آموزش انتقال کاربران وردپرس از یک سایت به سایت دیگر

انتقال کاربران وردپرس انتقال کاربران وردپرس

کاربران، مهمترین و با ارزش‌ترین دارایی یک وبسایت بشمار می‌روند، در واقع اگر شما صاحب یک کسب و کار آنلاین و یک وبسایت خوب با فعالیت‌های متنوع باشید اما مشتریانی جهت ارائه خدمات و فروش محصولات نداشته باشید عملا در عرصه وب با شکست شدیدی مواجه خواهید شد، بنابراین کاربران و داشتن مشتریانی دائمی در هر زمینه‌ای لازمه‌ی موفقیت شما در فضای وب می‌باشد. گاهی لازم است در صورت ایجاد تغییرات و یا تعویض سایت، کاربران خود را از دست ندهید و آن‌ها را به سایت جدید انتقال دهید، اگر شما نیز مشتریان وفاداری دارید که نگران از دست دادن آن‌ها هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا انتقال کاربران وردپرس را به شما آموزش دهیم.

انتقال کاربران وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • برون بری و درون ریزی کاربران در وردپرس
 • افزونه Import and export users and customers
 • افزونه Import Export WordPress Users

برون بری و درون ریزی کاربران در وردپرس

انتقال کاربران وردپرس زمانی اهمیت دارد که شما قصد ایجاد تغییراتی در سایت را داشته باشید یا بطور کل بخواهید وبسایت را تعویض کنید در این صورت ممکن است کلیه کاربرانی که در وبسایت شما ثبت‌نام کرده‌اند عضویت آن‌ها غیرفعال و یا حذف شوند اما این سیستم مدیریت محتوای محبوب با برون بری و درون ریزی کاربران در وردپرس این مشکل را برطرف نموده است تا بتوانید مشتریان خود را بدون نگرانی در هر وبسایتی انتقال دهید، در ادامه به معرفی دو افزونه پرطرفدار و کاربردی برون بری و درون ریزی کاربران در وردپرس خواهیم پرداخت.

افزونه Import and export users and customers

افزونه Import and export users and customers برای انتقال کاربران وردپرس
افزونه Import and export users and customers

افزونه رایگان Import and export users and customers با بیش از 50 هزار نصب فعال برای برون بری و درون ریزی کاربران در وردپرس کاربرد دارد، برای استفاده از افزونه، لازم است از انتهای همین مقاله نسبت به دانلود و نصب آن در سایت وردپرسی خود اقدام کنید. پس از نصب و فعالسازی افزونه گزینه جدیدی به نام Import and export users and customers به منو “ابزار” وردپرس شما افزوده خواهد شد.

برون ­بری کاربران

جهت برون بری اطلاعات کاربران در این افزونه کافیست بر روی گزینه Import and export users and customers کلیک کرده و از سربرگ‌های موجود سربرگ Export را انتخاب کنید، با انتخاب این گزینه صفحه‌ای مطابق تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

سربرگ Export
سربرگ Export
 • Role: در این بخش می‌توانید نقش کاربرانی را که می‌خواهید اطلاعات آنها برون بری شود را مشخص کنید.
 • User created: در این گزینه می­‌توانید کاربرانی که در یک تاریخ مشخص ثبت‌­نام شده‌­اند را فیلتر کنید.
 • Delimiter: این گزینه جدا کردن ستون‌­های موجود در فایل وارد شده را با کاما، نقطه ویرگول، تب، فاصله و یا برگه برعهده دارد.
 • Convert timestamp data to date format: با این گزینه می‌­توانید داده‌­های زمان­سنجی شده را به قالب تاریخ تبدیل کنید.
 • Datetime format: این گزینه مربوط به فرمت تاریخ و ساعت می‌­باشد.
 • Order fields alphabetically: برای جستجوی راحت‌­تر در داده­‌ها، با فعالسازی این گزینه می‌­توانید تمام ستون­‌ها را به ترتیب حروف الفبا مرتب­‌سازی کنید. (دو ستون اول تحت تأثیر قرار نمی­‌گیرند.)

پس از تکمیل اطلاعات با کلیک بر روی دکمه “Download” فایل CSV را برون­ بری کنید.

درون­ ریزی کاربران

جهت درون ریزی فایل لازم است مطابق تصویر زیر سربرگ Import را انتخاب کنید.

سربرگ Import
سربرگ Import
 • (CSV file (required: فایل موردنظر خود را از این گزینه بارگیری کنید.
 • Default role: نقش­‌ها از این بخش قابل انتخاب هستند، در صورت انتخاب بیش از یک نقش برای مدیریت آنها باید از برخی افزونه‌ها مانند User Role Editor استفاده کنید.
 • What should the plugin do with empty cells: این گزینه از شما می‌­خواهد مشخص کنید که افزونه با سلول­‌های خالی چه کاری باید انجام دهد، آن­ها را حذف کند یا مقدارهای قدیمی را جایگزین این سلول­‌ها کند.
 • Send mail: ارسال پست الکترونیکی با اعتبارنامه و سایر داده‌­ها، یا ارسال ایمیل برای کاربرانی که اطلاعات آن­‌ها بروز می­‌شود.
 • Update existing users: بروز کردن کاربران موجود از طریق این گزینه امکان­‌پذیر است.
 • Update roles for existing users: این گزینه از شما می‌­پرسد که آیا می‌­خواهید نقش‌­ها را برای کاربران موجود بروز کنید؟
 • Delete users that are not present in the CSV: این گزینه از شما می­‌پرسد که آیا کاربرانی که در CSV حضور ندارند حذف شوند یا پست­‌های آن­ها را به کاربران دیگر اختصاص دهیم.
 • Change role of users that are not present in the CSV: با استفاده از این گزینه می‌­توانید کاربرانی که در CSV وجود ندارند را نقش­‌های متفاوتی اختصاص دهیم.

سپس برای شروع عملیات درون­ریزی بر روی دکمه Start Importing کلیک کنید.

دانلود افزونه Import and export users and customers

دانلود افزونه Import and export users and customers صفحه افزونه

افزونه Import Export WordPress Users and WooCommerce Customers

افزونه Import Export WordPress Users and WooCommerce Customers برای انتقال کاربران وردپرس
افزونه Import Export WordPress Users and WooCommerce Customers

افزونه رایگان Import Export WordPress Users با بیش از 40 هزار نصب فعال در برون بری و درون ریزی کاربران در وردپرس به شما کمک می‌کند، این افزونه با کاربری آسانی که دارد برای کلیه افراد بخصوص مبتدی‌ها بسیار مناسب می‌باشد. برای استفاده از افزونه، لازم است از انتهای همین مقاله نسبت به دانلود و نصب آن در سایت وردپرسی خود اقدام کنید.

  ساخت نمودار سازمانی در وردپرس با Organization chart

برون بری کاربران

پس از نصب و فعالسازی افزونه، گزینه جدیدی به نام (WebToffee Import Export(Basic به پیشخوان وردپرس شما افزوده خواهد شد. با کلیک بر روی این گزینه صفحه‌ای مانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد که از شما می‌خواهد نوع پستی که قصد برون بری آن را دارید انتخاب کنید، آن را بر روی حالت “کاربر/مشتری” قرار دهید تا دکمه مرحله 2 قابل کلیک شود.

انتخاب یک پست تایپ برای برون بری
انتخاب یک پست تایپ برای برون بری

در مرحله بعد مطابق تصویر زیر می‌بایست روش برون بری را انتخاب کنید.

انتخاب روش برون بری
انتخاب روش برون بری
 • Quick export: این گزینه که برون­ بری سریع نام دارد فقط کلیه فیلدهای اصلی و استاندارد را برون­‌ بری می­‌کند و همچنین امکان فیلتر کردن ستون­‌ها را به شما نمی‌­دهد.
 • Pre-saved template: گزینه دوم استفاده از الگوی ذخیره شده است که معیارهای فیلتر قبلی و سایر مشخصات ستون طبق فایل انتخاب شده حفظ می‌­شود و متناسب با آن داده صادر می­‌شود، همچنین می‌­توانید در مرحله ویرایش پرونده را ویرایش کرده و سپس برون بری را انجام دهید.
 • New export: این گزینه امکان فیلتر کردن، انتخاب ستون و یا استفاده از گزینه‌­های پیشرفت‌ه­ای که در هنگام برون­‌ بری به آن نیاز دارید را در اختیار شما قرار می‌­دهد و در حالت پیشفرض افزونه، بر روی گزینه تنظیم می­‌باشد. همچنین می­‌توانید این فایل را به عنوان الگو برای استفاده­ مجدد نیز ذخیره کنید.

گزینه New export را انتخاب و بر روی دکمه مرحله 3 کلیک می­‌کنیم.

قرار دادن فیلتر برای انتقال کاربران وردپرس
قرار دادن فیلتر برای انتقال کاربران وردپرس
 • Offset: در این بخش می‌توانید مشخص کنید از کدام شماره، ID کاربران شروع به انتقال اطلاعات کاربران در وردپرس شود. بطور پیشفرض بر روی 0 تنظیم شده است.
 • Limit: با کمک این گزینه می‌توانید محدودیتی برای تعداد کاربرانی که اطلاعات آنها برون‌ بری می‌شود ایجاد کنید، خالی بودن این گزینه به معنای نامحدود بودن آن است.
 • نقش‌های کاربری: و در این گزینه قادر خواهید بود نقش کاربرانی را که می‌خواهید اطلاعات آنها برون‌ریزی شود را مشخص کنید، پس از تکمیل اطلاعات بر روی دکمه مرحله 4 کلیک کنید.
ستون‌های پیش‌فرض مربوط به برون بری اطلاعات
ستون‌های پیش‌فرض مربوط به برون بری اطلاعات

در این صفحه نیز ستون‌های پیش‌فرض مربوط به برون بری اطلاعات را مشاهده خواهید کرد، در صورت نیاز می‌توانید هر کدام از این موارد را ویرایش کنید. همچنین می‌توانید ستون ها را جا به جا کنید تا در فایل خروجی مرتب نمایش داده شوند، و سپس دکمه مرحله 5 را کلیک کنید.

برون بری دسته‌ای
برون بری دسته‌ای

این صفحه امکان برون بری دسته‌ای را برای شما فراهم خواهد کرد، همچنین اگر بخواهید با ذخیره این فایل الگو در آینده از آن استفاده کنید کافیست دکمه Save template را کلیک کنید، در غیر اینصورت “برون‌بری” را انتخاب و فایل برون‌ریزی شده را دریافت کنید.

درون ­ریزی کاربران وردپرس

برای درون ریزی فایل کافیست از منوی افزونه Import Export WordPress Users گزینه درون ریزی را انتخاب کنید. در ابتدا پنجره زیر نمایان خواهد شد که مانند مرحله “برون بری” از شما می‌خواهد نوع پستی که قصد دورن ریزی آن را دارید انتخاب و آن را بر روی حالت “کاربر/مشتری” قرار دهید و سپس وارد مرحله بعد شوید.

انتخاب روش درون ریزی کاربران
انتخاب روش درون ریزی کاربران

در این صفحه می‌بایست فایلی که قرار است درون ریزی شود را انتخاب و در این صفحه آپلود کنید و با گزینه Delimiter می‌توانید ستون‌های موجود در فایل وارد شده را با کاما، نقطه ویرگول، تب، فاصله و یا برگه جدا کنید، بطور پیش فرض بر روی کاما قرار دارد، پس از انتخاب فایل وارد مرحله بعد می‌شویم.

گزینه های پیشرفته
گزینه های پیشرفته

این صفحه دارای گزینه‌هایی مانند حفظ یا عدم استفاده از رمزهای عبور کاربران، تعداد درون ریزی دسته‌ای می‌باشد، در صورت تمایل می‌توانید فایل را به عنوان الگو را برای درون ریزی‌های بعدی ذخیره کنید، در غیر اینصورت بر روی دکمه درون ریزی کلیک کنید.

به همین راحتی می‌توانید اطلاعات مشتریان خود را ذخیره کنید و نگران از دست رفتن آن‌ها نباشید.

دانلود افزونه Import Export WordPress Users and WooCommerce Customers

دانلود افزونه Import Export WordPress Users and WooCommerce Customers صفحه افزونه

انتقال کاربران وردپرس

نگهداری اطلاعات کاربران و مشتریان عضو شده در سایت، یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سایتی است که با استفاده از آن‌ها قادر به افزایش فروش محصولات و ارائه خدمات خواهید بود. در این مقاله دو افزونه رایگان و کاربردی که وظیفه‌ی برون بری و درون ریزی کاربران در وردپرس را برعهده دارند را آموزش دادیم، با مطالعه این مقاله اطلاعات مشتریان خود را محفوظ نگاه دارید و نگران حذف شدن آن‌ها نباشید. شما می-توانید سوالات، نظرات و تجربیات خود را از بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید. همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

انتقال کاربران وردپرس زمانی اهمیت دارد که شما قصد ایجاد تغییراتی در سایت را داشته باشید یا بطور کل بخواهید وبسایت را تعویض کنید در این صورت ممکن است کلیه کاربرانی که در وبسایت شما ثبت‌نام کرده‌اند عضویت آن‌ها غیرفعال و یا حذف شوند اما این سیستم مدیریت محتوای محبوب با برون بری و درون ریزی کاربران در وردپرس این مشکل را برطرف نموده است تا بتوانید مشتریان خود را بدون نگرانی در هر وبسایتی انتقال دهید.
با کمک افزونه Import and export users and customers
گاهی برای دریافت اطلاعات کاربران و وارد کردن در سرویس هایی مانند ایمیل مارکتینگ نیاز به برون سپاری اطلاعات کاربران داریم.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.