صفحه سفید مرگ وردپرس چیست و چطور میتوان آن را حل کرد؟

صفحه سفید وردپرس صفحه سفید وردپرس

یکی از بدترین حالتهایی که برای سایت­هایی که با وردپرس طراحی شده ­اند پیش می ­آید حالت صفحه سفید مرگ وردپرس است که در آن کاربر با یک صفحه کاملا سفید بدون هیچ نوع محتوایی مواجه می­ شود. صفحه سفید مرگ وردپرس یا در اصطلاح wordpress whitescreen of Deathh یا به اختصار wsod ، یکی از رایج ترین خطاهای سایتهای وردپرسی است که در ادامه مقالات ما در حوزه آموزش وردپرس به آن می­پردازیم.

در این مقاله به دو موضوع زیر خواهیم پرداخت:

 • WordPress White of Death چیست؟
 • چگونه مشکل WordPress White of Death را رفع کنیم؟

صفحه سفید مرگ وردپرس چیست؟

WordPress White of Death زمانی رخ می­دهد که کاربر با یک صفحه کاملا سفید مواجه میشود. وقتی کاربر با این مشکل رو­به­ رو می­شود در مرورگرها مختلف با پیامهای متفاوتی مواجه می­شود مثلا در شکل زیر در مرورگر گوگل­ کروم خطای HTTP 500 به کاربر نمایش داده می­شود.

صفحه سفید مرگ وردپرس چیست؟

و تصویر زیر در هنگام WordPress White of Death در مرورگر فایرفاکس ­­موزیلا به کاربر نمایش داده می­شود که فقط شامل یک صفحه کاملا سفید است و چیزی به کاربر نمایش داده نمی­شود. WSoD معمولا به علت خطاهای کد php ، محدودیت حافظه ، وجود یک افزونه معیوب و یا قالب معیوب به ­وجود می­ آید. مشکل WSoD به هر علتی که ایجاد شده باشد به سادگی قابل حل است ما در این مقاله 9 راه  آسان برای حل این مشکل را به شما معرفی می­کنیم.

صفحه سفید مرگ وردپرس چیست؟

چگونه مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس را رفع کنیم؟

ما در این مقاله برای حل مشکل WordPress White of Death به شما 9 راه ­حل را بیان می­کنیم تا بتوانید در سریعترین زمان ممکن این چالش را حل کنید.

این 9 راه­ حل شامل موارد زیر است:

 1. افزونه های وردپرس خود را غیرفعال کنید
 2. یکی از قالب پیش فرض وردپرس را به عنوان قالب سایت قرار دهید
 3. کش مرورگر و افزونه وردپرس را پاک کنید
 4. حالت Debugging را فعال کنید
 5. محدودیت حافظه خود را افزایش دهید
 6. تنظیمات مربوط به مجوز دسترسی فایل را بررسی کنید
 7. مشکلات به‌روزرسانی خودکار ناموفق وردپرس را بررسی کنید
 8. رفع خطاهای نحوی در قطعه کدها یا بازیابی نسخه پشتیبان آن
 9. قابلیت پردازش متن PHP را افزایش دهید

در ادامه این محتوا هر یک از روش های بالا برای حل مشکل WordPress White of Death را به صورت مجزا توضیح می­دهیم.

 1. افزونه های وردپرس خود را غیرفعال کنید

یکی از دلایلی احتمالی برای صفحه سفید مرگ وردپرس وجود یک یا چند افزونه معیوب است اگر همچنان به بخش پنل مدیریت وردپرس دسترسی دارید همه افزونه ­ها را غیرفعال کنید برای این کار کافیست مطابق شکل زیر از بخش افزونه ­ها ، همه آنها را انتخاب کرده و غیرفعال کنید.

چگونه مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس را رفع کنیم؟

پس از غیرفعال کردن افزونه­ ها ، اگر مشکل WordPress White of Death حل شد میتوان نتیجه گرفت که مشکل از یکی از افزونه ­هاست. برای شناسایی افزونه معیوب باید تک ­تک افزونه­ ها را فعال کرد و دوباره سایت را بارگذاری کرد اگر با فعال شدن یک افزونه سایت دوباره دچار مشکل شد آن افزونه برای سایت مشکل­ ساز است و باید برای رفع آن اقدام کرد. برای رفع مشکل افزونه میتوان از توسعه ­دهنده افزونه یا بخش پشتیبانی سایت مخصوص به آن افزونه کمک گرفت. اگر امکان دسترسی به پنل مدیریت سایت نیست میتوان از FTP استفاده کرد و مطابق شکل زیر در پوشه wp-content نام فایل plugins را تغییر داد

چگونه مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس را رفع کنیم؟

با تغییر نام پوشه plugins ، کامپایلر دیگر نمیتواند پوشه پلاگین ها را شناسایی کند و عملا تمام افزونه ­ها غیرفعال میشود.

 1. یکی از قالب پیش فرض وردپرس را به عنوان قالب سایت قرار دهید

اگر بررسی افزونه­ ها مطابق مرحله قبل مشکل WSoD حل نشد این احتمال وجود دارد که مشکل از قالب فعال سایت باشد پس قالب وردپرس را به یکی از قالب­ های پیشفرض تغییر دهید.

برای تغییر قالب در پنل مدیریت وردپرس مطابق شکل از مسیر زیر اقدام کنید:

Appearance > Themes

چگونه مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس را رفع کنیم؟

اگر به پنل مدیریت وردپرس دسترسی ندارید با استفاده از FTP مطابق شکل زیر از مسیر content/themes نام پوشه themes را تغییر دهید.

چگونه مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس را رفع کنیم؟

با تغییر نام پوشه theme یک قالب پیشفرض جایگزین قالب فعلی سایت می­شود. اگر با تغییر قالب مشکل WordPress White Screen of Death حل شد پس مشکل در قالب سایت ­است و باید آن قالب را اصلاح کنید یا یک قالب دیگر را جایگزین آن کنید.

 1. کش مرورگر و افزونه وردپرس را پاک کنید

اگر با بررسی دو مرحله قبلی مشخص شد که مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس از افزونه­ ها یا قالب سایت نیست احتمال دارد که مشکل از کش مرورگر یا یکی از افزونه ­های کش وردپرس باشد پس برای بررسی این حالت کش آنها را پاک کنید.

اگر از یکی از افزونه­ های کش وردپرس مثل WP Super Cache استفاده می­کنید به راحتی مطابق شکل زیر و از مسیر زیر میتوان کش آن را پاک کرد.

  خطای Mixed content چیست؟ | رفع خطای https در گوگل کروم

Settings > WP Super Cache > Delete Cache

چگونه مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس را رفع کنیم؟

پس از خالی کردن کش با رفرش صفحه سایت ، بررسی کنید که آیا مشکل حل شده­ است.

 1. حالت Debugging وردپرس را فعال کنید

اگر با بررسی سه مرحله قبلی همچنان مشکل WSoD حل نشده­ بود می­توان از گزینه دیباگ وردپرس استفاده کرد. برای فعال کردن دیباگ وردپرس باید در پوشه wp-config.php در بین فایلهای وردپرس ، خط زیر را پیدا کنید و آن را به حالت true تغییر دهید.

define(‘WP_DEBUG’, false );

اگر این خط وجود نداشت می­توان آن را به ابتدای این فایل اضافه کرد.

با فعال کردن حالت دیباگ ، با رفرش صفحه سایت به جای نمایش یک صفحه سفید خالی ، یک صفحه و چند پیام خطا که بیانگر خطاهای موجود در سایت است مطابق شکل زیر به کاربر نمایش داده ­میشود:

Cannot redeclare get_posts() (previously declared in

/var/www/html/wordpress/wp-includes/post.php:1874) in

/var/www/html/wordpress/wp-content/plugins/my-test-plugin/my-test-plugin.php on line 38

همانطور که در شکل بالا مشخص است در این مثال مشکل از افزونه my-test-plugin است که با اصلاح و یا غیرفعال کردن آن احتمالا مشکل WSoD حل میشود. اگر بعد از فعال کردن حالت دیباگ ، خطایی نمایش داده ­نشد ممکن است مشکل از میزبان وب باشد و حالت دیباگ به درستی در سرور پیکربندی نشده ­باشد که در این حالت باید از بخش پشتیبانی شرکت میزبانی وب کمک گرفت. بعد از اتمام این مرحله حتما حالت دیباگ را غیرفعال کنید زیرا با فعال بودن آن ممکن است برخی اطلاعات سایت در اختیار دیگران قرار بگیرد و این از لحاظ امنیتی مشکل­ ساز است.

 1. محدودیت حافظه خود را افزایش دهید

اگر با اجرای چهار مرحله قبلی مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس حل نشده ­بود احتمال دارد مشکل از کمبود میزان حافظه باشد پس میزان حافظه خود را افزایش دهید.

برای افزایش حافظه میتوان از روشهای زیر عمل کرد:

 1. قرار دادن کد زیر در فایل wp-config.php:

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’);

 1. قرار دادن کد زیر در فایل htaccess:

php_value memory_limit 64M

 1. دسترسی به فایل ini از طریق FTP و قرار دادن کد زیر در آن :

memory_limit = 64M

اگر با تخصیص میزان مناسبی از حافظه ، باز هم مشکل کمبود حافظه وجود داشته ­باشد احتمال دارد مشکل از قالب یا یکی از افزونه­­ ها باشد که حجم زیادی از حافظه را اشغال می­کند که برای حل این مشکل میتوانید یک از یک برنامه­ نویس خبره کمک بگیرید.

 1. مجوزهای دسترسی به فایلها را بررسی کنید

یکی از دلایل احتمالی مشکل WordPress White of Death می­تواند مشکل مجوزهای دسترسی به فایلها باشد. اگر دسترسی SSH به سرور دارید دستورات زیر را در مسیر روت وردپرس خود اعمال و سپس اجرا کنید:

sudo find . -type f -exec chmod 664 {} +sudo find . -type d -exec chmod 775 {} +sudo chmod 660 wp-config.php

اگر این مرحله کمی برایتان گیج­ کننده است می­توانید از از یک برنامه ­نویس خبره و یا بخش پشتیبانی شرکت هاستینگ خود کمک بگیرید.

 1. مشکلات به روز رسانی خودکار ناموفق وردپرس را بررسی کنید

یکی از دلایل احتمالی WSoD می­تواند مشکل بروزرسانی معیوب وردپرس باشد برای بررسی این مشکل بررسی کنید که اگر فایل maintenance.  یا مخفف آن در بین فایلها وجود دارد آن را حذف کنید و سایت را رفرش کنید. اگر بازهم بروزرسانی مشکل داشت می ­توانید وردپرس را به صورت دستی آپدیت کنید تا مشکل حل شود.

 1. رفع خطاهای نحوی در قطعه کدها یا بازیابی نسخه پشتیبان آن

یکی از مواردی که می­تواند باعث مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس شود این است که در ویرایش کد یکی از فایلهای وردپرس بخشی را اشتباه تایپ کنید. در کل توصیه میشود که به هیچ وجه به صورت دستی کدهای وردپرس را ویرایش نکنید تا به مشکل نخورید ولی در صورت بروز این مشکل می­توان از طریق FTP تغییرات را به حالت پیشفرض برگرداند. اگر همانطور که در مرحله چهارم این مقاله گقته­ شد حالت دیباگ را فعال کرده ­باشید پیام خطا می­تواند محل دقیق کد معیوب را مشخص کند.

 1. قابلیت پردازش متن PHP را افزایش دهید

یکی از مواردی که باعث ایجاد WSoD میشود می­تواند طولانی بودن صفحه یا پست باشد در این حالت برای حل مشکل کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید:

ini_set(‘pcre.recursion_limit’,20000000);ini_set(‘pcre.backtrack_limit’,10000000);

خلاصه

ما در این مقاله به معرفی مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس که یکی از رایج­ ترین مشکلات در سایت های وردپرسی است پرداختیم و علل این مشکل و راه های حل آن را به شما معرفی کردیم. با اجرای 3 مرحله اول به احتمال زیاد مشکل WordPress White Screen of Death حل میشود و نیازی به بررسی سایر مراحل نیست ولی ما برای تکمیل موضوع محتوا آنها را بیان کردیم.  امیدواریم که این محتوا برای شما مفید بوده ­باشد در پایان اگر هر نوع انتقاد یا پیشنهادی در مورد این مقاله دارید خوشحال می­شویم آن را از طریق کانالهای ارتباطی با ما در میان بگذارید.

منبع : wpbeginner.com

سوالات متداول

WordPress White of Death زمانی رخ می­دهد که کاربر با یک صفحه کاملا سفید مواجه میشود. وقتی کاربر با این مشکل رو­به­ رو می­شود در مرورگرها مختلف با پیامهای متفاوتی مواجه می­شود مثلا در مرورگر گوگل­ کروم خطای HTTP 500 به کاربر نمایش داده می­شود.
این 9 راه­ حل شامل موارد زیر است: افزونه های وردپرس خود را غیرفعال کنید یکی از قالب پیش فرض وردپرس را به عنوان قالب سایت قرار دهید کش مرورگر و افزونه وردپرس را پاک کنید حالت Debugging را فعال کنید محدودیت حافظه خود را افزایش دهید تنظیمات مربوط به مجوز دسترسی فایل را بررسی کنید مشکلات به‌روزرسانی خودکار ناموفق وردپرس را بررسی کنید رفع خطاهای نحوی در قطعه کدها یا بازیابی نسخه پشتیبان آن قابلیت پردازش متن PHP را افزایش دهید
برای فعال کردن دیباگ وردپرس باید در پوشه wp-config.php در بین فایلهای وردپرس ، خط زیر را پیدا کنید و آن را به حالت true تغییر دهید. define(‘WP_DEBUG’, false ); اگر این خط وجود نداشت می­توان آن را به ابتدای این فایل اضافه کرد. با فعال کردن حالت دیباگ ، با رفرش صفحه سایت به جای نمایش یک صفحه سفید خالی ، یک صفحه و چند پیام خطا که بیانگر خطاهای موجود در سایت است مطابق شکل زیر به کاربر نمایش داده ­میشود: Cannot redeclare get_posts() (previously declared in /var/www/html/wordpress/wp-includes/post.php:1874) in /var/www/html/wordpress/wp-content/plugins/my-test-plugin/my-test-plugin.php on line 38 همانطور که در شکل بالا مشخص است در این مثال مشکل از افزونه my-test-plugin است که با اصلاح و یا غیرفعال کردن آن احتمالا مشکل WSoD حل میشود. اگر بعد از فعال کردن حالت دیباگ ، خطایی نمایش داده ­نشد ممکن است مشکل از میزبان وب باشد و حالت دیباگ به درستی در سرور پیکربندی نشده ­باشد که در این حالت باید از بخش پشتیبانی شرکت میزبانی وب کمک گرفت. بعد از اتمام این مرحله حتما حالت دیباگ را غیرفعال کنید زیرا با فعال بودن آن ممکن است برخی اطلاعات سایت در اختیار دیگران قرار بگیرد و این از لحاظ امنیتی مشکل­ ساز است.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 10 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ممنون از مطلب مفیدتون.
  من بعد از انتقال سایت از لوکال به هاست برای ورود به صفحه مدیریت صفحه سفید میاد.
  مشکل هم پیدا کردم که مربوط به کد تعریف ناحیه ابزارک داخل فایل functions.php هست. من دو تا ناحیه ابزارک تعریف کردم. وقتی هم پاکشون میکنم همه چیز درست میشه.
  من میخوام ناحیه ابزارک هام را داشته باشم. چطور میشه این مشکل را حل کرد ؟
  ممنون از لطفتون

 2. 9 سال عضو همیار وردپرس

  درود بر شما.
  من تمام چیزایی که گفته شد رو انجام دادم ولی درست نشد و این ارور نشون داده میشه:
  /home/ir4run/public_html/wp-includes/functions.php on line 3282

 3. 9 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ببخشید سوالم به این پست مربوط نیست ولی هیچ جا مطلب پیدا نکردم مجبور شدم
  این ارور رو چه جوری میشه رفع کرد ؟
  امکان ایجاد شاخه wp-content/uploads/2015/06 نیست. آیا شاخه مادر آن با سرور قابل نوشتن است؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این ارور رو در چه موقعی دریافت می کنید؟ یعنی برای چه عملکردی این ارور رو می بینید ؟

 4. 9 سال عضو همیار وردپرس

  افزونه ای هست که با آن بتوان فایلها را از شر این کد پاک کرد یا نه ؟
  شما چه راحی پیشنهاد میدهید؟

 5. 9 سال عضو همیار وردپرس

  متنی شبیه به این به ابتدای تمام فایلهای php اضافه شده :
  hmg%x5c%x7825!j%x5c%x25)utjm6<%x5c%x787fw6*CW&)7gj6<*K)%x5c%x7827;%x5c%x7825!}&;!osvufs}%x5cqmbdf)%x5c%x7825%x5c%x7824-%x5c%x7824y46]267]y74]275]y7:]268]y7f#x5c%x7827doj%x5c%x78256<%x5c%x787fw6*%x5c%x787f_*#fmjgk4%x5c%x78]464]284]364]6]234]342]58]24]31#-%x5c%x7825tdz*Wf%x5c%x787f%x5c%x787f<u%x5c%x782po!%x5c%x7824-%x5c%x7824y7%x5c%x7824-%x5c%x7824*<!%x5c%x7824-

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام این متن یک سری دستور کد شده است.
   اگر قبلا در فایل های شما این کدها نبوده پس احتمالا شما هک شده اید.

 6. 9 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام به همه دوستان عزیز. مشکلی که برای من پیش اومده این که تمامی فایلهایی که پسوند php دارند یک متن بزرگ چندین خطی که شامل کاراکترهای نامفهوم هست به اولشون اضافه شده . البته فعلا سایت داره به خوبی بالا میاد ولی نمیدونم این متنها از کجا اومدن فکر میکنم سایت هک شده باشه. لطفا راهنمایی کنید.

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این متن چی هست که اضافه شده ؟

 7. 9 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من وقتی پوشه پلاگینز رو تغییر نام دادم و بعد دوباره برگردوندم به حالت سابقش دیگه تو صفحه افزونه های پیشخوان هیچ یک از افزونه وجود نداره! و نوشته “شما در حال حاضر افزونه‌ای در دسترس ندارید” پیشخوان باز میشه ولی وقتی هم که میخوام افزونه اضافه کنم میگه : ” نمی‌توان پوشه‌ی جدید ساخت. /home/antineti/public_html/wp-content/plugins/bbpress/ ” مشگل از کجاست؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله وقتی نام پوشه ی پلاگین رو تغییر میدید همچین اتفاقی می افته ، اما می تونید از داخل هاست افزونه ها رو اضافه کنید و موردی نداره فقط یادتون باشه که باید نام این افزونه در قسمت قالب اصلی سی ام اس وردپرس نیز تغییر کنه!

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   من هم این مشکل رو دارم.
   لطفا کمی واضح تر توضیح دهید.
   باید چکار کنیم؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ببینید دوست عزیز وقتی شما نام پوشه ی افزونه ها رو تغییر میدید کل افزونه های شما غیر فعال میشن و از کار میافتن که میتونید اونها رو دوباره به حالت عادی بازگردانی کنید

 8. 9 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من از دیروز وقتی میخوام وارد صفحات پیشخوان مثله نوشته تازه و رسانه تازه و … بشم با این ارور مواجه میشم problem loading page میخواستم ببینم همین کفن سفید هست؟ یا مشکل دیگه ای داره؟ با هاست هم تماس گرفتن گفتن مشکل از هاست نیست و احتمالا اسکریپت مشکل داره نظر شما چیه اگر میشه فوری راهنمایی کنید

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به احتمال زیاد همین خطا هست !
   منظور شما از اسکریپت چیه ؟ قالب رو میگید ؟؟

 9. سلام
  من امروز یه قالبی رو هاست ذخیره کردم ( بدون فعال کردن در وردپرس) بعد از اون دیگه دسترسی به خود سایت یا پنل مدیریت ندارم.
  ولی اگه با مرورگر دیگه ای که قبلا باهاش وارد مدیریت نشدم ، سایت رو باز کنم ، باز می شه و زمانی که بخوام وارد مدیریت بشم دوباره همین اتفاق می افته و نمی تونم دیگه از طریق اون مرورگر هم سایت رو ببینم.
  این مورد برای یه سایت دیگم هم اتفاق افتاده بود.
  ممنون می شم راهنمایی کنید

 10. سلام
  من بعد عوض کردن ویندوز مدیریت وردپرس با زمینه سفید باز میشه.
  ینی تمام گزینه ها ی مدیریت پشت سر هم قرار گرفتن و زمینه سفیده. یه جورایی افتضاح
  میشه راهنمای کنید؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مورد ربطی به تغییر ویندوز نداره! اول از همه سایتتون رو توی سیستم های دیگه ای هم چک کنید ، سرعت اینترنت رو چک کنید، مرورگر رو آپدیت کنید