آموزش درون ریزی قالب وردپرس با کمک XML (آموزش ویدئویی)

درون ریزی قالب وردپرس درون ریزی قالب وردپرس

یکی از جالب‌ترین امکاناتی که وردپرس دارد، امکان انتقال اطلاعات یا به عبارتی درون ریزی قالب وردپرس است. (فایل همان دمویی که در اختیارتان قرار می‌گیرد).
معمولا افراد زمانی از یک قالب خوششان می‌آید که همان‌گونه که دیده‌اند بتوانند آن را پیاده‌سازی کنند. دقیقا مانند بخش قالب وردپرس در همیار وردپرس که افراد دموی قالب را مشاهده کرده و تمایل دارند وبسایتشان دقیقا مشابه چیزی که می‌بینند، ساخته شود. به نظر کار سختی است اما در عمل اصلا این‌چنین نیست.
امروز می‌خواهیم درون ریزی قالب وردپرس را به کمک XML انجام دهیم. با ما همراه باشید…

درون ریزی قالب وردپرس

چرا به انتقال محتوا نیاز داریم؟

 • گاهی سایت‌هایی را بصورت نمونه می‌سازیم و برای ایجاد کل سایت می‌توانیم از محتوای سایتی دیگر استفاده کنیم.
 • ممکن است قصد داشته باشیم تغییری را در سایتمان چک کنیم. می‌توانیم از درون ریزی قالب وردپرس در  لوکال هاست یا محیط‌های تستی دیگر استفاده کنیم.
 • تغییر در سایت ممکن است ما را دچار مشکل کند، به همین دلیل می‌توانیم سایتی دیگر را داشته باشیم که به عنوان یک وبسایت تستی برای ما نقش پشتیبان را بازی کند.
 • شاید بخواهیم سایت خود را به دامنه دیگری انتقال دهیم.
 • ممکن است سیستمی دیگر داشته باشیم (مثل جوملا) و بخواهیم اطلاعات را بین دو سیستم مدیریت محتوا منتقل کنیم.
 • با این کار می‌توان محتوای بعضی از افزونه‌ها را نیز منتقل کرد.
 • و…

انتقال داده و درون ریزی قالب وردپرس به دو صورت رخ می‌دهد: برون‌بری، درون‌ریزی که در این آموزش به آن می‌پردازیم.

چگونه اطلاعات سایت خود را برون‌بری کنیم؟

ما باید از سایت مبدا فایلی (با فرمت xml) را که شامل اطلاعات و اجازه نامه انتقال اطلاعات است دریافت کنیم.
ابتدا در پنل مدیریت وردپرس به ابزارها>برون بری می‌رویم.

tools- درون ریزی قالب وردپرس
ابزارهای در دسترس

در اینجا هم می‌توانیم انتخاب کنیم که چه محتوایی داریم. معمولا از گزینه هر محتوایی استفاده می‌کنیم تا نوشته‌ها، برگه‌ها و … را برون بری کنیم. این نکنه هم مهم است که ممکن است محتوای بعضی از افزونه‌ها و قالب‌ها هم در اینجا قابل برون‌بری باشد که در این صورت باید آن افزونه یا قالب در سایت مقصد فعال باشد تا بتوانیم از محتوا در سایت مقصد استفاده کنیم.

export- درون ریزی قالب وردپرس
دریافت پرونده های برون بری شده

بعد از زدن دکمه دریافت پرونده برون بری شده یک فایل xml در رایانه شما ذخیره می‌شود.

چگونه اطلاعات را در سایت درون ریزی کنیم؟

برای درون ریزی قالب وردپرس، در سایت وردپرسی مقصد در پنل مدیریت وردپرس، ابزارها>درون ریزی را کلیک می‌کنیم. سپس انتخاب می‌کنیم که مبدا ما وردپرس بوده است.

wordpress import- درون ریزی قالب وردپرس
افزونه ها

بعد باید افزونه ی WordPress Importer را نصب کنیم. پس روی گزینه هم‌اکنون نصب کن کلیک می‌کنیم. پس از آن دکمه به صورت “اجرای درون‌ریز” در می‌آید. روی آن کلیک کنید تا اجرا شود.

choose file- درون ریزی قالب وردپرس
ضمیمه کردن فایل و انجام عملیات درون ریزی

با انتخاب فایل دموی مورد نظر می‌توانید اطلاعات قالب را درون‌ریزی کنید.
هر نوشته در وردپرس نویسنده‌ای دارد. در آخرین مرحله بین نویسنده‌های سایت مقصد می‌توانید یکی را انتخاب کنید که نوشته‌ها به نام او در سایت جدید منتشر شوند و یا می‌توانید همین‌جا یک کاربر حدید بسازید تا نوشته‌ها نام او را به عنوان نویسنده داشته باشند.

  آموزش صحیح مراحل تغییر قالب وردپرس

در ضمن با زدن تیک Download and import file attachments فایل های ضمیمه نوشته‌ها (یا هر محتوای انتقال یافته دیگر) هم به سایت جدید اضافه شوند.

import attachment-درون ریزی قالب وردپرس
تخصیص دادن نوشته ها به نویسنده مورد نظر

به همین راحتی!

درون ریزی قالب وردپرس راه مناسبی برای انتقال محتوای یک سایت به سایتی دیگر است و کار شما را برای این انتقالات راحت می‌سازد. اما بعضی از دوستان در هنگام درون‌ریزی به مشکلاتی برخورد می‌کنند و به در دیدگاه‌ها از ابراز ناراحتی کرده و اعلام می‌کنند که قالب‌های شما اشکال دارد. به همین دلیل می‌خواهم در مورد خطاهای احتمالی و راه‌حل آن‌ها برایتان بگویم.

عیب‌یابی درون‌ریزی قالب وردپرس

در درون ریزی قالب وردپرس با تعدادی خطا مواجه می‌شویم:

 • مشکل در هنگام بارگذاری نقش‌های کاربری در دمو
 • محدودیت‌های سرور (حافظه php، اندازه فایل آپلودی)
 • محدودیت‌های وردپرس (حافظه php، اندازه فایل آپلودی)
 • دسترسی به فایل htaccess. ،php.ini و wp-config.php

برای هر کدام از مشکلات بالا راه‌حل‌هایی ارائه شده که می‌توانید با کمک آن‌ها مشکل درون ریزی قالب‌ها را برطرف کنید.

بررسی نسخه php و سایر ملزومات وردپرس

همه ما می‌دانیم که برای تنظیمات بخش‌های مختلف وردپرس و نصب قالب و افزونه باید ملزوماتی را داشته باشیم. این ملزومات عبارت‌است از:

 • php نسخه 7.2 یا بیشتر
 • MySQL نسخه 5.6 به بالا یا MariaDB نسخه 10.0 یا بیشتر
 • پشتیبانی از HTTPS

تمامی اطلاعات بالا را می‌توانید در سرور خود چک کنید و چنانچه این‌گونه نبود به هاستینگ اطلاع دهید تا نسخه این گزینه‌ها را افزایش دهد.

محدودیت‌های سرور و وردپرس

رفع محدودیت‌های سرور به دو صورت امکان‌پذیر است:

1- رفع محدودیت‌ها در محیط هاست: برخی از سرورها به گونه‌ای هستند که خودتان می‌توانید در داخل هاست تغییرات را ایجاد کنید و محدودیت‌ها را از بین ببرید. یعنی این دسترسی برای شما به عنوان صاحب سایت وجود دارد.

2- رفع محدودیت‌ها به کمک قطعه کدها: چنانچه با روش اول نتوانستید کاری کنید می‌توانید قطعه کدهایی را در فایل‌های اساسی و مهم در هاست وارد کنید تا مشکل و محدودیت‌ها برطرف شود. فقط یادتان باشد قبل از هر کاری نسخه پشتیبان تهیه کنید.

wp-config.php:

define('WP_MEMORY_LIMIT', '96M');
define( 'WP_MAX_MEMORY_LIMIT', '256M' );

php.ini:

; Increase maximum post size 
post_max_size = 64M
; Increase execution time
max_execution_time = 300
memory_limit = 99M
upload_max_filesize = 64M

htaccess.:

php_value memory_limit 256M
php_value upload_max_filesize 256M
php_value post_max_size 256M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

function.php:

@ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

نتیجه گیری

با انجام این موارد باید تمامی محدودیت‌ها از بین برود و مشکلات درون ریزی قالب وردپرس رفع شود. همچنین برای درون ریزی ابزارک‌ها می‌توانید از افزونه Widget Importer & Exporter در وردپرس استفاده کنید.

نکته مهم: یادتان باشد، بعضی از قالب‌ها دارای افزونه‌هایی برای تکمیل خود هستند. قبل از انجام مراحل درون‌ریزی اول افزونه‌ها را فعال کنید.
امیدوارم نتیجه خوبی از این مقاله آموزشی بگیرید و بتوانید از این پس به راحتی وبسایت خود را بسازید. چنانچه روش دیگری می‌شناسید، حتما دوستان خود را از بخش دیدگاه‌ها باخبر سازید.

ویدئوی آموزشی

سوالات متداول

یکی از جالب‌ترین امکاناتی که وردپرس دارد، امکان انتقال اطلاعات یا به عبارتی درون ریزی قالب وردپرس است. (فایل همان دمویی که در اختیارتان قرار می‌گیرد). معمولا افراد زمانی از یک قالب خوششان می‌آید که همان‌گونه که دیده‌اند بتوانند آن را پیاده‌سازی کنند.
گاهی سایت‌هایی را بصورت نمونه می‌سازیم و برای ایجاد کل سایت می‌توانیم از محتوای سایتی دیگر استفاده کنیم. ممکن است قصد داشته باشیم تغییری را در سایتمان چک کنیم. می‌توانیم از درون ریزی قالب وردپرس در لوکال هاست یا محیط‌های تستی دیگر استفاده کنیم. تغییر در سایت ممکن است ما را دچار مشکل کند، به همین دلیل می‌توانیم سایتی دیگر را داشته باشیم که به عنوان یک وبسایت تستی برای ما نقش پشتیبان را بازی کند. شاید بخواهیم سایت خود را به دامنه دیگری انتقال دهیم. ممکن است سیستمی دیگر داشته باشیم (مثل جوملا) و بخواهیم اطلاعات را بین دو سیستم مدیریت محتوا منتقل کنیم. با این کار می‌توان محتوای بعضی از افزونه‌ها را نیز منتقل کرد. و…
ما باید از سایت مبدا فایلی (با فرمت xml) را که شامل اطلاعات و اجازه نامه انتقال اطلاعات است دریافت کنیم. ابتدا در پنل مدیریت وردپرس به ابزارها>برون بری می‌رویم. در اینجا هم می‌توانیم انتخاب کنیم که چه محتوایی داریم. معمولا از گزینه هر محتوایی استفاده می‌کنیم تا نوشته‌ها، برگه‌ها و … را برون بری کنیم. این نکنه هم مهم است که ممکن است محتوای بعضی از افزونه‌ها و قالب‌ها هم در اینجا قابل برون‌بری باشد که در این صورت باید آن افزونه یا قالب در سایت مقصد فعال باشد تا بتوانیم از محتوا در سایت مقصد استفاده کنیم.بعد از زدن دکمه دریافت پرونده برون بری شده یک فایل xml در رایانه شما ذخیره می‌شود.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  یک قالب جدید خریداری کردم و تعدادی مقاله توی پیش فرض قالب منتشر شده. اگر از یه سایت دیگه به قالب جدید درون ریزی کنم امکانش هست که مقاله ها جایگزین مقاله های پیش فرض قالب بشن؟؟
  با تشکر

 2. 5 سال عضو همیار وردپرس

  کلمه ای برای سپاسگذاری که در حد ارزش زحماتتان باشد وجود ندارد فقط میتوانم بگویم سپاسگذارم موفق و پیروز باشید

 3. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من همه مراحل رو با توجه به فیلم اموزشی انجام دادم اما صفحه اصلی اصلا شبیه دمو نشد لطفا در صورت امکان یه راهنمایی کامل بفرمایید یا اگر با هزینه نصب میکنین هزینش رو بفرمایید
  ضمنا در قیلم اموزشی شما اصلا در باره نصب از طریق one click حرفی نزده لطفا فیلم رو بروزرسانی کنید تا مشکل خیلیا مثل من حل بشه

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   افزونه one click یه افزونه دیگه و مشابه افزونه ای هستش که در فیلم آموزش داده شده. یا باید از اون روش استفاده کنید یا از این افزونه که در حال حاضر با قالب های جدید پیشنهاد ما one click demo import هستش. از طرفی تنها با ورود اطلاعات، قالب شما مشابه دمو نمیشه. باید تنظیمات قالب رو هم انجام بدید که معمولا از بخش سفارشی سازی هستش.

 4. 5 سال عضو همیار وردپرس

  sسلام
  با تشکر از مدیریت محترم سایت
  بنده به قسمت درون رزی که رسیدم فایل درون ریزی را دانلود کردم اما هنگام درون ریزی و انتخاب فایل ارور میدهد که این فایل wxr نیست
  و فقط برای درون ریزی نیاز به این فایل دارد .اما فیلی که دانلود کردم .zip است .به پسوندهای rar و xml هم تبدیل کردم فایل رو اما باز هم ارور داد و فقط فایل wxr میخواهد .لطفا راهنمایی کنید خیلی وقته رو این مشکل استپ کردم
  این ارور را میدهد :
  درون‌ریزی وردپرس
  متأسفیم، اینجا خطایی رخ داده است.
  این به نظر نمی‌رسد که یک پرونده WXR باشد، نگارش WXR نامعتبر/فراموش شده است

 5. 7 سال عضو همیار وردپرس

  منظورم اینکه وقتی برون بری رو میزنم و میخوام از طریق ورپرس مطالبسایتم رو جا به جا کنم خروجی برون بری یک فایل 1 کیلوبایتیه

 6. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام روز بخیر
  مشکلاتم در خصوص درون ریزی رو اینجا مطرح کنم ؟

  یه سوال که واسم پیش اومده شما گفتین تغییراتی رو باید اعمال کنم واسه درون ریزی فایل xml

  از قالب Oceanwp درون ریزی محتوای دمو تم Blogger استفاده میکنم

  در امورش گفتین 4 فایل رو باید تغییرات روش اعمال شه تا این درون ریزی درست انجام شه..
  سوالی که هست فایل php.ini کجاست ؟

  فایل رو پیدا نمیکنم.

  وبرای نصب قالب درون ریزی ابزراک های دمو تم Blogger نیاره یا خیر؟

  اگه سایت فرم یا تالار گفتمانی جهت ارسال مشکلات داره لینک رو ارسال کنید

 7. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام برای من جواب نمیده موقعی که خروجی میشگیرم هیچی بهم نمیده یک فایل 1 کیلوبایتی فقط

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   من همچنان منتظرم

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از چی خروجی میگیرید دوست عزیز؟ اینجا مبحث به درون‌ریزی فایل‌های XML هستش. اینکه چطور یک قالب رو دقیقا مثل دمو دربیاریم

 8. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام من قالب Bizstart رو به خوبی درون ریزی کردم اما هیچی شبیه دمو نبود لطفا کمکم کنید؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید از بخش سفارشی سازی تنظیماتش رو هم کامل انجام بدید تا با فایل‌هایی که درون‌ریزی کردید شبیه دمو بشه

 9. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام . بنده قالبی را از ژاکت تهیه کردم که شامل محتوا و بسته نصبی بود . بنده سایتی دارم که قالب bthem نصب است و سایت دارای محتوا می باشد . می خواستم این قالب جدیدpixzlo را با محتوا سایتم نصب کنم . لطفا راهنمایی بفرمائید ؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز درباره محصولات ژاکت حتما از سازنده محترم سوالات خودتون رو بپرسید تا راحت‌تر و بهتر شما رو راهنمایی کنند.

 10. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  وقتتون بخیر
  من در درون ریزی این سایت مشکل دارم، فایل دمو رو بخوبی ایمپورت کردم ولی دموی سایت مشابه دموی شما نشده کلا و هیچ محتوایی نداره

مطالب زیر را حتما بخوانید