استفاده از متاتگ‌ها برای بهینه‌سازی در وردپرس با Add Meta Tags

متاتگ‌ها در وردپرس

بروزرسانی در تاریخ 18 آذرماه 1396
سلام دوستان؛
بهینه‌سازی و سئوی وردپرس مسئله مهمی است که حتما باید به آن توجه خاصی شود. افزونه‌های متعددی برای بخش‌های مختلفی در نظر گرفته شده که به شما کمک شایانی می‌کنند. متاتگ‌ها در وردپرس برای بهبود وضعیت کلمات کلیدی، توضیحات مهم و در نهایت بهینه‌سازی کامل وبسایت مورد استفاده قرار می‌گیرند. شاید بگویید در افزونه yoast seo برای هر نوشته یا برگه می‌توان چنین قسمتی را تکمیل کرد و دیگر نیازی به افزونه جدید نیست. بله می‌توان اما افزونه‌ای که برای شما در نظر گرفتیم به صورت اختصاصی برای متاتگ‌های وبسایت است و پیشنهاد می‌کنیم حتما از آن کمک بگیرید.

متاتگ ها در وردپرس  با Add Meta Tags

برای استفاده از این افزونه فقط کافیست آن را نصب و فعال کنید. پس از فعال‌سازی گزینه‌ای با عنوان Metadata به زیرمنوی تنظیمات در پیشخوان وردپرس اضافه می‌شود. تمامی تنظیمات مربوط به افزونه در همین بخش قرار گرفته است.

Front Page Metadata

front page- متاتگ‌ها در وردپرس

Global Keywords: در این قسمت می‌توانیم کلمات کلیدی که برای وبسایت خود در نظر گرفتیم را وارد کنیم. کلمه کلیدی سایت با توجه به نوع فعالیت انتخاب می‌شود. (به عنوان مثال برای همیار وردپرس می‌توان کلمات کلیدی آموزش وردپرس، آموزش ووکامرس، افزونه وردپرس، قالب وردپرس را در نظر گرفت.) تمامی کلمات را با ویرگول یا کاما از یکدیگر جداسازی کنید.

Site-wide META tags: در این بخش متاتگ‌ها به صورت کدهای اچ‌تی‌ام‌ال باید وارد شوند. این اطلاعات مربوط به کل وبسایت است.
شما با کلیک بر روی گزینه meta tags می‌توانید اطلاعاتی را مشاهده کرده و از آن‌ها برای وبسایت خود با توجه به نیازتان استفاده کنید.

publisher settings

publisher settings-متاتگ‌ها در وردپرس

در تنظیمات متاتگ‌ها در وردپرس در این بخش سه شبکه اجتماعی مهم را نظر گرفته و از شما میخواهد که آدرس خود را در این شبکه‌های اجتماعی وارد کنید. همان‌طور که می‌دانید اشتراک گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی کمک فراوانی به عملکرد شما می‌کند.

Author settings

author settings- متاتگ‌ها در وردپرس

این قسمت مربوط به نوشته‌های نویسنده است. در واقع باید مشخص کنیم که متاتگ‌ها برای هر نویسنده از کدام صفحه خوانده شود. می‌توانید صفحه مورد نظر را انتخاب کنید.

basic meta tag- متاتگ‌ها در وردپرس

Basic Metadata: دو گزینه در این قسمت مشاهده می‌کنید که هر دو علامت خورده‌اند. برای تولید خودکار متاتگ‌ها و توضیحات آن‌ها در سایت است.
سایر گزینه‌ها نیز برای شبکه‌ها و وبسایت‌های مختلف است. در صورتیکه می‌خواهید از آن‌ها استفاده شود حتما علامت بزنید.

Locale

locate- متاتگ‌ها در وردپرس

در این بخش موقعیت مکانی خود را در نظر بگیرید و به صورت مستعار از آن استفاده کنید. مثلا برای ایران باید fa_IR استفاده کنید.

Metabox Features

metabox feathers-متاتگ‌ها در وردپرس

از این قسمت می‌توان بخش‌های موردنظر را برای ورود اطلاعات متاتگ‌ها در وردپرس فعال کرد. هر گزینه‌ای را که علامت بزنید در ویرایشگر برای شما ظاهر می‌شود.

Extra Seo Options

extra - متاتگ‌ها در وردپرس

از این قسمت تنظیمات اضافه‌ای را می‌توان برای سئوی وردپرس در نظر گرفت. با تیک زدن هر کدام می‌توانید آن‌ها را اضافه کنید.

other settings- متاتگ‌ها در وردپرس

سایر تنظیمات مربوط به متن کپی‌رایت، تصویر پیش‌فرض و… نیز در اینجا موجود است که در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را برای بهبود متاتگ‌ها در وردپرس علامت بزنید. پس از انجام تنظیمات آن را ذخیره کنید. سپس به ویرایشگر وردپرس مراجعه کنید تا بخش اضافه شده را ببینید.

mata data result- متاتگ‌ها در وردپرس

جمع‌بندی

چنانچه بهینه‌سازی وبسایت برایتان ارزشمند است و می‌خواهید به رتبه خوبی دست یابید باید از ابزارهای خوب هم استفاده کنید. افزودن متاتگ‌ها در وردپرس گزینه‌ای است که نیازمند نصب افزونه دارد. امروز با کمک یک افزونه خوب این عملیات را انجام دادیم. شما نیز می‌توانید افزونه را دریافت کرده و متاتگ‌ها را به وبسایت اضافه کنید.

دانلود افزونه Add Meta Tags

دانلود افزونه صفحه افزونه دانلود نسخه حرفه ای
خرید محصولات حرفه ای وردپرس
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,675 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.