آموزش سئوی وردپرس با Yoast SEO به همراه سوالات متداول

سئوی وردپرس

همان‌طور که می‌دانید مقوله سئوی وردپرس از موارد بسیار مهم در هر نوعی از وبسایت است که باید توجه شایانی به آن داشت. سئوی وردپرس دارای بخش‌های گسترده‌ای است که برای همگان قابل درک نیست اما به هر جهت باید تلاش کرد تا محتوای وبسایت را به گونه‌ای مناسب برای موتورهای جستجو بهینه کنیم تا بتوان قدمی در جهت بهبود جایگاه وبسایت برداشت. یکی از راه‌کارهای مناسب برای بهینه‌سازی محتوای وبسایت در وردپرس استفاده از افزونه‌های سئوی وردپرس است که در این میان افزونه Yoast SEO جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است و تقریبا می‌توان گفت در امر بهینه‌سازی همه چیز است. 

سئوی وردپرس

افزونه Yoast SEO مورد مناسبی برای ارزیابی عناصر سئوی داخلی است اما به این معنی نیست که پس از نصب آن کار تمام شده! این افزونه مواردی که از نظر موتورهای جستجو حائز اهمیت هستند را بررسی کرده و پیشنهادهایی در جهت بهبود آن‌ها ارائه می‌دهد. ویژگی بسیار خوب Yoast SEO این است که هم زمان با تهیه محتوا آن را بررسی می‌کند و در انتهای مقاله بخشی برای بهبود ارائه می‌دهد که نسبت به تغییرات محتوا واکنش داده و کاملاً پویا است.

سئوی وردپرس با Yoast SEO

yoast seo- سئوی وردپرس

افزونه Yoast SEO یکی از افزونه‌های اصلی در حوزه سئوی وردپرس است که فعالیت خود را از سال ۲۰۰۸ میلادی آغاز کرد و بروزرسانی‌های مداوم، آن را محبوب کرده است به‌طوری که هم‌اکنون بیش از ۵ میلیون نصب فعال را با امتیاز ۴٫۹ از ۵ به خود اختصاص داده است. این افزونه قوانینی را در توابع خود جای داده که نتیجه نهایی موردپسند ربات‌های گوگل و کاربران قرار گیرد.

امکانات افزونه Yoast SEO

 • مدیریت سایت مپ
 • بروزرسانی‌های مداوم
 • توابع قدرتمند
 • پشتیبانی قوی
 • حاوی نکات مورد نظر موتورهای جستجو برای سئوی محتوا
 • کنترل آدرس‌ها برای جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری
 • امکان کنترل متاتگ‌ها
 • و…

نصب و راه‌اندازی افزونه

برای شروع کار افزونه Yoast SEO را از انتهای مقاله دانلود کرده و در پنل مدیریتی وردپرس به منوی افزونه‌ها و زیر منوی افزودن رجوع کنید. سپس اقدام به نصب و فعال‌سازی افزونه کنید. پس از فعال‌سازی منوی جدیدی تحت عنوان سئو به پنل مدیریتی وردپرس شما اضافه خواهد شد.

general- سئوی وردپرس

نکته: پس از فعال‌سازی افزونه، گزینه دسترسی سریع افزونه به ادمین بار اضافه خواهد شد که این موضوع واقعا برای همه خوشایند است. برای سهولت در پیکربندی افزونه می‌توانید از بخش پیکربندی گام به گام شروع به تنظیم افزونه کنید. نسخه جدید این افزونه به تفکیک بخش‌ها پرداخته و پیکربندی آن بسیار ساده‌تر شده است.

منوی سئوی وردپرس شامل شش زیر منو به شرح زیر است.

 1. عمومی: شامل بخش‌های تنظیمات عمومی و مشاهده اطلاعیه‌ها است.
 2. ظاهر جستجو: شامل تنظیمات نحوه نمایش محتوا است.
 3. میز فرمان جستجو: بخشی برای وارد کردن کد تاییدیه گوگل است. (چنانچه این بخش برایتان فعال نشد مشکلی نیست و سخت نگیرید! تغییری در روند شما ایجاد نخواهد کرد.)
 4. اجتماعی: بخشی برای کنترل و مدیریت شبکه‌های اجتماعی است.
 5. ابزارها: شامل ابزارهایی برای درون‌ریزی و برون‌بری اطلاعات سئوی وردپرس و تنظیمات فایل‌های اصلی است.
 6. فعال‌سازی نسخه پرمیوم: برای مشاهده ویژگی‌های نسخه پرمیوم و ارتقا از این بخش می‌توان کمک گرفت. تنظیمات را از زیر منوی اول شروع می‌کنیم.

زیر منوی اول: عمومی

تنظیمات را از زیر منوی عمومی شروع می‌کنیم. این بخش شامل سه سربرگ است.

 • پیشخوان
 • امکانات
 • ابزارهای وبمستر

پیشخوان

از طریق اولین سربرگ به نام پیشخوان می‌توانید کلیه اطلاعات و اعلان‌های مربوط به افزونه را مشاهده کنید.

dashboard- سئوی وردپرس

امکانات

با مراجعه به سربرگ امکانات می‌توانید کلیه بخش‌ها را در حالت فعال یا غیرفعال قرار دهید. در این بخش امکان فعال‌سازی تجزیه و تحلیل خوانایی مطالب، نقشه‌های XML سایت، نوار منوی مدیریت و… وجود دارد. با توجه به نیازهای خود، بخش‌های دلخواه را فعال کنید. به‌طور پیش‌فرض کلیه موارد در حالت فعال قرار دارند.

facility- سئوی وردپرس

ابزارهای وبمستر

قسمت ابزارهای وبمستر شامل سه فیلد است که می‌توانید تاییدیه‌های مربوط به بینگ، گوگل و یاندکس را در این سه فیلد وارد کنید. برای دریافت هر کد می‌توانید بر روی لینک مقابل فیلد کلیک کنید. این بخش برای ایجاد اتصالات و استفاده از انواع ابزارهای وبمستران است. در پایان تنظیمات بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

webmaster tools- سئوی وردپرس

زیر منوی دوم: ظاهر جستجو

با کلیک بر روی زیر منوی ظاهر جستجو به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت خواهید شد. این بخش تنظیمات نسبتاً مهمی را شامل می‌شود که حتماً باید پیکربندی شوند. ابتدا سربرگ عمومی را بررسی می‌کنیم.

عمومی

این سربرگ برای پیکربندی تنظیمات کلی افزونه است که هنگام جستجو به بازدیدکنندگان نمایش داده می شود. دقت کنید این تنظیمات بسیار مهم هستند.

general setting- سئوی وردپرس

جداکننده‌ عنوان: در انتهای عنوان سئوی مطالب، نام وبسایت درج می‌شود در این بخش می‌توانید مشخص کنید که فاصل نام وبسایت و عنوان سئو چه کاراکتری باشد که به‌صورت پیش‌فرض کاراکتر خط تیره انتخاب شده است.

صفحه خانه: در این بخش می‌توانید برای صفحه اصلی خود عنوان و توضیحات مورد نظر را وارد کنید.

گراف دانش: از کشوی مقابل این بخش می‌توانید مشخص کنید که صاحب وبسایت یک شخص حقیقی است یا حقوقی. در صورتی که وبسایت شخصی است گزینه شخص را انتخاب کرده و در فیلد بعدی نام خود را وارد کنید. در صورتی که وبسایت متعلق به سازمان یا شرکت است گزینه شرکت را انتخاب کنید و در فیلدهای بعدی نام شرکت را وارد کرده و تصویری را به‌عنوان نماد شرکت بارگذاری کنید.

انواع محتوا

سربرگ انواع محتوا شامل تنظیمات مرتبط با فعال‌سازی درج تاریخ نوشته‌ها و برگه‌ها در وردپرس، فعال‌سازی نمایش فیلد توضیحات متا برای برگه‌ها و نوشته‌ها، فعال‌سازی امکان نمایش برگه‌ها و نوشته‌ها در موتورهای جستجو است.

multimedia- سئوی وردپرس

سربرگ‌های طبقه‌بندی‌ها و بایگانی‌ها نیز به همین روال و به همین صورت پیکربندی می‌شوند.

زیر منوی سوم: میز فرمان جستجو

پس از تنظیمات، نوبت به برقراری اتصالات می‌رسد. برای این منظور به زیر منوی میز فرمان جستجو رجوع کنید با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه می‌شوید. تنظیم این بخش باعث می‌شود که نظارت بیش‌تری را بر روی وبسایت خود داشته باشید. در این صفحه بر روی دکمه دریافت کد تصدیق گوگل کلیک کنید.

setting- سئوی وردپرس

پس از آن صفحه‌ای باز شده و می‌توانید جیمیل مورد نظر خود را برای برقراری اتصال انتخاب کنید که درنهایت کدی برای برقراری اتصال بین افزونه سئوی وردپرس و جیمیل انتخاب شده نمایش داده می‌شود. کدد را کپی کرده و در فیلد افزونه درج و بر روی دکمه تصدیق کلیک کنید.

gmail-سئوی وردپرس

زیر منوی چهارم: اجتماعی

این صفحه مربوط به آدرس تمامی شبکه‌های اجتماعی است. می‌توانید آدرس حساب‌های اجتماعی خود را برای برقراری ارتباط با وردپرس وارد کنید. این بخش تأثیر به سزایی در کسب امتیاز برای سئوی وردپرس دارد.

social- سئوی وردپرس

زیر منوی ابزارها

بخش ابزارها شامل سه قسمت به شرح زیر است.

درون‌ریزی و برون بری اطلاعات: به کمک این بخش می‌توانید تنظیماتی که در سایر افزونه‌های سئو مانند HeadSpace2، All in One SEO و… اعمال کرده‌اید را درون‌ریزی کرده و یا اینکه تنظیمات جاری خود را برون‌بری کرده و بر روی وبسایتی دیگر پیاده کنید.

ویرایشگر فایل: با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید محتوای فایل robots.txt را مشاهده و یا ویرایش کنید. همچنین در زیر این کادر امکان مشاهده و ویرایش فایل مخفی htaccess. را نیز خواهید داشت.

ویرایشگر گروهی: در این بخش لیستی از تمامی برگه‌ها و نوشته‌های خود مشاهده می‌کنید که عنوان سئوی فعلی را در مقابل هر کدام نمایش داده و امکان تغییر آن را خواهید داشت که برای تسریع در روند تغییرات عنوان‌ها در نظر گرفته شده است.

tools- سئوی وردپرس

تنظیمات سئو در نوشته‌ها و برگه‌ها

کلیه تنظیمات پیکربندی مطابق با توضیحات فوق بود که تنها یک‌بار باید آن‌ها را اعمال کنید و در گام‌های بعدی پس از ایجاد هر نوع محتوایی می‌توانید به انتهای محتوا و باکس سئو رجوع کرده و آن را بهینه کنید.

ویرایش اسنیپت 

snippet- سئوی وردپرس

عنوان سئو: عنوانی که برای مطلب شما در موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود.
نامک: کلمه‌ای است که در انتهای آدرس نوشته شما در مرورگر نمایش داده می‌شود.
توضیحات متا: این توضیحات همان بخشی است که در پایین عنوان سئو در موتورهای جستجو به افراد نمایش داده می‌شود.

  بهینه‌سازی تصاویر وردپرس با افزونه WP Compress

keyworords- سئوی وردپرس

کلیدواژه کانونی: همان کلمه کلیدی شماست که براساس آن محتوای خود را ایجاد کرده و در متن بارها آن را تکرار کرده‌اید.
Keyword synonyms: این قسمت به تازگی اضافه شده و می‌توانید مترادف کلمه کلیدی خود را در این بخش وارد کرده و با کاما آن را جدا کنید.

کمی اسکرول کنید! در بخش پایین تحلیل و بررسی عملکردتان را خواهید دید.

analys- سئوی وردپرس

در این بخش برای شما مشخص می‌کند که چه بخش‌هایی مشکل دارد، چه قسمت‌هایی نیاز به بهبود دارند و کدام قسمت‌ها تایید شده هستند. ما تصمیم داریم هر بخش را در جلسات مجزایی برای شما به طور کامل تشریح کنیم. مطمئنم که از مقالات بعدی Yoast Seo لذت خواهید برد چون دقیقا همان چیزی است که منتظرش بودید 🙂

نتیجه گیری

سئوی وردپرس بخش مهمی است که صاحبان وبسایت‌ها باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند. سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز از این قاعده مستثنا نیست و وبسایت‌های طراحی‌شده با وردپرس نیز باید به این مقوله توجه کنند. خوشبختانه افزونه‌های متعددی در این زمینه طراحی و توسعه داده شده‌اند که از این میان افزونه Yoast SEO جزء برترین‌ها است.

شما با نصب این افزونه می‌توانید گامی محکم برای بهبود وضعیت وبسایت خود بگیرید. پس امتحانش کنید و اگر استفاده می‌کنید به نسخه جدید بروزرسانی کنید. 

موفق باشید.

برای دریافت نسخه حرفه‌ای و کامل Yoast SEO نیز می‌توانید به ژاکت مراجعه کرده و آن را خریداری کنید. 

ویدئوی آموزشی

تهیه شده توسط پویا دارایی

دانلود افزونه Yoast Seo

دانلود افزونه صفحه افزونه

سوالات متداول درباره افزونه Yoast SEO

در هر موضوعی معمولا سوالات رایجی وجود دارد که اگر به آن‌ها بتوان پاسخ داد، یعنی پاسخ عده زیادی از افراد داده می‌شود. در مورد افزونه سئوی وردپرس نیز ما به دنبال این سوالات رایج گشتیم و آن‌ها را برایتان آماده کردیم تا اگر سوال شما در آن‌ها وجود داشت، بتوانیم پاسخ قانع کننده‌ای به آن بدهیم.

۱- افزونه Yoast SEO دقیقا چه کاری برای ما انجام می‌دهد؟ 

اگر یک سایت یا بلاگ وردپرسی دارید و می‌خواهید آن را در معرض دید افراد قرار دهید باید بر روی سئوی وردپرس آن کار کنید. این عملیات با کمک افزونه حرفه‌ای و فوق‌العاده Yoast SEO امکان‌پذیر است.

۲- چگونه می‌توان افزونه Yoast SEO را نصب کرد؟ 

در آموزش بالا تمامی مراحل را گام به گام برایتان شرح دادیم. می‌توانید با کمک آن به راحتی وبسایت خود را راه‌اندازی کنید.

۳- چگونه کلمه کلیدی مورد نظر را به مطلب اضافه کنم؟

شما می‌توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در بخش کلیدواژه کانونی وارد کنید.

۴- آیا عنوان مطلب با عنوان سئو متفاوت است؟

بله! عنوان سئو در واقع باید کلمه کانونی را در ابتدای خود داشته باشد و دقیقا همان عنوانی است که در گوگل ظاهر می‌شود.

۵- چگونه یک عنوان سئوی خوب و بهینه انتخاب کنیم؟

به طول عنوان توجه کنید، بیش از حد از کلمه کلیدی در عنوان استفاده نکنید، برای هر صفحه یک عنوان منحصر به فرد انتخاب کنید، کلمه کانونی خود را در ابتدای عنوان سئو بیاورید، از نام تجاری خود در آن استفاده کنید و برای مشتریان خود بنویسید.

۶- از زمان نصب تا چه مدت طول می‌کشد، افزونه Yoast SEO سئوی وبسایت شما را انجام دهد؟

از زمانی که این افزونه را نصب کرده و روی آن کار می‌کنید، به مدت ۴ الی ۶ ماه می‌توانید تغییرات چشم‌گیر آن را بر روی وبسایتتان مشاهده کنید. در واقع طی هر ۶ ماه باید نتایجی که می‌گیرید بهبود یابند.

۷- چه مبلغی باید برای کار با افزونه Yoast SEO بپردازیم؟ 

این افزونه در دو نسخه رایگان و پرمیوم موجود است که نسخه رایگان آن نیز گزینه کاملی برای استفاده است. اما اگر می‌خواهید بصورت کامل از تمامی امکانات آن استفاده کنید می‌توانید نسخه پرمیوم آن را از ژاکت به قیمت ۴۵۰۰۰ تومان دریافت کنید. (دریافت نسخه پرمیوم Yoast SEO)

۸- آیا با مهاجرت از all in one seo pack به yoast seo مشکلی در سئوی وبسایت پیش می‌آید؟ 

به هر حال بی تاثیر نیست. اما باید روش کار را بلد باشید! بدون اینکه افزونه all in one seo pack را غیرفعال کنید، اول yoast seo را نصب کنید و از بخش import from other seo plugin اطلاعات سئوی افزونه all in one seo pack را درون‌ریزی کنید. اینگونه تمامی اطلاعات به افزونه جدید منتقل می‌شود.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

۲۸۶,۳۳۱ نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید شاخص

 1. مرسی از مقاله خوبتون

 2. سلام
  تو بخش ظاهر جستجو و قسمت طبقه بندی ها تنظیماتی برای برگه ها وجود نداره که title سایت تو صفحه بندی سایت اعداد صفحه رو بزنه که دوبلیکیت حساب نشه
  مثلا تو صفحه ۱۰ همیار وردپرس میزنه همیار وردپرس صفحه ۱۰ از ۱۷۲ ….
  واسه من توسایت نمیزنه و از زمانی که نسخه های جدید یواست اومد این مشکل برای همه به وجود اومده و مطمئنا سوال خیلی هاست
  لطفا راهنمایی کنید با توجه به اینکه خودتون برها تو پست هاتون گفتید از یواست استفاده می کنید چطور واسه شما میزنه صفحه ۱۰ از … ولی واسه خلی ها نمیزنه چطور باید این مشکل رو رفع کرد؟؟؟؟؟
  تو کدنویسی هام تغییرات اعمال کردم نشد مشکل از تنظیمات یواسته

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز این مشکل ربطی به yoast نداره. این ربط به پیج بندی صفحه داره

  • خب میشه یه راهنمایی کوچیک بکنید که کدوم کدها رو تو قالب باید تغییر بدم یا کار دیگه ای باید بکنم؟ از قالب جنه استفاده می کنم
   خواهشا جواب بدید خیلی دنبالش گشتم و سرچ کردم چیزی پیدا نکردم اولین نفری هستید که جوابمو میدید

  • خب میشه یه توضیح بدید که برای اینکه تو title صفحه اصلی، صفحه بندی هم اضافه بشه که گوگل دوبلیکیت حساب نکنه؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به طور کلی اگه تنظیمات اولیه رو به درستی انجام بدید و همچنین در صفحات مختلف فاکتورها رو رعایت کنید به درستی نمایش داده میشه. تنظیم خاصی نداره که دنبالش باشید

  • اتفاقا داره و تو این چند روز به نتیجه رسیدم و دقیقا مشکل از افزونه یواسته که شما گفتید نیست و برام عجیب بود که جواب اشتباه دادید!!!!
   زمانی که یه برگه میسازی و تو تنظیمات وردپرس اون رو برگه نخست در نظر میگیری تا المان ها رو با برگه ساز بچینی، عنوان سئو با افزونه یواست ساخته میشه و تو اون صفحه نمیشه تو عنوان از %%term_title%% استفاده کرد. و این مشکل به وجود میاد
   اگه تو تنظیمات وردپرس صفحه اصلی رو از آخرین نوشته ها بخونه مشکل حل میشه ولی من میخوام همون برگه ای که ساختم صفحه اصلیم باشه و اینجوری titleها همه شبیه به هم میشه که گوگل دوبلیکیت میزنه همه رو.
   اینم نوشتم برای دوستانی که این مشکل رو دارن حداقل به جواب درست برسن و اگه کسی راه حلی داره بگه تا منم مشکلم حل بشه.
   ممنون

 3. […] سئوی وردپرس با Yoast SEO برای بهینه سازی مطالب و کل وبسایت &#… […]

 4. 4 سال عضو همیار وردپرس

  نصب نشد برای من

 5. سلام به دوستی گفته بودید نصب این افزونه فقط مهم نیست و باید کانفیگ هم بشه،آیا کانفیگ همن تنظیماتیه که توی پست آموزش دادین؟

 6. میشه کمی در مورد Keyword synonyms توضیح بدید چطوری باید کار کرد باهاش ممنون

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به عنوان مثال کلید واژه شما قالب وردپرس هستش حال میخواید سینونیم بنویسید میشه : پوسته وردپرس
   یه چنین امکانی را بهتون میده

 7. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من این پلاگین رو نصب کردمواین خطا رو دارم
  صفحه اصلی شما نمی‌تواند توسط موتورهای جستجو فهرست شود.
  مشکل کجاست؟

 8. علت اررور چیست؟
  error on line 1 at column 6: XML declaration allowed only at the start of the document

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این معمولا زمانی اتفاق می افتد که یک افزونه یا تابع موضوع به اشتباه یک فضای خالی خالی را در ابتدای نقشه سایت اضافه می کند.
   برای حل این مشکل:
   فضاهای خالی قبل و بعد خطوط را در دو فایل wp-config.php و functions.php از بین ببرید.

 9. 9 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  من وقتی این افزونه رو فعال کردم اسم سایتم و که میزدم تو برگه ی ۴ گوگل میرفت
  اما وقتی غیر فعال کردم و تگ متا گوگل وبمستر و داخل سورس قالبم ریختم توبرگه ی
  اول گوگل میاره بعد از ویدیو های آپاراتم سایتمو میاره میشه بگین مشکل از کجاست

 10. سلام
  این پلاگین با گوگل سایت مپ همزمان رو سایت نصبه
  و داخل پلاگین میگه یکی رو باید غیر فعال کنین ( البته میگه گوگل سایت مپ رو غیر فعال کن )
  به نظرتون بهترین کاری که میتونم کنم چیه ؟
  ارور ۱ :
  ممکن است افزونه Google XML Sitemaps زمانی که همزمان با افزونه Yoast SEO فعال می شود مشکلاتی را بوجود آورد.

  هر دوی Yoast SEO و Google XML Sitemaps می توانند نقشه سایت ایجاد کنند. داشتن دو نقشه سایت اصلا برای موتورهای جستجو سودمند نیست و ممکن است کاهش سرعت در سایت شما را به همراه داشته باشد
  ارور ۲ :
  ممکن است افزونه XML Sitemap & Google News feeds زمانی که همزمان با افزونه Yoast SEO فعال می شود مشکلاتی را بوجود آورد.

  هر دوی Yoast SEO و XML Sitemap & Google News feeds می توانند نقشه سایت ایجاد کنند. داشتن دو نقشه سایت اصلا برای موتورهای جستجو سودمند نیست و ممکن است کاهش سرعت در سایت شما را به همراه داشته باشد.

 11. سلام خسته نباشین ببخشین بنده چطور می تونم این ارور رو رفع کنم ویدیو ها رو تو نقشه سایت نمایش نمیده خیلی در گیر شدم تا تو سایت شما تو نظرات همچین مشکلی رو مشاهده کردم اگر ممکنه راهنمایی کنین ممنون
  این خطا رو دارم
  خطایی در ارزیابی ‘YoastVideoSEO-videoBodyLength’ رخ داده است

 12. […] همراه با فیلم آموزش کلیک کنید […]

 13. سلام

  چرا این افزونه با ویژوال کامپوسر (هردو آخرین نسخه و نسخه تجاری) مشکل دارد؟ وقتی این افزونه فعال باشه ویرایش و ایجاد محصولات در ووکامرس با مشکل روبرو میشه؟
  ( قالب استفاده شده بیگی کالا در ژاکت)

  چکار باید کرد این مشکل رفع شه؟ لطفا کمک کنید.

 14. ممنون از سایت کامل و بدون نقص شما
  همیشه استفاده کردم و خواهم کرد
  عالی خسته نباشید واقعا

 15. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من یک سوال داشتم.
  من از وقتی که سایتم رو به هاست داخل ایران انتقال دادم، افزونه یوست به سرچ کنسول وصل نمیشه؟
  آیا شما هم همین مشکل رو در هاست‌های داخل ایران دارید؟
  پشتیبانی هاست میگفت که گوگل اخیراً آیپی ایران رو برای دسترسی به سرچ کنسول بلاک کرده.
  شما هم اخیراً با این مشکل برخورد کردید؟

 16. ممنون از نوشته ارزشمندتان.

 17. سلام ممنون از مطالب ارزنده تون. مشکلی دارم در این مورد:
  من ابتدا نسخه فری yoast رو نصب و فعال کرده بودم که مشکلی نداشت ولی امروز نسخه پرمیوم همیار رو تهیه کردم و فعالش کردم. اما نمیدونم به چه دلیلی بخش بهینه سازی محتوای اون هیچ سربرگی (خوانایی و کلیدواژه) نداره !!!!!
  در نسخه رایگان دو آیکون خوانایی و سئو در پالت انتشار هم وجود داشت که در این نسخه اونها هم ناپدید شدن!!!
  لطفا راهنماییم کنید که مشکل از کجاست و چطور میتونم فیکسش کنم.
  ممنون

 18. سلام وقتتون بخیر من سوالی داشتم میخواستم بدونم در صورت خرید این افزونه من برای هر سایتم باید مجزا خراداری کنم یا با یک بار خرید میتونم رو همه ی سایت هام ازش استفاده کنم؟

 19. سلام من افزونه پرمیومم یوئست رو از ژاکت خریداری کردم .مشکلی که دارم اینکه قسمت مربوط به کلمات کلیدی فعال نیست و نمیتونم داخل تنظیمات گزینه ای برای فعال سازی کلمات کلیدی پیدا کنم . لطفا راهنمایم کنید

 20. سلام
  من با این افزونه یه مشکلی دارم
  تنظیم کردم که تو برچسب ها فقط عنوان خود برچسب رو نمایش بده
  و همینطوری هم نمایش میده ولی وقتی ایندکس میشه
  عنوان برچسب همراه با عنوان اصلی سایت ایندکس میشه
  چیکار کنم که فقط عنوان برچسب ایندکس بشه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید .

مطالب زیر را حتما بخوانید