چگونه از Google Trends برای بهبود سئو و رشد وردپرس استفاده کنیم؟

رشد کسب و کار وردپرس با google trends

Google Trends ابزاری است که به شما کمک می‌کند کلمات کلیدی محبوب را پیدا کنید، موضوعات پرطرفدار را شناسایی کرده و در مورد رقبای خود تحقیق کنید. این امر می‌تواند به بهبود رتبه وبسایت شما کمک کند. در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که چگونه به راحتی از آن برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و رشد کسب و کار وردپرس با google trends استفاده کنید.

رشد کسب و کار وردپرس با google trends

قبل از وارد شدن به هر بحثی بهتر است بیشتر درباره google trends بدانیم. Google Trends ابزاری است که به شما کمک می‌کند محبوبیت یک عبارت جستجو را در موتور جستجوی گوگل تجزیه و تحلیل کنید. داده‌ها را از جستجوی Google، Google News، Google Images، Google Shopping و YouTube دریافت می‌کند. این ابزار که توسط گوگل ایجاد شده به شما کمک می‌کند تا جستجوها یا کلمات کلیدی را که در حال حاضر پرطرفدار هستند، پیدا کنید. سپس، می‌توانید نحوه تغییر حجم جستجو برای کلمات کلیدی مختلف در مکان‌ها را مقایسه کنید.

گوگل ترندز

استفاده از Google Trends با کمک به شما در یافتن کلمات کلیدی هدف، تحقیق در مورد رقابت، شناسایی موضوعات پرطرفدار و موارد دیگر، سئو سایت وردپرس شما را بهبود می‌بخشد. این یک ابزار کاملا رایگان گوگل است که می‌تواند به شما در یافتن ایده‌های محتوای مرتبط برای وبلاگ وردپرس کمک کند.
به علاوه، اگر یک فروشگاه آنلاین دارید، می‌توانید از Google Trends نیز استفاده کنید تا به شما در برنامه‌ریزی زمان نمایش تبلیغات خرید گوگل برای محصولات خود یا انتخاب محصولات جدید برای فروشگاه کمک بگیرید.
همانطور که گفته شد، بیایید ببینیم رشد کسب و کار وردپرس با google trends چگونه ممکن می‌شود!

چگونه از Google Trends برای بهبود سئوی وردپرس استفاده کنیم؟

راه‌های زیادی برای استفاده از Google Trends در بهبود سئوی وردپرس، بهبود رتبه وبسایت و جذب مشتریان بیشتر به وبسایت شما وجود دارد. این ابزار یک دید برنده از آنچه در دنیای جستجو وجود دارد را در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند در آخرین داده‌ها مرور کنید و کلمات کلیدی مرتبط با جایگاه خود را پیدا کنید. مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارتند از:

  1. مشاهده حجم جستجو را پیدا کنید
  2. کلمات کلیدی مرتبط را پیدا کنید
  3. مقایسه کلمات کلیدی مختلف
  4. موضوعات پرطرفدار را برای محتوای وبلاگ پیدا کنید
  5. تجزیه و تحلیل رقبا

۱- مشاهده حجم جستجو را پیدا کنید

Google Trends یافتن حجم جستجو برای کلمات کلیدی را بسیار آسان می‌کند. این مورد به شما امکان می‌دهد که ببینید چند نفر در طول زمان یک کلمه کلیدی خاص را جستجو می‌کنند. به نوبه خود، این امر می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید از آن کلمه کلیدی در محتوای وبلاگ خود استفاده کنید یا خیر.

با ردیابی حجم جستجو برای کلمات کلیدی مختلف، متوجه خواهید شد که مردم در هر زمان به چه چیزهایی علاقه دارند و موضوعاتی را که در حال حاضر محبوبیت پیدا می‌کنند، شناسایی کنید. همچنین می‌توانید از Google Trends برای تحقیق در مورد جایگاه خود استفاده کرده و ببینید چه چیزی در صنعت شما محبوب است. برای مثال، اگر به فکر راه‌اندازی یک فروشگاه ووکامرس هستید که میز می‌فروشد، می‌توانید از Google Trends استفاده کنید تا ببینید که آیا مردم واقعاً به این محصول علاقه دارند یا خیر.

به این ترتیب، می‌توانید از تصمیم‌گیری‌هایی که باعث درآمدزایی نمی‌شوند اجتناب کنید و در عوض بر روی موقعیت‌هایی تمرکز کنید که شانس بیشتری برای موفقیت دارند. برای یافتن روند حجم جستجو، به وبسایت Google Trends رفته و کلمه کلیدی دلخواه خود را در قسمت جستجو تایپ کنید. پس از آن، برای ادامه، فقط روی دکمه «Explore» کلیک کنید.

یافتن کلمات هدف

Google Trends اکنون حجم جستجوی کلمه کلیدی را که تایپ کرده‌اید به عنوان نمودار “Interest Over Time” نمایش می‌دهد. از اینجا، حتی می‌توانید یک منطقه، دسته یا دوره زمانی را برای حجم جستجو انتخاب کنید.
به عنوان مثال، اگر می‌خواهید حجم جستجوی کلمه کلیدی “پاریس” را در سال 2021 در ایالات متحده آمریکا پیدا کنید، می‌توانید از منوهای کشویی برای پیکربندی تنظیمات استفاده کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، نمودار روند حجم جستجو خود را با توجه به تنظیمات نشان می‌دهد.

نمودار حجم جستجو

سپس می‌توانید از این اطلاعات برای کلمات کلیدی مختلف و مخاطبان هدف از مناطق، زبان‌ها و موارد دیگر استفاده کنید. این امر به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید در مورد آن بنویسید یا نه و با کمک این بخش رشد کسب و کار وردپرس با google trends را امکانپذیر می‌سازید.
اگر عبارت جستجو روند نزولی داشته باشد، در آن صورت ممکن است جایگاه در حال حاضر نامربوط باشد و فروش محصولات و خدمات یا دسترسی به کاربران با پست‌های وبلاگی که آن کلمه کلیدی را هدف قرار می‌دهند دشوارتر خواهد بود. به طور مشابه، اگر عبارت جستجو فقط در فصول خاصی به اوج خود برسد، به این معنی است که یک کلمه کلیدی فصلی است که فقط در زمان خاصی از سال فروش خواهد داشت.

۲- کلمات کلیدی مرتبط را پیدا کنید

یکی دیگر از ویژگی‌های شگفت انگیز Google Trends این است که به شما امکان می‌دهد کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی را که در ابتدا جستجو کرده‌اید پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر از Google Trends برای جستجوی کلمه کلیدی «Beach Reads» استفاده کرده‌اید، این ابزار عبارت‌های مرتبط دیگری را نیز به شما نشان می‌دهد که می‌توانید در پست وبلاگ خود استفاده کنید.
این مسئله می‌تواند برای هدف قرار دادن مخاطبان گسترده‌تر و بهبود سئوی وب سایت شما مفید باشد. برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط در Google Trends، ابتدا باید یک کلمه کلیدی را در قسمت جستجو تایپ کنید و روی دکمه “Explore” کلیک کنید.

  چگونه تجربه کاربری سایت وردپرس را بهبود دهیم؟

یافتن کلمات کلیدی مرتبط

هنگامی که حجم جستجوی کلمه کلیدی روی صفحه نمایش شما نشان داده شد، باید به بخش «Related Queries» بروید. در اینجا، افزایش یافتن کلمات کلیدی مرتبط با کلمات کلیدی مورد جستجو را مشاهده خواهید کرد.

جایگاه کلمات کلیدی مرتبط

از طرف دیگر، اگر می‌خواهید کلمات کلیدی مرتبطی را که در حال حاضر برای این موضوع ترند هستند، ببینید، می‌توانید گزینه «Top» را از منوی کشویی در بالا انتخاب کنید. سپس Google Trends این کلمات کلیدی را به همراه حجم جستجوی آنها نمایش می‌دهد. این امکان می‌تواند به شما کمک کند کلمات کلیدی مرتبط با بیشترین حجم جستجو را انتخاب کرده و آنها را به پست‌های وبلاگ خود اضافه کنید یا محتوای جدیدی در اطراف آنها طراحی کنید.

یافتن بالاترین کلمات کلیدی

۳- مقایسه کلمات کلیدی مختلف

با Google Trends، می‌توانید کلمات کلیدی مختلف را با هم مقایسه کنید تا کلیدواژه‌ای را پیدا کنید که حجم جستجوی بیشتری داشته و در بین مخاطبان هدف شما محبوبیت بیشتری دارد. از این مورد برای رشد کسب و کار وردپرس با google trends به وفور استفاده شده و سودمند است. این امر به شما کمک می‌کند تا نحوه عملکرد هر کلمه کلیدی و شناسایی کاملی را که توجه کاربران شما را جلب می‌کند، شناسایی کنید.
ابتدا باید به وب سایت Google Trends مراجعه کرده و کلمه کلیدی مورد نظر خود را جستجو کنید. هنگامی که گرایش‌های آن عبارت جستجو در صفحه شما بارگیری شد، کافی است عبارت جستجوی مرتبط دیگری را در قسمت “+ Compare” تایپ کنید.

مقایسه کلمات کلیدی با هم

سپس، نمودار “Interest over time” در صفحه، حجم جستجوی دو کلمه کلیدی مختلف را نشان می‌دهد. حال می‌توانید بر اساس نمودار تصمیم بگیرید که کدام کلمه کلیدی را هدف قرار دهید.

جدول مقایسه دو کلمه کلیدی

با این حال، اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام کلمه کلیدی را انتخاب کنید، می‌توانید به بخش «Compared breakdown by subregion» بروید، جایی که حجم جستجوی هر دو کلمه کلیدی را در زیرمنطقه‌های مختلف کشوری که انتخاب کرده‌اید خواهید دید. اکنون می‌توانید با انتخاب کلمه کلیدی که در منطقه‌ای که اکثر مخاطبان شما در آن زندگی می‌کنند محبوب‌تر است، تصمیم آگاهانه‌تری بگیرید. این امر می‌تواند برای سئوی محلی بسیار مفید باشد.

جستجو براساس موقعیت

۴- موضوعات پرطرفدار را برای محتوای وبلاگ پیدا کنید

با Google Trends، می‌توانید با نگاه کردن به موضوعات پرطرفدار، ایده‌های جدیدی برای محتوای وبلاگ وردپرس خود پیدا کنید. با نوشتن در مورد موضوعاتی که بسیاری از افراد در حال حاضر به آنها علاقه دارند، ممکن است بتوانید ترافیک وبسایت وردپرس خود را افزایش داده و به مخاطبین جدید دسترسی پیدا کنید. این مسئله به ویژه در صورتی مفید است که یک وبسایت خبری راه اندازی کرده یا به سادگی می‌خواهید به نتیجه عالی برسید.
برای انجام این کار، به وب سایت Google Trends رفته و به برگه “Trending” بروید.

موضوعات تاپ

در اینجا، این ابزار تمام موضوعاتی را که در حال حاضر در سراسر اینترنت پرطرفدار هستند، نمایش می‌دهد. همچنین می‌توانید یک کشور را از منوی کشویی انتخاب کرده تا به موضوعاتی که در مناطقی که بیشتر مخاطبان شما در آن هستند، نگاهی بیندازید.

۵- تجزیه و تحلیل رقبا

همچنین می‌توانید از ویژگی‌های مختلف در Google Trends برای تجزیه و تحلیل رشد رقبای خود استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید با تایپ هر دو نام تجاری، رقبای خود را با کسب و کار خود مقایسه کنید. Google Trends سپس نموداری را به شما نشان می‌دهد که رشد هر اصطلاح را در طول زمان نشان خواهد داد. سپس می‌توانید با استفاده از منوی کشویی در بالا، کشورهایی را که رقبای شما در آنها محبوبیت بیشتری دارند، تجزیه و تحلیل کنید.

آنالیز کشورها

همچنین می‌توانید مناطقی را که رقبای شما در آن‌ها محبوب‌تر هستند، با اسکرول کردن به بخش «Compared breakdown by subregion» ببینید. حتی می توانید این مقایسه را به عنوان یک فایل مقادیر جدا شده با کاما با کلیک بر روی دکمه “CSV” دانلود کنید.

دریافت فایل اکسل

برای تجزیه و تحلیل بیشتر رقبای خود، فقط نام شرکت یا وبلاگ آنها را در قسمت کلیدواژه تایپ کنید. پس از انجام این کار، می‌توانید به بخش‌های «‘Related Queries» و «Related Topics» بروید تا موضوعات و کلمات کلیدی را که رقبای شما با آنها مرتبط هستند، ببینید. سپس می‌توانید شروع به برنامه ریزی برای ایجاد محتوای خود کرده تا این کلمات کلیدی و موضوعات را هدف قرار دهد.

مقایسه کلمات کلیدی

رشد کسب و کار وردپرس با google trends

گوگل ابزارهای متعددی را برای بهینه سازی سایت ارائه می‌دهد، ابزارهای کاربردی و تحلیلی که موجب بهبود کارمان می‌شود. مبحث امروز مختص رشد کسب و کار وردپرس با google trends است. این ابزار ارزشمند فعالیت‌های متعددی را برایمان امکانپذیر کرده و باعث می‌شود به خوبی کار را پیش ببریم.

سوالات متداول

Google Trends ابزاری است که به شما کمک می‌کند محبوبیت یک عبارت جستجو را در موتور جستجوی گوگل تجزیه و تحلیل کنید. داده‌ها را از جستجوی Google، Google News، Google Images، Google Shopping و YouTube دریافت می‌کند. این ابزار که توسط گوگل ایجاد شده به شما کمک می‌کند تا جستجوها یا کلمات کلیدی را که در حال حاضر پرطرفدار هستند، پیدا کنید. سپس، می‌توانید نحوه تغییر حجم جستجو برای کلمات کلیدی مختلف در مکان‌ها را مقایسه کنید.
مشاهده حجم جستجو را پیدا کنید کلمات کلیدی مرتبط را پیدا کنید مقایسه کلمات کلیدی مختلف موضوعات پرطرفدار را برای محتوای وبلاگ پیدا کنید تجزیه و تحلیل رقبا
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.