چرا باید به تبلیغ در گوگل اهمیت دهیم؟ (۱۰ دلیل کلیدی)

تبلیغات در گوگل تبلیغات در گوگل

اگر قصد دارید در جست‌وجوهای روزانه میلیون‌ها نفر در گوگل بدرخشید، باید بدانید هچی راهی بهتر از تبلیغات در گوگل نیست!

تبلیغ در گوگل چیست؟

تبلیغ در گوگل یا گوگل ادز، پلتفرم تبلیغاتی گوگل است که به شما اجازه می‌دهد با استفاده از تبلیغات آنلاین، به مخاطبانی که علاقه‌مند به محصولات یا خدمات شما هستند دسترسی پیدا کنید. پلتفرم گوگل ادز بر مبنای «پرداخت به ازاء کلیک» است؛ بدین معنی که تنها هربار بازدیدکننده تبلیغ بر روی آن کلیک کند، شما هزینه آن را می‌پردازید.

اما در حال حاضر هزاران رسانه و روش تبلیغاتی وجود دارد. این موضوع ممکن است تصمیم‌گیری برای استفاده از روش خاصی را دشوار کند. اینفلوئنسرها و فروشندگان هربار به شما می‌گویند روی این روش یا آن روش سرمایه‌گذاری کنید. به همین دلیل در ادامه به ۱۰ مزیت تبلیغ در گوگل ادز می‌پردازیم. در واقع ۱۰ دلیلی که شما را قانع می‌کند به گوگل ادز اهمیت دهید و از آن استفاده کنید:

۱۰ دلیل کلیدی برای استفاده از گوگل ادز

۱. ضریب نفوذ بالای گوگل

این روزها انقدر کاربرد گوگل فراگیر شده است که کلمه «گوگل» فراتر از یک برند رفته و در فرهنگ لغت‌ها راه پیدا کرده است!

این موضوع به این دلیل است که امروزه وقتی مردم سوالی دارند و در جست‌وجوی پاسخی برای آن هستند، اولین کاری که می‌کنند جست‌وجو در گوگل است.

در این موتور جست‌وجو، بیش از ۲ هزار میلیارد جست‌وجو انجام می‌شود! و این آمار یعنی بیش از ۵ میلیارد جست‌وجو در روز.

در میان کسانی که در گوگل جست‌وجو می‌کنند، کاربرانی هستند که به دنبال راه‌حل‌هایی که شرکت شما ارائه می‌کند هستند. پس اگر راه‌حل مشکل آنها در دستان شرکت شما باشد، حتی اگر آن را در قالب تبلیغ در صفحه نتایج گوگل ببینند نیز شانس بالایی وجود دارد که بر روی آن کلیک کنند.

جذاب است. نه؟ اما توجه به این نکته مهم است که هم کیفیت تبلیغات شما در گوگل مهم است و هم کیفیت وب‌سایت کسب و کار اینترنتی شما. منظور ما از کیفیت وب‌سایت، محتوای جذاب و رعایت اصول سئو است.

پس برای این که از تبلیغ در گوگل بیشترین نتیجه را بگیرید، بهتر است با کمک متخصصان آژانس‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند این کار را انجام دهید. مسلما چنین تبلیغاتی اگر اصولی و توسط متخصصان این حوزه اجرا شوند، منجر به افزایش ترافیک بی‌سابقه برای وب سایت کسب و کار اینترنتی شما می‌شود.

از جمله آژانس‌های تخصصی تبلیغات در گوگل می‌توان به آژانس افراک اشاره کرد. این آژانس تبلیغات آنلاین، پارتنر رسمی گوگل، متخصص و مشاور اجرای تبلیغات آنلاین و دیگر استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ است.

۲. امکانات پیشرفته هدف‌گیری مخاطبان

با گوگل همیشه راه‌حلی برای هدف‌گیری مخاطبان در هر مرحله‌ای از سفر خریدار وجود دارد. با هدف گرفتن کلمات کلیدی عمومی‌تر مانند «نرم‌افزار حسابداری»، تبلیغ شما به کاربرانی نمایش داده می‌شود که در مرحله تحقیق و جست‌وجو هستند. این موضوع به شما اجازه می‌دهد بالای قیف فروش خود را با دو تکنیک بسیار ساده اما قدرتمند، پر کنید:

  • اطلاعات آنها را در لندینگ پیج خود بگیرید و برای آنها محتوا ارسال کنید تا معتبر بودن خود را نشان دهید.
  • اگر آنها به مشتریان شما تبدیل نشدند، با استفاده از «بازاریابی مجدد» توجه آنها را جلب کنید تا در نهایت به مشتری شما تبدیل شوند.

تکنیک قدرتمند دیگر برای تکمیل بیس مشتریان، هدف‌گیری کلمات کلیدی اختصاصی مانند «نرم‌افزار حسابداری برای بازاریابان فریلنسری». این کلمات، هزینه کمتری دارند اما در عین حال مخاطبانی را به خود جلب می‌کنند که «نیت» قوی‌تری دارند. و این نیت قوی، چنین کاربرانی را بسیار ارزشمند می‌کند.

۳. تجربه کاربران

بزرگ‌ترین تفاوت بین کاربرانی که تبلیغ شما در گوگل به آنها نمایش داده می‌شود با آنهایی که در سایر رسانه‌ها تبلیغ شما را می‌بینند، نیت آنهاست.

در شبکه‌های اجتماعی به عنوان مثال، کسی علاقه‌ای به تبلیغات ندارد. آنها به دنبال راه‌حلی برای مشکلات خود نیستند. آنها می‌خواهند تصاویر موردعلاقه‌شان را ببینند یا از احوال عزیزان و دوستان خود مطلع شوند. وقتی تبلیغ شما به کسی که علاقه‌ای به آن ندارد نشان داده می‌شود به احتمال زیاد، تاثیر بدی بر تصور او درباره برند شما می‌گذارد.

از طرفی در شبکه‌های جست‌وجو، این موضوع وجود ندارد. آنها چیزی را جست‌وجو کرده‌اند و به دنبال پاسخی برای آن هستند. در نتیجه، اگر تبلیغ شما راه‌حلی برای آنها باشد، جذب آن می‌شوند و پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به مشتری شما دارند.

۴. کنترل دقیق و لحظه‌ای بر کمپین‌ها

مزیت بزرگ تبلیغات توسط پلتفرم‌ها، امکان کنترل دقیق و لحظه‌ای است که آنها در اختیار شما می‌گذارند. بدین وسیله شما می‌توانید در لحظه کمپین خود را کنترل کنید، آن را آغاز یا متوقف کنید، بودجه خود را تغییر دهید و …

این موضوع باعث می‌شود وقت و منابع خود را به صورت بهینه مدیریت کنید و به دیگر کارهای مهم کسب‌وکار خود برسید!

afrak
تبلیغات در گوگل

۵. امکان تبلیغ با هر بودجه‌ای

هزینه کلیک برای برخی کلمات کلیدی که رقابت در آنها بالاست یا تبلیغ‌کنندگان برای به دست گرفتن بازار، بودجه زیادی برای آن در نظر گرفته‌اند، گاها به ۱۰۰۰ دلار نیز می‌تواند برسد. اما بیشتر کلمات کلیدی نیاز به صرف چنین هزینه‌ای ندارد.

شما در کمپین‌های تبلیغ در گوگل، می‌توانید کلماتی که با بودجه شما متناسب هستند را انتخاب کنید یا حتی بودجه روزانه و ماهانه خود را تنظیم و محدود کنید. در این صورت حتی اگر روزها، به کمپین خود سر نزنید نگران نیستید که بودجه شما به خوبی مصرف نشود.

۶. نمایش مصور و قابل فهم نتایج

اگر شما ندانید چه چیزی را در کمپین خود اشتباه انجام می‌دهید، هیچ راهی برای بهبود کمپین به ذهنتان نمی‌رسد.

خوشبختانه گوگل همه اطلاعات کمپین شما را به صورت مصور و کاملا قابل فهم به شما نشان می‌دهد؛ به نحوی که در یک نگاه می‌توانید از عملکرد کلی کمپین خود مطلع شوید. اطلاعاتی از جمله تعداد کلیک‌ها، ایمپرشن‌ها، بودجه هر کلمه کلیدی و غیره. حتی با اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس می‌توانید رفتار دقیق کاربرانی که بر روی تبلیغ شما کلیک کرده‌اند و به وب‌سایت شما آمده‌اند را دنبال کرده و از عملکرد آنها مطلع شوید. این که از کدام صفحات شما بازدید کرده‌اند، بر روی چه لینکی کلیک کرده‌اند، چقدر در وب‌سایت شما آمده‌اند و …

۷. ترکیب طلائی با SEO

سئو یا به صورت دقیق‌تر «بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌وجو» هنوز هم زیربنای موفقیت بسیاری از سایت‌های پربازدید است. این موضوع همراه با ایجاد کمپین‌های تبلیغ در گوگل باعث می‌شود تا بازدید وب‌سایت شما افزایش یافته و مخاطبان در آن بمانند.

با گذشت زمان، ترکیب طلائی سئو همراه با تبلیغ در گوگل باعث افزایش بازدید، مخاطبان و جایگاه وب‌سایت شما می‌شود.

کلام آخر

ده‌ها استراتژی تبلیغات آنلاین در حال حاضر وجود دارد که انتخاب هوشمندانه از میان آنها نیازمند شناخت کافی و بررسی دقیق است. مطمئنا تبلیغ در گوگل، می‌تواند کارآمدترین روش تبلیغات آنلاین باشد؛ پس هرگز از اهمیت آن غافل نشوید!

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.