10 پرسش رایج کاربران و پاسخ به آن در وردپرس

پرسش رایج کاربران در وردپرس

با عرض سلام خدمت دوستداران وردپرس؛
اگر شما از جمله کسانی هستید که تازه کار با وردپرس را آغاز کرده اید و چندان حرفه ای نیستید به شما پیشنهاد می دهیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله 10 پرسش رایج کاربران در وردپرس را بررسی کردیم و پاسخ آنها را با تحلیل ارائه دادیم. 

پرسش رایج کاربران در وردپرس

بسیاری از افراد در مراحل اولیه کار با وردپرس معمولا سوالات زیادی برای پرسیدن دارند که بعضی از این سوالات در میان مبتدیان وردپرس متداول است که با رسیدن به پاسخ آن به راحتی می توان مشکلاتی که از دید شما جدی هستند را رفع کرد. برای دریافت پاسخ خود تا انتها با ما همراه باشید.

۱- چگونه سیستم وردپرس را بر روی هاست خود نصب و راه اندازی کنیم؟

install wordpress - پرسش رایج کاربران

برای نصب وردپرس بر روی هاست ابتدا باید هاست و دامنه داشته باشید. و سپس با توجه به به اینکه میخواهید سایت خود را روی لوکال پیاده سازی کنید یا هاست اصلی می توانید با آموزش هایی که در سایت قبلا برای این مورد قرار داده بودیم کار خود را به راحتی انجام دهید. 

۲- چقدر هزینه برای راه اندازی یک سایت با وردپرس لازم است؟

cost - پرسش رایج کاربران در وردپرس

باتوجه به اینکه وردپرس نسخه رایگان است و قالب های رایگان زیادی برای راه اندازی یک سایت با آن وجود دارد و از طرفی بیشتر افزونه های پرکاربرد وردپرس رایگان هستند شما برای راه اندازی سایت خود با وردپرس نیاز به خرید یک دامنه و یک حساب میزبانی وب (هاست) دارید.

درصورت استفاده از قالب های رایگان و با توجه به اینکه هزینه دامنه ها با هم فرق دارد و هزینه هر هاستی از نظر سرعت و اندازه فضا با هاست دیگری متفاوت است شما حداقل با هزینه ۱۰۰هزار تومن می توانید خود به تنهایی یک سایت را با وردپرس راه اندازی کنید.

اما اگر بخواهید از قالب های اختصاصی با ظاهر گرافیکی زیبایی استفاده کنید باید بیشتر هزینه کنید تا یک قالب را خریداری کرده و یا برای سفارش طراحی قالبی اختصاصی مختص سایت خود اقدام کنید که طراحی یک قالب اختصاصی هزینه زیادی را در بردارد.

حداقل هزینه راه اندازی یک سایت وردپرس در صورت خرید یکی از قالب های اختصاصی، حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ می باشد که بستگی به قابلیت های قالب، هزینه ها متفاوت است.

اگر شما مجبور شوید و بخواهید قالبی اختصاصی را برای راه اندازی سایت خود سفارش دهید باید حداقل ۱ میلیون تومان هزینه کنید! زیرا هزینه طراحی قالب ها با توجه به کدنویسی و ظاهر و قابلیت های نهفته در آن متفاوت می باشد.
گاهی مجبورید برای پیاده سازی قابلیت های سایت خود قالبی برای طراحی سفارش دهید که هزینه آن به ۲ تا ۳ میلیون تومان برسد.
در کل شما به طور متوسط می توانید با حداقل هزینه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومن سایتی زیبا و با قابلیت را با وردپرس طراحی کنید.

اگر بخواهید راه اندازی قالب، سفارشی سازی و پیاده سازی قابلیت های آن و افزونه های وردپرس را به شخصی دیگری واگذار کنید لازم است که حداقل ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان هزینه کنید.

۳- چگونه می توانم از طریق وردپرس درآمد کسب کنم؟

money- پرسش رایج کاربران در وردپرس

یکی دیگر از  پرسش رایج کاربران در وردپرس در مورد کسب درآمد است! راه های بی شماری برای کسب درآمد از طریق یک وب سایت وردپرس وجود دارد که عبارتند از: اجرای تبلیغات در سایت، فروش محصولات، آموزش آنلاین و…
که شما با توجه به نوع فعالیت خود می توانید هر یک از این روش ها را برای کسب درآمد خود به کار بگیرید. 
برای پیاده سازی هر یک از قابلیت های وردپرس برای کسب درآمد افزونه های متعددی وجود دارد که می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

۴- چگونه یک افزونه را در وردپرس نصب و فعالسازی کنیم؟

install plugins- پرسش رایج کاربران در وردپرس

برای نصب یک افزونه در وردپرس باید مطابق شکل زیر در پنل مدیریت وردپرس در پیشخوان از طریق گزینه افزونه ها” گزینه “افزودن ” را انتخاب کنید.

add plugin- پرسش رایج کاربران در وردپرس

با زدن گزینه افزودن” وارد صفحه ای مطابق شکل زیر می شویم که می توانیم از از طریق دکمه بارگذاری افزونه “که در بالای صفحه قراردارد، افزونه موردنظر خود را بارگذاری کرده و آن را نصب و فعال کنیم.

search- پرسش رایج کاربران در وردپرس

به این توجه کنید که افزونه ای که بارگذاری می کنید به صورت فایل Zip باشد. همچنین مطابق شکل بالا می توانید در قسمت “جستجوی افزونه ها” افزونه های دلخواه خود را در مخزن وردپرس جستجو کرده و آن را در وردپرس خود نصب کنید.

۵- چگونه یک قالب (پوسته) مناسب برای سایت خود انتخاب کنیم؟

found theme- پرسش رایج کاربران در وردپرس

فاکتور مهم دیگر در  پرسش رایج کاربران در وردپرس مسئله قالب است!
همانطور که می دانید پوسته های وردپرس فضای ظاهری قسمت های مختلف سایت شما را ایجاد می کنند و انتخاب یک پوسته مناسب نقش بسیار مهمی در برآورده کردن نیازهای مشتری ایفا می کند و ظاهر گرافیکی آن در جذب کاربران و حفظ موقعیت اجتماعی یک کسب و کار تاثیر زیادی دارد.

  آموزش ساخت وبسایت آژانس مسافرتی در وردپرس (راهنمای قدم به قدم)

وردپرس دارای پوسته های رایگان زیادی می باشد که هر یک از پوسته ها برای هدف خاصی طراحی شده اند.
به عنوان مثال قابلیت پوسته های فروشگاهی با بعضی از پوسته های شرکتی و سازمانی باهم تفاوت دارند و قاعدتا پوسته ای که مختص سایت یک عکاسی است باید متناسب با فعالیت های عکاسی طراحی شود.
نکاتی که درانتخاب یک پوسته باید به آن توجه کنید به شرح زیراست:

 1. دقت کنید که از پوسته های ریسپانسیو استفاده کنید زیرا که ریسپانسیو بودن قالب در سئو یک سایت نقش دارد.
 2. قالب خود را متناسب با نوع فعالیت های مرتبط با کسب و کار خود انتخاب کنید.
 3. با در نظرگرفتن نوع فعالیت و موقعیت اجتماعی کسب وکار خود لازم است محیط گرافیکی قالب خود را انتخاب کنید به عنوان مثال فضای گرافیکی یک سایت مهدکودک با فضای گرافیکی سایت یک دبیرستان متفاوت است.

۶- چگونه یک پوسته را برای وردپرس نصب کنیم؟

theme-پرسش رایج کاربران در وردپرس

 پرسش رایج کاربران در وردپرس این است که چگونه باید قالب خود را نصب کنیم؟ ما قبلا در جلسات مدرسه وردپرس در مورد این موضوع صحبت کردیم و گفتیم که شما به راحتی و تنها با چند کلیک ساده می توانید امکان نصب قالب وردپرس را فراهم کنید.

۷- چگونه یک برگه و یک نوشته را در وردپرس ایجاد کنیم؟

اینکه چطور می توان یک برگه ایجاد کرد یا نوشته ای را به سایت اضافه کرد اساس کار در وردپرس می باشد. زیرا شما سایت ایجاد میکنید تا برای آن محتوا تولید کنید. پس باید بدانید چگونه می توان عملیات گفته شده را انجام داد. کار بسیار راحتی است:

۸- چگونه عکس ها را به صورت چند ردیف و ستون در وردپرس نمایش دهیم؟

image - پرسش رایج کاربران در وردپرس

یک پرسش رایج کاربران در وردپرس این است که چگونه تصاویر را باید در ستون ها و ردیف ها کنار هم قرار داد!
برای نمایش عکس ها به صورت چند ردیف و چند ستون در صفحات سایت که ساخت گالری از تصاویر را در پی دارد باید طبق شکل زیر در برگه یا نوشته خود بر روی دکمه ” افزودن پرونده چندرسانه ای ” کلیک کنیم.

سپس مطابق شکل زیر بر روی ساخت گالری که با فلش قرمز در شکل نشان داده شده کلیک می کنیم و تمام عکس های موردنظر خود را انتخاب کرده و در پایان بر روی دکمه آبی رنگ “گالری تازه بسازید” کلیک می کنیم.

gallery- پرسش رایج کاربران در وردپرس

به همین ترتیبی که گفته شد شما قادرید تصاویر مورد نظر خود را به صورت چند ردیف و چند ستون در یک برگه و یا نوشته نمایش دهید.

۹- چگونه منوهای سایت خود را در وردپرس خود ایجاد کنم؟

menu-پرسش رایج کاربران در وردپرس

فهرست ها همیشه جزء پرسش رایج کاربران در وردپرس بوده و هست. برای ایجاد منوهای سایت در وردپرس مطابق شکل زیر از گزینه “فهرست ها ” در پنل مدیریت وردپرس استفاده می کنیم.
با کلیک بر روی گزینه “فهرست ها” وارد صفحه ای مشابه در شکل زیر می شوید.

add menu-پرسش رایج کاربران در وردپرس

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید شما قادر هستید در قسمت فهرست ها هر یک از برگه ها، نوشته ها، پیوندهای دلخواه و دسته های موجود در وردپرس را به منو سایت خود اضافه کنید.

به عنوان مثال با کلیک بر روی باکس برگه ها طبق شکل زیر باکسی باز می شود که می توانید هر یک از برگه ها موجود در وردپرس خود را به فهرست برای اضافه شدن به منو سایت خود اضافه کنید.

pages-پرسش رایج کاربران در وردپرس

در بالای صفحه فهرست ها بخشی برای تنظیمات صفحه است که با فلش قرمز در شکل بالا مشخص شد و با کلیک بر روی آن مطابق شکل زیر می توانید با تیک زدن هر یک از گزینه های نوشته ها، برگه ها ، دسته ها و حتی برچسب ها را انتخاب کنید.

box-پرسش رایج کاربران در وردپرس

 با تیک زدن هر بخش باکس هریک به به ستونی که درشکل زیر قابل رویت است اضافه می شود.

add feathers-پرسش رایج کاربران در وردپرس

۱۰- چگونه از قابلیت دسته ها و برچسب ها در وردپرس استفاده کنیم؟

category and tags-پرسش رایج کاربران در وردپرس

یکی پرسش رایج کاربران در وردپرس پیرامون دسته ها و برچسب ها می باشد. ما از قابلیت دسته ها و برچسب ها در وردپرس برای دسته بندی هر یک از مطالب مختلف سایت خود استفاده می کنیم تا بتوانیم موضوعات مختلف موجود در سایت خود را از هم تفکیک کنیم که این کار کمک می کند تا کاربران راحت تر بتوانند با جستجوی یک کلمه درسایت به مطالب دلخواه خود دسترسی پیدا کنند.
در واقع برچسب ها و دسته ها این امکان را فراهم می کند که بتوانیم به نحوی دسترسی به نوشته های مختلف موجود در وردپرس را مدیریت می کنیم.

همچنین می توانیم به هر یک از نوشته های موجود در وردپرس چندین برچسب متناسب با محتوای هر یک از نوشته های موجود در سایت اختصاص دهیم.

موفق باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  پنل مدیریتی سایتم باز نمیشه. وقتی میخوام وارد پنل مدیریتی بشم صفحه لاگین وا نمیشه و وارد صفحه اصلی میشه

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   احتمال زیاد افزونه ای برای ریدایرکت نصب شده که این اتفاق میفته.