای بررسی یک یا چندین کلمه ی کلیدی استفاده کنید تا بعد از بررسی، کلمه ی کلیدی مورد نظر را بیابید و از آن در سایت خود استفاده کنید.

سئوی وردپرس با سایت KeywordTool.io

keyword tool- سئوی وردپرس

Keyword Tool یکی دیگر از ابزارهای رایگان پیدا کردن کلمه ی کلیدی در حال حاضر می باشد. این سایت به شما این امکان را می دهد که یک کلمه ی کلیدی را بر اساس زبان مورد نظر وارد کنید و آن را جستجو کنید تا به شما یک لیست از کلمات کلیدی را پیشنهاد بدهد.
همچنین در لیست پیشنهادی این سایت شما می توانید میزان جستجوی هر کلمه و رقابت در آن کلمه را مشاهده کنید.
Keyword Tool بطور شگفت آوری سریع می باشد و مهمتر از آن این سایت/ابزار برای همه رایگان می باشد و هرکسی می تواند از آن استفاده کند.

  رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس با افزونه smtp mailer

نکته: این سایت همچنین به شما پیشنهاد کلمات کلیدی از YouTube، Bing و and App Store را نیز می دهد.

سئوی وردپرس با سایت Open Site Explorer

open site explorer- سئوی وردپرس

طراحی و توسعه ی این ابزار توسط MOZ است. این ابزار رایگان به شما اجازه می دهد تا اطلاعات هر دامنه ای را بررسی کنید و می توانید ببینید که چه سایت های به دامنه ی مورد نظر شما لینک داده اند.

نکته: این ابزار رایگان می باشد اما محدودیت جستجوی روزانه را برای هر فرد دارد.

سئوی وردپرس با افزونه ی LinkPatrol

linkpatrol-سئوی وردپرس

افزونه سئوی وردپرس LinkPatrolیک افزونه پرمیوم وردپرس است که به کمک آن می توانید تمامی لینک های سایت خودتان را کنترل کنید.
شما می توانید به کمک این افزونه تمامی لینک های خروجی سایتتان را کنترل کنید بنابراین می توانید به راحتی با لینک های اسپم سایتتان بر خورد داشته باشید.

سئوی وردپرس با افزونه ی Broken Link Checker

broken link checker- سئوی وردپرس

اگرچه لینک های شکسته تاثیر بدی بر روی تجربه ی کاربری سایتتان دارند و باعث ایجاد صفحات 404 نیز می شوند، همچنین می توانند تاثیر منفی را بر روی سئوی وردپرس  ایجاد کنند.

افزونه ی Broken Link Checker یک افزونه رایگان می باشد که لینک های شکسته ی سایت شما را پیدا کرده و بعد از آن شما می توانید این لینک ها را تغییر داده و با لینک شکسته ی قبلی جایگزین کنید.

سئوی وردپرس با افزونه ی Rel NoFollow Checkbox

rel nofollow - سئوی وردپرس

زمانی که شما می خواهید به یک سایت دیگر لینک بدهید در حقیقت میزانی از اعتبار سایت خود را به سایت دیگر می دهید اما اگر نخواهید که این اعتبار به سایت دیگر منتقل شود لینک مورد نظر را بصورت نوفالو می کنید.
افزونه ی Rel NoFollow Checkbox به شما این امکان را می دهد تا تنظیمات لینک های خودتان را هنگام نوشتن پست ها در صفحه ی پاپ آپ انجام دهید و به این صورت می توانید سایت های غیر مفید را با فعال کردن گزینه ی rel=”nofollow” بصورت لینک نوفالو در آوردی تا هیچ اعتباری از سایت شما به سایت دیگر منتقل نشود.

سئوی وردپرس با ابزار SEOquake

seoquake-سئوی وردپرس

این ابزار یکی از افزونه هایی است که برای مرورگر های مختلف بیشترین دانلود را داشته است و یکی از ابزار های حرفه ای برای سئوی وردپرس می باشد و به صورت یک افزونه ی مرورگر می باشد که می توانید با ورود به سایت آن، افزونه را برای مرورگر های گوگل کروم، موزیلا، اپرا و سافاری فراهم کنید.
این افزونه اطلاعات جامعی را از جمله پیج رنک، الکسا رنک، آخرین آپدیت، سن دامنه و … را در اختیارتان قرار می دهد.

می توانید هر جایی که دامنه ای موجود باشد اطلاعات کاملی را از آن دامنه ببینید. مثلا می توانید سایت هایی که در نتایج گوگل نمایش داده می شود را هر کدام به صورت جداگانه اطلاعات کاملی را از آن ها مشاهده کنید و یا با ورود به هر سایت با کلیک بر روی افزونه اطلاعات آن دامنه برای شما باز شود.

جمع بندی

اگر سایت وردپرسی دارید حتما از افزونه های معرفی شده که فکر می کنید می تواند برایتان مفید باشد استفاده کنید مخصوصا از افزونه ی سئوی وردپرس Yoast.
اگر هم سایتی دارید که میزان رقابت در کلمه های کلیدی در آن ها زیاد می باشد حتما از ابزارها و سایت های معرفی شده جهت یافتن بهترین کلمه های کلیدی بهره ببرید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام
  من چند ساله که از افزونه ی Yoast استفاده میکنم
  افزونه ی بسیار خوبیه
  اما به غیر از این افزونه، افزونه های دیگه ای هم در این مقاله معرفی کردید که برای سئو وردپرس بسیار کاربردی هستند و من نمیدونستم
  ممنونم از انتشار این مقاله
  لطفا از اینگونه مقالات در همیار وردپرس بیشتر منتشر کنید