آموزش ساخت دکمه در وردپرس با افزونه Button

ساخت دکمه در وردپرس
ساخت دکمه در وردپرس

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های بازاریابی اینترنتی، طراحی سایت است. مطالعات ثابت کرده‌اند که صفحات جذاب احتمالا بازدیدکنندگان را بیشتر ترغیب می‌کنند تا آدرس ایمیل خود را به شما بدهند یا محصول شما را خریداری کنند. صرف نظر از اینکه شما چیزی می‌فروشید یا خیر شما همیشه درحال بازاریابی و فروش برند خود هستید. بازدید کنندگان به صورت ناخودآگاه با توجه به طراحی سایت، در مورد برند شما قضاوت می‌کنند. دکمه‌ها یکی از عناصر مهم یک طراحی زیبا هستند. اگر دکمه‌ها به خوبی طراحی شده باشند، بازدید کنندگان تمایل بیشتری به استفاده از آن‌ها دارند. بنابراین توجه به زیبایی و طرح‌بندی دکمه مخصوصا در صفحات فرود بسیار اهمیت دارد. به طور پیش‌فرض هیچ گزینه‌ای برای ساخت دکمه در وردپرس وجود ندارد اما به غیر از کد نویسی یکی از راه‌های ایجاد دکمه در وردپرس و ساخت دکمه‌های سفارشی زیبا برای صفحه‌ی تماس با ما یا صفحات فرود و غیره استفاده از افزونه‌ها است.

ساخت دکمه در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • معرفی افزونه‌ی Button
 • نحوه‌ی ایجاد دکمه در وردپرس با افزونه‌ی Button
 • آموزش چگونگی سفارشی‌سازی دکمه
 • قرار دادن دکمه در نوشته
 • نمایش دکمه با استفاده از ابزارک‌ها

معرفی افزونه‌ی Button

یکی از افزونه‌های خوب برای ایجاد دکمه در وردپرس افزونه‌ی Button (دکمه) می‌باشد. این افزونه امکان ساخت دکمه در وردپرس را به صورت سفارشی با امکاناتی نظیر افزودن رنگ، حاشیه، سایه، تغییر فونت و غیره فراهم می‌کند. شما می‌توانید این افزونه که توسط همیاروردپرس که به فارسی ترجمه شده است را در انتهای مطلب دانلود کنید.

Button Plugin-ساخت دکمه در وردپرس
افزونه Button

نکته: اگر بعد از نصب افزونه دیدن که منوی تنظیمات آن فارسی نشده است، باید در هاست خود وارد مسیر

wp-content/plugins/button/languages

شوید و فایل‌های زبان آن افزونه که نام‌های button-fa_IR.po و button-fa_IR.mo می‌باشند را در مسیر

wp-content/languages/plugins

“کپی کنید”. دقت کنید که نباید آن را کامل انتقال دهید و حتما باید این دو فایل در هردو مسیر بالا وجود داشته باشند تا افزونه فارسی شود.

نحوه‌ی ایجاد دکمه در وردپرس با افزونه‌ی Button

پس از نصب و فعالسازی افزونه گزینه‌ای تحت عنوان دکمه به منوی پیشخوان شما اضافه می‌شود که با کلیک روی آن وارد صفحه‌ای مطابق تصویر زیر می‌شوید. در این صفحه شما توانایی مدیریت تمام دکمه‌هایی که ایجاد می‌کنید را خواهید داشت. همانطور که مستحضرید این صفحه به دلیل اینکه هنوز دکمه‌ای ایجاد نشده خالی می‌باشد پس برای ایجاد دکمه در وردپرس روی گزینه‌ی اضافه‌کردن دکمه جدید در بالای صفحه یا زیرمنوی افزونه کلیک کنید تا به صفحه‌ی ایجاد دکمه بروید.

Add new button-ساخت دکمه در وردپرس
اضافه کردن دکمه جدید

آموزش چگونگی سفارشی‌سازی دکمه

پس از کلیک روی اضافه کردن دکمه جدید در گام قبلی وارد صفحه‌ای خواهید شد که باید تمامی موارد ظاهری اعم از رنگ، فونت و موارد دیگر را به سلیقه خود تنظیم و پیکربندی کنید. لازم به ذکر است که امکان مشاهده‌ی زنده‌ی تغییرات اعمال شده بر روی دکمه هم برای حالت عادی و هم برای حالت hover، از طریق کادر مربوط به پیش نمایش زنده وجود دارد. می‌توانید این کادر را جابجا کرده و آن را در موقعیتی که به نظرتان مناسب است قرار دهید. برای شروع در قسمت عنوان یک عنوان به دلخواه وارد کنید. به صورت کلی این مرحله دو بخش کلی دارد که در ادامه هر بخش را توضیح خواهیم داد.

Live Preview-ساخت دکمه در وردپرس
نمایش زنده

بخش اول: انتخاب طرح‌بندی دکمه

اولین اقدام برای ساخت دکمه در وردپرس مشخص کردن طرح‌بندی آن می‌باشد. متاسفانه این افزونه در نسخه‌ی رایگان فقط اجازه استفاده از طرح‌بندی دکمه‌ی ساده را به ما ‌می‌دهد و برای استفاده از سایر طرح‌بندی‌ها باید نسخه‌ی حرفه‌ای افزونه را تهیه کنید. در این قسمت همچنین برای هر طرح‌بندی پیش‌نمایشی نیز قرار داده شده که با کلیک روی پیش‌نمایش به آن دسترسی خواهید یافت. در این بخش ما به ناچار طرح‌بندی ساده را انتخاب و به مرحله‌ی بعد می‌رویم.

Button Layout-ساخت دکمه در وردپرس
انتخاب طرح‌بندی

بخش دوم: تنظیمات دکمه

بعد از انتخاب طرح‌بندی در بخش قبلی در این بخش ‌می‌توانید تمامی ویژگی‌های دکمه را به سلیقه‌ی خود شخصی سازی کنید. در این بخش در هر مرحله تنظیمات خاصی ارائه شده که گام به گام به آن می‌پردازیم:

تنظیمات پایه
Basic Setting in Button-ساخت دکمه در وردپرس
تنظیمات پایه
 • متن: در این کادر متن دلخواه خود را به منظور درج روی دکمه وارد کنید.
 • نشانی اینترنتی: دراین کادر مشخص کنید که کاربر بعد از کلیک روی دکمه به چه نشانی‌ای هدایت شود.
 • شناسه ویژگی: نیازی به پرکردن این بخش نمی‌باشد.
 • مقدار ویژگی: نیازی به پرکردن این بخش نمی‌باشد.
 • لینک هدف: اگر تمایل دارید که بعد از کلیک کاربر نشانی اینترنتی قرار داده شده روی دکمه در یک پنجره‌ی جدید باز شود تیک آن را بزنید در غیر اینصورت نشانی در همان صفحه بارگزاری خواهد شد.
 • مرزگذاری: در این قسمت می‌توانید موقعیت متن را روی دکمه برحسب پیکسل جابجا کنید.
 • دکمه: در این قسمت می توانید ارتفاع و عرض دکمه را برحسب پیکسل تنظیم کنید.
 • رنگ متن: در این بخش باید رنگ متن را در حالت عادی و همچنین در حالت هاور (حالتی که نشانه‌گر ماوس را بر روی یک قسمت ببرید و تغییر در آن ایجاد شود) مشخص کنید.
 • فونت: در این قسمت می‌توانید ویژگی‌هایی نظیر نوع فونت، اندازه‌ی فونت برحسب پیکسل، حالت‌های ایتالیک یا بولد و نحوه‌ی چینش متن را روی دکمه تعیین کنید.
سایه متن
Text shadow in Button
سایه متن
 • آفست سایه: در این قسمت باید با قرار دادن عدد به صورت مثبت یا منفی در کادر‌ها مقدار انحراف سایه را در جهت محور ایکس و ایگرگ مشخص کنید.
 • سایه: در این قسمت رنگ سایه را در حالت عادی و همچنین در حالت هاور مشخص کنید.
 • تیرگی سایه: با این گزینه می‌توانید میزان تیرگی سایه را نیز مشخص نمایید. برای رسیدن به میزان تاری مطلوب با وارد کردن عدد‌های مختلف آزمون و خطا انجام دهید.
حاشیه
Margin in Button
حاشیه
 • دایره دکمه: در صورت فعال کردن این گزینه شکل دکمه به صورت دایره خواهد بود. البته دقت داشته باشید که برای دایره‌ای شکل شدن باید طول و عرض دکمه را یکسان  وارد کرده باشید.
 • شعاع: در این قسمت می‌توانید شعاع چهار گوشه‌ی دکمه را به دلخواه برحسب پیکسل تنظیم کنید.
 • سبک: در این قسمت می‌توانید سبک مرزهای دکمه را از بین گزینه های موجود و هم چنین ضخامت آن‌ها را برحسب پیکسل تعیین کنید. به عنوان مثال ما گزینه‌ی خط چین را انتخاب کردیم.
 • حاشیه: در این قسمت باید رنگ مرزهایی که در مرحله‌ی قبل سبک آن را انتخاب کردید تعیین کنید. این کار را باید برای هر دو حالت عادی و هاور به صورت جداگانه تنظیم کنید.
 • سایه مرزی: در این قسمت نیز رنگ سایه‌های مرزی را هم در حالت عادی و هم در حالت هاور تعیین کنید.
 • آفست سایه: در این قسمت نیز باید با قرار دادن عدد به صورت مثبت یا منفی در کادر‌ها مقدار انحراف سایه را در جهت محور ایکس و ایگرگ مشخص کنید.
 • تیرگی سایه: میزان تیرگی سایه‌ای که ایجاد کردید را با وارد کردن مقدار مطلوبتان در کادر مشخص کنید.

پس‌زمینه

background button
پس‌زمینه
 • رنگ پس‌زمینه: در این قسمت باید رنگ پس‌زمینه را در ابتدا و انتها مشخص کنید. در واقع برای زیبایی بیشتر دکمه یک شیب رنگ ایجاد می‌کنید.
 • رنگ هاور: در این قسمت نیز مشابه قبلی رنگ هاور را در ابتدا و انتها مشخص کنید.
 •  کدری: میزان کدری پس زمینه در ابتدا و انتها را مشخص کنید.
 • کدری هاور: میزان کدری هاور را نیز در ابتدا و انتها تعیین کنید.
 • توقف شیب: در این قسمت می‌توانید محل تغییر رنگ را در شیب رنگی که ایجاد کرده‌اید مشخص کنید.

جعبه

Button box
جعبه
 • استفاده از جعبه: با فعال کردن این گزینه، دکمه داخل یک جعبه قرار می‌گیرد.
 • مرکز جعبه: در اینجا می‌توانید با زدن تیک موقعیت جعبه را در وسط قرار دهید.
 • عرض جعبه: تعیین عرض جعبه برحسب پیکسل
 • تراز دکمه: نحوه‌ی قرار گیری دکمه را در جعبه مشخص کنید.
 • حاشیه: در این قسمت باید حاشیه‌بندی دکمه نسبت به جعبه را در تمام جهات بر حسب پیکسل مشخص کنید. (تغییرات اعمالی در این قسمت، در کادر پیش نمایش زنده قابل مشاهده نیست)
 • Custom Css: در این قسمت می‌توانید کد Css سفارشی خود را به منظور شخصی سازی بیشتر وارد کنید.

در انتها بر روی انتشار کلیک می کنیم.

Publish button
انتشار دکمه

قرار دادن دکمه در نوشته

پس از ایجاد دکمه در وردپرس و انجام تنظیمات ظاهری دلخواه برای قرار دادن دکمه در نوشته به این صورت عمل ‌کنید. وارد قسمت ایجاد نوشته شوید و روی قسمت Button Shortcode که بالای ویرایشگر قرار گرفته کلیک کنید.

Button Shortcode
کدکوتاه دکمه

صفحه‌ای به صورت پاپ‌آپ باز می‌شود که می‌توانید دکمه مورد نظر خود را از میان دکمه‌هایی که ساخته‌اید انتخاب کنید. با انتخاب هر دکمه شورت کد مربوط به آن داخل متن درج می‌شود.

select button
انتخاب دکمه

نتیجه نهایی مانند تصویر زیر خواهد بود.

final result button
نتیجه نهایی

نمایش دکمه با استفاده از ابزارک‌ها

با رفتن به مسیر نمایش>- ابزارک‌ها می‌توانید دکمه‌ی ایجاد شده را در قسمت ساید بار یا فوتر سایت خود قرار دهید. برای این کار پس از وارد شدن به قسمت ابزارک‌ها ابزارک با عنوان Button Widget را انتخاب کنید.

button in wiget
دکمه در ابزارک‌ها

سپس نام دکمه و دکمه مورد نظر خودتان را از لیست انتخاب کرده و روی ذخیره کلیک کنید.

select button in wiget
انتخاب دکمه در ابزارک

به عنوان مثال مطابق تصویر زیر ما دکمه را در فوتر سایت قرار دادیم.

button in footer wiget
دکمه در ابزارک فوتر

ساخت دکمه در وردپرس

دکمه‌ها اساسا اجزای کوچکی در صفحه هستند با این حال، تاثیری که بر طراحی سایت شما دارند بسیار بزرگ است. دقیقا به همین دلیل است که نیاز به یک افزونه‌ی دکمه‌ساز، بسیار احساس می‌شود. ما در این مقاله تلاش کردیم افزونه‌ی Button که یک افزونه‌ی خوب به منظور ایجاد دکمه در وردپرس می باشد را به شما معرفی و آموزش دهیم. امیدوارم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد..

در صورت بروز هر گونه سوال می‌توانید آن را از بخش دیدگاه‌ها بپرسید. همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دانلود افزونه Button

دانلود افزونه Button صفحه افزونه

منبع: WordPress.org

سایتت رو خیلی راحت دوزبانه کن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 11 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام من روی لوکال هاست هستم و افزونه رو از سایت شما نصب کرده این خطاروم یده Warning: include(C:\xampp\htdocs\Example\wp-content\plugins\button//feed.class.php): Failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\Example\wp-content\plugins\button\button.php on line 3

 2. 1 سال عضو همیار وردپرس

  من از سایت شما توقع نداشتم چنین بلایی سرم بیاره. مایی که اطلاعات کافی نسبت به فضای وب نداریم از کجا بدونیم که این افزونه ممکنه با بقیه افزونه ها مشکل پیدا کنه و باعث خرابی سایت بشه؟ حد اقل یه تذکر میدادین.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این چیزی که شما گفتید یه چیز خیلی طبیعی وپیش پا افتاده هست و همیشه موقع نصب هر افزونه و یا بروزرسانی باید بک آپ تهیه کنید و اینکه افزونه ای رو نباید روی سایت اصلی تست کرد.

 3. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت شما بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه و ممنونم از آموزش های فوق‌العاده عالی تون
  من اکثر آموزش های داخل این صفحه تون رو بلد بودم و بهتر یاد گرفتم با این آموزشتون اما من یه مشکلی دارم
  من یک هاست دانلود دارم و دکمه هایی برای سایتم قرار دادم تحت عنوان دانلود فایل آموزشی و لینکی که به دکمه ها مرتبط کردم لینک فایل های من در هاست دانلود هست
  ما دو هایت دانلود داریم یکی برای پخش آنلاین فایل ها و دیگری برای دانلود مستقیم فایل ها و لازم به ذکر هست که هاست دانلود من که برای دانلود فایل ها اختصاص داده شده است روی حالت firce download قرار دارد و با سرچ و یا کلیک بر روی لینک شروع می‌کنه به صورت خودکار بارگیری کردن اما مشکلی که هست اینه که وقتی همون لینک رو در دکمه ای در سایتم قرار میدم که کاربر استفاده کنه و فایل رو دانلود کنه هیچ اتفاق خاصی نمیفته و عملا انگار اون دکمه لینکی ندارد که بخواد به اون مراجعه کنه (لازم به ذکر هست که این مشکل در کامپیوتر به دلیل داشتن دانلود منیجر هوشمند adm قابل رویت نیست چون adm خودش لینک رو شناسایی و اقدام به دانلود می‌کنه. مشکل ما کاربران موبایلی و دانلود از طریق نرم‌افزار کروم و یا گوگل هست که وقتی روی لینک ها کلیک میشه اقدام به دانلود نمیکنه)
  ممنون میشم اگر در این خصوص راهنمایی مون کنید
  لینک نمونه صفحه ما
  jazbisho.ir/erteash/
  و لینک فایل ما در هاست دانلودمون
  dl1.jazbisho.ir/01.Erteash.mp3

 4. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من از سایت شما دانلود کردم به سایتم اخطار داد
  رفتم مستقیم از خود سایت ودرپرس دانلود کردم درست نصب کرد
  الان می خوام باهاش دکمه طراحی کنم
  ولی توی منوی سمت راست برام اصلا گزینه ی دکمه نه به فارسی نه به انگلیسی نیست
  ممنون میشم جوابم رو بدین

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   ممکنه در بروزرسانی جای منو رو تغییر داده باشن. پیشخوان وردپرس رو خوب بگردید پیدا می‌کنید.

 5. 1 سال عضو همیار وردپرس

  خیلی بدین. دانلود نکنینید.سایتتون خراب میشه

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   اگر مشکلی برای سایت شما به وجود اومده دلیلیش این افزونه نبوده، احتمال داره این افزونه با یکی از افزونه هایی که روی سایت شما نصبه سازگار نباشه!

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   اما من از مخزن وردپرس دانلود کردم باز شد

 6. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام چرا این دکمه در حالت موبایل نمایش داده نمیشه؟

 7. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و احترام
  برای ایجاد چنین دکمه ای در متن ویرایشگر کلاسیک می بایست چکار کرد؟

 8. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر ، چطور میتونم روی اسلایدر سایت دکمه قرار بدم . روی کل عکس نشه کلیک کرد . سپاس.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از افزونه‌های اسلایدراستفاده کنید. مثل اسلایدر رولوشن

 9. 7 سال عضو همیار وردپرس

  شما زدین ورژن v.1.0.2 بعدش وقتی ریختم توی وردپرس نوشته v.1.0.0 لطفا اصلاح شه

 10. سلام. من میخوام ی دکمه کنار فهرست یذاارم که دکمه ورود به یکی از ساب دامین هام باشه. برای این کار چه افزونه ای نصب کنم؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   با همین افزونه قادر به درست کردنش هستین

 11. سلام من می خوام یه دکمه درست کنم که رو صفحه ی خانه ام باشه که بره تو کانال تلگرامم

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   با همین افزونه میتونین درست کنین موفق باشین