نمایش آمار بازدید در وردپرس با WP Statistics (سوالات متداول)

آمار بازدید در وردپرس
آمار بازدید در وردپرس

وقتی سایت خود را با وردپرس راه اندازی کردید، برای معرفی آن به کاربران اینترنت باید کارهایی را انجام دهید. یکی از این راه‌ها، تبلیغ در سایت‌های معروف است که تعدادی از وبمستران و مدیران سایت‌ها این روش را انتخاب می‌کنند و گاهی هزینه زیادی هم متقبل می‌شوند. اما چقدر این تبلیغات در افزایش بازدید سایتشان تاثیر گذار بوده؟ آیا روش درستی انتخاب کرده‌اند؟ اینجاست که بررسی آمار بازدید سایت پررنگ تر می‌شود و این، یکی از هزاران کاربرد بررسی آمار بازدید در وردپرس است. اگر می خواهید بدانید در شبانه روز چه کسانی از سایت شما بازدید می­‌کنند و از کدام شهرها و کشورها هستند، در ادامه با ما همراه باشید.‌

آمار بازدید در وردپرس

ابزار های مختلفی برای بررسی آمار بازدید در وردپرس وجود دارد که از بین آن‌ها می‌توان به گوگل آنالیتیکس و وبگذر اشاره کرد. اما افزونه‌هایی هم ساخته شده‌اند تا آمار بازدید در وردپرس را در پیشخوان وردپرس به شما نمایش دهند. در ادامه به بررسی یکی از این افزونه‌ها با عنوان WP Statistics می‌پردازیم.

بررسی آمار سایت با WP Statistics

wp statistics - آمار بازدید در وردپرس

افزونه wp statistics یا آمار بازدید در وردپرس، آمار نسبتا دقیقی از بازدیدکنندگان سایت را در اختیارتان قرار می‌دهد و امکانات کاربردی زیادی که دارد، آن را جزو بهترین افزونه‌های آمارگیر وردپرس جای داده است. این افزونه در مخزن وردپرس بیش از 400000 نصب فعال داشته و امتیاز بالایی را از آن خود کرده است. در ادامه به نحوه نصب و پیکربندی این افزونه می‌پردازیم.
پیش از نصب افزونه، تاریخ و زمان وردپرس خود را تنظیم کرده و زمان محلی تهران را انتخاب کنید.

 برخی از ویژگی‌های افزونه

 • آمار بازدید‌ها
 • آمار بازدیدکنندگان
 • آمار مرورگر کاربران
 • ثبت کشور و شهر بازدیدکنندگان
 • ثبت افراد آنلاین به صورت لحظه‌ای
 • شمارش بازدید برگه‌ها و نوشته‌ها
 • ثبت برگه و نوشته با بیشترین بازدید
 • شمارش آمار ارجاع انواع موتورهای جست و جو
 • نمایش کلمات جست و جو شده
 • ارائه نمودارهای گرافیکی و جذاب
 • تنظیمات پیشرفته و کاربردی
 • گذاشتن استثنائات در شمارش بازدید
 • و …

 نصب افزونه WP Statistics

برای نصب افزونه، ابتدا فایل فشرده آن را از انتهای این آموزش دانلود کنید و سپس به پیشخوان وردپرس خود مراجعه کرده و گزینه افزودن در منوی افزونه‌ها را کلیک کنید. حال فایل دانلود شده را انتخاب کرده و افزونه را نصب و فعال نمایید.  دقت کنید هنگامی که گزینه “فعال کردن افزونه” برای شما به نمایش درآمد، کمی صبر کنید تا ترجمه‌های افزونه به­‌روزرسانی شوند و پیام “ترجمه با موفقیت بروزرسانی شد” به نمایش درآید؛ در غیر این صورت زبان افزونه انگلیسی خواهد شد.

install plugin- آمار بازدید در وردپرس

حال روی گزینه “فعال کردن افزونه” کلیک کنید تا افزونه آمار بازدید در وردپرس فعال شود. پس از فعال شدن افزونه، در سمت راست منوی پیشخوان وردپرس، گزینه آمار اضافه خواهد شد.

menus- آمار بازدید در وردپرس

تنظیمات

حال روی گزینه “تنظیمات” کلیک کنید تا افزونه را پیکربندی کنیم.

all settings- آمار بازدید در وردپرس
همانطور که مشاهده می‌کنید، 10 تب مختلف وجود دارد که به بررسی هر کدام می‌پردازیم.

عمومی

مهم‌ترین تنظیمات افزونه در همین تب قرار گرفته‌اند که آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

بخش کاربران حاضر: با تیک زدن گزینه کاربران آنلاین، افزونه کاربرانی را که در هر لحظه در سایت شما وجود دارند را ردیابی خواهد کرد.
در بخش بعدی می‌توانید تعیین کنید هر چند ثانیه یک‌بار سایت شما برای تعداد کاربران آنلاین اسکن شود؛ به طور پیش‌فرض روی عدد 30 ثانیه تنظیم شده که مقدار مناسبی است. کم کردن این عدد می‌تواند به مصرف زیاد منابع سرور شما منجر شود.

بخش ضبط تمام کاربر، تمامی افراد و ربات‌هایی که از سایت شما بازدید می‌کنند را ذخیره می‌کند و فقط برای عیب‌یابی باید استفاده شود و در حالت عادی باید خاموش بماند.

بخش بازدیدکنندگان: برای بررسی تعداد بازدیدکنندگان سایت، گزینه بازدیدکننده‌ها باید فعال باشد.
ضریب محاسبه هر بازدید کننده: این عدد تعیین می‌کند هر بازدیدکننده چه سهمی در مقدار آمار بازدید در وردپرس دارد. برای مثال اگر روی عدد 2 تنظیم کنید، هر یک بازدیدکننده معادل 2 نفر حساب می‌شود. برای دریافت آمار حقیقی، باید عدد 1 را تنظیم نمایید.

بخش برگه‌ها و نوشته‌ها

صفحات: برای اینکه بازدید از صفحه نوشته و برگه‌ها در آمار لحاظ شود، این گزینه باید فعال باشد.
رهگیری همه برگه‌ها: به طور پیش‌فرض، افزونه، صفحات برگه‌ها و نوشته‌های سایت شما را جزو آمار بازدید در وردپرس حساب خواهد کرد. اما در این میان ممکن است صفحاتی مثل صفحات جست و جو یا دسته بندی در آمار بازدید لحاظ نشود. با فعال کردن این گزینه، تمامی صفحات سایت در آمار بازدید لحاظ خواهند شد.

پارامتر های نوار از URL: عبارت بعد از ؟ در url سایت را حذف کرده و فقط عبارت قبل از ؟ را در آمار لحاظ خواهد کرد. دقت کنید که پیوند یکتای سایت پیش‌فرض وردپرس نباشد؛ در غیر این صورت آمار سایت ثبت نخواهد شد.

permalink- آمار بازدید در وردپرس
در صورتی که می خواهید آمار صفحه‌های سایت شما به صورت مجزا ثبت شود و آمار دقیق در دست داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم این گزینه را فعال نکنید.

Hits column: به صورت پیش‌فرض این گزینه غیرفعال است و با برداشتن تیک آن فعال خواهد شد. با فعال شدن این ویژگی، در صفحه مدیریت برگه‌ها و نوشته‌ها، بخشی به نام بازدیدها اضافه خواهد شد که تعداد بازدید هر برگه یا نوشته را نشان می‌دهد.

posts- آمار بازدید در وردپرس
Hit metabox chart: در صفحه ویرایش نوشته یا برگه، جعبه‌ای حاوی اطلاعات بازدید آن برگه یا نوشته ایجاد می‌کند. دقت کنید بعد از فعال‌سازی این گزینه، باید در صفحه ویرایش نوشته یا برگه، از قسمت تنظیمات دلخواه، گزینه آمار بازدیدها را تیک بزنید.

metabox chart- آمار بازدید در وردپرس

نتیجه عملکرد

نتیجه کار به صورت زیر خواهد شد:

first result- آمار بازدید در وردپرس

Hits in single page: با فعال کردن این گزینه، تعیین می‌کنید که آمار بازدید در وردپرس برای نوشته‌ها و برگه‌ها، قبل یا بعد از محتوای آن‌ها برای کاربران نمایش داده شود.

hit in single page- آمار بازدید در وردپرس
بخش افزونه کش: اگر از افزونه‌های کش وردپرس یا افزایش سرعت وردپرس استفاده می‌کنید، باید این گزینه را فعال کنید تا آمار سایت با وجود حالت کش، دقیق‌تر ثبت شود.

بخش متفرقه

نمایش آمار در منوبار: اگر روی بله قرار دهید، در نوار مدیریت وردپرس، گزینه آمار برای دسترسی راحت‌تر اضافه خواهد شد.

menubar- آمار بازدید در وردپرس
با تیک زدن گزینه بعدی، اعلان‌های افزونه را مبنی بر غیر فعال بودن امکانات مورد نیاز، دریافت نخواهید کرد.
بخش موتورهای جست و جو: اولین گزینه مربوط به جایگزین کردن عنوان برگه به جای عبارت ارجاع شده است. برای مثال، شخصی با جست و جو کردن عبارت “آمارگیر وردپرس” در گوگل به این مقاله رجوع کرده است. حال ممکن است عبارت جست و جو شده توسط کاربر در افزونه به دلایلی ثبت نشود؛ با فعال بودن این گزینه، عنوان مقاله به جای عبارت جست و جو شده جایگزین خواهد شد.

در ادامه لیستی از موتورهای جست و جوی مختلف می‌بینید؛ با تیک زدن گزینه هر کدام، آمار ارجاع آن‌ها به سایت، ثبت نخواهد شد.
بخش نمودار: گزینه جمع کل، در نمودارهای آمار بازدید در وردپرس برای ورودی موتورهای جست و جو، تعداد کل ورودی‌ها را اضافه خواهد کرد.

حریم خصوصی

تنظیمات این بخش بیشتر در مقوله امنیت وردپرس جای می‌گیرند که در ادامه آن ها را معرفی می‌کنیم.

private- آمار بازدید در وردپرس

نشانی آی پی ناشناس: براساس قوانین GDPR، IP  بازدیدکنندگان را به طور دقیق ثبت نمی‌کند. به عنوان مثال، 888.888.888.888 را به 888.888.888.000 تبدیل خواهد کرد.
هش کردن آدرس آی پی: با فعال کردن این گزینه، IP های کاربران در دیتابیس ذخیره نخواهد شد و به جای آن از هش‌های مخصوصی استفاده می‌شود که برای جلوگیری از افشای IP بازدیدکنندگان کاربرد دارد. دقت کنید IP های ذخیره شده در دیتابیس بعد از فعال کردن این گزینه، از بین نخواهند رفت و از این به بعد، تنظیمات مربوطه اعمال خواهد شد.
ذخیره تمامی مرورگر های کاربر: اطلاعات دقیق مرورگر کاربران اعم از نوع، ورژن و… را در دیتابیس ذخیره می‌کند. باید فقط در حالت عیب‌یابی فعال شود. 

اطلاعیه‌ها

این بخش برای اطلاع رسانی آمار بازدید در وردپرس به مدیر سایت استفاده می‌شود که بسیار مهم است.

info- آمار بازدید در وردپرس

تنظیمات متداول گزارش: در این بخش ایمیل خود را وارد کنید تا آمار و اطلاعات لازم را در ایمیلتان دریافت نمایید.
بروزرسانی گزارش: با تیک زدن بخش‌های دلخواه، زمانی که پایگاه داده‌های مذکور یا خود افزونه آپدیت شدند، اطلاعیه‌ای برای شما ایمیل می‌شود.

گزارش آماری: با فعال کردن این گزینه، تنظیماتی برای شما پدیدار می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید آمار بازدیدها، بازدیدکنندگان و … را در ایمیل خود مشاهده کنید. ابتدا از بخش زمانبندی، تعیین کنید که هر چند وقت یکبار می‌خواهید آمار بازدید در وردپرس برای شما ارسال شود. هر چه این بازه زمانی کوتاه‌تر باشد، مثل هر دقیقه، باعث مصرف بیش از حد منابع سرور شما خواهد شد. زمانبندی ماهانه می‌تواند گزینه مناسبی باشد. سپس از بخش بعدی نحوه ارسال را انتخاب می‌کنید. این مقدار به طور پیش‌فرض، ایمیل است. در صورت نیاز می‌توانید با استفاده از افزونه ذکر شده در افزونه و خرید پنل پیامکی، آمار سایت را به صورت پیامک در تلفن همراه خود دریافت کنید. در بخش بدنه پیام، تعیین کنید تمایل به دریافت کدام نوع از آمار را دارید. زیر ویرایشگر، شورت کدهای مربوط به هر آمار را نوشته است و شما باید آن‌ها را کپی کرده و در ویرایشگر بنویسید.
اعلان‌های مدیر: با تیک زدن این گزینه، تمامی اعلان‌های مربوط به افزونه را در پنل مدیریت وردپرس خود مشاهده خواهید کرد.

پیشخوان

dashboard - آمار بازدید در وردپرس

غیر فعال کردن ابزارک پیشخوان: با نصب افزونه آمار وردپرس، در صفحه اصلی پیشخوان وردپرس، بخشی برای مشاهده آخرین آمار به وجود می‌آید. اگر تمایل ندارید این بخش اضافه شود، این گزینه را تیک بزنید.
ویرایش برگه/نوشته: این گزینه هم عملکردی مشابه Hit metabox chart دارد که پیش‌تر به آن اشاره کردیم.
نقشه: در صفحه مرور کلی که آمار بازدید را نشان می‌دهد، نقشه‌ای وجود دارد که کشور بازدیدکنندگان را نمایش می‌دهد. اگر تمایلی به نمایش نقشه ندارید، آن را از این بخش غیرفعال کنید.

map- آمار بازدید در وردپرس

سطح دسترسی

access- آمار بازدید در وردپرس

در این بخش می‌توانید حداقل نقش کاربری برای مشاهده و مدیریت آمار بازدید در وردپرس را اعمال کنید. در متن پایین تنظیمات، راهنمای استفاده از آن ذکر شده. اگر می‌خواهید در مورد نقش‌ها در وردپرس بیشتر بدانید، این مطلب را در همیار­وردپرس بخوانید.

استثنائات

اگر بخواهید در تعداد آمار بازدید در وردپرس استثنائاتی قائل شوید، باید از این بخش کمک بگیرید.

feathers- آمار بازدید در وردپرس

رکوردهای استثنا: وقتی این ویژگی را فعال کنید، در منوی آمار سمت راست پیشخوان، گزینه‌ای به نام استثنائات ایجاد خواهد شد که در آن نموداری مشاهده خواهید کرد که آمار صفحه‌های خاص سایت شما اعم از صفحات 404 یا صفحه ورود و … را نشان می‌دهد. اما کاربرد آن چیست؟
فرض کنید بعد از مدتی آمار بازدید صفحه 404 سایت شما زیاد شود. این قضیه نشان می‌دهد لینکی از سایت شما در سایت های دیگر یا شبکه‌های اجتماعی به صورت اشتباه نوشته شده و کاربران با کلیک روی آن لینک، مدام صفحه 404 مشاهده می‌کنند. این ویژگی افزونه آمار وردپرس می‌تواند در مدیریت سایت و بهبود امنیت آن تاثیر گذار باشد.

  پوسته خبری profitmag + آموزش ویدیویی

result stat- آمار بازدید در وردپرس

با کلیک کردن روی نام هر صفحه، مانند تصویر بالا، نتایج آمار آن صفحه را از نمودار حذف کنید. با این کار راحت تر آمار بقیه صفحه‌ها را بررسی خواهید کرد. با کلیک کردن دوباره، نتایج به نمودار باز می‌­گردد.

محروم کردن نقش‌های کاربری: هر کدام از نقش‌های کاربری موجود را انتخاب کنید، در صورتی که آن‌ها از سایت شما بازدید کنند، بازدیدشان ثبت نخواهد شد. کاربرد این ویژگی ثبت آمار دقیق کاربران و مخاطبان سایت است؛ به عنوان مثال، شما مدیر سایت هستید و مدام صفحه‌های مختلف را جهت مدیریت، بازدید می‌کنید. به طبع، بازدید شما در آمارگیر ثبت خواهد شد. حال اگر می‌خواهید بازدید شما ثبت نشود، گزینه مدیر کل را علامت بزنید تا فقط بازدید کاربران سایتتان در آمارگیر وردپرس ثبت شود.

لیست ربات‌ها: به صورت پیش‌فرض، لیستی از ربات‌ها نوشته شده‌اند. که در صورت بازدید آن‌ها از سایت، بازدیدشان ثبت نخواهد شد؛ چون آن‌ها کاربر حقیقی نیستند.
بروزرسانی لیست ربات‌ها پس از ارتقا: با فعال کردن این گزینه، پس از آپدیت افزونه، لیست ربات‌ها هم بروزرسانی خواهد شد. اما دقت داشته باشید با فعال بودن این گزینه، لیست ربات‌هایی که خودتان اضافه کرده‌اید، از بین خواهد رفت و باید دوباره آن‌ها را اضافه کنید.

آستانه سفر ربات: حداقل تعداد بازدیدی که یک کاربر باید داشته باشد تا به عنوان ربات شناخته شود. این گزینه برای سایت‌های بزرگ و پر ترافیک اصلا توصیه نمی‌شود.

لیست آدرس‌های آی پی محروم: می‌توانید لیستی از IP ها را در این بخش وارد کنید تا اگر کاربری دارای آن IPها بود، بازدیدش از سایت ثبت نشود.

استفاده از هانی پات: هانی پات (ظرف عسل) یک ابزار امنیتی است که نقش چشم‌گیری در تامین امنیت ایفا می‌کند. با فعال کردن این گزینه، ربات‌ها توسط هانی پات شناسایی شده و آمار بازدید در وردپرس ثبت نخواهد شد. برای استفاده از این ویژگی باید صفحه‌ای از سایتتان را به این افزونه اختصاص دهید. با تیک زدن گزینه “ایجاد یک صفحه تله ربات جدید” خود افزونه برگه‌ای برای این کار می‌سازد.

شناسایی مرورگرهای مشکوک به عنوان یک ربات: بازدیدکنندگانی که از نظر افزونه مشکوک هستند، به عنوان مثال IP درستی ندارند، به عنوان ربات شناخته شده و بازدید آن ها ثبت نخواهد شد.

Geo IP با استثنائات: در این بخش دو فیلد مشاهده می‌شود:

فیلد اول لیست کشورهایی است که اگر کاربری با IP آن کشورها وارد سایت شود، بازدیدش لحاظ نخواهد شد. دقت کنید که لیست کشورها باید بر اساس ISO 3166 باشند (ایران: IR) و در هر خط، فقط یک کشور باید نوشته شود. می‌توانید لیست کشورها به همراه حروف اختصاری ISO 3166 را ببینید.

فیلد دوم لیست کشورهایی است که فقط بازدید آن‌ها از سایت شما ثبت خواهد شد و باید مثل روش بالا وارد شود.

محرومیت هاست: با وارد کردن آدرس هاست دلخواه، بازدید آن ثبت نشده و جزو موارد استثنا تلقی می‌شود.

استثنائات آدرس: می‌توانید صفحه‌های ذکر شده را از شمرده شدن آمار بازدید در وردپرس مستثنی کنید. در پایین هم می‌توانید صفحات دلخواه سایتتان را وارد لیست استثنائات کنید.

دیگر

other- آمار بازدید در وردپرس

تنظیمات GeoIP:

با فعال کردن مجموعه GeoIP و GeoIP شهر، آمار کشور و شهر بازدیدکنندگان را دریافت خواهید کرد.
دو گزینه بعدی برای آپدیت پایگاه داده GeoIP است که در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را فعال کنید.
گزینه آخر مربوط به زمانی است که کاربری که از سایت شما بازدید می‌کند، دارای IP خصوصی باشد و افزونه نتواند شهر و کشور ایشان را شناسایی کند؛ اگر مقدار 000 را وارد کنید، کشور این بازدیدکنندگان Unknown ثبت خواهد شد.

تنظیمات لیست سیاه هرزنامه های Piwik:

Piwik، لیستی از سایت‌هایی که به سایت شما ربات می‌فرستند و اسپم هستند تهیه می‌کند تا آمار بازدید غیر واقعی آن‌ها در آمار بازدید در وردپرس ثبت نشود. با تیک زدن گزینه اول، این ویژگی را فعال می‌کنید و با فعال کردن گزینه‌های دوم و سوم، امکان آپدیت لیست Piwik را به افزونه خواهید داد. تفاوت گزینه دوم و سوم در زمان دریافت آپدیت‌ها است. گزینه دوم آپدیت‌ها را فورا دانلود کرده و اعمال می‌کند، اما گزینه سوم به صورت روتین و هفتگی این کار را انجام می‌دهد.

تعمیر و نگهداری

maintenance- آمار بازدید در وردپرس

پاکسازی اطلاعات قدیمی: این گزینه تعداد روزهای نگهداری آمار بازدید در وردپرس را تعیین می‌کند. به عنوان مثال اگر روی عدد 365 تنظیم شده باشد، فقط اطلاعات 365 روز اخیر در دیتابیس نگهداری می‌شود و اطلاعات روزهای قبل از این بازه زمانی حذف خواهد شد.
پاک کردن روزانه شمارش بازدیدکنندگان با کلیک بالا: اگر این ویژگی را فعال کنید، افزونه تعداد بازدید کاربرانی را که بیش از تعداد مشخصی بازدید داشته‌اند را پاک کرده و در آمار سایتتان لحاظ نخواهد کرد. آستانه بازدید را می‌توانید خودتان تغییر دهید.

حذف

remove - آمار بازدید در وردپرس

بازگردانی تنظیمات: اگر می‌خواهید تنظیمات افزونه به حالت اولیه بازگردد، این گزینه را تیک زده و روی دکمه به­‌روز رسانی کلیک کنید.
پاک کردن داده‌ها و تنظیمات: با اعمال این ویژگی به غیر از تنظیمات افزونه که به حالت اولیه باز می‌گردند، تمامی داده‌ها هم حذف خواهند شد.

بسیار خوب! تا اینجا به طور کامل تمامی تنظیمات افزونه آمار وردپرس را آموزش دادیم. در منوی آمار سمت راست پیشخوان، گزینه‌ای به نام بهینه‌سازی وجود دارد. روی آن کلیک کنید تا کار پیکربندی افزونه را به اتمام برسانیم.

seo- آمار بازدید در وردپرس

در این بخش، چند تب مختلف مشاهده می‌کنید که مهم‌ترین آن‌ها، تب استخراج است.

estekhraj- آمار بازدید در وردپرس

در این بخش می‌توانید از یکی از آمار بازدید در وردپرس، با فرمت‌های مختلف، خروجی بگیرید.در ادامه، روی گزینه مرور کلی کلیک نمایید.

review- آمار بازدید در وردپرس

در این بخش، آمار مختلف به صورت خلاصه به شما نمایش داده  می‌شود. در نمودار بالا می‌توانید آخرین بازدید ها و بازدیدکنندگان 20 روز پیش را مشاهده کنید. همچنین تعداد افراد آنلاین در هر لحظه را می‌توانید در سمت چپ این صفحه مشاهده کنید. با کلیک کردن روی دکمه به‌­روز رسانی در هر بخش، اطلاعات آمار آن بخش به­‌روز می‌شود. همانطور که گفتیم، در این صفحه خلاصه ای از آمار را مشاهده می‌کنید؛ اگر می‌خواهید هر کدام از این آمار را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید، باید از منوی آمار سمت راست پیشخوان، آمار مد نظرتان را انتخاب کرده و به بررسی آن بپردازید. به عنوان مثال ما روی گزینه “بازدیدها” کلیک می‌کنیم.

result ending- آمار بازدید در وردپرس

همانطور که مشاهده می‌کنید، این بخش، آمار بازدید ها و بازدیدکنندگان سایت را به صورت اختصاصی نشان می‌دهد. علاوه بر آمار 20 روز گذشته که در صفحه مرور کلی موجود بود، می‌توانید زمانبندی‌های دلخواه خود را اعمال کنید. حتی می‌توانید تاریخ دلخواه برای نمایش آمار را از سمت چپ اعمال نمایید.

جمع بندی

افزونه آمار بازدید در وردپرس با امکانات مختلفی که در اختیارمان می‌گذارد، از بهترین افزونه‌های شمارش آمار وردپرس به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید آمار بازدیدکنندگان سایتتان را به همراه جزئیات ثبت کنید، ما افزونه wp statistics را به شما پیشنهاد می‌دهیم. نظر شما را به آموزش ویدئویی جلب می‌کنیم:

آموزش ویدئویی

تولید محتوا + ساخت آموزش ویدئویی توسط پویا دارایی

دانلود افزونه WP Statistics

بررسی سوالات متداول افزونه WP Statistics

در هر امکان و افزونه‌ای سوالات متداول و اشکالات رایجی برای آن وجود دارد که اگر به آن‌ها پرداخته شود مسلما بسیاری از مسائل حل خواهد شد. ما نیز تصمیم گرفتیم برای برخی از مهم‌ترین افزونه‌های خود به بررسی سوالات رایج در بین افراد پرداخته و به همراه پاسخ آن را ارائه دهیم. در اینجا به بررسی سوالات رایج افزونه آمار بازدید در وردپرس می‌پردازیم.

1- چگونه می‌توان داده‌های موجود در افزونه را حذف کرد؟

به بخش بهینه‌سازی رفته و سپس از بخش پاک‌سازی می‌توانید این عملیات را انجام دهید.

2- آیا می‌توان گزارشات افزونه را بصورت ایمیلی به همراه فایل‌های ضمیمه شده XML یا CSV دریافت کرد؟

خیر، در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد. اما احتمال اینکه در آینده چنین امکانی به افزونه آمار بازدید در وردپرس اضافه شود زیاد است.

3- افزونه به درستی کار نمی‌کند و باعث از کار افتادن سرور می‌شود؛ چه باید کرد؟

تنها کاری که در این زمان باید انجام دهید، این است که افزونه‌های نصب شده در وردپرس خود را بررسی کنید و آن‌ها را غیرفعال کنید. سپس سایت خود را بررسی کنید. اگر افزونه آمار وردپرس به درستی کار کرد یعنی با یکی از افزونه‌های نصب شده در سایت تداخل دارد.

4- آیا افزونه WP Statistics با ووکامرس هم کار می‌کند؟

در حال حاضر این افزونه از ووکامرس و آمار مربوط به آن پشتیبانی نمی‌کند.

5- نام شهرهای مربوط به بازدیدکنندگان اشتباه است؛ برای حل این مشکل باید چه کرد؟

برای این منظور باید GeoIP پایگاه داده خود را بروزرسانی کنید. برای انجام آن می‌توانید به بخش Setting>>External مراجعه کنید.

6- پیغام ناشناخته‌ای با مضمون “HTTP_USER_AGENT” دریافت می‌شود؛ چگونه باید حل شود؟

فایل class-wp-statistics را با ویرایشگر باز کنید و سپس قطعه کد زیرا در خط 948 تغییر دهید:

if ( function_exists( 'getallheaders' ) ) {
			$user_agent = getallheaders();
		} elseif ( isset( $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'] ) ) {
			$user_agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
		} else {
			$user_agent = '';
		}

7- با نصب افزونه خطای 404 زیادی یافت می‌شود، چگونه باید این مشکل را رفع کرد؟

برای حال این مشکل احتمالا از افزونه Cache استفاده می‌کنید. سعی کنید Cache سایت را پاک کنید. همچنین از بخش تنظیمات افزونه آمار وردپرس، قسمت کش را غیرفعال کنید.

8- افزونه بازدید درستی را نمایش نمی‌دهد، برای این منظور باید چه کرد؟

چند راه‌حل را برای این منظور امتحان کنید:

 1. به صفحه تنظیمات افزونه  wp-statistics مراجعه کنید و گزینه “استفاده از کش” را فعال کنید.
 2. به صفحه پیوندهای یکتا در وردپرس مراجعه کرده و تنظیمات را بار دیگر بروزرسانی نمایید.
 3. اگر از افزونه کش استفاده می‌کنید، تمامی کش‌ها را پاک کنید.

9- با افزونه Elementor در تداخل است، راه‌حل چیست؟

برای حل این مشکل به بخش تنظیمات افزونه رفته و از قسمت عمومی گزینه “Hits in single page” را غیرفعال کنید.

چنانچه سوالات دیگری را مهم می‌دانید حتما در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا به این بخش اضافه کنیم.

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

336,541 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من وقتی میخوام نصب کنم نصب نمیشه ارور میده . ارورش اینه :(نصب شکست خورد: نمی‌توان پرونده را کپی کرد. wp-statistics/languages/wp_statistics-ru_UA.po)

  ممنون میشم راهنمایی کنید منو .

 2. خیلی سپاسگزارم

 3. سلام
  من این افزونه رو نصب کردم ولی تو لیست پیشخوانم گزینش نیست
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 4. سلام
  چطور میتونم این نمایش آمار رو تو صفحه سایتم برای نمایش کاربران قرار بدم ؟

 5. با سلام و خشته نباشید شرمنده ای افزونه با wp-rocket مشکلی ندارد
  با تشکر

 6. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  خسته نباشید.
  تو کامنتا میگفتن مشکل داره افزونه !
  مشکلات حل شده که استفاده کنم ؟

 7. سلام و درود
  من روزانه حدود 30 تا ورودی از گوگل دارم
  ولی چرا همشون توی قیمت آخرین کلمات جستجو شده نمایش داده نمیشن که با چه سرچی اومدن؟!

 8. سلام
  من در استفاده از این افزونه مشکل پیدا کردم
  بعد از اینکه آپدیتش کردم دیگه صفحه مربوط به اون توی وردپرس حذف شده
  جریان چیه؟

 9. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام عرض می کنم
  نمی دونم چرا این افزونه ساعتش مشکل دار حدودا ساعت 9 شب صفر می شه به جای 12
  ساعت خود وردپرس هم کاملا درسته
  ممنون می شم کمک کمید

 10. سلام
  لطفا آموزش آین افزونه را قرار بدید.ممنون میشم

 11. سلام روز بخیر
  من این افزونه رو برای سایتم استفاده کردم خوب بود تا اینکه آپدیت شد چند روز پیش در آپدیت جدید تمامی آیتم های فارسی که میشد با تیک زدن انتخاب کرد حذف شده و فقط انگلیسی شده میشه راهنمایی بفرمایید چی کار باید بکنم.
  سپاسگذارم

 12. سلام این افزونه رو میخوام رو وردپرسم نصب کنم ارور میده میگه لطفا برید هاست اپدیت کنید یا پاکش کنید من تو سایت قبلیم تونستم ولی دیگر الان نمیتوانم لطفا کمک کنید

 13. با تشكر از مجموعه هميار
  خيلي عالي آموزش دادن
  فقط نميدونم چرا منوي آمار نصفش فارسي و نصف انگليسي هست؟

 14. مدام با چنین خطایی روبرو هستیم لطفا راهنمایی کنید
  خطایی رخ داد. لطفا صفحه را دوباره بارگذاری کنید و سپس دوباره سعی کنید.

 15. با سلام
  عنوان های آمار من از فارسی به انگلیسی تبدیل شدن :
  کاربران حاضر: 0
  Todays Visits: 46
  Todays Visitors: 15
  باید چطوری فارسی شون کنم
  ممنون

 16. سلام وقت بخیر. افزونه آمار در سایت من مشکل پیدا کرده و باعث شده که سایت به جز صفحه اول وارد صحفه دیگه ای نمیشه. خطایی که میده به این شکله:
  Warning: include_once(/home/ravanhami/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/vendor/donatj/phpuseragentparser/Source/UserAgentParser.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/ravanhami/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/wp-statistics.php on line 134
  لطفا راهنمایی کنید

 17. با سلام خدمت همه ی دوستان
  یه سوال مهم داشتم ممنون میشم از دوستان یا مدیر محترم اگه جوابی بدن
  بنده از اول سایتم این افزونه آمار رو نصب کردم میخوام 10 برگه برتر از نظر بازدید که در این افزونه هستش رو در سایتم نشون بدم
  نمیخوام از افزونه های مثل wp-postviews استفاده کنم چون آمار رو از صفر نشون میده
  ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنین که چیکار باید بکنم، آیا کدی یا شورت کدی هست که این 10 برگه برتر رو بتونم تو سایت نشون بدم
  پیشاپیش تشکر میکنم بابت پاسختون

 18. بعد از اپدیت دیگه کار نکرد دلیل چی میتونه باشه؟

 19. سلام. من این افزونه رو نصب کردم. وقتی به قسمت نوشته ها > همه نوشته ها میرم تعداد بازید از هر مطلب اونجا موجوده. آیا میشه آمار بازدید از هر مطلب رو توی سایت و برای هر مطلب نمایش داد؟؟

 20. سلام
  من یه مدت ازش دارم استقاده میکنم خیلی خوبه

 21. سلام
  برای آمارگیری دچار توهم میشه

 22. اصلا افزونه خوبی نیست. با هر با رفرش صفحه 5 تا به بازدیدها اضافه می کنه.
  آمار رو کاملا غلط نشون میده

 23. شمارو به خدا سریع جواب بدید قلبم اومد تو حلقم……
  من چند وقتی هست که از این افزونه استفاده میکنم امروز یه چیز عجیب دیدم و این بود که من تا دیروز اگه سنگ میترکید من روز 30 تا بازدید کننده داشتم و لی امروز 944 عدد بازدید و
  482 عدد بازدید کننده داشتم که رو به افزایش هست…..
  لینک عکس هارو هم گذاشتم تا ببینید…..میخواستم بگم به نظر شما این افزونه که الان یک ماه نمیشه ازش استفاده میکنم خراب شده یا باگ داره…….
  لینک ها :
  تصویر اول : http://s6.picofile.com/file/8265559642/1.png
  تصویر دوم : http://s7.picofile.com/file/8265560318/2.png
  تصویر سوم : http://s6.picofile.com/file/8265560368/3.png

 24. سلام وقتی افزونه رو نصب میکنم این پیغامو میده لطفا راهنماییم کنین چیکار باید بکنم و مشکل از کجاست ؟
  نمی‌توان پرونده را کپی کرد. wp-statistics/languages/wp_statistics-es_ES.mo

 25. سلام ممنون از سایت بسیار خوب و مفیدتون که اطلاع رسانی میکنید و اموزش های خیلی خوبی دارید .

  امید وارم هر روز کارتون بهتر و بهتر و بهتر بشه .

  و یه تشکر هم از تمای اعضای تیم خوب و قویتون .

  یک پیشنهاد داشتم اگه امکانش هست اموزش هاتون رو که به صورت نوشتاری توضیح دادید و خیلی خوب هم توضیح دادید . لطف کنید یه لینک دانلود به صورت فایل PDF شده هم قرار بدید تا بتونیم بیشتر و دقیق تر مطالعه داشته باشیم رو مطالب مفیدتون . بازم ممنون بابت سایت بسیار مفیدتون

 26. سلام آمار رو درست نشون نمیده

 27. با سلام
  این افزونه بهتره یا آمارگیر سایت وبگذر؟

 28. متاسفانه اصلا اعدادی که ثبت می کنه صحیح نیستن
  بیشتر جنبه فان داره !
  ضمنن با هر بار رفرش صفحه 3 تا به آمارش اضافه میشه !!

 29. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من نمی خوام از ابزارک برای نمایش آمار استفاده کنم
  کدی هستش که بتونم آمار رو از طریق کد فراخوان کنم ؟

 30. 5 سال عضو همیار وردپرس

  ظاهر تو شمارش افراد آنلاین مشکل داره، من رو دوتا سایت تست کردم با قالبهای مختلف این مشکل وجود داره، در حالی که با استفاده از پشتیبانی آنلاین شاد با بالای 10 نفر در حال چتیم افزونه زده 1 یا صفر یا نهایتا 3

 31. من از اینافزونه خیلی وقته استفاده میکردم
  الان که واسه یک سایت جدید نصبش کردم
  هر کلیک رو 3 تا حساب میکنه
  یعنی در مقابل هر کلیلک که میشه به بازدید امروز 3 تا اضافه میشه
  چکار کنم؟

 32. ممنون محمد حسن جان منم همون کاری رو که شما گفتین انجام دادم درست شد
  قسمت (چرتکه رنگ)===> ابزارک ها ====> از اینجا اضافه کنید درست عمل میکنه

 33. سلام.خسته نباشید.
  من وقتی میخوام نصب کنم میگه:
  پرونده فرستاده شده بزرگ‌تر از upload_max_filesize در php.ini است.

 34. این یکی از بدترین آمارگیراست! خواهشا بردارین ملت رو گمراه نکنید، جالبه که رنک اول گوگلم هست. پیشنهاد میکنیم چند تا آمارگیر خوب معرفی کنید، نظرم عوض شد با این پست درمورد همیار!!!

 35. سلام من این افزونه را در قالب صحیفه سایتم نصب کردم ولی هر روز اول صبح آمار بازدید روزانه را بالای 15 هزار نفر می نویسد این امکان ندارد. چطور باید این مشکل را حل کنم؟

 36. 5 سال عضو همیار وردپرس

  دو تا سوال
  چرا آمار این افزونه با آمار گوگل آنالیتیکس فرق میکنه؟(هم تعداد بازدید و هم تعدا بازدید کننده فرق میکنه)
  جدیدا صفحه ی افزونه توی وردپرس باز نمیشه(همش لودینگ هست) چرا؟

 37. سلام آقای علی حاجی محمدی کاملترین و بهترین آمارگیر وردپرس کدوم هست چون الان چهار نوع فکر تو سایتتون هست . تشکر

 38. این افزونه در سرعت سایت و افزایش حجم دیتابیس بسیار تاثیر داره آیا؟؟؟

 39. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من می خواهم آمارگیر piwik نصب کنم. موقع نصب آمارگیر با این پیغام مواجه شدم : always_populate_raw_post_data=-1
  و راه حل خود سایت این است:
  To prevent some critical issue, you must set the following in your php.ini file: always_populate_raw_post_data=-1
  After making this change, restart your web server.
  مشکل اینجاست که فایل php.ini رو توی سی پنل پیدا نمیکنم که این پیغام رو به فایل اضافه کنم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری میتونم به این فایل دسترسی داشته باشم تا تغییرات رو اعمال کنم و یا اینکه اگر به این فایل دسترسی نداشته باشم چگونه این فایل رو میشه ساخت؟

 40. ذکر کنبید که افزونه ساخت دست مسطفی صوفی هست بچه ایرانه

 41. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و تشکر بابت معرفی و راهنمایی این افزونه خوب و کارآمد.

 42. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و روزبخیر
  من وقتی ابزارک این افزونه رو می خوام فعال کنم با این ارور مواجه میشم
  می خوام آمر تو کل سایت نمایش داده بشه
  “خطایی رخ داد. لطفا صفحه را دوباره بارگذاری کنید و سپس دوباره سعی کنید.”
  و هر دفعه این تکرار میشه

  پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

 43. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  چرا هر بار که ریلود می کنم 3 تا به بازدید ها اضافه میشه؟؟؟

 44. وقتی از ابزارکش در فوتر استفاده میکنم چون فوتر سایتم سفیده چیزی دیده نمیشه ! .. چطوری میشه رنگ نوشته هاشو سیاه کرد ؟؟

 45. سلام
  یه سوال راجع به این افزونه : آیا وقتی پیشخوان بسته است دیگه آمار رو ثبت نمی کنه ؟؟؟
  آخه من دیروز که پیشخوان رو بستمو رفتم آمار همینی بود که امروز وقتی دوباره اومدم پا سیستمو پیشخوان رو باز کردم دیدم .

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ربطی به پیشخوان نداره!

  • آمارگیر خوبی نیست !
   مشکل زیاد داره
   سایتی که من تازه راه اندازی کردم رو بازدید روزشو 600-700 زد و بازدید کننده رو 30 !
   ینی هر نفر تو سایت خالی من چند بار پیج باز کرده !
   30 روز گذشته (ماه): 263 4,129
   این واسه 30 روزمه …
   چجوری مشکلاتش برطرف میشه ؟
   یا اصن افزونه ساده و خوبه دیگه چی هست ؟

 46. سلام به همه دوستان و دست اندرکاران این وب سایت و ممنون از راهنماییاتون
  من یه سوال داشتم این افزونه رو نصب کردم و میبینم از کشورهای مختلف این صفحه رو به تعداد زیادی بازدید میکنن http://…./wp-login.php .
  آیا دلیلش رو میدونین؟
  من حدس زدم شاید حکر ها باشن.

 47. فوق العادست .ممنووووون

 48. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام،لطفا کمک کنید
  ابزارک این افزونه را که میخوام استفاده کنم خطا میزنه.
  باید چیکار کنم؟
  اینا مینوسه:
  خطایی رخ داد. لطفا صفحه را دوباره بارگذاری کنید و سپس دوباره سعی کنید.
  ممنون

 49. سلام
  خسته نباشید
  بنده موقع نصب این افزونه با خطای زیر مواجه میشم، مشکل از کجاست؟
  پرونده فرستاده شده بزرگ‌تر از upload_max_filesize در php.ini است.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به صورت دستی افزونه رو آپلود کنید.
   برای این کار فایل زیپ افزونه رو در آدرس wp-content > plugin کپی و extract کنید، سپس از بخش افزونه ها اون رو فعال کنید.

 50. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من این افزونه در چندین سایت استفاده میکننم و در بروز رسانی های اخر مسکل سفید شدن در یکی از سایت هایم را داره البته اون یکی سایت ها نسخه ورد پرسشون 3.9 هستش و این سایت همیشه بروز میکنم
  عکس زیر گویای همه چیز هست ویه سوال دیگه برای سریعتر لود شدن سایت از کدام نسخه ورد پرس استفاده بکنم

 51. من این افزونه را نصب کردم برای یکی از سایت هام.ولی گه گاه هی خودتش اضافه می کنه به تعداد.ولی در کل عالی هست و من راضی هستم ازش

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله اين افزونه ها اكثرا مقداري خطا دارند و يكي دلايل عمده اين خطاها بازديد رباتهاي گوگل از سايت هستش كه گاهي اوقات اونها رو هم به عنوان بازديد ثبت مي كنند.

 52. با سلام. من حدود 6 ماه هست از این آمار گیر استفاده می کنم. تا 2 ماه پیش هیچ مشکلی نداشت. همه بروز رسانی هاش رو گرفتم. ولی بعد از یه بروزرسانی مشکل پیدا کرد. مشکل اینه که وقتی وارد قسمت “مرور کلی” میشم، قسمت های : آمار بازدیدها، مرورگرها، ورودی متورهای جستجو و بازدید امروز بر روی نقشه کار نمی کنه و چیزی نشون نمیده. لطفا راهنماییم کنید تا مشکلم حل بشه. ممنون از زحماتتون.

 53. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید لطفا جواب بدید، با آمارگیرش قبلا کار کردم ولی نمیدونم چرا این سری اینطوری شده مقدار ضریب محاسبه هر بازدیدکننده:۱ هست ولی با هر بار بازدید ۶ – ۷ تا به آمارش الکی اضافه میشه مثلا بار اول تعداد بازدید ها ۰ هست بعد که دوباره نگاه میکنی میشه ۲۱ دلیلشو میدونید چیه؟ ممنون میشم

 54. 4 سال عضو همیار وردپرس

  این افزونه این امکان رو داره که آمار سایت رو فقط به مدیر سایت نشون بده؟؟؟ نمیخوام فعلا بازدیدکننده های سایتم این آمر رو ببینن
  آیا امکانش هست یا نه؟
  ممنون

 55. با سلام
  بنده از قالب WPLMS استفاده می کنم. وقتی که میخام از قسمت منو برم آمار سایت رو مشاهده کنم می نویسه (شما مجوز کافی برای دسترسی به‌این برگه را ندارید.).
  مشکل از کجاست؟
  چطور باید این مشکل رو برطرف کنم؟

  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

 56. سلام
  با تشکر از توضیحات کاملتون
  من میخوام بالا صفحه سایتم از شورت کد آخرین به روز رسانی فارسی استفاده کنم ایت شورت کد هم میذارم اما هیچی نمیاره برام اگه راهنمایی کنید ممنون میشم:
  [wpstatistics stat=lastpostdate(‘farsi’)]
  من تاریخ به روز رسانی سایت رو هم نمیخوام فقط تاریخ به روز رسانی اون برگه ای رو میخوام که کد را داخلش گذاشتم
  اگه لطف کنید شورت کد درست رو برام بذارید ممنون میشم ازتون

 57. سلام خسته نباشید با آمارگیرش قبلا کار کردم ولی نمیدونم چرا این سری اینطوری شده مقدار ضریب محاسبه هر بازدیدکننده:1 هست ولی با هر بار بازدید 6 – 7 تا به آمارش الکی اضافه میشه مثلا بار اول تعداد بازدید ها 0 هست بعد که دوباره نگاه میکنی میشه 21 😐 دلیلشو میدونید چیه؟ ممنون میشم

 58. باسلام
  من این امارگیر رو نصب کردم و یه مشکلی که دارم اینه که به جای این که امار رو ساعت 12 شب به بعد صفر کنه سات 9 شب صفر میکنه مشکل از کجاست
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 59. یه عزیزی منو راهنمایی کنه
  من این افزونه رو خیلی وقته که استفاده می کنم. مدتی هست که آمار سایت من خیلی بالا رفته. روزی 300 -400 تا. بررسی که کردم دیدم کلی ارجاع از یه وبلاگ دارم. مثلا ملت توی گوگل سرچ کردن فلان. رفتن توی وبلاگ این بابا. آمارش به من افتاده. اینو چیکارش میشه کرد. چرا این اتفاق افتاده؟ موضوع اون وبلاگ هم کلا با کار و کاسبی ما فرق میکنه و اصلا هم موضوع هم نیستیم.

 60. سلام ممنون بابت فیلم آموزشی که قرار دادن من نصب کردم هیچ مشکل نداشت ولی به نظر خودم وبگذر خیلی بهتره

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی