آموزش نمایش آمار بازدید سایت وردپرس با افزونه آمار وردپرس

آمار بازدید سایت وردپرس
آمار بازدید سایت وردپرس

امروزه راه‌های مختلفی برای بررسی اثربخشی یک کسب و کار اینترنتی وجود دارد، که در میان اینگونه راه‌ها نمایش آمار بازدید از سایت یکی از بهترین‌هاست. آمارها با شما سخن می‌گویند! به مسیر کسب‌وکارتان جهت می‌دهند و سبب رشد شما می‌شوند. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس، افزونه آمار وردپرس تحلیل مناسبی از آمار بازدید سایتتان در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید با بررسی آن به توسعه و رشد کسب‌وکارتان بپردازید. به همین خاطر ما در این مقاله از آموزش وردپرس قصد داریم به شما نحوه نمایش آمار بازدید سایت وردپرس را آموزش دهیم. حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آمار بازدید سایت وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • نحوه نصب و فعالسازی افزونه wp statistics
 • بررسی قسمت‌های مختلف افزونه آمار وردپرس
 • مثالی از آمار بازدید سایت وردپرس به کمک افزونه wp statistics

نحوه نصب و فعالسازی افزونه wp statistics

افزونه آمار وردپرس (wp statistics) دارای بیش از 500 هزار نصب فعال بوده و برای نسخه وردپرس 5.7 و بالاتر مناسب است. شما به کمک این افزونه می‌توانید آمار نسبتا دقیقی از بازدیدکنندگان و حاضرین سایتتان در تمام مدت شبانه روز دریافت کنید و آنها را تحلیل و بررسی نمایید.

در ابتدای کار برای نصب و فعالسازی این افزونه به پیشخوان وردپرس و بخش افزونه‌ها رفته و بر روی افزودن کلیک نمایید. حال مطابق شکل زیر نام افزونه را در کادر مربوطه وارد کرده و آن را نصب و فعالسازی نمایید.

نصب افزونه wp statistics
نصب افزونه wp statistics

همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، بعد از نصب و فعالسازی افزونه بخشی به نام آمار به پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد. در ادامه قسمت‌های مختلف این بخش را بررسی خواهیم کرد.

منوی مرور کلی در تنظیمات افزونه wp statistics
منوی مرور کلی در تنظیمات افزونه wp statistics

بررسی قسمت‌های مختلف افزونه آمار وردپرس

1. تنظیمات افزونه آمار وردپرس

قسمت تنظیمات افزونه آمار وردپرس که مربوط به پیکربندی‌های آن می‌باشد، دارای بخش‌های مختلفی است که در ادامه آن‌ها بررسی خواهیم کرد:

1.1 سربرگ عمومی

بخش اول سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
بخش اول سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics

این بخش یکی از مهم‌ترین‌ بخش‌های قسمت تنظیمات است و همانطور که از نامش پیداست تمامی پیکربندی‌های کلی این افزونه در این قسمت صورت می‌گیرد. این پیکربندی‌ها شامل:

 • کاربران حاضر: در این بخش با زدن تیک گزینه کاربران آنلاین افزونه شروع به شمارش و ردیابی کاربران حاظر در سایت شما می‌کند. در قسمت بعدی باید تعیین نمایید که هر چند ثانیه تعداد بازدیدکنندگان سایت شما بررسی و بروزرسانی شود که به طور پیش‌فرض بر روی 120 ثانیه قرار دارد.

توجه داشته باشید که اگر این زمان را کمتری کنید منابع بیشتری از سرور شما درگیر شمارش و ردیابی خواهند شد و سرعت سایت کاهش پیدا خواهد کرد.

قسمت آخر این بخش نیز مربوط به ضبط تمام کاربران شامل ربات‌ها و افراد مختلف است که توصیه می‌کنیم این گزینه را فقط در زمان عیب‌یابی فعال نمایید و در غیر اینصورت بگذارید غیرفعال باشد.

بخش دوم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
بخش دوم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
 • بازدیدها: برای نمایش بازدیدهای برگه، این قسمت را فعال نمایید.
 • بازدیدکنندگان: برای بررسی تعداد بازدیدکنندگان سایت، گزینه بازدیدکننده‌ها باید فعال باشد.
 • برگه‌ها و نوشته‌ها: در این قسمت می‌توانید تعیین نمایید که آیا حضور کاربران در تمامی صفحات و برگه‌ها (مانند صفحه جستجو و…) برای شمارش حساب شوند یا خیر؟ که با فعال کردن گزینه رهگیری همه برگه‌ها (Track All Pages) این حالت فعال خواهد شد.
بخش سوم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
بخش سوم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
 • افزونه کش: اگر از افزونه‌های کش برای سایت خود استفاده می‌کنید، این گزینه را فعال نمایید.
 • متفرقه: این قسمت مربوطه به سایر تنظیمات مانند نمایش آمار در منو بار و فعال یا غیر فعال کردن اطلاعیه‌‌ها می‌باشد.
 • موتورهای جستجو: این بخش برای فعال یا غیرفعال کردن نمایش تعداد بازدید کاربرانی است که از طریق موتورهای جستجو وارد سایت شما شده اند. به طور پیش فرض تعداد بازدید از طریق گوگل، یاهو، باندکس و بینگ برای شما نمایش داده می‌شود.
بخش چهارم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
بخش چهارم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
 • نمودار: با فعال کردن این گزینه جمع کل به نمودار آمار ورودی از موتورهای جستجو اضافه خواهد شد.
بخش چهارم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics
بخش چهارم سربرگ عمومی در تنظیمات افزونه wp statistics

2.1 آی پی کاربران

مطابق شکل زیر، در این قسمت آپی شما نمایش داده شده است. در ادامه نیز موارد زیر نشان دهنده نوع دریافت آدرس آی پی در سرور های مختلف که می‌توانید حالت پیش‌فرض را تغییر ندهید.

سربرگ آی پی کاربران در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
سربرگ آی پی کاربران در تنظیمات افزونه آمار وردپرس

3.1 حریم خصوصی

سربرگ حریم خصوصی در افزونه wp statistics
سربرگ حریم خصوصی در افزونه wp statistics
 • نشانی آی پی ناشناس: براساس قوانین GDPR، IP بازدیدکنندگان را به طور دقیق ثبت نمی‌کند. به عنوان مثال، 888.888.888.888 را به 888.888.888.000 تبدیل خواهد کرد.
 • هش کردن آدرس آی پی: با فعال کردن این گزینه، IP های کاربران در دیتابیس ذخیره نخواهد شد و به جای آن از هش‌های مخصوصی استفاده می‌شود که برای جلوگیری از افشای IP بازدیدکنندگان کاربرد دارد. دقت کنید IP های ذخیره شده در دیتابیس بعد از فعال کردن این گزینه، از بین نخواهند رفت و از این به بعد، تنظیمات مربوطه اعمال خواهد شد.
 • ذخیره تمامی مرورگرهای کاربر (Store Entire User Agent): اطلاعات دقیق مرورگر کاربران اعم از نوع، ورژن و… را در دیتابیس ذخیره می‌کند. این گزینه فقط باید فقط در حالت عیب‌یابی فعال شود.

4.1  اطلاعیه‌ها

سربرگ اطلاعیه‌ها در تنظیمات افزونه wp statistics
سربرگ اطلاعیه‌ها در تنظیمات افزونه wp statistics
 • تنظیمات متداول گزارش: در این بخش ایمیل خود را وارد کنید تا آمار و اطلاعات لازم را در ایمیلتان دریافت نمایید.
 • بروزرسانی گزارش: با تیک زدن بخش‌های دلخواه، زمانی که پایگاه داده‌های مذکور یا خود افزونه آپدیت شدند، اطلاعیه‌ای برای شما ایمیل می‌شود.
 • گزارش آماری: با فعال کردن این گزینه، تنظیماتی برای شما پدیدار می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید آمار بازدیدها، بازدیدکنندگان و … را در ایمیل خود مشاهده کنید. ابتدا از بخش زمانبندی، تعیین کنید که هر چند وقت یکبار می‌خواهید آمار بازدید در وردپرس برای شما ارسال شود. هر چه این بازه زمانی کوتاه‌تر باشد، مثل هر دقیقه، باعث مصرف بیش از حد منابع سرور شما خواهد شد. زمانبندی ماهانه می‌تواند گزینه مناسبی باشد. سپس از بخش بعدی نحوه ارسال را انتخاب می‌کنید. این مقدار به طور پیش‌فرض، ایمیل است. در صورت نیاز می‌توانید با استفاده از افزونه ذکر شده در افزونه و خرید پنل پیامکی، آمار سایت را به صورت پیامک در تلفن همراه خود دریافت کنید. در بخش بدنه پیام، تعیین کنید تمایل به دریافت کدام نوع از آمار را دارید. زیر ویرایشگر، شورت کدهای مربوط به هر آمار را نوشته است و شما باید آن‌ها را کپی کرده و در ویرایشگر بنویسید.
 • اعلان‌های مدیر: با تیک زدن این گزینه، تمامی اعلان‌های مربوط به افزونه را در پنل مدیریت وردپرس خود مشاهده خواهید کرد.

5.1  پیشخوان

سربرگ پیشخوان در تنظیمات افزونه wp statistics
سربرگ پیشخوان در تنظیمات افزونه wp statistics
 • ابزارک‌های پیشخوان: با نصب آمار بازدید سایت وردپرس، در صفحه اصلی پیشخوان ، بخشی برای مشاهده آخرین آمار به وجود می‌آید. اگر تمایل ندارید این بخش اضافه شود، این گزینه را فعال کنید.
 • نقشه: در صفحه مرور کلی که آمار بازدید را نشان می‌دهد، نقشه‌ای وجود دارد که کشور بازدیدکنندگان را نمایش می‌دهد. اگر تمایلی به نمایش نقشه ندارید، آن را از این بخش غیرفعال کنید.

6.1 نقش‌ها(Roles)

در این بخش مطابق شکل زیر می‌توانید تعیین نمایید چه نقش‌های در سایت امکان مشاهده و یا تغییر در داده‌های این افزونه (تعداد بازدید کاربران) را دارند؟

نکته: نقش‌ها به صورت زیر تعریف شده‌اند:

 • مدیر شبکه = manage_network
 • مدیر= manage_options
 • ویرایشگر = edit_others_posts
 • نویسنده = publish_posts
 • مشارکت‌کننده = edit_posts
 • همه افراد = read
سربرگ Roles در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
سربرگ Roles در تنظیمات افزونه آمار وردپرس

7.1 استثنائات

این بخش مربوط به زمانی است که می‌خواهید در تعداد آمار بازدید سایت در وردپرس استثنائاتی قائل شوید.

بخش اول سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
بخش اول سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
 • رکوردهای استثنا: وقتی این ویژگی را فعال کنید، در منوی آمار سمت راست پیشخوان، گزینه‌ای به نام استثنائات ایجاد خواهد شد که در آن نموداری مشاهده خواهید کرد که آمار صفحه‌های خاص سایت شما اعم از صفحات 404 یا صفحه ورود و … را نشان می‌دهد. اما کاربرد آن چیست؟
آمار استثنائات در افزونه wp statistics
آمار استثنائات در افزونه wp statistics

فرض کنید بعد از مدتی آمار بازدید صفحه 404 سایت شما زیاد شود. این قضیه نشان می‌دهد لینکی از سایت شما در سایت های دیگر یا شبکه‌های اجتماعی به صورت اشتباه نوشته شده و کاربران با کلیک روی آن لینک، مدام صفحه 404 مشاهده می‌کنند. این ویژگی افزونه آمار وردپرس می‌تواند در مدیریت سایت و بهبود امنیت آن تاثیرگذار باشد.

با کلیک کردن روی نام هر صفحه، مانند تصویر بالا، نتایج آمار آن صفحه را از نمودار حذف کنید. با این کار راحت تر آمار بقیه صفحه‌ها را بررسی خواهید کرد. با کلیک کردن دوباره، نتایج به نمودار باز می‌‌گردد.

 • محروم کردن نقش‌های کاربری: هر کدام از نقش‌های کاربری موجود را انتخاب کنید، در صورتی که آن‌ها از سایت شما بازدید کنند، بازدیدشان ثبت نخواهد شد. کاربرد این ویژگی ثبت آمار دقیق کاربران و مخاطبان سایت است؛ به عنوان مثال، شما مدیر سایت هستید و مدام صفحه‌های مختلف را جهت مدیریت، بازدید می‌کنید. به طبع، بازدید شما در آمارگیر ثبت خواهد شد. حال اگر می‌خواهید بازدید شما ثبت نشود، گزینه مدیر کل را علامت بزنید تا فقط بازدید کاربران سایتتان در آمارگیر وردپرس ثبت شود.
 • لیست ربات‌ها(Robot List): به صورت پیش‌فرض، لیستی از ربات‌ها نوشته شده‌اند. که در صورت بازدید آن‌ها از سایت، بازدیدشان ثبت نخواهد شد؛ چون آن‌ها کاربر حقیقی نیستند.
بخش دوم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
بخش دوم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
 • بروزرسانی لیست ربات‌ها پس از ارتقا (Force Robot List Updates ): با فعال کردن این گزینه، پس از آپدیت افزونه، لیست ربات‌ها هم بروزرسانی خواهد شد. اما دقت داشته باشید با فعال بودن این گزینه، لیست ربات‌هایی که خودتان اضافه کرده‌اید، از بین خواهد رفت و باید دوباره آن‌ها را اضافه کنید.
 • آستانه سفر ربات (Robot Visti Threshold): حداقل تعداد بازدیدی که یک کاربر باید داشته باشد تا به عنوان ربات شناخته شود. این گزینه برای سایت‌های بزرگ و پر ترافیک اصلا توصیه نمی‌شود.
 • لیست آدرس‌های آی پی محروم (Excluded Ip Address List): می‌توانید لیستی از IPها را در این بخش وارد کنید تا اگر کاربری دارای آن IPها بود، بازدیدش از سایت ثبت نشود.
بخش سوم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
بخش سوم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
 • استفاده از هانی پات: هانی پات (ظرف عسل) یک ابزار امنیتی است که نقش چشم‌گیری در تامین امنیت ایفا می‌کند. با فعال کردن این گزینه، ربات‌ها توسط هانی پات شناسایی شده و آمار بازدید در وردپرس ثبت نخواهد شد. برای استفاده از این ویژگی باید صفحه‌ای از سایتتان را به این افزونه اختصاص دهید. با تیک زدن گزینه “ایجاد یک صفحه تله ربات جدید” خود افزونه برگه‌ای برای این کار می‌سازد.
 • شناسایی مرورگرهای مشکوک به عنوان یک ربات (Treat Corrupt Browser Info as a Bot): بازدیدکنندگانی که از نظر افزونه مشکوک هستند، به عنوان مثال IP درستی ندارند، به عنوان ربات شناخته شده و بازدید آن‌ها ثبت نخواهد شد.
 • Geo IP با استثنائات: در این بخش دو کادر مشاهده می‌شود:
بخش چهارم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
بخش چهارم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس

فیلد اول (Excluded Countries) لیست کشورهایی است که اگر کاربری با IP آن کشورها وارد سایت شود، بازدیدش لحاظ نخواهد شد. دقت کنید که لیست کشورها باید بر اساس ISO 3166 باشند (ایران: IR) و در هر خط، فقط یک کشور باید نوشته شود. می‌توانید لیست کشورها به همراه حروف اختصاری ISO 3166 را ببینید.

فیلد دوم (Included Countries) لیست کشورهایی است که فقط بازدید آن‌ها از سایت شما ثبت خواهد شد و باید مثل روش بالا وارد شود.

 • محرومیت هاست: با وارد کردن آدرس هاست دلخواه، بازدید آن ثبت نشده و جزو موارد استثنا تلقی می‌شود.
 • استثنائات آدرس: می‌توانید صفحه‌های ذکر شده را از شمرده شدن آمار بازدید در وردپرس مستثنی کنید. در پایین هم می‌توانید صفحات دلخواه سایتتان را وارد لیست استثنائات کنید.
بخش پنجم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس
بخش پنجم سربرگ استثنائات در تنظیمات افزونه آمار وردپرس

8.1 خط فرمان (CLI)

خط فرمان در وردپرس ابزاری است که به کمک آن می‌توانید سایت خود را به کمک نوشتن برخی دستورات مدیریت نمایید. اگر با این ابزار آشناییت ندارید این بخش را بدون تغییر رها کنید.

سربرگ CLI در تنظیمات افزونه wp statistics
سربرگ CLI در تنظیمات افزونه wp statistics

9.1 دیگر

سربرگ دیگر در تنظیمات افزونه wp statistics
سربرگ دیگر در تنظیمات افزونه wp statistics
 • تنظیمات GeoIP:

با فعال کردن GeoIP Collection و GeoIP شهر، آمار کشور و شهر بازدیدکنندگان را دریافت خواهید کرد.

دو گزینه بعدی برای آپدیت پایگاه داده GeoIP است که در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را فعال کنید.

گزینه آخر مربوط به زمانی است که کاربری که از سایت شما بازدید می‌کند، دارای IP خصوصی باشد و افزونه نتواند شهر و کشور ایشان را شناسایی کند؛ اگر مقدار 000 را وارد کنید، کشور این بازدیدکنندگان Unknown ثبت خواهد شد.

 • تنظیمات لیست سیاه هرزنامه های (Matomo Referrer Spam Blacklist)

Piwik، لیستی از سایت‌هایی که به سایت شما ربات می‌فرستند و اسپم هستند تهیه می‌کند تا آمار بازدید غیر واقعی آن‌ها در آمار بازدید در وردپرس ثبت نشود. با زدن تیک این گزینه، این قابلیت در سایت شما فعال خواهد شد.

10.1 تعمیر و نگه‌داری:

سربرگ تعمیر و نگهداری در تنظیمات افزونه wp statistics
سربرگ تعمیر و نگهداری در تنظیمات افزونه wp statistics
 • پاکسازی اطلاعات روزانه قدیمی: این گزینه تعداد روزهای نگهداری آمار بازدید در وردپرس را تعیین می‌کند. به عنوان مثال اگر روی عدد 365 تنظیم شده باشد، فقط اطلاعات 365 روز اخیر در دیتابیس نگهداری می‌شود و اطلاعات روزهای قبل از این بازه زمانی حذف خواهد شد.
 • پاک کردن روزانه شمارش بازدیدکنندگان با کلیک بالا: اگر این ویژگی را فعال کنید، افزونه تعداد بازدید کاربرانی را که بیش از تعداد مشخصی بازدید داشته‌اند را پاک کرده و در آمار سایتتان لحاظ نخواهد کرد. آستانه بازدید را می‌توانید خودتان تغییر دهید.

11.1 بازگردانی

سربرگ بازگردانی در تنظیمات افزونه wp statistics
سربرگ بازگردانی در تنظیمات افزونه wp statistics

در این قسمت می‌توانید با زدن تیک گزینه بازگردانی تمامی تنظیمات را به حال اولیه بازگردانی نمایید.

حال به سراغ قسمت دوم افزونه آمار بازدید سایت وردپرس یعنی بهینه‌سازی خواهیم رفت.

2. بهینه‌سازی در تنظیمات افزونه آمار وردپرس

مطابق این بخش خود شامل چند قسمت می‌باشد که بعضی از قسمت‌ها را در بخش تنظیمات بررسی کردیم و فقط دو قسمت جدید در این بخش وجود دارد:

 • منابع
 • استخراج

در ادامه این قسمت‌ها را بررسی خواهیم کرد.

1.2 منابع

مطابق شکل زیر، این قسمت مانند قسمت اطلاعات در بخش سلامت پیشخوان وردپرس است و اطلاعاتی در مورد سایت وردپرسی شما در اختیارتان قرار می‌دهد.

سربرگ منابع در صفحه بهینه سازی افزونه wp statistics
سربرگ منابع در صفحه بهینه سازی افزونه wp statistics

1.2 استخراج

مطابق آنچه در شکل زیر مشاهده می‌کنید، در این بخش می‌توانید از داد‌ه‌های این افزونه برون‌بری انجام دهید و در یک سایت دیگر درون ریزی نمایید.

سربرگ استخراج در صفحه بهینه سازی افزونه wp statistics
سربرگ استخراج در صفحه بهینه سازی افزونه wp statistics

مثالی از آمار بازدید سایت وردپرس به کمک افزونه wp statistics

در این بخش مثالی از نحوه نمایش آمار بازدید به صورت خلاصه در افزونه آمار وردپرس به شما نمایش داده می‌شود.

مثالی از آمار بازدید سایت وردپرس به کمک افزونه wp statistics
مثالی از آمار بازدید سایت وردپرس به کمک افزونه wp statistics

در نمودار بالا می‌توانید آخرین بازدید‌ها و بازدیدکنندگان 20 روز پیش را مشاهده کنید. همچنین تعداد افراد آنلاین در هر لحظه را می‌توانید در سمت چپ این صفحه مشاهده کنید. با کلیک کردن روی دکمه به‌‌روز رسانی در هر بخش، اطلاعات آمار آن بخش بروز می‌شود. همانطور که گفتیم، در این صفحه خلاصه ای از آمار را مشاهده می‌کنید؛ اگر می‌خواهید هر کدام از این آمار را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید، باید از منوی آمار سمت راست پیشخوان، آمار مد نظرتان را انتخاب کرده و به بررسی آن بپردازید. به عنوان مثال ما روی گزینه “بازدیدها” کلیک می‌کنیم.

منوی بازدیدها در افزونه wp statistics
منوی بازدیدها در افزونه wp statistics

همانطور که مشاهده می‌کنید، این بخش، آمار بازدید ها و بازدیدکنندگان سایت را به صورت اختصاصی نشان می‌دهد. علاوه بر آمار 20 روز گذشته که در صفحه مرور کلی موجود بود، می‌توانید زمانبندی‌های دلخواه خود را اعمال کنید. حتی می‌توانید تاریخ دلخواه برای نمایش آمار را از سمت چپ اعمال نمایید.

آموزش نمایش آمار بازدید سایت وردپرس با افزونه آمار وردپرس

همانطور که در ابتدای این مقاله آموزشی اشاره کردیم، آمارها با شما سخن می‌گویند! به مسیر کسب‌وکارتان جهت می‌دهند و سبب رشد شما می‌شوند. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس، افزونه آمار وردپرس تحلیل مناسبی از آمار بازدید سایتتان در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید با بررسی آن به توسعه و رشد کسب‌وکارتان بپردازید. ما در این مقاله تمامی بخش‌های این افزونه را به طور کامل معرفی کردیم. حال نوبت شماست که با بکارگیری آن به رشد و توسعه کسب‌وکارتان بپردازید. در نهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا و سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

آموزش ویدیویی افزونه wp statistics

دانلود افزونه wp statistics

دانلود افزونه wp statistics صفحه افزونه
سایتت رو خیلی راحت دوزبانه کن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من وقتی میخوام نصب کنم نصب نمیشه ارور میده . ارورش اینه :(نصب شکست خورد: نمی‌توان پرونده را کپی کرد. wp-statistics/languages/wp_statistics-ru_UA.po)

  ممنون میشم راهنمایی کنید منو .

 2. خیلی سپاسگزارم

 3. سلام
  من این افزونه رو نصب کردم ولی تو لیست پیشخوانم گزینش نیست
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 4. سلام
  چطور میتونم این نمایش آمار رو تو صفحه سایتم برای نمایش کاربران قرار بدم ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   میتونید به صورت ابزارک در بخش سایدبار یا فوتر به نمایش بگذارید.

 5. با سلام و خشته نباشید شرمنده ای افزونه با wp-rocket مشکلی ندارد
  با تشکر

 6. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  خسته نباشید.
  تو کامنتا میگفتن مشکل داره افزونه !
  مشکلات حل شده که استفاده کنم ؟

 7. سلام و درود
  من روزانه حدود 30 تا ورودی از گوگل دارم
  ولی چرا همشون توی قیمت آخرین کلمات جستجو شده نمایش داده نمیشن که با چه سرچی اومدن؟!

 8. سلام
  من در استفاده از این افزونه مشکل پیدا کردم
  بعد از اینکه آپدیتش کردم دیگه صفحه مربوط به اون توی وردپرس حذف شده
  جریان چیه؟

 9. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام عرض می کنم
  نمی دونم چرا این افزونه ساعتش مشکل دار حدودا ساعت 9 شب صفر می شه به جای 12
  ساعت خود وردپرس هم کاملا درسته
  ممنون می شم کمک کمید

 10. سلام
  لطفا آموزش آین افزونه را قرار بدید.ممنون میشم

 11. سلام روز بخیر
  من این افزونه رو برای سایتم استفاده کردم خوب بود تا اینکه آپدیت شد چند روز پیش در آپدیت جدید تمامی آیتم های فارسی که میشد با تیک زدن انتخاب کرد حذف شده و فقط انگلیسی شده میشه راهنمایی بفرمایید چی کار باید بکنم.
  سپاسگذارم

 12. سلام این افزونه رو میخوام رو وردپرسم نصب کنم ارور میده میگه لطفا برید هاست اپدیت کنید یا پاکش کنید من تو سایت قبلیم تونستم ولی دیگر الان نمیتوانم لطفا کمک کنید

 13. با تشكر از مجموعه هميار
  خيلي عالي آموزش دادن
  فقط نميدونم چرا منوي آمار نصفش فارسي و نصف انگليسي هست؟

 14. مدام با چنین خطایی روبرو هستیم لطفا راهنمایی کنید
  خطایی رخ داد. لطفا صفحه را دوباره بارگذاری کنید و سپس دوباره سعی کنید.

 15. با سلام
  عنوان های آمار من از فارسی به انگلیسی تبدیل شدن :
  کاربران حاضر: 0
  Todays Visits: 46
  Todays Visitors: 15
  باید چطوری فارسی شون کنم
  ممنون

 16. سلام وقت بخیر. افزونه آمار در سایت من مشکل پیدا کرده و باعث شده که سایت به جز صفحه اول وارد صحفه دیگه ای نمیشه. خطایی که میده به این شکله:
  Warning: include_once(/home/ravanhami/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/vendor/donatj/phpuseragentparser/Source/UserAgentParser.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/ravanhami/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/wp-statistics.php on line 134
  لطفا راهنمایی کنید

 17. با سلام خدمت همه ی دوستان
  یه سوال مهم داشتم ممنون میشم از دوستان یا مدیر محترم اگه جوابی بدن
  بنده از اول سایتم این افزونه آمار رو نصب کردم میخوام 10 برگه برتر از نظر بازدید که در این افزونه هستش رو در سایتم نشون بدم
  نمیخوام از افزونه های مثل wp-postviews استفاده کنم چون آمار رو از صفر نشون میده
  ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنین که چیکار باید بکنم، آیا کدی یا شورت کدی هست که این 10 برگه برتر رو بتونم تو سایت نشون بدم
  پیشاپیش تشکر میکنم بابت پاسختون

 18. بعد از اپدیت دیگه کار نکرد دلیل چی میتونه باشه؟

 19. سلام. من این افزونه رو نصب کردم. وقتی به قسمت نوشته ها > همه نوشته ها میرم تعداد بازید از هر مطلب اونجا موجوده. آیا میشه آمار بازدید از هر مطلب رو توی سایت و برای هر مطلب نمایش داد؟؟

 20. سلام
  من یه مدت ازش دارم استقاده میکنم خیلی خوبه

 21. سلام
  برای آمارگیری دچار توهم میشه

 22. اصلا افزونه خوبی نیست. با هر با رفرش صفحه 5 تا به بازدیدها اضافه می کنه.
  آمار رو کاملا غلط نشون میده

 23. شمارو به خدا سریع جواب بدید قلبم اومد تو حلقم……
  من چند وقتی هست که از این افزونه استفاده میکنم امروز یه چیز عجیب دیدم و این بود که من تا دیروز اگه سنگ میترکید من روز 30 تا بازدید کننده داشتم و لی امروز 944 عدد بازدید و
  482 عدد بازدید کننده داشتم که رو به افزایش هست…..
  لینک عکس هارو هم گذاشتم تا ببینید…..میخواستم بگم به نظر شما این افزونه که الان یک ماه نمیشه ازش استفاده میکنم خراب شده یا باگ داره…….
  لینک ها :
  تصویر اول : http://s6.picofile.com/file/8265559642/1.png
  تصویر دوم : http://s7.picofile.com/file/8265560318/2.png
  تصویر سوم : http://s6.picofile.com/file/8265560368/3.png

 24. سلام وقتی افزونه رو نصب میکنم این پیغامو میده لطفا راهنماییم کنین چیکار باید بکنم و مشکل از کجاست ؟
  نمی‌توان پرونده را کپی کرد. wp-statistics/languages/wp_statistics-es_ES.mo

 25. سلام ممنون از سایت بسیار خوب و مفیدتون که اطلاع رسانی میکنید و اموزش های خیلی خوبی دارید .

  امید وارم هر روز کارتون بهتر و بهتر و بهتر بشه .

  و یه تشکر هم از تمای اعضای تیم خوب و قویتون .

  یک پیشنهاد داشتم اگه امکانش هست اموزش هاتون رو که به صورت نوشتاری توضیح دادید و خیلی خوب هم توضیح دادید . لطف کنید یه لینک دانلود به صورت فایل PDF شده هم قرار بدید تا بتونیم بیشتر و دقیق تر مطالعه داشته باشیم رو مطالب مفیدتون . بازم ممنون بابت سایت بسیار مفیدتون

 26. سلام آمار رو درست نشون نمیده

 27. با سلام
  این افزونه بهتره یا آمارگیر سایت وبگذر؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   آمارگیر وبگذر کلی هست و طبیعتا عالیه اما این آمارگیر نموداری تمامی آمار سایت وردپرسی رو نمایش میده

 28. متاسفانه اصلا اعدادی که ثبت می کنه صحیح نیستن
  بیشتر جنبه فان داره !
  ضمنن با هر بار رفرش صفحه 3 تا به آمارش اضافه میشه !!

 29. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من نمی خوام از ابزارک برای نمایش آمار استفاده کنم
  کدی هستش که بتونم آمار رو از طریق کد فراخوان کنم ؟

 30. 7 سال عضو همیار وردپرس

  ظاهر تو شمارش افراد آنلاین مشکل داره، من رو دوتا سایت تست کردم با قالبهای مختلف این مشکل وجود داره، در حالی که با استفاده از پشتیبانی آنلاین شاد با بالای 10 نفر در حال چتیم افزونه زده 1 یا صفر یا نهایتا 3

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید به سازنده اطلاع بدید.
   برای اینکار از مخزن وردپرس برای سازنده این مشکل رو پیام بذارید.

 31. من از اینافزونه خیلی وقته استفاده میکردم
  الان که واسه یک سایت جدید نصبش کردم
  هر کلیک رو 3 تا حساب میکنه
  یعنی در مقابل هر کلیلک که میشه به بازدید امروز 3 تا اضافه میشه
  چکار کنم؟

 32. ممنون محمد حسن جان منم همون کاری رو که شما گفتین انجام دادم درست شد
  قسمت (چرتکه رنگ)===> ابزارک ها ====> از اینجا اضافه کنید درست عمل میکنه

 33. سلام.خسته نباشید.
  من وقتی میخوام نصب کنم میگه:
  پرونده فرستاده شده بزرگ‌تر از upload_max_filesize در php.ini است.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   منم همين مشكلو دارم.كسي پاسخگو نيست؟؟؟؟

 34. این یکی از بدترین آمارگیراست! خواهشا بردارین ملت رو گمراه نکنید، جالبه که رنک اول گوگلم هست. پیشنهاد میکنیم چند تا آمارگیر خوب معرفی کنید، نظرم عوض شد با این پست درمورد همیار!!!

 35. سلام من این افزونه را در قالب صحیفه سایتم نصب کردم ولی هر روز اول صبح آمار بازدید روزانه را بالای 15 هزار نفر می نویسد این امکان ندارد. چطور باید این مشکل را حل کنم؟

 36. 8 سال عضو همیار وردپرس

  دو تا سوال
  چرا آمار این افزونه با آمار گوگل آنالیتیکس فرق میکنه؟(هم تعداد بازدید و هم تعدا بازدید کننده فرق میکنه)
  جدیدا صفحه ی افزونه توی وردپرس باز نمیشه(همش لودینگ هست) چرا؟

 37. سلام آقای علی حاجی محمدی کاملترین و بهترین آمارگیر وردپرس کدوم هست چون الان چهار نوع فکر تو سایتتون هست . تشکر

 38. این افزونه در سرعت سایت و افزایش حجم دیتابیس بسیار تاثیر داره آیا؟؟؟

 39. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من می خواهم آمارگیر piwik نصب کنم. موقع نصب آمارگیر با این پیغام مواجه شدم : always_populate_raw_post_data=-1
  و راه حل خود سایت این است:
  To prevent some critical issue, you must set the following in your php.ini file: always_populate_raw_post_data=-1
  After making this change, restart your web server.
  مشکل اینجاست که فایل php.ini رو توی سی پنل پیدا نمیکنم که این پیغام رو به فایل اضافه کنم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری میتونم به این فایل دسترسی داشته باشم تا تغییرات رو اعمال کنم و یا اینکه اگر به این فایل دسترسی نداشته باشم چگونه این فایل رو میشه ساخت؟

 40. ذکر کنبید که افزونه ساخت دست مسطفی صوفی هست بچه ایرانه

 41. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و تشکر بابت معرفی و راهنمایی این افزونه خوب و کارآمد.

 42. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و روزبخیر
  من وقتی ابزارک این افزونه رو می خوام فعال کنم با این ارور مواجه میشم
  می خوام آمر تو کل سایت نمایش داده بشه
  “خطایی رخ داد. لطفا صفحه را دوباره بارگذاری کنید و سپس دوباره سعی کنید.”
  و هر دفعه این تکرار میشه

  پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قالبتون چی هست؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   قالب ColorNews از همین سایت برداشتم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متاسفانه ناسازگاری داره که این ارور رو میده
   البته باید بگم که این افزونه برای بسیاری از دوستان مشکل ساز هستش

  • منم همچین مشکلی داشتم
   از قسمت ابزارک ها فعالش کردم
   نمایش—->ابزارک ها
   درست شد

 43. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  چرا هر بار که ریلود می کنم 3 تا به بازدید ها اضافه میشه؟؟؟

 44. وقتی از ابزارکش در فوتر استفاده میکنم چون فوتر سایتم سفیده چیزی دیده نمیشه ! .. چطوری میشه رنگ نوشته هاشو سیاه کرد ؟؟

 45. سلام
  یه سوال راجع به این افزونه : آیا وقتی پیشخوان بسته است دیگه آمار رو ثبت نمی کنه ؟؟؟
  آخه من دیروز که پیشخوان رو بستمو رفتم آمار همینی بود که امروز وقتی دوباره اومدم پا سیستمو پیشخوان رو باز کردم دیدم .

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ربطی به پیشخوان نداره!

  • آمارگیر خوبی نیست !
   مشکل زیاد داره
   سایتی که من تازه راه اندازی کردم رو بازدید روزشو 600-700 زد و بازدید کننده رو 30 !
   ینی هر نفر تو سایت خالی من چند بار پیج باز کرده !
   30 روز گذشته (ماه): 263 4,129
   این واسه 30 روزمه …
   چجوری مشکلاتش برطرف میشه ؟
   یا اصن افزونه ساده و خوبه دیگه چی هست ؟

 46. سلام به همه دوستان و دست اندرکاران این وب سایت و ممنون از راهنماییاتون
  من یه سوال داشتم این افزونه رو نصب کردم و میبینم از کشورهای مختلف این صفحه رو به تعداد زیادی بازدید میکنن http://…./wp-login.php .
  آیا دلیلش رو میدونین؟
  من حدس زدم شاید حکر ها باشن.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر هکر نیست ممکنه اسپم باشن که وارد میشن یا مشکل از هاست باشه که یک سری یوزر اسپمر وارد میکنه

 47. فوق العادست .ممنووووون

 48. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام،لطفا کمک کنید
  ابزارک این افزونه را که میخوام استفاده کنم خطا میزنه.
  باید چیکار کنم؟
  اینا مینوسه:
  خطایی رخ داد. لطفا صفحه را دوباره بارگذاری کنید و سپس دوباره سعی کنید.
  ممنون

 49. سلام
  خسته نباشید
  بنده موقع نصب این افزونه با خطای زیر مواجه میشم، مشکل از کجاست؟
  پرونده فرستاده شده بزرگ‌تر از upload_max_filesize در php.ini است.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به صورت دستی افزونه رو آپلود کنید.
   برای این کار فایل زیپ افزونه رو در آدرس wp-content > plugin کپی و extract کنید، سپس از بخش افزونه ها اون رو فعال کنید.

 50. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من این افزونه در چندین سایت استفاده میکننم و در بروز رسانی های اخر مسکل سفید شدن در یکی از سایت هایم را داره البته اون یکی سایت ها نسخه ورد پرسشون 3.9 هستش و این سایت همیشه بروز میکنم
  عکس زیر گویای همه چیز هست ویه سوال دیگه برای سریعتر لود شدن سایت از کدام نسخه ورد پرس استفاده بکنم

 51. من این افزونه را نصب کردم برای یکی از سایت هام.ولی گه گاه هی خودتش اضافه می کنه به تعداد.ولی در کل عالی هست و من راضی هستم ازش

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله اين افزونه ها اكثرا مقداري خطا دارند و يكي دلايل عمده اين خطاها بازديد رباتهاي گوگل از سايت هستش كه گاهي اوقات اونها رو هم به عنوان بازديد ثبت مي كنند.

 52. با سلام. من حدود 6 ماه هست از این آمار گیر استفاده می کنم. تا 2 ماه پیش هیچ مشکلی نداشت. همه بروز رسانی هاش رو گرفتم. ولی بعد از یه بروزرسانی مشکل پیدا کرد. مشکل اینه که وقتی وارد قسمت “مرور کلی” میشم، قسمت های : آمار بازدیدها، مرورگرها، ورودی متورهای جستجو و بازدید امروز بر روی نقشه کار نمی کنه و چیزی نشون نمیده. لطفا راهنماییم کنید تا مشکلم حل بشه. ممنون از زحماتتون.

 53. 53 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید لطفا جواب بدید، با آمارگیرش قبلا کار کردم ولی نمیدونم چرا این سری اینطوری شده مقدار ضریب محاسبه هر بازدیدکننده:۱ هست ولی با هر بار بازدید ۶ – ۷ تا به آمارش الکی اضافه میشه مثلا بار اول تعداد بازدید ها ۰ هست بعد که دوباره نگاه میکنی میشه ۲۱ دلیلشو میدونید چیه؟ ممنون میشم

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ممکنه که بازدید رباتهای گوگل از سایت رو هم به عنوان بازدید حساب کنه!

  • سلام خسته نباشید، راه حلش چیه؟

 54. 7 سال عضو همیار وردپرس

  این افزونه این امکان رو داره که آمار سایت رو فقط به مدیر سایت نشون بده؟؟؟ نمیخوام فعلا بازدیدکننده های سایتم این آمر رو ببینن
  آیا امکانش هست یا نه؟
  ممنون

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این افزونه آمار رو فقط برای خودتان و در کنترل پنل وردپرس نمایش میده!

  • نه کی گفته تو خود سایت و قالب نمایش میده برو از توی تنظیمات نمایش توی قالب رو فعال کن درست میشه ….

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   بسیار عالی!
   البته دوستمون سوالش راجع به نمایش داخل پنل بود فقط!

  • سلام
   میشه دقیقا بگید کجاست؟
   در ضمن آیا امکاناتی داره که بشه باهاش فقط در صفحه اول سایت آمار غیر واقعی انتشار داد؟؟؟ (البته نه در پیشخوان)

  • از دوستان کسی نیس به سوال ما جواب بده؟؟؟
   ثواب داره هااا

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چی کجاست؟
   خیر امکان نمایش بازدید غیرواقعی وجود نداره!

  • سوالم رو واضح تر می پرسم
   الآن آمار رو فقط تو پیشخوان نشون میده و من می خوام تو خود سایت هم بازدید کننده ها به آمار دسترسی داشته باشند. چکار باید بکنم؟؟؟
   درضمن هیچ راهی برای نشان دادن آمار غیرواقعی وجود نداره؟؟ من تو خیلی از سایت ها دیدم گذاشتن. اگه راهی هست لطفا دریغ نکنید
   مرسی

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به عنوان ابزارک در سایت قرار بدید.

 55. با سلام
  بنده از قالب WPLMS استفاده می کنم. وقتی که میخام از قسمت منو برم آمار سایت رو مشاهده کنم می نویسه (شما مجوز کافی برای دسترسی به‌این برگه را ندارید.).
  مشکل از کجاست؟
  چطور باید این مشکل رو برطرف کنم؟

  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

 56. سلام
  با تشکر از توضیحات کاملتون
  من میخوام بالا صفحه سایتم از شورت کد آخرین به روز رسانی فارسی استفاده کنم ایت شورت کد هم میذارم اما هیچی نمیاره برام اگه راهنمایی کنید ممنون میشم:
  [wpstatistics stat=lastpostdate(‘farsi’)]
  من تاریخ به روز رسانی سایت رو هم نمیخوام فقط تاریخ به روز رسانی اون برگه ای رو میخوام که کد را داخلش گذاشتم
  اگه لطف کنید شورت کد درست رو برام بذارید ممنون میشم ازتون

 57. سلام خسته نباشید با آمارگیرش قبلا کار کردم ولی نمیدونم چرا این سری اینطوری شده مقدار ضریب محاسبه هر بازدیدکننده:1 هست ولی با هر بار بازدید 6 – 7 تا به آمارش الکی اضافه میشه مثلا بار اول تعداد بازدید ها 0 هست بعد که دوباره نگاه میکنی میشه 21 😐 دلیلشو میدونید چیه؟ ممنون میشم

 58. باسلام
  من این امارگیر رو نصب کردم و یه مشکلی که دارم اینه که به جای این که امار رو ساعت 12 شب به بعد صفر کنه سات 9 شب صفر میکنه مشکل از کجاست
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 59. یه عزیزی منو راهنمایی کنه
  من این افزونه رو خیلی وقته که استفاده می کنم. مدتی هست که آمار سایت من خیلی بالا رفته. روزی 300 -400 تا. بررسی که کردم دیدم کلی ارجاع از یه وبلاگ دارم. مثلا ملت توی گوگل سرچ کردن فلان. رفتن توی وبلاگ این بابا. آمارش به من افتاده. اینو چیکارش میشه کرد. چرا این اتفاق افتاده؟ موضوع اون وبلاگ هم کلا با کار و کاسبی ما فرق میکنه و اصلا هم موضوع هم نیستیم.

  • در ادامه این افزونه رو هم نصب کردم :
   Block Referral Spam
   مشکل رو درست پیدا کردم یا نه؟

 60. سلام ممنون بابت فیلم آموزشی که قرار دادن من نصب کردم هیچ مشکل نداشت ولی به نظر خودم وبگذر خیلی بهتره