استفاده از کاراکترهای خاص در وردپرس

استفاده از کاراکترهای خاص در وردپرس استفاده از کاراکترهای خاص در وردپرس

حتما در بعضی از سایت­‌ها دیده‌­اید که از کاراکترهایی در مطالب خود استفاده کرده‌­اند که در صفحه کلید نمی‌توان آن‌ها را یافت. کاراکترهای خاصی مانند علامت کپی رایت ©، علامت های تجاری ™ ، کاراکترهای ارزی و… . استفاده از این کاراکترهای خاص در مطالب برای افراد مبتدی شاید به نظر کار سختی باشد. اما در حقیقت این‌گونه نیست و می‌توان آن‌ها را به کار برد. به نظر شما استفاده از کاراکترهای خاص در وردپرس را چگونه استفاده کنیم و نشان دهیم؟ در این آموزش چندین روش برای افزودن کاراکترهای خاص به مطالب معرفی می­‌کنیم تا ببینید استفاده از این کاراکترها در مطالب اصلا کار سختی نیست.

استفاده از کاراکترهای خاص در وردپرس

با توجه به تغییرات موجود در ویرایشگر وردپرس، به صورت پیش فرض امکان افزودن و استفاده از کاراکترهای خاص در وردپرس در تنظیمات آن وجود ندارد. اگر زمینه کاری شما به گونه‌­ای است که نیاز به استفاده از این کاراکترهای خاص داشته باشید باید از افزونه یا کدهای وردپرس استفاده کنید.

برای بهبود مطالب وبسایت­‌های خود می‌­توانید طیف بسیار گسترده‌­ای از کاراکترهای خاص را بیابید. از این کاراکترها در جای مناسب خود و به اندازه استفاده کنید تا بازخورد خوبی داشته باشد. حال چه کنیم؟ در ادامه دو روش ساده برایاستفاده از کاراکترهای خاص در وردپرس به شما معرفی می­‌کنیم.

روش اول: افزودن کاراکترهای خاص با استفاده از کدهای موجودیت HTML

وردپرس، مطالب نوشته شده در سایت را به صورت خودکار در قالب HTML قرار می­‌دهد. در واقع HTML  یک زبان نشانه گذاری است که تقریباً در تمام وبسایت­‌ها استفاده می‌­شود. این زبان لیستی از موجودیت‌­های HTML است. موجودیت‌ها یا Entities در  HTML، کدهای ویژه‌ای هستند که می­‌توانید در داخل HTML برای نمایش کاراکترها، نمادها، فلش‌­ها و سایر موارد استفاده کنید.

با استفاده از این قابلیت کاراکترهای خاصی را که در صفحه کلید وجود ندارد در HTML اضافه کنید. به عنوان مثال برای استفاده از یک علامت تجاری مانند نماد ™ در متن، بایستی از کد موجودیت HTML که ;trade& است برای نمایش آن استفاده کنید.

در موارد مشابه مانند علامت کپی رایت ©، باید کد ;copy& را در مطالب خود قرار دهید.

توجه: دقت داشته باشید که هر کد موجودیت HTML با علامت & شروع می­‌شود و به ; پایان می‌­یابد.

پس از نوشتن کد موجودیت کاراکتر خاص برای اینکه بتوانید آن کاراکتر خاص را ببینید باید مطلب خود را ذخیره کنید و پیش‌نمایش آن را مشاهده کنید و یا اینکه پس از انتشار مطلب بتوانید این نمادهای خاص را ببینید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می­‌کنید در ویرایشگر وردپرس کد کاراکترها نوشته شده است:

use char- استفاده از کاراکترهای خاص در وردپرس
به کار بردن کدهای کاراکترها

اما برای مشاهده نتیجه باید تغییرات را ذخیره کنید و به سایت خود مراجعه کنید:

show do- نمایش کاراکترهای خاص در مطالب وردپرس
نمایش عملکرد استفاده از کاراکترها

مجموعه گسترده‌­ای از کاراکترها به عنوان موجودیت HTML در دسترس هستند، از جمله کاراکترهای ویژه، کاراکترهای لاتین، نمادهای ریاضی، ارزها، نمادهای اندازه گیری علمی و موارد دیگر.

  شماره گذاری سفارشات در ووکامرس با Custom Order Numbers for WooCommerce

برای اینکه به این کد موجودیت‌­ها دسترسی داشته باشید و بتوانید این کاراکترهای خاص را به سایت وردپرسی­‌تان اضافه کنید به سایت dev.w3.org مراجعه کنید.

روش دوم: افزودن کاراکترهای خاص با استفاده از افزونه وردپرس

اگر دائما از کاراکترهای خاص در مطالب و نوشته‌­های خود استفاده می­‌کنید بهتر است به جای قرار دادن کدهای موجودیت HTML در مطالب خود، از افزونه وردپرس که در این زمینه موجود است، استفاده کنید. در این صورت هم کار شما ساده‌­تر می‌­شود و هم اینکه زمان زیادی را صرف پیدا کردن کد کاراکتر نمی­‌کنید.

افزونه Insert Special Characters

Insert Special Characters- استفاده از افزونه برای نمایش کاراکترهای خاص
استفاده از افزونه برای نمایش کاراکترهای خاص

برای شروع کار باید افزونه  Insert Special Characters را در سایت خود نصب و فعال نمایید. با فعالسازی افزونه، به بخش برگه­‌ها و یا نوشته‌های سایت بروید. یک نوشته را برای ویرایش انتخاب کنید. سپس می­‌توانید ببینید که کاراکترهای خاص به ویرایشگر وردپرس اضافه شده است. همانند تصویر زیر:

special characters- کاراکترهای خاص
انتخاب کاراکترهای ویژه در ویرایشگر

با انتخاب special characters، پنجره جدیدی باز می‌شود که دسته بندی کاراکترها را به شما نشان می­‌دهد. با انتخاب یک دسته می‌توانید انواع کاراکترهای خاص آن را مشاهده کنید. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید دسته بندی Misc را انتخاب کرده‌­ایم:

Misc - انتخاب دسته Misc
انتخاب دسته Misc

پس از انتخاب کاراکترهای خاص موردنظرتان، تغییرات را ذخیره کنید و به وب سایت­‌تان مراجعه کنید تا همانند تصویر زیر تغییرات ببینید:

result- استفاده از کاراکترهای خاص در وردپرس
نتیجه عملکرد و نشان دادن کاراکترها سمت کاربر

افزودن کاراکترهای خاص در ویرایشگر قدیمی وردپرس

اگر از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده می­‌کنید قابلیت نمایش کاراکترهای خاص در مطالب وردپرس همچنان برایتان وجود دارد. پس از انتخاب یکی از مطالب برای ویرایش، به بخش دیداری ویرایشگر وردپرس بروید. سپس بر روی Toolbar Toggle یا دکمه تغییر نوار ابزار کلیک کنید تا ردیف دوم نوار ابزار نمایان شود. همانند تصویر زیر:

ToolbarToggle- امکانات بیشتر
مشاهده امکانات بیشتر در ویرایشگر

در این بخش شما می‌­توانید علامت کاراکترهای خاص را ببینید و با کلیک بر روی این گزینه پنجره جدید برای شما باز می‌­شود که مجموعه‌­ای از کاراکترهای متفاوت است.

special character- انتخاب کاراکترهای خاص
انتخاب کاراکترهای خاص

این کاراکترها شامل نمادهای ارزی، علائم تجاری، حق چاپ، علائم ثبت شده، نمادها و علائم ریاضی است. با کلیک بر روی هر یک از علائم زیر، کاراکتر مورد نظر به متن شما اضافه می‌­گردد و امکان استفاده از کاراکترهای خاص در وردپرس فراهم می‌شود.

special charecter- مشاهده تمامی کاراکترها
مشاهده تمامی کاراکترها

اگر در حالت نوشتاری ویرایشگر  هستید، لازم است به ویرایشگر دیداری بروید یا از روش موجودیت HTML که در بالا توضیح داده شده استفاده کنید.

نتیجه گیری

از کاراکترهای ویژه می­‌توانید برای موارد مرتبط با تجارت خود استفاده کنید. در برخی موارد، استفاده از کاراکترهای خاص در وردپرس تاثیر مثبت بیشتری دارد ولی دقت کنید که در استفاده از آن‌ها زیاده‌­روی نکنید. در این مطلب دو روش ساده برای افزودن و نمایش کاراکترهای خاص در مطالب وردپرس و برگه­‌های سایت معرفی کردیم که شما بسته به راحتی و شرایط کاری خود می‌توان یکی را انتخاب کنید.

دانلود افزونه Insert Special Characters

دانلود افزونه صفحه افزونه

منابع:

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.