آموزش سئوی وردپرس با Yoast SEO به همراه سوالات متداول

سئوی وردپرس

همان‌طور که می‌دانید مقوله سئوی وردپرس از موارد بسیار مهم در هر نوعی از وبسایت است که باید توجه شایانی به آن داشت. سئوی وردپرس دارای بخش‌های گسترده‌ای است که برای همگان قابل درک نیست اما به هر جهت باید تلاش کرد تا محتوای وبسایت را به گونه‌ای مناسب برای موتورهای جستجو بهینه کنیم تا بتوان قدمی در جهت بهبود جایگاه وبسایت برداشت. یکی از راه‌کارهای مناسب برای بهینه‌سازی محتوای وبسایت در وردپرس استفاده از افزونه‌های سئوی وردپرس است که در این میان افزونه Yoast SEO جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است و تقریبا می‌توان گفت در امر بهینه‌سازی همه چیز است. 

سئوی وردپرس

افزونه Yoast SEO مورد مناسبی برای ارزیابی عناصر سئوی داخلی است اما به این معنی نیست که پس از نصب آن کار تمام شده! این افزونه مواردی که از نظر موتورهای جستجو حائز اهمیت هستند را بررسی کرده و پیشنهادهایی در جهت بهبود آن‌ها ارائه می‌دهد. ویژگی بسیار خوب Yoast SEO این است که هم زمان با تهیه محتوا آن را بررسی می‌کند و در انتهای مقاله بخشی برای بهبود ارائه می‌دهد که نسبت به تغییرات محتوا واکنش داده و کاملاً پویا است.

سئوی وردپرس با Yoast SEO

yoast seo- سئوی وردپرس

افزونه Yoast SEO یکی از افزونه‌های اصلی در حوزه سئوی وردپرس است که فعالیت خود را از سال ۲۰۰۸ میلادی آغاز کرد و بروزرسانی‌های مداوم، آن را محبوب کرده است به‌طوری که هم‌اکنون بیش از ۵ میلیون نصب فعال را با امتیاز ۴٫۹ از ۵ به خود اختصاص داده است. این افزونه قوانینی را در توابع خود جای داده که نتیجه نهایی موردپسند ربات‌های گوگل و کاربران قرار گیرد.

امکانات افزونه Yoast SEO

 • مدیریت سایت مپ
 • بروزرسانی‌های مداوم
 • توابع قدرتمند
 • پشتیبانی قوی
 • حاوی نکات مورد نظر موتورهای جستجو برای سئوی محتوا
 • کنترل آدرس‌ها برای جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری
 • امکان کنترل متاتگ‌ها
 • و…

نصب و راه‌اندازی افزونه

برای شروع کار افزونه Yoast SEO را از انتهای مقاله دانلود کرده و در پنل مدیریتی وردپرس به منوی افزونه‌ها و زیر منوی افزودن رجوع کنید. سپس اقدام به نصب و فعال‌سازی افزونه کنید. پس از فعال‌سازی منوی جدیدی تحت عنوان سئو به پنل مدیریتی وردپرس شما اضافه خواهد شد.

general- سئوی وردپرس

نکته: پس از فعال‌سازی افزونه، گزینه دسترسی سریع افزونه به ادمین بار اضافه خواهد شد که این موضوع واقعا برای همه خوشایند است. برای سهولت در پیکربندی افزونه می‌توانید از بخش پیکربندی گام به گام شروع به تنظیم افزونه کنید. نسخه جدید این افزونه به تفکیک بخش‌ها پرداخته و پیکربندی آن بسیار ساده‌تر شده است.

منوی سئوی وردپرس شامل شش زیر منو به شرح زیر است.

 1. عمومی: شامل بخش‌های تنظیمات عمومی و مشاهده اطلاعیه‌ها است.
 2. ظاهر جستجو: شامل تنظیمات نحوه نمایش محتوا است.
 3. میز فرمان جستجو: بخشی برای وارد کردن کد تاییدیه گوگل است. (چنانچه این بخش برایتان فعال نشد مشکلی نیست و سخت نگیرید! تغییری در روند شما ایجاد نخواهد کرد.)
 4. اجتماعی: بخشی برای کنترل و مدیریت شبکه‌های اجتماعی است.
 5. ابزارها: شامل ابزارهایی برای درون‌ریزی و برون‌بری اطلاعات سئوی وردپرس و تنظیمات فایل‌های اصلی است.
 6. فعال‌سازی نسخه پرمیوم: برای مشاهده ویژگی‌های نسخه پرمیوم و ارتقا از این بخش می‌توان کمک گرفت. تنظیمات را از زیر منوی اول شروع می‌کنیم.

زیر منوی اول: عمومی

تنظیمات را از زیر منوی عمومی شروع می‌کنیم. این بخش شامل سه سربرگ است.

 • پیشخوان
 • امکانات
 • ابزارهای وبمستر

پیشخوان

از طریق اولین سربرگ به نام پیشخوان می‌توانید کلیه اطلاعات و اعلان‌های مربوط به افزونه را مشاهده کنید.

dashboard- سئوی وردپرس

امکانات

با مراجعه به سربرگ امکانات می‌توانید کلیه بخش‌ها را در حالت فعال یا غیرفعال قرار دهید. در این بخش امکان فعال‌سازی تجزیه و تحلیل خوانایی مطالب، نقشه‌های XML سایت، نوار منوی مدیریت و… وجود دارد. با توجه به نیازهای خود، بخش‌های دلخواه را فعال کنید. به‌طور پیش‌فرض کلیه موارد در حالت فعال قرار دارند.

facility- سئوی وردپرس

ابزارهای وبمستر

قسمت ابزارهای وبمستر شامل سه فیلد است که می‌توانید تاییدیه‌های مربوط به بینگ، گوگل و یاندکس را در این سه فیلد وارد کنید. برای دریافت هر کد می‌توانید بر روی لینک مقابل فیلد کلیک کنید. این بخش برای ایجاد اتصالات و استفاده از انواع ابزارهای وبمستران است. در پایان تنظیمات بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

webmaster tools- سئوی وردپرس

زیر منوی دوم: ظاهر جستجو

با کلیک بر روی زیر منوی ظاهر جستجو به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت خواهید شد. این بخش تنظیمات نسبتاً مهمی را شامل می‌شود که حتماً باید پیکربندی شوند. ابتدا سربرگ عمومی را بررسی می‌کنیم.

عمومی

این سربرگ برای پیکربندی تنظیمات کلی افزونه است که هنگام جستجو به بازدیدکنندگان نمایش داده می شود. دقت کنید این تنظیمات بسیار مهم هستند.

general setting- سئوی وردپرس

جداکننده‌ عنوان: در انتهای عنوان سئوی مطالب، نام وبسایت درج می‌شود در این بخش می‌توانید مشخص کنید که فاصل نام وبسایت و عنوان سئو چه کاراکتری باشد که به‌صورت پیش‌فرض کاراکتر خط تیره انتخاب شده است.

صفحه خانه: در این بخش می‌توانید برای صفحه اصلی خود عنوان و توضیحات مورد نظر را وارد کنید.

گراف دانش: از کشوی مقابل این بخش می‌توانید مشخص کنید که صاحب وبسایت یک شخص حقیقی است یا حقوقی. در صورتی که وبسایت شخصی است گزینه شخص را انتخاب کرده و در فیلد بعدی نام خود را وارد کنید. در صورتی که وبسایت متعلق به سازمان یا شرکت است گزینه شرکت را انتخاب کنید و در فیلدهای بعدی نام شرکت را وارد کرده و تصویری را به‌عنوان نماد شرکت بارگذاری کنید.

انواع محتوا

سربرگ انواع محتوا شامل تنظیمات مرتبط با فعال‌سازی درج تاریخ نوشته‌ها و برگه‌ها در وردپرس، فعال‌سازی نمایش فیلد توضیحات متا برای برگه‌ها و نوشته‌ها، فعال‌سازی امکان نمایش برگه‌ها و نوشته‌ها در موتورهای جستجو است.

multimedia- سئوی وردپرس

سربرگ‌های طبقه‌بندی‌ها و بایگانی‌ها نیز به همین روال و به همین صورت پیکربندی می‌شوند.

زیر منوی سوم: میز فرمان جستجو

پس از تنظیمات، نوبت به برقراری اتصالات می‌رسد. برای این منظور به زیر منوی میز فرمان جستجو رجوع کنید با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه می‌شوید. تنظیم این بخش باعث می‌شود که نظارت بیش‌تری را بر روی وبسایت خود داشته باشید. در این صفحه بر روی دکمه دریافت کد تصدیق گوگل کلیک کنید.

setting- سئوی وردپرس

پس از آن صفحه‌ای باز شده و می‌توانید جیمیل مورد نظر خود را برای برقراری اتصال انتخاب کنید که درنهایت کدی برای برقراری اتصال بین افزونه سئوی وردپرس و جیمیل انتخاب شده نمایش داده می‌شود. کدد را کپی کرده و در فیلد افزونه درج و بر روی دکمه تصدیق کلیک کنید.

gmail-سئوی وردپرس

زیر منوی چهارم: اجتماعی

این صفحه مربوط به آدرس تمامی شبکه‌های اجتماعی است. می‌توانید آدرس حساب‌های اجتماعی خود را برای برقراری ارتباط با وردپرس وارد کنید. این بخش تأثیر به سزایی در کسب امتیاز برای سئوی وردپرس دارد.

social- سئوی وردپرس

زیر منوی ابزارها

بخش ابزارها شامل سه قسمت به شرح زیر است.

درون‌ریزی و برون بری اطلاعات: به کمک این بخش می‌توانید تنظیماتی که در سایر افزونه‌های سئو مانند HeadSpace2، All in One SEO و… اعمال کرده‌اید را درون‌ریزی کرده و یا اینکه تنظیمات جاری خود را برون‌بری کرده و بر روی وبسایتی دیگر پیاده کنید.

ویرایشگر فایل: با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید محتوای فایل robots.txt را مشاهده و یا ویرایش کنید. همچنین در زیر این کادر امکان مشاهده و ویرایش فایل مخفی htaccess. را نیز خواهید داشت.

ویرایشگر گروهی: در این بخش لیستی از تمامی برگه‌ها و نوشته‌های خود مشاهده می‌کنید که عنوان سئوی فعلی را در مقابل هر کدام نمایش داده و امکان تغییر آن را خواهید داشت که برای تسریع در روند تغییرات عنوان‌ها در نظر گرفته شده است.

tools- سئوی وردپرس

تنظیمات سئو در نوشته‌ها و برگه‌ها

کلیه تنظیمات پیکربندی مطابق با توضیحات فوق بود که تنها یک‌بار باید آن‌ها را اعمال کنید و در گام‌های بعدی پس از ایجاد هر نوع محتوایی می‌توانید به انتهای محتوا و باکس سئو رجوع کرده و آن را بهینه کنید.

ویرایش اسنیپت 

snippet- سئوی وردپرس

عنوان سئو: عنوانی که برای مطلب شما در موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود.
نامک: کلمه‌ای است که در انتهای آدرس نوشته شما در مرورگر نمایش داده می‌شود.
توضیحات متا: این توضیحات همان بخشی است که در پایین عنوان سئو در موتورهای جستجو به افراد نمایش داده می‌شود.

  فشرده سازی و افزایش سرعت وردپرس با Check and Enable GZIP compression

keyworords- سئوی وردپرس

کلیدواژه کانونی: همان کلمه کلیدی شماست که براساس آن محتوای خود را ایجاد کرده و در متن بارها آن را تکرار کرده‌اید.
Keyword synonyms: این قسمت به تازگی اضافه شده و می‌توانید مترادف کلمه کلیدی خود را در این بخش وارد کرده و با کاما آن را جدا کنید.

کمی اسکرول کنید! در بخش پایین تحلیل و بررسی عملکردتان را خواهید دید.

analys- سئوی وردپرس

در این بخش برای شما مشخص می‌کند که چه بخش‌هایی مشکل دارد، چه قسمت‌هایی نیاز به بهبود دارند و کدام قسمت‌ها تایید شده هستند. ما تصمیم داریم هر بخش را در جلسات مجزایی برای شما به طور کامل تشریح کنیم. مطمئنم که از مقالات بعدی Yoast Seo لذت خواهید برد چون دقیقا همان چیزی است که منتظرش بودید 🙂

نتیجه گیری

سئوی وردپرس بخش مهمی است که صاحبان وبسایت‌ها باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند. سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز از این قاعده مستثنا نیست و وبسایت‌های طراحی‌شده با وردپرس نیز باید به این مقوله توجه کنند. خوشبختانه افزونه‌های متعددی در این زمینه طراحی و توسعه داده شده‌اند که از این میان افزونه Yoast SEO جزء برترین‌ها است.

شما با نصب این افزونه می‌توانید گامی محکم برای بهبود وضعیت وبسایت خود بگیرید. پس امتحانش کنید و اگر استفاده می‌کنید به نسخه جدید بروزرسانی کنید. 

موفق باشید.

برای دریافت نسخه حرفه‌ای و کامل Yoast SEO نیز می‌توانید به ژاکت مراجعه کرده و آن را خریداری کنید. 

ویدئوی آموزشی

تهیه شده توسط پویا دارایی

دانلود افزونه Yoast Seo

دانلود افزونه صفحه افزونه

سوالات متداول درباره افزونه Yoast SEO

در هر موضوعی معمولا سوالات رایجی وجود دارد که اگر به آن‌ها بتوان پاسخ داد، یعنی پاسخ عده زیادی از افراد داده می‌شود. در مورد افزونه سئوی وردپرس نیز ما به دنبال این سوالات رایج گشتیم و آن‌ها را برایتان آماده کردیم تا اگر سوال شما در آن‌ها وجود داشت، بتوانیم پاسخ قانع کننده‌ای به آن بدهیم.

۱- افزونه Yoast SEO دقیقا چه کاری برای ما انجام می‌دهد؟ 

اگر یک سایت یا بلاگ وردپرسی دارید و می‌خواهید آن را در معرض دید افراد قرار دهید باید بر روی سئوی وردپرس آن کار کنید. این عملیات با کمک افزونه حرفه‌ای و فوق‌العاده Yoast SEO امکان‌پذیر است.

۲- چگونه می‌توان افزونه Yoast SEO را نصب کرد؟ 

در آموزش بالا تمامی مراحل را گام به گام برایتان شرح دادیم. می‌توانید با کمک آن به راحتی وبسایت خود را راه‌اندازی کنید.

۳- چگونه کلمه کلیدی مورد نظر را به مطلب اضافه کنم؟

شما می‌توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در بخش کلیدواژه کانونی وارد کنید.

۴- آیا عنوان مطلب با عنوان سئو متفاوت است؟

بله! عنوان سئو در واقع باید کلمه کانونی را در ابتدای خود داشته باشد و دقیقا همان عنوانی است که در گوگل ظاهر می‌شود.

۵- چگونه یک عنوان سئوی خوب و بهینه انتخاب کنیم؟

به طول عنوان توجه کنید، بیش از حد از کلمه کلیدی در عنوان استفاده نکنید، برای هر صفحه یک عنوان منحصر به فرد انتخاب کنید، کلمه کانونی خود را در ابتدای عنوان سئو بیاورید، از نام تجاری خود در آن استفاده کنید و برای مشتریان خود بنویسید.

۶- از زمان نصب تا چه مدت طول می‌کشد، افزونه Yoast SEO سئوی وبسایت شما را انجام دهد؟

از زمانی که این افزونه را نصب کرده و روی آن کار می‌کنید، به مدت ۴ الی ۶ ماه می‌توانید تغییرات چشم‌گیر آن را بر روی وبسایتتان مشاهده کنید. در واقع طی هر ۶ ماه باید نتایجی که می‌گیرید بهبود یابند.

۷- چه مبلغی باید برای کار با افزونه Yoast SEO بپردازیم؟ 

این افزونه در دو نسخه رایگان و پرمیوم موجود است که نسخه رایگان آن نیز گزینه کاملی برای استفاده است. اما اگر می‌خواهید بصورت کامل از تمامی امکانات آن استفاده کنید می‌توانید نسخه پرمیوم آن را از ژاکت به قیمت ۴۵۰۰۰ تومان دریافت کنید. (دریافت نسخه پرمیوم Yoast SEO)

۸- آیا با مهاجرت از all in one seo pack به yoast seo مشکلی در سئوی وبسایت پیش می‌آید؟ 

به هر حال بی تاثیر نیست. اما باید روش کار را بلد باشید! بدون اینکه افزونه all in one seo pack را غیرفعال کنید، اول yoast seo را نصب کنید و از بخش import from other seo plugin اطلاعات سئوی افزونه all in one seo pack را درون‌ریزی کنید. اینگونه تمامی اطلاعات به افزونه جدید منتقل می‌شود.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

۲۸۶,۳۲۹ نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید شاخص

 1. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ، من نسخه رایگان این افزونه رو مدتیه رو وبسایتم دارم و الان میخوام به پریموم ارتقا بدم
  اگه از ژاکت خریداری کنم چجوری میتونم جایگزین نسخه قبلی کنم بدون اینکه اطلاعات و کارهای قبلی که انجام دادم از بین نره

 2. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  این نسخه نسخه رایگان این افزونه هست؟
  نسخه پریمیوم رو از کجا می تونم تهیه کنم؟

 3. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ممنون بابت توضیحات خوبتون فقط یک سوال:
  در قسمت تحلیل و بررسی این افزونه نوشته: “متن هیچگونه زیرعنوانی ندارد. دست کم یک زیرعنوان اضافه کنید.”
  منظورش چیه؟

  انتهای مقاله نوشتین “ما تصمیم داریم هر بخش را در جلسات مجزایی برای شما به طور کامل تشریح کنیم.” ولی نمیدونم اگر تشریح کرده باشین از کجا میشه پیدا کرد، بهتر بود پایین مطلب راهنمایی میکردین یا اون مقالات را میزاشتین.

 4. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وعرض ادب خدمت شما
  یه سوال داشتم
  اينکه شما اگه به اين ادرس بريدsite:matalebemofid.ir ميبينيد که مطالبي که ايندکس کرده اولش بايگاني اورده مثلا بايگاني هاي اشپزي و بايگاني هاي…. من میخوام این متن رو منظورم متن بایگانی ها که اول هر جمله میاره رو پاک کنم و میدونم هم از روزی که افزونه yoast seo رو نصب کردم اینجوری شده برای این که این بایگانی اول هر جمله رو پاک کنم باید از کدوم قسمت افزونه برم پاک کنم
  مثلا
  بایگانی‌های آشپزی – مطالب مفید
  matalebemofid.ir/category/آشپزی/
  طرز تهیه انواع فینگر فود برای تولد کودکان. طرز تهیه انواع فینگر فود برای تولد کودکان و بزرگسالان ایده‌ تهیه فینگر فود برای تولد خلاقانه است. فینگر فود…
  بایگانی‌های تغذیه – مطالب مفید
  matalebemofid.ir/category/تغذیه/
  ۱ · ۲, ۳, ۴, ۵, ۶, ۷٫ ۸, ۹, ۱۰, ۱۱, ۱۲, ۱۳, ۱۴٫ ۱۵, ۱۶, ۱۷, ۱۸, ۱۹, ۲۰, ۲۱٫ ۲۲, ۲۳, ۲۴, ۲۵, ۲۶, ۲۷, ۲۸٫ ۲۹, ۳۰, ۳۱٫ نوشته های تازه. روش تهیه میگوی کبابی · فواید مصرف آب …

  و بطور کلی میخوام فقط همچین مطالبم ایندکس بشه
  مثلا
  خارش چشم به چه علت بوجود می‌آید و چگونه رفع می‌شود – مطالب مفید
  matalebemofid.ir › بیماری ها
  ۱۲ ساعت پیش – خارش چشم به چه علت بوجود می‌آید و چگونه رفع می‌شود؟ افراد معمولا وقتی به هنگام شب در رختخواب دراز می‌کشند کمتر حرکت می‌کنند و آرامتر از زمان بیدار …

  فقط این مطالبم ایندکس بشه دیگه نمیدونم بایگانی آشپزی و… ایندکس نشه فکر کنم اسمش دسته ها باشه

  و اینکه یه عنوان هم ایندکس کرده ولی اخرش کلمه بی ربطی اورده
  مثلا
  درمان قرمزی چشم – مطالب مفید – میگوی کبابی

  این عنوان بعد مطالب مفید رو چطور پاک کنم اخه میگوی کبابی چه ربطی داره به درمان قرمزی چشم؟؟؟؟

  جسارتا از اون موقع که این افزونه رو نصب کردم ایندکس هام به این روز افتادن خواهشا راهنمایی کنید
  تشکر

 5. سلام
  من این افزونه رو نصب کردم و استفاده می کنم چنین اخطاری به من میده تو قسمت مشکلات :صفحه اصلی شما نمی‌تواند توسط موتورهای جستجو فهرست شود.
  میتونید بگین منظورش چیه؟ و چه کاری باید انجام داد؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   صفحه نخست رو بهینه کردید؟ با صفحه ساز ساخته شده یا خیر؟

  • بله.
   یکی میگفت شاید از robot.txt باشه و باید بری سراغ صفحه هاست. من نمیدونم صفحه هاست کجاست که عوضش کنم. هاست را خودمون نخریدیم و نمیدانیم صفحه هاستش کجاست. راهی هست؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منظور از صفحه هاست پشتیبانی هاستتونه؟
   برای این منظور باید حتما اطلاعات وبسایت هاست رو داشته باشید تا بهشون تیکت بزنید.

 6. سلام اولا ممنون از سایت خوبتون خسته نباشید. دوما من مشکلی که دارم قسمت نوشته ها و افزودن پست یا ویرایششون، تنظیمات سئو نیست برام!! تو یه سایت دیگه ادمینم وردپرس اونا همه تنظیمات رو داره چرا من این افزونه رو ریختم نداره واسم!!؟

 7. 1 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  از یوست و ووکامرس استفاده میکنم. گاها سلسله مراتب محصولات زیاد میشه و بالتبع لینک اون دسته از محصولات هم طولانی میشه.
  آیا میشه تنظیماتی در یوست قرار داد تا فقط آخرین دسته در آدرس بار نمایش داده بشه؟
  به این صورت :

 8. من شماره موبایل و ایمیل دادم لینک یواست برام ارسال نشد رسما سرم کلاه رفت! :))

 9. سلام
  مال من گزینه کلیدواژه کنونی رو نداره که کلمه کلیدی رو وارد کنم و آنالیز کنه. آخرین نسخه رو استفاده میکنم. چه کنم؟
  اسکرین شات: https://goo.gl/DGwkYW

 10. با سلام خیلی ممنونم از آموزش مفیدتون . بنده یه سوالی داشتم . در آخر تمامی عناوین سؤی بنده یه کلمه ی اضافی میاره . فرض کنید عنوان سؤای که من نوشتم این باشه :
  This is Test – Test
  در موتورهای جست و جو کلمه abc رو هم آخرش میاره .به این صورت : This is Test – Test – abc
  می خوام بدونم این کلمه اضافی از کجا به تمامی عناوین سؤی بنده اضافی میشه؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اول از همه بخش تنظیمات>> عمومی رو چک کنید.

  • راستش این قسمت رو بررسی کردم اما این کلمه رو هیچ جایی ندیده که اضافه شده باشه.از جای دیگه ای هم میتونه این مشکل ایجاد شده باشه؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فقط از تنظیمات yoast seo و همین بخش امکان داره موردی اضافه بشه. لطفا تنظیمات حتما مجدد بررسی کنید. در افزونه قسمت ظاهر جستجو و بخش عمومی

  • چیزه خاصی رو باید بررسی کنم در این قسمت؟

  • 5 ماه عضو همیار وردپرس

   اگه وردپرستون فارسی هست و چند ورژن آخری Yoast رو نصب کردید به مسیر زیر برید:

   سئو > ظاهر جستجو > وارد این بخش که شدید وارد زبانه “انواع محتوا” بشید

   قسمت هایی وجود داره مانند: نوشته ها ، برگه ها ، محصولات
   وارد هر کدوم از این قسمت ها که بشید، بخشی به اسم “عنوان سئو ” وجو داره

   توی همه ی این قسمت ها بگردید تا پیدا کنید که توی کدوم عنوان ها چیزی به اشتباه وارد شده

   ضمنا تب “طبقه بندی ها” هم سربزنید

 11. سلام
  چند سال پیش به اشتباه افزونه SEO Ultimate را نصب کردم و الان می‌خواهم Yoast Seo را فعال کنم
  آیا به سرچ های قبلی و مطالب که برای هر مطلب در بخش سئو افزونه SEO Ultimate قرار داده ام، صدمه وارد می شود؟

 12. 9 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام،این افزونه سئوی تصاویر رو هم انجام میده؟
  نیاز نیست دیگه از افزونه seo friendly imgae استفاده کرد؟

 13. با سلام. از مطالب خوبتون تشکر میکنم. اگر امکان دانلود مقاله ها رو داشته باشیم بهتر میشه. ممنون

 14. سلام
  یه سوال داشتم
  قسمت تحلیل و بررسی من انگلیسی
  من کجا برم فارسیش کنم؟

 15. در ادامه سوالم میشود که هم در برچسب ها وهم Keyword synonyms: این قسمت به تازگی اضافه شده کلمات یک شکل در هردو این بخش ها استفاده کنم مثلا یعنی بیانات رهبر . رهبر . رهبری هم در برچسب هم در Keyword synonyms یک شکل باشه مشکلی نداره از نظر شما بزرگوار

 16. سلام من دقیق متوجه این قسمت نشدم که مترادف کدام است Keyword synonyms ایا میشود برچسب های که در خود ورد پرس اضافه میکردم را در این قسمت وارد کنم از نظر سو خوب است لطفا زود جواب بدید دارم اولین پستم را انتشار میدم

 17. با سلام وعرض ادب یه سوال داشتم این افزونه Yoast در ورژن جدید متای کلمات کلیدی رو کجا بنویسم

 18. […] باشد که چگونه در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس می‌توان از Yoast SEO استفاده کرد؟ هیچ جای نگرانی نیست! این افزونه همچنان […]

 19. 1 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  یک ویژگی محصول تعریف کرده بودم. آنرا حذف کردم . پیغام ری دایرکت یوآست سئو آمد . نخوانده یکی از دو گزینه ری دایرکتش را انتخاب کردم. بعد از آن صفحه اول سایت بالا نیامد به جایش ۴xx داد. یوآست سئو را که غیر فعال میکنم سایت درست میشود و اگر فعال کنم صفحه اول سایت ۴xx میدهد. چطور این اختلال را حل کنم . لطفا راهنمایی کنید. ممنون . عبادی

 20. 1 سال عضو همیار وردپرس

  برای فعال کردن بخش‌های مختلف افزونه، در تب سئو > پیش‌خوان و قابلیت‌ها وجود ندارد!

مطالب زیر را حتما بخوانید