استراتژی های هوشمندانه ی قیمت گذاری

استراتژی های هوشمندانه ی قیمت گذاری

در این مطلب شما رو با استراتژی های هوشمندانه ی قیمت گذاری که باعث افزایش وفاداری مشتری به فروشگاه آنلاین شما می شود، آشنا می کنیم.
شما زمان می گذارید ، تلاش می کنید و پشت کار زیادی به خرج می دهید که مشتری به فروشگاه شما بیاید.
قدم مهم بعدی این است: کاری کنید که مشتری باز هم به فروشگاه شما برگردد!

نتایج پژوهشی که در مورد عادت های خرید در حوزه ی تجارت الکترونیک انجام شده، نشان می دهد که 32% از خرید اولی ها (یعنی مشتریانی که برای اولین بار از فروشگاه شما خرید می کنند)، دوباره برای خرید به فروشگاه شما میآیند . ممکن است این مقدار خیلی شما رو راضی نکرده باشد، اما یه لحظه صبر کنید…
به نظر می آید مشتری هایی که برای بار دوم از فروشگاه شما خرید کردند، تمایل بیشتری برای خرید سوم داشته باشند و همینطور خرید چهارم، پنجم و … . که این مورد باعث ایجاد یه نمودار صعودی می شود.

هر چقدر تعداد دفعات بازگشت مشتری برای خرید از فروشگاه شما بیشتر شود، اشتیاق مشتری برای تداوم خرید از فروشگاه شما افزایش پیدا می کند.

اگر مشتری فقط یک بار بعد از اولین خرید به فروشگاه شما برگرده، شما شانس بیشتری دارید که آن را به یکی از مشتری های وفادار خود تبدیل کنید.
حال سوال اینجاست که چطوری باید این کار را انجام دهید؟  یعنی حسی را در مشتری ایجاد کنید که وقتی تصمیم گرفت محصولی را خریداری کند، این جمله پیش فرض ذهنش باشه: ” فقط از فروشگاه X خرید می کنم.” که قطعا این مورد را در رفتار خرید خودتان هم مشاهده کردید.

یکی از بهترین راه هایی که می توانید وفاداری بلند مدتی در مشتری های خود ایجاد کنید، استفاده از استراتژی های هوشمندانه ی قیمت گذاری است!
منظورم ارائه ی کپن های تخفیف بی وقفه نیست، منظورم این است که به مشتری هایی که پیوسته از شما خرید می کنند، پاداش دهید و یا تخفیف هایی را پیشنهاد دهید که جای دیگر این چنین نباشد!
وقت دیدن چند استراتژی است که با امتحان کردن آنها می توانید مشتری های خرید اولی خودتان را ترغیب کنید که دوباره و چند باره به فروشگاه آنلاین شما برگردند.

استراتژی های هوشمندانه ی قیمت گذاری

بعد از این که خرید رو انجام دادند، به آنها قول یک هدیه بدهید!
تا حالا، ممکن است شما استراتژی های زیادی را برای جذب مشتری شنیده باشید. مثل ارائه ی کوپن یا تخفیف به خرید اولی ها. به نظر می رسد این یک استراتژی با نگرش کوتاه مدت است نه بلند مدت.
مثلاً ممکن است تعدادی از مشتری هایی که دوباره به فروشگاه شما میآیند از اینکه دیگر امکان استفاده از تخفیف مشابه یا کوپن تخفیف رو ندارند، مأیوس و دلسرد شوند.

راه حل

به جای پیشنهاد دادن تخفیف به مشتری های جدیدی که اولین سفارش خودشان را انجام می دهند، سعی کنید آنها را به شکل زیر ترغیب کنید:

به جای در نظر گرفتن 5% تخفیف در اولین خرید، می تونید یه کد تخفیف 10% برای سفارش بعدی مشتری ارائه دهید!
حتی اگه این پیشنهاد باعث ایجاد لذت آنی در مشتری نشود باز هم نسبت به مورد اول در اولویت است! چون:
1- باعث میشود مشتری برای بار دوم به فروشگاه شما برگردد (به خصوص اگر پیشنهاد های بعد از خرید را فعال نگه دارید.)
2- به این شکل پیشنهاد فقط محدود به مشتری های جدید نیست، و این باعث عالی شدن فروشگاه شما میشود هم برای خرید اولی ها و هم برای مشتری های قبلی.
اگه مشتری ها متوجه شوند که شما مشتاق پاداش دادن به آنها هستید، آنها هم مشتاقانه به شما وفادار باقی می مانند.
لذت آنی خوب است اما دوام ندارد و مشتری این را متوجه می شود.
حالا اگه دوست دارید این استراتژی را با ووکامرس امتحان کنید، یه پیشنهاد برای شما داریم:

از کوپن های هوشمند برای ساخت کد تخفیف منحصر به فرد استفاده کنید و بعدش با mailchimp، برای مشتری ایمیل های هدفمند بفرستید.(بعد از اینکه فرآیند خرید مشتری کامل شد، کد تخفیف مخصوص به خودش، براش ارسال شود.)
امیدوارم این پست برای شما مفید واقع شده باشد.

ترجمه ای آزاد از WooCommerce.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.